Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#251) scyllarus válasza zzola (#250) üzenetére


scyllarus
veterán

Az nem is lesz szerintem soha, nagyon ragaszkodnak a zártsághoz.

"Nem biztos, hogy mindig tisztán látjuk, de Istennek terve van velünk. - Igen, tudom. De miért hiszi mindenki, hogy ez a terv jó?" Lucifer - A Priest Walks Into a Bar

(#252) zzola válasza scyllarus (#251) üzenetére


zzola
félisten

Pedig mintha korábban azt olvastam volna, hogy a kínai appbból már lehet exportálni edzésadatokat....

(#253) Tacsilaci válasza scyllarus (#247) üzenetére


Tacsilaci
tag

Igen de végre erre az órára is készülnek számlapok! :C
Telegramon már van két ilyen csoport is!

[ Szerkesztve ]

(#254) ufonauta válasza scyllarus (#247) üzenetére


ufonauta
aktív tag

Köszi kipróbálom a tabletemen, mert a telóm p30pro.

(#255) Bella80_


Bella80_
tag

Sziasztok!

Segítségre lenne szükségem, a huawei health alkalmazásnál az óra párosítva volt, viszont nem kapcsolódott rá, az órán látszott hogy kapcsolódva van de az alkalmazásban nem, igy az adatok nem mentek át, ezért próbáltam egy újrapárosítást, és itt rontottam el, ugyanis nincsen viselhető eszközöm, viszont nem enged párosítani mert azt írja már párosítva van, hogyan tudom akkor az előző párosítást letörölni. Egyáltalán mit kell tennem, hogy a viselhető eszközöknél újra ott legyen az órám.

(#256) Lami66 válasza Bella80_ (#255) üzenetére


Lami66
őstag

Telefon és az óra ujraindítása?

(#257) scyllarus válasza Bella80_ (#255) üzenetére


scyllarus
veterán

Ha az újraindítás nem segít, akkor törölheted a párosítást az órán és az appban is az újrapróbáláshoz.

"Nem biztos, hogy mindig tisztán látjuk, de Istennek terve van velünk. - Igen, tudom. De miért hiszi mindenki, hogy ez a terv jó?" Lucifer - A Priest Walks Into a Bar

(#258) ufonauta


ufonauta
aktív tag

Nos újabb kérdés.
Elolvastam néhány tesztet és azt olvastam, hogy az amúgy is egész jó üzemidő tovább növelhető a GPS kikapcsolásával. Nem értem. Nem a kültéri edzés kapcsolja be a GPS-t? Állandóan be van kapcsolva? Sehol nem találom sem az órán, sem az egészség appban, hogy hol lehetne kikapcsolni. (ennyire béna vagyok vén fejemre?) Ki lehet valahol külön kapcsolni?

(#259) Lami66 válasza ufonauta (#258) üzenetére


Lami66
őstag

Nem megy állandóan a gps. Ha menne, akkor kültéri edzés indításnál nem kellene várni 4-6 másodpercet amíg műholdakat talál.
Minden nap sétálok a kutyával 1-1,5 órát. Bár semmi szükségem a gps-es útvonal rajzolásra, mégis minden alkalommal elindítom az órán a séta rögzítését. Így bír 6 napot az óra. Múlt héten hétfő este töltöttem fel és vasárnap este 6%-on tettem töltőre. Tehát kb 16%-ot merül naponta, ha a gps megy egy óra hosszát
(az állandó kijelző nincs bekapcsolva, éjjel is rajtam van, de melóban nem hordom)

[ Szerkesztve ]

(#260) Bella80_ válasza Lami66 (#256) üzenetére


Bella80_
tag

Az óra újraindítás és az app újbóli felrakása után megoldódott a próbléma :)

(#261) zzola válasza Bella80_ (#260) üzenetére


zzola
félisten

Lehet beragadt valami vagy az app sz@rozott!

(#262) ufonauta válasza Lami66 (#259) üzenetére


ufonauta
aktív tag

Én állandóan hordom és csak napi egy órát szobakerékpározok, így akkor nálam a gps nem is kapcsol be. Nekem 7 napot bír, (vasárnap estétől-vasárnap estéig 12%-ra ment le) igaz be van kapcsolva az AOD, de azt napközben a melóban kilövöm. Főképernyőre rátapizok és elsötétül az óra. Mintha az utolsó frissítés óta jobban bírná úgy is, hogy be van kapcsolva az automatikus SpO2 mérés is. :)

(#263) Lami66 válasza ufonauta (#262) üzenetére


Lami66
őstag

Nekem ez a majdnem egy hét üzemidő teljesen megfelel. Nincs hiányérzetem, hogy miért nem bírja két hétig vagy még tovább. Ha minden plusz fogyasztást kizárnék, se séta rögzítés, se alvás figyelés, se szinkron a telefonnal , se folyamatos pulzusmérés, se stresz mérés, akkor bírná talán három hétig is. De akkor minek tartanám? Sima órának?
Lehet, hogy csinálok olyat, hogy a következő töltés után csak a telefonnal mérem a sétákat. Akkor kiderül mennyit bír gps nélkül

(#264) zzola válasza Lami66 (#263) üzenetére


zzola
félisten

Nekem minden ki van kapcsolva, de nem bírja 3 hétig...talán 1,5-ig.

(#265) eladogeppc


eladogeppc
veterán

Sziasztok !
Az új frissítés óta egy halom szar ez az SPO2. Amikor mérni szeretném, mindig kiírja, hogy tartsam mozdulatlanul. Basszameg már kővé vagyok meredve, akkor sem jó !
Van valami ötletetek, hogy mi a tök lehet ?
Köszi !

Voltak: Z71,Defy,SGS,SGSSII,XperiaNeo,Arc,ArcS,LGW7,LG2X,LG3D,LGBlack,Wave2,G300,OT-995,O4XHD

(#266) ufonauta válasza eladogeppc (#265) üzenetére


ufonauta
aktív tag

Nekem tökéletesen működik. Igaz amióta a frissítés hozzáadta az automatikus SpO2 mérést én úgy használom. De most indítottam egy kézi mérést és simán megcsinálta.

(#267) eladogeppc válasza ufonauta (#266) üzenetére


eladogeppc
veterán

Elsőt simán megcsinálja nekem is, majd a második, harmadik, negyedik nem megy. Várok egy kicsit (10perc) és egy mérés megy megint a többi nem.

Voltak: Z71,Defy,SGS,SGSSII,XperiaNeo,Arc,ArcS,LGW7,LG2X,LG3D,LGBlack,Wave2,G300,OT-995,O4XHD

(#268) Holee21


Holee21
csendes tag

Sziasztok!

Segítségeteket kérném. Az asszonynak vettem kb. 2 hete egy Watch Fit-et, oda meg vissza van tőle. Viszont a hétvégén egy szerencsétlen eset folytán sikerült összekarcolnom az üveget (laminált padlón lett végighúzva), sok-sok karc keletkezett rajta átlósan (van közte mélyebb, amibe a köröm is akad). A gyári fóliát levettük, ilyen folyékony nano vacak volt rajta (sejtettem, hogy nem sokat ér). Valami módszer létezik, hogy a keletkezett karcokat eltüntessem? Lehet kijelző üveget políroztatni? Az asszony teljesen magába zuhant miatta. :((

(#269) zzola


zzola
félisten

Valaki összemérte már a GPS pontosságát egy Garminnal?

[ Szerkesztve ]

(#270) Lami66 válasza zzola (#269) üzenetére


Lami66
őstag

Melyik Garminra gondolsz? Amelyik másfélszer ennyibe kerül, vagy amelyik hétszer ennyibe? ;]
Nem kell ahhoz Garmin, hogy kiderüljön, nem a legpontosabb a Fit gps-e. Ha az útvonal rajzot nézem, amikor éppen rossz kedvében van, akkor 5-10 métert is téved.
Egyszer szépen, pontosan rajzolja az utat, aztán máskor csak úgy nagyjából.
Csak egy példa. Ugyanaz az útrészlet.
A felső képen jól rajzol. A kép alján a Kölcsey utcában az út mellett a járdán megyek ki a felfelé menő utcára, és ott az út bal szélén megyek-jövök (kutyasétáltatás).
A másik képen ugyanezt a séta útvonalat már egészen másképp rajzolja, pedig itt is ugyanúgy az út bal oldalán mentem. De a csíkot az út jobb oldalára húzta. Az eltérés kb 5 méter a valós helyzethez képest.

(#271) zzola válasza Lami66 (#270) üzenetére


zzola
félisten

Értem.
Holnap akkor megnézem, hogy mennyit téved Garminhoz képest.
Kösz.

(#272) ufonauta válasza Lami66 (#270) üzenetére


ufonauta
aktív tag

Bár nem értek, hozzá, de szerintem az is számít, hogy az adott időben az adott helyről éppen adott időjárási viszonyok között hány műholdat lát. Ezért igazából egy vele együtt ugyanott, ugyanakkor futtatott ellenőrző eszközzel (ami lehet egy viszonylag pontos Garmin is) összehasonlítva lehet véleményt alkotni róla.

(#273) zzola válasza ufonauta (#272) üzenetére


zzola
félisten

A Huawei a GLONASS-t használja, nekem Garminon a GPS (GNSS) és GALILEO van beállítva. Már ettől (is) illetve a mintavételezési időtartamtól is függ a pontosság. Garminon ez 1 sec, Huaweiről nincsen infóm, de gyanítom, hogy nem másodpercenként veszi/rögzíti a pozíciót...

[ Szerkesztve ]

(#274) Lami66 válasza ufonauta (#272) üzenetére


Lami66
őstag

Ugyanazt a kanyart megcsináltam P30 mobillal, felhőmentes időben. Még mindíg az út bal oldalán megyek, mégha ez nem is látszik a képen 🥴
És kiváncsiságból csináltam egy 2 méteres méteres bal kiugrót (azt észre sem vette) majd egy 5 méterrs bal "félrelépést" már mutatja rendesen a kép tetején, csak épp nem az út bal oldalától. Ismétlem, ezt nem a Fit-tel csináltam, hanem a P30 mobillal, ami minden létező navigációs műholdat lát, A-GPS mellett a GPS (L1 + L5), a GLONASS, a BeiDou, a Galileo (E1 + E5a) és a QZSS (L1 + L5) műholdakat is használja

[ Szerkesztve ]

(#275) ufonauta válasza Lami66 (#274) üzenetére


ufonauta
aktív tag

Úgy néz ki ennyit tud. A P30Pro-m is csinál ilyen kilengéseket.

(#276) kisani


kisani
friss újonc

Sziasztok!
Az alvásmonitorozás miatt venném meg a Huawei Watch Fit-et. Még sosem volt okosórám, szinte csak az alvásmonitor miatt szeretnék egyet. Az lenne a kérdésem, hogy van-e olyan funkciója, ha beállítom, hogy kb. mikor ébresszen, akkor abban az időben a legoptimálisabb alvási szakaszban ébreszt???

(#277) zzola


zzola
félisten

A kínai vackok már csak ilyenek. :DDD

(#278) Lami66 válasza zzola (#277) üzenetére


Lami66
őstag

Nézhetjük úgy, hogy bakker mekkora gáz, van benne gps és mégsem képes eldönteni, hogy az út jobb vagy bal oldalán vagyok. A fenti képernyőképeken elég látványos eltéréseket mutat, de tegyük hozzá, hogy kb 50-60 méteres útszakasz látszik a képeken, annyira bele van nagyítva.
De nézhetjük úgy is, hogy tulajdonképpen mire kell a +-5 méternél nagyobb pontosság egy hobbi fitnesz órától?
A távolságmérő pontossága nem rossz. Szórakozásból méregetem vele a mindennapi kutyasétákat, amik 5-8 km-esek. Már óra nélkül is pontosan tudom, hol vannak az egész km pontok a szokásos útvonalon. Nem jelez össze-vissza, mert még a 8. km-t is egy 20 méteres szakaszon belül jelzi (0,25 % eltérés)
Szívesen megnéznék hasonló kinagyított térképrészletet egy Garminnal is. Gondoltam talán van a neten valami ami összehasonlítható kicsit. Találtam egy Fenix5-ről készült blogot [link] , amiből kiemelnék egy képet. Három kör erdei futás van rajta, amit 1,5 méter széles ösvényen futott körbe-körbe, tehát jobbra-balra +- 1 méteren belül megy a három útvonal. Ezért a gps útvonal rajzán icipici eltérés sem lehetne, a három körnek tökéletesen fednie kellene egymást. A kapott eredménnyel a szerző nagyon elégedett.....Hát, én nem, illetve igen, mert a Fit sem téved ennél nagyobbat. És ez egy Garmin Fenix5 rajza.
Holnap tekerek három, nagyjából 1 km-es kört, teljesen ugyanazon az útvonalon, hogy az is beleférjen a +- 1 méteres sávba, és megnézem arra mit rajzol a Fit.

(#279) Bibby válasza kisani (#276) üzenetére


Bibby
addikt

Néhány megjegyzéssel kiegészítve:
Igen, van smart alarm funkció, beállíthatod milyen intervallumon belül ébresszen fel (5, 10, 20, 30 perc). Vagy is ha 7 óra az ébresztőd, de 30 perc az intelligens funkció, akkor lehet hogy 6:30kor felkelt, ha könnyű alvási fázisban vagy.
DE, és ez egy nagyon nagy de... van egy olyan "hibája", hogy ez a dolog csak akkor működik, ha a truesleep funkció ki van kapcsolva. A truesleep a részletes alváselemzést jelenti, tehát ha az nem megy, akkor csak alap dolgokat tud mondani az alvásodról. Ha a truesleep funkció be van kapcsolva, akkor teljesen mindegy az intelligens ébresztés, mindig a beállított időpontban kelt fel.
Ez a hiba nem is az óráé egyébként, hanem szoftveres/applikációs, mert ugyanúgy jelentkezik a honor band esetén is pl. Szerintem nagyon gáz, és sehol nem jelzik, nincs akarat a javításra, se semmi.

Másik megjegyzés: ha tényleg csak alvásmonitorozásra kell, akkor lehet jobban jársz egy honor band 5-tel, kisebb is, észrevétlenebb, és harmadannyiba kerül.

Ελευθερια η θανατος

(#280) ufonauta válasza Bibby (#279) üzenetére


ufonauta
aktív tag

Nekem működik bekapcsolt truesleep mellett is. 5.30-kor kelek, de nagyon sokszor már 5.25-kor zizeg. :)

(#281) Bibby válasza ufonauta (#280) üzenetére


Bibby
addikt

Meglepő, mert az internetes fórumokon is erről írnak.
És 5 percre van állítva az intelligens ébresztő?

Ελευθερια η θανατος

(#282) ufonauta válasza Bibby (#281) üzenetére


ufonauta
aktív tag

Igen 5 percre.

(#283) kisani


kisani
friss újonc

Esetleg akkor tudnátok olyan okosórát javasolni, ami direkt az alvásmonitorozásra van ráállva? Ezek szerint a Watch Fit nem igazán megbízható ebben.

(#284) Tacsilaci válasza kisani (#283) üzenetére


Tacsilaci
tag

Ez a teszt kifejezetten erről szól! [link] Érdemes megnézni.Egyébként a Fitbitek ez egyik legjobbak az alvás monitorozásban.Ha az angol nyelv nem zavar...Nekem egyébként jól működik,az intelligens ébresztő is ahogy kell.De a teszt végén is elmondják, ne várj professzionális alvás kiértékelést egyik ilyen eszköztől se...

(#285) zzola válasza Tacsilaci (#284) üzenetére


zzola
félisten

Nekem volt Versa 2. Nagyon jó a készülék, minden tekintetben! Egy hiányzott belőle, a GPS...

(#286) zzola


zzola
félisten

Mentem ma egy kis kört.
Garmin FR645 5.01 km.
Huawei Fit 4.91 km.

A GT2e is ugyanígy kevesebbet mért Garminhoz képest.

(#287) kisani válasza Tacsilaci (#284) üzenetére


kisani
friss újonc

Köszönöm szépen a linket! Nagyon hasznos volt! :)

(#288) Tacsilaci válasza kisani (#287) üzenetére


Tacsilaci
tag

Szívesen! :R
Nekem is volt Fitbitem, Charge 2,Charge 3,de már nem szívesen mondanék le a magyar nyelvű felhasználói felületről.

[ Szerkesztve ]

(#289) Bibby válasza Tacsilaci (#284) üzenetére


Bibby
addikt

Nem tudom nálatok hogy működhet, mikor még a manual-ban is le van írva, hogy ha truesleep be van kapcsolva, akkor csak akkor ébreszt korábban, ha már felkeltél (aminek egyébként pont nulla értelme van, nem is értem...).

"The smart alarm may vibrate in advance if it detects that you woke up before the
alarm is set to go off using HUAWEI TruSleepTM. If HUAWEI TruSleepTM isn't
enabled, the smart alarm will vibrate in advance if it detects that you are no longer in
deep sleep or already awake."

[ Szerkesztve ]

Ελευθερια η θανατος

(#290) ufonauta válasza Bibby (#289) üzenetére


ufonauta
aktív tag

Pedig hidd el működik. Milyen firm van rajta neked?

(#291) kisani válasza Tacsilaci (#288) üzenetére


kisani
friss újonc

Még annyit kérdeznék, hogy ugye a Fitbit is tudja az intelligens ébresztést (adott intervallumon belül a legoptimálisabb időben)? Mert sokra megyek vele, ha jó az alvásmonitorja, de esetleg ezt nem tudja. :D

Versa / Versa 2 / Versa 3 között esetleg valaki le tudja írni a legnagyobb különbségeket? :))

(#292) Tacsilaci válasza kisani (#291) üzenetére


Tacsilaci
tag

Igen van! 30 perces intervallumban működik!

(#293) gulupeti


gulupeti
senior tag

Ma én is csatlakoztam a Huawei Watch Fit táborhoz, Alzán akciós jelenleg, nem tudtam ellenállni.
Eléggé csecse egy szerkezet ez :D , azt kell, hogy mondjam, Honor Band A2-höz képest főleg annak tűnik. Még csak 1-2 órája van a kezemen, de pl. a pulzusmérése sokkal jobbnak tűnik, az amikor jól mért, akkor jól mért véleményem szerint, viszont csomószor megkergült, túlmért, ilyenkor mindig 105-107-es pulzust mutatott, az nagy kedvence volt. :DDD
Kíváncsi vagyok, hogy összességében, illetve biciklizés közben hogyan fog teljesíteni.

(#294) zzola válasza gulupeti (#293) üzenetére


zzola
félisten

Csodát nem kell várni tőle! Én csak értesítésre használom, az összes többi funkció le van tiltva...
Mondjuk 25k jó ár érte...

[ Szerkesztve ]

(#295) erzol


erzol
őstag

Sziasztok!
Ma én is csatlakoztam az Alzának köszönhetően.
2 évig amazfit verge - t használtam.
Ez eddig szinte észrevehetetlen a csuklómon a xiaomihoz képest.
Egyenlőre nagyon tecc.

(#296) gulupeti válasza zzola (#294) üzenetére


gulupeti
senior tag

Csodát nem is várok! :) Csak normális, használható működést.
Nálam meg pont az értesítések vannak kikapcsolva, az egészség app jelzésein kívül.

Egy dolgot viszont már nem értek.. Nem mutatja a nyugalmi pulzust vagy pihenési pulzust, tegnap még jelezte, mostmár csak 2 vízszintes vonalat látok. Telefon és karperec restart, újracsatlakoztatás is megvolt, akkor sem. :U

(#297) zzola válasza gulupeti (#296) üzenetére


zzola
félisten

Mondtam, hogy csodák nincsenek.
:DDD

Ha vonal van, akkor lehet nincs/nem volt mérés?

(#298) gulupeti válasza zzola (#297) üzenetére


gulupeti
senior tag

Nincs mérés, na, de miért nincs? :D A folyamatos pulzusszám mérés be van kapcsolva. A nyugalmi pulzus mérés pedig automata, ha a folyamatos mérés be van kapcsolva.

(#299) gulupeti válasza gulupeti (#296) üzenetére


gulupeti
senior tag

Nos, ezt nem értem, továbbra sem mér nyugalmi pulzust, kb. már mindent is megpróbáltam. Próbáltam a visszajelzés menüponton keresztül felvázolni a problémát a Huawei felé, természetesen az sem működik, rányomok, hogy beküldés és csupán homokórázik. :(((

(#300) Bibby válasza gulupeti (#299) üzenetére


Bibby
addikt

Mire gondolsz hogy nem mér? Megy a folyamatos mérés vagy sem? Csak a nyugalmi hiányzik, vagy a tartomány is? Az órán nem látod vagy az appban?

Ελευθερια η θανατος

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.