Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#701) Neleta válasza sutiand (#699) üzenetére


Neleta
tag

Nekem is olyan van (3d-s), picit eláll, de tutira véd, párszor már hozzávágtam az órát ehhez-ahhoz, semmi baja nem lett.
Nekem az első kuka lett, rosszul raktam fel, másodiknál lett egy Bubi, de 2 nap múlva eltűnt a bubi.azóta rajta van, egész jó, megszerettem. Én ezt itthon vettem horror áron alzabol, mert sos védelmet akartam, de alirol megéri rendelni, mégha vár is az ember rá.
A másik védelem a tok lehet még.

Samsung S20FE, Huawei Watch Fit

(#702) Neleta válasza jocee91 (#696) üzenetére


Neleta
tag

Az enyémet feketének látom:

[ Szerkesztve ]

Samsung S20FE, Huawei Watch Fit

(#703) jocee91 válasza Neleta (#702) üzenetére


jocee91
csendes tag

Köszi!

Neked is hasonlóan néz ki ezek szerint.

(#704) jocee91 válasza sutiand (#699) üzenetére


jocee91
csendes tag

Igen, nekem is bubis volt de eltűnt alóla. Anyum Huawei Band 6-ja szintén megbuborékosodott amikor felraktuk, de nagy részét ki tudtam nyomni illetve elpárolgott a maradék.

Én az ilyen fóliák (telefonnál is) felrakásánál azt szoktam csinálni, hogy alkohollal vagy a kis alkhoholos (1-es feliratú :D ) kendővel áttörlöm, majd a szárazzal NEM. Tudom fura, mert kis nedvességet zársz a fólia alá, de tényleg elpárolog vagy könnyen ki lehet nyomni.

(#705) sutiand válasza jocee91 (#704) üzenetére


sutiand
tag

Neleta és jocee91 köszi a hasznos infókat.
A 3d-s változatból 3 db-ot küldtek , ezért megpróbálom egy másikkal is.
De rendeltem a jocee91 által ajánlottból is. Meglátom melyik állja ki az idő próbáját. Majd jelzek felőle.

(#706) Lami66


Lami66
őstag

Kemény fába vágtam a fejszémet. Megnéztem mennyi az üzemidő, ha se stressz mérés, se alvás monitorozás (ettől függetlenül éjjel rajtam volt a reggeli rezgős ébresztés miatt), se véroxigén mérés, se edzés, se gps. Csak értesítések, pulzus mérés, rezgő ébresztés. A lépés számlálást nem tudtam kikapcsolni, ezért az is működött a háttérben.
Nov. 3 este 23 órától indult a maratoni elvonókúra. Most van 3 %-on. Ez 15 nap.
Ha a lépés számlálást és a pulzus mérést ki lehetne kapcsolni, akkor talán lehetne ezen nyújtani pár napot. Ezeket a funkciókat lehet még könnyen nélkülözni.
Tehát lépés számlálás, pulzus mérés, értesítések, ébresztés. Azt már nem próbálom ki, hogy értesítések nélkül mennyit bír.

(#707) unravel válasza Lami66 (#706) üzenetére


unravel
őstag

"Ha a lépés számlálást és a pulzus mérést ki lehetne kapcsolni"

Power Off :))

¯\_(ツ)_/¯

(#708) Lami66 válasza unravel (#707) üzenetére


Lami66
őstag

Kipróbáltam, de akkor az értesítések se jönnek. Az meg azért jó lenne.....

(#709) potyi23


potyi23
senior tag

hali. Evek ota Xiaomi mi band 4 eset használok. Tervbe van a csere,csak nem tudom,hogy vegyek 6 osat,vagy vegyek ezt az orát. Ebben ugye nincs NFC,de van GPS :U Másikban pedig pont forditva. uzemidoben tudom verhetetlen lesz amit most használok, 23 napot simán kibir,meg igy 3 ev utan is. Vagy esetleg volna olyan mit tudtok ajánlani max 100 euroig ?Neztem a garminokat is,de ott azert jobban zsebbe kell nyulni, 140 eur felett vannak az elfogadhatoak. Igazabol sokat sportolok, sulyzós edzesek, es napi 18-21000 lépes,szoval van hasznalva rendesen. Mondjuk a GPS azert lenne joo,mert eleg sokat gyalogolok,es jo lenne ha minel pontosabb lenne,es pl zuhanyzásnál ne merne pluszba 400 lépést :D :R

(#710) Oldman2 válasza potyi23 (#709) üzenetére


Oldman2
veterán

És az NFC-t mire tudtad használni a Mi Band 4-ben?
:F

(#711) potyi23 válasza Oldman2 (#710) üzenetére


potyi23
senior tag

jaaj,ebben meg nincs ,csak a 6 osban lenne,amit venni keszulnek de nemreg neztem utanna,lehet meg itt szlovakiaban nem is lenne tul gordulekeny meg :U

(#712) Jank


Jank
tag

1.0.6.6 firmware érkezett. Most már ugrókötelezhetünk is. :K

(#713) juuzer


juuzer
addikt

Sziasztok!

Ma jött meg a Watch Fit New Edition, eddig nagyon tetszik. Egy kérdésem lenne: miben különbözik a sima Watch Fit-től? :D Sok infót nem találtam róla, még a specifikációk is ugyanazok. Alzánál akciós volt, ezért vettem a New Editiont a "sima" helyett.

Vamos a la playa.

(#714) Lami66 válasza juuzer (#713) üzenetére


Lami66
őstag

Itt egy video ami elég érthetően bemutatja mi az eltérés a sima és a New között [link]
Tömören összefoglalva az eltéréseket:
New Edition: Harmony OS, +NFC.

(#715) juuzer válasza Lami66 (#714) üzenetére


juuzer
addikt

Köszi! :)

Tényleg Harmony OS futna rajta? Ez mondjuk érdekes. :F

[ Szerkesztve ]

Vamos a la playa.

(#716) Lami66 válasza juuzer (#715) üzenetére


Lami66
őstag

Ja, kicsit félreérthető amit írtam.... Nem Harmony van rajta, hanem azzal is kompatibilis (ios, droid, Harmony). Ezek szerint a sima verzió nem kompos a Harmony-val. Hogy ez miben merül ki, a fene tudja. Nincs Harmonys eszközöm, hogy kiderítsem.

[ Szerkesztve ]

(#717) Neleta válasza juuzer (#713) üzenetére


Neleta
tag

NFC működik neked? (Kb. ebben van eltérés, illetve Harmony miatt Huawei-jel is kompatibilis, bár eddig is gondolom az volt, ezt nem is értem... :D

Samsung S20FE, Huawei Watch Fit

(#718) Neleta válasza Lami66 (#706) üzenetére


Neleta
tag

Ez jó kis kísérlet volt.
Nálam most annyi változás történt, hogy éjszakára kikapcsolom a karlendítéskor felvillanjon a képernyő funkciót, ami néha napközben fél napig is úgy marad. Ennek hatása, hogy kevésbé merül az óra. :)
Hetente töltöm, kb. 25-35%-on áll.

Samsung S20FE, Huawei Watch Fit

(#719) juuzer válasza Lami66 (#716) üzenetére


juuzer
addikt

Köszönöm! :)

Igen, így már értem. :D

Neleta (#717):

Bevallom nem találtam még eddig olyan menüpontot sehol. :/ Meg NFC-n keresztül se fizetek, úgyhogy nem tudom. :/

Amit látok, hogy az óra firmware-e 1.1.0.38, ami ha jól látom a korábbi hozzászólások alapján más, mint a "sima" Watch Fit-é.

Vamos a la playa.

(#720) gulupeti


gulupeti
senior tag

Huawei elkészítette az egészség app Petal Health változatát, amivel gond nélkül lehet használni az appot nem Huawei készülékeken is.

Múlt héten váltottam én is telót Mate 10 Proról egy Realme GT Neo 2-re és nem volt tökéletes a Huawei Health, nem került át minden adatom, alvásnál nem vol szöveges értékelés, beltéri kerékpározás adatainál nem lehetett statisztikákat nézni időszakokra nézve, stb. Mostmár úgy tűnik megvan minden. :C

Itt tudjátok letölteni a Play áruházból.

[ Szerkesztve ]

(#721) sutiand válasza gulupeti (#720) üzenetére


sutiand
tag

Szia

Samsung S10+-ra próbáltam fel tenni, de nem telepíthető hibával leállt.
A régi Huawei Health app-ot le kell törölni kell előtte?

(#722) gulupeti válasza sutiand (#721) üzenetére


gulupeti
senior tag

Igen le kell, írja is a cikk.
Én így jártam el, problémamentesen felment és működik. :)

(#723) sutiand válasza gulupeti (#722) üzenetére


sutiand
tag

Köszi, sikerült.
Az óra számlapoknál már csak ajánlott és saját típusok között lehet választani. Nincs ingyenes, analóg, digital, stb fajta, vagy csak én nem találom.

(#724) gulupeti válasza sutiand (#723) üzenetére


gulupeti
senior tag

Úgy van nálam is, pl. nem látok olyat, hogy lehetne egyáltalán számlapot vásárolni, de eddig nem is nézegettem ezt, megmondom őszintén, tavasszal vettem egy számlapot, azóta azt használom, sokat nem csicsázgattam. :D

(#725) unravel


unravel
őstag

A gyári mentazöld szíj tényleg hosszabb mint a rózsaszín?

¯\_(ツ)_/¯

(#726) juuzer válasza gulupeti (#720) üzenetére


juuzer
addikt

Én maradok a honlapjukról letölthető változatnál. A Petal Health-ben pl az új egészség tab nincs is benne. :F

Vamos a la playa.

(#727) Neleta válasza unravel (#725) üzenetére


Neleta
tag

Igen, csak a rózsaszín rövid.

Samsung S20FE, Huawei Watch Fit

(#728) gulupeti válasza juuzer (#726) üzenetére


gulupeti
senior tag

Lehetséges, de így viszont működik minden. :) Azóta sem tapasztaltam semmi problémát. A Play Áruházzal mi a gond? Nem az AppGalleryből kell a Petal Health-et sem letölteni.

(#729) juuzer válasza gulupeti (#728) üzenetére


juuzer
addikt

Tudom, de nekem hiányzott a Petal Health-ből az "Egészséges élet" tab. Nem tudom, hogy miért. Szóval visszatértem a Huawei Health-hez. Nekem túl sok gondom nem volt a Huawei Health-tel sem, bár a Petal Health óta valamiért az időjárást nem synceli át az órára a telefonról. :(

Vamos a la playa.

(#730) erzol


erzol
őstag

Sziasztok!
Szíjjat kéne vennem ma vagy holnap.
Tudtok olyan helyet Budapesten ahol lehet kapni?

(#731) unravel


unravel
őstag

Tudtátok , hogy a Gallery számlapra lehet saját képet tenni?

¯\_(ツ)_/¯

(#732) M8t


M8t
friss újonc

Hello.

Watch fit-tel tapasztalt valaki olyat, hogy beltêri sport közben nem jól méri a pulzust? Megfelelően van rögzítve, nincs szőr, izzadság, odakint séta vagy futas közben jó, ha bent helyben futok, tornászok, simán 90, 100 között mutatja végig akkoris ha 140 a pulzusom. Nem tudom mi lehet a baj.

(#733) Lami66 válasza M8t (#732) üzenetére


Lami66
őstag

Egyszer régebben volt hasonló tapasztalat itt valakinek. Én mostanában nem használom a pulzusmérést. De a hétvégén elég merdek helyeken sétáltunk a kutyával, és éreztem, hogy legalább 140 lehet a pulzusom. Ránézek az órára: 86. Nekem eddig mindíg jól mért. Most elcseszték valamelyik frissítéssel? Adok neki egy restartot hátha az helyre teszi.

(#734) M8t válasza Lami66 (#733) üzenetére


M8t
friss újonc

Nekem sajnos nem oldja meg a restart, már factory reseten gondolkodom elég idegesítő sajnos.

(#735) ufonauta


ufonauta
aktív tag

Úgy néz ki, valamitől alap lett a 86-os pulzus.

(#736) gyuri2008 válasza unravel (#731) üzenetére


gyuri2008
veterán

Igen lehet.

(#737) zeus_2k14


zeus_2k14
senior tag

Üdv.

Futáshoz , biciklizéshez szeretnék venni egy ilyen órát, csak akkor használnám, ha megyek futni, vagy pedig tekerni, tehát csak akkor venném fel.( ez csak ezekhez kellene. ) . Az lenne a kérdésem, hogy mivel iPhone 12 telóm van, mi az , ami nem fog működni rajta rendesen? Pulzus számlálás, és a GPS miatt érdekelne. A teló is mindig velem van ,de azért jó lenne egy ilyen a kezemen. Nem vagyok az okosórák híve, mivel véleményem szerint egy férfinak normális, férfias óra kell :D Kinek mi... ez csak ehhez kellene, amit írtam.

Apple Watchom volt, szerintem összesen nem volt nálam 2 hónapig, alig hordtam. Nekem nem jött be ( Futáshoz hordtam egyedül ) . Azért most 140.000 Ft-ért nem szívesen vennék, mert felesleges.

Tippet, tanácsot, véleményt elfogadok.

Köszönöm :R

(#738) Lami66 válasza zeus_2k14 (#737) üzenetére


Lami66
őstag

Ez egy remek óra, még akkor is, ha most éppen az inaktív (edzésen kívül mért) pulzus mérése vacakol. De az téged nem érint, mert edzésekhez vennéd csak fel.
Előnyei
Amoled, gps jó, edzések mérése jó, a Health alkalmazás nagyon jó, edzéstervek köre látványosan bővült.
Hátrányai
Ios környezetben csökkent képességei vannak a Watch Fit + Health app kombónak. De ez minden androidos órára igaz (Samsung, Xiaomi stb). Ez nem a droid hibája, az ios korlátozza a nem saját platformot.....khmmmm.
Nem ismerem ezeknek a korlátozásoknak a pontos hátrányait, hogy miben kapsz te kevesebbet az i12-vel párosítva mint én a P30-al használva. Nem hiszem, hogy a sport része nagyon használhatatlan lenne. Ha csinál korrekt térképet, rögzíti az edzés adatait ( táv, tempó, pulzus, kalória, magasság, térkép stb) akkor nagy baj nem lesz. Inkább az értesítések, üzenetek átvitele szenved csorbát ios-en, tehát az okos funkciói. A sport funkciókat nem hiszem, hogy megnyirbálják
Még egy negativum: az automata mozgás érzékelése egy nulla. Tehát edzést csak kézzel érdemes indítani. Arra ne számíts, hogy elkezdesz futni és az óra ezt észreveszi és elindítja az edzésrögzítést. Elméletben tudja....gyakorlatban nem normálisan tudja, mert nem lelkesítő ha 2 km után kap észbe az óra, hogy fut a gazdi, és akkor kezdi el a mérést
És végül (ez nem negativum), csak a saját appjával működik együtt, Huawei Health [Appstore link]
Tehát ios saját health (vagy minek hivják) appon nem fogod látni az óra által mért adatokat.

[ Szerkesztve ]

(#739) gulupeti válasza M8t (#732) üzenetére


gulupeti
senior tag

Én rendszeresen megtapasztalom ezt... Télen jobb híján szobabiciklizni szoktam kényszerből, és ha már csinálom, szeretem mérni is. És szinte minden 1 órás tekerés elején ez van, hogy egyszerűen nem akar "észbekapni", sőt.. Ilyenkor ha indítok egy edzést még képes kevesebb pulzust mutatni, mint amikor átmegyek a szobából a konyhába, pedig bringa előtt megtörlöm a csuklóm, az óra alját is és természetesen még a szíjat is feszesebbre húzom, mint ahogy napi használatban van. Ebben sajnos nem különbözik ez a Fit az előtte használt 5 ezer forintos Honor Band A2-től... Viszont ha jól mér, akkor onnantól jól mér végig :D , kb. 150-200 kerékpározást csináltam vele tavaly, nem tapasztaltam olyat, hogy közben vesztette volna el a fonalat. Edzés elején ha ilyen van leveszem, megtörlöm, újraindítom az edzést, van, hogy 2 perc, de van, hogy 5-6 perc is kell neki egyébként, hogy észre vegye, hogy itt bizony valami sport tevékenység folyik. 1 óránál 5-6 perc már torzítja a statisztikát, de lehet csak én zaklatom fel magam ezen nagyon. :DDD

Másik probléma szintén ehhez kapcsolódik, biciklizés után szoktam mérni manuálisan is a pulzusomat, sokkal gyorsabban visszaesik a pulzusom, mint ahogy az a Fit szerint történik, szóval ilyenkor meg túlmér... 125-130-as pulzus átlaggal végig csinálok egy órás szobabiciklit, pár perc után már 100 alatt van a pulzusom, ilyenkor meg előszeretettel mér magasabb pulzust. Kicsit lassít az ember vagy lightosabban tekeri a kerékpárt, akkor már csak 115-120 a pillanatnyi pulzus, amit ilyenkor jól is mutat, de amikor végeztél, akkor meg a fotelben ülve 130-140...

Szóval ja, ez ilyen, kicsit nyűglődni kell vele, ettől függetlenül szeretem, van GPS, sokáig bírja az akkuja, szép a kijelzője, de azért nem egy precíziós műszer, ennyiért úgy tűnik nem is lehet. :U

(#740) unravel


unravel
őstag

1.0.6.18

¯\_(ツ)_/¯

(#741) M0RGI


M0RGI
őstag

Sziasztok!
Most vettem egy ilyen készüléket.
Hogyan állíthatom be, hogy automatikusan felismerje és kalóriában, napi tevékenységként, stb. észlelje, hogy munkába kerékpárral megyek, ott megteszek x lépést, majd hazafelé ismét kerékpár?
Google fit a telefonommal ezt tudja, de teljesen áttérnék a Huawei appjára, ha ezt az is tudná.

[ Szerkesztve ]

(#742) Lami66 válasza M0RGI (#741) üzenetére


Lami66
őstag

Az automatikus mozgásfelismerést csak elméletileg tudja. Gyakorlatilag viszont ez a funkciója totál használhatatlan. Pl. a kültéri sétát több mint egy km után veszi észre, és csak onnan mér, ahol rádöbben, hogy itt séta van.... Bármiféle mérést csak kézzel érdemes indítani. Sajnos ez van. Ennek az órának ez az egyetlen negatívuma.

(#743) M0RGI válasza Lami66 (#742) üzenetére


M0RGI
őstag

Köszi szépen!
Pedig ez volt az egyik szempont. :( Jó lett volna, ha azt a napi 20 perc kerékpározást is figyelembe veszi.
Na mindegy, azért megtartom. Google Fit-tel összelőni a Huawei alkalmazást továbbra sem lehet? Nincs vmi. trükk?

Egyébként ha indul a kültéri séta, akkor az annyival több a sima lépésszámlálásnál, hogy lesz gps is?

(#744) Lami66 válasza M0RGI (#743) üzenetére


Lami66
őstag

A gugli fitet soha nem használtam, ezért nem tudom lehet e trükközni adatokat az óráról, vagy a Healthről a gugli fitbe.
A kültéri sétánál gps-el rögzíti az útvonalat, méri a pulzust, a tempót (1 km ideje), a percenkénti lépésszámot, a kalória felhasználást

(#745) Decske válasza M0RGI (#743) üzenetére


Decske
aktív tag

A Health Sync appal tudsz GFit szinkront.

Samsung Galaxy Z Fold 3, Asus Zephyrus G14 (2020)

(#746) M0RGI válasza Decske (#745) üzenetére


M0RGI
őstag

Köszönöm! Feltettem.
Jó kis app, de sajnos pont a tevékenységek szinkronizálásánál nem választható ki célként a Health. Így Fitben felismert kerékpározásokat pont nem tudja átvinni.

Viszont az is jó lenne, ha csak a kalóriákat vinné, de olyan meg egyáltalán nem választható, illetve Nutrition alatt cél megint nem lehet a Health.

(#747) M0RGI válasza M0RGI (#746) üzenetére


M0RGI
őstag

Végül elengedtem a Google fit-et.

Viszont szeretnék még segítséget kérni.
Létrehoztam egy Egészségmegőrzési tervet, mint célt, de nincs rá szükségem.
Nem találok törlés opciót. Mi a módja, hogy eltüntessem?
Köszi!

(#748) juuzer


juuzer
addikt

Egyébként miért van az, hogy a durván 1,5 hetes iPhone 13 Pro Maxos kis kalandom alatt megvolt az Apple Health appba a szinkronizálás? Vagy eleve hozzá kell tudnia férni a HealthKitnek bármilyen app adataihoz, amit kiadnak AppStore-ban? :F

Vamos a la playa.

(#749) drmotto


drmotto
őstag

Sziasztok!
Segítsetek légyszi, lehet az óráról a spotify-t vezérelni? A hivatalos oldalon csak annyi van hogy a zenelejátszást lehet és ehhez emui 8,1 kell. A telefon amihez használnánk az egy samsung S9. Működik itt is a zene vezérlés?

(#750) M0RGI válasza drmotto (#749) üzenetére


M0RGI
őstag

Emui az a Huawei rendszere nem?
Szerintem nem fog menni Samu telón.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.