Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#479) Lami66


Lami66
őstag

Már régebb óta terveztem, hogy megnézem, mennyire pontos adatokat ad a Watch Fit az edzésekről. Ehhez kellett egy másik mérő eszköz, amivel összehasonlíthattam az adatokat. Kontroll eszköznek a Bryton Rider 310 kerékpár komputert használtam, amely gps-es, és a pulzust mellkaspánttal méri.

Nem bonyolódtam bele komplex tesztbe és nem próbálgattam ki többféle sporttal. Mindössze mentem egy kört kerékpárral, amit rögzítettem a Fit-tel is és a Brytonnal is.
Három értékre fókuszáltam: távolság, sebesség (max és átlag), pulzus (max és átlag)
A tesztkör városon belül volt, igyekeztem dombosabb részeken tekerni, hogy a grafikonok ne csak egy lapos vonalból álljanak.
Távolság:
Bryton 8,59 km.
Fit 8,61 km.
Eltérés 0,3%
Ehhez nem kell kommentár, mindkettő gps-el méri a távolságot, gyakorlatilag majdnem egyforma értéket mértek.
Sebesség (max / átlag)
Bryton 38,56 / 21,59
Fit 34,56 / 21,09
Eltérés a max sebesség esetében 11,5 %, ami így önmagában túl nagy, de ez így megtévesztő, mert nem volt ekkora különbség a két óra között. Oka, hogy a Fit lassabban reagál a változásokra. Volt egy rövid meredek lejtő (kb 50 méter) amin felgyorsultam max sebességre, és rögtön utána egy meredek emelkedő miatt gyorsan visszaesett a sebesség. Ezt a hirtelen gyorsulást és lassulást a Bryton jobban lekövette. De egyébként nagyon hasonló értékeket mutattak egész végig, amit az átlagsebesség majdnem azonos mértéke is megerősít, az eltérés csak 2,3 %.
Pulzus (max / átlag)
Bryton 167 / 138
Fit 164 / 137
Eltérés 1,8 % / 0,7 %
Ezek is nagyon jól egyező értékek. Megjegyzem, régebben a Bryton értékeit egy normál pulzusmérővel is összevetettem, nagyon pontosan mér.
Aki jobban szokott figyelni a pulzus értékekre, talán észreveszi, hogy tesztben elért max pulzusom a megegyezik az életkoromhoz tartozó HRM max értékkel (220-életkor = 165), ezt kéretik értékelni :K .
A Bryton mérései

Pulzus grafikon

Sebesség grafikon

Ezek pedig a Watch Fit mérései

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.