Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#401) klooo


klooo
tag

Mondja már nekem meg valaki, hogy miért van 4GB belső tárhely az órán ha nincs kihasználva? Vagy mikrofon? Nem találtam róla semmi infót. Illetve másnál működik rendesen az időjárás szinkronizálás? Én nem szeretem bekapcsolva hagyni a GPS-t a telefonon. Anélkül nem lehet?
Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S23 Ultra, PS5

(#402) scyllarus válasza klooo (#401) üzenetére


scyllarus
veterán

Az utolsó kérdésedre a válasz: nem, anélkül nem megy.

"Nem biztos, hogy mindig tisztán látjuk, de Istennek terve van velünk. - Igen, tudom. De miért hiszi mindenki, hogy ez a terv jó?" Lucifer - A Priest Walks Into a Bar

(#403) Jank


Jank
tag

Vásároltam én is egy Huawei Watch Fit Elegant készüléket. Tudásszint , pontosság nekem megfelel ennyi elég. Van azonban két problémám. Az eddigi Honor Band 5 gond nélkül megjelenítette a kártyás fizetés utáni banki visszajelzést, aktuális naptár bejegyzéseket a Fit nem teszi. Értesítések engedélyezve a Healt alkalmazásban, igazából semmit nem változtattam a beállításokban, csak a hardware-t. A másik gondom a nagyobb. Ez a vibra motor ami a készülékemben van , enyhe fokozatban észlelhetetlen, az erősben csak sejteni lehet. Mindenkinél így van? A Honor első zizzenésére bármilyen mély alvásból felébredtem. Ha ezen nincs változtatási lehetőség, akkor a szemétbe dobtam ki az árát.

(#404) Neleta válasza Jank (#403) üzenetére


Neleta
tag

Milyen mobilod van? A telefonon kell engelyezni pluszban.
El volt nálam is rejtve (Samsung).
Zizgés nálam pont jó, engem ez ébreszt, felkelek rá mindig. Gondolom ez egyénfüggő, illetve számít az is, mennyire van megerősítve a szijjad.

Samsung S20FE, Huawei Watch Fit

(#405) ufonauta válasza Jank (#403) üzenetére


ufonauta
aktív tag

Nos a zizegése tényleg gyenge, bár én erre kelek. De napközben sokszor nem veszem észre. (üzenetnél, vagy hívásnál)

(#406) Jank válasza Neleta (#404) üzenetére


Jank
tag

Huawei P10, az értesítés megjelenítés javult pár esetben, de még nem kielégítő. Vállogatós a drága. :)
Felébredni még nem sikerült vele. :F

(#407) Jank


Jank
tag

Na alakul minden ami eddig problémás volt, ma sikerült felébrednem a beállított ébresztési időben :) , nem mindegy milyen passzentos a szíj. Uszodai tevékenységet meglepően részletesen érzékel. Úszás típust símán felismerte, a statisztika részletessége meglepett. Üzeneteket most már gond nélkül mutatja. Így már nagyon elégedett vagyok vele. :C

(#408) Ncsillu21


Ncsillu21
friss újonc

Sziasztok!
Nekem is nagyon új ez az okosóra téma, pár napja vettem ezt a watch fit-et. Elég sokat sportolok, sokszor polarral, úgyhogy eléggé tisztában vagyok a pulzusommal minden helyzetben. Na hát most ez az óra közel sem a helyes adatokat mutatja, van hogy 30 is az eltérés... Valakinek esetleg van valami ötlet hogy mit ronthattam el, min kéne változtatni??
Köszönöm szépen a segítséget :)

(#409) Neleta


Neleta
tag

Most leellenőriztem, van egy kis véroxigénszintmérő kütyüm, ami pulzust is mér. 1-2 max. az eltérés, az óra picit magasabb, de van, amikor egyezik a kettő.
Véroxigénszintnél ha manuálisan mérem, mindig 100%-ot mutat, ami sose volt, de ha folyamatosan méri, azok az adatok is stimmelnek a másik kütyüvel összehasonlítva.
Stresszintet nem mindig mér, gondolom pont akkor megyek el a mobilomtól, mikor mérné, úgyhogy sokszor kimarad. Amúgy elég jól mutatja, ha ideges vagyok. :D
Alvássfigyelés is sztem valós, reggelente alig várom, megnézzem, megint milyen alacsony a mélyalvásom, és mikor keltem fel. :)
Vettem pár óralapot, elég kevés van még fizetős között is, ami mutatja azokat az adatokat, amire szükségem van... Lett voltna 50%-os kedvezményem, de nem érvényesítette a rendszer, mert pont meghalt az OTP appja. :( Viszont az elég bizarr, hogy sehol nem találom, hol lehet kitörölni a már elmentett bankkártya adataim? Valaki esetleg tudja?

Samsung S20FE, Huawei Watch Fit

(#410) Neleta


Neleta
tag

Óraszíj még mindig érdekelne, beszerzett valaki pluszban?
(Én vettem párat használtan, nagyon szeretem, könnyű cserélni, de vennék még más színekben is, csak ugye most kínából rendelni...)

[ Szerkesztve ]

Samsung S20FE, Huawei Watch Fit

(#411) Jank


Jank
tag

A mai frissítéssel a nem fogadott hívások esetében lehetőség nyílt szöveges üzenet küldésére amit 4 előre megfogalmazott tartalomból lehet kiválasztani. Ezzel ez a hiányosság pipa. Újdonság a pin kód használhatósága is.
:K

(#412) Lami66 válasza Jank (#411) üzenetére


Lami66
őstag

Ezekért az újdonságokért érdemes volt rábökni a frissítés gombra. Örülök, hogy bővítik a tudását a fitnek.

(#413) erzol válasza Jank (#411) üzenetére


erzol
őstag

Nálam 1.0.4.26 verzió van.
Nem lehet frissíteni.
Lehet, hogy folyamatosan adják ki?

(#414) ufonauta válasza Neleta (#410) üzenetére


ufonauta
aktív tag

[link]

[ Szerkesztve ]

(#415) Neleta válasza Jank (#411) üzenetére


Neleta
tag

Mindkettő nagyon jó funkció! Teszteltem, működik. :))

Samsung S20FE, Huawei Watch Fit

(#416) Neleta válasza ufonauta (#414) üzenetére


Neleta
tag

Végig olvastam az összes hsz-t, ezt is láttam, köszi! Szilikonszijak jöttek be nekem a könnyebb allithatosag, ill. Színek miatt. Ez is jól néz ki, de nagyon pasis nekem. 🙂

Samsung S20FE, Huawei Watch Fit

(#417) BlackCsongor


BlackCsongor
friss újonc

Sziasztok,

esetleg tudja valaki, hogy miért nem jelennek meg az üzenetek és emailek az órán?
Legfrissebb firmware 1.0.4.26, iOS 14.6, naprakész Huawei Health APP 8.0.56.300.
Ez egy limitáció vagy még nincs lefejlesztve?

[ Szerkesztve ]

(#418) Lami66 válasza BlackCsongor (#417) üzenetére


Lami66
őstag

Ennek több oka lehet.
1, Talán nem kapott meg minden engedélyt az alkalmazás, vagy az óra.
2, A droidos okosórák ios környezetben nem tudnak tökéletesen működni, mert az ios nem mindenhez enged hozzáférést. Ezért nem szerencsés droidos órát venni iphone mellé....Ez nemcsak a Huawei órákkal van így, a Samsung órái is kevesebbet tudnak ios-en.

(#419) ufonauta válasza Jank (#411) üzenetére


ufonauta
aktív tag

A szöveges üzenet ficsőrt hol tudom elérni? Sehol nem találom a 4 előre megfogalmazott tartalmat. :eek:

(#420) Neleta válasza ufonauta (#419) üzenetére


Neleta
tag

Samsungnál híváson belül "gyors elutasító üzenetek" menüben. Lehet szerkeszteni is, újakat írni.
Frissítés után (óra+Huawei egészség app) órán híváskor megjelenik egy letevő gomb, ill. Egy szövegbuborék, amire rákattintva, kiválaszthatod az sms szövegét.

Samsung S20FE, Huawei Watch Fit

(#421) ufonauta válasza Neleta (#420) üzenetére


ufonauta
aktív tag

Köszi megtaláltam. Egy gondom van, hogy ha a hívó leteszi a telefont, akkor nálam is eltűnik a szövegbuborék. Így az elmulasztott hívásokra nem tudok válaszolni.

(#422) Neleta válasza ufonauta (#421) üzenetére


Neleta
tag

Szívesen. Ez a mobilnál is így van.

Samsung S20FE, Huawei Watch Fit

(#423) Zolix


Zolix
tag

Sziasztok!

Az időjárást nézve, kéri a hely szolgáltatás beállítását a huawei healt app-ban, ezt hol találom.

Van saját gps vagy a telefonét használja?

(#424) scyllarus válasza Zolix (#423) üzenetére


scyllarus
veterán

Van saját, de az időjáráshoz kell a telefoné.

"Nem biztos, hogy mindig tisztán látjuk, de Istennek terve van velünk. - Igen, tudom. De miért hiszi mindenki, hogy ez a terv jó?" Lucifer - A Priest Walks Into a Bar

(#425) Neleta


Neleta
tag

Hogy álltok a karcosodással? Nekem pár hete van meg, és már sajnos egyik részén kicsit megkarcolódott (balkezes vagyok és bal kézen hordom).
Vesztek rá fóliát?
Én most vettem egy 3D-set, tegnap felraktam rá, nem tudom mennyire lesz tartós, de már nyugodtabb vagyok, hogy védi. Ki tudja meddig...

Samsung S20FE, Huawei Watch Fit

(#426) Lami66 válasza Neleta (#425) üzenetére


Lami66
őstag

Karácsony óta szinte állandóan hordom, még alváskor is rajtam van (ez ébreszt) és eddig nem sikerült zavaró nyomot hagyni rajta. Az üveg és a fémház karcmentes. A szíj kicsit már kopik itt-ott, de az lenne a meglepő, ha nem kopna. Csak a nyomógombon van pár mikrokarc ami inkább csak makrofotóval látszik, ha épp úgy esik rá a fény. Amikor leveszem és lerakom, akkor ott támaszkodik az óra, valószínűleg ez okozza azt a minimális karcosodást

(#427) Tutu7030 válasza Neleta (#425) üzenetére


Tutu7030
veterán

Eszembe sem jutott karcokat keresgélni rajta.. az óra használati tárgy. Ha kopik akkor kopik. Az üvegre azért tettem vastag "fóliát", mert párszor már koppant nagyot előtte. Az jobban zavart, hogy pár hete éppen vezetés közben rezgett egyet, kiírta hogy túlmelegedett, és kikapcsolt. :)

[ Szerkesztve ]

LG Optimus G E975 v20 -> LG G4 H815 V29a-EUR-XX -> Huawei Mate 9(MHA-L29) -> Huawei P30 Pro -> Honor Magic5 Pro

(#428) Neleta


Neleta
tag

Akkor nálatok az üveg hibátlan még mindig, az enyémnél sajna már nem. Elég csúnyán karcolódott sajnos. Most újraraktam ezt a fóliát, alatta brutál kosz gyűlt már össze, ami lehet, későbbiekbben még károsabbá teszi az üvegfelületet. Most újraraktam, előtte szappanos vízzel lemostam, visszament rá (kb. 4. alkalomra sikerült is), de az istennek se jön ki két bubi belőle). Ahhoz képest, hogy az órához való, nem passzol tökéeltesen, a szélei elállnak, és alá megy a kosz. Vicc, ennyi pénzt elkérnek, és ilyen vacak. :(
Ez az: https://www.alza.hu/edzett-uvegvedo-folia-huawei-watch-fit-honor-watch-es-3d-uveghez-fekete-d6327061.htm?o=12
Sima fóliát tennék rá amúgy, mint amit a mobilokra tesznek. Tudtok esetleg ajánlani?
Ez vajon milyen? https://www.alza.hu/screenshield-huawei-watch-fit-kijelzore-d6244899.htm

Tutu7030: Na de azért te is csak feltettél rá vdőfóliát. :) Milyet tettél rá? Bevállt? Nem jön le?

[ Szerkesztve ]

Samsung S20FE, Huawei Watch Fit

(#429) Tutu7030 válasza Neleta (#428) üzenetére


Tutu7030
veterán

Mert a kijelzőt nézem, nem a keretet! 😃
Ezt vettem hozzá. Nem tökéletes, mert pár tizeddel nagyob, mint amennyi ideális lenne. Az első pár napban el is hagytam, mert pont annyival ért túl a kijelzőn, hogy el tudott akadni a függönyben és már le is jött. Úgy hozták utánam. 😃 Lemostam, felraktam, de már nem sikerült olyan szépepn, buborék mentesen. De teltek a napok és a buborékok lassan eltűntek alóla. Most már 3-4 hónapja bírja, pedig néha még mindig koccan. De megfelelően rugalmas az anyaga. Ideig-óráig néha megmarad az ütés nyoma, de lassan kirúgja magát. Vettem egy olyant is, ami az egész óratokot védi, de az sem méretpontos. Azt még talán a szél is lefújná az óráról.

LG Optimus G E975 v20 -> LG G4 H815 V29a-EUR-XX -> Huawei Mate 9(MHA-L29) -> Huawei P30 Pro -> Honor Magic5 Pro

(#430) Neleta válasza Tutu7030 (#429) üzenetére


Neleta
tag

Megnyitnám a linket, de azt írja, page not not found. :(

Samsung S20FE, Huawei Watch Fit

(#431) Tutu7030 válasza Neleta (#430) üzenetére


Tutu7030
veterán

Bejelentkezés után nálam működik.
[kép]

LG Optimus G E975 v20 -> LG G4 H815 V29a-EUR-XX -> Huawei Mate 9(MHA-L29) -> Huawei P30 Pro -> Honor Magic5 Pro

(#432) ufonauta válasza Neleta (#425) üzenetére


ufonauta
aktív tag

Nos én is bal kézen hordom és állandóan rajtam van. Amikor hason csúszva megyek haza a kocsmából, akkor is. (na jó ez túlzás) Viszont nekem még nem sikerült megkarcolnom. Karácsonyra kaptam és olyan, mint az új. Nem tettem rá semilyen fóliát. Pár éve már a telefonjaimra sem teszek. Régebben minden telómra rendelgettem a gorillaglass fóliákat, oszt rájöttem, hogy 2 évente úgy is újat veszek. Annyit meg kibír mindenfajta karc nélkül is. Gondolom, ez az óra sem fogja tovább húzni nálam. :)

(#433) Neleta válasza ufonauta (#432) üzenetére


Neleta
tag

Ügyes és szerencsés vagy. :) Én bal kézzel csinálok mindent, mosogatás, nyúlkálok ide-oda, elég egy rossz mozdulat, és ott a karc. Vannak embertípusok, akiknek kell a védelem, mint nekem is, mert képesek vagyunk rögtön tönkretenni egy készüléket. :))

Samsung S20FE, Huawei Watch Fit

(#434) Neleta válasza Tutu7030 (#431) üzenetére


Neleta
tag

Köszi a képet! Rákerestem, a típus így megvan. Nálam ship to magyar és Ft volt beállítva, találat se volt, de láttam, nálad dollár van, így kiadta ez a típusú fóliát, csak sztem nem attól az eladótól: https://www.aliexpress.com/item/1005001813984951.html?spm=a2g0o.productlist.0.0.24746b10R3Ejnx&algo_pvid=b7759577-cd57-4f0e-94e0-f4049343d088&algo_exp_id=b7759577-cd57-4f0e-94e0-f4049343d088-0
A lényeg megvan, köszi! Amúgy sztem azért nagyobb, mert a Honorhoz is kompatibilis, de sztem nem teljesen egy méret. Az én fóliámnál ugyanez a szitu.

Amúgy még mindig olcsóbb külföldről rendelni az új rendelet óta is, ahogy nézem az áraikat.
A szíjak itthon 4000 Ft + száll. ktg., Kínából meg 3000 Ft alatt találsz bőven, amibe már benne van ÁFA, vámköltség, szállítási ktg. is.

[ Szerkesztve ]

Samsung S20FE, Huawei Watch Fit

(#435) scyllarus válasza Neleta (#434) üzenetére


scyllarus
veterán

Régebben én is külföldről rendeltem mindent, de pl. a szíjak most az emagon olcsók (999-1200 Ft) és 5 nap alatt itt vannak.

[ Szerkesztve ]

"Nem biztos, hogy mindig tisztán látjuk, de Istennek terve van velünk. - Igen, tudom. De miért hiszi mindenki, hogy ez a terv jó?" Lucifer - A Priest Walks Into a Bar

(#436) erzol válasza scyllarus (#435) üzenetére


erzol
őstag

Segítenél egy linkkel?
Ilyen áron nem találok sehol

(#437) scyllarus válasza erzol (#436) üzenetére


scyllarus
veterán

link Válogathatsz. Én most rendeltem négyet vasárnap, péntek reggel itt voltak. Ki kell választani a méretet (20 vagy 22mm), nem tudom, a Fitre melyik kell, nekem Honor MW2-őm van. (A Fitet akartam először, csak meggondoltam közben magam, azért követem a topikot)

[ Szerkesztve ]

"Nem biztos, hogy mindig tisztán látjuk, de Istennek terve van velünk. - Igen, tudom. De miért hiszi mindenki, hogy ez a terv jó?" Lucifer - A Priest Walks Into a Bar

(#438) Lami66 válasza scyllarus (#437) üzenetére


Lami66
őstag

A Honor és a Fit között az egyik legnagyobb különbség a szíj rögzítésénél van. A Honorhoz bármely 20 mm-es hagyományos óraszíj használható, mert rugóstengelyes szíj rözítése van. A Fit speciális szíjrögzítést használ, ezért csak erre az órára készített szíjak használhatók. Áthidaló megoldásnak lehet használnii hozzá szíj adaptert, amivel a hagyományos rugóstengelyes szíjak is használhatók lesznek,de azt eddig csak szíjjal együtt láttam.
Itt látszik a rögzítés. Valószínűleg ez egy hagyományos szíj, csak tettek rá egy Fit adaptert.

[ Szerkesztve ]

(#439) scyllarus válasza Lami66 (#438) üzenetére


scyllarus
veterán

Tényleg, anno tudtam, de elfelejtettem, hogy így van. Bocsánat a félrevezetésért! :(

"Nem biztos, hogy mindig tisztán látjuk, de Istennek terve van velünk. - Igen, tudom. De miért hiszi mindenki, hogy ez a terv jó?" Lucifer - A Priest Walks Into a Bar

(#440) Lami66 válasza Lami66 (#438) üzenetére


Lami66
őstag

Scyllarus
Semmi probléma, nem vezettél félre senkit, egyszerűen annyira hasonlít a két óra, hogy senki nem gondol erre.
Ilyen adapter megoldja a szíj problémát, és 5-10 ezres szíjak helyett bármilyen óccsó 20 mm szíjat rá lehet tenni.
Van feketében és fém színű is, aliexpressen kettő dollár ami már az áfát is tartalmazza.
[link]

[ Szerkesztve ]

(#441) Neleta válasza Lami66 (#440) üzenetére


Neleta
tag

Jújj de jó, ezt nem tudtam, hogy lehet külön venni! :R

Samsung S20FE, Huawei Watch Fit

(#442) Neleta


Neleta
tag

Képzeljétek, én még csak most próbáltam ki a gps-t az órán. Kb. 6 percig nem talált jelet, végül elindultam, hátha. Azt hittem híbás, de belvárosi házak között álltam, később kiderült, le volt árnyékolva. Úgyhogy ha más is ráparázna, próbálja messzebb a házaktól indítani. Megnyugodtam, mert úgy szépen működik.

Pulzusmérés téma:
Mást is felébreszt éjszaka az óra, hogy túl alacsony a pulzusa? Nekem 44, és most már sokadszor felriaszt legmélyebb álmomból. Felső határt látom, hogy be lehet állítani, de alsót hol lehet? Ez így elég idegesítő.
Nekem nincs még bajom a 44-es értékkel, mikor jót aludnék végre.

Samsung S20FE, Huawei Watch Fit

(#443) zmtTom


zmtTom
tag

Esetleg tud e valaki abban segíteni ha be van állítva az idő mutatása folyamatosan (mint apple watch) és nincs se pulzus se gps csak a kevés értesítés, akkor kb mire lehet számítani üzemidőben? Köszönettel

(#444) zmtTom


zmtTom
tag

illetve ha valakinek van tapasztalata, ennek vagy az a Xiaomi Amazfit GTS 2-nek szebb jobb a kijelzője?

(#445) Neleta válasza zmtTom (#443) üzenetére


Neleta
tag

Saját tapasztalat nincs, de 10-12 nap biztos lehet. Meg kell nézni a gyártó oldalát.

Samsung S20FE, Huawei Watch Fit

(#446) Neleta válasza zmtTom (#444) üzenetére


Neleta
tag

Mindkettő amoled. Személyesen meg kell nézni, illetve itt is a gyártó adatainak böngészést javaslom. Alza bemutatótermeben mintha ezt a gts2-ot is láttam volna

[ Szerkesztve ]

Samsung S20FE, Huawei Watch Fit

(#447) scyllarus válasza Neleta (#445) üzenetére


scyllarus
veterán

Nincs ilyen órám, de kizártnak tartom mindig aktív kijelzővel a 10 napot is. Nagyon max 5.

"Nem biztos, hogy mindig tisztán látjuk, de Istennek terve van velünk. - Igen, tudom. De miért hiszi mindenki, hogy ez a terv jó?" Lucifer - A Priest Walks Into a Bar

(#448) Neleta válasza scyllarus (#447) üzenetére


Neleta
tag

A kérdező azt írta, minden ki van kapcsolva rajta, akkor mennyi lehet? Olvass vissza!

Samsung S20FE, Huawei Watch Fit

(#449) scyllarus válasza Neleta (#448) üzenetére


scyllarus
veterán

De a kijelző mindig aktív, ami a legnagyobb fogyasztó.:U

"Nem biztos, hogy mindig tisztán látjuk, de Istennek terve van velünk. - Igen, tudom. De miért hiszi mindenki, hogy ez a terv jó?" Lucifer - A Priest Walks Into a Bar

(#450) snooze


snooze
veterán

sziasztok!
ez az óra csuklo felemelésre mennyire érzékeny?az lenne a jo,ha nem a legkisebb mozgásra kapcsolna be..tapasztalatok? köszönöm!

GO Gunners!!!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.