Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-04-06 13:26:21

LOGOUT.hu

Kedves Coolpad F1 tulajok!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3251) csongi válasza unskillful (#3246) üzenetére


csongi
veterán

:R

(#3252) TedThomas


TedThomas
aktív tag

Hát felraktam ezt: 4.4.019.P0.141028.8297W.CPB
TWRP teljesen nincs.
Feltudnám tenni de ahhoz rootolni kéne a telefont.
VROOT azon kívül hogy felpakol minden kínai progit mást nem csinál.
Ötletek?

(#3253) unskillful válasza TedThomas (#3252) üzenetére


unskillful
tag

Ha YGDP Tools-al rakod fel a romot, akkor a flesselés előtt tudod cserélni a stock recovery-t customra (mondjuk TWRP-re) utána tudod rootolni simán egy root-zip-el, meg mehet rá a gapps stb.
A 2975-ös hozzászólásban megosztottam egy leírást a komplett menetről...

The Devil whispered in my ear: your not strong enough to withstand the storm. Today I whispered to the Devil's ear... I am the storm

(#3254) TedThomas válasza unskillful (#3253) üzenetére


TedThomas
aktív tag

Igen ezt olvastam de az 1 pont számomra kivitelezhetetlen :)
"hardware hozzáadása manuálisan" - ilyet nem találtam.

"SP_Drivers v1.5 a neve és Innen letölthető mind a kettő:" - Nincs ilyen a linken. Letöltöttem máshonnan de onnan mit telepítek?

"Kattintsatok az YGDP Tools-ban a Start gombra..." - Megvolt. Bedugtam. Felvillant de most 0% áll. Gondolom driver nem jó?

(#3255) unskillful válasza TedThomas (#3254) üzenetére


unskillful
tag

Ha segítség itt van 1 video és még egy leírás a driver telepítés menetéről: Link1
Link2

És ne felejtsd el kivenni az aksit telepítés előtt. Az nagyon fontos lépés, mert csak akkor lesz aktív minden preloader driver.

[ Szerkesztve ]

The Devil whispered in my ear: your not strong enough to withstand the storm. Today I whispered to the Devil's ear... I am the storm

(#3256) unskillful


unskillful
tag

Közben... YunOS kipróbálva. Csak angol és kínai nyelv van, az angolban is maradt kínai szöveg bőven. Pedig jól néz ki, kicsit "öszvér" hatású.. kár érte :-)

The Devil whispered in my ear: your not strong enough to withstand the storm. Today I whispered to the Devil's ear... I am the storm

(#3257) TedThomas válasza unskillful (#3255) üzenetére


TedThomas
aktív tag

Köszi!

A "windows védelem kikapcsolás" nem volt meg. Azt hittem felment a driver de anélkül nem :)

Szerk: Vajon ki lehet venni a 036-osból a puttyogó hangot és beletenni az újba? (menüben lépkedés,touch hang) Hiányzik :)

[ Szerkesztve ]

(#3258) unskillful válasza TedThomas (#3257) üzenetére


unskillful
tag

Elméletileg benne van az újban is...

[ Szerkesztve ]

The Devil whispered in my ear: your not strong enough to withstand the storm. Today I whispered to the Devil's ear... I am the storm

(#3259) nash13


nash13
aktív tag

Emuiban lehet állítani valahol a kamera záridejét? Most vakuval minimum 3 másodperc. Nem lehet vele gyereket lőni:)

iPhone 7

(#3260) DExT3R


DExT3R
csendes tag

Hello!

Olyan kérdésem lenne gyorsan, hogy tudja az OTG-t, azaz rá tudok-e dugni microusb-n keresztül egy pendrive-ot mint külső tároló, táblázatok és egyéb dokumentumok megnyitásához?

Köszi előre is:
:R
D.

(#3261) unskillful válasza DExT3R (#3260) üzenetére


unskillful
tag

Sajnos hardware-esen nem támogatja a z OTG-t. :(

The Devil whispered in my ear: your not strong enough to withstand the storm. Today I whispered to the Devil's ear... I am the storm

(#3262) TedThomas válasza unskillful (#3258) üzenetére


TedThomas
aktív tag

Sajnos azt nem lehet állítani. Beépített van azt annyi. De gondolom valami root explorerrel ki kéne cserélni a régire valahol. Véletlenül nem tudjátok merre van a fájl? (touch sound)

Már csak a news fost kéne kiirtani. Egy teljes oldalt foglal és zavaró. Letiltottam minden szart titanuimba de az nem akar eltűnni :(

(#3263) Hrabci válasza apic (#3232) üzenetére


Hrabci
csendes tag

Nem lehet, hogy a belső memória DCIM-jében van (illetve még azon belül is a 0 könyvtárban)? Én a múltkor ott találtam meg az elveszettnek hitt képeket, valamelyik romban beállítható volt a fényképező alkalmazásban, hogy hová mentse a képeket és internal-ra volt állítva.

(#3264) apic válasza Hrabci (#3263) üzenetére


apic
csendes tag

Nincs sajnos ott se, mellesleg MIUI-m volt ahol ugye "nincs SD" tehát mindent a telóra mentett de eddig egy rom pakolásnál se tűnt el :/

(#3265) erik88 válasza unskillful (#3261) üzenetére


erik88
aktív tag

Megán hogy-hogy nem engedi letölteni az emui romot meg a gappsot ? :( még driveról se tudtam :( valaki letudta szedni vagy csak én cseszek el valamit ?

(#3266) unskillful válasza erik88 (#3265) üzenetére


unskillful
tag

Magán? Én csak Drive - rá raktam fel... Onnan le is jön simán.

The Devil whispered in my ear: your not strong enough to withstand the storm. Today I whispered to the Devil's ear... I am the storm

(#3267) erik88


erik88
aktív tag

Akkor megkeveredtem :) na most lejött nekem is de nem akart :( nem inditotta el

(#3268) libus


libus
őstag

Sziasztok!

Holnap megjön nekem is a kicsike! :))
Leszedtem ezeket a Rom-kat:
-AOSP_V4_KitKat_laek.17
-EMUI_Multilang_4.4.2_8297w
Melyik magyarabb és melyik jobb Rom (pl. jobb akku idő, jobb kamera, stb..)?
Hogy kell feltenni majd?? :F
Anno a Samsung Galaxy S1 telefonomon sokszor cseréltem Rom-ot, ugyhogy csináltam valami hasonlót már, de ez a készülék nekem nagyon új lesz, és nem szeretném téglává tenni.
Valaki tudna segíteni a jobbik Rom felrakásában? :R :R :R

Ps5 Digital Edition, LG Oled55C9, LG Oled48C1, Hyper X Cloud II, Poco X4 Pro 5G

(#3269) csongi válasza libus (#3268) üzenetére


csongi
veterán

Akku időben kb egyforma, Aosp be szerintem jobb a kamera kezelés de ez alkalmazással javithato. A felrakása ugyan úgy kell mindkettőnek, első húsz be le van írva, lépésről lépésre. Root-Tools-Twrp-rom_gapps.

(#3270) Turbobacsi válasza libus (#3268) üzenetére


Turbobacsi
senior tag

enyém elvileg rootolva jött, aztán kiderült hogy mégse, azzal szívtam a legtöbbet (vroot), utána minden simán és gyorsan ment:
- vroot pc-s progival nem ment a root, de felkerült közben a telóra egy vroot app: az egyből megcsinálta
- playból mobileuncletools telepítés
- azzal TWRP recovery felrakása
- boot revoverybe, majd a cache törlések
- install az előzőleg SD-re tett rom
a szükséges fileok linkjei innen a fórumból levadászhatóak...
ennyi!

"A pisztácia kifogyott! Van vanília, karamell, tutti frutti, rumos dió és kávé!"

(#3271) libus válasza Turbobacsi (#3270) üzenetére


libus
őstag

Oké, köszi neked is meg csongi -nak is! :R
Átolvasom az első hsz-ket is, és megpróbálkozom valamelyik Rom felrakásával. :K

[ Szerkesztve ]

Ps5 Digital Edition, LG Oled55C9, LG Oled48C1, Hyper X Cloud II, Poco X4 Pro 5G

(#3272) DExT3R válasza libus (#3271) üzenetére


DExT3R
csendes tag

Szia!

Honnét rendelted a telót?

D.

(#3273) libus válasza DExT3R (#3272) üzenetére


libus
őstag

Tőle rendeltem.

Ps5 Digital Edition, LG Oled55C9, LG Oled48C1, Hyper X Cloud II, Poco X4 Pro 5G

(#3274) erik88


erik88
aktív tag

Basszus levettem a fóliát és olyan szép a kijelzője hogy valami hihetetlen :)

(#3275) giorgioblues


giorgioblues
csendes tag

Sziasztok, nekem ma jött meg a coolpad f1-em, nagyon szuper, úgy tűnik mindene működik. Olvasgattam a rom-okról, de az első 200 hozzászólás után belefáradtam. Mi most a konklúzió? A gyári 15-ösnél van olyan, ami jobb? Nekem eddig nagyon nem működő dolgokat nem produkált. Talán egy pont volt, a beállításokban, amit nem szeretett.
Viszont másik, fontos kérdés. Ilyet még egy készülékem sem produkált. Real Racing 3 remekül fut rajta, viszont egy idő után feljött egy üzenet, hogy túl meleg az akku, leokéztam, aztán utána ki is lépett kicsit később a programból magától, és pl nem töltött a telefon, amíg ki nem hült. Lehet valamivel megakadályozni az ilyen túlmelegedést? Van rá valami beállítás, app, valami? Vagy csak annyit tehetek, hogy rövidebb ideig játszom ilyen játékokkal? Egyáltalán normális jelenség ez?

(#3276) janaman01


janaman01
addikt

Hohohóó ...a hüvely rom viszont viszi a tv go t :) rootolva is szuper !!!

/tudom hogy nincs igazam, de attól még nem tévedek/

(#3277) Dulo83


Dulo83
csendes tag

Sziasztok.Nekem olyan problema lepett fel a telefonnal hogy ha headsattal szeretnem hallgatni a zenet akkor halk es viszhangzik, csak akkol szol normalisan ha benyomva tartom a gombot.Valaki tapasztalt telefonjanal hasonlot?

[ Szerkesztve ]

(#3278) erik88 válasza giorgioblues (#3275) üzenetére


erik88
aktív tag

Jó tudni hogy tud ilyen megsules elleni dolgot a telefon es h forro akksit nem enged tolteni :) szerintem ne jatszd ki az ilyen dolgokat kulonbozo appokkal. Ne jatszal annyit vagy olyan jatekkam ami annyira megizzasztja amugy en sokszor csinaltam azt h jatek idejere levettem a hatlapot meg a tokot es amugy segitett rajta :)

(#3279) erik88 válasza janaman01 (#3276) üzenetére


erik88
aktív tag

Végre egy rom ami viszi :( nekem eddig mindegyik rommal kiirt valami felbontassal kapcsolatos dolgot

(#3280) 3m88


3m88
csendes tag

Sziasztok!

Eredetileg Coolpad 7320 vásárlását terveztem, de annyi berhelést olvastam a gyári rom frissítésével kapcsolatban, hogy elment a kedvem tőle. Szeretnék valami olyan telót, ami az én átlag felhasználói igényeimet maximálisan kielégíti. A félrefordítások nem érdekelnek, csak működjön stabilan.
Kérdésem, hogy a gyári F1 4.2es android mennyire működőképes, milyen hibái vannak, illetve valóban lesz rá később kitkat, vagy ez csak valami urban legend?

(#3281) janaman01 válasza 3m88 (#3280) üzenetére


janaman01
addikt

Mi? ;) itt már az emberek 80% a vagy a gyari kitkat al vagy a főzőtt kitkatokkal használja a telót xarják ki a kitkatot hozzá :)

/tudom hogy nincs igazam, de attól még nem tévedek/

(#3282) erik88 válasza 3m88 (#3280) üzenetére


erik88
aktív tag

Van már rá kitkat :)
Nekem eddig a gyári rom jött be eddig legjobban :) a jó akkuidő miatt meg a jó kamera miatt :) közbe csinalt érdekességeket de ezek engem nem zavartak annyira és általában megoldható problémák voltak :) szerinten nagyon jó telefon :)

(#3283) unskillful válasza Dulo83 (#3277) üzenetére


unskillful
tag

Kompatibilitási probléma. Nem jó a headset jack kiosztása.

2 féle kiosztással gyártanak headset-eket, de van olyan amin tudod állítani a kompatibilitási módot: [link]

The Devil whispered in my ear: your not strong enough to withstand the storm. Today I whispered to the Devil's ear... I am the storm

(#3284) 3m88 válasza janaman01 (#3281) üzenetére


3m88
csendes tag

Na hoppá...köszi. Én csak a webshopokat néztem, onnan még 4.2-vel jön. Legalábbis én nem találtam olyan boltot ahol 4.4-gyel árulják. Viszont gondban vagyok, mert a 7320 nagyobb ugye 0,5"-el, viszont fele annyi a ram és kinézetre is jobban bejön az F1. Meg ugye 7320-ra nincs még kitkat. Bár nem tudom számít-e annyit. Aludnom kell még rá párat. :)

(#3285) TedThomas


TedThomas
aktív tag

Engem eddig halálra idegesít a gyári 4.4. Kicsit szőrszálhasogatós de ezek zavarnak nagyon.

- nem tudom kiölni a news feed cuccot. Minden menüt átjártam, minden chingjang dolgot letiltottam Titaniummal. Annyi hogy nem működik de eltüntetni nem tudtam.

- Halál idegesítően mutatja a notifications-öket. Eddig elég volt ránézni és tudtam hogy jött két e-mail, egy sms, meg egy nem fogadott hívás. Na ez megszűnt. Még ha egy darab van akkor is. (bal felső ... )

- Minden "mode"-hoz lett ikonka :( Zavar hogy ott van felül.

- Nem megy a GCloud ami nekem nagy érvágás.

- Az alsó gombok világításának beállítása szörnyű.
1. mindig világít (ne világítson mindig)
2. akkor világít ha már rányomtál (Akkor már minek?)

- Olyan mintha levágná minden értesítő hang végét. Furán hangzik de jön egy SMS és ugyanaz a hang amit már halottam ezerszer de valahogy mint ha levágná az utolsó tized másodpercet és zavaró mert a fejedben tudod hogy van annak vége.

- át lettek picit alakítva a menük szerintem nem jó irányba. Mindenhol nagyobb padding. Furcsán szét van húzva egy két helyen a dolog (lezáró képernyő, pin beírás). Gondolom a skálázhatóság miatt a többi coolpad készülékre.

Vannak benne jó új dolgok (kamera app,...) de számomra ezek miatt megy vissza a 4.2

(#3286) Anonymus23


Anonymus23
veterán

Van olyan app, amivel be tudom állítani, hogy a ki-bekapcs gombbal tegye le a hívást?

;) - The Power of the Light Side

(#3287) giorgioblues válasza erik88 (#3278) üzenetére


giorgioblues
csendes tag

félreértesz, nem azt szeretném, hogy ne szóljon, meg töltse a forró cuccot, ennek örülök, arra vagyok kíváncsi, hogy van e valami szoftver ami eleve nem engedi, hogy ennyire felmelegedjen, hanem pl kicsit visszábbfogja a teljesítményét, vagy mit tudom én :)

(#3288) erik88 válasza giorgioblues (#3287) üzenetére


erik88
aktív tag

Tényleg félre értettem neharagudj.
Én nem tudok ilyen programról de itt vannak nagy mágusok ugyhogy lehet ők tudnak valamit erre is

(#3289) janaman01 válasza Anonymus23 (#3286) üzenetére


janaman01
addikt

Egyes romok tartalmazzák alapból, melyiket használod? Csak be kell állitani...

/tudom hogy nincs igazam, de attól még nem tévedek/

(#3290) Anonymus23 válasza janaman01 (#3289) üzenetére


Anonymus23
veterán

Miui 4.8.8.
Ebben is benne van?

;) - The Power of the Light Side

(#3291) echte válasza Anonymus23 (#3290) üzenetére


echte
csendes tag

Beállítások - kisegítő lehetőségek - hívásmegszakítás bekapcsológombbal

(#3292) unskillful válasza Hrabci (#3244) üzenetére


unskillful
tag

Szia! Nem tudnád valahová feltölteni az általad használt EMUI romot? Nem biztos hogy ugyanazt töltöttem le, mert nálam azzal amit leszedtem gond van a gapps-al. Fel tudom rakni twrp-ből a gapps csomagot, be is tudok jelentkezni a Google fiókomba, de amikor a play áruházat akarom használni akkor annyit ír hogy "nincs kapcsolat". Nem vagyok már kezdő de ez kifog rajtam, pedig az a rom még egy fokkal jobb lenne. Ahogy néztem a kamerája jobb egy kicsivel, + van benne Dolby effekt... Ha máshogy nem megy akkor kiszedem belőle a kernelt, és rá-flesselem a mostani rendszerre...

Illetve azt akarom még megkérdezni hogy milyen recovery - t használsz? Én TWRP 2.7.0-át, de 4PDA-n olvastam hogy pont az EMUI romok közül némelyik nem szerette ezért visszaálltak a 2.6.0-ra.

[ Szerkesztve ]

The Devil whispered in my ear: your not strong enough to withstand the storm. Today I whispered to the Devil's ear... I am the storm

(#3293) Anonymus23 válasza echte (#3291) üzenetére


Anonymus23
veterán

:R

;) - The Power of the Light Side

(#3294) JoinR válasza unskillful (#3292) üzenetére


JoinR
senior tag

Nekem majdnem minden ROM felrakasa utan ez van, nyomok egy clear data-t a Playnek, es altalaban megjavul.

(#3295) unskillful válasza JoinR (#3294) üzenetére


unskillful
tag

Köszönöm. Meg fogom próbálni.

The Devil whispered in my ear: your not strong enough to withstand the storm. Today I whispered to the Devil's ear... I am the storm

(#3296) nash13


nash13
aktív tag

Nálatok is visszakapcsol magától a mobilnet?

iPhone 7

(#3297) Hrabci válasza unskillful (#3292) üzenetére


Hrabci
csendes tag

Szia, persze, feldobom drive-ra. Én még 2.4.4-es TWRP-t használok, nem volt vele semmi bajom, így nem is cseréltem, recovery-ből (ellentétben a ROM-okkal) nincs cserélgetési kényszerem... :)

(#3298) Hrabci válasza unskillful (#3292) üzenetére


Hrabci
csendes tag

Parancsolj, remélem működik..
https://drive.google.com/folder/d/0B9Lt1AgcHYG3ZDFOamdHZGlCLUU/edit

(#3299) GAbre


GAbre
veterán

Sziasztok!
Végre másfél hónap után megjött telóm.
De most nézem,hogy ez micro simes kártyákat fogad csak be!? :S

Avatar

(#3300) KukkSteve


KukkSteve
aktív tag

Visszatértem én is Coolpad F1-re, uh üdv újra srácok! :)
(Kicsit barangoltam, kacsintgattam más típusok felé, de egyszerűen nincs kellemesebb alternatíva ebben az árfekvésben.)

(Újra)Kezdésnek 4.4et szerettem volna, ha már van. Ennél az EMUI romnál megragadtam. Igaz 2x felhúztam, az első egy kicsit próbálgatós, telesz@rós lett, de másodjára már tudtam hogy mit kell tenni!

Ami nekem bevált az az, hogy a rendszert egyszer bebootoltattam, beállítgattan pár dolgot, kínai appokat letúrtam, aztán recovery és a gapps csomag. Írják hogy kell utána valamilyennwipe, de én semmit nem nyomtam, tökéletesen megy.

Ami hajszálnyit idegesítő:
-alsó kapac. gombok villognak random, néha, megfejteni nem tudtam hogy miért, beállításokra nem nagyon reagálnak
-a kameráról nem lehet levenni a hangot
-le kell cserélni a billentyűzetet (nekem a gyári aosp nagyon megszokott volt, de most leszedtem az ikeyboard nevű progit, ez is elég jó, de ha lenne lg g3 billentyűje valakinek az lenne igazán patent, esetleg linket elfogadok. :))
-akksit szívja eléggé, saccra 3óra kijelzőidőm lesz, de még új a teló, a ti mérésetek tuti pontosabb lenne...

Ami pozitív:
Kamera nagyon jó
Szép felület
Elég gyors
Nem akad(hozzáteszem én nem játszom)
Titanium backup megy, root okés. :)

Nagyjából ennyi jutott eszembe, ez már egy olyan rendszer végre, amit valszeg minden tőlem rendelőnek telepítek aki kéri. :)

A számom az adatlapomon. ;)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.