Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#551) Neleta válasza Black_Raven (#545) üzenetére


Neleta
tag

Nekem nem hozza lazán a 10 napot, de olvastam más oldalakon, változó, másnak se.

Samsung S20FE, Huawei Watch Fit

(#552) Lami66 válasza jocee91 (#550) üzenetére


Lami66
őstag

12 óra alatt merült 5 %-ot

(#553) Neleta válasza jocee91 (#544) üzenetére


Neleta
tag

Nem tudom hol vetted, de én visszakertem volna a pénzt, és máshol vettem volna meg. Karcosan árulni és újként eladni vmit...
Nekem most van rajta 3d-s vedofoliak, mert nálam is lett karc. Így nyugodtabb vagyok, mert mindenhol ütközik (bal kezében bal karom hordom). Én mindenképpen ajánlok vmi védelmet.

Samsung S20FE, Huawei Watch Fit

(#554) Black_Raven válasza jocee91 (#550) üzenetére


Black_Raven
veterán

Á nem problémásabb a Pro alvás közben, nekem is vékony csuklóm van, de nem gond az.[kép] persze a Fit észrevehetetlen. A karcolásról annyit hogy ugyan bírja a kijelző(Fit),de nekem is sikerült beszedni vele egy kb 1mm-eset.. Viszont nem lett volna szabad, karcosan elhozni, mivel most azt mondják majd, hogy te csináltad. (Neleta)A 10 nap nekem, kizárólag pulzus és véroxigén méréssel van, gps no, true slepp no. Viszont sok hivást és üzit kell jeleznie + ébred karlenditésre, amit remekül csinál. A fogyasztást befolyásolja az is, hogy milyen óralapot használsz.

[ Szerkesztve ]

.Someone I never forget..Cs&E..nice trip my dears.

(#555) jocee91


jocee91
csendes tag

Sajnos ezzel tisztában vagyok. Érdekes, direkt azért vettem "olcsóbb" kategóriát hogy ne kelljen (annyira) félteni, ehhez képest az első, fóliás, dobozos kicsit gyárilag karcos darabbal visszamentem és elhoztam egy olyat ami bár új, de vitrinből kivett, bontott darab volt.

Mikor hazaértem és a lámpa alatt megcsillant az üvegen a kis karc akkor már tudtam hogy hülyeséget csináltam, kapkodtam, nem gondolkoztam. Innen már nincs vissza, ki mondja meg, hogy nem nálam karcolódott meg.. :) Tanulság levonva.

Akksi update, 13 óra telt el töltés óta, trusleep on, pulzus on, minden más off. Gépnél ülök így a kézemelés ki van kapcsolva (gépelésnél sokszor ki/be kapcsolgat). Óránként kb 4-5 alkalommal néztem rá, volt hívás és értesítés is. 95%

(#556) Neleta válasza jocee91 (#555) üzenetére


Neleta
tag

Az újon eleve van gyári fólia, amit ugye le kell húzni. (Én spec. ha tehetem, nézek előtte kicsomagoló videót), illetve megbízható boltban vásárolok.
Mondjuk az én sztorim is picit érdekes, mert először az Extreme Digitalben vettem (korrekt cég, már nagyon sok mindent vásárolt a család náluk), és minden új volt, de az óra nem frissített, megállt félúton. Visszavittem másnap, azonnal vissza is kaptam a pénzem, úgyhogy rendeltem ott rögtön másikat (készleten nem volt). 1 hét várakozás után meguntam, hogy sehol semmi, ezért lemondtam a rendelésem, és berendeltem a Media Marktban, amit azonnal át is tudtam venni. A sztoriban az érdekes az, hogy az egyértelműen hibás órát vittem vissza, ami nem frissült- Ennek ellenére úgy vették át, hogy 14 napon belül visszavihető netes rendelés miatt visszavették és utalták a pénzt, de nem úgy, hogy hibás. (Nekem ez papírozás szempontjából nyilván kényelmes volt, de én direkt szóltam.) Másnap rákerestem a webshopban és mit látok? Az órát feltették, mint kicsomagolt de új órát kb. 1-2 ezerrel olcsóbban. Hát ez sztem nagyon nem korrekt, aki megvette, valszeg ugyanúgy szívott vele, mint én, mert hogy semmit nem csináltak vele, az is biztos.
Mi a tanulság? Vigyázni kell minden újracsomagolt, újszerű cuccal, illetve kicsomagoló videók megnézése erősen ajánlott. A vásárolt terméket azonnal tüzetesen átnézni, tesztelni. Ha pedig vmi hibás, azonnal lefotózni, bizonyítani és visszavinni.
Nekem is karcos, de azért, mert én ütöm neki mindennek :), tegyél rá vmi védőfóliát, és akkor nem is látszik, védeni fogod.

Samsung S20FE, Huawei Watch Fit

(#557) Neleta


Neleta
tag

Aksi témához: Azt hiszem szombaton este töltöttem fel utoljára, 4 napja, és most van 40%-on.
Céges levelezéseket kikapcsoltam. Viszont a kijelző témája valóban lehet befolyásoló, most csak az órát mutatja, és alig merül. Nálam átlagosan akárhogy is nézem, 6 napot bír.

Samsung S20FE, Huawei Watch Fit

(#558) unravel


unravel
őstag

Ti tudtok számlapot vásárolni?
Nekem nem akar működni.

¯\_(ツ)_/¯

(#559) Lami66 válasza unravel (#558) üzenetére


Lami66
őstag

Nekem nem volt gondom a vásárlással. A reggel fotózott számlapot is vásároltam és vettem ilyet is

(#560) ufonauta válasza unravel (#558) üzenetére


ufonauta
aktív tag

Megpróbáltam már én is számlapot vásárolni. De nekem valami furcsa áthúzott szárú Y árakat ír. Nem tudom, hogy forintban az mennyi. Ráadásul amikor mégis megpróbáltam, akkor el akarta menteni a kártya adataimat. Noh egyből elálltam a vásárlástól. Nem hinném, hogy szerencsés dolog lenne kínai cégnek bármi adatot kiadni. Pedig Lami66 számlapjai pl. tetszenének az órán.

[ Szerkesztve ]

(#561) jocee91 válasza Neleta (#556) üzenetére


jocee91
csendes tag

Ez így van. Az első amit elhoztam fóliás, leragasztott volt. A második mivel ki volt rakva a szekrénybe egy polcra dísznek, már nem. Én a Mediaban vettem, egyébként normálisak és segítőkészek voltak, a gyári karcos első órát azonnal visszacserélték, kérdés nélkül. Bár hozzáteszem, hogy azért mentem bele az egész csere buliba mert azt mondták van még 1 új raktáron azt oda tudják adni majd mikor mentem hogy kivegyék nekem kivették az órát doboz nélkül...? Azt mondták ez ugyanaz a helyzet, hogy az órásnál is ki van rakva minden óra, ami tényleg így van, hogy meg lehessen nézni üvegen keresztül. Én jóhiszeműen feltételezem, hogy ez így is volt, viszont az hogy aztán én leokéztam és tüzetesen átnézve egy bontott, nem fóliás darabot elhoztam karcosan már csak és kizárólag az én hülyeségem. :)

Szerintem én is neki fogom ütni mindennek (kezemen lóbálom) de továbbra sem szándékozom rá védőfóliát rakni. :Y Ahogy mondtam lesz ez még karcosabb is, csak az egész kialakult cringe helyzet zavar(t) nagyon, hogy új órát cseréltem egy hülye karc miatt, majd elhoztam egy bontott karcosabbat. Gondolkodtam a 14 napos elálláson is de ez így már nem teljesen netes vásárlás mivel személyesen cseréltettem a terméket és aláírtam hogy sérülésmentesen átvettem.

Amúgy sem akarok már ezzel szenvedni, ahogy mondtam tanulság levonva, azért vettem, hogy használjam és így is fogok tenni! :)

(#562) jocee91


jocee91
csendes tag

Személyes drámámat lezárva egyébként szimpatikus kis eszköz. Nekem eddig és most is csak "buta" óra-óráim vannak/voltak, ezt és a GTR-t leszámítva. Van köztük sima quartz, automata, solar is, és sosem voltam okosóra párti (Amazfitem is kb. 2 hónapig volt meg), de erre azt tudom mondani, hogy ez (talán :D ) megállja a helyét egy kollekcióban.

Nekem ugye az elegant edition van ami kicsit nehezebb mint a sima, de tökéletesen fekszik a kézre, súlya mérete szerintem pontosan el van találva. Képernyője brutál éles, kint is elég fényes. Jó, hogy csomó mindent tud mérni. Huawei/Honor Band 6 volt még a GT2 pro mellett a listámon, de örülök, hogy ezt választottam, szerintem nagyon eltalálták.

Remélem az NFC majd egyszer kap egy frissítést amivel lehet fizetni is, szép álom... :N

[ Szerkesztve ]

(#563) Neleta


Neleta
tag

NFC tényleg álom, de még a kihasználatlan 4 GB tárhely is, azzal mi lesz. :D nyilván, semmi, gondolom egyszerűbb volt így a gyártósort beállítani.

Nekem is vannak vásárolt számlapjaim, elmentette a bankkártyám, de azt kitöröltem később. Bankkártya elmentése nélkül úgy rémlik nem enged vásárlást.

Jó kis óra, én szeretem, pláne, hogy van egy csomó színű szijjam már hozzá, úgyhogy naponta cserélgetem. 🙂 Emiatt sem tervezem hamar leváltani, csak bírja az akksija sokáig!

[ Szerkesztve ]

Samsung S20FE, Huawei Watch Fit

(#564) Black_Raven válasza Neleta (#563) üzenetére


Black_Raven
veterán

"csak bírja az akksi sokáig" Ez jó, bár a 6 nap elég karcsúnak tünik. ;)

.Someone I never forget..Cs&E..nice trip my dears.

(#565) jocee91


jocee91
csendes tag

Kb. letelt a 24 óra, íme a végeredmény, legalábbis a mai napra :D . Pulzus, Trusleep on, minden más off. Karlendítés off, kijelző bekapcsolva kb. 100-150x ami bőven elmarad a huawei által említett intenzív 500-tól. Irodában megcsodálták, megnyomkodták.

A fentieket tartva állok most 88%on. Ez így mondjuk 8-9 napot jelent. Ha bejön egy gps, karlendítés folyamatosan megy és akkor többet kapcsol be a kijelző szerintem inkább 7 nap ami kb lefedi a huawei által beállított 7 napot.

Aminek még én örülnék az mondjuk egy 1-2 másodpercre beállítható képernyő sleep. GPS mellett ez az ami még nagyon szívja az akksit. Az auto néha jól felismeri de pl gépelésnél picit megdöntöm a kezem és tartja.. tartja.. még mindig. Eltelt 5-8 másodperc egy 1 másodperces időleolvasásra. Ahogy láttam a minimum 10mp nem is értem miért.

[ Szerkesztve ]

(#566) Lami66 válasza ufonauta (#560) üzenetére


Lami66
őstag

Amikor a bankkártya adatokat akarta elmenteni egy pillanatra én is megtorpantam, de nem igazán találtam ellenérvet, miért ne adjam meg a világ (akkor még) legnagyobb mobiltelefon gyártójának. Mellesleg az Aliexpress-en is ott vannak a kártya adataim. Soha semmilyen negatív tapasztalatom nem volt egyik esetben sem. (Van ellenpélda is: a fiam egy híres nyugati (vagy írjam úgy: nemkínai) online játék felületen adta meg a fizetési adatait....kis idő múlva szépen le is emelgettek a számlájáról napi 3 dollárt, amíg elfogyott a 12 ezer Ftja amit a számláján volt, így nem tudtak többet lenyúlni. Jobban utána nézve a neten elég sok hasonló esetet találtunk. Reklamálás után az OTP bank visszatérítette az összeget. Saját példa: az Ebay-en vásároltam volna angliai eladótól, de az elküldött nem kevés összegért (hatszámjegyű összeg) semmit nem kaptam, és az összeget sem kaptam vissza soha, pedig hetekig leveleztem az Ebay-el)
Az árakat nekem is jüanban adta meg, amit hivatalos árfolyamon át lehetne számolni, de felesleges, mert a vásárlás előtt az alkalmazásban forintban látod az összeget, és annyit is fognak levonni. Egyébként ez nem ördögtől való, hiszen sok külföldi vásárlásnál találkozni olyannal, hogy a fizetendő összeget jüanban, dollárban, euróban, fontban stb. adják meg.
Ha az a kérdés megadjam-e kínai cégnek az adataimat, az én véleményem az, hogy inkább a kínaiaknak adom meg, mert azok hiába tudják minden adatomat, nem tudják befolyásolni az életemet. Ellentétben pl a nyugati cégekkel, amelyek átszövik a mindennapjainkat, és már ott tartunk, hogy nem a cégek igazodnak az életünkhöz, hanem a cégek igazítják az életünket a saját kedvük/érdekük szerint. Pl. a Google a saját gms rendszeréhez kötötte az online banki utalásokat (ahhoz a gms-hez amit akkor és attól vonnak meg akitől akarnak). Szóval a kínai minden adatom ellenére semmit se tud kezdeni velem, de ha President Demens gondol egyet, a teljes európai online fizetési rendszert meg tudja bénítani ha a gms-t nemcsak a Huaweitől vonja meg hanem Európától is. Most akkor kinek vagyunk kiszolgáltatva?

[ Szerkesztve ]

(#567) jocee91 válasza Lami66 (#566) üzenetére


jocee91
csendes tag

Én ebből a bankkártyás kérdésből sosem csináltam problémát. Ami adatot akarnak azt úgyis kinyerik, nem gondolnám, hogy bármilyen hátránya van bankkártyát megadni, feltéve hogy a megfelelő helyen és megfelelő feltételek mellett teszed.

Nekem is be van mentve minimum 10-20 helyre a kártyám (ebay, ali, paypal...), de soha nem volt még belőle problémám és hacsak valami nagyon durva dolog nem történik szerintem nem is lesz.

Tesómat már 2x törték meg, egyszer paypalon (-6 ezer ft), egyszer google playen (- 30 ezer forint), de mindkettő saját hibájából. Gyenge jelszó, ismeretlen smsek követése és adatok megadása, "betörésre" figyelmeztető emailekkel nem foglalkozás.

Mivel én eléggé otthon vagyok ebben a témában én segítettem neki és erre elég szigorú policyk vannak, mindkét alkalommal egy nagyon gyors felülvizsgálat után 2-3 napon belül gond nélkül visszakapta a pénzét, nem engedélyezett tranzakcióra hivatkozva. Semmit nem kellett küldenünk csak nagyjából leírni mi történt, a többit megnézték ők és intézkedtek.

Azért nem kívánom senkinek hogy arról kapjon sms-t, hogy eltűnt 100 ezer a kártyáról de szerintem az ilyen "támadások" 99%-a kivédhető. Egyszer láttam valakit egy postban aki arról panaszkodni, hogy az egyik külföldi áruházról mindenki törölje magát mert veszélyes, 6-700 ezret rántottak le a kártyájáról, de kérdezném, miért kell egy folyószámlán ennyi pénzt tartani vásárlási limit nélkül. :)

(#568) unravel válasza Lami66 (#559) üzenetére


unravel
őstag

Na, már nekem is jó a számlapvásárlás.
A bankkartyamat nem engedte hozzáadni.
Paypallal viszont működik. Az volt a baj, hogy abban is lejárt kártyám volt.

¯\_(ツ)_/¯

(#569) jocee91 válasza Neleta (#563) üzenetére


jocee91
csendes tag

Szíjat mennyire egyszerű cserélni? Több helyen azt írták tesztekben hogy nem cserélhető de ha jól látom kis pöcök ki, kis pöcök be és ennyi kb.

(#570) jocee91


jocee91
csendes tag

Anno egyébként gyártottam pár facet az Amazfitemhez, lehet itt is nekiállok sajátokat csinálni... :D

https://amazfitwatchfaces.com/search/gtr/authorID/382048

(#571) Neleta válasza jocee91 (#569) üzenetére


Neleta
tag

Cserélhető az, csak hivatalosan nem lehet venni a huaweitol. Nekem sztem 5-8 másodperc. Szíjhoz adnak pockoket, meg műanyag kiszedot is, bár én a manikűr készleten egy kis eszközét használom, ami gőzöm sincs mire jó, de hosszú a nyele. 🙂
Neten van 1-2 videó róla.
Itthon irtó drágán lehet venni, vagy választod Ázsiát, és olcsóbban megúszod, csak többet kell várni rá, illetve most már változott vmennyire a vámkezelés. ;)
Nekem 9 van, szállítás alatt van még 2 pluszban.

[ Szerkesztve ]

Samsung S20FE, Huawei Watch Fit

(#572) jocee91 válasza Neleta (#571) üzenetére


jocee91
csendes tag

Rendeltem is egyet köszi (fóliát is :U ). Enyémen ugye fluorelasztomer van nem a sima szilikon, de gondolom hasonló a kettő. Alin elég bő a választék.

(#573) unravel


unravel
őstag

Helló!

Nektek már jött ilyen Weather Report értesítő?

A Google időjárás előrejelzéssel jól elvagyok. Kipróbálnám ezt is de eddig még nem jött értesítő. :)

¯\_(ツ)_/¯

(#574) jocee91 válasza unravel (#573) üzenetére


jocee91
csendes tag

Ahogy nézem (az angol alapján) ez csak weather forecasts..? Azt eddig is megkaptam ahogy szerintem mindenki más is (előrejelzés). Nem tudom mennyire pontos itt a fordítás de én storm alert vagy hasonlóra spekuláltam, én sem kaptam még hasonlót (bár nem is volt vihar).

(#575) jocee91


jocee91
csendes tag

Na az van, hogy nem bírtam magammal és megnéztem ezt az óralap szerkesztősdit. Anno megígértem magamnak az Amazfit GTR-nél hogy többet nem szenvedek ilyenekkel mert órákat szórakoztam egy egy másodpercmutató pixelezgetésével. :W De muszáj volt, nem bírtam ki.

Huawei oldaláról letölthető a watch face designer. Kínai, de sikerült átváltanom angolra. Áruházban van egy face ami nagyon tetszett viszont az nem hogy színváltós, ráadásul a lila kicsit bugos, így gondoltam, megcsinálom a saját kék-only verziót. Hozzátenném, hogy vannak eredeti ötleteim szóval nem lenyúlni akartam a 130 forintot de pl. sehol nem láttam visszajelzési opciót arra, hogy a lila óralap megjelenítési hibával küzd (mér nem lehet ilyet, sima feedback egy vásárolt "termékre"..?). Amúgy meg nagyon tetszik ez a design. Erről van szó:

És itt a rekreált változat, kb. fél óra munkával (font vadászat, interface ismerkedés, photoshop mágia):

Egész könnyen sikerült rekreálnom az óralapot, megkerestem az eredeti fontot, photoshopban elintéztem a többit. Amazfit face editor (meg gondolom a többi is) hasonló alapokon nyugszik így kb tudtam hova kell nyúlni. :D

Viszont az már problémásabb, hogy rakom ezt rá. :) Se a mappát nem találtam meg, se az opciót hogy hol lehet esetleg saját óralapot hozzáadni akár az alkalmazáshoz, akár az áruházhoz. Kíváncsi vagyok, az elérhető/megvehető óralapokat milyen hivatalos (vagy nem) csatornán keresztül tették mert nem találtam rá opciót. Találtam ilyen csoda hackelős tutorialokat ahol kínai fiókkal mókolt .apk telepítés után lett elérhető a face feltöltés, de egyelőre ez zsákutca, legalábbis ha a "sima", global health appot használod. Talán mintha a Huawei themes szolgáltatáson keresztül (developer) lehetne ilyeneket csinálni, de szerintem ez meg egyből az áruházba rakja.

[ Szerkesztve ]

(#576) Black_Raven válasza jocee91 (#575) üzenetére


Black_Raven
veterán

Szia! Én is kínai ID+beta Health(dev)appal raktam fel egy halom custom óralapot az előző órámra.(Honor MagicWatch2). A sima Egészség app alkalmatlan ilyenre, azt törölni kell amúgyis. ;)itt érdeklődj az aktuális módszer illetve beta után.[link]

[ Szerkesztve ]

.Someone I never forget..Cs&E..nice trip my dears.

(#577) unravel


unravel
őstag

És tényleg. Igazad van. [kép] :)

¯\_(ツ)_/¯

(#578) Neleta válasza jocee91 (#572) üzenetére


Neleta
tag

Szívesen. :)

Volt egy kis szabadidőm, és lefotóztam a szijakat kedvcsinálónak. Pár képet utómunkáznom kellett, mert a mobilon más volt a színkezelés. (A halvány rózsaszín és a fekete eredeti Huawei szíj.)

Majd még jön egy orgona lila és egy halvány kék Kínából novemberben.

Samsung S20FE, Huawei Watch Fit

(#579) jocee91 válasza Neleta (#578) üzenetére


jocee91
csendes tag

Azta köszi! Nagyon királyak főleg a lila(bordó..?) és a navy blue. Szerintem ugyanilyen kéket rendeltem én is, nagyon várom már. :D

(#580) Neleta válasza jocee91 (#579) üzenetére


Neleta
tag

Jaja, imádom őket! :) Igen, bordó az egyik. Kétféle típust árulnak, az egyik, amelyiknél erőteljesebbek a színek és a csat is szilikon, illetve aminél visszafogottabbak a színek, és a csatja fémből van.
Ilyenek jönnek majd:

[ Szerkesztve ]

Samsung S20FE, Huawei Watch Fit

(#581) Black_Raven válasza Neleta (#580) üzenetére


Black_Raven
veterán

Nők.. :D De klasszak a szíjak. :K

.Someone I never forget..Cs&E..nice trip my dears.

(#582) Neleta válasza Black_Raven (#581) üzenetére


Neleta
tag

:D :B Hát a férjem állandóan kérdezgeti, ugye most már tényleg nem rendelsz több szíjat? :))

Samsung S20FE, Huawei Watch Fit

(#583) erzol válasza Neleta (#582) üzenetére


erzol
őstag

Hol, merre? Kérhetek szépen linket?
Nem csaj vagyok, csak 1db-ot szeretnék... :DDD

(#584) Neleta válasza erzol (#583) üzenetére


Neleta
tag

Jó párat én jófogásról vettem valakitől, aki még annó berendelt egy csomó szíjat Kínából, és ami nem kellett neki végül, azt itthon eladta. Így került hozzám pl. a fekete eredeti Huawei szíj is az én Sakura pinkem mellé. A fehér bőrszíjam amúgy eladó, ha érdekel.
A többit https://www.aliexpress.com/ oldalról rendeltem (kulcsszó: Huawei Whatch Fit), egyet pedig a Wishről, ami elég drága volt. Wishnél viszont már minden benne van már az árban szállítási költséggel együtt.
Kb. 22 euró alatt érdemes vásárolni, és a postaköltség 399 Ft, ha megadsz e-mailt vagy telefonszámot, ezt online 48 órán belül ki kell fizetni. Ha nem fizeted így ki, jóval több a postaköltség. Amúgy elméletileg a aliexpress eladói már felszámolják az ÁFA-t, de nálam vagy bénázás miatt vagy nem tudom miért, de még 255 Ft-tal megvágtak.

Ezt a Vámkezelési táblázatot berakom, hátha hasznos:

Itthon 4000 Ft + száll. ktg. alatt én nem láttam olcsóbban szíjat.

Samsung S20FE, Huawei Watch Fit

(#585) erzol válasza Neleta (#584) üzenetére


erzol
őstag

Köszi.
Kigyógyuló félben lévő aliexpress függő vagyok,wish-től meg kiráz a hideg... :DDD
Gondoltam van egy konkrét eladó, akitől jó termékeket kaptál.
Körbe nézek.

(#586) Neleta válasza erzol (#585) üzenetére


Neleta
tag

Ő tőle vettem (Jollychic Watches Store):
https://smartchic.aliexpress.com/store/group/Huawei-watch-Fit/3244048_519248606.html?spm=a2g0o.store_pc_home.smartGrouping_6001925238026.519248606

Ez van függőben (Essidi Official Store): https://www.aliexpress.com/item/1005001806086985.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.109c4c4dBRTesR

Ezen meg gondolkodom, mert van egy mintás, ami tetszik (Shop911142208 Store):
https://www.aliexpress.com/item/1005001872222531.html?spm=a2g0o.cart.0.0.7f6e3c00KenszD&mp=1

Samsung S20FE, Huawei Watch Fit

(#587) erzol válasza Neleta (#586) üzenetére


erzol
őstag

Köszönöm, válogatok. :R

(#588) ufonauta


ufonauta
aktív tag

Januárban én ebay-ról vettem szíjat.

(#589) PuliPuli


PuliPuli
csendes tag

Sziasztok!

Faterom kapott egy ilyen kis kütyüt, viszont az a probléma hogy random lecsatlakozik az óra telefonról és csak manulásian lehet visszacsatlakozni, de volt olyan hogy csak az újraindítás segített.
Olvastam hogy már korábban is volt másnak ilyen problémája, kérdezném hogy van-e erre valami konkrét megoldás? (Teló egy Poco X3 Pro).
Az akksi és alkalmazás beállításokat a saját tudásomhoz mérten átnéztem, de ha valaki tudja pontosan mit és hogy kell beállítani, engedélyezni azt nagyon megköszönöm :DD

[ Szerkesztve ]

(#590) Black_Raven válasza PuliPuli (#589) üzenetére


Black_Raven
veterán

Szia! Lakatold le az Egészség appot+ vedd ki az akku optimalizálásból, vagy miui optimalizálást kapcsold ki. Kilövi a Miui egy idő után. :(

[ Szerkesztve ]

.Someone I never forget..Cs&E..nice trip my dears.

(#591) PuliPuli válasza Black_Raven (#590) üzenetére


PuliPuli
csendes tag

Köszi a gyors választ! Meglátom mire jutunk

(#592) Neleta válasza PuliPuli (#591) üzenetére


Neleta
tag

Illetve bluetooth+GPS legyen bekapcsolva. Nekem mikor ezek nem voltak, folyton ledobott, manuálisan tudtam csak rácsatlakozni. Mióta állandóan be van, azóta minden ok vele.

Samsung S20FE, Huawei Watch Fit

(#593) jocee91 válasza PuliPuli (#589) üzenetére


jocee91
csendes tag

Szia, sajnos ezt néha én is tapasztalom.

Nekem ráadásul huawei telóm van, egészség app lakatolva. Érdekes módon az akksi optimalizációnál az EGYETLEN app amit nem tudok manuálisra kezelésre állítani az a Health, mert meg sem jelenik a listában (??) se a rendszeralkalmazások között, se sehol.

A héten kb. 2x is előfordult olyan, hogy lecsatlakozott "csendesen", tehát hiába van bekapcsolva az értesítés lekapcsolódás esetén, nem jelzett csak szépen disconnectelt. BT ki/be, app ki/be, manuális csatlakozást is próbáltam de végül újra kellett indítanom a telefont és az órát is hogy visszakapcsolódjon.

Nemrég csináltam egy gyári visszaállítást az órán illetve megnéztem az app engedélyeit és még 1x megadtam neki a GPS mindig engedélyezve opciót. Ezen alkalommal a párosításnál egyébként feldobott egy extra kérdést is (Health app), hogy bekapcsolok e valami folyamatos BT szinkronizálást vagy hasonlót. Még annyit csináltam, hogy a status barra (noti panel) engedélyeztem a Health lépés szám kiírást (anno miband is ezt csinálta).

Ez kb. 2 napja volt, azóta nem volt ilyen disconnect, vagy ha direkt előidézem (pl. kimegyek a házból vagy kikapcsolom a BT-t) akkor 5-10 mp-en belül visszacsatlakozik, magától. Remélem ez így is marad. Ha mondjuk 2 hetente egyszer újra kell őket indítani majd vagy hasonló, nagy kaland, de azért 2 naponta ne csatlakozzon már le úgy hogy nem is szól róla ráadásul nem is enged visszacsatlakozni...

Neletához csatlakozva egyébként én is több helyen olvastam, hogy GPS-t is hagyni kell neki mindig futni amikor ő akarja használni, mert az alapján is tud dönteni hogy kell e visszacsatlakozási kérelmet küldeni vagy sem.

[ Szerkesztve ]

(#594) jocee91


jocee91
csendes tag

Na délután megint kifogtam egy ilyen esetet. Kimentem kereket építeni (bringa), addig mondom leveszem, teló jött velem, óra a házban. Tégla + 15 méter, nyilván disconnectelt. Amikor bejöttem nem csatlakozott magától, vártam 1-2 percet, majd megpróbáltam kézzel.

Connecting... És nem történt semmi, beragadt. Telón bluetooth ki majd bluetooth be, kb 2mp. múlva magától rácsatlakozott.

Én azt mondom, hogy sajnos ez inkább a teló mint az óra hibája. Egyébként néha (Mate 10 pro) mással is megszenvedi a kommunikációt, bt fülessel, autóval is időnként elszórakozik mire magához tér. Előtte tesóm telefonja volt, tőle vettem, neki is csinált hasonlókat.

Anyumnak tavaly vettem egy Band 5-öt, idén kapott egy Band 6-ot. MIndkettő karkötő rendszeresen disconnectel amikor olyan kedve van mert néha a bluetooth nem képes tartani a kapcsolatot valamiért, néha a MIUI (redmi) úgy dönt hogy ő márpedig bezárja az appot hiába van lakaton. Ezt szerintem telója válogatja, de nem hinném hogy az óra okozza a kapcsolódási problémákat (hacsak nem csatlakozik egyáltalán, soha).

Úgy gondolom, hogy ha folyamatos kapcsolatban vannak és nagyjából egy légtérben vannak akkor nem nagyon szabad lekapcsolódnia. Az eddigi esetek nekem mindig kültér és/vagy emelet bevonásával történtek.

[ Szerkesztve ]

(#595) laci1892


laci1892
senior tag

Üdv. A segítségeteket szeretném kérni. Nem ez a karkötőm van, hanem a honor de úgy gondolom majdnem ugyanaz.

Van egy olyan kérdésem hogy külső forrásból származó számlapokat hogy tudnék feltölteni?

Régen a watch gt2-re ment. De rég volt és már nem emlékszem rá. Előre is köszönöm a segítséget.

(#596) jocee91 válasza laci1892 (#595) üzenetére


jocee91
csendes tag

Pontosan melyik honor? Honor band 6?

Én itt próbálkoznék. Anno az amazfitemen is ezt használtam, saját appjuk is van. Elvileg ezek honor/huawei band számlapok szóval gondolom valahogy megoldották.
https://amazfitwatchfaces.com/h-band-6/top?topof=alltime
edit: közben megtaláltam az installation segítséget is. ahogy látom, itt is egy custom modded appot használnak.
https://amazfitwatchfaces.com/forum/viewtopic.php?f=14&t=2235

Jó kérdés, hogy milyen módszerrel tölti fel az óralapokat mert ahogy fentebb is tárgyaltuk, Watch Fithez pl. eléggé körbejárós megoldás kell (deves app, mókolás, esetleg kínai fiók...)

[ Szerkesztve ]

(#597) laci1892 válasza jocee91 (#596) üzenetére


laci1892
senior tag

Igen honor band 6😌

Az igazság az megmondom őszintén hogy régen volt a watch gt2 -m.
Azon mókoltam a számlapokat ezerrel', de annyira régen volt hogy már nem emlékszem. Még a végén az is meglehet hogy talán kínai Huawei account-al. Már nem tudom. Itt nem találtam leírást.

Viszont lenne egy másik út is számlapokhoz jutni.

Ha csak ebben tus nekem valaki segíteni, meghálálom, tényleg!

Szóval elvileg lehet vásárolni is. Amihez kell a hms core. Próbáltam külső app Store-ból, a gyariból ( play áruházból) fel tenni... Majd csak a 4.0 apk-t... De folyamatosan hibát ír.

Valakinek ötlet? :R

(#598) laci1892 válasza laci1892 (#597) üzenetére


laci1892
senior tag

Közben sikerült megoldani. Köszönöm szépen. :R

Viszont azzal a kérdéssel had forduljak hozzátok hogy az óra, miért nem jelzi a hívásokat?

Vagy az erre vonatkozó beállítások hol találhatóak meg a health alkalmazásban?

(#599) laci1892


laci1892
senior tag

Na közben megtaláltam mi a baj. Xiaomi redmi 10-em van. Nincs bekapcsolva az akku kímélő, de csak akkor mutat hívás / sms értesítést, ha nem zárom be az alkalmazást. Erre van valami megoldás? Háttérben nem értem miért nem fut magától.

(#600) jocee91 válasza laci1892 (#599) üzenetére


jocee91
csendes tag

MIUIn az alaklmazások -> egészség -> akkumulátor alatt be tudod kapcsolni azt, hogy ne legyen korlátozás, automatikus indítást is.

Ezen kívül a biztonság appban fogaskerék fent jobb oldalon, van egy olyan, hogy sebességgyorsítás. Itt lehet rárakni a kis lakatot az egyes alkalmazásokra ami elvileg a RAM-ban tartja őket. Hívást gondolom azért nem jelzi mert ha a telótól nem is csatlakozik le, a Health lezárja a kapcsolatot és nem továbbítja a bejövő értesítéseket.

Sajnos ezek a beállítások gyártó/teló függően működnek vagy sem. Régen a MIUInak sokkal agresszívabb volt az alkalmazáskezelése és néha nem foglalkozott ezekkel a beállításokkal. Anyumnak egy Redmi note 7je van amiben bár van 4 giga ram, többször is láttam már hogy a fenti beállítások mellett is egyszerűen fogja és bezárja a Healthet, legfrissebb verzión is.

Nem tudom pontosan mit futtatsz még rajta de nála konkrétan a facebook és az abból bejövő értesítések "megeszik" a telefon minden erőforrását. Huawei P9-en ugyanez. Semmi mással nincs probléma, csak azzal az egyel. Én a mai napig hiszem, hogy a háttérben futó facebook az elfogyó ram és rendszeres belassulások forrása. A Redmit tőlem kapta konkrétan ajándékba, előtte használtam én is pár hónapot és sosem volt vele ilyen problémám (nem facebookozok :D ).

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.