Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-04-06 13:26:21

LOGOUT.hu

Kedves Coolpad F1 tulajok!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2151) unskillful válasza ZS3NI (#2149) üzenetére


unskillful
tag

Mikor megosztottam a romot, akkor írtam, hogy a fontot le kell cserélni. Simán le tudod a témáknál, ha jól emlékszem, még ajánlottam is egyet, ami szép is meg jó is :) neon_lamp 2.1 a neve a fontnak.

The Devil whispered in my ear: your not strong enough to withstand the storm. Today I whispered to the Devil's ear... I am the storm

(#2152) ZS3NI válasza unskillful (#2151) üzenetére


ZS3NI
őstag

Huhh kösz szépen, elsiklottam felette. Ezzel a fonttal már nagyon szép. :R

IDDQD ( ͡° ͜ʖ ͡°)

(#2153) Cyborg


Cyborg
őstag

Sziasztok,
valahogy most megint előtérbe került nálam ez a telefon, főleg, hogy lejjebb ment az ára, és, ahogy észrevettem, kezdi kinőni a kezdeti nyűgöket, meg látom, hogy van rá cm11.
Lenne pár kérdésem a telóval kapcsolatban.
1. Honnan van ez a cm, mert nem találok semmi utalást a weboldalukon arra, hogy csináltak volna romot az F1-re?
2. Mennyire stabil a cm rom, kell vele mókolni, vagy telepítés után minden patent, és csak használni kell? Gapps benne van? A CM a jelenlegi legjobb rom egyáltalán, vagy van több fasza/stabil/magyarul tudó rom is rá?
3. Akksiidő/kijelző idő mennyi vele, hozza az átlagot, a 2nap/5 óra kijelőt?
4. GPS stabilitás gyakorlatban milyen? ...bár asszem ezzel eddig se volt gond, ha jól emlékszem régről.
5. Régen szokás volt, hogy minden cm romban húzva volt az órajel, ezt még a Defymnél, meg a Huaweiemnél tapasztaltam, ebben is húzva van, és, ha igen mennyire?
6. Mennyire van optimalizálva a rendszer? Melegedés, és az akadások mennyire vannak jelen?

Asszem most így hirtelen minden kérdést feltettem, ami érdekel, és ami miatt tartok a 8magtól.
Esetleg pár screenshotot feltölthetne valaki, érdekelne a CM rom kinézete, esetleg pár akkuidős screenshotot is szívesen vennék.

Előre is hálás köszönet minden infóért!

(#2154) hevizms


hevizms
addikt

Urak!
Kellene valami jófajta tok ehhez a telóhoz.Tudnátok ajánlani?Esetleg linket is hozzá?

(#2155) janaman01 válasza Cyborg (#2153) üzenetére


janaman01
addikt

képek ...

/tudom hogy nincs igazam, de attól még nem tévedek/

(#2156) kóóó válasza hevizms (#2154) üzenetére


kóóó
aktív tag

Én ezt rendeltem meg az asszonynak, elég jól néz ki, viszont még se a telefon se a tok nem jött meg, de bízom benne, hogy patent lesz :DDD

Üdv.: kóóó!

(#2157) Anonymus23 válasza janaman01 (#2155) üzenetére


Anonymus23
veterán

Mit szerettél volna linkelni? :DD

;) - The Power of the Light Side

(#2158) Lidl válasza kóóó (#2156) üzenetére


Lidl
senior tag

Szia,

erről majd szeretnék egy párszavas értékelést kérni, mert én is ilyet néztem, de amíg nincs meg a telefon, addig nem akartam kiadni 2-3 ezret a tokra. De nagyon érdekel ;)
Bár ez nem is tok, hanem inkább akkufedél, ami teljesen megváltoztatja a telefon formáját.

Én ilyen tokot kapok a telóhoz feketében, ha majd megjön: [link]

A Nilkin jó szokott lenni.

Köszi
Lidl

(#2159) fenixke válasza Lidl (#2158) üzenetére


fenixke
csendes tag

Én fehér Nilkin tokot vettem. A fogása nekem annyira nem jön be. Nem eléggé tapad a felülete. Plusz az is baj, hogy eléggé koszolódik. Azt nem tudom, hogy le lehet-e takarítani, de eléggé megfogja minden. A telót jól védi, párszor már lepottyant, de semmi baja nem lett.

(#2160) Lidl válasza fenixke (#2159) üzenetére


Lidl
senior tag

Azért reménykedek, hogy jó lesz. legalábbis addig, amíg meg nem jön az, amiről az előbb beszéltünk. Akkor lehet, hogy nem is lesz rajta tok :)
A fekete talán nem koszolódik annyira. Na majd meglátom.

Köszi
Lidl

(#2161) unskillful


unskillful
tag

Úgy néz ki, hogy sikerült a Taiwani "Himax Polymer" hivatalos gyári 4.4-es romot "rászabni" a Coolpad F1-re. A két készülék hardware-esen teljesen egyforma, csak a partíció kiosztása volt más, emiatt nem lehetett a CPB File-t közvetlenül telepíteni. Viszont az YGDB Tool kicsomagolja a CPB File-t flesselés előtt, így teljesen hozzáférhető a rom, sőt Rom Kitchen-nel recoveryből telepíthető zipet is lehet belőle csinálni :). Ha minden igaz, akkor az egyik Modaco fórumos kolléga Laek17 (Big thanks 4 his work) még ma csinál belőle egy multilanguage verziót. Amit előre lehet tudni, hogy eddig ezzel a rommal a legjobb a kamera, "atomstabil", elvileg mindkét kártya slot tudja a 3G-t, jó akkuidő, és állítólag nagyon gyors ... Ha elérhető lesz természetesen megosztom.

The Devil whispered in my ear: your not strong enough to withstand the storm. Today I whispered to the Devil's ear... I am the storm

(#2162) Cyborg


Cyborg
őstag

Ezeknek a külföldi fórumoknak a linkjeit nem lehetne betenni az összefoglalóba?
Esetleg valamire tudnál válaszolni a kérdéseim közül?

Köszi előre is minden rekciót!

(#2163) unskillful válasza Cyborg (#2153) üzenetére


unskillful
tag

Az a rom nem "hivatalos" CM. Az egy sima vanilla alapú AOSP rom. Persze ettől még nem rossz, sőt... gyors is szép is, és napi használatra most ez a legjobb olyan rom, amiben van magyar nyelv. Ha valakinek elég az angol, akkor a gyári CoolUi-kat ajánlom( 039- vagy 040-es verzió). Ami biztos, hogy egy nagyon aktív nemzetközi közösség van a telefon mögött, és már két "rebrandelt" változata is megjelent (Himax Polymer néven Taiwanon, és Micromax Canvas Nitro A310 néven Indiában) Ahogy írtam is elvileg ma jöhet hozzá egy 4.4 AOSP "Stock" rom, ami szintén tudni fog magyarul. Ha fontos a magyar nyelv akkor van linkelve itt a fórumon jó néhány "magyarított" Miui, 2 CoolUi (by Hungobungo), és néhány AOSP is. A többi kérdésre:
- az Akkuidő nálam 1-1,5 nap 4-6 órajelzőidővel. (ez nagyon használat / alkalmazásfüggő)
- a GPS kiváló, gyorsan talál jelet és stabilan tartja is (és pontos is)
- Mivel ez nem igazi CM, ebben nincs húzva az órajel, ráadásul a Mediatec procikat nem is lehet csak úgy húzni. (Lehet növelni a teljesítményét, de nem klasszikus freki húzással)
- A rendszer szinte minden rommal "smooth" akadások egyáltalán nem jellemzők, melegedni is kb ugyanúgy melegszik, mint az összes többi telefon.

The Devil whispered in my ear: your not strong enough to withstand the storm. Today I whispered to the Devil's ear... I am the storm

(#2164) Harpoon13 válasza unskillful (#2161) üzenetére


Harpoon13
csendes tag

Azt elfelejtetted megemlíteni, hogy a 3D teljesítmény siralmas benne, gyári 4.2-es rom-ban ~7500 pontot kap antutu v5-ben, ebben meg ~5000-et. Ezt onnan tudom, hogy én is csináltam egy flash-elhető zip-et (modaco-n én vagyok Arpione).
Laek meg kapja be, napokig vártam hogy valaki kezdjen valamit azzal CPB-vel, erre mire elkezdem csinálni kommentel hogy már dolgozik rajta:D

(#2165) slezakimi válasza Harpoon13 (#2164) üzenetére


slezakimi
senior tag

A CM-nek mondott rom, ha igaz, nálam az Auntutu v5-be
3D Grafika 7619.
:)

""Szabadidős elfoglaltság.Nem feltétlen a pénz hajt.:-))""

(#2166) Harpoon13 válasza slezakimi (#2165) üzenetére


Harpoon13
csendes tag

Mert az csak 4.2-es, azok jobbak szoktak lenni. A portolt kitkat-ek szoktak 6000 körül kapni, azért volt meglepő hogy ez még azokat is alulmúlta :)

(#2167) slezakimi válasza Harpoon13 (#2166) üzenetére


slezakimi
senior tag

Értem.
A puding próbája az evés. :)
Mondjuk jól elvagyok ezzel a rommal, de kipróbálom szerintem azt is.
:)

""Szabadidős elfoglaltság.Nem feltétlen a pénz hajt.:-))""

(#2168) unskillful válasza Harpoon13 (#2164) üzenetére


unskillful
tag

Modaco-n én vagyok borsosg :)

de láttam már ott Hrabcit is :D

[ Szerkesztve ]

The Devil whispered in my ear: your not strong enough to withstand the storm. Today I whispered to the Devil's ear... I am the storm

(#2169) kircipeti válasza unskillful (#2161) üzenetére


kircipeti
senior tag

Na, asszem ezzel teszek majd egy próbát.

A gyári CoolUI felület nekem annyira nem jön be, még így lassan egy hét után is teljesen össze tud zavarni a híváslista/névjegy/tárcsázó/kedvencek menük megtalálása.

A fényképezőt átraktam 8MP-es módba, így szerintem egy hangyányival szebb képeket készít. Az akksi nálam olyan 1,5 napot bír ki. Főleg telefonálok róla (napi ~2 óra), egy kis böngészés/chatelés. Alapvetően elégedett vagyok vele, egyáltalán nem bántam meg, sőőőőt.

Továbbá nagyon jó, hogy van ez a kis magyar segítőkész közösség is :R

(#2170) Lomha 8V


Lomha 8V
addikt

Kis segítséget szeretnék kérni. Melyik SIM foglalat alkalmas a 3G-re? Az asszony előfizetéséhez nincs mobilnet, nekem viszont van egy Inviteles mobilstickem, amiből a kártyát beraknám a telefonjába, hadd mobilnetezzen.

(#2171) csongi válasza kircipeti (#2169) üzenetére


csongi
veterán

Hamarosan érkezik az újabb csoportos 10-es:) kíváncsi vagyok, hányan jönnek ide? :D
Asszem a SIM1, de ha beteszed gyorsan kiderül :)

[ Szerkesztve ]

(#2172) slezakimi válasza Lomha 8V (#2170) üzenetére


slezakimi
senior tag

Oda van irna alá WCDMA.

""Szabadidős elfoglaltság.Nem feltétlen a pénz hajt.:-))""

(#2173) Lomha 8V


Lomha 8V
addikt

Az első GSM, ide raktam ugye a telefonálós SIM-et, a második pedig nem WCDMA, hanem W/G. Ide raktam a mobilnetes kártyát, de így a mobilnet bekapcsolásakor kiírta, hogy ez a kártya nem tudja a 3G-t. Cseréljem fel?

(#2174) slezakimi válasza Lomha 8V (#2173) üzenetére


slezakimi
senior tag

A W/G a 3g-s slot
Ott valami beállítási gond van :)

[ Szerkesztve ]

""Szabadidős elfoglaltság.Nem feltétlen a pénz hajt.:-))""

(#2175) Lomha 8V válasza slezakimi (#2174) üzenetére


Lomha 8V
addikt

Szóval nem lesz olyan egyszerű. Milyen beállításokat nézzek át?

(#2176) slezakimi válasza Lomha 8V (#2175) üzenetére


slezakimi
senior tag

Azt a kártyát tedd be a W/G slotba amelyiken netezni akarsz.
Aztán a simkezelésbe engedélyezd neki a 3G.-t
Az inviteles stickes kártya másik APN.-t használ.
Az egyim a Telenor hálozatát használja
invitel.mobilnet ezt kell beírni az apn-hez

[ Szerkesztve ]

""Szabadidős elfoglaltság.Nem feltétlen a pénz hajt.:-))""

(#2177) Lomha 8V válasza slezakimi (#2176) üzenetére


Lomha 8V
addikt

Ez volt a megoldás, nagyon köszönöm! :R

(#2178) slezakimi válasza Lomha 8V (#2177) üzenetére


slezakimi
senior tag

Nagyon szívesen :)
Örülök, hogy segíthettem :R

""Szabadidős elfoglaltság.Nem feltétlen a pénz hajt.:-))""

(#2179) kóóó válasza csongi (#2171) üzenetére


kóóó
aktív tag

Benne vagyok abban a 10-sben,viszont az asszonynak lesz, de már azelőtt itt voltam, hogy meg lett volna rendelve, igaz csak folyamatosan a háttérben,megfigyelőként ;]

Üdv.: kóóó!

(#2180) hevizms


hevizms
addikt

Kóóó , Lidl kösz a tok tippeket.

[ Szerkesztve ]

(#2181) Lalaland


Lalaland
tag

Kezdek megbaratkozni a 40 es gyári rommal, kigyomlaltam, belaktam. Vmi beállítás lehetséges az sms írásakor az ékezetes betűkre, hogy ne számolja több karakternek?
Ill. Roaming esetén 2db óra van a képernyő lezarasakor. Az egyik a helyi a másik Peking, azt módosítani merre lehet?

N o S o u n d J u s t S p e e d

(#2182) slezakimi válasza Lalaland (#2181) üzenetére


slezakimi
senior tag

Handcent sms a Playről.
Az alapból megfordítja az ékezeteket. :)
A másikat nem tudom, nem olyan romom van.

""Szabadidős elfoglaltság.Nem feltétlen a pénz hajt.:-))""

(#2183) Hrabci válasza unskillful (#2168) üzenetére


Hrabci
csendes tag

:-)

(#2184) Hrabci válasza kircipeti (#2169) üzenetére


Hrabci
csendes tag

Ha ez vigasztal, a 4.4-en 1 hét után én is keresen a megfelelő telefon funkciókat.. :-)

(#2185) JoinR


JoinR
senior tag

Azokat én is keresem, szerencse, hogy telefonálásra használom a legkevesebbet a telefont :DDD
Na de hol van már a végleges 4.4? ;]

[ Szerkesztve ]

(#2186) Cyborg válasza unskillful (#2163) üzenetére


Cyborg
őstag

Köszi a választ!
Az e-mail,gmail,hangouts, és viber push is rendesen működik, időben érkeznek az üzenetek?

(#2187) unskillful válasza Cyborg (#2186) üzenetére


unskillful
tag

Vibert nem használok, de a Tapatalk, eredmények, Gmail, hangouts, email értesítéseket megkaptam.

The Devil whispered in my ear: your not strong enough to withstand the storm. Today I whispered to the Devil's ear... I am the storm

(#2188) Kloss válasza unskillful (#2187) üzenetére


Kloss
őstag

Modaco-ról kell megtudnom, hogy ugyanabban a városban lakunk? :D

(#2189) unskillful válasza Kloss (#2188) üzenetére


unskillful
tag

:)) Milyen néven vagy Modaco-n ?

The Devil whispered in my ear: your not strong enough to withstand the storm. Today I whispered to the Devil's ear... I am the storm

(#2190) Anonymus23 válasza unskillful (#604) üzenetére


Anonymus23
veterán

Meguntam a 038-as problémáit (valószínűleg én rontottam el amikor töröltem pár appot) de már akkor is hibát dobott, ha meg akartam nézni az adatforgalmat.
Felraktam a MIUI romot, eddig tetszik, ott akadok el, hogy az általad javasolt téma letöltéséhez regisztrálni kellene egy xiaomi fiókot, ha emaillal akarok, akkor hálózati hibát dob, ha meg telefonszámmal, akkor kiírja, hogy sikertelen aktiválás. Azért mert ez nem Xiaomi telefon?
De így meg nem engedi letölteni a témát... meg úgy általában mindenhez kellene úgy látom ez a fiók :)
Na akkor most próbálok neten keresztül regisztrálni, nem a telefonon keresztül...

[ Szerkesztve ]

;) - The Power of the Light Side

(#2191) Hrabci válasza Anonymus23 (#2190) üzenetére


Hrabci
csendes tag

Én nem regisztráltam, mégis megy... ebből a fórumból szedtem olyan cuccot, amivel regisztrákás nélkül, sőt, le is gyaktam azt a marketet, de még fizetős cuccot is le tudtam szedni regisztrálás nélkül. Megnézem mik volrak ezek

(#2192) Anonymus23 válasza Hrabci (#2191) üzenetére


Anonymus23
veterán

Azt megköszönném, mivel weben sem enged regisztrálni, nem küldi az aktiváló emailt...

;) - The Power of the Light Side

(#2193) Rusty89


Rusty89
csendes tag

Sziasztok!

Hosszas hsz. olvasgatás után (ideértve a témaösszefoglalót is) arra jutottam, hogy másra bíznám 015-ös gyári romom frissítését, mert jelenleg ott tartok, hogy még arra sem sikerült rájönnöm mit jelent a twrp. Biztos nem lenne bonyolult, ha látnám végig a folyamatot, de most nem szeretnék semmit elrontani, ezért kérdezném:
1. GSM boltba megcsinálnák?
2. Ha igen, akkor reálisan mennyi lehet ez időben ill. pénzben?

Az új romtól (39-es tűnik befutónak a hsz-ek alapján) várható-e hogy kijavítja a következő hibákat:
- gyengécske hangerő fülhallgatóról
- beszélgetésnél sokan mondják, hogy halk vagyok (itt nyilván a mikrofon a halk)
- telefon újraindítása után mind eltűnnek a főoldalra berakott widgetek
- gyengécske üzemidő (átlag használat 1 nap, ha nekiesek fél nap alá is csökkenhet, pedig elkövetek mindent: fényerőt veszek le, super saving 0-24 bekapcsolva, stbstb.. Olvasni 2-3 napos üzemidőkről, de akkor ez csak legenda, vagy az új rom miatt optimalizáltabb lehet a fogyasztás?)
-Settings/Data usage-ba nem enged be, mert "Unfortunately, Settings has stopped" hibaüzenettel dob ki a beállításokból...

Köszi a válaszokat!

[ Szerkesztve ]

(#2194) johnahex


johnahex
tag

Sziasztok!
Bocs, ha lusta vagyok visszaolvasni a hozzászólásokat, de ha veszek egy ilyet kínából, akkor az mennyire lesz magyar nyelvű???
Ha nem cserélgetek romokat akkor...???? gondolom gyári rommal is használható teljes értékűen, vagy nem ???
Köszi :R

(#2195) Anonymus23 válasza Hrabci (#2191) üzenetére


Anonymus23
veterán

Közben sikerült a regisztráció, kb 2 órát késett a xiaomi szervere :)

;) - The Power of the Light Side

(#2196) JoinR válasza johnahex (#2194) üzenetére


JoinR
senior tag

Semmi gond, így mi is lusták vagyunk érdemben válaszolni.
Üdv. :P

[ Szerkesztve ]

(#2197) JoinR válasza Rusty89 (#2193) üzenetére


JoinR
senior tag

1000-2000-ért megcsinálják, de én csak akkor vinném oda, ha már kijött a végleges 4.4, hogy ne kelljen sokat járkálni :)
Amúgy a gyári ROM felrakásához (frissítéséhez) nem kell TWRP sem, sokkal egyszerűbb annál a folyamat.
Egyébként nekem több nap volt az üzemidő a 39-cel, az ikonok megmaradtak, widget-et nem használtam.
Fülhallgató hangerőn nem hiszem, hogy nagyon segít, mikrofon talán jobb lehet, nekem egyikkel sem volt problémám.

[ Szerkesztve ]

(#2198) SacaLaca


SacaLaca
csendes tag

Sziasztok!
Nemrég vettem egy coolpad f1 8297-es telót. Eddig tetszik nagyon, semmi komolyabb gondom nincs vele. Amiket esetleg bosszantónak mondhatok:
1. Ébresztő nem ébreszt, hibaüzenettel megszakad.
2. Sok rajta a kínai nyelvű program amiket nem tudok törölni, magyarítani, vagy legalább angol nyelvűre váltani, esetleg kikapcsolni.
3. Nem lehet facebook fiókot létrehozni, illetve nem lehet a facebookot telepíteni sem, mert telepítés közben megszakad és ezt írja ki: Hiba / Ismétlődő szolgáltatói engedély.
4. A led csak sms, illetve hívás után jelez. Viber, messenger... esetén semmi jelzést nem ad.

Szóval eddig ennyi ami nem tetszik benne, viszont kínai létére szerintem semmivel sem rosszabb, mint a többi túlárazott ismertebb termék.

Ha valaki tud vmi jó megoldást a hibák kiküszöbölésére, azt szívesen meghallgatom. :)

Üdv.
Laci

(#2199) JoinR válasza SacaLaca (#2198) üzenetére


JoinR
senior tag

root, recovery, rom-csere. Bővebben az összefoglalóban...

(#2200) SacaLaca válasza SacaLaca (#2198) üzenetére


SacaLaca
csendes tag

Ja és a jelenlegi android verzió amivel kaptam 4.2.2.
Kernel verzió: 3.4.39 2014.03.21
Build-szám: 4.2.021.P0.140414.8297W
Custom build verzió: 93

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.