Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) bkercso


bkercso
nagyúr

Kimerítő rövid véleményed! :R

A legtöbben szerintem nem ennyire tudományolják az étrendváltást, hanem adott YT-csatornák, receptmagazinok vagy szakácskönyvek szerint főznek.

Annyi jut eszembe a témához, hogy túl sokat eszünk. Egy keleti bölcs egyszer azt mondta: "egyél fele annyit, de csináld ugyan azokat a tevékenységeket"! (Sadhguru) A legtöbb felnőttnek napi 2 étkezés elégséges.
Fontos, hogy feldolgozatlan kaját is fogyasszunk - kb. fele részben -, mert azokban vannak az emésztéshez szükséges enzimek (egyéb anyagok mellett, amik hőre szintén elbomlanak sütés-főzés-párolás-pörkölés esetén). A szervezet az enzimháztartás harmadát kívülről fedezi vagy fedezné; erre vagyunk beállva genetikailag. Ha nem eszünk nyers zöldséget-gyümölcsöt, magvat, csírát, mézet, akkor az étel álmosít, mert enzimet is kell termelnünk. Ráadásul nem is tudjuk megtermelni a hiányzó mennyiséget, ezért az emésztés sem megfelelő: fárasztó, de kevésbé hasznos.

Húsevés: külön téma. Ide elég annyi, hogy Bruce Lee is vega volt. ;) Ha könnyűnek, mozgékonynak akarod érezni magad, ill. alvásra is sajnálod a 8 órát, spórolnál 2-4 órát magadnak naponta, próbáld ki 3 hétig hús nélkül!

Miben süssünk, olajban vagy zsírban?
Nos, nekünk a római tál nagyon bevált! Isteni ízek állnak elő benne. Nem kell bele se olaj, se zsír.

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#2) bkercso válasza bkercso (#1) üzenetére


bkercso
nagyúr

A nassolást és a nádcukorral "szerelt" ételeket szintén elhagytam. Evés előtt nem eszem. A fentiekkel és ezzel leadtam a súlyfölöslegemet pár hónap alatt úgy, hogy nem strapáltam magam semmit. (Napi 1-2 óra séta vagy bringázás és 15-20 perc edzés eddig is volt.) Súlyban 17%-ot fogytam, tartósan.

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#3) inf3rno válasza bkercso (#2) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Persze lehet így is, ha a mozgás nem megy, vagy nincs kedve az embernek hozzá, akkor a magasabb kalória tartalmú dolgokat, nasikat is vissza lehet fogni. Én inkább a másik oldal vagyok, képtelen vagyok kevesebbet zabálni, mert szeretek enni, és inkább mozgok többet.

Buliban hasznos! =]

(#4) Narxis


Narxis
nagyúr

A lényeg, hogy keveset kell enni.

Thanos was right.

(#5) parandroid válasza Narxis (#4) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Látom, pont a lényeg nem jött át…

Olyan 2 hónapja vagyok kalóriadeficites étrenden, egy dekát nem híztam-fogytam, de az úszógumi egyre terebélyesebb körülöttem. Durva alátámasztása a cikkben elhangzottaknak…

Azt hiszem, keresnem kell egy dietetikust, mert nekem ez ilyen szinten igen tömény.

bkercso: A keleti bölcsednek üzenem, hogy kapja be! Pontosan ezzel próbálkoztam. 3 naponta bírok székletet produkálni, és konkrétan kb minden, amit beviszek, zsírba megy, miközben kilóra ugyanannyi vagyok. Neked is: pont erről szól a cikk… Elolvasta egyáltalán valaki? :F

Inf3rno, köszi az összefoglalót, jó kiindulópont, meg segíti megérteni az alapokat! Szép munka!

p

[ Szerkesztve ]

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#6) D1Rect válasza parandroid (#5) üzenetére


D1Rect
félisten

Szerintem a kalóriától fontosabbak a macro tápanyagok(fehérje, zsír, szénhidrát).
Én alapból kerülök mindent amiben cukor, glutén, tej és annak származékai(kemény sajtot ok), növényi olaj van.
Ki lehetne téri ízfokozókra és ezer dologra, de ha ezeket kihagyod, akkor jó eséllyel a mesterséges vackokat is.

A másik fontos, hogy az ember evolúciója során kizárólag vízzel talalkozott, minden más valószínűleg szuboptimális.

Mit lehet akkor enni?
Húsokat és friss zöldséget, tojást, tengeri kütyüket.

(#7) bkercso válasza parandroid (#5) üzenetére


bkercso
nagyúr

Szerintem nálad akkor valami betegség lehet a háttérben. Vagy szervi baj, vagy hormonegyensúly-borulás, vagy ki tudja. Mindenképp vizsgáltasd ki!

A fenti megközelítés egészséges emberekre vonatkozik, és rájuk szerintem megáll. Valami oka csak van, hogy az amerikai és Nyugat-Eu-i lakosság jelentős része része el van hízva.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#8) D1Rect válasza bkercso (#7) üzenetére


D1Rect
félisten

"Valami oka csak van, hogy az amerikai és Nyugat-Eu-i lakosság jelentős része része el van hízva."
Szerintem több oka is van, de a legfontosabb a mozgás szegény életmód + szénhidrát alapú túlevés.
Brutális mennyiséget eszik az átlag és soha nem éhes.

(#9) parandroid válasza bkercso (#7) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Sérülés utáni mozgásszegény életmód van benne sajnos. Most kezdem újra lassan talán a rendszeres, tartós alacsony pulzuson végzett testmozgást, ettől remélek pozitív fordulatot.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#10) Narxis válasza parandroid (#9) üzenetére


Narxis
nagyúr

Drukkolunk!

Thanos was right.

(#11) UnA válasza D1Rect (#8) üzenetére


UnA
Korrektor

A jólét, ugye.

De nem is tudtam, hogy Nyugat-Európához tartozunk, mert az EU-ban Magyarország vezeti az elhízási listát. A brexit óta. :)

(#12) Narxis válasza UnA (#11) üzenetére


Narxis
nagyúr

Az a rossz minőségű és olcsó kajának köszönhető.

Thanos was right.

(#13) UnA válasza Narxis (#12) üzenetére


UnA
Korrektor

A brexit? :)

(#14) Narxis válasza UnA (#13) üzenetére


Narxis
nagyúr

A magyar elhízás.

Thanos was right.

(#15) UnA válasza Narxis (#14) üzenetére


UnA
Korrektor

Amit írtál az igaz az angolokra is, azért kérdeztem.

(#16) Narxis válasza UnA (#15) üzenetére


Narxis
nagyúr

Az angoloknál a gyorsétterem dominál. Az változó árú és minőségű. Nálunk meg a pénz miatt olcsóbb kajákat vesznek az emberek, többségük rossz minőségű.

Thanos was right.

(#17) Hieronymus


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

"A fruktóz a gyümölcscukor, amit diabetikus édesítőszernek is használnak. Ennek oka, hogy nem növeli a vércukor szintet komoly mértékben, mert ahelyett, hogy a máj glükózzá alakítaná, inkább zsírt csinál belőle."

Ez így nem igaz.
fruktóz : C6H12O6 (két molekula szerkezete lehetséges, ami csekély mértékben tér el egymástól)
glükóz : C6H12O6

Az eltérő név azért alakult ki mert annak idején nem tudták megállapítani a molekula összetételt. (Hasonló tévedés volt a tein, mivel teljesen azonos a koffeinnel, még a molekula szerkezete is.)

A máj nem alakítja át mivel ugyan az a cukor, csak zsírrá tudná átalakítani. De a vércukrot nem alakítja zsírrá a máj. Ha csinálná, akkor nem lenne kettes típusú cukorbetegség.

A gyümölcscukor félreértelmezését egy orvosi gyakorlat alakította ki.
Az inzulin adagolásánál nem lehet pontosan meghatározni a szükséges mennyiséget egyszerű eszközökkel. Ezért könnyen lehet "túladagolni" az inzulint. Ez esetben a szőlőcukor fogyasztása emeli a szükséges szintre a vércukor mennyiséget a vérben. Ez nagyon gyorsan folyamat, mert könnyen szívódik fel fruktóz. Ez a szőlőcukor mennyiség nem számít bele a napi szénhidrát fogyasztásba. De csak ez a mennyiség nem számít bele.
Amit fagylaltban vagy más édességben fogyasztanak a cukorbetegek, az számít, sőt nagyon számít mert perceken belül a vérben lesz. Kiváló eszköz az önromboláshoz.

[ Szerkesztve ]

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#18) Fred23


Fred23
nagyúr

15 éve lehetett volna ez az írás a fogyózásom alapja, sajna akkor még nem találtam ilyen tömör és hasznos leírást, most viszont már nem nagyon láttam benne újdonságot, mert az évek alatt a zsír mellé tudást is felhalmoztam. De mindenképpen jó, hogy kijött, mert sokaknak segíthet!

"Ha a gyakorlatot nézzük, akkor nekem eddig fogyás szempontjából a napi fél óra - 5-6km futás, ami bevált komolyabb étrend módosítás nélkül. Ezek olyan 3-500kcal-os futások, de heti 7x sok kicsi sokra megy."

Hamarosan eljutok odáig, hogy két kocogás között már csak 1 nap pihenőt tartok. :DDD
Még féltem a lábam.

(#19) inf3rno válasza parandroid (#5) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Rostot érdemes többet bevinni, ha szorulásod van. A kalória deficitnél én a zsíron próbálnék spórolni a helyedben, és kiváltani valamennyi keményítővel. De nyilván nem ismerem a mostani étrendedet sem, szóval ez csak tipp. Előfordulhat, hogy túlságosan deficitben vagy most, és emiatt belassult az anyagcseréd. Egyél inkább kicsit többet és sportolj többet.

Érdemes lenne csinálnod egy naplót arról, hogy mit eszel, és megnézni, hogy milyenek a makrók arányai benne, illetve mennyi az alkohol, fruktóz, glükóz, rost, telített zsír, telítetlen zsír, illetve az omega3 és 9 aránya a többi zsír féleséghez képest, fehérje szempontjából pedig, hogy beviszel e elég BCAA-t. Ehhez elég jól kéne ismerni az alapanyagok biokémiai összetételét, ami igazán annyira nem bonyolult, inkább csak időigényes rákeresni mindegyiknél, hogy xy biochemical composition.

Szeretnék csinálni egy olyan webes alkalmazást, ami ezeket összeszedi, amennyire az lehetséges, és pl segít egy naplót kielemezni, vagy egy étrendet összerakni ez alapján. Lehet némi jogi gebasz a dologból, mert csak dietetikus adhat ilyen étrendi tanácsokat, de ha nem én mondok konkrét étrendet, hanem csak segítem, hogy mindenki maga állítsa össze a sajátját, akkor talán nem lehet baj. Jó lenne elvégezni egy dietetikus képzést, de annyira drága és hosszú az itthoni, illetve annyira sok töltelék tárgy van, hogy egyszerűen nem visz rá a lélek. Pedig szívesen csinálnám ezt a szakmát is.

Buliban hasznos! =]

(#20) inf3rno válasza Hieronymus (#17) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Mielőtt komolyabban belemennénk bármilyen vitába erről, ajánlom figyelmedbe ezt a két ábrát, illetve ha kimondottan érdekel a biokémia, akkor Lívia könyve kötelező olvasmány: [link]


Buliban hasznos! =]

(#21) inf3rno válasza Fred23 (#18) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Nem kell félteni annyira. Sokkal gyorsabban regenerálódik úgy, ha napi szinten csinálod. Ha most 2 naponta 5km-t kocogsz, akkor sokkal jobb minden nap 3km-t kocogni.

Buliban hasznos! =]

(#22) Fred23 válasza inf3rno (#21) üzenetére


Fred23
nagyúr

Most az van, hogy 5 km gyorsabb kocogás után 2 nap pihi, aztán 6 km lassabb kocogás, majd kezdődik elölről a ciklus. A terv, hogy a 2 nap pihiből 1 nap lesz hamarosan, aztán pedig a 6 km-ből 7 (a gyorsabb 5 marad 5). De még nagyon el vagyok hízva, és egy régebbi fogyózásomnál nagy hiba volt a túl gyorsan túl sokat. Lehet, most meg túl óvatos vagyok, de nem akarok kikészülni. Pláne, mivel nem csak futok, más sportok is vannak.

(#23) inf3rno válasza Fred23 (#22) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Ja értem, ha tolsz más kardiot is mellé, akkor jó lehet így is.

Buliban hasznos! =]

(#24) Somatom


Somatom
veterán

Tud vki olyan szakembert, akivel el lehetne beszélgetni erről? Le kéne dobnom cirka 30 -at, de egyik módszert sem tudom hatékonyan társítani az életmódomhoz (munkámhoz). A beosztásom szerint két hétig bármit ehetek/tehetek, de a másik két hétben nagyon korlátozottak a lehetőségeim. Vmi egyedi megoldásra (étrendre, edzéstervre) lenne szükségem.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#25) D1Rect válasza Somatom (#24) üzenetére


D1Rect
félisten

FB: Lakatos Péter - peak human project vagy Bocsi Viki.
Hozzám Lakatos nézőpontja közelebb áll.

(#26) Somatom válasza D1Rect (#25) üzenetére


Somatom
veterán

Köszi! Ugye a "FB" az nem Facebookot jelent! :(

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#27) D1Rect válasza Somatom (#26) üzenetére


D1Rect
félisten

De igen.

(#28) Somatom válasza D1Rect (#27) üzenetére


Somatom
veterán

Akkor ez bukta.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#29) D1Rect válasza Somatom (#28) üzenetére


D1Rect
félisten

Lehet hisztizni a FB-on, csak nem érdemes.
Ez olyan mint amikor azon hisztizik valaki, hogy ő márpedig nem fog bankszámlát nyitni, mert szemét bankok.
Lehet így élni, de csak a saját életedet nehezíted meg.

Nekem sincs fent FB alkalmazás, le van tiltva a minden is FB-on belül, de Magyarországon az elsődleges kommunikációs platform 2021 végén.

(#30) Somatom válasza D1Rect (#29) üzenetére


Somatom
veterán

Hisztizik a fene. Ha vki csak a FB -on ajánlja a szolgáltatását, az nálam felejtős. Ennyi.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#31) parandroid válasza D1Rect (#29) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

"Magyarországon az elsődleges kommunikációs platform 2021 végén"

ROTFL

Nyilván van az illetőknek honlapja, vagy telefonszáma is. Már ha nem teljesen facebookidióták. Ha meg igen, akkor úgysem érdemes velük szóba állni.
E-mail címük biztos van, mert az kell a facebook regisztrációhoz is, ha jól tudom.

Baszki, ezen még mindig röhögök, hogy valaki szolgáltatást akar nyújtani pénzért, de CSAKAFÉSZBÚKon elérhető. Tudom, létező jelenség. :DDD

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#32) radi8tor válasza Somatom (#24) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

endocare.hu / Dusa Fanny
Megéri eltölteni vele 1 órát vagy kettőt. :D

⭐ Stella

(#33) Somatom válasza radi8tor (#32) üzenetére


Somatom
veterán

:R
Ő tud edzéstervet is összeállítani?

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#34) radi8tor válasza Somatom (#33) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Étrendet igen, ha sportoló vagy és edzésterv is kell, akkor máshoz célszerű menni.
Első alkalom úgy zajlik, hogy 1 heti vagy pár napos (már nem emlékszem pontosan) táplálkozási naplót kér tőled a jelenlegi étkezésed miatt.
Aztán ezt elemzi, elmondja neked mit csinálj másképpen, de nem egy olyan étrendet erőltet rád, ami neked nem tetszik, hanem egy hasonlót amit most is csinálsz - ezáltal fogod tudni tartani.
Az a bajom a YT videókkal meg könyvekkel, hogy minden ember más. Ami nekik ízlik, az a többségnek nem, és emiatt nem működnek ezek az általános videók/könyvek, mert nem egyénre szabottak.
A dietetikus ezzel szemben egyénre szabott diétát ad.
Aztán 1 hónap múlva kontroll, ismét átbeszélitek mit sikerült változtatnod, mit nem. És megint csak átnézi a naplódat (nyugi csak utolsó 1 hétről kell) hogy mi javítani való van benne (adagok vagy akármi).

⭐ Stella

(#35) Somatom válasza radi8tor (#34) üzenetére


Somatom
veterán

Nem vagyok sportoló, de az étrend önmagában kevés lesz. Futni útálok, de bringa, gyúrás, úszás jöhet. Az étrend, mint olyan az nálam nem létezik. Napszakok sem léteznek. A szabis kéthetemben eszem, amit megkívánok, amikor megkívánom. A másik két hetemet egy 2,5x2,5 méteres kamion fülkében töltöm. Azt eszek, amihez hozzájutok és akkor, amikor időm van rá.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#36) radi8tor válasza Somatom (#35) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Önuralom nélkül nem fog menni a fogyás. Természetesen tud neked ajánlani időszakot amikor sportolj, de azért nem árt magadnak eldöntened mit akarsz.

Saját példámat mondom: 25 kilót úgy fogytam hogy egy centit nem sportoltam. Nem is akartam neki állni majd' 100 kilósan a sportnak nem akartam tönkre vágni az ízületeimet. A nem zabálás csak első 1-2 hétben nehéz, aztán összezsugorodik a gyomrod és nem leszel folyton éhes. Szénhidrát elvonás egy másik téma, az azért be tud ütni a legváratlanabb időkben. Én akkor inkább ittam egy pohár vizet.
Aztán elkezdtem TRX-ezni. Ezt tudod akár kamionozás közben is csinálni, bármire fel lehet dobni csak kell mellette 2 méter szabadon.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#37) Somatom válasza radi8tor (#36) üzenetére


Somatom
veterán

Az a baj, hogy éhesen zizi tudok lenni, ami nagyon rossz, ha az ember napi tizen órában 40 tonnát terelget. Egyik kollégám egész hétvégén főz. Grammos mérlegen adagolja ki az alapanyagokat, aztán meg a kész kaját kis edénykékbe. Nem egyszerű project.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#38) radi8tor válasza Somatom (#37) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Értem én is ilyen voltam. Annyi könnyítéssel hogy nem voltam úton egész nap.
Megoldható de nem egyszerű, kitartást neked hozzá!

⭐ Stella

(#39) parandroid válasza Somatom (#37) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Rizsfőző + elektromos grill + előre elkészített szószok a húshoz nem játszik? Rizsfőzők némelyike főzés közben párhuzamosan zöldséget is tud párolni. Jó, biztos uncsi egy idő után, de ennél egészségesebbet még nemigen találtak ki. Nekem is csak az a gondom, hogy a család szabotálja a projektet, mert ez olyan unalmas kaja, 2 nap után nem bírják, főznek valami finomat vacsira, vagy sütnek palacsintát, vagy valami ilyesmi, én meg gyenge vagyok magamban, ha ilyen kísértéseknek vagyok kitéve.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#40) Somatom válasza parandroid (#39) üzenetére


Somatom
veterán

A grill már megvan, a rizsfőző lesz a következő. Több kollégámnál láttam és tetszik. Beledobálják az alapanyagokat és menet közben megfőzik a kaját.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#41) Skyline15


Skyline15
tag

Futást korábban nagyon hanyagoltam, és hiába végeztem 3-4 edzést egy héten, tömegem nem mozdult se fel, se le (étkezésre odafigyelve, heti 1 max 2 nap csúszik be csoki, amikor munkába már nem bírom idegekkel).

"Felette már anaerob a mozgás, ami erőedzéshez jó, és amilyen intenzitáson nagyon hamar kifulladunk"

Futásnál nálam az a gond, hogy hiába vettem futócipőt, és normális technikával futok, egyszerűen nem tudok annyira lassan menni, hogy "aerob" zónába maradjak.
A célom igazából szálkásítás, és 3 erőedzést végzek egy héten (izomcsoportokra bontva), próbálok mellé kardiónak 2 futást beiktatni, minél hosszabb távra (előző héten már 9.5km volt a leghosszabb táv 52 perc alatt, melyből 49 perc anaerob zóna).
Egy ismerőst kértem meg, hogy jöjjön velem biciklivel, úgy hogy végig beszélgetjük a futást, végig anaerob zónában maradok, (~155-ös átlag pulzus).

~ 1 hónap alatt mióta csinálom ~3.5kg-ot fogytam, miközben láthatólag izomtömeget nem vesztettem (190cm - 98kg -ról 94.5kg-ra).

Egyél kevesebbet, és csináld ugyan azt elv, szerintem hülyeség, ha kevesebbet eszel, akkor lassul az anyagcsere is, illetve ha valamilyen edzést csinálsz mellette, raktárak nem lesznek feltöltve, így izomból is vesztesz, melyet később nem töltesz vissza, így akár izomsérüléshez is vezethet

"- Nagyapa, Te hős voltál a háborúban?. - Nem de örülök hogy hősökkel szolgálhattam."

(#42) inf3rno válasza Somatom (#37) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Ha tudnál betenni egy kisebb fagyasztót a kamionba, akkor előre lefőzhetnéd, kiadagolhatnád arra a két hétre, amíg kamionozol.

Buliban hasznos! =]

(#43) inf3rno válasza Skyline15 (#41) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Ha tudsz közben lazán beszélgetni, akkor az nem anaerob. Lehet, hogy rosszul becsülted meg a zónáidat. Jó ez így, ahogy most csinálod szerintem, ha több futást teszel be, akkor azt mondják már elkezdi ledobni az izmot a túl sok kardio miatt.

Szerintem a kalória deficites étrendnél is lehetséges megtartani az izmot, ha elég fehérjét és szénhidrátot viszel be, de ennek jobban utána kellene még néznem. Sportolás nélkül elképzelhető, hogy a szervezet inkább megszabadul az izomtól, mert nagy energia fogyasztó, és tök felesleges ha nem használják semmire.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#44) D1Rect válasza parandroid (#31) üzenetére


D1Rect
félisten

"ROTFL"
Beszéljél bármelyik marketingessel, megkerülhetetlen!

Nyilván van honlap és email, de a FB-ra teszi ki mindenki a postjait.
Itt lehet megnézni, hogy miről beszél.

(#45) UnA válasza parandroid (#31) üzenetére


UnA
Korrektor

Sajnos mégis igaz, a Facebook az elsődleges platform itthon. Ettől még nem kell csatlakozni, nekem sincs accountom. ;)

(#46) inf3rno válasza UnA (#45) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Persze, hogy igaz. Egész Európában nálunk használják a legtöbben a közösségi médiát. Bármennyire utálom én is őket, aki nincs fent, az sokat veszít marketing szempontból. Viszont ez már nagyon off itt.

Buliban hasznos! =]

(#47) Skyline15 válasza inf3rno (#43) üzenetére


Skyline15
tag

Azért nem azt mondom hogy lazán tudok beszélgetni, de azért tudok :DDD

Viszont egyedül ha kimegyek futni, nem tudok olyan átlagos tempót menni, mint a "beszélgetés" közbe. Olyankor sokszor elérem inkább a 170-180-as zónát, mert tempón gyorsítok "észrevétlenül", és akkor valójában hamar kipurcanok

Túl sok kardiót sem szeretnék, mert ugye egy idő után az izmokat is bontaná a szervezet.
Illetve ebből még jöhetne az a probléma is, mint a túledzés, ezért szervezet elkezdene inkább raktározni.

Próbálom ezt tartani még legalább egy hónapig, amíg még azért délután / esténként nem megy tartósan 10 fok alá a hőmérséklet.

"- Nagyapa, Te hős voltál a háborúban?. - Nem de örülök hogy hősökkel szolgálhattam."

(#48) parandroid válasza D1Rect (#44) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Nekem marketinges sem kell, tök ügyesen megkerülöm egyedül is.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#49) inf3rno válasza Skyline15 (#47) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Vannak hosszú futós cuccok is, azokkal -10°C-ig jó vagy kb. A 170-180 körülinél ha észrevétlen, akkor maximum az órán, pulzusmérőn lehetne állítani, hogy csipogjon, ha elérsz egy értéket, már ha támogatja, amid van. Van amúgy futós topik, ott lehet kérdezni a mestertől is: [link]

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#50) Somatom válasza inf3rno (#42) üzenetére


Somatom
veterán

Arra esély sincs. Nagyon drága és se elég hely, se elég áram nincs hozzá.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.