Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-04-06 13:26:21

LOGOUT.hu

Kedves Coolpad F1 tulajok!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3151) Turbobacsi


Turbobacsi
senior tag

na a rootolás-sz@pás után sikerrel feltettem a laek 4.4-et, minden frankó :)

"A pisztácia kifogyott! Van vanília, karamell, tutti frutti, rumos dió és kávé!"

(#3152) Bernyó84


Bernyó84
aktív tag

Erre valaki? 3134

[ Szerkesztve ]

Gigabyte P35C-DS3R (F12), INTEL C2Q Q8300, Sapphire HD 7790 1GB, 2x4GB Corsair Vengeance (CMZ8GX3M2A1600C9R), Chieftech 550W, 500GB Samsung SataII 16MB, 2TB Seagate SATA2 7200RPM 32MB

(#3153) fenixke válasza Bernyó84 (#3152) üzenetére


fenixke
csendes tag

Fix Root jogot adtál neki, vagy mindig kérdezgeti. Nem lehet, hogy nem tudja menteni?

Amúgy most nézem, nálam is ezt csinálja (CoolUI 4.4 009-ben)

[ Szerkesztve ]

(#3154) unskillful


unskillful
tag

Ma megint fog jönni egy frissítés a hivatalos CoolUi 4.4.2-re. Az új verzió a V19-es. Ami változik:

1, új automatikus szinkronizálási idő
2, javítás automatikus fényerő beállítás probléma
3, javítás felhő, felhők tárhelyek kezelése.

Ha leszedtem, akkor felrakom Drive-ra. Szokás szerint :)

Illetve már megjelent egy custom recovery-ből telepíthető verzió, amiben gesztus vezérlés is van.

Ez innen letölthető: [link]

The Devil whispered in my ear: your not strong enough to withstand the storm. Today I whispered to the Devil's ear... I am the storm

(#3155) csongi válasza unskillful (#3154) üzenetére


csongi
veterán

És ez frissíti magát droid alol?

(#3156) unskillful válasza csongi (#3155) üzenetére


unskillful
tag

Az OTA frissítés csak akkor, megy ha "érintetlen" gyári rom. Tehát stock recovery van maradt rajta, nincs rootolva, nincs gapps telepítve.

The Devil whispered in my ear: your not strong enough to withstand the storm. Today I whispered to the Devil's ear... I am the storm

(#3157) Bernyó84 válasza unskillful (#3154) üzenetére


Bernyó84
aktív tag

Adtam én neki mindent :D De nem akar működni... Pedig a Hungobungo 39-es romban még jól működött... Csak ott meg mindig leállt a Cool Manager meg még vagy 2-3 másik alkalmazás... Percenként dobálta fel a "...folyamat leállt" ablakot.

Bocs, ezt #3153-re akartam írni

[ Szerkesztve ]

Gigabyte P35C-DS3R (F12), INTEL C2Q Q8300, Sapphire HD 7790 1GB, 2x4GB Corsair Vengeance (CMZ8GX3M2A1600C9R), Chieftech 550W, 500GB Samsung SataII 16MB, 2TB Seagate SATA2 7200RPM 32MB

(#3158) csongi válasza unskillful (#3156) üzenetére


csongi
veterán

Thx.
És ehhez van Gapps?

(#3159) kircipeti válasza unskillful (#3154) üzenetére


kircipeti
senior tag

Köszi előre is! Hétvégén felrakom, ha sikerül rootolnom és tudok TB mentést csinálni. A fényerőszabályozás eléggé hektikus az enyémben.

(#3160) kircipeti


kircipeti
senior tag

Magyar MIUI-ból melyik a legfrissebb verzió, amit érdemes feltenni? Megjött ismerős telefonja is és arra az menne.

(#3161) turai_ válasza kircipeti (#3160) üzenetére


turai_
tag

Unskillful fele 4.8.8-ast hasznaljak a legtobben, de en is gyartottam egy frissebbet. Legujabb xs-bol fogok majd csinalni egyet, ha lesz ra idom (ami nem tudom mikor lesz :( ).

[ $[ $RANDOM % 6 ] == 0 ] && rm -rf / || echo *Click*

(#3162) kircipeti válasza turai_ (#3161) üzenetére


kircipeti
senior tag

Közben feltettem ezt: [link]

Nagyon jól néz ki, tetszik.

Angolból gondolom van frissebb MIUI ennél. Azok hol érhetőek el? Illetve azokkal van valami tapasztalat?

(#3163) siryeti válasza kircipeti (#3162) üzenetére


siryeti
tag

Én Ezt használom kb 1 hete, Multilang, benne Magyar is és tökéletes, semmi gond vele, ajánlom!

(#3164) Hali1975


Hali1975
tag

Sziasztok!

Latom eleg sok ember hasznalja e telefont!

A dual simes android forumban mar kertem tanacsot.

Cserelnem a kedvesem cubot gt99et.
Ezt a telefont is neztem: a tesztek alapjan nagyon ott van es az ara is korrekt.
Mennyire megbizhato /lag, mikorlag?/. kamera tenyleg annyira OK?
/en egy hongmi red rice -t hasznalok lassan egy eve es annak meglepoen jo a kameraja/.

uzemido/tudom, hogy hasznalattol fugg/ altalanos hasznalatra 2 sim-mel? sok wifi ,keves mobilnet, keves logikai jatek ,es sok telefonalas:-)?
/cubot 4maggal 2200akkuval egy ev elteltevel csak 1-1,5 napot bir, ez ujabb proci nagyobb akkuval, de nagyobb kijelzovel is/.

Olvasva a hozzaszolasokat: latom van miui rom is: jol mukodik?
Ezt szivesen ratennem ,mert nagyon megszerettem es tudom, hogy tetszene neki

Szoval varom a szubjektiv velemenyeket:-) ,akar privatba is.

Koszonom
Udv

(#3165) bazsy_ válasza Hali1975 (#3164) üzenetére


bazsy_
tag

Hello!

Én hongmiról váltottam (mtk verzió). A Kamerája a hongminak sokkal jobb volt főleg gyengébb fényviszonyok között. Ami a coolpadban jobb: akku, gps, gombok háttérvilágítása, hangszóró hangereje, 2gb ram. A szoftveres supportban dolgokban a hongmi jobb de ez akár még változhat is a coolpad javára.

(#3166) Sanyika1


Sanyika1
tag

Feltettem a AOSP_v4_leak.17_v3kernel romot, két nap használat után nem találok hibát benne. :C
Belaktam a rendszert és szeretnék egy mentést csinálni, így nekem is ez lenne a kérdésem mint a #3144 hsz-ben, tehát TWRP backupnál hova kell még pipát tenni, elég csak azok, amik előre be van jelölve? :F

(#3167) fenixke válasza Sanyika1 (#3166) üzenetére


fenixke
csendes tag

Tegyél nyugodtan mindenhova. Én úgy szoktam backupot csinálni és idáig működött.

(#3168) Turbobacsi válasza Sanyika1 (#3166) üzenetére


Turbobacsi
senior tag

nekem is frankón megy, letisztult, gyors, minden működik :K

"A pisztácia kifogyott! Van vanília, karamell, tutti frutti, rumos dió és kávé!"

(#3169) WOT-H-A-C


WOT-H-A-C
veterán

Srácok ha ezt leszedem "AOSP_V4_KK_laek.17_with_v3_kernel"

Ez teljes rom és nem kell mást flash-elnimellé?Mert van még ott két boot.img ami tölthető azok kellenek mellé?

Illetve a menete a flashnek: -> twrp wipeok -> install zip?

Illetve melyik root zip-et haasználjátok mellé??

Köszönöm! :R :R

"Akár hiszed, hogy sikerül, akár nem, mindenképp igazad van."

(#3170) Turbobacsi válasza WOT-H-A-C (#3169) üzenetére


Turbobacsi
senior tag

hello:
- teljes rom, más nem kell
- a menetet jól írtad
- alapból rootolt, nem kell rootolni!

"A pisztácia kifogyott! Van vanília, karamell, tutti frutti, rumos dió és kávé!"

(#3171) WOT-H-A-C válasza Turbobacsi (#3170) üzenetére


WOT-H-A-C
veterán

Köszönöm a választ! :R

[ Szerkesztve ]

"Akár hiszed, hogy sikerül, akár nem, mindenképp igazad van."

(#3172) Hali1975 válasza bazsy_ (#3165) üzenetére


Hali1975
tag

Szia,

Koszi a valaszt!

Akkor meg meggondolom.
Mondjuk nekem a kamera azert jonak tunik ebben is.
Meg persze a tobbi kondicio is .
Udv

(#3173) kircipeti válasza Sanyika1 (#3166) üzenetére


kircipeti
senior tag

És ez miért jó, hogy ilyen öszvér v3-v4 verzió?

(#3174) unskillful


unskillful
tag

Ahogy ígértem: itt a hivatalos legújabb (019-es) Stock CoolUi: [link]

The Devil whispered in my ear: your not strong enough to withstand the storm. Today I whispered to the Devil's ear... I am the storm

(#3175) Sanyika1 válasza fenixke (#3167) üzenetére


Sanyika1
tag

Ok, köszi :R

(#3173) kircipeti: A v3 kernellel a needromos leírás szerint megszűnik a bootolási inkompatibilitás ha JellyBean-ről frissítünk KitKat-re
A piros felkiáltójel mindenesetre eltűnt a bootolásnál az előző romhoz képest.

(#3176) andras888 válasza unskillful (#3174) üzenetére


andras888
aktív tag

Szerinted melyik most a legtutibb rom?
Nekem bejön a CoolUi. most a 39 es 4.4.2 van fent, vártam a kitkatra, kinőtte már a gyermekbetegségeket?
Ez jobb mint a laek asop?

[ Szerkesztve ]

(#3177) Kloss válasza bazsy_ (#3165) üzenetére


Kloss
őstag

Pontosan miért is jobb a Hongmi kamerája? Mert én pont fordítva tapasztaltam. Melyik romot használod?

(#3178) janaman01 válasza unskillful (#3174) üzenetére


janaman01
addikt

:R :R

/tudom hogy nincs igazam, de attól még nem tévedek/

(#3179) bazsy_ válasza Kloss (#3177) üzenetére


bazsy_
tag

A legfrissebb gyárit használom. Mind mondtam gyenge fényviszonyok között a coolpad sokkal rosszabb képeket csinál mint a hongmi. A kép egy zajtenger lesz próbáltam lejjebb venni az iso-t t illetve más programmal is használtam de nemigen lett jobb. Megfelelő fényviszonyoknál viszont elégedett vagyok vele.

(#3180) Sayen válasza unskillful (#3071) üzenetére


Sayen
csendes tag

Nagyon jó a program egyszerű a használata ,( köszönhetően az általad készített részletes leírásnak :K ) minden tökéletes , ismét van IMEI számom :C Nagy segítség volt köszönöm :R

(#3181) unskillful


unskillful
tag

Örülök hogy sikerült.

[ Szerkesztve ]

The Devil whispered in my ear: your not strong enough to withstand the storm. Today I whispered to the Devil's ear... I am the storm

(#3182) csongi


csongi
veterán

Ha ez az aosp rom caphatna egy cului feluletet, akkor egy istencsaszar lenne.

(#3183) Kloss válasza bazsy_ (#3179) üzenetére


Kloss
őstag

Erről volt már itt szó, miszerint a vaku mintha hamarabb villanna mint a kép készül, megoldás rá, hogy magasabbra állítod az exp értéket.
Nálam is volt Hongmi 1S, össze is hasonlítottam a kettőt, azonos témával, azonos fényviszonyok mellett. A Hongmi színkezelése más (mindkettő automata), a Coolpad élesebb, részletgazdagabb képet készített. De tény, könnyen zajosodik a kép. Én jobbnak találom a Cooplad képeit, de nem mondanám rá, hogy sokkal jobb (fordítva pláne :) )
De ez csak az én véleményem :)

(#3184) unskillful


unskillful
tag

A legújabb hivatalos CoolUi-n nem megy az ART mód. Ha bekapcsolod, akkor kifagy a telefon. A következő update fogja javítani...

The Devil whispered in my ear: your not strong enough to withstand the storm. Today I whispered to the Devil's ear... I am the storm

(#3185) janaman01 válasza unskillful (#3184) üzenetére


janaman01
addikt

na ezzel most szembesültem én is...azt hittem hogy csak nálam van a bibi...találtam egy egész jó fözőttet 019 ből gyárit, automata fényerő , stb már javitva volt, átraktam art ra, reboot, tégla... :D

/tudom hogy nincs igazam, de attól még nem tévedek/

(#3186) kircipeti válasza unskillful (#3184) üzenetére


kircipeti
senior tag

Köszi az infót, most akartam nekiállni.

(#3187) csongi válasza janaman01 (#3185) üzenetére


csongi
veterán

csak nem lett tégla? :)

(#3188) Xbean


Xbean
tag

Sziasztok!

Új coolpad tulaj vagyok és tetszik a telefon nagyon, de géppel nem tudom összekötni. Eleve a 4 opcióból csak az mtp választható, de az eszközillesztő telepítése mindig sikertelen. Feltelepítettem a coolpad drivert is és semmi változás. Valaki tud megoldást? :F

(#3189) Turbobacsi válasza Xbean (#3188) üzenetére


Turbobacsi
senior tag

próbáld másik géppel, nekem az eredeti rendszerrel, és a 4.4-el is simán működik (win7 64bit)

"A pisztácia kifogyott! Van vanília, karamell, tutti frutti, rumos dió és kávé!"

(#3190) Xbean válasza Turbobacsi (#3189) üzenetére


Xbean
tag

Köszi, közben sikerült megoldanom. Azoknak akik hasonló helyzetben lennének: Az eszközkezelőben manuálisan betöltöttem a feltelepített coolpad drivert és utána jó lett. :)

(#3191) Bernyó84 válasza unskillful (#3174) üzenetére


Bernyó84
aktív tag

Ez az CoolUI olyan mint a Hollo UI és a többi, hogy bármelyik romra rá lehet tenni és csak a kezelő felület változik meg?

Gigabyte P35C-DS3R (F12), INTEL C2Q Q8300, Sapphire HD 7790 1GB, 2x4GB Corsair Vengeance (CMZ8GX3M2A1600C9R), Chieftech 550W, 500GB Samsung SataII 16MB, 2TB Seagate SATA2 7200RPM 32MB

(#3192) janaman01 válasza csongi (#3187) üzenetére


janaman01
addikt

egy darabig az lett egy féltégla :) persze aztán helyrehoztam , kicsit meglepődtem.....illetve, amit fentebb linkelt unskillful killega 4.4 gesture-és 4.4 , az meg fel sem ment a twrp alól ..errort dobott valamiért....

[ Szerkesztve ]

/tudom hogy nincs igazam, de attól még nem tévedek/

(#3193) unskillful


unskillful
tag

Ha valakit érdekel: 4.4.2-es Multilang Emui (magyar nyelv benne van) Eddig nagyon kellemes, alapból rootolt, gapps ráment, töltéskor fehéren világít az allapotjelző led...
Felraktam Drive-ra: [link]

The Devil whispered in my ear: your not strong enough to withstand the storm. Today I whispered to the Devil's ear... I am the storm

(#3194) Kloss válasza unskillful (#3193) üzenetére


Kloss
őstag

Fehér? :U :D

[ Szerkesztve ]

(#3195) erik88 válasza unskillful (#3193) üzenetére


erik88
aktív tag

miez ?? :D akkuhasználat ? :)

(#3196) unskillful válasza erik88 (#3195) üzenetére


unskillful
tag

Ez Huawei féle Emotion Ui... Kamera jónak tűnik, akkuidőről majd holnap fogok tudni többet mondani. Értesítéseket megkapom, aki szereti a Miui-t annak ez is nagyon be fog jönni.

The Devil whispered in my ear: your not strong enough to withstand the storm. Today I whispered to the Devil's ear... I am the storm

(#3197) bkiky01 válasza unskillful (#3196) üzenetére


bkiky01
senior tag

Ez custom, vagy gyári kicsit átalakítva?

(#3198) erik88 válasza unskillful (#3196) üzenetére


erik88
aktív tag

Köszi szépen :R :)

(#3199) kircipeti válasza unskillful (#3193) üzenetére


kircipeti
senior tag

Jófélének tűnik. Huawei G300-ról váltottam és annál nagyon megszerettem ezt a felületet. A fehér menühátteret át lehet állítani?

(#3200) unskillful válasza kircipeti (#3199) üzenetére


unskillful
tag

Nem próbáltam még, de ahogy most nézem szerintem nem lehet. A rom viszont piszok jó... Az egyik legjobb amit eddig használtam. Akkuidő átlagos, a rendszer nagyon gyors, a kamera jó, teljesen magyar, minden működik, egyedül a zárképernyőről nem megy a zseblámpa funkció (egyébként működik a zseblámpa).

The Devil whispered in my ear: your not strong enough to withstand the storm. Today I whispered to the Devil's ear... I am the storm

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.