Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-04-06 13:26:21

LOGOUT.hu

Kedves Coolpad F1 tulajok!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2501) csongi


csongi
veterán

Ugy erzem valaki hamarosan kiprobalja :) kivancsi vagyok milyen.

(#2502) unskillful válasza janaman01 (#2500) üzenetére


unskillful
tag

Na fent is van: [link]

The Devil whispered in my ear: your not strong enough to withstand the storm. Today I whispered to the Devil's ear... I am the storm

(#2503) janaman01 válasza csongi (#2501) üzenetére


janaman01
addikt

szerintem unskillful lesz a No.#1 :) ha nagyon rosszakat ir róla , csak akkor nem rakom fel, de ezt nekem is ki ki kell próbálnom:)

szerk : unskillful :R :R :R :R

[ Szerkesztve ]

/tudom hogy nincs igazam, de attól még nem tévedek/

(#2504) JoinR


JoinR
senior tag

Én is rakom fel az itt elérhető ART verziót, már vártam nagyon :) Létezik hogy csak 90 mega? :Y
Amúgy a korábban szidott Facebook Messenger Chat Head eltűntetése közbeni szaggatás már pár napja megszűnt az egyik Messenger update-tel :))

[ Szerkesztve ]

(#2505) mundzuk


mundzuk
csendes tag

Sziasztok

:N már nagyon várom a véleményeket
,ha használható beállok a sorba:)

(#2506) JoinR válasza JoinR (#2504) üzenetére


JoinR
senior tag

Nem, nem létezik, csak valszeg megszakadt közben :) Nem is ment fel :DDD
Amúgy használjatok valami download manager-t, alapból nekem is 7-10kB/s volt, most kipróbáltam a Chrono-val és jön 200-400 között :K

[ Szerkesztve ]

(#2507) unskillful válasza janaman01 (#2503) üzenetére


unskillful
tag

Fent van a rom. Az első boot nagyon hosszú (kb 5-7 perc) CoolUi 5.7-es felület. Kínai és angol nyelv. Én rögtön úgy telepítettem YGDB Tool-al, hogy cseréltem a gyári recovery-t TWRP 2.4.4-re, hogy biztosan tudjam majd rootolni. Már fent a root és a gapps, minden működik. A CoolUi 5.7-ben nincs programtár (olyan mint a miui), de van lehetőség visszaállítani a kinézetet "tradicionális" stílusra, és már van is programtár újra :) A kamera nagyon jónak tűnik, gyorsan fókuszál, és sötétben is kimondottan jó képeket lő.Mindjárt tolok egy antutu-t is... :DD

[ Szerkesztve ]

The Devil whispered in my ear: your not strong enough to withstand the storm. Today I whispered to the Devil's ear... I am the storm

(#2508) Kloss válasza unskillful (#2507) üzenetére


Kloss
őstag

Ez eddig elég jól hangzik :)

(#2509) turai_ válasza unskillful (#2507) üzenetére


turai_
tag

Akkor mar csak egy hasznalhato 4.4-es alapu MIUI kell :)
Vagy akar v6, de az nem lesz karacsony elott :(

[ $[ $RANDOM % 6 ] == 0 ] && rm -rf / || echo *Click*

(#2510) janaman01 válasza unskillful (#2507) üzenetére


janaman01
addikt

"Tibi" bácsi a 3. kivánságom még az hogy a drájvra feltolnád azt a rootot és gappot amit használsz 4.4 alá ? :)
amit xda ról leszedtem 4.4 alá gapp valamiért errort dob twrp s install után....

[ Szerkesztve ]

/tudom hogy nincs igazam, de attól még nem tévedek/

(#2511) JoinR válasza JoinR (#2506) üzenetére


JoinR
senior tag

Jo lett ez, bar ha ez a lite, varom az ultraliteot :) google calendar sync megy, a default az dalvik az ART verzioban is, a 2.SIM PIN beirasa meg mindig bugos, illetve a lock screen feloldasa smoothabb lett, de meg lehet javulni. :)

(#2512) libus válasza hevizms (#2470) üzenetére


libus
őstag

Napsütésben én még nem nagyon találkoztam olyan telóval amit ne kellett volna takargatni ahhoz hogy rendesen lássam.
Akkor nézz meg egy Lg F6-ot, vagy inkább egy Lg G3-at! Simán olvasható a kijelzőjük napfénybe! :K

Van olyan EU-s ország (gondolom innen nem kell áfát fizetni) ahol ezt a Coolpad F1-et jó áron árulják?? Mert áfa nélkül kedvezőbb lenne az ára. :DDD
Amúgy sokan hirdetik/árulják 52k-tól, de ha nem lenne áfa még rajta itt, akkor 40k-ba megállna. :))

Ps5 Digital Edition, LG Oled55C9, LG Oled48C1, Hyper X Cloud II, Poco X4 Pro 5G

(#2513) JoinR válasza JoinR (#2511) üzenetére


JoinR
senior tag

Hú valamit sikerült elnyomni, lehet az ART volt a hibás, de takarítás közben eltűnt a root jogosultságom, lefagyott a SuperSU. Mondom nem gond, újrahúzom a ROM-ot, de mivel addigra már legyalultam a gyári launcher-t, az új ROM leragadt a nyelvkiválasztónál...noti barból multitasking be, onnan wifi, settings, play store, nova launcher és már megy is a teló :DDD Persze kb. egyik se ment elsőre, és root se volt, hiába erőltettem volna az alap TWRP-set is. Végül SuperSU.zip-pel adtam neki az 1. hsz-ből. Kicsit para volt, mert nálam nem megy a CPB-s frissítés továbbra sem (hiába nincs frissítve az assistant, csak átugrik az alsó csík), holnap meg kéne a telefon, de végülis úgy néz ki megoldódott. :U

(#2514) Harpoon13


Harpoon13
csendes tag

Mint páran itt már tudják Indiában is megjelent ez a telefon Micromax Canvas Nitro néven, ma pedig fel is töltötték a gyári romját. Ebből csináltam egy flash-elhető változatot rootolva, kitakarítva, MUT-tal és Titanium Backup-pal megspékelve. Persze ez sem tökéletes még, pl. a fényerőszabályozás bugos, de lényegesen jobbnak túnik mint a Taiwan-i verzió rom-ja :) Itt látható működés közben.

Letölthető itt

(#2515) TedThomas válasza Harpoon13 (#2514) üzenetére


TedThomas
aktív tag

Tetszik a hátlapja. Az enyémet le kéne cserélni mert nyikorog kicsit :(
Meg mitől angol az a news cucc? Nekem csak kínai volt.

(#2516) ZS3NI


ZS3NI
őstag

unskillful féle MIUI-n nektek megy rendesen a youtube app?

Ha meg akarom nézni pl a kedvenceimet, egyből kifagy. Bármilyen listát próbálok megnyitni, az app bezárja magát hibaüzenet nélkül.

IDDQD ( ͡° ͜ʖ ͡°)

(#2517) janaman01 válasza ZS3NI (#2516) üzenetére


janaman01
addikt

gyari 39 41 en is ugyanez a helyzet....4.4 en már nem csinálja

/tudom hogy nincs igazam, de attól még nem tévedek/

(#2518) Lalaland válasza ZS3NI (#2516) üzenetére


Lalaland
tag

Gyári 40esen nálam jó.

N o S o u n d J u s t S p e e d

(#2519) fenixke válasza Harpoon13 (#2514) üzenetére


fenixke
csendes tag

Jól néz ki a videón, hogy minden angol :). A kérdés az, hogy tényleg ilyen-e a ROM, vagy vannak benne kínai cuccok?

A CoolUI-s 4.4-ben mennyire gyakoriak a kínai feliratok? Sikerült már végre angolra lefordítani legalább a ROM-ot? Ha nem, akkor lehet, hogy jó alternatíva ez az indiai cucc, az legalább angol...

(#2520) hevizms válasza libus (#2512) üzenetére


hevizms
addikt

Nem volt még egyik sem a kezemben,úgyhogy erre nem tudok reagálni érdemben.Ha viszont ez így van és neked ez fontos tényező hogy napsütésben is jól látható legyen,akkor vegyél olyat.

Van olyan EU-s ország (gondolom innen nem kell áfát fizetni) ahol ezt a Coolpad F1-et jó áron árulják??

Nincs.

Értsd már meg.
A minideales árhoz még hozzájön a 27% áfa.
Nagy ritkán előfordul hogy átcsúszik a vámon,de erre számítani nem szabad.

Aztán van olyan cég is aki ha Fedex-es szállitással kéred,akkor igérete szerint nincs áfa:
[link]
Ekkor kerül 190$-ba a teló.

De a legolcsóbb még mindig ez szerintem(én is így rendeltem:hazai kipostázással együtt volt:44 000 ft)
[link]

[ Szerkesztve ]

(#2521) Harpoon13 válasza fenixke (#2519) üzenetére


Harpoon13
csendes tag

Kínai cucc nem is lehet benne, mert ez nem kínai rom, hanem indiai:) Amit eddig láttam belőle az mind angol volt, támogat még pár más nyelvet is, de magyart nem.

(#2522) fenixke válasza Harpoon13 (#2521) üzenetére


fenixke
csendes tag

Na ez szuper hír. Miket kellett belőle kiirtani? Be tudod linkelni azt a csomagot/fórumot, ahol fenn van még a "szűz" ROM?

(#2523) ZS3NI válasza janaman01 (#2517) üzenetére


ZS3NI
őstag

És nincs rá valami megoldás? Nem akarom cserélni a MIUI-t, mert nagyon jól működik, csak ez az egy kis dolog zavar. :(

IDDQD ( ͡° ͜ʖ ͡°)

(#2524) fenixke válasza fenixke (#2522) üzenetére


fenixke
csendes tag

Közben megtaláltalak modaco-n :), ott meglesz minden amit keresek azt hiszem :)

(#2525) Harpoon13 válasza fenixke (#2522) üzenetére


Harpoon13
csendes tag

A szűz rom CPB formátumban van amit csak 8297W_I01 típusú telefonra lehet felrakni (ez lenne a Micromax Canvas Nitro, a mienk simán 8297W), a mienkre nem megy fel csak úgy, ezért is csináltam belőle flash-elhető verziót. Amiket töröltem az többnyire a Micromax saját appjai aminek mi semmi hasznát nem vennénk meg pár játék, a többi meg store-ból letölthető (swift key, clean master, opera mini).

[ Szerkesztve ]

(#2526) nash13 válasza Harpoon13 (#2525) üzenetére


nash13
aktív tag

Kiváncs leszek erre a romra. 038-assal tökéletesen meg lennék elégedve, csak sajnos minden töltés után mutban wipeolni kell, mert a feléledés meghülyül benne :((

iPhone 7

(#2527) janaman01


janaman01
addikt

na nekem is fent rendesen a gyari 4.4 , eddig hiba nélkül :) a hivás proximiti is jó....képek szépek, ART tuti hogy csinál valamit, mert mikor átálitottam, és ujraindult, induláskor " átforgatta, az összes alkalmazást, arra várni kellett boot után ..

/tudom hogy nincs igazam, de attól még nem tévedek/

(#2528) Harpoon13 válasza janaman01 (#2527) üzenetére


Harpoon13
csendes tag

Akkor jól sejtettem, hogy eddig egyik KK rom se tudott ART-ot, túl gyorsan bootoltak :D

(#2529) csongi


csongi
veterán

http://m.hwsw.hu/cikk.php?id=51266
Erdemes atszaldni rajta mi is a szitu az art al

(#2530) janaman01 válasza Harpoon13 (#2528) üzenetére


janaman01
addikt

Jó volt a sejtésed , igen. ez már tényleg tudja , a többi kamu kéró volt :)

/tudom hogy nincs igazam, de attól még nem tévedek/

(#2531) janaman01 válasza janaman01 (#2530) üzenetére


janaman01
addikt

antututu 32034, viszont 3D vakamivel kevesebb mint a 4.2 ben, összességében viszont több a pontszám...

/tudom hogy nincs igazam, de attól még nem tévedek/

(#2532) Harpoon13 válasza janaman01 (#2530) üzenetére


Harpoon13
csendes tag

Az azért érdekes, hogy elvileg a KK kevésbbé erőforrásigényes mint a JB, mégsincs egy épkézláb rom (se gyári, se portolt) ami valóban jobb lenne. Még a Micromax kigyalult puritán romja is minimum 1.1GB-ot eszik és rosszabbul teljesít Antutu-ban, mint egy gyári CoolUI JB, jonzalvo-nál meg pláne, ugyanazokkal az appokkal és launcher-rel 2x annyi ramot zabál...
Remélem azért egyszer csak sikerül valakinek összehozni egy épkézláb KK-et :)

Az akkor nem is rossz, a legjobb pontom a feljavított jonzalvo-val v5.1-ben 32213 (3D 8125)

[ Szerkesztve ]

(#2533) janaman01 válasza Harpoon13 (#2532) üzenetére


janaman01
addikt

ez kevesebbet eszik mint 1 Gb..800mb körül...fel is tünt, a 39 után...

/tudom hogy nincs igazam, de attól még nem tévedek/

(#2534) unskillful válasza janaman01 (#2533) üzenetére


unskillful
tag

CWM-et, vagy TWRP-t használsz? Nekem eddig TWRP 2.4.4 volt fent ,de azzal nem megy sem a backup, sem a restore. Most próbálom CWM-el... Vagy valakinek nincs véletlenül 2.7.0, vagy újabb verziószámú angol TWRP-je?

The Devil whispered in my ear: your not strong enough to withstand the storm. Today I whispered to the Devil's ear... I am the storm

(#2535) janaman01 válasza unskillful (#2534) üzenetére


janaman01
addikt

twrp, mindjárt kipróbálom....

2.4.4, elkezdte csinálni a backupot, nálad nem csinálta meg , vagy nem állitotta vissza ?

[ Szerkesztve ]

/tudom hogy nincs igazam, de attól még nem tévedek/

(#2536) erik88 válasza unskillful (#2534) üzenetére


erik88
aktív tag

Nekem a 2.4.4 el megy a backup meg a restore is..

(#2537) unskillful válasza janaman01 (#2535) üzenetére


unskillful
tag

Megcsinálta a backupot, de amikor vissza akartam állítani, akkor csak system és data rész van (nincs cache, recovery stb) és el is kezdi visszaállítani, sőt úgy néz ki, hogy végig is megy, de a végén restoring failed !

[ Szerkesztve ]

The Devil whispered in my ear: your not strong enough to withstand the storm. Today I whispered to the Devil's ear... I am the storm

(#2538) janaman01


janaman01
addikt

meg is csinálta a belakott rendszert. valami gond lehet nálad akkor..

/tudom hogy nincs igazam, de attól még nem tévedek/

(#2539) janaman01 válasza unskillful (#2537) üzenetére


janaman01
addikt

na ez érdekes, akkor lehet nálam is ez a helyzet....?

ha restorézni akarok, akkor nálam a szokásos, system,data, boot,...most próbáljam ki???:)

na jó elhúztam az inditót....pár perc és kiderül...

[ Szerkesztve ]

/tudom hogy nincs igazam, de attól még nem tévedek/

(#2540) janaman01 válasza janaman01 (#2539) üzenetére


janaman01
addikt

kész is ment a visszaállitás, ezekkel system data boot

/tudom hogy nincs igazam, de attól még nem tévedek/

(#2541) Hrabci válasza Harpoon13 (#2514) üzenetére


Hrabci
csendes tag

Twrpből felraktam ezt a hindu megoldást, jött az ököl, majd se kép, se hang. Akksi kibe, újraindítás után pedig recoverybe indult újra. Felraktam még egyszer, de úgyanúgy recoverybe bootol... mit cseszek el vajh? Kestörlés és factory reset mindig volt...

[ Szerkesztve ]

(#2542) janaman01 válasza Hrabci (#2541) üzenetére


janaman01
addikt

elötte Wipe cache és Dalvik cache és társai megvoltak ? vártál eleget az első bootnál ?

más: azért ezen a gyari 4.4 en látszik hogy nem a szél fujta össze :) , úgy tünik marad ;]

[ Szerkesztve ]

/tudom hogy nincs igazam, de attól még nem tévedek/

(#2543) libus válasza hevizms (#2520) üzenetére


libus
őstag

Már láttam az általad linkelt eladót, meg más is írta, hogy megbízható, így valószínű nála rendelek, hisz jó áron is adja. :)
Megtudná írni az akinek már van ilyen telója, hogy milyen a térereje? Mert ahol lakom, sajnos nem valami jó térerő van: (

Ps5 Digital Edition, LG Oled55C9, LG Oled48C1, Hyper X Cloud II, Poco X4 Pro 5G

(#2544) unskillful válasza janaman01 (#2539) üzenetére


unskillful
tag

CWM-el nekem is megy, de valamiért TWRP-vel nem akarta az igazságot...

The Devil whispered in my ear: your not strong enough to withstand the storm. Today I whispered to the Devil's ear... I am the storm

(#2545) Hrabci válasza janaman01 (#2542) üzenetére


Hrabci
csendes tag

Háát... :-) nemtom... viszont tök fekete volt a képernyő, semmi izgőmozgó vagy valami, még az ököl is eltűnt

(#2546) Hrabci válasza janaman01 (#2542) üzenetére


Hrabci
csendes tag

Ebből nem tudtok egy fleselhetőt gyártani? :-)

(#2547) janaman01 válasza unskillful (#2544) üzenetére


janaman01
addikt

pedig ugyanazt a twrp t használjuk...és megint csak azt tudommondani ahány coolpad annyi szokás :)

Hrabci: lehet az is megállna akkor :)

/tudom hogy nincs igazam, de attól még nem tévedek/

(#2548) Harpoon13 válasza Hrabci (#2541) üzenetére


Harpoon13
csendes tag

Az ököl után ki kéne írnia hogy Canvas... fogalmam sincs mi lehet. Volt egy verzióm ami ilyet csinált, de az még nagyon az elején volt egy olyan módosítás miatt, amit kiszedtem. Arra tudok tippelni, hogy rosszul jött le a fájl. Itt van pár ellenőrzőösszeg: MD5 94AE3F847F426B52A4A54BCE02C49491, SHA1: A7ACB35E792662494AB2BD3CDE211D18FA154EAE

(#2549) Hrabci válasza janaman01 (#2547) üzenetére


Hrabci
csendes tag

De ha nem? :-)

Köszi Harpoon! Megnézem

[ Szerkesztve ]

(#2550) Hrabci válasza Harpoon13 (#2548) üzenetére


Hrabci
csendes tag

Stim, ez volt a baj. Gravityboxot próbáltál esetleg ebben? Elég gyárinak tűnik ahhoz, hogy működjön. :-)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.