Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#901) Neleta válasza geotom (#900) üzenetére


Neleta
tag

"Pl. a rezgés erőssége kritikán aluli a mb.-hez viszonyítva, az üzeneteket nem egészen jeleníti meg a mb. végig görget rajtuk! Azért indultam ezen a vonalon, mert az úszást jobban monitorozza van pulzus mérés is közben."
Rezgés szerintem erős, erre is kelek pl. Ez nagyon ok.
Üzenetek megjelenítése: gmailnél csak a feladót és a tárgy megnevezést látni, chatnél (google, fb) pedig nagyjánól végig. (Sose kaptam nagyon-nagyon hosszú üzeneteket, de amik jöttek, mind láttam.)
Pulzus nálam ok, talán egy 2-3-mal alacsonyabat mér, mint a rendes pulzusmérőm, de ez is rendben van nálam.

Samsung S20FE, Huawei Watch Fit

(#902) Neleta válasza M0RGI (#899) üzenetére


Neleta
tag

"Hol tudom beállítani azt, hogy mennyi ideig kapcsoljon be a kijelző csuklómozdulat esetén? Illetve arra nincs mód, hogy ha értesítés érkezik, akkor automatikusan bekapcsoljon?"
Órán ezt lehet beállítani:
Beállítások --> Kijelző--> Haladó --> Képernyő be--> x másodpercig világítson (nálam 5p-re van állítva.)

A telefonon ezt lehet beállítani:
Készülékbeállítások --> Felemelés a felébresztéshez --> pipa
Órán szerintem ezt nem lehet, legalábbis én nem találtam meg (ha ti igen, jelezzétek légyszi). Elég idegesítő amúgy, hogy csak itt lehet.
Illetve az órán van ilyen beállítási lehetőség, hogy 5 perc után alvó módba kerül. Nos, ezt gondolom elalvás előtt kéne, de nem szoktam, mert honnan tudjam, alszom-e már akkor, én meg szeretném, ha az alvást rendesen monitorozná. Erre mondjuk kiváncsi vagyok, kinek mi a tapasztalata.
Ha értesítés érkezik, automatikusan rezeg és világít a kijelző.

Samsung S20FE, Huawei Watch Fit

(#903) Neleta válasza Lami66 (#898) üzenetére


Neleta
tag

Teljesen egyetértek. :) Én annó egyet vettem vmi 200 Ft-ért akciósan, az a kedvenc. :)

Samsung S20FE, Huawei Watch Fit

(#904) geotom válasza Neleta (#901) üzenetére


geotom
tag

Szia!
Nap közben, és mozgás közben is érezhető a rezgés ha mondjuk hívnak? Szerinted érdemes lecserélni a H. band 7-et erre? Csak a nyílt vízi úszás miatt (GPS) több számomra ez.
Köszi!

(#905) M0RGI válasza Neleta (#902) üzenetére


M0RGI
őstag

Sajnos akármennyire állítom (de miért perc??), nekem kb öt mp-ig világít a kijelző.
Az értesítések nálam csak rezegnek, nem kapcsol be egyáltalán a kijelző magától :(

geotom: még az enyhe rezgésre állítva is érezni napközben, mozgás közben

(#906) geotom válasza M0RGI (#905) üzenetére


geotom
tag

Kösz!

(#907) Neleta válasza geotom (#904) üzenetére


Neleta
tag

Persze, hogy erezni es hallani is lehet. Van akit emiatt zavarok is. :)
Érdemes lehet akar, igen, de nem tudom, milyen ar/ertekben gondolkozol, stb. En szeretem az órám, amig birja az akksi, afdig marad a csuklómon.

Samsung S20FE, Huawei Watch Fit

(#908) Neleta válasza M0RGI (#905) üzenetére


Neleta
tag

Helyesbitek: az uzenet erkezesekor rezeg, es ha akkor rogton magamhoz forditom az orat, akkor felvillan a kijelző az izenettel, most leteszteltem.
A perc valojaban mp, csak rosszul forditottak magyarra. Most beallitottam 20 mp-re, es valoban max. 10 mp-ig van a kijelző. Sztem ez regen nem így működött. Lehet, vmelyik frissitesnel elcsesztek...

[ Szerkesztve ]

Samsung S20FE, Huawei Watch Fit

(#909) Lami66 válasza Neleta (#908) üzenetére


Lami66
őstag

Sajnos ez a kijelzőidő állítás sose működött jól. Nemcsak a "p"- nek rövidített másodperccel volt gond. Én edzésekhez próbáltam hosszabb aktivitásra bírni a kijelzőt, de nem sikerült. Régebben volt benne egy olyan opció, hogy edzés alatt végig aktív. Már az elején kigyomlálták azt a funkciót. Utána vacakoltam ezzel a max fél perces aktív kijelzős beállítással, de ez se stabil fél perc.
Amire még nem jöttem rá (nem is nagyon nyomoztam), hogy a beállításokban mit állít az "Alvás"? Ott ki tudták írni, hogy "mp" 10-15-20-Automatikus.

(#910) M0RGI válasza Neleta (#908) üzenetére


M0RGI
őstag

Sajnálom, mert amúgy jó kis "óra", de így lehet váltani kényszerülök.

(#911) TechMagneTic válasza Neleta (#902) üzenetére


TechMagneTic
tag

én az órán állítottam be az ütemezett ne zavarjanak üzemmódot. 20:30-tól reggel 06:30-ig. Ez nálam rendesen működik

(#912) geotom válasza Neleta (#907) üzenetére


geotom
tag

Köszi! Volt szerencsém kipróbálni munkatársam Fit 2-jét hát határeset 😄 Gondolom az egyes is hasonló. Azért köszi hogy megnézted!

(#913) M0RGI válasza geotom (#912) üzenetére


M0RGI
őstag

Érdekes. Én mindig jól éreztem a rezgést, sőt az erős beállítás már zavaró volt. Mondjuk attól függ milyen munkát végzel. Lehet egy targoncás, vagy vasúti pályafenntartó nem érezne belőle semmit. 🙂

(#914) Lami66 válasza M0RGI (#913) üzenetére


Lami66
őstag

Én néha targoncázom, kerékpározok, kocsit vezetek. Sokszor nem hallom meg a telefon jelzését, néha még a telefoncsörgést sem (pl. hangosabb gépek környékén). De az óra rezgését mindíg észreveszem a kezemen. Ránézek, látom az üzenetet, vagy látom ki hív. Ébresztésnek is rezgésre kelek.

(#915) M0RGI válasza Lami66 (#914) üzenetére


M0RGI
őstag

Nekem se volt gondom. Lehet az a Fit2 nem okés.

(#916) Lami66 válasza M0RGI (#915) üzenetére


Lami66
őstag

Vagy csak megszokta, hogy Xiaomi rázza a csuklóját, és ahhoz képest a Fit rezgése gyenge. Mi viszont a semmi után ezt a rezgést bőven megérezzük.

(#917) unravel válasza TechMagneTic (#911) üzenetére


unravel
őstag

Ez a funkció régóta benne van? Nem egy frissítés hozta?
Nem rémlik hogy mikor megvettem az órát akkor benne lett volna.

Szerk: olyan kéne, hogy ha alszok ne rezegjen. :)

[ Szerkesztve ]

¯\_(ツ)_/¯

(#918) geotom válasza Lami66 (#916) üzenetére


geotom
tag

Igen, a xioami rendesen megrezgetett 😆 Kézműves munkát végzek, így mindig mozgásban van ezért nem érzem a Huawei band 7 rezgését. Emiatt akartam Fit-re váltani! Egyébként teljesen meg vagyok elégedve vele.

(#919) TechMagneTic válasza unravel (#917) üzenetére


TechMagneTic
tag

Jó kérdés, hogy mióta van benne. De ha ebben az üzemmódban van nem rezeg. Direkt ezért állítottam be. Semmi jelzés és karlendítésre sem kapcsol be, azt is letítlja.

(#920) Lami66


Lami66
őstag

Már aktuális volt egy szíjcsere. A szilikon szíjakból elegem van, próbáltam másmilyet keresni, amiben nem izzad a kezem. Szóval valami szövet szíjat gondoltam. Kis keresgéléssel találtam egyet. Megrendeltem. Hát az eddigi pótszíjakhoz képest ez sokkal jobb minőség. A márka: Mybrandz. A szíj rögzítőfüle hajszálpontosan illeszkedik, kicsit szorul is (mindkét oldal egyformán), nem lötyög. A szíjtartó rész kellő szögben megdől a kéz felé, nem áll el távolra az órától, mint a legtöbb hasonló megoldás, amiket pont ezért utáltam. A fonott szövet szíj gumisan rugalmas, nyúlik, a hosszméretet mm pontosan be lehet állítani. Gyorskioldós rugós füllel kapcsolódik, tehát ha egyszer csere lesz, a tokfül része maradhat az órán, és innentől bármilyen 20 mm-es szíjat rá lehet rakni az órára. DE ez a szíj szélesebb, 22 mm, csak a felfogatása 20 mm. De ez a szélesség nem zavaró. A csat része hajszálpontos, nem nyekereg, nem lötyög. Én maximálisan elégedett vagyok vele.

[ Szerkesztve ]

(#921) adrig válasza Lami66 (#920) üzenetére


adrig
csendes tag

Csatlakozom Lami66 hozzászólásához. Nekem is ugyan ilyen szíjam van. Én még tavaly rendeltem Aliról 3,57 euróért. De azóta is hordom és megvagyok vele elégedve.

(#922) ufonauta válasza adrig (#921) üzenetére


ufonauta
aktív tag

Jól néz ki. Nekem ilyen fém szíjam van már régóta.




(#923) gya/352


gya/352
tag

Üdv Mindenkinek!
Feleségemnek van egy ilyen szerkezete. kb 1 éves. Az utóbbi időben van vele gond.
Úszásnál nem méri megfelelően a távolságot. Kb 1 órát szokott úszni (mell és hát) és kb 1200 m jön össze ennyi idő alatt neki. De az óra sokszor csak 400 vagy 750 m-t mér, vagy éppen amennyihez kedve van. És ritkán az is előfordul hogy jól méri.
Ahogy néztem az órában az sporttevékenységhez tartozó adatokat, a pulzus, szívritmusszám grafikon az rendben van, de van még másik két grafikon - nem tudom mi a nevük, az egyik talán a karcsapás(?) - azokban látszik hogy kihagyás van, olyan mintha ott nem érzékelné a mozgást. Volt már korábban reset, meg minden próbálkozás ami csak szóba jöhet, aztán volt szervizben is, nemrég jött visza a Huawei szervizből, komplett kicserélték az órát, de a probléma továbbra is jelentkezik. Az a bosszantó hogy amikor megvettük utána nagyon sokáig semmi gond nem volt vele, megfelelően mérte az úszást.
Van hasonló problémával tapasztalata valakinek? Bármilyen ötlet, tipp jól jönne, mert elég nehéz elhinni hogy a vadi új órával is gond lenne, de az is nehezen hihető hogy a feleségem nem használja megfelelően, mivel sokáig nem volt vele gond.

(#924) Lami66 válasza gya/352 (#923) üzenetére


Lami66
őstag

Én két okot tudok elképzelni. Az egyik, hogy az óra korábbi szoftverrel jól mért, de valamikor jött egy olyan frissítés, ami elrontotta ezt a funkciót. Ez miatt az új óra is ugyanúgy bakizik , mert azon már gyárilag rajta van a hibás frissítés.
A másik hiba az asszonyban lehet, akinek megváltozott a karmunkája úszás közben, ami megzavarja az órát a mérésben.
Kell csinálni egy kontroll tesztet. Valakit meg kell kérni, úszkáljon az órában egy fél órát. Ha annál is hibázik a vekker, akkor az első hibaverzió lesz a ludas (elcseszett frissítés).
Nálunk a feleségem Samsung Watch Active2 órája csinál szüneteket edzések mérése közben, mindegy, hogy spinracing vagy túrázás. Nekem a Fit még sose csinált olyat, hogy valamit ne mért volna folyamatosan, akár túrázás, akár kutyaséta, akár bringázás. Viszont vízben nem szoktam vele mérni, mert a wellnesshétvégés medencébenpunnyadás opciót nem találom a választható sportok között :D

[ Szerkesztve ]

(#925) gya/352 válasza Lami66 (#924) üzenetére


gya/352
tag

Koszonom a tipet.
A szoftverproblemat azert nem tartom valosnak mert ha ilyen gondot okozna akkor gondolom masnal is lenne es lenne ra visszajelzes ami miatt jott volna ujabb javito frissites. De ez nyilvan a kovetkezo frissitesnel derul majd ki biztosan.
A masik lehetoseg inkabb szoba johet mert regebben mindig csak melluszast vegzett es akkor nem volt ilyen problema. Most valtogatja a mell es hatuszast es talan ezt nem tudja lekezelni az ora(?). Bar az teny hogy az uszasnemet meg felismeri.
Mondtam neki hogy probalja ki ugy hogy csak egyfele uszast vegez es figyelje meg hogy ugy pontos-e.
Vagy csinalja kulon a mell es hatuszast es kulon inditsa mindkettohoz a merest.

(#926) ufonauta válasza gya/352 (#925) üzenetére


ufonauta
aktív tag

Ehe... hátúszásban rückvercben mér. :D

(#927) unravel


unravel
őstag

Tudtok arra magyarázatot, hogy amikor otthon vagyok lekapcsolodik az óra és csak óra újraindítása után kapcsolódik vissza (egy darabig)? Sehol máshol nem jön elő ez a gond , csak otthon. Mar mindent próbáltam: cache törlés, uninstall, factory reset stb.

Páromnak ugyanilyen órája van és fixen tartja a BT kapcsolatot. Ugyanúgy ahogy nekem is jó volt , jó sokáig.

:F

¯\_(ツ)_/¯

(#928) Lami66 válasza unravel (#927) üzenetére


Lami66
őstag

Érdekes bug, nekem minden rendben működik. Talán valami helyhezkötött szolgáltatás okozhatja, pl. smartlock, vagy automatizáló rutin. Vagy valami otthoni bluetooth eszköz rombolja a kapcsolatot.

(#929) unravel válasza Lami66 (#928) üzenetére


unravel
őstag

Bármi lehet. Most arra gondolok, hogy a túl régi Android 9 okozza.
Van még másnál ilyen régi oprendszer?

Jövő héten új telefonom lesz. Kíváncsi leszek azzal előjön e a probléma.

¯\_(ツ)_/¯

(#930) unravel válasza unravel (#929) üzenetére


unravel
őstag

Közben megjavult.
Lehet valami android rendszeralkalmazás frissítése tett be. :U

¯\_(ツ)_/¯

(#931) Neleta


Neleta
tag

Tudtok olyanról, hogy fel lehet ra rakni app-ot, ami jelzi, hogy állj fel bizonyos időközönként?
Fura, hogy ebben nincs, vagy csak nem találom? :)

Samsung S20FE, Huawei Watch Fit

(#932) Decske válasza Neleta (#931) üzenetére


Decske
aktív tag

Appot nem tudsz rakni rá, de a Healthben be tudod állítani, hogy szóljon 1 óra inaktivitás után.

Samsung Galaxy Z Fold 3, Asus Zephyrus G14 (2020)

(#933) Neleta válasza Decske (#932) üzenetére


Neleta
tag

Az tök jó, de hol találom? Le tudnád írni, melyik menüben? :)
Szerk.:
Értesítések kezelésénél ki van pipálva, de megsem jelez. Kene nég vmit bekapcsolni?

[ Szerkesztve ]

Samsung S20FE, Huawei Watch Fit

(#934) ufonauta válasza Neleta (#933) üzenetére


ufonauta
aktív tag

Eszközök/Huawei Watch Fit/Egészségfelügyelet

(#935) Neleta válasza ufonauta (#934) üzenetére


Neleta
tag

Köszönöm szépen! :R Én ezt annó kikapcsoltam, gondolom idegesített, most meg rájöttem, kéne. :) Működik!

Samsung S20FE, Huawei Watch Fit

(#936) unravel


unravel
őstag

üdv!

lehet már volt a kérdés:

a watch fit 2 szijak kompatibilisek a sima watch fit órával? :F

¯\_(ツ)_/¯

(#937) TechMagneTic válasza unravel (#936) üzenetére


TechMagneTic
tag

Szia. Nem. Ali-n is külön van. Fit 1 / Fit 2

(#938) unravel válasza TechMagneTic (#937) üzenetére


unravel
őstag

Meg is jöttek.

:Y

¯\_(ツ)_/¯

(#939) ufonauta válasza unravel (#938) üzenetére


ufonauta
aktív tag

Nekem ilyen van. :)


(#940) geotom


geotom
tag

Sziasztok!
Meg tudná valaki mondani, hogy mi a különbség a Fit és a Fit SE között? Nem találtam sehol összehasonlító tesztet.

(#941) Lami66 válasza geotom (#940) üzenetére


Lami66
őstag

[link]
Frissített Fit. Újabb bluetooth, Harmony OS,
A hivatalos oldal szerint [link] a bluetooth ugyanaz az 5.0 és Harmonyról szót se ejtenek. Szóval szinte ugyanaz mint a sima Fit

[ Szerkesztve ]

(#942) geotom válasza Lami66 (#941) üzenetére


geotom
tag

OK! De ez mit jelent a gyakorlatban? Javították az értesítés kezelését (E-mail)? Rezgőmotor erősségén, vagy testreszabhatóságán változtattak? Vagy legalább értesítéseknél felébreszti a kijelzőt (nem csukló mozdulatra)?

[ Szerkesztve ]

(#943) geotom válasza Lami66 (#941) üzenetére


geotom
tag

Igen ezeket a leírásokat olvastam, de az égvilágon semmi érdemi különbséget nem találtam :O A Fit-tet próbáltam de amiket a 942-ben leírtam számomra hiányosságok. Pedig sportra (úszás) kiváló de az értesítés kezelés is fontos lenne nekem! Így ez felejtős számomra :(

[ Szerkesztve ]

(#944) Lami66 válasza geotom (#943) üzenetére


Lami66
őstag

Talán a szinek miatt lett Special Edition.
Ha valami pluszt hiányolsz, ott a Fit2. Bár a nagyobb kijelzőn kívül az se tud semmi hasznosabbat, hiába van benne nfc.
Nálunk a családban volt/van Xiaomi, Samsung, Apple óra, de nekem a Fit az összes közül a legjobb.

(#945) geotom válasza Lami66 (#944) üzenetére


geotom
tag

Neked Fit-ed van?
Kérdezhetnék néhányat? Akár privátban is lehet, bár szerintem leendő Fit tulajoknak is hasznosak lehetnek!
Nem akarok még egy cuccot venni a fióknak (nejem már csúnyán néz rám :) )
Mindegyiknek van valami bibije a Xiami-k Amazfitek nem jól kezelik az úszást, A Huawei band 7 az értesítéseket H band 8-ba
ígérték, hogy javítják (nem). Most kínomban vettem egy Samsung Fit 3-at ami megint az úszásban hektikus :W Ezek közül még a Huawei a legkevésbé kompromisszumos, ezért gondoltam teszek egy utolsó próbát a Fit se-vel. De kéne infó mielőtt kivág az asszony :DD

(#946) Lami66 válasza geotom (#945) üzenetére


Lami66
őstag

Kérdezz nyugodtan, ezért van a fórum :)

(#947) geotom válasza Lami66 (#946) üzenetére


geotom
tag

Akkor kérdezek :)
A rezgés mennyire erős, nap közben mozgás, munka alatt érezhető? A rezgés mintája állítható (Xiaomi,Amazfit,Samsung-ban igen)?
Értesítések érkezésénél bekapcsol a kijelző, hogy vizuálisan is jelezzen. A fentieknél és már a H band 8-nál is igen!
Az e-mail végig olvasható? Az sms, viber igen.
A lépés szám mennyire valid? A samsung közelítőleg sem, a többinél kb. egyforma.
Úszást jól méri és pulzust is mér közben? A H band 8 tökéletes!
Most hirtelen ennyi :)

(#948) Lami66 válasza geotom (#947) üzenetére


Lami66
őstag

A rezgés nem különösebben erős, de még nem dolgoztam akkora vehemenciával, hogy ne vettem volna észre a rezgést. Mondjuk nem motoros eszközökkel dolgoztam. Egy gyalu, kézi fűrész biztos elnyomja az óra rezgését. Viszont még sosem aludtam el, pedig az óra ébreszt rezgéssel. A rezgés mintája, erőssége nem állítható. Értesítés érkezésekor rezeg, de nem mutat semmit. Akkor mutatja amikor kézmozdulattal megnézem. Email-nél mutatja a küldőt, és a levél címét. Megmondom őszintén sose próbáltam továbbgörgetni, hogy mutasson többet a levélből. Nem az órán olvasom se az üzenetet se a levelet. Szerintem nem mutat belőle többet az óra csak ami az első képernyőre kifér. Ha el akarod olvasni az egészet akkor rá kell kattintani az üzenetre (ergo megnyitni). Akkor görgethető az üzenet és elolvasható az egész. Email ha kapok, kipróbálom, hogy olvasható e végig. Ékezetes karakterek hibátlanok. Üzenetben levő emojit, képet nem mutat. Lépésszámot még régebben ellenőriztem, séta közben teljesen jól mér.
Úszást még nem mértem vele, mert nem szoktam úszni, ezért erről nem tudok mondani semmit A welnesses medencebitorlást bírja.

(#949) geotom válasza Lami66 (#948) üzenetére


geotom
tag

Köszi! assszem kihagyom :(

(#950) Lami66 válasza geotom (#949) üzenetére


Lami66
őstag

Tedd azt! :R
Viszlát jövőre 😀 (most látom, hogy pont egy évvel ezelőtt is érdeklődtél itt. Akkor se ezt választottad)
Közben javítom magam: a rezgés erőssége állítható, csak a mintája nem. Email kipróbálva: Feladót és levél címet mutat, mást nem, tehát hiába bökök rá az email-re, a levél tartalmát az óra nem fogja mutatni.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.