Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

ZyXEL NSA325 v2 - Téma összefoglaló és FAQ

Kérlek olvasd el az összefoglalót, mielőtt írnál!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5351) Mr Dini válasza meszimark (#5349) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Igen. Ez kicsit más. Itt fájlokban kell megadni a cronjobokat, amiket abba a mappába kell elhelyezni.

Hogy hívják az éhes horgászt? Gyere Pista, kész a kaja!

(#5352) Mr Dini válasza sedo (#5350) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Üdv!

Valóban át lett nevezve a csomag azóta, mert készülünk a slapt csomagkezelő élesítésére. :) Ügyesen észrevetted! :R

Ír valami hibát? Ha elindítod így:

chmod +x /ffp/start/minidlna.sh
/ffp/start/minidlna.sh start

Akkor a ps kimenetben látsz minidlna-t?

ps aux | grep minidlna

Ez mit jelent egész pontosan:
"To use this option, thumbnail generation must be enable at compile time."

Csupán annyit, hogy ottmaradt a csomagban ez a szöveg. :) Egyébként nem érdekes, csak ha a forráskódot nézed, mert már le van fordítva a bináris és engedélyezve van a thumb gyártás.

[ Szerkesztve ]

Hogy hívják az éhes horgászt? Gyere Pista, kész a kaja!

(#5353) sedo válasza Mr Dini (#5352) üzenetére


sedo
tag

Bocsanat, nem volt vmi preciz a hibaleirasom , de mentsegemre szoljon h eppen altatom a gyereket, igy minden masodperc szamit :)

A minidlna szuperul mukodik, a thumbnail generalasra gondoltam. Kozben viszont rajottem, h valszeg a mar fent levo videokrol nem keszit, csak az ujakrol. Kiprobaltam, valoban igy van.

Ha torlom a cache/minidlna/files.db-t, akkor ujraindexeli az osszeset, es csinal thumbnaileket? Vagy vhogy ra lehet venni a rescanre?

(#5354) meszimark válasza Mr Dini (#5351) üzenetére


meszimark
tag

Köszi, működik, egy isten vagy :D

Samsung Galaxy S4 LTE -> Samsung S7 Edge -> Samsung S9+ DS -> Samsung S21 Ultra, Acer Predator 15 G9-591-73C2 (i7 6700HQ, 16GB RAM, GTX 970M, 256GB SSD + 1 TB HDD), Thecus N7700 NAS (3x1TB HDD, 2 TB HDD)

(#5355) Mr Dini válasza sedo (#5353) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Értem. Igen, a kód úgy van összehozva, hogy csak az új médiához gyárt képet (az inotify-vel van összekapcsolva).

/ffp/start/minidlna.sh rescan

Újraépíti Neked az adatbázist.

Hogy hívják az éhes horgászt? Gyere Pista, kész a kaja!

(#5356) sedo válasza Mr Dini (#5355) üzenetére


sedo
tag

Ó, szuper, már gyártja is a képeket, köszi!

Egyébként amit említettél a törlésről, én is úgy vettem észre, hogy törli a hozzá tartozó képeket is, amikor törlöd a filmet. A mappa átnevezés viszont érdekes, mert akkor nem nevezi át a mappát a thumbnaileknél, szóval a régi mappa ott marad. Nálam legalábbis most ez volt, de ez legyen a legnagyobb probléma.

Szuper ez a kis kiegészítő :)

(#5357) Mr Dini válasza sedo (#5356) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Igen, arra már nem volt affinitásom... :B

Hogy hívják az éhes horgászt? Gyere Pista, kész a kaja!

(#5358) meszimark válasza Mr Dini (#5351) üzenetére


meszimark
tag

Még van egy problémám, hogy a @reboot parancs nem működik. Újraindulás után nem csinál semmit, pedig maga a program amit meghív az működik.

Samsung Galaxy S4 LTE -> Samsung S7 Edge -> Samsung S9+ DS -> Samsung S21 Ultra, Acer Predator 15 G9-591-73C2 (i7 6700HQ, 16GB RAM, GTX 970M, 256GB SSD + 1 TB HDD), Thecus N7700 NAS (3x1TB HDD, 2 TB HDD)

(#5359) Mr Dini válasza meszimark (#5358) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Ilyenkor két megoldás lehetséges. Az egyik, hogy rosszul emlékeztem és csak a Tweaks féle crontab kezeli a @reboot parancsot (ez esetben hagyd a cron-t és a rebootkor végrehajtandó parancsokat a /ffp/start alá másold futtatható sh szkript formájában)...

Vagy, hogy a szkripted, amit meghívsz ffp-s binárisokat is használ. Ez esetben a crontabnak meg kell adni a PATH-t.

Pl:

@reboot /ffp/bin/env PATH="/ffp/bin:/ffp/sbin:$PATH" /szkript/elérési/útja.sh

Hogy hívják az éhes horgászt? Gyere Pista, kész a kaja!

(#5360) meszimark válasza Mr Dini (#5359) üzenetére


meszimark
tag

Ezeket akarom futtatni
@reboot /ffp/bin/cp --preserve /i-data/md0/admin/id_rsa ~/.ssh/id_rsa
@reboot /ffp/bin/cp --preserve /i-data/md0/admin/known_hosts ~/.ssh/known_hosts

Tweaks félében én láttam ilyen lehetőséget.

Samsung Galaxy S4 LTE -> Samsung S7 Edge -> Samsung S9+ DS -> Samsung S21 Ultra, Acer Predator 15 G9-591-73C2 (i7 6700HQ, 16GB RAM, GTX 970M, 256GB SSD + 1 TB HDD), Thecus N7700 NAS (3x1TB HDD, 2 TB HDD)

(#5361) Mr Dini válasza meszimark (#5360) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Igen, a Tweaks crontabja 100%, hogy tud ilyet, az uwcronnal szemben vagyok csak bizonytalan...

Hogy hívják az éhes horgászt? Gyere Pista, kész a kaja!

(#5362) meszimark válasza Mr Dini (#5361) üzenetére


meszimark
tag

Megoldottam máshogy az egészet :D

Mielőtt elindul a rsync backup, mindig átmásolja a id_rsa és a known_hosts fájlt a helyére.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S4 LTE -> Samsung S7 Edge -> Samsung S9+ DS -> Samsung S21 Ultra, Acer Predator 15 G9-591-73C2 (i7 6700HQ, 16GB RAM, GTX 970M, 256GB SSD + 1 TB HDD), Thecus N7700 NAS (3x1TB HDD, 2 TB HDD)

(#5363) jolti05 válasza gyulazsolti (#5338) üzenetére


jolti05
őstag

Szia.

Nekem is akadt hasonló jellegű problémám korábban.
A jelenség annyi volt, hogy délután még piszkáltam a NAS-t, letöltöttem, másolgattam, sorozatot néztem, estére pedig már meg sem jelent a web GUI, hosszan nyomva a bekapcsoló gombot nem kapcsolt ki... Mindig ki kellett húznom a tápkábelét, majd visszadugni, és boot után remekül ment tovább.

Az ok nem lett meg, de úgy oldódott meg, hogy csináltam egy gyári beállítások visszaállítását, és újra beállítottam mindent. Azóta remekül működik.

Persze garantálni nem tudom, hogy ez nálad is működne :)

A lassúság és a sok alvás része a túlélési stratégiámnak...

(#5364) gyulazsolti válasza jolti05 (#5363) üzenetére


gyulazsolti
senior tag

Itt sem lett meg a gond.
Minden diagnosztika, amit én ismerek, rendben volt.NAS újraindítás nem segített, majd megint router újraindítás,Az sem.
Viszont amikor leállítottam a NAS-t és megint bekapcsoltam, azóta rendben van.

(#5365) jolti05 válasza gyulazsolti (#5364) üzenetére


jolti05
őstag

Akkor olcsóbban megúsztad, nálam leállítás--elindítás után is, egyszer csak újra visszatért a hiba.

A lassúság és a sok alvás része a túlélési stratégiámnak...

(#5366) gyulazsolti válasza jolti05 (#5365) üzenetére


gyulazsolti
senior tag

Remélem, reggelre nem jön elő ismét, és csak pillanatnyi "üzemzavar" volt :)

(#5367) gyulazsolti


gyulazsolti
senior tag

Elkiabáltam.
Megint előjött.Ha gyári visszaállítást csinálok, akkor az a MiniDLNA-t nem befolyásolja, és Mr Dini Transmissionját?

[ Szerkesztve ]

(#5368) jolti05 válasza gyulazsolti (#5367) üzenetére


jolti05
őstag

A választ a nagyobb tudású kollégára bíznám! :)

A lassúság és a sok alvás része a túlélési stratégiámnak...

(#5369) Mr Dini válasza gyulazsolti (#5367) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Szia!

De, a gyári reset törli a csomagokat. Viszont a csomag adatok a HDD-n vannak. Így kis szerencsével, ha reseteled a NAS-t, akkor az FFp újratelepítésével megmaradnak a régi mappák/fájlok.

Hogy hívják az éhes horgászt? Gyere Pista, kész a kaja!

(#5370) gyulazsolti válasza Mr Dini (#5369) üzenetére


gyulazsolti
senior tag

Akkor én ezt a gyári resetet kihagynám, mert nekem az utána levő beállítások nem hiszem, hogy mennének segítség nélkül.

Más megoldás nincs? Egyáltalán mitől lehet?

Egyébként, még az este kilőtte magát, megint ki-bekapcsolás, és azóta megy rendesen.
Amit észrevettem, hogy mind a kétszer a xupnpd használata után csinálta.

(#5371) Mr Dini válasza gyulazsolti (#5370) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Sajnos a jelenleg rendelkezésemre álló infók alapján nincs ötletem, hogy mi okozhat ilyesmit.

Szerintem az xupnpd csak véletlen egybeesés. Én két éve használom minden gond nélkül...

Hogy hívják az éhes horgászt? Gyere Pista, kész a kaja!

(#5372) arty


arty
veterán

Mr Dini!

amikor használnánk a google drive (azaz: drive) parancssoros klienst, hibát kapunk:

push: /teszt/20160826_020929968_iOS.jpg err: download: failed for url "https://googledrive.com/host/0B3jPG9J_vHMxcvtQ1hRWHdJSDQ". StatusCode: 404

innen eljutottunk ide:
https://github.com/odeke-em/drive/issues/766

azaz tavaly nyár végén gugli lelőtte a szolgáltatást, amit a 'drive' használt...
dev írja, hogy az új verzában "javította" a gondot, de azt gondolom fordítani kéne a nasra...
(most 0.3.4 van, ezt anno te csináltad "nekünk", de 0.3.6 az új, talán?)

látsz rá esélyt, hogy ilyesmire legyen időd? ;)

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#5373) Mr Dini válasza arty (#5372) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Üdv!

Nekem a 0.3.4-es verzió azóta is hibátlanul teszi a dolgát. Ezért nem is nagyon foglalkoztam a frissítéssel. De rendben, felírtam a to-do listámra.

Viszont nem ígérem, hogy pikk-pakk kész lesz, mert a go fordítót nem kis munka egy ARM boxra belőni... Meg most máson dolgozunk első sorban... :B

Hogy hívják az éhes horgászt? Gyere Pista, kész a kaja!

(#5374) gyulazsolti válasza Mr Dini (#5371) üzenetére


gyulazsolti
senior tag

Nekem sem volt eddig gondom a xupnpd-vel.
Csak egy tipp, ötlet volt.

(#5375) arty válasza Mr Dini (#5373) üzenetére


arty
veterán

és milyen parancsal húzod le az anyagot a gdrive-ról a nas-ra?
vagy hogyan használod? egy irányba küldesz fájlokat? vagy kétirányú a sync?
scriptel, esetenként?
időzített jobok, scriptek futnak?

drive push nálunk is ment egyébként, a fájlok felmentek a "felhőbe"
ellenben a drive pull parancs már az említett hibát dobja....

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#5376) TriplaT


TriplaT
csendes tag

Sziasztok!
Egy olyan problémával fordulnék hozzátok, hogy a myzyxelcloud-nál nem tudom hozzáadni az eszközt ami egy NSA325V2. Eddig működött , csak vettem egy másik routert és más lett a belső ip 192.1.. helyett 192.0…. ezt módosítottam belső hálozaton elérem , portok jók, csak a nem villog az elején a led mikor párosítani akarja magát MAC cim beállítva meg a SN. de nem csinál semmit csak számol visszafelé.
Előre is köszi!

(#5377) arty válasza TriplaT (#5376) üzenetére


arty
veterán

új routeren új ip-re portforward megvan? (aztán lehet tök félreértem mi nem megy)

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#5378) TriplaT válasza arty (#5377) üzenetére


TriplaT
csendes tag

Minden ugyanúgy van beállítva csak nem tudom a nast hozzáadni a mycloudzyxel oldalon hogy a ddnst használjam

(#5379) stigma


stigma
addikt

Sziasztok!

Adott egy Zyxel NSa325v2-es NAS melyet ismerösm használ már lassan 1 éve. Annó én konfiguráltam neki, (Transmission, Midnight Commander,MiniDlna,..) az alábbi leírás alapján(Link)
Jelen esetben 2 napja nem éri el a routert a laptopról, Transmissionben új torrentet nem tud hozzáadni a mostanihoz.
Hálózati meghajtóként fel van véve a hely, látja is rendesen.

Olyan mintha eltűnt volna, mit lehet tenni, újratelepíteni?

Amiket próbáltam:
A routerben a MAC cím alapján fixálva van, tehát nem kapott más portot.
A Zyxel Nas-ba belépve a Transmission-t látom, hogy fel van telepítve, de böngészőből nem érem el a webdes felületen: pl.: ip cím:9091
Transmission-t a Laptopon lévő Win-es kliensben is próbáltam állítani 1-2 dolgot, de "Connection refuse"-t kaptam.
Puttyon beléptem, próbáltam a Transmission státuát lekérni, de azt írja nincs ilyen fájl vagy mappa (No such file or directory.)

A Nas-t többször is újraindítottam , de semmi nem történt.

Ha jól emlékszem a lougoutban szereplő FFP 0.7es van fenn, Transmissionből 2.8.X

Próbálkozzak az alábbi újratelepítési parancsokkal?
wget http://wolf-u.li/u/441 -O /ffp/bin/uwsiteloader.sh => letölteni
chmod 755 /ffp/bin/uwsiteloader.sh => jogot adni
uwsiteloader.sh => telepíteni?

Segítségeteket előre is köszönöm.

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#5380) Tonyk válasza stigma (#5379) üzenetére


Tonyk
veterán

"A routerben a MAC cím alapján fixálva van, tehát nem kapott más portot."

MAC cím meg a port az két külön dolog. Attól hogy static DHCP van, még a kaphat más portot.

"A Zyxel Nas-ba belépve a Transmission-t látom, hogy fel van telepítve, de böngészőből nem érem el a webes felületen: pl.: ip cím:9091"

Arra gondolsz, hogy a nas menüjébe lépsz be? Ott, a programcsomagok között látod feltelepítve? Mert hogy látod, az nem jelenti azt hogy telepítve van. Illetve ha mégis, akkor fut is?

"Connection refuse"

Az adott ip engedélyezve a kapcsolódáshoz ?

Jó lenne tudni, hogy most akkor a programcsomagos TM-ről beszélünk (a fentiek alaján igen), vagy az FFP-s ről, mert ez alapján meg róla:

"Próbálkozzak az alábbi újratelepítési parancsokkal?
wget http://wolf-u.li/u/441 -O /ffp/bin/uwsiteloader.sh => letölteni
chmod 755 /ffp/bin/uwsiteloader.sh => jogot adni
uwsiteloader.sh => telepíteni?"

A fentiekkel pedig nem újratelepítési parancsok, csak egy repo frissítéshez járulnak hozzá. Slackerrel telepítünk.

lépj be putty-al és add ki ezt a parancsot :

ps x | grep -i transmission

A kimenetet meg szúrd be ide.

Illetve nézd meg, hogy a slacker mit mond, mi van telepítve:

slacker -a ansmiss nem véletlen írtam ansmiss -t!

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#5381) adam3


adam3
aktív tag

Sziasztok!

Lenne egy elég elvetemült kérdésem. Van bármi esélyem arra, hogy ne kelljen egy Samsung SMART TV-hez vennem külön külső merevlemezt a TV-ből való rögzítéshez, hanem valamilyen módon fel tudjon venni a NAS-ra?

Köszönettel,
Ádám

(#5382) ngabor2


ngabor2
nagyúr

Van egy címbeli NAS, ami tegnap kapott egy kisebb esést (kb. 20 cm-t zuhant). Azóta a HDD1 ledje pirosan világít. Újraindítás után egy darabig zöld, aztán bepirosodik.

A logban nincs hibának nyoma, az egészségi állapotát is jónak írja. A lemez tartalma is elérhető.

Ilyenkor akkor mi van? Aggódjak, vagy se?

(#5383) Mr Dini válasza ngabor2 (#5382) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Üdv!

Én egy hdsentinel kimenetet megnéznék ilyenkor (link hozzá az összefoglalóban, plusz itt írtam róla) és ha nem ír ki semmi furcsát, meg a dmesg sem ordít, hogy itt bizony gáz van, akkor nincs különösebb gond! :)

Hogy hívják az éhes horgászt? Gyere Pista, kész a kaja!

(#5384) Tonyk válasza adam3 (#5381) üzenetére


Tonyk
veterán

Régebben lehetett moddolni a Samu tv-k fw-jét, hogy tudjon ftp-n keresztül rögzíteni. Nyilván ha ez garanciális okokból nem járható út, akkor bukott ügy. Nem tudom mennyire új a tv-d és hogy hozzá van ilyen lehetőség még.

Egyszerűbb rendelni ebay-ről egy ~15 dolcsiért egy 64GB-os pendriveot és azt használni. (ezzel még lesz dolog, de működik, és térjünk rá vissza ha már a kezedben van :) )
Hdd-ből szintén jó ehet egy 2.5" -es használt noti hdd és egy pár száz forintos usb-s ház az ebayről.

Mindenféle tv-hekkelés nélkül nem fog menni!

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#5385) sodreg


sodreg
csendes tag

Sziasztok!

Jelenleg két HDD van a NAS-emben (3TB + 1TB) összefűzve JBOD-ban. Szeretnék HDD upgrade-et, amihez rendelkezésre is áll egy 5 TB-os HDD. Erre szeretném átmenteni a NAS-en lévő dolgokat, majd beüzemelni a NAS-ben a 3 TB-os társasága mellett (5 TB + 3 TB-os lemez NAS-ben lévő együttes üzemeltetése lenne a cél).
Úgy gondoltam, hogy az új merevlemezt beraknám a NAS-be, a 3 TB + 1 TB-os összeállítást áttenném egy asztali gépbe és linux alatt áthúznám az adatokat a NAS-ben lévő nagyobb HDD-re. Végül melléraknám a 3 TB-ost.
Annyit biztosan tudok, hogy ekkora tárhelykapacitást lekezel a masina. Viszont szeretném a lemezeket külön kezelni a NAS-ben. Erre van lehetőség vagy csak a JBOD-dal való összefűzés?
Nem vagyok linux magician, ezért is fordulok hozzátok segítségül.
Szívesen várok bármilyen értelmes hozzászólást, ötletet!

(#5386) stigma válasza Tonyk (#5380) üzenetére


stigma
addikt

Köszi, vasárnap ismerösömnél kipróbálom majd. :R

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#5387) Mr Dini válasza arty (#5375) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Szia!

Elnézést a kis késésért, de csak most jutottam el odáig, hogy időt tudjak szánni a dologra... Egyébként kétirányú adatmozgatásra használtam, megy. Bár nekem fizetős fiókom van, plusz saját Drive API-t használok, lehet, hogy e miatt megy a dolog...

És igen, egy cronjobom van rá, ami naponta szinkronizál.

Illetve én mostanában tértem át az rclone-ra. Kicsit bonyolultabb a beállítása, de tud alapvetően is kétirányú szinkronizációt például. A drive inkább alkalmankénti fel-/letöltésre lett megálmodva. Mondjuk a fejlesztő tervez hamarosan ilyesmi funkciót is.

De, a lényeg, hogy csináltam Neked egy új drive binárist, telepíthető így:

wget http://users.atw.hu/mrdini/binaries/drive -O /ffp/bin/drive
chmod +x /ffp/bin/drive

Illetve a fordítás alatt szükségem volt két kulcsra. Ezeket tedd be crontabba(/ffp start szkriptbe, a lényeg, hogy rebootkor lefusson):

/ffp/bin/wget -nv http://curl.haxx.se/ca/cacert.pem -O /etc/ssl/cert.pem
ln -s /etc/ssl/cert.pem /etc/ssl/ca-bundle.pem

Ui.: a régi, stabil 1.4-es go compilerem már nem tudja lefordítani az új drive verziókat, így ez egy kínok közt a NASra portolt friss go fordító eredménye. Előfordulhatnak hibák a csomagban... Ha ilyet tapasztalsz, jelezd bátran!

Ezzel készült (saját build természetesen):

root@NSA320S:~# go version
go version go1.7.4 linux/arm

Ja és ez a bináris sem követel semmilyen függőséget, magában is jól használható!

Üdv!

Ui.: ha érdekel, gyártok belőle csomagot is...

[ Szerkesztve ]

Hogy hívják az éhes horgászt? Gyere Pista, kész a kaja!

(#5388) arty válasza Mr Dini (#5387) üzenetére


arty
veterán

:R

mindenképpen kipróbáljuk (heteken belül :D ), hálás köszönetem!
(de ha rcclone működik, van is nasra fordított verziód, akkor nem kellett volna ezzel szenvedned :) )

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#5389) jolti05 válasza Mr Dini (#5319) üzenetére


jolti05
őstag

Visszajelzés:

Kiválóan működik az altatás, köszönöm! :)

A lassúság és a sok alvás része a túlélési stratégiámnak...

(#5390) Mr Dini válasza arty (#5388) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Rendben! Használjátok egészséggel! :)

Rclone csomagból, meg egyelőre csak egy testing csomagot raktam ki, azt is már egy ideje, de ha érdekel, majd összerakok egy rendes release-t belőle! Itt a teszt csomag egyébként.

Az igazat megvallva, valóban nem volt könnyű összehozni a dolgot, de úgy gondolom, hosszútávon megérte a dolog, mert tervezek még go alapú csomagokat gyártani. Szóval nem probléma! :))

Hogy hívják az éhes horgászt? Gyere Pista, kész a kaja!

(#5391) Mr Dini válasza jolti05 (#5389) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Szuper. Reméltem, hogy menni fog. :)

Utána egyébként felébred a HDD pl SSH kapcsolat nyitása esetén?

Hogy hívják az éhes horgászt? Gyere Pista, kész a kaja!

(#5392) jolti05 válasza Mr Dini (#5391) üzenetére


jolti05
őstag

Nem volt egyszerű kipróbálni, mert más is ébresztgeti a vinyókat, de a válasz igen, SSH kapcsolat létesítésekor "felkapja a fejét"...hát nálam csak az egyik merevlemez.

Hm..bár ha újra elolvasom a kérdésed, akkor kissé szamárságot csináltam :DDD Szóval a lényeg: Igen, pöccre ébrednek a HDD-k :)

A lassúság és a sok alvás része a túlélési stratégiámnak...

(#5393) stigma válasza Tonyk (#5380) üzenetére


stigma
addikt

Re, igaz picit megkésve de az alábbi hibaüzeneteket kapta az egyes parancsokra:

15576 pts/0 S+ 0:00 grep -i transmission

admin@NSA325-v2:~$ slacker -a ansmiss
/ffp/bin/slacker: line 31: /ffp/funpkg/cache/sites: Permission denied
/ffp/bin/slacker: line 252: /ffp/funpkg/cache/installed: Permission denied
/ffp/bin/slacker: line 260: /ffp/funpkg/cache/report: Permission denied
/ffp/bin/slacker: line 291: /ffp/funpkg/cache/report: Permission denied
/ffp/bin/slacker: line 305: /ffp/funpkg/cache/menu: Permission denied
No packages found (status Iiu, pattern (ansmiss))
admin@NSA325-v2:~$

Ez nem jó jel, mert jogosultság gond lehet?

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#5394) Tonyk válasza stigma (#5393) üzenetére


Tonyk
veterán

root-ként jelentkezz be, ne adminnal

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#5395) stigma válasza Tonyk (#5394) üzenetére


stigma
addikt

Re. Rootkénet bejelentkeztem nála az alábbiakat kaptam:

1. ps x | grep -i transmission

Erre az alábbi visszajelést kaptam: 6350 pts/0 S+ 0:00 grep -i transmission

2.slacker -a ansmiss

Inkébb képként mutatom, lyan mintha egy telepítőt adott volna ki.

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#5396) Tonyk válasza stigma (#5395) üzenetére


Tonyk
veterán

Jó, tehát nem ffp-s van telepítve. Akkor meg mit szerettél volna az uwsiteloader-rel tulajdonképpen?

Kezdjük az alapoktól: Akkor a programcsomagos fel van telepítve?

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#5397) stigma válasza Tonyk (#5396) üzenetére


stigma
addikt

Ok, leírom akkor hogy is csináltam valójában.

Ez a NAS az enyém volt, haveromnál kötött ki mert én HTPC-re váltottam.
A szokásos logout leírás alapján készítettem.

Az itt található FFP-t leszedtem, Transmissiont leszedtem és putty segítségével feltelepítettem ahogy szükséges.Ezenfelül nem fontos, de Midnight commandert is feldobtam rá.
Ez kb 2015 tavasz fele történt, majd minden jól ment és eladtam haveromnak.

Nála csak transmission-t konfigoltam mást semmit.
Pár hete ő a gyári új firmware telepítésre rányomott ( asszem 4.8.1-es), majd azót a Transmission.-t nem éri el. Ennek szerintem semmi köze ahhot hogy nem éri el a Transmission-t szerintem.

Programcsomagok között fel volt telepítve az ffp és transmission is ez 100%.

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#5398) Tonyk válasza stigma (#5397) üzenetére


Tonyk
veterán

Zavar van az erőben!

Írod, hogy FFP-s TM-et telepítettél. Nos, ennek nyoma sincs.
Azután írod, hogy a programcsomagok között ott az TM. Az viszont nem FFP-s TM, hanem a gyári programcsomagos.
Első körben nézd meg, hogy ott van-e a gyári, ha igen indítsd el. Nézd meg eléred-e.

Azután ha érzel még erőt magadban, állítsd le, távolítsd el és a kismillió+1 hozzászólás alapján tedd fel az ffp-s 2.92-est.

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#5399) stigma válasza Tonyk (#5398) üzenetére


stigma
addikt

Oks, köszi. A kegegyszerübb az kenne ha törölném és ujra feltenném de már az általad irt friss 2.92-t.

Köszi, bocs a lámaságomért, és hogy picit összekavartam a dolgokat.

:R

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#5400) stigma válasza Tonyk (#5398) üzenetére


stigma
addikt

Nézzük akkor:

Amit írtál megtettem, megkeresetem az ip címét, az stimmelt. Transmission-t próbáltam indítani/leállítani, de azt írta, hogy a mappa/fájl nem létezik.

Az alábbi paranccsal újratelepítettem, mellyel feltette a 2.92-es Transmission-t.
slacker -UuiA mrdini:Transmission-2.92 br2:{rtmpdump,gcc/libiconv,curl,libevent}

Ezek után elindítottam a transmission-t, majd sikeresen konfigoltam a settings.json fájlt (leírás alapján 1-2 átírással)

Utána elkezdtem örülni, de letört a szarvam hamar.
Laptopon keresztül Transmission klienssel csatlakoztam a Nas-hoz, beállítottam minden szükséges paramétert:
- ip cím, autentikáció + letöltés helye
- Ezenfelül Windows-ban felvettem hálózati meghajtónak.

Ezután letört a szarvam sajnos, mert 1 fájlt ,,hasheltem" ami már le volt töltve majd olyan 1 perc után a ,,connection refuse" hibát kaptam és enm értem el a transmission-t.
Ha puttyon beléptem, és megnéztem a státuszát akkor azt írta hogy running és megadta a folyamat azonosítóját (pid-jét)
Igen reboot is megvolt, automatikusan indul a transmission windows ha a windows-os kliensben leszedek valamit és eltelik 1 perc akkor bontja a kapcsolatot.

Ilyen jelegű gond esetén mit állítsak?
Google-ben gyorsan rákeresek meg a forumban is.

Segítséget ismét köszönöm. :R

[ Szerkesztve ]

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.