Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-04-06 13:26:21

LOGOUT.hu

Kedves Coolpad F1 tulajok!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2651) janaman01 válasza unskillful (#2650) üzenetére


janaman01
addikt

köszi a megosztást !

2.7 twrp miben különbözik a 2.4 től ?

[ Szerkesztve ]

/tudom hogy nincs igazam, de attól még nem tévedek/

(#2652) unskillful válasza janaman01 (#2651) üzenetére


unskillful
tag

Chagelog: [link]
Elméletileg a 4.4-es romokhoz már ez kellene...

[ Szerkesztve ]

The Devil whispered in my ear: your not strong enough to withstand the storm. Today I whispered to the Devil's ear... I am the storm

(#2653) janaman01 válasza unskillful (#2652) üzenetére


janaman01
addikt

próbáltad már ? és visszafelé kompatibilis? tehát a 4.2 höz is jó? (sok a kérdés)

/tudom hogy nincs igazam, de attól még nem tévedek/

(#2654) unskillful válasza janaman01 (#2653) üzenetére


unskillful
tag

Igen. Tökéletesen működik, elméletileg 4.1-ig kompatibilis visszafelé.

The Devil whispered in my ear: your not strong enough to withstand the storm. Today I whispered to the Devil's ear... I am the storm

(#2655) janaman01 válasza unskillful (#2654) üzenetére


janaman01
addikt

oké köszi akkor rakom ...........:)

/tudom hogy nincs igazam, de attól még nem tévedek/

(#2656) Lidl


Lidl
senior tag

És igen, igen!!!
Megjött a telóm!!!

Úgy néz ki, hogy jól muzsikál.

A 15-ös gyári ROM van rajta. Ezt hamarosan lecserélem.
Remélem nem lesz semmi gond.

Lidl

(#2657) unskillful válasza Lidl (#2656) üzenetére


unskillful
tag

Üdv a klubban :C

The Devil whispered in my ear: your not strong enough to withstand the storm. Today I whispered to the Devil's ear... I am the storm

(#2658) Hrabci válasza unskillful (#2654) üzenetére


Hrabci
csendes tag

Hi, az gondolom evidens, hogy a 2.4-es backup-okat tudja restore-olni? :)

(#2659) unskillful válasza Hrabci (#2658) üzenetére


unskillful
tag

Még nem próbáltam, de tudnia kellene...

The Devil whispered in my ear: your not strong enough to withstand the storm. Today I whispered to the Devil's ear... I am the storm

(#2660) dale74


dale74
tag

Más is tapasztalta, hogy az "üvegfóliával" érezhetően csökkent az érintő érzékenysége?
(Az itt korábban linkelt lekerekített élű verzió.)

[ Szerkesztve ]

(#2661) Anonymus23 válasza dale74 (#2660) üzenetére


Anonymus23
veterán

Én szinte csak az üvegfóliával használtam, de teljesen meg vagyok vele elégedve, ha ettől érzékenyebb lenne, akkor az már zavaró lenne, nekem.

;) - The Power of the Light Side

(#2662) janaman01


janaman01
addikt

Nekem sem lett érzéketlenebb az üvegfóliától....

/tudom hogy nincs igazam, de attól még nem tévedek/

(#2663) csongi válasza janaman01 (#2649) üzenetére


csongi
veterán

Thx :).

(#2664) Tomi_Sci válasza dale74 (#2660) üzenetére


Tomi_Sci
őstag

Én semmi különbséget nem éreztem.
Amúgy most, hogy szóbakerült a betört üvegfólia, én is össezúztam. :O

[ Szerkesztve ]

Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/tomi_sci/index.html

(#2665) janaman01 válasza Tomi_Sci (#2664) üzenetére


janaman01
addikt

:C

/tudom hogy nincs igazam, de attól még nem tévedek/

(#2666) fenixke


fenixke
csendes tag

Többször előfordult már, hogy a Home gombra nem reagált a telo. Ilyenkor egy Back gomb után újra működött. Valaki más is tapasztalt ilyet? Lehet, hogy csak 1-2 app csinálja.

(#2667) janaman01 válasza fenixke (#2666) üzenetére


janaman01
addikt

sose volt ilyen.....melyik romot használod ?

/tudom hogy nincs igazam, de attól még nem tévedek/

(#2668) Harpoon13 válasza dale74 (#2660) üzenetére


Harpoon13
csendes tag

Én is üveggel használom, csak akkor volt kevésbbé érzékeny, amikor egyszer az ágyra rakva nyomkodtam, egyébként ugyanolyan, mint fóliával volt.

(#2669) dale74 válasza Harpoon13 (#2668) üzenetére


dale74
tag

Én sem kézben tartottam, akkor lehet ez volt az oka.

(#2670) JoinR válasza Harpoon13 (#2668) üzenetére


JoinR
senior tag

Bazz dettó! Azt hittem csak én vagyok hülye...amikor vízszintesen volt a telefon, kb zoomolni se tudtam. Arra fogtam, hogy reggel száraz a bőröm és azért. De ahogy megfogtam kézbe kicsit döntve, egyből jó volt. Mióta összetörtem az üveget rajta, nincs rajta semmi, és így nincs ilyen gondom, működik rendesen vízszintesen is :))

[ Szerkesztve ]

(#2671) fenixke válasza janaman01 (#2667) üzenetére


fenixke
csendes tag

041-es CoolUI, de csinálta mindegyikkel (MIUI, official 036). Tuti, hogy nem a gombbal van gond, hanem valami szoftveres kavar van. Olyan érzés, mintha túl hamar nyomnék rá a Home-ra, talán amikor lerakom a telót. (vagy akár az OK gombra is a kijelzőn). Ilyenkor nem zárja be az alkalmazást és ha elkezdem újra nyomkodni, akkor az a gomb nem működik, hiába nyomogatom. Aztán a Back gombbal kilépek és utána tökéletesen megy a Home is és minden más is. Nem tudom, hogy sikerült-e érthetően leírni...

(#2672) janaman01


janaman01
addikt

párom s920 ra rendeltem egy üvegfóliát.....nem jó a méret és hát csináltam egy tesztet gyorsan mit bir...vissza úgyse küldöm, a tesztalany egy első g s szifon volt :)))) a videó végén olyan mintha kapott volna a kijelző is, de mégsem, csak az "üveg daraboktól" kellett alaposan megtisztitani....

ime a videó :)

/tudom hogy nincs igazam, de attól még nem tévedek/

(#2673) unskillful


unskillful
tag

Lehet, hogy mégis tudja az OTG-t a telefonunk? [link]
A leírás Micromax Canvas a0310-ről szól, de gyakorlatilag az a Coolpad F1 rebrandelt változata, tehát ha azon működik, akkor az F1-en is kellene... Nekem nincs OTG kábelem, de ha van valakinek akkor tehetne egy próbát: A lényeg, hogy rootolt legyen a telefon, és először egy Micromax alapú rommal kellene kipróbálni. Ha működik, akkor esetleg a gyárival, majd egyéb AOSP romokkal is lehetne próbálkozni...

The Devil whispered in my ear: your not strong enough to withstand the storm. Today I whispered to the Devil's ear... I am the storm

(#2674) Lalaland válasza unskillful (#2673) üzenetére


Lalaland
tag

A gyári 39,40-es rommal nem működik az OTG, sajna. Pedig rootolva van.
Vagy van vmi spéci program rá?

N o S o u n d J u s t S p e e d

(#2675) unskillful válasza Lalaland (#2674) üzenetére


unskillful
tag

Igen a link-ben is szereplő: "usb otg helper" app.

The Devil whispered in my ear: your not strong enough to withstand the storm. Today I whispered to the Devil's ear... I am the storm

(#2676) csongi válasza janaman01 (#2672) üzenetére


csongi
veterán

Es mindeszt a motorhazteton :)

(#2677) janaman01 válasza csongi (#2676) üzenetére


janaman01
addikt

:D :D

birja a jó öreg citroen :)

más ,most vitték el az otg kábelem, a cubothoz adták, de lehet holnap veszek egyet, feltolom a mikromax romot és próba ha addig senki....

[ Szerkesztve ]

/tudom hogy nincs igazam, de attól még nem tévedek/

(#2678) erik88 válasza janaman01 (#2677) üzenetére


erik88
aktív tag

41es gyárinál nem jó az otg. :(

(#2679) Harpoon13 válasza janaman01 (#2677) üzenetére


Harpoon13
csendes tag

Próbáltam, nem megy azzal se. Ehhez hardveres támogatás is kéne, az ennyi idő után csak kiderült volna, ha van.

(#2680) Lidl válasza unskillful (#2673) üzenetére


Lidl
senior tag

Hali,

a magyarított 38-assal sem megy sajnos :(

Köszi
Lidl

(#2681) janaman01 válasza Harpoon13 (#2679) üzenetére


janaman01
addikt

Köszi az infót, akkor nem próbálom.

/tudom hogy nincs igazam, de attól még nem tévedek/

(#2682) csongi


csongi
veterán

Szoftveresen nincs benne szerintem, a tobbi gyartonal ezzel a soc-al tamogatott az otg.

(#2683) Harpoon13 válasza csongi (#2682) üzenetére


Harpoon13
csendes tag

Ez nem csak a SoC-on múlik, tudnia kéne 5V-ot kiküldeni az USB portján, ahhoz meg kéne némi extra hardver is, ami edig úgy tűnik nincs a telefonban. Ha rászánom magam, akkor majd megpróbálom külső táppal, úgy elvileg mennie kéne.

[ Szerkesztve ]

(#2684) Fater38


Fater38
csendes tag

Valahol az első oldalaknál volt egy szétszedős videó,elég jó minőségű.Hasonlót keressetek a micromax-ról és akkor összehasonlítható a telefon belseje,mert egy feszültség átalakító áramkört azért fel lehet ismerni,ami ahhoz kell.hogy stabil 5 voltot tudjon csinálni a 3,7 - ből.Lehet csak apró eltérés de akkor is van valami.

(#2685) erik88 válasza Fater38 (#2684) üzenetére


erik88
aktív tag

Néztétek a needromon lévő nexus romot ? :) vajon milen lehet ? :)

(#2686) erik88 válasza erik88 (#2685) üzenetére


erik88
aktív tag

kipróbáltam nem jó... ronda is, magyar nyelv sincsen, meg sebességre se olyan mint a laek féle v4

(#2687) janaman01 válasza erik88 (#2686) üzenetére


janaman01
addikt

Akkor az is megy a levesbe ;)

/tudom hogy nincs igazam, de attól még nem tévedek/

(#2688) nash13 válasza janaman01 (#2687) üzenetére


nash13
aktív tag

Miui 4.8.8-ban meg nem találtam hibát, gps is pontos. Bódottá van:)

iPhone 7

(#2689) erik88 válasza nash13 (#2688) üzenetére


erik88
aktív tag

E örö e bódottá?? :D

(#2690) fenixke


fenixke
csendes tag

No kedves F1 Hungarian Community :) szeretnék egy felhívást intézni felétek. Hetek óta dolgozom egy kis garázs projekten ami úgy néz ki, hogy lassan a publikum elé kerülhet. Mint az már többször elhangzott, a célom az lenne, hogy készüljön egy szép és lehetőleg minél teljesebb magyar fordítás az original CoolUI ROM-unkhoz.

Itt-ott már vannak magyar nyelvi fájlok Hungo-nak köszönhetően, de én szerettem volna, ha az egészet meg tudjuk csinálni normálisra. Ehhez készítettem egy online eszközt/alkalmazást, amihez csak egy böngésző kell és mindenféle informatikai tudás és XML böngészés/szerkesztés nélkül lehet fordítani a nyelvi szövegeket.

Szóval a lényeg, hogy szükségem lenne fordítókra, akik besegítenek nekem a fordításba, hogy emberi időben el is készüljön. FONTOS: Olyanok jelentkezzenek, akik tudnak angolul, mert a Google Fordító be van építve a rendszerbe, de nem sokra megy vele az illető, mivel abból csak katyvasz jön ki sokszor. Tehát olyan emberekre lenne szükség, akik rendelkeznek néma angol gyakorlattal.

Első körben megbeszélhetnénk/megszavazhatnánk, hogy melyik ROM-ot fordítsuk, bár én erősen hajlok a micromax felé, mivel az full angol. Aztán azt át lehet majd vezetni a kínai 4.4-esre és kiegészíteni azzal ami hiányzik.

A jelentkezéseket e-mailben várnám: fenixke kukac gémél pont kom címre.

Arra gondoltam, hogy csinálhatnánk egy közös skype-ot, ahol elmondanám, hogy hogy működik a rendszer (pofon egyszerű, csak a célnak megfelelő funkciók vannak). A továbbiakban pedig úgy fejlesztgetném tovább az egészet, hogy minél inkább segítse a fordítók munkáját.

(#2691) erik88 válasza fenixke (#2690) üzenetére


erik88
aktív tag

Ez szuper :) :R
Kár, hogy sík hülye vagyok az angolhoz.. :( pedig szívesen segítenék.

[ Szerkesztve ]

(#2692) csongi válasza fenixke (#2690) üzenetére


csongi
veterán

Ez egy jo kezdemenyezes.
Szerintem nem fontos az angol tudas mindenkinek. Vannak alap funkciok amik totalisan ugyan azok. Ezeket barki meg tudja csinalni, egy meglevo Magyar androidod alapul veve. Utemezes es elosztas kerdese. En jelentkezem, de leghamarabb vasarnap erek ra. Angolom nem a legprofibb, de osszehozzuk szerintem :)

(#2693) fenixke válasza csongi (#2692) üzenetére


fenixke
csendes tag

Ok. Amit megtaláltam magyar fordítást, azt áthoztam a korábbi verziókból. Pl a Settings ~3000 attribútuma közül 2000 megvan már. Azt kérném, hogy dobj egy e-mailt, hogy tudjak küldeni majd belépési adatokat.

(#2694) Lomha 8V


Lomha 8V
addikt

Hali!

Az asszony telefonja mindig elfelejti, hogy milyen csengőhang meg ébresztőhang van beállítva. Persze minden a megfelelő mappában van, legalábbis elvileg. Mit nézzek át?

(#2695) csongi válasza Lomha 8V (#2694) üzenetére


csongi
veterán

a memória micro sd kártyával minden ok? Egy formázás próbának?

(#2696) Lomha 8V válasza csongi (#2695) üzenetére


Lomha 8V
addikt

Néha nem látja a gép se a belső, se a külső SD-t. Ilyenkor készülék ki-be kapcsolás, hibakeresés ki-be kapcsolása szokta megoldani a dolgot.

(#2697) csongi válasza Lomha 8V (#2696) üzenetére


csongi
veterán

Újabb rom?

(#2698) unskillful válasza fenixke (#2690) üzenetére


unskillful
tag

Természetesen én is jelentkezem a fordításra :) Nagyszerű kezdeményezés. És köszi az eddig bele fektetett munkád. :C

The Devil whispered in my ear: your not strong enough to withstand the storm. Today I whispered to the Devil's ear... I am the storm

(#2699) janaman01


janaman01
addikt

Kezdetleges angolommal inkább nem rontok a magyaritás projekten:) viszont azt tényleg el kellene dönteni hogy melyik romot, illetve milyen irányba induljon el a projekt, gondolok itt arra, hogy gyári romot e, abból is a 4.2, vagy 4.4 stb....?

/tudom hogy nincs igazam, de attól még nem tévedek/

(#2700) Lidl


Lidl
senior tag

Sziasztok,

én a 4.4-re szavaznék. Ha már belefektetünk ennyi energiát, akkor olyat fordítsunk, aminek a sztringjeit esetleg a későbbi ROM-oknál is felhasználhatunk.
Persze a kérdés, hogy mennyire használható a 4.4 a jelenlegi formában.
Gondolok itt az SD kártya írási problémára, vagy ilyenekre.

Nekem bejön a CoolLife UI, ezért a gyárira szavaznék. Meg a kamera is a gyáriban szokott a legjobb lenni.
Bár amikor kipróbáltam, akkor rettentő sok kínai szöveg volt benne, hiába állítottam angolra. ;)

De ez csak az én véleményem. Ti többet próbáltátok a ROM-okat, jobban tudjátok melyik a legjobb.

Köszi
Lidl

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.