Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-04-06 13:26:21

LOGOUT.hu

Kedves Coolpad F1 tulajok!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3551) ekrisztian válasza Hrabci (#3549) üzenetére


ekrisztian
senior tag

Volt anno Lenovoknál ilyen nvram error. Arra létezett megoldás egy fájl cserével.

(#3552) libus válasza janaman01 (#3548) üzenetére


libus
őstag

Kipróbálom majd, köszi! ;)

Ps5 Digital Edition, LG Oled55C9, LG Oled48C1, Hyper X Cloud II, Poco X4 Pro 5G

(#3553) mexel


mexel
veterán

Tudom talán nem a tulajok közöttkellene feltennem a kérdést, da ha valakinek van összehasonlítási alapja akkor talán tud segíteni:
Dönteni kellene a Coolpad F1 és a Lenovo A806 között. A dual sim nem fontos, ezért nem baj hogy a lenovo 1 simes. Sikerült valakinek már mindkettőt kipróbálni? Melyik a jobb? Nem nekem lesz, akinek kell nem ért hozzá, csak használná. Árban nem sok különbség lenne.
Ha valaki próbálta mindkettőt írna akár privit is a tapasztalatokról? ( nekem a coolpad tetszik, saját részre az lesz mert kell a dual sim is)

(#3554) GAbre válasza mexel (#3553) üzenetére


GAbre
veterán

Nem valami részletes de van 1 kisebb teszt róla.
Én inkább f1nél maradnék így első ránézésre.

Avatar

(#3555) KukkSteve


KukkSteve
aktív tag

Ma-holnap készítek egy backupot az EMUI multi romról, tisztítva, szükséges dolgokkal (gapps) telepítve. Azzal mindenkinek könnyű lesz "telepíteni"! :)

A kamerával miújság? Van valakinek értelmesen működő patchel változata, ami ténylegesen jobb képeket csinál? Ha igen, mit is kell módosítani? Mert belefoglalom azt is.

Szerk.:
Ja és nagy vetélytárs az a806, ha többen kéritek, ráköltözök majd egyre pár napig és használom, mert csak akkor derül ki hogy mi újság. Most F1em van, könnyű lesz összehasonlítani is.

Logout blogot írjak belőle? A hétvégén most talán lesz egy pár órám rá.

[ Szerkesztve ]

A számom az adatlapomon. ;)

(#3556) bkiky01 válasza KukkSteve (#3555) üzenetére


bkiky01
senior tag

Simán, bár én az emui&gapps+hiper-szuper kamera patch romot is várom..;)

(#3557) gkool


gkool
csendes tag

Sziasztok!!!

Sajnos nem sikerül összehoznom a számítógépemet a telefonnal egyszerűen nem talál drivert a winfos 7 64 -es Ebbe kérném segítségeteket

köszönöm szépen

(#3558) TedThomas válasza gkool (#3557) üzenetére


TedThomas
aktív tag

[link] driver setup.rar - Asszem ez az. Ne total commanderbe keresd a telefont hanem Sajátgépbe.

(#3559) Bélabá86


Bélabá86
újonc

Vállalkozó kedvű delikvensek figyelmébe ajánlanám a következő EMUI ROM-ot! :)
Ha egy kis időm engedi Én is teszek vele egy próbát ... Addig szívesen várom a véleményeket, tapasztalatokat :)[link]

--- Xiaomi Redmi Note 2 Prime + Xiaomi Mi Pad 2 + Xiaomi Mi Band 1S ---

(#3560) mexel válasza KukkSteve (#3555) üzenetére


mexel
veterán

Az A806 tesztet nagyon várnám :) Lesz egy Coolpad is, de lehet hogy kellene egy Lenovo is ha az jobb kicsivel ( amiben nem vagyok most biztos :) )

(#3561) janaman01


janaman01
addikt

na gyerekek, aliról rendeltem az egyik havernak németbe egy coolpad f1 et fedex -el (200 dodo mindenestül szállitás áfa gamma béta delta stb...) 3 nap alatt meg is kapta

CSAKHOGY hiv a srác azt mondja ez nem olyan mint az enyém...mondom küldjél már képeket....

IME !!!!!!!!!

ilyenkor mi van ? :)

/tudom hogy nincs igazam, de attól még nem tévedek/

(#3562) JoinR válasza janaman01 (#3561) üzenetére


JoinR
senior tag

Rá van írva hogy Coolpad F2. Ha nem tetszik neki, az alissal kell beszélni..

(#3563) janaman01 válasza JoinR (#3562) üzenetére


janaman01
addikt

hát tudom.....2/16 os és 5,5 colos.....4G s stb......drágább mint az f1 ....se root se play :) de szerintem jobb ha megtartja.....ennyiért nem fog ilyet kapni :)

/tudom hogy nincs igazam, de attól még nem tévedek/

(#3564) JoinR válasza janaman01 (#3563) üzenetére


JoinR
senior tag

Én is megtartanám (kevesebb macera), bár már az 5 col se kicsi. A kamera+LED viszont (szerintem) jobb helyen van rajta, meg picit vékonyabb is. Viszont a gombsor nem tetszik...ízlés kérdése.

(#3565) GAbre válasza janaman01 (#3561) üzenetére


GAbre
veterán

Németbe nincs vám,hogy kijött annyiból? :Y

[ Szerkesztve ]

Avatar

(#3566) janaman01 válasza GAbre (#3565) üzenetére


janaman01
addikt

aliexpress Shenzhen Chigon fedexes shipping .....

/tudom hogy nincs igazam, de attól még nem tévedek/

(#3567) csongi válasza GAbre (#3565) üzenetére


csongi
veterán

Nincs ÁFA!!

(#3568) WOT-H-A-C válasza csongi (#3567) üzenetére


WOT-H-A-C
veterán

De van! Csak az angol van bele kalkulálva az árba! Ami alapból 20% és nem 27% és mivel vám únióban vagyunk így már ithon nem kell fizetni!

[ Szerkesztve ]

"Akár hiszed, hogy sikerül, akár nem, mindenképp igazad van."

(#3569) KukkSteve válasza janaman01 (#3563) üzenetére


KukkSteve
aktív tag

Ez véletlen nem TD-SCDMA!?

A számom az adatlapomon. ;)

(#3570) csongi válasza WOT-H-A-C (#3568) üzenetére


csongi
veterán

Nem voltam pontos. Én is a Magyar áfára gondoltam :)

(#3571) WOT-H-A-C válasza csongi (#3570) üzenetére


WOT-H-A-C
veterán

:R :K

"Akár hiszed, hogy sikerül, akár nem, mindenképp igazad van."

(#3572) janaman01 válasza KukkSteve (#3569) üzenetére


janaman01
addikt

Lehet..... nem nagyon beszéltem még a sráccal , a 4g t viszi...azt mondta...majd holnap rácsörgök....németbe van, nehézkes, most is dolgozik...

/tudom hogy nincs igazam, de attól még nem tévedek/

(#3573) giorgioblues


giorgioblues
csendes tag

sziasztok, köszönöm az előző kérdésemre a válaszokat, megszületett a következő:
Videókészítésnél gyönyörű szép képet és hangot vesz fel a telefon. Ha a telepített hangrögzítővel veszek fel, az viszont valami nagyon tompa hangot vesz. Mintha az talán nem a hátsó mikrofont hanem a telefonálós alsót használná. Van erre program, hogy olyan hangot tudjak magában felvenni, mint amilyet a videóhoz is?

(#3574) hungobungo


hungobungo
aktív tag

Nekem az Emotion_UI-s romra sehogy sem sikerült összehozni a működő Play áruházat, mindig annyit írt ki hogy nincs kapcsolat, pedig kb. 10 féle gapps csomaggal próbáltam már, igaz hogy kínai forrásból dolgoztam (Coolpad_8297W_Emotion_UI_2.3_V14.09.27_Wonderful).

Viszont (dobpergés):
Elkészült a hivatalos Coolpad F1 4.4 (018) magyarított romom..

Az egyetlen gyári hiba amiről tudok (018-as rom hibája), hogy az automatikus fényerősségszabályozó nem működik. Gapps, root is van benne.

Vállalkozó kedvűektől kérek visszajelzéseket (nem fordítással kapcsolatban), inkább a stabilitás a lényeges egyelőre. A rom telepíthető 4.2.x-es telefonra, nem particionálja újra a telefont, nem törli sem a /data, sem az /nvram tartalmát, úgyhogy biztonságosan kipróbálható (azért előtte mentsetek).

[ Szerkesztve ]

QQ Messenger: 1952850816 *** Chigontech, egy megbizható Aliexpress kereskedő: http://www.aliexpress.com/store/1153179

(#3575) WOT-H-A-C válasza hungobungo (#3574) üzenetére


WOT-H-A-C
veterán

:C :R

"Akár hiszed, hogy sikerül, akár nem, mindenképp igazad van."

(#3576) Bcy+


Bcy+
tag

Mi újság a garage projektel ? :))

[ Szerkesztve ]

||| |||||| |||||| |||||| |||||| |||||| |||||| |||||| |||||| |||||| |||||| |||||| |||||| |||||| |||||| |||||| |||||| |||||| |||

(#3577) Fater38 válasza hungobungo (#3574) üzenetére


Fater38
csendes tag

Arra nem is fog sikerülni,de erre igen.
#3559.nél bélabá86 ajánlott egy Emui 3.0-ást,arra is lehet de nekem úgy sikerült,hogy a telepített kínai áruházból töltöttem le,most az van fent,elsőre jónak tűnik.
Természetesen amit fordítottál is kipróbálom :) és persze :C :C :C :C :R :R :R

[ Szerkesztve ]

(#3578) hungobungo válasza Bcy+ (#3576) üzenetére


hungobungo
aktív tag

"Itt-ott már vannak magyar nyelvi fájlok Hungo-nak köszönhetően, de én szerettem volna, ha az egészet meg tudjuk csinálni normálisra."

És akkor ilyenkor ne küldjem el az anyjába? Vajon tudja-e, hogy hány óra/nap van benne eddig is?

A romból mindjárt érkezik a v2, kihagytam a SystemUI-t véletlenül ;)

[ Szerkesztve ]

QQ Messenger: 1952850816 *** Chigontech, egy megbizható Aliexpress kereskedő: http://www.aliexpress.com/store/1153179

(#3579) Hrabci válasza Bélabá86 (#3559) üzenetére


Hrabci
csendes tag

Baj van Béláim... Ez a 3-as emui roppantul bejövős... Ha még a gapps is felmegy... :-)

(#3580) Fater38 válasza Hrabci (#3579) üzenetére


Fater38
csendes tag

Az App Centerből töltsd le,onnan jó lesz egy újraindítás után.Elég ha a keresőjébe beírod,hogy "play".

[ Szerkesztve ]

(#3581) hungobungo válasza hungobungo (#3574) üzenetére


hungobungo
aktív tag

hivatalos Coolpad F1 4.4 (018) magyarított rom v2 (SystemUI javítás)

QQ Messenger: 1952850816 *** Chigontech, egy megbizható Aliexpress kereskedő: http://www.aliexpress.com/store/1153179

(#3582) onpress


onpress
csendes tag

Üdv!
Csatlakozom a Coolpad F1 táborához,ugyanis ma megérkezett a készülék hozzám! :DD
Fantasztikus,nem is lehet leírni mennyire jó készülék... Nem gondoltam volna,hogy ilyen stabil és gyors! :)

Apple Iphone 13 / Samsung Galaxy A8 / (Coolpad F1) / Chinese Smartphone Fan / Xiaomi Mi Band 2 / TV: Samsung Full HD 3D Slim LED Smart TV_UE40ES6540S

(#3583) janaman01 válasza hungobungo (#3581) üzenetére


janaman01
addikt

hoppá hoppá...csak igy a semmiből ? :))))

:R :R

/tudom hogy nincs igazam, de attól még nem tévedek/

(#3584) Anonymus23 válasza hungobungo (#3574) üzenetére


Anonymus23
veterán

Biztos láma kérdés lesz, de csak megkérdezem:
Nekem most 4.2.2 (MIUI) rom van fent.
Akkor ha jól értem, simán SD gyökérkönyvtárba felmásolom az általad belinkelt ZIP-et (v2-t már természetesen), majd recoveryből ezt rakom fel és már kész is (persze a szokásos dalvik/cache stb törlésekkel együtt)?
Ha ez ennyi, akkor :C :R

;) - The Power of the Light Side

(#3585) GAbre


GAbre
veterán

Úgy látszik újabb zsákutca!
Egyik fórumos megoldás se hozta vissza imei-emet!
Az egyik 1-2 napja próbál segíteni,nem talált hibát,hogy miért nincs imei-em.

hungobungo:
Ki lehet kapcsolni valahogy a be-ki kapcsolás hangját? :)
Köszi a 4.4es rendszert,kicsit fura.
És persze az imei számot sehol se találom,hogy menüben írja.
De sajna más program azt mondja ezzel sincs ugyanúgy :(

[ Szerkesztve ]

Avatar

(#3586) hungobungo válasza GAbre (#3585) üzenetére


hungobungo
aktív tag

Beállitások -> Hangok -> indítási és leállitási hangnál pipát vedd ki

QQ Messenger: 1952850816 *** Chigontech, egy megbizható Aliexpress kereskedő: http://www.aliexpress.com/store/1153179

(#3587) Hrabci válasza Fater38 (#3580) üzenetére


Hrabci
csendes tag

A nem gugli appcentereket le szoktam gyakni... Erre amúgy felkínlódtam valami pa kezdetű 20140608-as gappset, viszont cserébe elkúródott a kamera és a zseblámpa. Pedig nagyon tetszik ez a cucc, csak nem kellene bele a gugli account kezelés, amit a fejlesztő belerakott

(#3588) csongi válasza hungobungo (#3578) üzenetére


csongi
veterán

Hidd el tudjuk mennyi ora van benne. Brutalis.!!!
Lassan haladunk, kb71% de nem a teljes rombol.
Szerintem nem ugy sikerult neki leirni mint ahogy gondolta. Es csak halasak lehetunk a beleolt oraidert.
En ugy gondolom, minel tobbe csinalnank annal konnyebb volna mindenkinek. Persze erdem vesztes nelkul.

(#3589) Lidl


Lidl
senior tag

Szassztok,

feltettem ezt a 3.0-s EMUI-t. De a szokásomtól eltérően nem csináltam egy teljes törlést (tehát normal wipe a TWRP-ben) hanem csak rádobtam a működő 2.3-as EMUI-ra. Az teljesen be volt lakva.
Telepítés után meg nyomtam egy wipe cache/dalvik -ot.
És újraindítás után simán megvolt minden (legalábbis amit hirtelen láttam) beállításom. Ismerte az összes wifi hálózatot, és fel van telepítve minden programom.
És van Google Play is, ami működik.
Szóval úgy viselkedett, mint valami ugrade.
Ilyet még nem csináltam, de ha valaki ki akarja próbálni, akkor nem kell szórakozni gapps keresgéléssel, hanem ha 2.3-as EMUI-ról "frissít" akkor meglesz mindene.

Szerintetek lehet valami végzetes hiba ebben a módszerben?

Köszi
Lidl

(#3590) csongi válasza GAbre (#3585) üzenetére


csongi
veterán

nincs az ime szam a telefonba ragasztva az akksi ala? Vagy a dobozba?

(#3591) GAbre válasza csongi (#3590) üzenetére


GAbre
veterán

Van,de hiába írom be kézzel.
2 módszert is próbáltam már!
Gyári rendszert meg nem enged rakni ygpd-vel,mert megáll.
Ezen kívül volt 1-2 nekifutásom,de semmi eredmény.

Avatar

(#3592) Hrabci válasza Lidl (#3589) üzenetére


Hrabci
csendes tag

A kamerád műkszik? :-)

(#3593) Hrabci válasza Lidl (#3589) üzenetére


Hrabci
csendes tag

Istencsászár vagy... A 3.0 -ra rárestore-oltam a 2.3 nandroid backupból csak a data-t és műkszik. :-)

(#3594) Bélabá86 válasza Hrabci (#3579) üzenetére


Bélabá86
újonc

Örülök hogy tetszik :)
Idő közben Én is feltettem (igaz egy másik, kínai verzió sikeresen téglásította a telefont, de sikerült felélesztenem :DD ), eddig az Én tetszésem is elnyerte. Remélem komolyabb probléma nélkül fog üzemelni hosszabb távon is...

--- Xiaomi Redmi Note 2 Prime + Xiaomi Mi Pad 2 + Xiaomi Mi Band 1S ---

(#3595) hemeshao


hemeshao
újonc

Halló!

Olyan gondom lenne,hogy megjött szépen a Coolpad F1-em, de az android frissítésnél vettem észre,hogy nincs rootolva a teló. No a minideal-ről pedig úgy küldték elvileg,hogy rootolva van. Megpróbáltam a fórumban leírtak alapján rootolni(Vroot), mindig fail. :W Próbálta egy másik ismerősöm otthon nála, neki sem sikerült. A vicc az,hogy neki is ilyen telefonja van és azt otthon gond nélkül ki tudta rootolni. Próbálkoztam a Framaroot nevű appal az is hibát jelez. Ha valakinek van valamilyen ötlete, legyen szíves segítsen. Köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#3596) Lidl válasza Hrabci (#3593) üzenetére


Lidl
senior tag

Csak szerencsém volt :))
És hát mindig tanul valamit az ember ;)

Lidl

(#3597) KukkSteve válasza hemeshao (#3595) üzenetére


KukkSteve
aktív tag

Pedig a Vroottal mennie kellene. USB debug? Be volt lőve?
Én lehet tolnék rá egy gyári beállításokat, mert lehet hogy valami jogadó (uhh csak Viktor ezt meg ne lássa, mert bevezeti itt az app adót ;] ) app kavar be.
Aztán újra próba.

Ha minden kötél szakad, akkor egy gyári rom feltétele, a gyári progi segítségével!

[ Szerkesztve ]

A számom az adatlapomon. ;)

(#3598) Laza... válasza hemeshao (#3595) üzenetére


Laza...
addikt

Tedd rá Hungobungo romját, alapból rootolt

Never give up!

(#3599) hemeshao válasza KukkSteve (#3597) üzenetére


hemeshao
újonc

Be volt lőve az USB debug. A Vroot is rendben volt mégsem sikerült. Szóval azt mondjátok,hogy ha hungobungo romját telepítem akkor megoldódik a probléma? :)

[ Szerkesztve ]

(#3600) unskillful


unskillful
tag

Tényleg kiváló a 3.0-ás Emui, de nincs benne art mód. Mondjuk annyira nem hiányzik.
Viszont a kamerája klasszisokkal jobb mint a 2.3-é

[ Szerkesztve ]

The Devil whispered in my ear: your not strong enough to withstand the storm. Today I whispered to the Devil's ear... I am the storm

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.