Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12151) minimumgame válasza minimumgame (#12134) üzenetére


minimumgame
tag

Köszi a válaszokat! Én megtudom oldani ezt valahogyan vagy lépjek kapcsolatba a TMX-el?
Egyébként az egész telefont cserélték, új az IMEI is. Csak ez a gond hogy C900as a rom.

(#12152) bubus66 válasza minimumgame (#12151) üzenetére


bubus66
nagyúr

Szia az nem számít, hogy az egész telefont cserélték, (de ha csak alap lapot cseréltek akkor is új az IMEI) ami inkább valószínű, és ezért került rá a C900.

Igen meg tudod oldani Huaweivel (TMX elérhetősége) átküldtem privátba a Huawei e-mail címét.

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#12153) Viki1990


Viki1990
csendes tag

SZiasztok!
Memóriakártya kérdés.
Az alábbi jó lehet a telefonba?
https://scontent-vie1-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/20228735_1314506595332770_7652446147830242703_n.jpg?oh=e602654df0c576d54a0bb278d5d5b654&oe=59ECE653
Köszönöm :)

(#12154) bubus66 válasza Viki1990 (#12153) üzenetére


bubus66
nagyúr

Ez milyen memória kártya?

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#12155) Muerte68 válasza Viki1990 (#12153) üzenetére


Muerte68
addikt

Ez két kép az ETO pályáról :F

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#12156) pjen válasza Viki1990 (#12153) üzenetére


pjen
félisten

Nem tudom milyen teló,de szinte biztos,hogy micro SD kell és ha lehet class 10.A gyártó szinte mindegy,az egyiket délelőtt a másikat délután gyártják Kinában.

(#12157) Viki1990 válasza pjen (#12156) üzenetére


Viki1990
csendes tag

Elnézést, rossz link volt a vágólapon. Ezt néztem ki, nem tudom megfelelő-e a telefonba.
SanDisk microSDHC memóriakártya 16GB + adapter 80Mb/s CL10

(#12158) pjen válasza Viki1990 (#12157) üzenetére


pjen
félisten

Persze, jó az.

(#12159) bubus66 válasza Viki1990 (#12157) üzenetére


bubus66
nagyúr

Igen jó hozzá.

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#12160) Viki1990 válasza bubus66 (#12159) üzenetére


Viki1990
csendes tag

Köszönöm!! :R

(#12161) Ferike81


Ferike81
senior tag

Sziasztok!
A feleségemnek van egy dual simes P9 lite. Az lenne a kérdésem, be lehet-e olyat állítani, hogy egy számot csak a 2. sim-ről hívjon, a többit az 1. sim-ről. Kényelmetlen, ha mindig hívás előtt kell választani. Nem lehet olyat állítani, hogy bizonyos szám tárcsázásakor a 2. sim legyen az alapértelmezett? Köszönöm előre is. Mintha MM-en lett volna ilyesmi, de lehet nem jól emlékszem.

Nem mindegy, hogy egy okos hülyéskedik, vagy egy H.Ü.L.Y.E. okoskodik.

(#12162) espista válasza Ferike81 (#12161) üzenetére


espista
senior tag

A beépített tárcsázó sajnos nem tud ilyet, de a True Phone Dialer & Contacts igen.

Romani ite domum!

(#12163) Ferike81 válasza espista (#12162) üzenetére


Ferike81
senior tag

Köszönöm. Sejtettem, hogy külső app kell hozzá. :R

Nem mindegy, hogy egy okos hülyéskedik, vagy egy H.Ü.L.Y.E. okoskodik.

(#12164) Jarod1


Jarod1
addikt

Nálatok is lassan indul a kamera a gyári 180 as firmware el?

(#12165) K e n y a válasza Jarod1 (#12164) üzenetére


K e n y a
tag

Nem, mert csináltunk FR-et...! ;)

Nem a lényeg, se nem a részvétel, hanem a fontos!

(#12166) espista válasza Jarod1 (#12164) üzenetére


espista
senior tag

Vagy, aki csinált FR-t és mégis lassan indul el neki a kamera app, az a biztonsági módban való indítás után rájött, hogy valamelyik app fogja vissza az alkalmazást.

Romani ite domum!

(#12167) kazy76


kazy76
aktív tag

B160-s van a telómo de még mindig nem jelzett az ota. Nem tud valaki linkelni nekem egy rá való frissítést?

Samsung Galaxy S8_Samsung Galaxy J5 2017

(#12168) #54715584


#54715584
törölt tag

Sziasztok,

Milyen okosóra ajánlott a készülékhez, ami vagy aminek a szoftvere tud magyarul?
Csakis magyar nyelven érdekelne és valami jól kinéző.
Nézegettük a B2 / B3 párost de árához képest a tudásuk nem sok.
Van ezen kívül jó alternatíva?

(#12169) Jarod1 válasza #54715584 (#12168) üzenetére


Jarod1
addikt

band0

(#12170) golyós


golyós
őstag

Az adatforgalom számlálására nincs valami megoldás? Eltünt a 7.0-ból ez a menű és semmit nem ér a gyári elsejétől számolás, ráadásul pontatlan.
A telefon szerint elfogyott az 1gb, míg a szolgáltató szerint még van 450mb.Azért ez elég lényeges különbség.

Honor 20 Pro & Samsung GalaxyS23 Ultra & Note 10 lite & Iphone 13PM

(#12171) cubix


cubix
tag

Vodafone kiadta a VNS-L21C02B332-t(384MB)

「시작이 반이다」

(#12172) Jarod1 válasza golyós (#12170) üzenetére


Jarod1
addikt

Vodás vagy?

(#12173) golyós válasza Jarod1 (#12172) üzenetére


golyós
őstag

Nem, Telekom.

Honor 20 Pro & Samsung GalaxyS23 Ultra & Note 10 lite & Iphone 13PM

(#12174) winben


winben
aktív tag

Srácok, miért van az, hogy minden bekapcsolás/újraindítás után kikapcsolódik a bluetooth? Okosórát használni így elég bizonytalan. (ds, legújabb fw)

(#12175) Zsocy155 válasza winben (#12174) üzenetére


Zsocy155
őstag

FR-t csináltál miután rátetted a 7.0-t?

(#12176) winben válasza Zsocy155 (#12175) üzenetére


winben
aktív tag

Igen.

Hagytam neki, hogy felmenjen a 2G frissítés aztán a ~300M is, majd hard reset.

(#12177) Zsocy155 válasza winben (#12176) üzenetére


Zsocy155
őstag

A hard reset-en mit értesz?
Én a factory reset-re gondoltam, ami a recovery-ből elérhető.

(#12178) winben válasza Zsocy155 (#12177) üzenetére


winben
aktív tag

A menüben a telefon gyári alapállapotra visszaállítása menüt értem.
Ekkor újraindul és egy körben megy végig a csík és írja, hogy wipe-ol.

(#12179) ANDROID??? válasza winben (#12178) üzenetére


ANDROID???
addikt

Az annyi, hogy a gyári beállításokra állítod vissza a telefonod, az sokat nem ér. Ja de, mert a csengésed az alap lesz pl. ;]
Factory Reset, vagy ne csodálkozz, ha valami nem tuti, ennyi.

(#12180) winben válasza ANDROID??? (#12179) üzenetére


winben
aktív tag

Az megvan, hogy a wipe-olás mit jelent?

Egyébként nem is értem miért számít egyáltalán az megoldásnak, hogy "FR volt? Ha nem akkor csináld meg és jó lesz minden".

Én itt feltettem egy tök általános kérdést, ami nem specifikus és bárkinél kipróbálható és ha mondjuk kipróbálnátok, hogy a tieteken mizu akkor lehet kiderülne, hogy egy másik program kavar-e be nálam, vagy ez az OS alap viselkedése.

Merthogy (és igen, ezt elfelejtettem mondani) 6-os droidon is már ezt csinálta, de csak akkor figyeltem fel rá mióta megvan a bt-n kommunikáló mi band 2.

(#12181) ANDROID??? válasza winben (#12180) üzenetére


ANDROID???
addikt

Bocs, lehet a miband 2 szívat. ;]
Többi no comment...

[ Szerkesztve ]

(#12182) ORCA58


ORCA58
addikt

Ma megkukkoltam az MM-ben a P9Lite új testvéreit (Huawei, Honor)). Örömmel tapasztaltam hogy jól választottam. Semmi olyan tulajdonsága nincs az újabbaknak, amit hiányolhatnék. A kamera nem hoz lázba, ami van nekem megfelel. Viszont hiába szépek, ismét megállapítom, nagyon nagy hülyeség a 2,5D képernyő üveg. Az üveg hátlap pedig már csak az olvadó jégnél nem csúszik jobban, és ráadásul törékeny is. Nincs melegedési problémám a legnagyobb forróságban tokban is tölt navi + zene közben. Mi kell még? Jó üzemidő. Most ilyent is tud. Rátöltés egy másodperc sem volt.
[Grafikon]
[Fogyasztái szint]
[Képernyő idő]
[Telefonálás]
Éjjel kikapcsolva a WiFi. Amúgy Email és Messenger folyamatos szinkron. Mindezt FR nélkül, és 1080 óra folyamatos futás alatt prudukálja. :C Csak maradjon is ilyen!!

Kezembe volt a Konkurencia csúcskészüléke, az S8 is. Egy az MM-ben egy a Samu boltban. A kijelző mérete tetszik, de az érzékenysége a fasorban sem volt a Huaweihez képest. 3-4 -szer ráböktem mire hajlandó volt érzékelni a menüben is, az ikonoknál is. Aztán rájöttem nem elég finoman hozzáérni. Erősebben kell bánni vele, szinte meg kell nyomni. :F Mindkettő ilyen volt.

Rájöttem, hogy múltkor miért indult újra a messenger, mikor kilőttem. Még 6-oson feltettem a PM Plus alkalmazást, ami ott részben működött. Nem igen akarta elindítani az alkalmazásokat. 7-bétán végképp nem, csinált semmit, de fent maradt. Most 7-esen mivel be volt kapcsolva az automatikus indítás a messengernél mindig újra indítja. Van viszont mása app amit nem indít el. :F
Az FR tudom leszedné, és ha minden igaz nem is telepíthető a 7-esre.

[ Szerkesztve ]

(#12183) boneyard válasza winben (#12180) üzenetére


boneyard
tag

Én most bekapcsoltam, újraindítottam a telefont és bekapcsolva maradt.
De egy okostelefont nem kell naponta újraindítani, max pár havonta vagy te gyakrabban szoktad?

[ Szerkesztve ]

(#12184) bubus66 válasza winben (#12180) üzenetére


bubus66
nagyúr

(#12178) winben

de a telefon kikapcsolva és a hangerő le + bekacsoló gmob és nem a Gyári Beállítások vissza állitása van

Nem mondta senki, hogy kötelező.de ajánlott. Minden főverzió és egyéb bugnál ajánlott nem kötelező. De akkor együtt kell élni a bugakal..

ha a 6.0-nál is csinálta akkor esetleg lehet a bluethoot antenna hibás meg a telefonba (az nem lett, írva sehol, hogy mással csatlakozik-e), vagy a mi ban 2 is lehet hibás, vagy a nem a hozzá való alkalmazás van feltéve....

(#12181) ANDROID???

Miért????

[ Szerkesztve ]

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#12185) ANDROID??? válasza bubus66 (#12184) üzenetére


ANDROID???
addikt

Passz, de ha le lett "fikázva" a hozzászólásom, akkor a felhasznál tudja a hiba okát :K

(#12186) bubus66 válasza ANDROID??? (#12185) üzenetére


bubus66
nagyúr

Ja értem.....

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#12187) bmt50


bmt50
senior tag

Ha valaki esetleg MIUI-s rom gyártására adná fejét, itt egy video:
https://m.youtube.com/watch?list=PLzVhswXRAfBs6OBcJs3FIN9dMOxlpLfGu&v=gy7GgXPd6dg

[ Szerkesztve ]

Dudálj csak nyugodtan, épp tárazok!!!

(#12188) winben válasza boneyard (#12183) üzenetére


winben
aktív tag

Én néhány naponta. Vannak alkalmazások, amik kibuknak a hosszabb uptime miatt, valszeg leöli őket az alaprendszer, mert néha elfogy a memória. Meg eleve érezhető, hogy mondjuk egy egész napos mobilnet tethering után kezd belassulni, döcögőssé válni a rendszer. Először gondoltam, hogy az ilyen a túlmelegedéstől lehet, de az az érdekes, hogy ha újraindítom akkor minden akadozás megszűnik.
Ez tapasztalható volt ugyanúgy 6-os droidon is, mint a mostanin.

(#12182) ORCA58
Teljes mértékben egyet értek, én is megnyomkodtam az összes új modellt a MM-ban (annó a sima P9-et is) és lényegében semmi olyat nem láttam bennük ami egyáltalán elgondolkodtatott volna a frissítésen

(#12184) bubus66
Nem tudtam, hogy van különbség a kettő között. Egyébként nem bogaras a rendszer, minden rendben működik. A bluetooth egység hardveresen szerintem nem lehet hibás, mert viszonylag sokmindenhez azt használom (karkötő, fejhallgató vagy külső hangszóró, headset).
Tehát a bt-t tudom használni, csak fura, hogy bekapcsoláskor mindig be kell újra és újra nyomni és ha elfelejtem akkor csak a fejemet fogom, hogy mennyi hívást/üzenetet nem vettem észre.

Szóval gyanús, hogy a miband szoftvere okozza véletlenül, de inkább megtanulok együttélni a helyzettel, mint letörölni és próbálgatni. :)

(#12189) ORCA58 válasza winben (#12188) üzenetére


ORCA58
addikt

Nem tudom hogy ténylegesen a memória fogy el, vagy csak a Huawei hülyesége miatt az alap szabad memória felénél többet nem enged használni. Mindenesetre 500 MB alatti szabad memóriát ha bele gebedek sem tudok produkálni. A 4Gb-os Huawei-Honor modelleknél pedig a 2GB alá nem megy a topikjukban olvasottak alapján.
Felmerülhet a kérdés minek sok memória, ha nem használhatom?
Vagy annak a ki szereti az összeesküvés elméleteket: Tényleg benne van az a memória amit jelez, vagy csak valami trükk?

Az Alcatel OT995-ben 0.5 GB-os memóriában anno közel 0 is volt a szabad, így nem csoda, hogy több app-ot tudott a memóriában tartani mint a P9-Lite. Ha tényleg sok appot szeretnék folyamatosan futtatni, akkor nem lennék jó barátságban :N

(#12190) #54715584 válasza Jarod1 (#12169) üzenetére


#54715584
törölt tag

Az pont nem tetszik a célszemélynek. Most elkezdtünk nézelődni a fitness karperecek után.
Esetleg Fitbit lehet alternatíva? Használtam másik telefonnal és nekem nem gond az angol,de neki magyar kellene mindenképpen mind2 eszközön.

(#12191) pityu8


pityu8
tag

Sziasztok. Azt hogyan lehet beállítani, hogy a kezdőképernyőn feloldás nélkül ne lehessen semmit csinálni? Most lehet hívást fogadni, fényképezni, meg még egy csomó dolgot csinálni.

(#12192) bubus66 válasza pityu8 (#12191) üzenetére


bubus66
nagyúr

Nem a Záró képrenyőn????

[ Szerkesztve ]

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#12193) djapor96


djapor96
őstag

Sziasztok, pár napja jobb felül az óra meg az akku jel közt megjelent egy + jel. Mi ez?
https://drive.google.com/file/d/0B69-jkRWmKycN1M2Ynp6bUJjMlE/view?usp=drivesdk

[ Szerkesztve ]

Qtek S100, Mio A701, HTC Kaiser, Samsung Omnia i900, Xperia X10i, Samsung S2, Huawei U8500, Samsung Note , HTC One, Samsung Ace 3, Lenovo Vibe X2, S850, Huawei P8 lite, P9 lite, Mi Mix 2, Mi9 Lite, Mi11 Lite, Samsung Galaxy Z Fold 3

(#12194) szemesi69 válasza djapor96 (#12193) üzenetére


szemesi69
addikt

Energia takarékosság be van kapcsolva?

Xiaomi redmi note 12 pro

(#12195) pityu8 válasza bubus66 (#12192) üzenetére


pityu8
tag

De, Záró képernyő. Szóval az a gondom, hogy a teló órákat pihen, én máshol vagyok, kiírja a hívót, és félódás nélkül is bárki fel tudja venni. Vagy bekapcs gomb rövid nyomás, és lentről felfelé "simogatásnál" van egy csomó lehetőség, ahhoz sem kell feloldás.

(#12196) MK VII válasza pityu8 (#12195) üzenetére


MK VII
veterán

Tedd zsebre a telefont, ne hagyd ott ahol épp nem vagy ott és problem solved. Vagy kapcsold ki.

Alapvető okostelefonos funkciókat szeretnél kiiktatni... :)
Picit gondolkodj. ;)

(#12197) bubus66 válasza pityu8 (#12195) üzenetére


bubus66
nagyúr

Kapcsold ki és megvan oldva...... Ilyet még nem is halottam. Vagy amit a kolléga mondot tedd zsebre vagy a táskádba.

[ Szerkesztve ]

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#12198) bubus66 válasza djapor96 (#12193) üzenetére


bubus66
nagyúr

Kapcsold ki az energia takarékos módott és eltünik.

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#12199) bubus66 válasza pityu8 (#12195) üzenetére


bubus66
nagyúr

lentről felfelé "simogatásnál" van egy csomó lehetőség

Mi az a csomó lehetőség talán a "Hangrögzitő" a Zseblámpa vagy a számológép ja meg QR kód olvasó (ezek nagyon fontos funkciók) a többi biztos, hogy nem megy a pl.: a magazinba való belépés sem megy feloldás nélkül.

Szóval az a gondom, hogy a teló órákat pihen, én máshol vagyok, kiírja a hívót, és félódás nélkül is bárki fel tudja venni.

Az elég baj, ha valaki ilyet csinál....

Nekem még a feleségem se veszi fel a telefonom, ha nem vagyok a közelébe. Csak akkor ha mondom neki, és ez anno a Tűzoltóságnál is így volt, soha nem vettük fel a másikét..

[ Szerkesztve ]

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#12200) Sanki válasza pityu8 (#12195) üzenetére


Sanki
addikt

Tegyél rá jelszavas / pin kódos védelmet, emellett állítsd be, hogy milyen adatok jelenhessenek meg a zárképernyőn, illetve akkor ne hagyd őrizetlenül a telefont (vagy némítsd le, hogy ne vegyék észre).

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.