Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#301) gulupeti válasza Bibby (#300) üzenetére


gulupeti
senior tag

Arra gondoltam, hogy a nyugalmi pulzus értékét nem mutatta, sem az órán, sem pedig az appban, azt hittem, hogy ez valami funkció probléma az én készülékemen. Csupán ennyit lehetett látni: "-- bpm" Pulzustartomány az volt.
A folyamatos mérés természetesen ment, tegnap este vettem használatba a fitet, tegnapra volt nyugalmi pulzus adat, éjféltől pedig semmi, de közben megjavult, egyszercsak beadta... :D
Ez az óra valószínűleg máshogy mér, mint a Honor Band A2, azzal ha 10 percig mértél, akkor is volt már nyugalmi pulzus érték, ennél pedig nem tudom... reggel nyolctól ébren voltam kb. nyugalmi pulzus adat este 6 körül jelent meg.

[ Szerkesztve ]

(#302) ufonauta válasza gulupeti (#301) üzenetére


ufonauta
aktív tag

Idézet a felhasználói kézikönyvből:

"A nyugalmi pulzusszám a szíve egészségi állapotának általános mutatójaként a csendes,
mozdulatlan és nem alvó állapotban mért pulzusszámra utal."

"Az órán lévő nyugalmi pulzusadatok éjfélkor maguktól törlődnek."

Magyarul kell némi nyugodt semmittevés ahhoz, hogy megállapítsa a nyugalmi pulzust.
Ezért hívják nyugalmi pulzusnak. :)

(#303) gulupeti válasza ufonauta (#302) üzenetére


gulupeti
senior tag

Köszi, ezt olvastam egyébként, összehasonlítási alapom viszont csak a Honor Band A2-vel volt, így 2 nap használat után már tudom, hogy az, ezt az adatot teljesen máshogy mérte. Csak túl izgága voltam. :D

Jó ez a karperec, elégedett vagyok vele, remélem sokáig fogom tudni használni. Kényelmes a szíj, gyakorlatilag észre sem veszem, ahogy a kezemen van, szép a kijelző, mindenféle szempontból tetszik, nem bántam meg, hogy megvettem.

(#304) gulupeti


gulupeti
senior tag

Egy újabb problémát tapasztaltam.. :U
Elég szépen süt most a nap, legalábbis felénk. Kint, szabad téren nem veszi fel eléggé az óra a fényerőt. Hiába van automatára állítva, kb. alig olvasható. Bementem a beállítások/kijelző/fényerő beállításaiba, ugye automatikusra van állítva, amikor eljutok eddig a menüpontig, nem kell állítani semmit, csak az "automatikus" lehetőség az aktív, ilyenkor látszik, hogy rögtön rápakol egy lapáttal, teljesen jól olvasható minden.
Viszont legközelebb ha kimentem, az eredmény ugyanez... Újra végigzongoráztam az automatikus menüpontig, egyből felemeli a fényerőt, de egyébként nem.
Más tapasztalta ezt?

(#305) Bibby válasza gulupeti (#304) üzenetére


Bibby
addikt

Nem takarja el a ruhád ujja? Ha előbb felvillan a kijelző, és utána húzod le a ruhát, akkor már nem állítja feljebb. Tehát a fényerő érzékelőjének már "szabadon" kell lennie mire emeled a kezed.

Ελευθερια η θανατος

(#306) ufonauta válasza gulupeti (#304) üzenetére


ufonauta
aktív tag

Én 3-as szinten tartom a fényerőt, amit majd ha nagyon süt a nap megemelek 4-es, vagy 5-ös szintre. Az automata fényerőt soha nem használom még telefonon sem. A P30Pro telefonomon ugyanez a probléma. Inkább felhúzom teljes fényerőre és jóéjszakát. :)

(#307) gulupeti válasza Bibby (#305) üzenetére


gulupeti
senior tag

Nem takarta el, kipróbáltam miután írtad, az eredmény ugyanaz volt.

#306ufonauta
Mondjuk ez is egy megoldás, de engem azért ez kicsit zavar. Van egy hasznos funkció, ami sajnos nem tökéletes, legalábbis nálam. Viszont a szabadtéri kerékpározásnál láttam az órában ilyen opciót, amit be lehet kapcsolni, hogy "képernyő mindig világos", így remélem ott nem lesz gond ezzel. :)

Este lesz 4. napja, hogy a kezemen van, akku 28%-on, bár ugye most többet nyomkodtam, mint a későbbiekben fogom, csomó számlapot kipróbáltam, amit automatán tud mérni be van kapcsolva, firmware frissítés is volt, az egészség értesítésein kívül minden értesítés ki van kapcsolva, szóval egyelőre ez ennyi.

Nyugalmi pulzus értéket eddig mindig este kaptam, pedig hétvégén azért most punnyadtam is, filmet néztem, nyugodt voltam, feküdtem. :D Tegnap home office dolgoztam, akkor is csak este jelent meg. Most viszont már megjelent az előbb, pedig ugyanúgy ülök a székemben, mint tegnap is tettem, ki érti ezt...

(#308) Bibby válasza gulupeti (#307) üzenetére


Bibby
addikt

Nálam jól működik, ez a ruha eltakarja eset előfordult velem, de más ötletem nincs hirtelen.

Ελευθερια η θανατος

(#309) GSPLR


GSPLR
senior tag

Sziasztok.
Èrdekelne, hogy hogy lehet az egèszsèg appban előre beállítottak helyett más mozgásformát is hozzáadni, pl jógát.

Huawei

(#310) erzol válasza GSPLR (#309) üzenetére


erzol
őstag

Az órán tudsz hozzáadni.
Gomb megnyom - > Edzés, majd legalul a hozzáadással bővítheted például jógával.

(#311) GSPLR válasza erzol (#310) üzenetére


GSPLR
senior tag

Köszönjük a segítséget, ezer hála :)

Huawei

(#312) erzol


erzol
őstag

Azt jól érzékeltem, hogy ha éjfélig nem alszom el akkor buktam az alvás monitorozást?

(#313) gulupeti válasza erzol (#312) üzenetére


gulupeti
senior tag

Szerintem nem jól. :)
Mindenféle alvást mér, még a délutánit is. Ráadásul külön is veszi ezt pihenőnek vagy szundikálásnak, ezt kék színnel jelöli a program. Most éjszaka is később feküdtem, mint éjfél, mégis mérte.

(#314) ufonauta válasza erzol (#312) üzenetére


ufonauta
aktív tag

Minden nap 20 órától méri az alvásodat, a következő nap 20 óráig. Ha például délután ledőlsz egy kicsinyt és elalszol, akkor azt szundikálásnak írja, de hozzá adja az aznapi alvásmennyiséghez.

(#315) erzol


erzol
őstag

Köszi a válaszokat.
Sajnos nálam eddig 2 napot nem mért a 6-ból mióta megvan.
Remélem beáll a rendes jelzésre.
És valőban a ma délutáni pihit mutatja is kékkel.

(#316) Magicrat


Magicrat
tag

Sziasztok!
Intervallum jelzést be tudok valahogy állítani az órára?
Pl. jelezzen 1 perc, 2 percnél futás közben, esetleg úgy, hogy nincs ott a teló?
Köszi
Mr

(#317) Lami66 válasza Magicrat (#316) üzenetére


Lami66
őstag

Van ilyen lehetőség. Kimondottan intervall edzés nincs, de pl. van olyan, hogy edzés/egyéb. Mellette ott a fogaskerék. Ott van olyan, hogy emlékeztető. Itt tudod beállítani az intervallumok hosszát, hogy idő alapon jelezzen, vagy pulzus alapon

(#318) Magicrat válasza Lami66 (#317) üzenetére


Magicrat
tag

Na pont ezt az infót kerestem, mindenhol eddig pulzus alapút találtam, akkor ezek szerint lehet idő alapút is - logikusan. :))
Köszi-köszi!

(#319) Lami66 válasza Magicrat (#318) üzenetére


Lami66
őstag

Örülök, hogy tudtam segíteni :)
Meg kell hagyni, elég jól eldugták a menüben.

(#320) janosgal


janosgal
tag

Sziasztok! Nemrég vettem egy ilyen csodát. Eddig jól működött, viszont tegnap óta nem működik a számlapok telepítése. A végén kiírja a telefon, hogy " a telepítés nem sikerült, próbálja újra". Samsung Note 20-al használom.Találkozott már valaki ilyennel?

Samsung 65QN91AATXXH, IPhone 13Pro, Apple Watch 8 45mm

(#321) adabra válasza Magicrat (#316) üzenetére


adabra
senior tag

Esetleg futásnál / túrázásnál beállítható a km-enkénti jelzés?

(#322) Lami66 válasza adabra (#321) üzenetére


Lami66
őstag

Igen, be lehet állítani, hogy mekkora távonként rezegjen
Pl.
Edzés/szabadtéri séta/mellette fogaskerék/ emlékeztet/ intervallum/távolság/ itt kiválaszthatod milyen távonként rezegjen,
0,5-1-2-3 km

(#323) adabra válasza Lami66 (#322) üzenetére


adabra
senior tag

Köszönöm. Még nincs ilyen kütyüm, és vacillálok, hogy ez legyen vagy a Honor Band 6-os.

Emellett szól a GPS és az automatikus fényerő állítás,
a másik mellett kicsit kisebb méret és ár (kb 19-20 kHUF -ért lesz hamarosan kapható)

Nem tudom, hogy a GPS tényleg fontos-e, mert most futáshoz és túrázáshoz mindig viszem a telefonomat is.

Bizonytalan vagyok. Vagy mégsem?

(#324) Lami66 válasza adabra (#323) üzenetére


Lami66
őstag

Futni biztos kényelmesebb telefon nélkül.
Én nem szeretem a nagy órákat, ezt kényelmes viselni, nem érzem, hogy lehetne még kisebb.
Még én sem használtam önállóan az órát, tehát a gps nem lenne szempont, mégis a kettő közül a Fit-et venném....mert hátha épp úgy alakul, hogy kellene a gps. Az is igaz, hogy +5-8 ezer ft nálam nem befolyásoló összeg. Másnál lehet hogy ennyi pénz már fájó többlet kiadás. Volt nekem is olyan időszakom amikor minden ezres számított.

[ Szerkesztve ]

(#325) adabra válasza Lami66 (#324) üzenetére


adabra
senior tag

Az ár nálam sem elsődleges, de nyilván feleslegesen nem választom a drágábbat.
Az üzemidő hogy alakul?
A GPS pontosságával kapcsolatban van infód? ld. https://youtu.be/MjkwXz0kZ1M?t=338

(#326) Lami66 válasza adabra (#325) üzenetére


Lami66
őstag

Nézd meg a korábbi hozzászólásaimat, van üzemidőről és gps pontosságról is.

(#327) adabra válasza Lami66 (#326) üzenetére


adabra
senior tag

Köszi, most végigolvastam az összes hozzászólást.

Tetszik a Fit, de lehet, hogy mégis inkább a Huawei Band 6-ot választom. GPS nélkül megvagyok, és jobban tetszik a keskenyebb kialakítás, és a valószínűleg hosszabb üzemidő.

Egyébként ugyanaz, mint a Honor Band 6, csak a Huawei kicsit letisztultabb design.

(#328) Lami66 válasza adabra (#327) üzenetére


Lami66
őstag

Az élettapasztalatom az, hogy inkább olyat vegyen az ember ami külsőre jobban tetszik. Egy gps hiány elég ritkán okoz problémát. De a kinézetét naponta sokszor látod és minden alkalommal benned lesz, hogy mégis a keskenyebbet kellett volna venni. És ez egy idő után az élményt teljesen elrontja, kiábrándulnál belöle Vedd a Honort és használd örömmel :R

(#329) verser233


verser233
senior tag

Sziasztok! A veroxigén mérést csak éjszaka alvás közben méri folyamatosan, vagy egész nap képes rá? Vagy manuálisan tudom csak mérni?

Állítólag minden Android készülékkel rendesen megy nem csak a Huawei márkával... Ezt meg tudná erősíteni nekem egy Xiaomi telefon tulajdonos?

https://hogyantipp.com - Okoseszköz tippek, trükkök, mobilos háttérképek

(#330) Tacsilaci válasza verser233 (#329) üzenetére


Tacsilaci
tag

Igen minden működik! Nekem Xiaomi Mi 9 van. És valóban éjszaka alvás közben mér véroxigén szintet és néha tartós nyugalmi állapotban.

(#331) Tacsilaci


Tacsilaci
tag

Azt azért nem árt tudnod, hogy nekem az utóbbi időben naponta elfelejt pulzust mérni! Akár 2-3 órákat is! :W
Van hogy utána magától elindul de ha le veszem a csuklómról és utána vissza teszem akkor helyreáll!

(#332) Tacsilaci


Tacsilaci
tag

Más. Nemrégiben beszereztem egy jobb minőségű pulzioximétert és ellenőriztem az órát. Nyugalmi állapotban még csak, de edzés közben... Siralmas volt az eredmény! :O A pulzusom eltérése 20-30 is volt! Az órán 120 az oximéteren 152! De volt olyan is hogy 90 az órán 130 az oximéteren! :W

(#333) erzol válasza verser233 (#329) üzenetére


erzol
őstag

Redmi note 9 pro - val hibátlanul működik. :)

(#334) *porszem*


*porszem*
újonc

Sziasztok!
Ma vettem egy ilyen órát és van egy problémám. IOS-hoz csatlakoztattam, azt írja pulzusszàm figyelés engedélyezése a Huawei Health alkalmazásban, de nincs is olyan menüpontom az appban mint amit írnak. Nem is értem, hogy lehet ezzel pulzust mérni? SbO-t hagyjuk is, olyan értéket miért amivel már kórházban kellene feküdnöm, miközben nem vagyok beteg, nem dohányzom és rendszeresen sportolok, semmi baja a tüdőmnek. Mondjuk az is csoda ha végre egyszer leméri, folyton azt írja ne mozgassam a karom. Eddig nem vagyok elájulva, nem vártam sokat de hogy ennyire ne akarjon összeállni az idegesít kicsit ☺️

[ Szerkesztve ]

(#335) Lami66 válasza *porszem* (#334) üzenetére


Lami66
őstag

Az Huawei Health app ios verziójának működésére sokan panaszkodnak (csak megjegyzem a Samsung Health-al ugyanez a helyzet). Úgy látszik az ios nem valami befogadó a nem saját eredetű dolgokkal. És biztos vagyok benne, hogy ez nem a Huawei sara (ahogy a Samsungé sem)

(#336) *porszem* válasza Lami66 (#335) üzenetére


*porszem*
újonc

Köszi, olvastam most hogy vannak gondok, de ilyet nem hogy nem tudok elindítani pulzusmérést, nem is értem, lehet én vagyok hülye hozzá.

(#337) *porszem* válasza *porszem* (#336) üzenetére


*porszem*
újonc

Egyébként igen, kiderült hogy én vagyok hülye, rájöttem a gombot ha megnyomom az órán akkor bejön pulzusmérés 😁 Legalább ennyi 😂

(#338) Bella80_


Bella80_
tag

Tudnátok abban segíteni, hogy az óra miért nem kapcsolódik vissza magától amikor elveszíti a bluetooth-al a kapcsolatot. A bluetooth menűjében sem található az óra a párosított eszközöknél, ellenben a samung órám igen. Xiaomi Mi Note 10 telcsivel használom. Samsung óra tökéletes, de ezt a Huawei órát nem tudom megoldani, mi lehet a baj.

(#339) Bibby


Bibby
addikt

Létezik hogy az sms-eket nem jeleníti meg? A telefonomon a google messages kezeli az sms-eket, és ez az alkalmazás bent sincs az értesítés kezelésben... Ilyenkor mi van?

Ελευθερια η θανατος

(#340) Lami66 válasza Bibby (#339) üzenetére


Lami66
őstag

Lehet, hogy nem Huawei telefonod van? Vagy nem adtál meg minden hozzáférést az óra párosításakor.
Nekem gond nélkül mutatja az sms-eket P30-al használva. Viber üzeneteket is mutatja, csak az emojikat nem.

(#341) Bibby válasza Lami66 (#340) üzenetére


Bibby
addikt

De huawei van. Van engedély, de arra gondolok hogy magában a listában sem látszik az sms app.
Itt nem jelenik meg a felsoroltak között, csak valami "üzenetek" app, de az smst alapból a google messages kezeli.

Ελευθερια η θανατος

(#342) scyllarus válasza Bibby (#341) üzenetére


scyllarus
veterán

Annak úgy működnie kellene, a Huawei mindenhol a Google Messagest használja, ahol eddig láttam.

"Nem biztos, hogy mindig tisztán látjuk, de Istennek terve van velünk. - Igen, tudom. De miért hiszi mindenki, hogy ez a terv jó?" Lucifer - A Priest Walks Into a Bar

(#343) Black_Raven válasza scyllarus (#342) üzenetére


Black_Raven
veterán

Igen, és működik is.:)

.Someone I never forget..Cs&E..nice trip my dears.

(#344) Bibby válasza Black_Raven (#343) üzenetére


Bibby
addikt

És ott van a program az értesítések listájában?

Ελευθερια η θανατος

(#345) Black_Raven válasza Bibby (#344) üzenetére


Black_Raven
veterán

Üzenetek néven van csak.

.Someone I never forget..Cs&E..nice trip my dears.

(#346) keselyü57


keselyü57
tag

Üdvözlök mindenkit. Ma lettem tulajdonosa egy ilyen órának. Értesítéseknél csak rezeg a kijelző nem mutat semmit. Ez normális, vagy valamit még be kell állítani? Előre is köszönöm a segítséget.

(#347) keselyü57


keselyü57
tag

Megvolt az első gyaloglás. Nagy csalódás. Az automatikus edzés figyelés nagyon későn reagál. A lépésszám nem egyezik az órán és az alkalmazásban. Érdekes módon az app-ban mutat többet. A márkától többet vártam.

(#348) Lami66 válasza keselyü57 (#347) üzenetére


Lami66
őstag

Az automatikus edzés figyelés gyaloglás esetén elég pocsék. Azt nem tudom, hogy a többi sporttal hogyan működik együtt. Végre jönnek a jó idők, majd kipróbálom bringával is.
A lépésszámlálóval nekem semmi bajom. Napi 15-20 ezer lépést mér, majdnem ugyanannyit mint a zsebemben levő telefon. Pár százalék az eltérés egy 5-8 ezer lépéses kutyasétáltatásnál.
Napi használatban a telefon mér pontosabban, de ez nem az óra hibája, csak vannak olyan lépések amiket az óra nem érzékel, pl. amikor tolom a fűnyírót az órás kezemmel, és hasonló helyzetek.
És az előző kommentedhez. Valamit be kellene állítanod rajta, mert nekem mutatja az sms-eket, a viber üzeneteket, hibátlan magyar ékezetes betűkkel. Csak az emojikat, képeket nem mutatja. De azt kiírja, hogy xy képet küldött.

[ Szerkesztve ]

(#349) keselyü57 válasza Lami66 (#348) üzenetére


keselyü57
tag

Nálam nem a telefon által mért lépésszámmal van a gond. Az egészség alkalmazásban mutat többet mint ami az órán van. Ami az üzeneteket illeti, szerintem már átnéztem mindent. Az órán megvannak az értesítések, nekem az a gondom, hogy amikor megérkezik a kijelző sötét marad, csak rezeg. Így kénytelen vagyok ha kell, ha nem nyomkodni a gombot, hogy megtudjam nézni. Nem ez az első ilyen jellegű eszközöm, egyikkel sem volt ilyen gondom. Azért köszönöm, hogy időt szántál rám

[ Szerkesztve ]

(#350) Lami66 válasza keselyü57 (#349) üzenetére


Lami66
őstag

Konkrét példával, esetleg képernyőképpel kicsit könnyebb lenne.
Ha az egészség alkalmazásban többet mutat, akkor a telefon által mért adatokat IS mutatja nemcsak az óra lépéseit. Én úgy látom, hogy az app összefésüli az óra és a telefon lépésszámát, attól függően, hogy mikor melyiktől van épp adat. Ha épp mindkettőtől van lépésszám adat, akkor a telefon által mért adatokat veszi alapul. Ha elindítasz egy séta mérést azt beleszámolja a napi lépéshalmazba, de még külön is mutatja az edzések között.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.