Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#451) Lami66 válasza snooze (#450) üzenetére


Lami66
őstag

Az biztos, hogy nem tökéletes ez a része, de semmiképp se túlérzékeny. Inkább az van, hogy néha, amikor nem elég határozott a mozdulat, akkor nem kapcsol be, pedig épp nézném

(#452) snooze válasza Lami66 (#451) üzenetére


snooze
veterán

köszönöm..az még mindig jobb,mintha minden mozgásra bekapcsol..sajnos a gts az ilyen..😔

GO Gunners!!!

(#453) Neleta válasza Lami66 (#451) üzenetére


Neleta
tag

Egyetértek, nem érzékeny, inkább az a jellemző, hogy nem kapcsol be, mikor pl. fekszem.

Samsung S20FE, Huawei Watch Fit

(#454) Black_Raven válasza Neleta (#453) üzenetére


Black_Raven
veterán

Ami nem véletlen, mivel arra gondol, azért feküdtél le hogy aludj, így fölösleges zavarnia a kijelző felvillanásával. Szuper beállitás a Huaweitől. :K

[ Szerkesztve ]

.Someone I never forget..Cs&E..nice trip my dears.

(#455) Lami66 válasza Black_Raven (#454) üzenetére


Lami66
őstag

Hát ennyire azért nem figyelmes, hogy fekszik a gazdi, nem zavarom. Van rajta éjszakai mód, de azt kézzel kell bekapcsolni, olyankor kikapcsolja az automatikus képernyő felélesztést, és nem jelez üzeneteknél. De az ébresztést jelzi, és gombnyomásra meg lehet nézni az időt.

(#456) Black_Raven válasza Lami66 (#455) üzenetére


Black_Raven
veterán

Ha a Ne zavarj módra gondolsz, az nincs bekapcsolva, máshol pedig nem látok éjszakai módot. Hol található??

.Someone I never forget..Cs&E..nice trip my dears.

(#457) Lami66 válasza Black_Raven (#456) üzenetére


Lami66
őstag

Lehet, hogy ugyanarról beszélünk, csak másképp nevezzük.
A képen a bal felső, negyedholdas ikonról van szó (a képet netről szedtem).

(#458) Black_Raven


Black_Raven
veterán

.Someone I never forget..Cs&E..nice trip my dears.

(#459) Bibby válasza Black_Raven (#458) üzenetére


Bibby
addikt

Ez nem igaz. Ha nem kapcsolod be akkor ugyanúgy rezegnek az értesítések és felvillan a kijelző. Nincs olyan hogy automata ne zavarj mód.

Ελευθερια η θανατος

(#460) Neleta válasza Black_Raven (#454) üzenetére


Neleta
tag

Azt nem mondtam, hogy ezzel baj van, csak érzékeltettem a kérdezőnek, hogy érzékenynek semmiképpn nem mondható a kijelző. ;) (Megnyomom ilyenkor a gombot és kész.)

Ne zavarj mód ugyanaz, mint a telefonon, csak manuális bekapcsolással működik.

Mellette alvás mód pedig szintén manuálisan bekapcsolható, de ha az óra érzékeli, hogy egy ideje nem mozogsz és a pulzus is alacsony, akkor vélhetően alszol. (Én nem szoktam külön bekapcsolni, rábízom az órára a számolgatást, ez egész jól működik.)

Amúgy észrevettem, éjszaka nem egyszer felkelek pl. ki-becsukni az ablakot, és fel se tűnik neki, hogy ébren vagyok, lépkedek?! :D

Huawei Egészség alkalmazásban bár senki nem reagált itt a kérdésemre, máshol választ kaptam rá, lehet törölni a bankkártyát.

[ Szerkesztve ]

Samsung S20FE, Huawei Watch Fit

(#461) scyllarus válasza Neleta (#460) üzenetére


scyllarus
veterán

A ne zavarj mód nem kapcsolható időzítetten? Más Huawei óráknál lehet.

"Nem biztos, hogy mindig tisztán látjuk, de Istennek terve van velünk. - Igen, tudom. De miért hiszi mindenki, hogy ez a terv jó?" Lucifer - A Priest Walks Into a Bar

(#462) Black_Raven válasza Bibby (#459) üzenetére


Black_Raven
veterán

Semmiféle értesitésekről nem volt szó és a Ne zavarj mód is más tészta, ha lefekszel kikapcsol automatán a kézlenditésre kijelző be funkció, és gombnyomással lesz aktív újra. Mint ahogy a Neleta is leírta.
scyllarus: De, van rajta ütemezés.

[ Szerkesztve ]

.Someone I never forget..Cs&E..nice trip my dears.

(#463) gulupeti


gulupeti
senior tag

Ez mitől lehet, hogy kb. az utolsó firmware frissítés óta minden este nyolckor ezzel gyötör a karperec/egészség alkalmazás? :D
Mai lépésszám: 0... pedig célként 10.000 van beállítva és látszik a kezdőképernyőn is, hogy lépegettem azért.

[ Szerkesztve ]

(#464) Lami66 válasza gulupeti (#463) üzenetére


Lami66
őstag

Lépj be az egészség alkalmazásba és nézd meg, hogy az óra rendesen kapcsolódik-e a telefonnal. Javaslom mindkét eszköz újraindítását. Előbb a telefont, aztán az órát.
Amit a kezdőképernyőre ír lépésszámot, azt valószínűleg a telefon beépített számlálója számolta. Az órád valamiért nem számolja a lépéseket és az reklamál.

(#465) gulupeti válasza Lami66 (#464) üzenetére


gulupeti
senior tag

Megtörtént a restart, mindkét eszközön, kíváncsi leszek, hogy lesz-e eredménye.
A karperecet egyébként újra szoktam sűrűbben, bicikli végeztével azt vettem észre, hogy szeret túlmérni, ilyenkor egy restart helyrerakja.
A lépésszámot egyébként mérte ettől függetlenül a Fit, láttam is a kijelzőjén, mégis ezt az üzenetet kaptam ma is, pontban nyolckor. :)

(#466) Black_Raven válasza gulupeti (#465) üzenetére


Black_Raven
veterán

Automatikus szinkronizálás BE vagy KI/BE kapcs.:)

.Someone I never forget..Cs&E..nice trip my dears.

(#467) gulupeti válasza Black_Raven (#466) üzenetére


gulupeti
senior tag

Be van kapcsolva, mindig is be volt.
Vagy milyen szempontból van ennek jelentősége a fentebb említett probléma ügyében? :)

(#468) Black_Raven válasza gulupeti (#467) üzenetére


Black_Raven
veterán

Ha nem szinkronizálja az adatokat, akkor az app, nem tudja a Fit által mért számokat. Az Egészség app főoldalán, mutat mindent pontosan?(lépés,alvás,pulzus,stb)

.Someone I never forget..Cs&E..nice trip my dears.

(#469) gulupeti válasza Black_Raven (#468) üzenetére


gulupeti
senior tag

Persze, minden mutat mindent is. Az app is és a Fit is, ezért is furcsállom azt, hogy miért írja ezt a 0-s lépésszámot, először a fit, aztán pedig a telóra is odaszinkronizálódik.

(#470) Black_Raven válasza gulupeti (#469) üzenetére


Black_Raven
veterán

Minden rendben így. Esetleg töröld az Egészség alkalmazás Gyorsitótárát.[kép] Ha ez sem segit, max kikapcsolod a napi/heti/havi jelentések küldését.

[ Szerkesztve ]

.Someone I never forget..Cs&E..nice trip my dears.

(#471) gulupeti válasza Lami66 (#464) üzenetére


gulupeti
senior tag

Olybá tűnik, hogy a telefon újraindítása megoldotta a problémát (az már több, mint egy hónapja ment, eszembe nem jutna egyébként a Mate 10 Prot újraindítani, atomstabil :D ), ma este nyolckor már nem volt 0 lépéses üzenet egyik eszközön sem.

Köszi a segítséget mindenkinek!

[ Szerkesztve ]

(#472) Lami66 válasza gulupeti (#471) üzenetére


Lami66
őstag

He he he he 🤣 Udvar locsolás után ránéztem a telefonomra, és mit látok? Délután volt pár frissülés Meg is lett az eredménye: Mai lépésszáma 0...anyád! A telefonon 17800 lépés, az órán 8400 (délelőtt nem volt rajtam az óra)
Tőled átjött hozzám ez a 💩.
Ez olyan Gyurcsányos frissítés volt: elqrták. :W
Gyorsan én is restartoltam a telefont. A P30-at se kell sűrűn molesztálni ilyesmivel.

[ Szerkesztve ]

(#473) gulupeti válasza Lami66 (#472) üzenetére


gulupeti
senior tag

"Tőled átjött hozzám ez a 💩."

Tuti, rengeteg ilyen történetet olvasni a neten. :DDD

(#474) TechMagneTic válasza gulupeti (#473) üzenetére


TechMagneTic
tag

Nálam olyen érdekesség szokott előfordulni hogy egyik reggel sleep report és angolul irja ki az alvás jelentést, hol meg magyarul... össze vissza.. ezzel találkoztatok már valaha? Ha angolul írja akkor az egészség alkalmazás is angol lesz egy ideig... fura... de nem igazán zavaró csak érdekes :)

(#475) Lami66 válasza TechMagneTic (#474) üzenetére


Lami66
őstag

Volt egy frissítés (egy korábbi, nem ez a nulla lépéssel stresszelős), utána nekem is csinált ilyen angolos alvás elemzést, de az utóbbi időben már csak magyarul tolja.

(#476) gulupeti válasza TechMagneTic (#474) üzenetére


gulupeti
senior tag

Ez megvolt nekem is, több soron. :)

(#477) ufonauta válasza TechMagneTic (#474) üzenetére


ufonauta
aktív tag

Úgy gondolom, hogy az alkalmazás alapból angol és a beállított nyelvet (magyar) induláskor veszi le valami szerverről. Nos ha ez a szerver akadozik, vagy éppen nem megy, akkor angol a nyelvezet, ha meg rendesen működik, akkor magyar. Bár lehet, hogy éktelen baromságot írok. :D

(#478) gulupeti válasza ufonauta (#477) üzenetére


gulupeti
senior tag

Szerintem jól gondolod, mivel már olyan hibaüzenettel is találkoztam az egészség alkalmazás indításakor, hogy "nem sikerült a magyar nyelvi csomag letöltése". :)

(#479) Lami66


Lami66
őstag

Már régebb óta terveztem, hogy megnézem, mennyire pontos adatokat ad a Watch Fit az edzésekről. Ehhez kellett egy másik mérő eszköz, amivel összehasonlíthattam az adatokat. Kontroll eszköznek a Bryton Rider 310 kerékpár komputert használtam, amely gps-es, és a pulzust mellkaspánttal méri.

Nem bonyolódtam bele komplex tesztbe és nem próbálgattam ki többféle sporttal. Mindössze mentem egy kört kerékpárral, amit rögzítettem a Fit-tel is és a Brytonnal is.
Három értékre fókuszáltam: távolság, sebesség (max és átlag), pulzus (max és átlag)
A tesztkör városon belül volt, igyekeztem dombosabb részeken tekerni, hogy a grafikonok ne csak egy lapos vonalból álljanak.
Távolság:
Bryton 8,59 km.
Fit 8,61 km.
Eltérés 0,3%
Ehhez nem kell kommentár, mindkettő gps-el méri a távolságot, gyakorlatilag majdnem egyforma értéket mértek.
Sebesség (max / átlag)
Bryton 38,56 / 21,59
Fit 34,56 / 21,09
Eltérés a max sebesség esetében 11,5 %, ami így önmagában túl nagy, de ez így megtévesztő, mert nem volt ekkora különbség a két óra között. Oka, hogy a Fit lassabban reagál a változásokra. Volt egy rövid meredek lejtő (kb 50 méter) amin felgyorsultam max sebességre, és rögtön utána egy meredek emelkedő miatt gyorsan visszaesett a sebesség. Ezt a hirtelen gyorsulást és lassulást a Bryton jobban lekövette. De egyébként nagyon hasonló értékeket mutattak egész végig, amit az átlagsebesség majdnem azonos mértéke is megerősít, az eltérés csak 2,3 %.
Pulzus (max / átlag)
Bryton 167 / 138
Fit 164 / 137
Eltérés 1,8 % / 0,7 %
Ezek is nagyon jól egyező értékek. Megjegyzem, régebben a Bryton értékeit egy normál pulzusmérővel is összevetettem, nagyon pontosan mér.
Aki jobban szokott figyelni a pulzus értékekre, talán észreveszi, hogy tesztben elért max pulzusom a megegyezik az életkoromhoz tartozó HRM max értékkel (220-életkor = 165), ezt kéretik értékelni :K .
A Bryton mérései

Pulzus grafikon

Sebesség grafikon

Ezek pedig a Watch Fit mérései

[ Szerkesztve ]

(#480) Zoli0726


Zoli0726
aktív tag

Sziasztok!

Nemrég vettem egy ilyen órát, kifejezetten azért, mert ahogy az fentebb is olvasható elég pontos a pulzusmérése.
Nálam viszont van egy furcsa fixációja, a 88-as értéket valamiért nagyon szereti.
Edzés közben is előfordul, hogy 160ról beesik erre az értékre, de nyugalmi állapotban is szokott olyat, hogy felugrik 88-ra, majd jelentősen visszaesik, majd beáll a jó értékre. Sajnos gyakrabban mint szeretném (pár percenként). Az óra pozíciója vagy a pánt szorossága erre nincs hatással, a feleségem karján is csinálja ezt. Minden a legfrissebb verzió.

Alapvetően tetszik az óra, így csak akkor állnék el a vásárlástól, ha van rá esély, hogy tudok ennél jobban működőt szerezni.

Tapasztalt esetleg valaki hasonlót?

(#481) Lami66 válasza Zoli0726 (#480) üzenetére


Lami66
őstag

Amikor normál óraként használom (tehát nincs elindítva edzés), de olyan számlap van amin mutatja a pulzust, akkor csinál érdekes dolgokat. Pl. percek mulva veszi észre, hogy bringázom, és a pulzusom már nem 76 hanem már 130. De ha edzést indítok, akkor csak 5-10 mp-et késik a pulzus követéssel.
De még mindíg jobb, mint a feleségem és a fiam Samsung Watch Active2 órái, ami 5 edzésbőt 2-ben percekig nem mér semmit. Pedig azért vettem asszonynak, hogy a spinracing edzéseit monitorozza vele.....de képtelen azt csinálni amire való.

(#482) Bibby válasza Lami66 (#481) üzenetére


Bibby
addikt

De ebben semmi meglepő nincs, a pulzusmérés nem állandó, hanem néhány perces mintavételekkel dolgozik. Edzésmódban viszont folyamatos.

Ελευθερια η θανατος

(#483) Lami66 válasza Bibby (#482) üzenetére


Lami66
őstag

Oké akkor lenne, ha tényleg tartaná a mondjuk 1 perces méréseket. Akkor arra alapoz az ember. De sajnos ez nem állandó érték. Pl. most sincs edzés indítva. Normál óraként megy és kb 5 másodpercenként változik a pulzus érték 75-80 között. Ha ezt látja a júzer akkor az 5 mp-es reagálást várja el, ahogy én is. És akkor van meglepődés amikor többször 5 mp után reagál a valódi pulzus növekedésre.
Az meg még szép, hogy egy Fit óra edzés módban folyamatosan mér. Elvégre az a dolga, arra találták ki.

[ Szerkesztve ]

(#484) Bibby válasza Lami66 (#483) üzenetére


Bibby
addikt

Nem olyan nagy rejtély ám ez...
Ha felébreszted a kijelzőt, az óra rögtön pulzusmérésbe kezd, láthatod is minden alkalommal, alul világít a zöld szenzor. Ezért változik valós időben a pulzusszám amikor nézed.
Ha azonban a kijelző "alszik", akkor a szokásos mintavétel szerint csinálja, ami néhány perces.

[ Szerkesztve ]

Ελευθερια η θανατος

(#485) Bibby válasza Bibby (#484) üzenetére


Bibby
addikt

Pontosabban javítok: nem minden kijelzőébresztéskor mér rögtön, csak ha a pulzusszámot néze, vagy olyan számlap van ami mutatja azt.

Ελευθερια η θανατος

(#486) Lami66 válasza Bibby (#485) üzenetére


Lami66
őstag

Állitsd át a kijelző kikapcsolást 5 mp-ről 20 mp-re, így látod folyamatosan a kijelzőt és akkor látni fogod, hogy 5 másodpercenként változik a pulzus kijelzése. De lényegtelen. Sose érdekelt a pulzusom ha nem edzek. Ezért tök mindegy mikor méreget mikor nem. Szimplán annyi, hogy az általam használt kijelző állandóan mutatja a pulzust és edzéseken kívül nem ér semmit amit mutat, mert vagy 3% az eltérés vagy 50 % a valós értékhez képest, tehát használhatatlan. Persze heverészés, vagy ücsörgés közben pontos, mert akkor a pulzus nem ingadozik.

(#487) Zoli0726


Zoli0726
aktív tag

Engem pl érdekelne a nyugalmi pulzusom is, de ha nem indítok el valami kamu edzést, pl beltéri sétát, ahol elkezdi folyamatosan mérni, akkor nem tudom meg, hogy mennyi is a pulzusom valójában, mert az, amit a kijelző felébreszésekor mutat, az 50%-ban teljesen pontatlan. Ha oldalrahúzom a pulzusmérésre, akkor meg úgy kezdődik, hogy mindegy mennyi a pulzusom, először 88-at fog kiírni, aztán kell neki 10 másodperc mire beáll a jó értékre.

(#488) scyllarus válasza Zoli0726 (#487) üzenetére


scyllarus
veterán

Érdekes, mert a HMW2 fél másodperc alatt beáll az aktuálisra, pedig az régebbi.

"Nem biztos, hogy mindig tisztán látjuk, de Istennek terve van velünk. - Igen, tudom. De miért hiszi mindenki, hogy ez a terv jó?" Lucifer - A Priest Walks Into a Bar

(#489) Sántha Lajos


Sántha Lajos
tag

Sziasztok , vettem főleg futáshoz egy ilyen okosórát , (elegant változat) nagyon tetszik , kérdésem nincs , majd átlapozgatom ezt a fórumot , hogy ne kérdezzek esetleg olyat ami már többször volt téma .

(#490) gyuri2008


gyuri2008
veterán

Tudja a folyamatos véroxigén mérést?

(#491) Lami66 válasza gyuri2008 (#490) üzenetére


Lami66
őstag

Tudja. Kérdés mennyire folyamatos mérést vársz el? Az alkalmazásban fél órás lépésekben mutatja a grafikonon a véroxigén szintet. Ebből gondolom, hogy nem másodperces lépésekben mér, hanem bizonyos időközönként. viszont olyan szempontból folyamatos, hogy ha bekapcsolod, akkor végig méri a 24 órát. De van lehetőség kézzel indított azonnali mérésre is.

[ Szerkesztve ]

(#499) Sántha Lajos


Sántha Lajos
tag

Sziasztok . Ha a telefont otthon hagyom és futni megyek , be kell kapcsolni a helymeghatározást , gps-t , bluetooth -t , netet a telefonon ? Azért kérdezem mert amikor először mentem futni az órával , bekapcsoltam mindent a telefonon , és hamar talált gps jelet az óra . Ma amikor semmit nem kapcsoltam be ezekből , nem találta a pozíciót . Hazamentem bluetooth -t bekapcsoltam és így már hamar megtalálta a gps-t . (Nem értem , amikor távolodott az óra a telefontól , ki írta hogy levált , vagy valami ilyesmi , tehát elvileg bizonyos távolságon túl már nincs bluetooth kapcsolat ) .

(#500) Black_Raven válasza Sántha Lajos (#499) üzenetére


Black_Raven
veterán

Menü>Edzés>Szabadtéri futás>Megvárod a gps jelet(pár mp)Kezdés katt>Fuss. ;] Nem kell semmi BT&Telefon, csak fuss..[kép]

[ Szerkesztve ]

.Someone I never forget..Cs&E..nice trip my dears.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.