- gban: Ingyen kellene, de tegnapra
- sziku69: Szólánc.
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- Meggyi001: Nyilvános wc-k.....még mindig hiánypótló...
- Meggyi001: Anya, tudsz segíteni a matekban?....Nem érek rá kisfiam, majd segít a ChatGPT...
- bitpork: Phautós tali a Balcsinál 2025 Augusztus 2 napján (szombat)
- KRTLPC: Ki és hogyan élt túl? Volt ám fennakadás
- Rap, Hip-hop 90'
- Gurulunk, WAZE?!
Hirdetés
Talpon vagyunk, köszönjük a sok biztatást! Ha segíteni szeretnél, boldogan ajánljuk Előfizetéseinket!
-
LOGOUT
Huawei P9 téma összefoglaló
[Huawei P9-P9 Lite OFF Topikja!!]
Kötetlen beszélgetés a P9 és P9 Lite tulajdonosoknak!
Új hozzászólás Aktív témák
-
SOAD19
addikt
Köszi! Végül megoldódott a dolog, mert bluemirage fórumtárs megajándékozott egy gyakorlatilag új Spigen tokkal, ezúton is hálás köszönetem neki!
De, amiért újra betévedtem ide. Két évvel ezelőtt a nyaralás során, mikor is először voltam életemben tengernél kapott egy kis sós vizet a telefon. Így emiatt is emlékezetes lett a nyaralás.
A telefon kikapcsolt, és úgy is maradt. Idehaza szerencsére az egyik szervizben sikerült feltámasztani egy ultrahangos tisztítás segítségével. Viszont az ujjlenyomat olvasó funkció az megszűnt létezni, még a menüből is eltűnt a menüpontja. Ha jól rémlik, egyszer-kétszer volt hogy visszajött, egyszer talán még fel is tudtam venni az ujjlenyomatomat.
Néha bemegyek a menübe és ránézek, hátha visszajött. Most is ránéztem, és lám, megint elérhető, és fel is tudtam venni az ujjlenyomatomat. Működik is a képernyő feloldása, értesítési sáv lehúzása, stb. Újraindítottam a telefont, és továbbra is működik. Bár már vont hasonló esetet, akkor is működött 1-2 napig, de utána újra eltűnt a menüpont. Kíváncsi vagyok, most meddig fogja bírni, hátha már így marad. Jó névnapi ajándék lenne. Szurkoljatok, köszi! -
jeni
félisten
-
-
-
Cunaja
addikt
Jót nevettem!
Van aki ért hozzá, de aki nem ért hozzá, írja a sületlenségeket.
Ez kb. olyan, mint mikor utazok a vonaton és mindenki vasutas. Jobban tudja mi a csapkodás a Flirt vonatokon, mint maga a vasutas.
Mikor mondom neki, hogy a csápot szedi le a szakaszolás miatt, csak néz rám, mennyi hülyeségeket hordok össze és mi az a csáp.Viszont ellőtte még mindent tudott.
-
SOAD19
addikt
A telefon normálisan működik az ultrahangos tisztítás után, annyi hibával, hogy az ujjlenyomat érzékelés nem megy, eltűnt a menüpontok közül. Lehet, hogy egy rom újrahúzás megoldaná, de eddig nem volt hangulatom hozzá, meg nem tudom, hogy érdemes-e forszíroznom, vagy inkább örüljek, hogy ennyivel megúsztam.
Az aksis dologgal igazad van, de, csak megérné 2k-ért kicserélni egy teljesen újra. Igaz, még nem érzem, hogy jelentősen gyengült volna a mostani teljesítménye, de csak bő 1,5 éves... Meg volt egy beázás is ugyebár. -
petyametyo
aktív tag
Nincs ,legalább is a hírekben nincs Huawei Budapet-Pest megyei értékesítés részéről valaki . Remélem nem baj hogy nevet nem írok
" arról nem is szólva kivenné meg a P50-t ha még a P30-t is a 3. évében ingyen javítgatja valaki? "
Senki ezért van nekem is még P9 és lesz is még ,legalább is jövőre még tutti . Garis tavaszig ,előtte szerviz ,jövő év végéig biztos ki húzza -
PistaHegyi
újonc
Az idézet nem szó szerint hangzott el, de a beszélgetésnek ez volt a lényege.
Egyébként tájékoztattak arról, hogy nem valószínű, hogy lesz fekete és nyilatkoztam is arról, hogy csak feketében kérem. A baj az, hogy ez nem került feljegyzésre a munkalapon.
Ma délután visszamegyek és megpróbálom normális hangnemben lejátszani a dolgokat, aztán ha nem megy, akkor jön "harc".
-
krypton
senior tag
Na hát elkezdtem, de elakadtam ott, hogy a DC-Unlocker által megadott bootloader nyitó kód nem megfelelő a HWOTA7 szerint. Mint korábban írtam a EVA-L19C432B386 van a telón, tehát 2017 áprilisig van rajta biztonsági frissítés. Át kellene tennem 396-ra, és újra kérni a kódot, vagy hol akartam el?
Update: Azt hiszem megoldódott, először kellett a fast boot, és aztán csatlakoztatni, nekem úgy tűnik.
-
Trolee
aktív tag
Köszi, nem írtam, ez kb fél éve történt, szinte azonnal szét lett szedve, kitisztíva, akkor nem kapcsolt be, aztán nem is foglalkoztam vele. Viszont töltőre raktam nemrég, és mindig újraindult, majd egyszer bekapcsolt, teljesen normálisan.
Azóta nem indul el rendesen, és csak az Erecovery-ig jut, csináltam wipe/factory resetet is, viszont nem jutok ennél tovább.
Így gondoltam ha újra tudnám rakni rajta a rendszert, akkor lehet jó lenne, csak ehhez sajnos nem értek. -
Cunaja
addikt
Elsőnek C432-t kell csinálni belőle, csak azután tudod.
A blogomban olvasd el a leírását.
Figyelj oda, mert a RoolBack rom után, nem szabad véletlenül se Nougatot telepíteni.
Biztonsági mentés+ belső tároló mentése.
1. Visszatérés Android 6.0-ra
2. Oeminfo csere, de előtte legyen elmentve az eredeti TWRP-ben majd.
3. C432-es rom felrakása, majd frissítés C432B182-re és utána Nougatra. A blogomban részletesebben.
Ha már Nougaton vagy, jöhet a leírás. -
Cunaja
addikt
Az XDA-nak köszönhető az egész. [Ez] a leírás lesz egyértelműen lefordítva és jobban elmagyarázva, illetve a Cunaja verzió felrakás menete, ami optimalizást tartalmazz, illetve finomságokat.
A leírás teljes elkészítése kB. 2-óra, amit megcsinálok hamarosan.
Sajnos a Huawei még mindig az üzleti érdeket tartja szem előtt, ezért nincs EU-Oreo.
A telefont át kell alakítani kínai verzióra, de természetesen a garanciális visszatérés is a leírásban lesz.
Ha kipihentem magam holnap délután itt lesz, de legkésőbb péntek délután.
Eddig tapasztalt hiba, ami más Huaweinél is jelen van Oreo-nál, hogy a hívásvárakoztatást nem lehet aktiválni, de természetesen ennek a kikerülését is leírom majd. -
zeon.hu
nagyúr
Ebay kütyü topik.
Én nem használok ilyet, de a topikban találsz vagy tudnak ajánlani.PAtr0n: Kb 1 tucat kártyát és flashdrive-ot rendeltem már tőle, bátran ajánlom.
-
philoxenia
MODERÁTOR
-
Cunaja
addikt
Azt írtad, hogy stornó, mert kétszer írtad le ugyanazt.
Így a stornó hozzászólásodat töröltem.
Nem szerkesztünk semmit, csak ami nem ide való, vagy ha a tag kéri a törlést. A stornó számomra törlés kérésére irányult.
Szerk:
Egy kicsit gyors voltamCsak a stornót láttam és azt, hogy előtte Bubus oldala kétszer szerepelt. Bocsika
-
yanpec
senior tag
-
Cunaja
addikt
Nem SSD. hanem sima 2,5"-os vinyó.
Ezt dugnám rá otg kábelen keresztül, de abból is Y fajtát kell válasszak, a táp ellátás miatt.
A lényeg, honnan szedné a tápot, erre még nem jöttem rá, ezért nem akarok addig venni, amíg valaki nem tud ebben segíteni.
Ha a telefon adja neki a tápot, mert ügye ezt tudja, akkor nem fog a másolás baromira lelassulni, illetve elég-e a vinyónak ez a feszültség? Szerintem nem. -
Cunaja
addikt
Mindent elérhető lesz a szolgáltatós romokon, csak jelentős fázis késéssel.
Más:
Használ itt valaki külső merevlemezt a telefonhoz? Egy 500GB-os vinyót vennék a fényképek mentéseinek.
Persze nem a telefonnal fényképezzek ennyit, hanem a fényképezőm automatikusan a telefonra menti a képeket, onnan másolnám ki. -
ajalberto
csendes tag
A huawei régiókódja az a szoftver verzió "C***" szakasza, EVA-L09C432B395:
EVA: a készülék típusa, jelen esetben ugye a P9
L09: készülék hardver verziója: L09 single sim, L19 Dual sim, L29 single sim 4/64 GB verzió(idehaza nem forgalmazzák)
C432: ez a régió kód, konkrét esetben ez az EU független régió, C150 telekom, C02 vodafone(ha jól tudom), telenort nem tudom
B395: szoftver verzió száma, amikor frissül a telefon, ez a szám szokott változniJavítsatok ki, ha nem jól írtam valamit.
-
dud998
őstag
Szia!
Nem azért mert ez a P9 topic, de szerintem maradj ennél.
Nem fogod megbánni. A Samu ujjlenyomat olvasója nem az igazi, ez hibázás nélkül és fénysebességgel működik. Már kint van rá a Nougát, nekem is azzal van és semmi baja. Illetve a Samunál sokat olvasom, hogy baj van a térerővel, látszólag van, de jön az sms a nem fogadott hívásról. Itt semmi ilyen nincs és tökéletes a hangminőség is. Én imádom ezt a telefont és nem tudok rosszat mondani rá.
Új hozzászólás Aktív témák
- Kezünkben a Honor Magic V5
- Milyen processzort vegyek?
- Miért álltak az oldalak egy hétig, mi történt?
- Haladó fájlrendszerek, de mire jók? Ext4 vs Btrfs vs ZFS vs APFS
- Milyen notebookot vegyek?
- Házimozi haladó szinten
- Kínai és egyéb olcsó órák topikja
- Star Trek
- Folyószámla, bankszámla, bankváltás, külföldi kártyahasználat
- Borotva, szakállnyíró, szakállvágó topic
- További aktív témák...
- Xiaomi POCO X6 Pro 12/512gb - Makulátlan, Alza garancia, akár beszámítással
- Samsung Galaxy S22 Ultra 128GB (Phantom Black, Dual SIM) Új akksi!
- Realme C75 256GB Lightning Gold, Bontatlan, Új, 0 Perces, Arany, 1 Év Garancia
- Realme C75 256GB Lightning Gold, Bontatlan, Új, 0 Perces, Arany, 1 Év Garancia
- Samsung A53 5G Dual-sim,kitűnő állapot,karcmentes kijelző,fóliás keret,doboz,kábel,fekete
- Bomba ár! Lenovo ThinkPad T470 - i5-G6 I 8GB I 256GB SSD I 14" FHD I HDMI I Cam I W10 I Garancia!
- Asus ROG Strix G713QE - 17"3FHD IPS 144Hz - Ryzen 5 5600H - 8GB - 512GB - RTX 3050 Ti - Win11
- Olcsó Gamer PC-Számítógép! Csere-Beszámítás! Xeon 5650X / GTX 1650 / 24GB DDR3 / 250SSD+500HDD
- Törött, Hibás iPhone felvásárlás!!
- Bomba ár! HP ProBook 440 G6 - i5-8GEN I 8GB I 256SSD I HDMI I 14" FHD I Cam I W10 I Gari!