Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Huawei P9 téma összefoglaló
[Huawei P9-P9 Lite OFF Topikja!!]
Kötetlen beszélgetés a P9 és P9 Lite tulajdonosoknak!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#26101) emeritus válasza jeni (#26097) üzenetére


emeritus
tag

Pontos adatok híján feltételezésekre hagyatkozunk. Én azt vélelmezem, hogy nem ugyanaz a Telekom sim került vissza, ami eredetileg benne volt. Tudom, hogy az APN beállítások az adathálózati elérést határozzák meg. de...

Az a jó megoldás, amelyről ez a gyakorlatban bebizonyosodik.

(#26102) Pikaa


Pikaa
aktív tag

Sziasztok!

Nem rég került a kezembe egy Huawei P9 típusú telefon és a töltő bemenetelénél, a dugasz eléggé lötyög. Ez szervizelni lehet, ha igen drága dolog? Köszönöm.

(#26103) jeni válasza Pikaa (#26102) üzenetére


jeni
félisten

Ha garis akkor ingyenes lesz.
Egy ilyen USB - C csati csere nem nagy összeg. Amúgy vannak Huawei napok ott akár fele annyi is lehet a végösszeg.

(#26104) asynur válasza emeritus (#26074) üzenetére


asynur
tag

Fejlemény: ma jött egy mail a GLS-től, hogy jön a futár holnap a telefonért (az emagos háztól-házig garancia révén, emagos mail nem érkezett). Ha jól számolom bejelentéstől ez a 11. munkanap ( 5 napot ígérnek alapból, de fekete péntek és hasonlók miatt szerintem ez annyira nem vészes).

A szerviz elvileg Romániában van és alapvetően nem olvastam jókat róla (hosszadalmas szervizelés, lerontott esztétikai állapot szervizelés után) de elég kevés az infó, a telefon pedig karcmentes az akku-t pedig megrendeltem hozzá hétfőn (ha már nem garantált, hogy eredetit adnak a hazai/eu-s oldalakon sem akkor Kínából arra figyelve, hogy legalább 2019-es gyártmányú legyen, eltarthat egy darabig míg ideér).

Létezik itt valamilyen emagos topic? nem nagyon találok olyat ahol rendszeres aktivitás lenne.

Most filozofálgatok, hogy adjam át vagy jelezzem a futárnak, hogy ne jöjjön.
Az utódja már megvan, mert gyakorlatilag így nem volt használható, de látható púposodás és szokatlan melegedés nem volt.

[ Szerkesztve ]

(#26105) Pikaa


Pikaa
aktív tag

Csináltam egy wipe data/factory resetet a telefonon (P9-l09). Amint elindult a telefon és utána elértem a google fiók hozzáadásához, akkor egy kis problémába akadtam.
"Kérjük, jelentkezzen be az egyik tulajdonosi fiókkal ezen az eszközön." szöveg bukkan fel, jelentkezhetek be akárhányszor.
Ötletetek?

(#26106) emeritus válasza asynur (#26104) üzenetére


emeritus
tag

Nehéz ügy, neked kell döntened, hogy átadod, vagy sem, ebben nem lehetünk okosak. Az akkucsere maga nem igényel különösebb szakértelmet, vagy óvatosságot, ha módod van átlátszó fóliával leragasztani az elő és hátlapot, akkor az esetleg kevésbé gondos kezelés sem hagy nyomokat.

Az a jó megoldás, amelyről ez a gyakorlatban bebizonyosodik.

(#26107) k-adi


k-adi
nagyúr

Hello.
Bebugolt a fb app-om és mivel "rendszer app" (előtelepített) ezért nem engedi letörölni, pedig szerintem egy reinstall megoldaná...

szóval a kérdésem, hogy lehet egyszerűen kigyomlálni a telóról, hogy aztán storebol visszarakjam az appot? :F

(#26108) emeritus válasza Pikaa (#26105) üzenetére


emeritus
tag

Tényleg csak ötlet. YouTube kereső: "Google Account ByPass Huawei ...". Állítólag jól működő megoldások. (Én még nem próbáltam, mert nem kényszerültem rá)

Az a jó megoldás, amelyről ez a gyakorlatban bebizonyosodik.

(#26109) Caldera válasza k-adi (#26107) üzenetére


Caldera
aktív tag

Nekem anno engedte törölni, az volt az első, hogy a FB és Twittert töröltem.

''Úgy élj, hogyha leperg előtted az életed filmje érdemes legyen végignézned.''

(#26110) k-adi válasza Caldera (#26109) üzenetére


k-adi
nagyúr

nekem nem engedi... "rendszerapp ot nem lehet törölni"
store se tudja eltávolítani

(#26111) emeritus válasza k-adi (#26107) üzenetére


emeritus
tag

Csak ötlet: töltsd le a FB Lite változatát, átmenetileg használhatod és ezen keresztül próbálhatod kezelni/javítani a FB hibát. Közben a FB kilövésével is próbálkozhatsz.

Az a jó megoldás, amelyről ez a gyakorlatban bebizonyosodik.

(#26112) gyu84 válasza k-adi (#26107) üzenetére


gyu84
tag

Ezzel a módszerrel próbáltad?
https://logout.hu/bejegyzes/petya220/elotelepitett_bloatware-ek_eltavolitasa_androidrol.html
Nekem Cunaja ROM van, rootolt, de a céges Samsungromról így szedtem le egy csomó szemetet.
ADB Minimal-t letöltöd a gépre, App Inspectorral megnézed a csomag nevét és a leírt paranccsal törlöd: pm uninstall -k --user 0 <csomag neve>

[ Szerkesztve ]

(#26113) Cunaja


Cunaja
Topikgazda

Sziasztok!
Most jöttem ki a Huawei Központi szervizből. 1.5 óra volt.
Kapott a kicsike egy új akkut 2-év akku garival. Most haza megyek és már mókolom vissza rá a Cunaja V14-et. Ez a T-mobil rom valami förtelem. ;]

[ Szerkesztve ]

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#26114) Pikaa válasza emeritus (#26108) üzenetére


Pikaa
aktív tag

Próbálom, de nem jön össze..

(#26115) tpeter77 válasza Cunaja (#26113) üzenetére


tpeter77
addikt

Ezen morfondírozok én is, az új akksi kezd normálisan működni, két naponta töltöm, ha nem nyomkodom sokat.
Vodás szoft van rajta, ez bonyolítja kissé.
Karácsony körül szabadságon leszek és végigolvasom, mit kell tennem.
BL nyitás pénzbe kerül és csak 3 napig érvényes a kód, ugye erre jól emlékszek?

[ Szerkesztve ]

(#26116) Cunaja válasza tpeter77 (#26115) üzenetére


Cunaja
Topikgazda

A credit érvényes 3 napig, a kód az már a tiéd lesz. Amikor látod a kódot majd, jegyezd fel. Most azt hiszem 5EURO.

Szerk.
Lackooo: Valahol ezt olvastam, de nem biztos.

Szerk.
rokafiu77:#26118 Nem kell, ha megtalálod, jó lesz.

[ Szerkesztve ]

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#26117) Lackooo84 válasza Cunaja (#26116) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Nahát áremelés volt?

The Truth is out there...

(#26118) tpeter77 válasza Cunaja (#26116) üzenetére


tpeter77
addikt

Már vettem nyáron kódot, ha megtalálom nem kell ujra fizetnem érte?
Akkor ez örök, sosem jár le? Lehet félreértettem amit írtak nekem korábban.

(#26119) Lackooo84 válasza tpeter77 (#26118) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Már miért járna le? :D

The Truth is out there...

(#26120) tpeter77 válasza Lackooo84 (#26119) üzenetére


tpeter77
addikt

a kódot hol keressem? Emailben jön? már nem rémlik, hogy volt...

[ Szerkesztve ]

(#26121) tpeter77 válasza Lackooo84 (#26119) üzenetére


tpeter77
addikt

Félsiker, megvan a két XLS fájl, de nem tudom mi volt a jelszó hozzá...
Egyáltalán melyik oldalon kellett regisztrálni, hogy megkapjam az excel fájlt?

(#26122) juuzer válasza Cunaja (#26113) üzenetére


juuzer
addikt

Ennyi volt a Nova? 😂

Vamos a la playa.

(#26123) Cunaja válasza juuzer (#26122) üzenetére


Cunaja
Topikgazda

Most is a Novárol írok. Azt mondták a Huawei-nél, hogy a Nova 5T, P30 kopi.
A P9 telepíti magát. Majd holnap folytatom, mert most jönne a B504 és az nagy.
A SIM-kártyát is pakolgatom, mert anélkül nincs frissítés.
Holnap délután B504 és jöhet a kínai rom.

[ Szerkesztve ]

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#26124) juuzer válasza Cunaja (#26123) üzenetére


juuzer
addikt

Jaaa már azt hittem, hogy visszaváltottál.

Sry ne haragudj. 😂

Én még mindig gondolkodom, hogy lecseréljem e a P9-et dgy P30/Próra vagy egy OP 7T/Próra. :/

Meg azon, hogy megcsináljam a törött P9-et és felrakjam rá a ROMod. :D

Vamos a la playa.

(#26125) Cunaja válasza juuzer (#26124) üzenetére


Cunaja
Topikgazda

Már Cunaja V14-en vagyok megint, most lakom be, hogy minden kéznél legyen, ha esetleg kell.

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#26126) cenzor válasza Cunaja (#26125) üzenetére


cenzor
tag

Szia Cunaja!

V14-gyel kapcsolatban szeretnék két dolgot kérdezni.

1) A leírásban is, illetve a fórumban is szerepelt már, hogy a V14-en ne nyomjunk gyári visszaállítást, mert tégla lesz a telefonból. Gondolom ezt érdemes komolyan venni :) Mit kell tenni, ha mégis vissza szeretnénk állítani a V14-et gyári állapotba? Újra kell húzni rajta a romot? Ezt melyik lépéstől kell kezdeni?

2) Ha jól értem a leírást, akkor a telepítés során kikapcsoljuk a file rendszer titkosítását. Röviden el tudod mondani, hogy ez miféle kockázatot rejt magában? Mennyivel több adathoz férhet hozzá az, aki így a telefon birtokába jut?

Köszönöm!

(#26127) Cunaja válasza cenzor (#26126) üzenetére


Cunaja
Topikgazda

Szia!
VersionB540. zip kell elsőnek.
Majd felrakni a gyári romot és utána a V14-et újra.
Ezt eltudod kerülni, ha egy teljes nandroid mentést csinálsz a V14 feltelepitése után egyből.
A data decrypt, azaz a titkosítás feloldás után, minden személyes adatod kinyerhető. Mikor mit csináltál, mikor mit néztél, az otthonod címe is akár. Ami a legkeményebb, a bankkártyád adatai és ōsszes jelszavad. Persze csak annak aki ért hozzá.

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#26128) cenzor válasza Cunaja (#26127) üzenetére


cenzor
tag

Köszönöm!

(#26129) Relo


Relo
tag

Sziasztok!
Került hozzám egy p9 l19 telefon ami sajnos rendellenesen müködik.
Szoftveresen is van valami nyűgje, mert hiányzik a kamera app és sok google app. Viszont ami a leginkább zavaró, hogy bekapcsolás vagy feloldás után sokszor csak felvillan a kijelző, majd leveszi a háttérvilágítást teljesen, de erős fényben látszik, hogy a tartalom ott van a kijelzőn. Valamikor csak többszöri feloldás - lezárás - feloldás után tér magához a háttérvilágítás. Viszont ha ezután magához tér, akár több órás nezezés vagy filmnézés közben sincs gond.
Találkozott már valaki ilyen hibával?
Nem tudom hogy alaplap, kijelző vagy az amúgy is fenálló szoftveres hiba okozza ezt? Ha van valakinek valami tippje szívesen meghallgatom!

(#26130) Cunaja válasza Relo (#26129) üzenetére


Cunaja
Topikgazda

"Került hozzám egy p9 l19 telefon ami sajnos rendellenesen működik."
Került!
Akitől került, frissíteni akarta a romot és nem teljes rom lett feltéve. Azért nincs kamera és a Google is hiányos.
Valahogyan kellene a rom verzió száma, ha azt kitudnád lesni nagy segítség lenne.
Amúgy először a romot tegyük helyre és utána gyanakodjunk a hardverre.
Ami hibát és jelenséget felsoroltál, azt okozhatja a rom hiba is.

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#26131) lumesz


lumesz
tag

Sziasztok! Mi okozza azt a problémát,hogy minden nap újra kell indítani a telót, mert nem csatlakozik a mobilnethez? :F

(#26132) emeritus válasza lumesz (#26131) üzenetére


emeritus
tag

Szia! Én az APN beállítások és az előnyben részesített hálózati mód ellenőrzésével, majd módosításával kezdeném az okok keresését.

Az a jó megoldás, amelyről ez a gyakorlatban bebizonyosodik.

(#26133) Nagyfejű


Nagyfejű
aktív tag

Sziasztok. Dobozos minden tartozékosP9 mitérhet?tavaly uj aksi alaplap meg kijelzőt kapott gariba, igy most 2021 irja a garit. Szeretnem eladni, nem azért mert szar csak kaptam egy P20at es igy felesleges lett a p9 amugy eva_l19 dualsimes edigital vasarlasu. Mennyiert hirdessem meg,.?

(#26134) Uher válasza Nagyfejű (#26133) üzenetére


Uher
aktív tag

Jofogason ahogy nezem 35-45 kozott vannak hirdetve.

(#26135) Azharel


Azharel
aktív tag

Pár hónapja cseréltem akkut, néhány hétig tök jó volt aztán utána ugyan olyan retek lett mint ami előtte volt. 30% akkutól pillanatok alatt ugrál lefele, 3óra képernyő idő jön ki. Akku csere után reset is volt. Ezt tettem bele, szerintem eredeti. Súlyra és kinézetre is teljesen megegyezett a gyárival. Van valakinek tippje, hogy most ilyenkor mivan ?

(#26136) jeni válasza Azharel (#26135) üzenetére


jeni
félisten

a vásárolt aksi is lehet hibás,de benne van a pakliban,hogy más baja is lehet a telónak.

(#26137) Lackooo84 válasza Azharel (#26135) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

"OEM jellegű"? :U

The Truth is out there...

(#26138) emeritus válasza Azharel (#26135) üzenetére


emeritus
tag

Tippem volna, de aligha vigasztal: hamisat vettél. Az adott árért szerintem nem lehet "kompatibilis" akkut előállítani. A neten kínált "eredeti Huawei" akkuk döntő hányada a gyakorlatban hamisnak bizonyul, a gyárinak a nyomába sem ér. A javaslatom nem szívderítő: újabb csere a Huawei Szervíz Napok alatt gyári márkaszervizben. Sajnos.

Az a jó megoldás, amelyről ez a gyakorlatban bebizonyosodik.

(#26139) Azharel válasza emeritus (#26138) üzenetére


Azharel
aktív tag

Elfogadom, legyen hamis. Az a baj a szervíz napokkal, hogy az ország másik felében élek szóval ez nem opció. Csak tudnám akkor hol tudnék biztosan eredeti akkut venni. Erre gontolam még, jó értékeléseket írnak róla.

(#26140) emeritus válasza Azharel (#26139) üzenetére


emeritus
tag

Én nem lennék optimista, ha összesen 7 értékelőből egy már nem adott 5 csillagot. Javaslom, nézz szét az "Alin" is. Ott a saját név alatt forgalmazó utángyártók ára jellemzően meghaladja az "eredeti Huawei" árakat, amely utóbbiak eléggé szórnak is. (Pesszimális esetben mind hamis, bár akadhat gyári, vagy gyárihoz közelítő minőség.) Talán valaki saját tapasztalatból tud javasolni nála bevált szállítót. Én magam hasonló helyzetben a NOHON utángyártót választottam, nem bántam meg, de mindenki maga dönt.

Az a jó megoldás, amelyről ez a gyakorlatban bebizonyosodik.

(#26141) Azharel válasza emeritus (#26140) üzenetére


Azharel
aktív tag

És meg vagy elégedve ezzel a nohon-al ? melyiket vetted belőle, a 3000 vagy a 3550 ? A feleségem használja most már a p9-et én samu a70-et vettem helyette. De állandóan panaszkodik szóval kell bele valamilyen akku. Minden esetre ma accubattery-vel megnézem mekkora a kapacitása...

(#26142) emeritus válasza Azharel (#26141) üzenetére


emeritus
tag

Röviden: meg. Hosszan: a NOHON egy P10-be került, de a Huawei-akkuk kínálata szinte minden típusnál azonos. Jelesül széles ártartományban eredetiként hirdetik ezeket, áruk mérsékelt, a minősítésük változó, a szakmailag megalapozottnak tűnő vélemények inkább negatívak, a "genuine" akkuk igen nagy valószínűséggel nem "valódiak", esetenként silányak.
Tény, hogy a Huawei gyári akkuk nagyon jók, a P9-ben a három éves akku cseréje nem indokolt. Mivel a P10-ben sajnos cserélni kellett, (Supercharger?) kisebb kockázatúnak láttam egy korrekt utángyártót (utánaolvastam) választani, mint egy valószínűleg hamissal próbálkozni. A döntés nem egyszerű. Esetleg a Huawei vevőszolgálattól kérhetsz infót arról, hogy kinek szállítanak MO-ra, jelezve, hogy Huawei Szerviz Napok nálad nem opció.

Az a jó megoldás, amelyről ez a gyakorlatban bebizonyosodik.

(#26143) Cunaja


Cunaja
Topikgazda

Békés Boldog Karácsonyt Mindenkinek!

[ Szerkesztve ]

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#26144) jeni válasza emeritus (#26138) üzenetére


jeni
félisten

OEM az csomagolás nélküli,de az a fura,hogy kompatibilis na ez a szó nem illik oda vagyis a utángyártót a kép alapján nem annak kell lennie.

(#26145) tpeter77


tpeter77
addikt

Sziasztok

Segítséget kérnék, milyen 5G frekvenciákat támogat a telefon?
Van egy szolgáltatói router, de csak pár percig látja a telefon a jelet. Beállítottam egy fix frekire, azt látja, de néha leakad, hátha csak ez a gond.
2.4 Gigán soha semmi probléma nem volt, de az 5G szórakozik velem.

(#26146) bluemirage válasza tpeter77 (#26145) üzenetére


bluemirage
őstag

Az 5ghz-es WiFi-t ( pl AC ) simán viszi. Én is azzal használom, arról' írok.

Meliora sunt bono inimica

(#26147) Williams válasza tpeter77 (#26145) üzenetére


Williams
aktív tag

Szia!
Én is 5ghz-en használom itthon gond nélkül.

Más, nem tudom hol érdemes kérdezni:
Huawei P8 Lite (ALE-L21) Telenor C128B130-as rom. Gyári beállítások visszaállítva, nulláról belakva a telefon, a Messengert 504-es hibakóddal nem telepíti. Előtte ment! Leszedtem egy 2016-os apk telepítőt, az felmegy, de nem frissíti az áruházból. Mi lehet a baj?
Köszönöm, és bocs a offért!

(#26148) tpeter77


tpeter77
addikt

Nem jól kérdeztem, vagy ti nem értitek!
Talán egyszerűbb, ha máshogy kérdezek. A router beállításaiból kimásoltam, hogy az alábbi csatornákon tudja szórni a wifi jelet a router, ebből mit ismer a P9 telefon?

Csatorna: 36, 40, 44, 48, 52, 56, 60, 64, 100, 108, 112, 116, 132, 136, 140
Bandwidth: 20 vagy 40 vagy 80 MHz legyen?

(#26149) Williams válasza tpeter77 (#26148) üzenetére


Williams
aktív tag

Hát megnéztem a routerem beállításait, sokra nem mész vele :N
Channel bandwith: 20/40/80MHz (gondolom auto-t jelent)
Radio channel: Auto
Nem tudom, hogy lehetne bővebb infóval szolgálni.

(#26150) Caldera


Caldera
aktív tag

Február közepén lejár a telefonom garija. Jelenleg ezt tudja az akksija gyári B504 ROM-mal, folyamatosan bekapcsolva (éjszakára sincs repülőbe) 2G/3G hálózaton, alvó állapotban mobilnet nem aktív. 4G-re téve, állandó mobilnettel is megvan a 2 nap és kb. 1,5-2 óra SoT. Érdemes cseréltetni, vagy ez jó állapotban van?

''Úgy élj, hogyha leperg előtted az életed filmje érdemes legyen végignézned.''

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.