Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12251) bmt50 válasza Chumlee (#12249) üzenetére


bmt50
senior tag

Csicsás lancserek, vagy nem alap huawei témák is tudnak lassulásokat okozni. Én vissza állnék az alap témára, és nyomnék egy "rendszer optimalizálás"-t a Telefon kezelőben. Ha ez nem segít, akkor marad a factory reset.

Dudálj csak nyugodtan, épp tárazok!!!

(#12252) Chumlee válasza bmt50 (#12251) üzenetére


Chumlee
senior tag

A takarítás heti szinten meg volt , lementettem a fontosabb dolgaimat és újra raktam.

(#12253) hefike


hefike
tag

Tud vki segíteni pogo témában?privátban?köszi!😀

(#12254) dualcore válasza bmt50 (#12248) üzenetére


dualcore
őstag

Ezzel együtt tudok élni, annyira nem zavar. Ahogy hallom minden gyártó készülékeire van panasz.

(#12255) endruboy1


endruboy1
senior tag

Hello!
Azokhoz szeretném intézni kérdéseimet akiknek hosszabb ideje megvan ez a telefon:

- Javult a kamera minősége (szoftveresen) a teszt írása óta, adtak ki rá ilyen jellegű frissítést?

- Mennyire gyakran fordul elő a legfrissebb szoftver verzióval az összefoglalóban említett képernyő zárolási probléma?

- A 3 giga RAM-os verzióval szemezek, gondolom nincs olyan ok, ami miatt nem érdemes ezt választani...?

Előre is köszi a válaszokat, sokat segítenének a választásban!

(#12256) petya220 válasza endruboy1 (#12255) üzenetére


petya220
senior tag

Szia!

7.0-án szebb képeket csinál, szerintem.

- Mennyire gyakran fordul elő a legfrissebb szoftver verzióval az összefoglalóban említett képernyő zárolási probléma? ???

- A 3 giga RAM-os verzióval szemezek, gondolom nincs olyan ok, ami miatt nem érdemes ezt választani...?
Ez egy nagyon kényes kérdés itt :D Én 2gb-s változatot használom, semmi baja, pörög. Nem érzem hiányát a 3gb-nak
de a több az jobb :DD

"Neked is pörög az agyad a szarokon, amíg a mosoly a szádra kanyarodik."

(#12257) z0d1AK válasza endruboy1 (#12255) üzenetére


z0d1AK
veterán

A kényes ok amiért nem érdemes a 3 GB-os verzióz használni az, hogy nem hazai példány. Itthon csak 2 GB-tal árulja a Huawei, ami 3 GB RAM-os itthon, az mind valamilyen sufni boltból származik, amely esetében erősen kérdéses (illetve valószínűleg bukó) a garancia és a támogatottság.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#12258) ANDROID??? válasza petya220 (#12256) üzenetére


ANDROID???
addikt

Ezért kell ilyen esetben a 17-est venni és a 3GB letudva ;]

[ Szerkesztve ]

(#12259) bmt50 válasza endruboy1 (#12255) üzenetére


bmt50
senior tag

Szia,
A képernyőzár feloldási probléma nem szoftver vagy telefonhiba, hanem a fejlesztett android biztonsági szint miatt van. Ez megakadályozza, hogy a kijelzőn ujjunkkal egy irányba söpörve feloldjuk a képernyő zárat, helyette feloldási mintát, pin kódot vagy ujjlenyomatot igényel. Akinek hiányzik a "sima" ujjsöprős feloldás, annak írtam az összefoglalóban olvasható leírást.
A 3gigás verza avagy P9 Lite 2017 kamerás tulajdonságai kicsit gyengébbek, és emellett csak a procit húzták feljebb. Szerintem nem ér 10-15ezerrel többet. Ahogy fölöttem is írják, van a 2016-os P9 Lite-ból is 3GB-os, de ezeket nem hazánkban adták ki.

[ Szerkesztve ]

Dudálj csak nyugodtan, épp tárazok!!!

(#12260) endruboy1 válasza bmt50 (#12259) üzenetére


endruboy1
senior tag

Köszönöm a válaszokat. 3 gigás 2016-os verzióból 2 boltban találtam eladót, az egyikben kifejezetten írják a 2 év garanciát, szóval nem tudom, lehet hogy lrdemes akkor előbb beszélni velük?

Igazából az a gond, hogy ha csak 2 gigásat veszek, akkor már lehet, hogy jobbak ennyiért az alternatívák, pl. a Redmi 4X vagy a Redmi Note 4... legalábbis hardveresen, szoftveresen ismerem is őket és nem rosszak, viszont ezt a Huaweit meg nem, de ennek gondolom illene még azoktól is stabilabbnak lennie.

(#12261) Zsocy155 válasza endruboy1 (#12260) üzenetére


Zsocy155
őstag

Ez nem biztos, hogy gyártói garancia. Azt nem írják.

(#12262) bubus66 válasza Zsocy155 (#12261) üzenetére


bubus66
nagyúr

Szerintem se gyári garancia, max sarki GSM garancia van..
Valamit te is emlékszel rá, hogy a bemutató telefonok 3 Gb-os volt de csak 2 Gb-ként árulták, itt pláne lehet ilyen..

[ Szerkesztve ]

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#12263) Zsocy155 válasza bubus66 (#12262) üzenetére


Zsocy155
őstag

Így, ahogy mondod.

(#12264) bmt50 válasza endruboy1 (#12260) üzenetére


bmt50
senior tag

Soha nem volt még Xiaomi telefonom, de egy gsm-szervizes barátomnak már harmadik van, és csak dícséri. Nekem spec. az utóbbi 6 évben nem volt/nincs egyben 50-60k-m, így csak szolgáltatós telcsiket veszek 0%-os kamatra, havi részletre. Telenor listájáról ez a P9 Lite volt ár/érték arányban a legjobb, ezért ezt vettem. Másrészt a barátommal ellentétben én nem bízom a kínai garanciában. Ha elkeveredik egy garanciában visszaküldött csomag "Csájna" fele, kinél reklamálhatsz???

Dudálj csak nyugodtan, épp tárazok!!!

(#12265) ORCA58 válasza bmt50 (#12264) üzenetére


ORCA58
addikt

Nem Kínából kell venni a Xiaomi telefont és magyar garncia van rá, igaz csak 1 év.

(#12266) bmt50 válasza ORCA58 (#12265) üzenetére


bmt50
senior tag

Igen, lehet venni nálunk is, pl. MediaMarkt, de akkor egy jó húszassal drágább. Pont azt veszíti el, amitől vonzó.

Dudálj csak nyugodtan, épp tárazok!!!

(#12267) Roxbury válasza bmt50 (#12266) üzenetére


Roxbury
őstag

Gondolkodtam Redmi Note 4 en, ha megmakkanna a P9 Lite, bar 10 honap gari van még rá. Jo telefon nagyon. 50 ezer magyar garival. MM-ben meg 58. De sajna nincs nfc, meg a banki alkalmazasok szivoznak vele, de vegulis mukodnek. Csak mobilfizetes igy nincs, pedig Lite-nal nagyon kenyelmes. Na de majd a Note 5 nel megnezzuk lesz-e.
😊

[ Szerkesztve ]

| Galaxy S23 | Watch5 Pro |

(#12268) endruboy1 válasza Roxbury (#12267) üzenetére


endruboy1
senior tag

Valójában barátnőmnek nézek amúgy telefont, nem is magamnak. Nekem most Note 3 Pro-m van (a Snapdragonos verzió) ami az elődje a Note 4-nek. Meg vagyok vele elégedve, szoftveresen is oké, sok buggal még nem találkoztam, bár én nem a developer hanem a global stable ROM-ot használom. Így a legújabb featureök van hogy fél év csúszással jutnak el rá, cserébe elég stabil. Ami talán zavaró lehet annak aki stock Androidról jön, hogy alapból eléggé kegyetlenül bánik a nagy, háttérben procit zabáló appokkal (pl. Messenger) és lelövögeti őket, így annak legalább 2 opciót kellett engedélyeznem a menüben hogy ne álljon le, és még külön azt, hogy ha szeretném ezeket a buborék értesítéseket, mert azt sem hagyja alapból (utóbbit végül kikapcsoltam mert rájöttem hogy végtelenül zavaró).

Szóval a Note 4-el meg az enyémmel is csak az a gond ami miatt nem egyértelmű választás, hogy viszonylag nagyok, vastagok és nehezek. Ami esetemben nem akkora gond, de barátnőmnél már nem lenne annyira praktikus. De még lehet hogy mégis az lesz, vagy a Redmi 4X.

(#12269) Roxbury válasza endruboy1 (#12268) üzenetére


Roxbury
őstag

Koszi az irast. 😊
P9 Lite az biztos, hogy inkabb valo noi kezbe, mint a Redmi Note 4, mert nagyon jol kezre all, kecses. Lassan masfel ev alatt kijelenthetem, hogy betonstabil a gyari vegleges romokkal, raadasul mindenfele hard resetek nelkul is . 😊 Bar a 4x jo lehet. 😊

[ Szerkesztve ]

| Galaxy S23 | Watch5 Pro |

(#12270) ORCA58 válasza bmt50 (#12266) üzenetére


ORCA58
addikt

Ne akarom tele szemetelni a topikot, de ezt még leírom.
Ezért kell [Eustock-nál] venni, ha nem kapkodják el a készletet.
Magyar garancia, megbízható korrekt cég. Magyar srácok szlovákiában. Bővebben valamelyik Xiaomi topikban tudhatsz meg róluk, ha érdekel.

Ha nem tudtam volna ilyen olcsón megvenni a P9 lite-ot a T-nél, könnyen lehet most nekem is Xiaomi telóm lenne. Így utólag tudom, ez jobb választás, ha az árat nem nézzük.

[ Szerkesztve ]

(#12271) bmt50 válasza ORCA58 (#12270) üzenetére


bmt50
senior tag

Köszönöm a választ, erről a lehetőségről nem tudtam.
Emellett a P9 Lite szerintem is ár/érték arányban nagyon jó választás. Egy munkatársam akart venni a Telekom-nál, és szívta a fogát, hogy már csak 2017-est tudott. Összehasonlítottunk pár meló miatt készült képet, és az enyémmel csináltak szebbek lettek.

[ Szerkesztve ]

Dudálj csak nyugodtan, épp tárazok!!!

(#12272) dualcore


dualcore
őstag

Na megvan, ha jelez a téló egy hangjelzéssel, és kinyitva nincs semmilyen jelzés az állapotsoron, akkor újra bezár és kinyit, akkor már jelzi az aktuális értesítést.

(#12273) gbal65


gbal65
aktív tag

Sziasztok.2 honapja van P9 lite-om. Azt tudom, hogy nem nagy extra a memoria kezelese, de nalam kritikan aluli.. Build 131, Droid 6.0.Egyetlen egy memoria zabalo appot hasznalok a Messengert es melle az Opera minit. Ha 2 lap meg van nyitva az opera minibr mobil nezetbe es valtok messengerre, akkor rendszerint valamelyik appot kidobja a rambol. Elofordul az is, hogy video hivast inditok, kozben megnezem pl a Totalcart operaba es bezarja a messengert. 2 giga ram ennyire kepes? Nalam ennyire kritikus a helyzet? Mik a tapasztalatok? (ja es a luncher is a gyarilag beallitott...)
Valaszt elore is koszi!
Udv.:gbal65

iPod Touch 6. gen., 10.2 <<>>DIY 2x50W Bipolar Transistor AMP w. Infinity Alpha 5 speakers

(#12274) szkaroly válasza gbal65 (#12273) üzenetére


szkaroly
senior tag

Védett alkalmazások között kijelölted az említett programokat?

Poco X3 Pro

(#12275) gbal65 válasza szkaroly (#12274) üzenetére


gbal65
aktív tag

Köszönöm a választ. Nem, akkor ezekszerint user error csak. Ezt pontosan merre tudom beállítani? Néztem a beállításokat de nem leltem rá.

iPod Touch 6. gen., 10.2 <<>>DIY 2x50W Bipolar Transistor AMP w. Infinity Alpha 5 speakers

(#12276) gbal65 válasza szkaroly (#12274) üzenetére


gbal65
aktív tag

Közben megtaláltam a beállításokban és be vannak kapcsolva. Esetleg megpróbálom a legújabb frissítést (b140), de gondolom nem fog javítani.

iPod Touch 6. gen., 10.2 <<>>DIY 2x50W Bipolar Transistor AMP w. Infinity Alpha 5 speakers

(#12277) Zoolika87


Zoolika87
csendes tag

Így bő 2 hónappal az official 7.0 felrakása után (factory reset-et megcsináltam akkor pont a bugok elkerülése végett) pár hete elkezdte az ébresztő, hogy aktiválódik, csak épp a hang marad el... Gyári hanggal, általam beállított hanggal is kussban marad...
Tesztelgettem, beállítottam, hogy 1 órával később sikítson, olyankor mindig szól... Valakinek volt hasonló, sikerült megoldani újabb FR nélkül?

Update: teló újraindítás után az első ébresztés jó, a 2. már nem...

[ Szerkesztve ]

(#12278) snakebait válasza Zoolika87 (#12277) üzenetére


snakebait
senior tag

Nálam is pont ez volt. Recoveriből teljes gyalulás oldotta csak meg a hibát.

Poco F5-12/256 +Huawei Watch Gt2

(#12279) Bizsu1st


Bizsu1st
aktív tag

Szia. Gondolom telenoros a teló. Engedd rá nyugodtan a b140-et, nekem már kb 2 hónapja rajta van, fr nélkül. Teljesen jó és a szabad ramot már nem 800-1000mb körül tartja, mint a b131, hanem 4-500mb-ra is leengedi. Határozottan jobb a ramkezelés, de ami fontos app, azt mind védettnek kell beállítani.

(#12280) Roxbury


Roxbury
őstag

Egész jó áron vannak hozzá "eredeti" akkumulátorok szerelőkészlettel már.

Az akkumulátor csere sem tűnik komplikáltnak.

[ Szerkesztve ]

| Galaxy S23 | Watch5 Pro |

(#12281) 313313 válasza Roxbury (#12280) üzenetére


313313
addikt

Minek ezzel szórakozni, mikor az aksira 2 év gari van?

HP 250 G5, Creative Surround 5.1 USB, Genius 5.1 Home Theater 5000, Kona Blast Deluxe + Shimano LX, Torpado T2000 + Campagnolo Veloce, Motorola Edge 30 Neo 8/256GB

(#12282) ANDROID??? válasza 313313 (#12281) üzenetére


ANDROID???
addikt

;]
Ne légy galád, inkább támogasd az ötletet :C

[ Szerkesztve ]

(#12283) gbal65 válasza Bizsu1st (#12279) üzenetére


gbal65
aktív tag

Koszi a valaszt, fel is raktam :) valamivel igy mar jobb.

iPod Touch 6. gen., 10.2 <<>>DIY 2x50W Bipolar Transistor AMP w. Infinity Alpha 5 speakers

(#12284) Roxbury válasza 313313 (#12281) üzenetére


Roxbury
őstag

Nyilvan en is a garancia ido lejarta utani eletre gondoltam. Az a 2 ev nekem pl. lassan lejar. 😀 Igaz 9 honap még. 😀 Addig termeszetesen szerviz, de utana is lesz elet es olcson. 😊

| Galaxy S23 | Watch5 Pro |

(#12285) castiels válasza Bizsu1st (#12279) üzenetére


castiels
addikt

Chrome is védett?

(#12286) Bizsu1st válasza castiels (#12285) üzenetére


Bizsu1st
aktív tag

Igen, nekem az is védettnek van beállítva.

(#12287) Dugesz1993


Dugesz1993
csendes tag

Üdv Urak!

Barátnőm P9 liteja még mindig nem találja a 7.0 frissítést. Hirtelen nem találtam rá megoldást. Tudnátok tippet adni mi lehet a gond? Előre is köszönöm!

(#12288) szemesi69 válasza Dugesz1993 (#12287) üzenetére


szemesi69
addikt

Build szám? Esetleg előbb kapsz választ :)

Xiaomi redmi note 12 pro

(#12289) bubus66 válasza Dugesz1993 (#12287) üzenetére


bubus66
nagyúr

Szia ez elég kevés információ

Build szám, szolgáltató dual vagy Single

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#12290) Dugesz1993


Dugesz1993
csendes tag

Bocsi.

Build: VNS-L21C128B140
Telenor
Dual

(#12291) boneyard válasza Dugesz1993 (#12290) üzenetére


boneyard
tag

Telenor nem adott ki frissítést (és nem is sok esély van rá, de a remény hal meg utoljára).

[ Szerkesztve ]

(#12292) bubus66 válasza Dugesz1993 (#12290) üzenetére


bubus66
nagyúr

A Telenor az nem dual hanem single, és szerintem nem is fog kiadni rá frissítés..

[ Szerkesztve ]

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#12293) User_Smike válasza Dugesz1993 (#12290) üzenetére


User_Smike
csendes újonc

"Jelenleg várunk a Huawei válaszára a frissítéssel kapcsolatban. Köszönöm a türelmed."

Semmi konkrét dolgot nem írnak, de a türelmem megköszönik :))

(#12294) szkaroly válasza User_Smike (#12293) üzenetére


szkaroly
senior tag

Én is írtam nekik egy levelet pár napja, még nem kaptam választ. Csak azt nem értem a másik két szolgáltató miért kapott már választ a Huaweitől.

Poco X3 Pro

(#12295) bmt50 válasza szkaroly (#12294) üzenetére


bmt50
senior tag

Szerintem a Telenor nem tejelt a Huawei-nek a support-ért.

Dudálj csak nyugodtan, épp tárazok!!!

(#12296) Zsocy155 válasza szkaroly (#12294) üzenetére


Zsocy155
őstag

Tuti, hogy a Telenor is kapott, ha volt mire válaszolni. Valószínű, hogy P9 Lite-ra is úgy adják ki ahogy a P8 Lite-ra. Sehogy.

(#12299) petati94 válasza Zsocy155 (#12296) üzenetére


petati94
tag

Hát ez alapján nem fog kapni. :(

https://petranyidev.hu/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.