Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#351) scyllarus válasza keselyü57 (#349) üzenetére


scyllarus
veterán

Leírta az előző fórumtárs a választ. Az óra nem fog lépést számolni, ha a kezed teljesen fix (fűnyíró, bevásárló - vagy babakocsi, stb.), de a telefon igen, ezért van több az Egészségben.

"Nem biztos, hogy mindig tisztán látjuk, de Istennek terve van velünk. - Igen, tudom. De miért hiszi mindenki, hogy ez a terv jó?" Lucifer - A Priest Walks Into a Bar

(#352) Bibby válasza keselyü57 (#349) üzenetére


Bibby
addikt

Az automata edzésfigyelést szerintem nyugodtan hanyagold. Ha rögtön indulna, akkor gondolj bele, akkor is elkezdene edzést indítani ha a szobából elmennél a konyhába... edzés előtt el kell indítani a megfelelőt és kész.
Az meg hogy nem villan fel a kijelző, érdekes. Be van kapcsolva hogy kar felemelésre ébressze a kijelzőt?

Ελευθερια η θανατος

(#353) Lami66 válasza keselyü57 (#346) üzenetére


Lami66
őstag

1, Egészség appban alul Eszközök
2, Felül Huawei watch fire rábökni
3, Kicsit lefelé görgetni, jobboldalt Értesítések,engedélyek
4,felül értesítések melletti gombot bekapcsolni. Alatta ki lehet jelölni apponként hogy mi küldhet értesítést (üzenetet) az órára.

(#354) GSPLR válasza keselyü57 (#349) üzenetére


GSPLR
senior tag

Amiket eddig írtál user error mind. Nálunk egyik probléma sincs jelen. De ahogy látom a többiek már leírták a megoldásokat.

Huawei

(#355) keselyü57


keselyü57
tag

Köszönöm a próbálkozásokat. Ami a legjobban zavar az az, hogy értesítéskor a kijelző nem villan fel csak rezeg. Az előző eszközeimen, (mert ez már a harmadik) nem kellett a menüben kotorászni, hogy lássam mi történt, elég volt egy pillantás a kijelzőre. Talán kifogtam egy hibás eszközt. Már sosem fogom megtudni. Megy vissza az eladónak.

(#356) Bibby válasza keselyü57 (#355) üzenetére


Bibby
addikt

Itt sem kell a menüben kotorászni, alapból működnie kellene. Ha úgy gondolod hibás, vidd vissza, bár azt nem mondtad hogy utána ha te felébreszted akkor látszanak e az értesítések? Meg a kijelző azért felébred magától ha felemeled, vagy soha?

Ελευθερια η θανατος

(#357) keselyü57 válasza Bibby (#356) üzenetére


keselyü57
tag

Lentebb írtam az üzenetek érkezésének mikéntjéről. A felemeléssel való képernyő feloldással nincs semmi baj. Működik. Nem állítottam semmit az értesítéseknél. Nincs is semmi amit el állíthattam volna. Kijelöltem miről szeretnék értesítést. Ennyi. Amazfit GTR-en minden működik. Még egyszer köszönöm a segítő szándékot.

(#358) Black_Raven válasza keselyü57 (#357) üzenetére


Black_Raven
veterán

Az eszköz nem hibás, ez szándékosan ilyen. Vagy felemeled a kezed ha be van állitva vagy gombot nyomsz. Csak akkor mutatja az üziket addig csak rezeg egyet.

.Someone I never forget..Cs&E..nice trip my dears.

(#359) Bibby válasza Black_Raven (#358) üzenetére


Bibby
addikt

Ja már értem mire gondolt.
De mondjuk ha rezeg, és nem nézem meg, akkor minek villanjon fel? Ha meg rezeg, és felemelem, akkor felvillan és ott az üzenet... :F Azt az esetet tudom még elképzelni, hogy az asztalon van a kezem, gépelek, jön az értesítés. Ebben az esetben is a szemem elé kell emelni, ha csak lepillantok nem villan fel a kijelző. De ez mondjuk nekem nem gond.

Ha meg később, utólag akarom megnézni, akkor sem kell menüben turkálni, hanem csak egy felfelé húzás lentről, és ott vannak az értesítések.

Ελευθερια η θανατος

(#360) Black_Raven


Black_Raven
veterán

Nekem is így megfelel, azért tegyük hozzá: MINDEN Huawei/Honor okosóra és+karkötő így működik szándékosan, energiatakarékossági okokból. Ezen már több vita is volt hogy, miért nem választható opció a mindig képernyő felvillanás. De a Huawei ezt jobbnak gondolja, akinek nem felel meg az eladja mint a fórumtárs..

[ Szerkesztve ]

.Someone I never forget..Cs&E..nice trip my dears.

(#361) ufonauta


ufonauta
aktív tag

Most érkezett az 1.0.4.26 frissítés. :)

(#362) Luser2000 válasza ufonauta (#361) üzenetére


Luser2000
addikt

Mi változott/frissült?

Apple iPhone 15pro, Apple Watch Ultra2, MacBook Air M2 13"

(#363) erzol válasza Luser2000 (#362) üzenetére


erzol
őstag

(#364) Luser2000 válasza erzol (#363) üzenetére


Luser2000
addikt

Köszi szépen!

Apple iPhone 15pro, Apple Watch Ultra2, MacBook Air M2 13"

(#365) eladogeppc


eladogeppc
veterán

Sziasztok !

Edzés közben lehet lock-olni a kijelzőt ? Megizzadok, és össze vissza nyomkodja az izzadtság a FIT-et. Nem lehet zárolni az érintéseket edzés alatt ?

Köszi a segítséget !

Voltak: Z71,Defy,SGS,SGSSII,XperiaNeo,Arc,ArcS,LGW7,LG2X,LG3D,LGBlack,Wave2,G300,OT-995,O4XHD

(#366) eladogeppc


eladogeppc
veterán

Megtaláltam. :C

Voltak: Z71,Defy,SGS,SGSSII,XperiaNeo,Arc,ArcS,LGW7,LG2X,LG3D,LGBlack,Wave2,G300,OT-995,O4XHD

(#368) Lami66 válasza kelemendele (#367) üzenetére


Lami66
őstag

Az attól függ mire akarod használni, és milyen kompromisszumot vagy hajlandó megkötni. Van akinek ez a jobb, van akinek a Samsungos felel meg jobban. A feleségemnek és a fiamnak Samsung van (Active2). Nekem ez.

(#369) petido


petido
csendes tag

Keresem de a sportok között nem találom a futballt/focit ... nincs ilyen? Mit érdemes beállítani foci közben? Köszi!

(#370) GSPLR válasza petido (#369) üzenetére


GSPLR
senior tag

Ha a magyar focit vesszük alapul, akkor szerintem elég beállítani a sétát vagy a kifogás keresést :DDD

Huawei

(#371) erzol válasza petido (#369) üzenetére


erzol
őstag

Edzésen belül legalul a hozzáadás.
Van közte labdajátékok menü.

(#372) corran9


corran9
tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni az alábbi jelentés kapcsán, jelentkezett-e nálatok hasonló esetleg:

A folyamatos pulzus figyelés bekapcsolása mellett kb. 1-1.5 hónapja teljesen random nem mér pulzust az óra szintén random időintervallumban, mind nappal, mind éjszaka fennál ez a jelenség, ami viszont így - számomra bosszantó módon - az alvásfigyelés tekintetében fals adatokat ad, hiszen van, hogy órák esnek ki a mérésből.

Az órát rendszeresen tisztítom, kellő mértékben szoros a szíj, nem lett szőrösebb a kezem, ezen befolyásoló körülményeket kihúznám a listáról, ráadásul túl vagyok több factory reseten az órán + a telefonon is (ami ugyanaz 2 éve) újrateleptettem mindent. (Huawei ügyfélszolgálatos utasításokat követve.) A hiba megjelenését megelőzően hónapokig hibátlan működött a mérés, ráadsul előtte egy Honor band 5-öm volt, azzal sem volt probléma.

Valakinek esetleg van még ötlete mi lehet a gond, vagy sanszos, hogy szenzor hiba, és szerviz? (Mondjuk az a vicc, hogy van, hogy napokig jól működik, nem tudom, hogy ezt hogy tudják kiszűrni...)

Köszi a választ előre is! :R

Üdv, Gábor

That's a real nasty habit you got there......

(#373) goranje válasza corran9 (#372) üzenetére


goranje
tag

Szia!

Újra Indítás az órán segiteni fog.
Nekem legalábbis bejött.

(#374) Black_Raven válasza corran9 (#372) üzenetére


Black_Raven
veterán

Szia! Elvileg ez úgy normális, mert adaptív a pulzusmérés, de írja is ahol bekapcsolod a pulzust hogy nem mér egyfolytában, hanem automatikusan szabályozza.

.Someone I never forget..Cs&E..nice trip my dears.

(#375) Rogiii


Rogiii
aktív tag

Sziasztok!
Van egy ilyen órám lassan fél éve. Nagyon szeretem, de van nagyon idegesítő hiba amin lehet tudtok segíteni.
Samsung A70 telóval használom. Naponta legalább 2szer random lecsatlakozik a telefonról és csak akkor kapcsolódik újra ha az appban csatlakoztatom. Ilyenkor ugye az órán nem kapom meg az értesítéseket, amik ez alatt az idő alatt jönnek.
Már mindent próbáltam beállítani, eltávolítottam az órát és újra párosítottam, de nem oldja meg egyelőre semmi.
Ötlet hogy mit kellene beállítanom hogy jó legyen?
Már teljesen tanácstalan vagyok.

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt!

(#376) Bibby válasza Rogiii (#375) üzenetére


Bibby
addikt

Túrd át a telefon beállításait, nem e valami akkukímélés miatt kilövi a háttérből vagy ilyesmi.

Ελευθερια η θανατος

(#377) Rogiii válasza Bibby (#376) üzenetére


Rogiii
aktív tag

Köszi!
Most áttettem az appot hogy sose altassa a háttérben.
Minden más engedélyezve van.
Kiváncsi leszek.

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt!

(#378) corran9 válasza Black_Raven (#374) üzenetére


corran9
tag

Szia!

Köszönöm a tanácsot!

Úgy néz ki, hogy működött a dolog, azóta jól méri a pulzust és folyamatos. :C

Black_Raven: nem ez a probléma, mert ha így működik/működne, akkor sem szabadna, hogy órák kiessenek az alvásfigyelésből, és azt érzékelje, hogy 3.5 órát aludtam, miközben 7-et... előtte sem így működött, és goranje tanácsát követően az újraindítás után sem így működik -> folyamatos a pulzusgörbe, szemben a korábbival.

Köszönöm a tanácsokat!

Üdv, c.

That's a real nasty habit you got there......

(#379) goranje válasza corran9 (#378) üzenetére


goranje
tag

A lényeg az hogy most már normális.

Nekem is csak egyszer csinálta, azóta minden ok.

(#380) andriska413


andriska413
tag

Sziasztok!
Olyan kérdésem lenne, hogy használta e már valaki termál medencében az órát? Bírja vajon a meleg vizet? :F

Andrea

(#381) scyllarus válasza andriska413 (#380) üzenetére


scyllarus
veterán

Garancia nem szokott rá lenni, szóval nem kísérleteznék vele.

"Nem biztos, hogy mindig tisztán látjuk, de Istennek terve van velünk. - Igen, tudom. De miért hiszi mindenki, hogy ez a terv jó?" Lucifer - A Priest Walks Into a Bar

(#382) andriska413 válasza scyllarus (#381) üzenetére


andriska413
tag

A band 2 pro bírta, de szerintem ezt nem teszem próbára

Andrea

(#383) scyllarus válasza andriska413 (#382) üzenetére


scyllarus
veterán

A Band 2 prom a mai napig működik, az mindent kibírt.

"Nem biztos, hogy mindig tisztán látjuk, de Istennek terve van velünk. - Igen, tudom. De miért hiszi mindenki, hogy ez a terv jó?" Lucifer - A Priest Walks Into a Bar

(#384) Black_Raven válasza andriska413 (#380) üzenetére


Black_Raven
veterán

Szerintem bírja, de nem tesz jót neki a termálvíz..

.Someone I never forget..Cs&E..nice trip my dears.

(#385) andriska413 válasza scyllarus (#383) üzenetére


andriska413
tag

Így van, azt vittem inkább magammal. Tökéletes lenne a mai napig, pedig 3 éves, de nem látom a napon. Ez az egyetlen hibája ennek a típusnak, nem is vettem volna másikat, ha látnám. Mindent kibír, pedig teljes erőből is csaptam neki véletlenül a falnak. Az aksi sima használatnál, ha nincs gps méréssel sport tevékenység, több mint egy hetet kibír. Kár a gyenge kijelzőért .

Andrea

(#386) andriska413 válasza andriska413 (#385) üzenetére


andriska413
tag

Szerencsére oda nem sokat járok, majd a balcsit remélem azért bírni fogja :)

Andrea

(#387) TechMagneTic válasza andriska413 (#386) üzenetére


TechMagneTic
tag

Nekem előtte egy Withings Activité volt (van) ami ugye otthon cserélős, elemes és simán bírta a medencét, Balatont is :K

(#388) Neleta válasza Rogiii (#377) üzenetére


Neleta
tag

Szia! Sikerült megoldani az alvásproblémát?
Nekem A71-em van, gondolkozom egy ilyen óra vásárlásán.

Samsung S20FE, Huawei Watch Fit

(#389) Neleta


Neleta
tag

Gyors segítséget kérnék. Végül megvettem válasz híjján az órát, viszont frissítés nem működik (firmware). Telepítéskor 48%-nál mindig újraindul, aztán kiírja, bluetooth hiányában nem sikerült a frissítés. Holnap visszavinném, ha ez csak nálam van.
Mobil beállításai elméletileg rendben vannak (Samsung A71).
Tehát nem tudja telepíteni a frissítést! :W
Más is tapasztalt ilyet?

[ Szerkesztve ]

Samsung S20FE, Huawei Watch Fit

(#390) gulupeti


gulupeti
senior tag

Kicsit csalódnom kell azért ebben a Huawei Watch Fitben is... ugyanazt a marhaságot kezdi csinálni, mint a 4500 Ft-os, Aliról rendelt Honor Band A2 is csinált. :(((
Egy héten 4-5x szoktam biciklizni kb. 1 órát vagy mikor, hogy jön ki, ilyenkor mindig trackingelek, amit általában a telefonról indítok, van telefontartó is biciklin, így tudom figyelni a tempót, pulzust, stb. a karperec igazából csak a pulzus mérésére szolgál. Indulás előtt a karperec szíját egy lyukkal még szorosabbra is szoktam venni, szóval tuti, hogy nem laza...
Elindulok biciklizni és már múltkor is feltűnt egyszer-kétszer, hogy indulás után kell 1-2-5, de volt, hogy már 8 perc is :U , hogy észrevegye magát, hogy itt bizony magasabb a pulzus, itt vmi sporttevékenység folyik.

Ehhez képest a mai napon a 64 percnyi biciklizés alatt végig nem tűnt fel neki, hogy kb 140-es átlagpulzussal megyek, ez nonszensz, 72-es átlagpulzus... Ennyi a pulzusom kb. ha szimplán fenn vagyok vagy ülök. :D Tehát nem az, hogy szarul mér, hanem sport közben még kb. kevesebbet is mutat, mint szimpla létezés közben. Nem igazán értem, hogy mitől van ez.

(#391) Neleta válasza Neleta (#389) üzenetére


Neleta
tag

Samsungosok? Mindenki tudod frissíteni?
Samsung A50-es mobillal is ugyanezt csinálta.

Samsung S20FE, Huawei Watch Fit

(#392) scyllarus válasza gulupeti (#390) üzenetére


scyllarus
veterán

Ha nem elég szorosan van a csuklódon, akkor szokott ilyet csinálni.

"Nem biztos, hogy mindig tisztán látjuk, de Istennek terve van velünk. - Igen, tudom. De miért hiszi mindenki, hogy ez a terv jó?" Lucifer - A Priest Walks Into a Bar

(#393) gulupeti válasza scyllarus (#392) üzenetére


gulupeti
senior tag

Ezzel tisztában vagyok, így is szoktam tenni, bicikli után látszik a szíj nyoma a csuklómon (ettől már hová szorosabbra?), de napközben, amikor 1 lyukkal lazábbra van véve, akkor miért mér jól? :)
A problémám az, hogy indul a bicikli, aztán totál elveszti a fonalat.. még inkább kevesebbet mér, mint sport nélkül. :U

(#394) scyllarus válasza gulupeti (#393) üzenetére


scyllarus
veterán

Akkor nem tudom. Nekem HMW2-m van (ami hardveresen egy Huawei Watch GT2), csak abból indultam ki.

"Nem biztos, hogy mindig tisztán látjuk, de Istennek terve van velünk. - Igen, tudom. De miért hiszi mindenki, hogy ez a terv jó?" Lucifer - A Priest Walks Into a Bar

(#395) gulupeti válasza scyllarus (#394) üzenetére


gulupeti
senior tag

Tegnap még szorosabbra vettem, így most tényleg nem volt vele gond, de így már brutál szorítja a kezem, konkrétan behorpadt oldalt a csuklóm, nem tudom, hogy ez így mennyire egészséges... ha mondjuk 2-3 órán keresztül így használom.

(#396) scyllarus válasza gulupeti (#395) üzenetére


scyllarus
veterán

Nem tudom, nekem sosem kellett annyira megszorítanom, hogy fájjon vagy akárcsak érezzem is. Az érzékelők tiszták? Én minden sportolás után lemosom meleg vízzel.

"Nem biztos, hogy mindig tisztán látjuk, de Istennek terve van velünk. - Igen, tudom. De miért hiszi mindenki, hogy ez a terv jó?" Lucifer - A Priest Walks Into a Bar

(#397) doongoo válasza Neleta (#391) üzenetére


doongoo
addikt

Asszony A50-jével mindig frissül rendesen

(#398) Neleta válasza doongoo (#397) üzenetére


Neleta
tag

Igen, köszi, hogy válaszoltál. Kifogtam pont egy hibás készüléket. Visszavittem, visszakaptam a pénzem. Tegnaptól van egy új, ezzel minden tökéletesen működik. :)

Samsung S20FE, Huawei Watch Fit

(#399) Neleta


Neleta
tag

Érdekelne, hogy használtok szilikonvédőtokot? Érdemes beruházni rá? Nem nagyon rontja az óra kinézetét, illetve rendesen használható?

Óraszíj ugyanúgy érdekelne. Itthon 4000 Ft/db áron van. Ebay-ről most nem tudom rendelnék-e így első körben... Ha esetleg van valakinek eladó, érdekelne! Erről tapasztalatok?

Samsung S20FE, Huawei Watch Fit

(#400) gulupeti válasza scyllarus (#396) üzenetére


gulupeti
senior tag

Tiszták, szoktam én is mosni, indulás előtt megtörölgetni.
Azóta egyébként nem jelentkezett a probléma.. a megoldás az volt, hogy még eggyel szorosabbra kellett venni a szíjat. :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.