Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-04-06 13:26:21

LOGOUT.hu

Kedves Coolpad F1 tulajok!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3401) TedThomas válasza pècsimunkás (#3400) üzenetére


TedThomas
aktív tag

Minden kínai telefonnál kell/szokás/ajánlott romokat cserélgetni/frissíteni. Nem egy bonyolult dolog. Ha nincs kedved foglalkozni vele kérj meg valami ismerőst :)

(#3402) Cyborg válasza pècsimunkás (#3400) üzenetére


Cyborg
őstag

Akkor inkább egy Huawei legyen az utolsó, az hátha megmenti kína becsületét :-)

(#3403) tlala válasza TedThomas (#3401) üzenetére


tlala
addikt

Szerintem én minden nem-kínai (már amennyiben ez elmondható bármiről is...) telefonomnál is cserélgettem rom-ot.
Legfeljebb nem volt ilyen egyszerű, mint a Coolpad-en.

(#3404) tlala válasza pècsimunkás (#3400) üzenetére


tlala
addikt

Miért, a Coolpad-en milyen ROM volt, amikor "kivetted a dobozból"?

(#3405) pècsimunkás válasza tlala (#3404) üzenetére


pècsimunkás
addikt

Gyári volt, Hungobungo cserèlte le erre, mert kell a magyar nyelv. Kèrdezte milyen legyen MIUI vagy AOSP , mondtam, hogy utóbbi.Kb ennyi... Gondolom nem tudott a fènykèpezős problèmáról.
Viszont nekem fontos , hogy normális kèpet kèszìtsen - ebben a makró is benne van, mert sokat használom - ìgy elment a kedvem a telefontól. Vasárnap vissza kell mennem Nèmetországba dolgozni, ìgy most ezt a helyzetet kell elfogadnom.Januárban itthon leszek 1 hónapot , akkor megpróbálom megoldani ezt a ROM cserèt. Aztán vagy marad ez a telefon , vagy megy a háztól. Ezt azèrt kicsit sajnálnám, mert amùgy tetszik...

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#3406) csongi válasza pècsimunkás (#3405) üzenetére


csongi
veterán

Szerintem vegyél egy fényképezot. :)

[ Szerkesztve ]

(#3407) pècsimunkás válasza csongi (#3406) üzenetére


pècsimunkás
addikt

Ès az mindig legyen nálam ? A telefon mindig nálam van...

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#3408) Anonymus23 válasza pècsimunkás (#3407) üzenetére


Anonymus23
veterán

Figyelj már, azért nem egy ördöngösség egy rom csere, a srácok akik itt vannak sok más fórumhoz képest roppant segítőkészek, és gyakorlatilag garmadával vannak a romok, ha eljutottál a rootolásig és a recovery felrakásához, utána már tényleg nagyon egyszerű.

Én is még várok a MIUI KK romra, mivel nekem nagyon bejött a 4.8.8-as MIUI is, azóta is ez van rajta.
Kameráról nem tudok nyilatkozni, talán annyit, hogy fotózni nem a legjobb, de érdekes módon videót meg tűéles képet csinál (kis túlzással).

;) - The Power of the Light Side

(#3409) csongi válasza pècsimunkás (#3407) üzenetére


csongi
veterán

Jól fogalmaztál, ez egy telefon :)
Egyébként vannak apok a kamerához is, ki kell próbálni párat, lehet egy fizetőssel már minden rendben van. Kb 1500Ft. De ha a fotózás a kiemelt, akkor nokia telefont kell venni. Semmi baja ennek a kamerának, bőven jó képeket lehet vele csinálni.
Neoncsöves fényviszonyok
Neoncsöves fényviszonyok 2
A kamera gyorsaságát befolyásolja hova mentesz, Külső SD re lassabban ment picivel.

A Huawei rom egy kicsit csal a színmélységgel, alapból. Semmit nem állítok rajta. Ilyen és kész, ettől a kép még jó é látható mi van rajta.

[ Szerkesztve ]

(#3410) csongi válasza csongi (#3409) üzenetére


csongi
veterán

Jah ez lemaradt, neoncsöves fényviszonyok, zárt térben készült fotók.

(#3411) pècsimunkás válasza csongi (#3410) üzenetére


pècsimunkás
addikt

Nèzd meg lègyszìves a kèpeket amiket felraktam. Azok a kèpek amiket a Zopoval fènykèpeztem klasszisokkal jobbak. Mielőtt beìrtam volna a kamera problèmát, 3 appot is kipróbáltam . Eredmèny : 0 !
Gondoltam a fizetős megoldásra is, csak semmi sem garantálja, hogy jók lesznek a kèpek, közben 1500 JMF- el beljebb vagyok.
Amùgy ,ha nem gariztatnom kellet volna a Zopot, tehát ha csak simán ùj telefon kellet volna, valószìnűleg vettem volna egy Lumia 730- at...

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#3412) JoinR válasza pècsimunkás (#3411) üzenetére


JoinR
senior tag

Már el lett mondva, hogy azon a ROMon szar a kamera, nem? Nyilván nem lenne hozzá patch, ha másik appal jól működne.

(#3413) tlala válasza pècsimunkás (#3411) üzenetére


tlala
addikt

Akkor cseréld le a kamera appot, ahogy a kolléga is ajánlotta a #3395-ben.
A világ legegyszerűbb dolga. Felteszed a zip-eket a kártyára, recovery-be indítasz, és zip-ek telepítése.

(#3414) pècsimunkás válasza tlala (#3413) üzenetére


pècsimunkás
addikt

Elvileg a zipek a kártyán vannak, recoveryben indìtottam.
De tiszta kinai, 1-2 angol szóval, mondjuk a zipet megtaláltam.
Esetleg szájbarágósan leìrnád , h mit csináljak sorrendben ?

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#3415) TedThomas válasza pècsimunkás (#3414) üzenetére


TedThomas
aktív tag

Cserélj recoveryt ha root-olt a telefon.
"Rakd fel a Mobile Uncle Tools-t Playről (ingyenes), és tegyél fel TWRP-t [link]
Ha már rootolt a telefon, akkor felmásolod az SD gyökerébe a TWRP recoveryt (recovery.img) felrakod a Mobile Uncle Tools-t, update recovery, kiválasztod a felmásolt recoveryt és kész"

(#3416) tlala válasza pècsimunkás (#3414) üzenetére


tlala
addikt

Persze, szívesen.

1. Letöltöd a #3395-ben linkelt fájlokat.
2. Felmásolod a kártyára őket.
3. Recovery-ben indítasz.
4. A bal felső ikon az "Install". Ráböksz, és kiválasztod a 041_camera_driver.zip fájlt.
Alul két ikon lesz, a baloldalira, az "Add More Zip"-re böksz, és kiválasztod a Gallery2_flashable.zip-et is.
5. Legalul a "Swipe to Confim Flash" csúszkát elhúzod jobbra, a telepítés lefult.
6. Lent 3 ikon jelenik meg, a jobb alsó a "Reboot System, arra ráböksz.
Ha időközben bárhol lezár a képernyő, akkor alul egy jobbra húzással tudod feloldani.
Ennyi.

[ Szerkesztve ]

(#3417) pècsimunkás válasza tlala (#3416) üzenetére


pècsimunkás
addikt

Köszi, délután vagy este megcsinálom. Legalább is remélem...

(#3415) TedThomas ,neked is köszi!

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#3418) nash13


nash13
aktív tag

Emuiban zenelejátszásnál van dts opció, de ha bekapcsolom, akkor x időközönként fura zajba megy át. Félpercenként biztos. Másnak is?

iPhone 7

(#3419) pècsimunkás


pècsimunkás
addikt

(IMG:/dl/upc/2014-11/07/232202_eij1y7wdxk6mbqz5_img_20141107_112025.thumb.jpg)(/IMG)[/L]11/232202_img_20141107_111934.thumb.jpg][/(L:/dl/upc/2014-11/07/232202_offswsq3aofowd9s_img_20141107_111721.jpg)(/L)

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#3420) pècsimunkás válasza tlala (#3416) üzenetére


pècsimunkás
addikt

Megcsináltam amit mondtál, talán valamivel jobbak lettek a képek.
Ezeket 4.9 mpx-el készítettem.

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#3421) Anonymus23 válasza pècsimunkás (#3419) üzenetére


Anonymus23
veterán

Kutyából nem lesz szalonna, esetleg rózsa, vagy katicabogár :)

;) - The Power of the Light Side

(#3422) pècsimunkás válasza Anonymus23 (#3421) üzenetére


pècsimunkás
addikt

Egèsznapos kapkodásban vagyok, kicsit ősszekuszáltam a kèpeket...lol

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#3423) erik88 válasza Harpoon13 (#3395) üzenetére


erik88
aktív tag

Nekem a Mega mért irja ki hogy mappa tamogatas meg nincs benn az appba?? Nem tudom letolteni

(#3424) Harpoon13 válasza erik88 (#3423) üzenetére


Harpoon13
csendes tag

Hát mert a mappa támogatás még nincs benne az app-ban:D
Nem használtam még az app-ot, próbáld böngészőből, onnan mennie kell.

(#3425) unskillful


unskillful
tag

Végre kiadták az első hivatalos végleges verziójú (nem béta) 4.4.2-es CoolUi-t a verziószám: 4.4.018.P0.14.10.27.8297W
Már töltöm le a CPB-t ha lejött felrakom Drive-ra.
És megjelent a legújabb béta is: 4.4.020.P0.14.11.04.8297W Ez is letöltés alatt áll :)

[ Szerkesztve ]

The Devil whispered in my ear: your not strong enough to withstand the storm. Today I whispered to the Devil's ear... I am the storm

(#3426) csongi válasza unskillful (#3425) üzenetére


csongi
veterán

4.4.020.P0.14.11.04.8297W
Ez mi is?
Eddig a Hujevaj romja nagyon bejött. :)

(#3427) unskillful válasza csongi (#3426) üzenetére


unskillful
tag

A hivatalos gyári rom: CoolUi első végleges kitkat verzió. Kínai és Angol nyelv. Az Emui egyébként szerintem is az eddigi legjobb rom. remélem lesz hozzá frissítés/javítás

[ Szerkesztve ]

The Devil whispered in my ear: your not strong enough to withstand the storm. Today I whispered to the Devil's ear... I am the storm

(#3428) pècsimunkás


pècsimunkás
addikt

Vègül is kìnai recoveryből oldottam meg (remèlem)a zip- ek felrakását. Annyit ki tudtam bogarászni, hogy az installálás komplett lett nègy fájlnál. Az elsőt mondjuk nem tudtam letölteni a Megárol, de a többit igen.
Az jelenthet valamit , hogy eddig a teljes kèpernyős nèzetben csak1-,3-,13 mpx engedett, most van 1-13,3 mpx- ig az egèsz számsor. Csináltam egy kèpet, nem tùl jó fènyviszonyok között. Igaz nem tùl közelről , de kezd alakulni...

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#3429) Hrabci válasza unskillful (#3427) üzenetére


Hrabci
csendes tag

Hi, az emuiban az email app-ban a küldő nevében lévő ékezetes karakterek helyett kínai karakterek jelennek meg, nincs valami tippetek, hogy az appcserén kívül mivel lehetne ezt javítani?

(#3430) JoinR


JoinR
senior tag

Egy zipet a végleges 4.4-ből valaki majd felrakhatna drive-ra, azoknak akiknek nem működik a cpb. Köszi :R

(#3431) kircipeti válasza unskillful (#3425) üzenetére


kircipeti
senior tag

Eddig le voltam maradva, nem tudtam hogy ezek a 4.4.2-esek béták voltak...

(#3432) janaman01 válasza unskillful (#3425) üzenetére


janaman01
addikt

És akkor a 19 es romok? Csak lestem hogy a 18 asokat kezdik nyomni....

/tudom hogy nincs igazam, de attól még nem tévedek/

(#3433) csongi válasza Hrabci (#3429) üzenetére


csongi
veterán

Nalam nincs ilyen gond, igaz billentyuzetet csereltem.

(#3434) Hrabci válasza csongi (#3433) üzenetére


Hrabci
csendes tag

Azt én is ofkorsz, de nem a bevitelnél volt gond, hanem a megjelenítésnél. Legyaktam a hüvelyes mailt exchangestől, felraktam egy gyárit, most jó..

Viszont: lejött a material designos térkép és ismét leáll folyamatosan... Hülye gugli...

[ Szerkesztve ]

(#3435) Harpoon13 válasza pècsimunkás (#3428) üzenetére


Harpoon13
csendes tag

A 041_camera_driver.zip-et nem sikerült leszedni? Pedig pont az lett volna a lényeg. Hogy lehetett 4 fájlnál sikeres a telepítés ha csak hármat kellett felraknod?:D Azt meg már el is elfelejtettem, hogy a tömörítés módosítása mellett még beleraktam az összes támogatott felbontást is a kamera app-ba :)

(#3436) pècsimunkás válasza Harpoon13 (#3435) üzenetére


pècsimunkás
addikt

Ùgy emlèkszem, amit küldtèl linket , azon 5 fájl volt. A 040 , 041, archive - 048 , original camera driver zip- eket felraktam. A recoveryben kiìrta, h az installálás komplett volt . Persze ezt angolul...
Az amit nem sikerült először letölteni a Gallery2-flashable.zip volt, de tegnap este ezt is sikerült letölteni.

[ Szerkesztve ]

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#3437) pècsimunkás válasza pècsimunkás (#3436) üzenetére


pècsimunkás
addikt

Előbb telórol írtam, bekapcsoltam a gépet,039-est nem sikerült először letöltenem. Tegnap este újra megpróbáltam,akkor sikerült.
Előző hozzászólásomban rosszul írtam!

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#3438) Harpoon13 válasza pècsimunkás (#3436) üzenetére


Harpoon13
csendes tag

Az original_camera_driver.zip azért van, hogy ha valami gond van a kamera driverrel, akkor vissza lehessen állítani az eredetit, szóval a felrakásával pont hogy visszafordítottad a javítást:) Amit neked fel kellett volna rakni az csak az a 3 fájl amit részleteztem, de miután felraktad az original-t is, a 041_camera_driver.zip-et mégegyszer fel kell telepítened.

szerk.: a 039 nem is kell neked, az egy régebbi verzió, a 041-es a legújabb, amiben elvileg van valami javítás az elkésett exponálásra vakuzásnál.

[ Szerkesztve ]

(#3439) mexel


mexel
veterán

Sziasztok! Ebbe a telefonba csak microsim jó?

(#3440) Lomha 8V válasza mexel (#3439) üzenetére


Lomha 8V
addikt

Igen.

(#3441) onpress


onpress
csendes tag

Érdemes a telefonra edzett üveglapot vásárolni?

[ Szerkesztve ]

Apple Iphone 13 / Samsung Galaxy A8 / (Coolpad F1) / Chinese Smartphone Fan / Xiaomi Mi Band 2 / TV: Samsung Full HD 3D Slim LED Smart TV_UE40ES6540S

(#3442) Anonymus23 válasza onpress (#3441) üzenetére


Anonymus23
veterán

Szerintem igen, nem kell cserélgetni mint a fóliát, olyan mintha maga a kijelző lenne, mégis van rajta egy védőréteg.

;) - The Power of the Light Side

(#3443) mexel válasza Lomha 8V (#3440) üzenetére


mexel
veterán

Köszönöm. Ez rossz hír, minden kártyánk normál méretű. :(

[ Szerkesztve ]

(#3444) Picturemaker válasza mexel (#3443) üzenetére


Picturemaker
őstag

Üdv!

Ha nem akarsz a kártya cseréjével foglalkozni és elég bátor (és ügyes) vagy, akkor: [link]

A számítógép rendkívül alkalmas olyan feladatok megoldására, amelyek számítógép nélkül nem is léteznének!

(#3445) unskillful


unskillful
tag

@ Harpoon13: Szia! az lenne a kérdésem, hogy: a gyári 018-as KK romból ki lehet-e szedni a kamera appot, úgy hogy azt az EMUI romba integrálni lehessen? Az az igazság, hogy az Emui az eddigi legjobb rom amit használtam, egyetlen hátránya van csak a gyárival szemben, az pedig a kamera. Ha valahogy meg lehetne oldani hogy a gyári kamera minősége átkerülne a Huawei romba akkor nagyon boldog lennék :)

Előre is köszi választ.

[ Szerkesztve ]

The Devil whispered in my ear: your not strong enough to withstand the storm. Today I whispered to the Devil's ear... I am the storm

(#3446) Turbobacsi válasza onpress (#3441) üzenetére


Turbobacsi
senior tag

én tettem rá: nagyon jó!
ebay
1300 ft volt, a fóliánál sokkal jobb

[ Szerkesztve ]

"A pisztácia kifogyott! Van vanília, karamell, tutti frutti, rumos dió és kávé!"

(#3447) mexel válasza Picturemaker (#3444) üzenetére


mexel
veterán

Nem szívesen nyírnám ki a céges kártyákat, de a legnagyobb baj ha vissza kell adni akkor nem lesz jó a telefonba amivel adták :(

(#3448) mexel


mexel
veterán

Most nézem ingyen cserélik és az adapterrel is jó lesz. Majd megkérdem a céget nem zavarja-e őket :)

(#3449) tlala válasza pècsimunkás (#3428) üzenetére


tlala
addikt

Azért az egy kicsit idegesító, hogy

- kéred, hogy "szájbarágósan írjam le neked",
- leírom számozott pontokba szedve, a pontos fájlnevekkel (2 db-ról beszélünk),
- erre te felrakod a módosított kamera appot, majd az eredeti visszaállítót, meg mit tudom én mit... :))

Akkor mi a fenének kérted szájbarágósan, ha aztán nem úgy csinálod?? :D

(#3450) janaman01 válasza unskillful (#3445) üzenetére


janaman01
addikt

Én is örömmel venném ha ez megoldható lenne! Azóta az emui van fent és valóban jó rom.

/tudom hogy nincs igazam, de attól még nem tévedek/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.