Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:01:36

LOGOUT.hu

Huawei P8 Lite - téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2351) egabi71 válasza bubus66 (#2346) üzenetére


egabi71
aktív tag

2 hetet vártam bl kódra.a Bubus fèle megoldással fèlóra alatt megvoltam vele

(#2352) Comecee válasza bubus66 (#2348) üzenetére


Comecee
csendes tag

A telefont németben vettem, független, dual, 046-os softtal, majd OTA frissítettem erre b136. És azóta nem talál gps jelet az Endomondo, se a Runkeeper...
Ezért kéne a régi 046 vagy lehet a 052?

[ Szerkesztve ]

Motor nélkül is lehet élni, csak nem érdemes... :-)

(#2353) emax101 válasza Simba86 (#2349) üzenetére


emax101
csendes tag

de azóta változott a dolog állítólag. :( már nem küldik el a kódot

(#2354) thomech válasza dns120 (#2342) üzenetére


thomech
tag

Szia, engem érdekelne összehasonlítás :) Leginkább kijelző fényereje, aksi idő, kamera, meg fülessel zene minősége

(#2355) bubus66 válasza Comecee (#2352) üzenetére


bubus66
nagyúr

Oké köszi csak nem volt egyértelmű..

(#2353) emax101

Csak abban az esetben küldenek ha nagyon elakadsz

[ Szerkesztve ]

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#2356) dns120 válasza thomech (#2354) üzenetére


dns120
újonc

Első és legfőbb véleményem hogy ha nem mindegy a pénz akkor 4C, rendes 2 év garanciával az ugye 54E a P8 lite pedig 75. Nem éri meg a +50%-ot. Kamerája szerintem egy szinten van, a P8 Lite képébe nagyítva az tűnt fel hogy nagyobb szemcsék vannak, azaz a 4c picit jobban mos. Mindkét telefon képe csak telefonon mutat, gépre téve már elég zajos 13mp ide vagy oda, mindenki mondta jaj de szép képet csinál, de egy 9x13-as képet is nehéz kinyomtatni belőle, csak ha tökéletesek voltak a fényviszonyok. Szóval a kamera rész számomra egyenlő bennük, ami különbség van az szerintem szoftveres. Hang.. Na abban nyerő a P8 lite, fülessel és kihangosítva is hangzásban és max. hangerőben egyaránt alul marad a 4C. Dinamikusabb, fülessel aki hangosabban szereti (bár hallásromlást okozhat! :) ) annak P a nyerő. A Honornál először kicsit olyan volt az érzésem mintha mono lenne a hallgatott zene. Egy szóval kifejezve élettelibb a P8-é. Ugye a másik előny a hangszóró elhelyezkedése, Ha zenét hallgatok vele otthon alap hogy a 4C-t fordítva kell letenni hogy halljam, a P8-nál pedig ha megnyitok egy videót néha csak nézek hogy nincs hang, tökéletesen lefogom az ujjammal, csak az a megoldás hogy másik irányba kell elfordítani, ebben legalább segítségre vannak a szoftveres gombok, ha fix érintők lennének rá kéne szokni a balkezes visszalépéshez :) Kijelző erősebb fényű a 4C-nél, balatoni napsütésben sem volt vele problémám, egy tesztben P8-ét látták erősebbnek de ha ezen maxra veszem nem zavaróan erős míg a 4C-nél maxon már zavart nagyon (lakásban próbálva mindkettő). Én ezt a részt a kb. mindegy kategóriába sorolnám. Honorral gazdaságos használattal 4 napig is elvoltam 5,5 óra kijelzőidővel, persze minden nap neteztem, használtam rendesen csak amikor az extra dolgok nem kellettek akkor ultra módba tettem. Aki éjjel-nappal online akar lenni annak biztos kevesebb. Mivel ellopták eltűnt a kép is, de volt olyan kijelzőképem amin 6,5 óra volt a bekapcsolt kijelző, 3 nap használat mellett. P8 L biztos nem hozza ezt, így első napok is ezt mutatják, már a % is láthatóan gyorsabban csökken. Icipicit könnyebb kezelni a P-t, vastagabb a honor és nehezebb 30 grammal, féltem is tőle de mivel 95 kiló vagyok 190 centivel gondoltam belevágok, csak elbírom :D Ami idegelt a Honornál az a hátlap recsegése. Halkan mindig megreccsent amikor felvettem az asztalról, odáig nem jutottam el vele milyen ha kis fecnit teszek alá 2 oldalról, elvileg megoldja. Maga a telefon picit gyorsabb volt, a p8L néha többet gondolkodik, persze nem zavaró szinten. Ami bennem is erősebben megmaradt az a zenei képesség, ha sokat használod akkor P8L kell neked.

[ Szerkesztve ]

(#2357) #08132608


#08132608
törölt tag

Sziasztok. Most cseréltem le a jó öreg P6-omat egy ilyen telóra. Telekomos, nem független és a 2 kártyás menü sincs, pedig a foglalatba látszik a nano sim helye. 2 kérdésem lenne. Az egyik root nélkül van lehetőség a reklámok blokkolására (nem csak böngészőben)? A másik pedig az lenne hogy most b130 van rajta, lehet vissza rakni emui 3.0-ás romot? Ugyanis van egy Alcatel One Touch Watch-om ami működik a telefonnal, csak éppen amint lezárom a kijelzőt, elfelejti a telefon hogy engedélyeztem az óra alkalmazásában az értesítéseket. A párom P7-jén nincs ilyen gond. Köszönöm a válaszokat. :) Ui: A program védetté van téve és fut a háttérben is.

[ Szerkesztve ]

(#2358) szabkrisi


szabkrisi
csendes tag

Üdv! azt szeretném kérdezni , hogy a b311 egyes firmwareról hogy kell firssíteni más firmwarera?

(#2359) la5z10th


la5z10th
tag

Sziasztok!

Vettünk a családba egy ilyen (független) készüléket és olyan gond van vele, hogy a SIM kártyát bele rakva (1. foglalatba /bluemobile/) nagyon ritkán működik a hívás része!
Hívás kezdeményezésnél kb.20-30másodpercig tárcsázza a számot mire kicsörög, de gyakran nem is indítja el a hívást!
Fogadásnál meg 90%-ban nem elérhető!!!

Térerő (hálózat) szokott lenni amikor próbáljuk!
Többször ki-és be raktuk a kártyát, illetve kicseréltük Telekomos-ra és ugyanaz a helyzet!!!

Érdeklődnék, hogy tapasztalt-e valaki ehhez hasonlót és hogyan orvosolta?

Köszönöm előre is a segítséget!

[ Szerkesztve ]

(#2360) bubus66 válasza szabkrisi (#2358) üzenetére


bubus66
nagyúr

b311 az milyen? Az csak akkor szokta ki írni (ha az emlékeim nem csalnak) ha a 046b vagy a 049 vendor mappába található update.app nem lett feltéve.

(#2359) l88t

Szerintem vidd vissza mert lehet, hogy a SIM foglalatnak van baja. ha több kártyával is csinálja.

(#2357) Marley91

A Telekomos alapból Single SIM-es ha dual SIM-esre szeretnéd ahoz kikell nyitni a Bootloadert, és utána Huawei P8 Lite Dual SIM ALE-L21 Firmware V100R001C432B046b (Android 5.0, EMUI3.1, EU verzió) ROM-ot fel tenni, meg a vendor mappában lévő update.app-ot is akkor dualos lesz a B049 végűvel pedig vissza lehet álltani SINGLE SIM-re

[ Szerkesztve ]

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#2361) bubus66 válasza szabkrisi (#2358) üzenetére


bubus66
nagyúr

Lehet frissíteni a 3 gombos módszerrel az update app-ot az SD kártya dloald mappájába másolva telefont kikapcsolod és a Hangerő le a Hangerő fel és a bekecspóló gomb egyszerre nyomásával még a frissítés el nem indul, vagy a Frissítések menübe belépve alul Menü/Helyi Frissítés/Teljes csomag UPDATE.APP a telefon elindul frissítő módba.

Van egy harmadik módszer a számtógépen keresztül, fastboot módszerrel..

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#2362) szabkrisi


szabkrisi
csendes tag

A frissítésnel már próbálkoztam és mindig ki írta hogy nem sikerült mit tegyek és melyik rendszert rakjam fel?

[ Szerkesztve ]

(#2363) szabkrisi válasza szabkrisi (#2362) üzenetére


szabkrisi
csendes tag

hogyan kell megcsinálni?

(#2364) bubus66 válasza szabkrisi (#2363) üzenetére


bubus66
nagyúr

Mint mondtam töltesd le a 049-es ROM-ot és ott a vendor mappából az updatet.appot telepítsd. HAngsulyozom a 049-ben a vendor mappába lévő update.app csak a 049 működik. A 046b-ben lévő a 046b-vel és a 052 vel működik

A lent felsoroltakból melyik ROM-ot szereted volna fel tenni????

(V100R001C432B049, Android 5.0, EMUI3.1, EU Globál verzió)

V100R001C432B041c Estonia_Finland_Greece_Hungary_Latvia_Lithuania_Slovakia_Sweden_Austria_Denmark_Czech Republic_Channel-Others_Android 5.0_EMUI 3.1

V100R001C432B046b (Android 5.0, EMUI3.1, EU verzió)

V100R001C432B049 Android 5.0 Lollipop Hungary

V100R001C432B052 (Android 5.0, EMUI3.1, Általános EU verzió)

Írtam egy privátott

[ Szerkesztve ]

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#2365) szabkrisi válasza bubus66 (#2364) üzenetére


szabkrisi
csendes tag

én az 052 est meg a 049 eset de nem sikerült. Megkérhetnélek az elejétöl mindennel eggyütt lépésről lépésre le tudnád írni?

(#2366) Zsocy155 válasza bubus66 (#2364) üzenetére


Zsocy155
őstag

A mi P8 Lite-unk ALE-L21.
A kép alapján az övé valami más, vagy rosszul látom?

(#2367) szabkrisi válasza Zsocy155 (#2366) üzenetére


szabkrisi
csendes tag

enyém is az csak valamit nem tom át neveztek a szerkesztők mert hátoldalon ale-l21 ír

(#2368) bubus66 válasza Zsocy155 (#2366) üzenetére


bubus66
nagyúr

Nem látod rosszul mert olyan ROM-ot erőltet rá amelyik nem jó hozzá..

(#2367) szabkrisi

Bootloader nyitva van? Milyen a telefon szolgáltatós vagy független?

Töltsd le ezt
csomagold ki, és a dload mappát másold az SD gyökerébe. Ettől dual SIM-es lesz mivel az 052 csak ez műkődik

[ Szerkesztve ]

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#2369) MeGabee válasza Zsocy155 (#2366) üzenetére


MeGabee
senior tag

Az övé is az,csak rom cserénél nem rakta fel a vendor mappát.
Illetve a 009 Voda romnál írt ki nekem hasonlót,mielőtt rendesen települt volna.

(#2370) szabkrisi: Na az az igazi szop@s,amikor egy féltéglásított telefont hozzádvágnak :D Wifi megy?Mert amikor nekem így ragadt,akkor wifi se volt rajta.

[ Szerkesztve ]

"Ha az ember elegendő információ nélkül dolgoztatja az agyát, az éppolyan, mintha üresen pörgetné nagy fordulatszámmal a motort."

(#2370) szabkrisi válasza bubus66 (#2368) üzenetére


szabkrisi
csendes tag

Én így kaptam

(#2371) szabkrisi válasza bubus66 (#2368) üzenetére


szabkrisi
csendes tag

Esetleg tudnál segíteni benne?

(#2372) bubus66 válasza MeGabee (#2369) üzenetére


bubus66
nagyúr

(#2369) MeGabee

Hát igen és akkor barkázzuk ki melyik ROM volt rajta.

(#2371) szabkrisi

Igen tudnék segíteni de csak estefelé mert most más dolgom van de az oldalamon le van írva képekkel. Ha esetleg nem mennem akkor a Team wieweren megpróbálok segíteni

[ Szerkesztve ]

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#2373) btcenter válasza #08132608 (#2357) üzenetére


btcenter
csendes tag

Az óra alkalmazást tedd védetté.

(#2374) szabkrisi válasza bubus66 (#2372) üzenetére


szabkrisi
csendes tag

nagyon meg köszöném és este mikor mert én is most idöhöz vagyok kötve.? Elfogadnád az oldalon a regisztrációmat nevem szabkrisi

[ Szerkesztve ]

(#2375) MeGabee válasza szabkrisi (#2374) üzenetére


MeGabee
senior tag

Ezt töltsd le,és rakd egy dload nevű mappába az SD kártyára.Utána Beállítások/Frissítő/Helyi frissítés-ből indítsd el.Ha ez nem segít,akkor majd este bubus66 segít :)

[ Szerkesztve ]

"Ha az ember elegendő információ nélkül dolgoztatja az agyát, az éppolyan, mintha üresen pörgetné nagy fordulatszámmal a motort."

(#2376) bubus66 válasza szabkrisi (#2374) üzenetére


bubus66
nagyúr

megtörtént

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#2377) szabkrisi válasza MeGabee (#2375) üzenetére


szabkrisi
csendes tag

köszönöm ezzel sikerült b133 firmware lett és ha innen a 049 akarom megcsinálni azt hogy kell?

(#2378) MeGabee válasza szabkrisi (#2377) üzenetére


MeGabee
senior tag

Felesleges,ez újabb ROM,mint a 049-es.
Szerintem hagyd így,és élvezd a telefont ;)

De ha nagyon akarod,akkor talán vissza lehet rá menni.Ott van bubus66 oldalán minden hozzá.

[ Szerkesztve ]

"Ha az ember elegendő információ nélkül dolgoztatja az agyát, az éppolyan, mintha üresen pörgetné nagy fordulatszámmal a motort."

(#2379) bubus66 válasza szabkrisi (#2377) üzenetére


bubus66
nagyúr

A 133 írja ki is??

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#2380) szabkrisi válasza bubus66 (#2379) üzenetére


szabkrisi
csendes tag

ez van most fenn.

(#2381) bubus66 válasza szabkrisi (#2380) üzenetére


bubus66
nagyúr

Akkor ez így jó ez a legújabb most nekem is ez van fent

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#2382) szabkrisi


szabkrisi
csendes tag

köszönöm mindenkinek a segítséget. :) :) :) :)) :)) :)) :)) :DD

(#2383) bandye


bandye
csendes tag

Sziasztok. 52-es rom van fent 46-os vendorral. Milyen rommal lehet frissíteni a frissítés menüből?

(#2384) MeGabee válasza bandye (#2383) üzenetére


MeGabee
senior tag

Nem tudok frissebb dual sim-es romról.Ha OTA-n nem ajánl fel semmit,akkor hagyd így szerintem.

"Ha az ember elegendő információ nélkül dolgoztatja az agyát, az éppolyan, mintha üresen pörgetné nagy fordulatszámmal a motort."

(#2385) Joe.36


Joe.36
addikt

Üdv a P8 lite vagy a HONOR 4X a jobb választás ?

A siker nem végleges, a kudarc nem végzetes: a folytatáshoz való bátorság az, ami számít ! / Redmi Note 13 pro + Samsung Gear S3 Frontier /

(#2386) MeGabee válasza Joe.36 (#2385) üzenetére


MeGabee
senior tag

P8 Lite: 16GB ROM,5" HD,NFC,prémiumabb kivitel
Honor 4X: 8GB ROM,5,5" HD,nem tudja a 800MHz-es LTE sávot

Kb. ennyi a különbség a kettő között.Honor olcsóbb 10K-val.Egyéni ízlés,hogy kinek melyik a jobb.

"Ha az ember elegendő információ nélkül dolgoztatja az agyát, az éppolyan, mintha üresen pörgetné nagy fordulatszámmal a motort."

(#2387) bandye válasza bandye (#2383) üzenetére


bandye
csendes tag

A 132-es rom volt a nyerő. Simán felment az 52-es romra.

(#2388) che 1990 válasza Joe.36 (#2385) üzenetére


che 1990
tag

Nekem 4x volt a p8Lite előtt.Csak a kijelző fényerejét és a méretét sírom vissza.
De:
- anyaghasználat jobb (sokkal...rémálom volt a 4x szvsz.)
-zenehallgatás is élvezetesebb.Valóban dinamikusabb a zene fülhallgatóban, aahogy előttem is írták.
-Kamera sztem. Sokkal jobb tényleg ég és föld...
-16 gb rom
:-)

[ Szerkesztve ]

(#2389) Joe.36 válasza che 1990 (#2388) üzenetére


Joe.36
addikt

Zene az fontos a kijelző is, aksi idő, és a kamera is, és hogy stabil hibamentes legyen 2 sim el is.

[ Szerkesztve ]

A siker nem végleges, a kudarc nem végzetes: a folytatáshoz való bátorság az, ami számít ! / Redmi Note 13 pro + Samsung Gear S3 Frontier /

(#2390) che 1990 válasza Joe.36 (#2389) üzenetére


che 1990
tag

Nos, én csak 1 simmel használom, de ha jól látom a p8 lite-nál a 2.sim helyére megy a micro sd...tehát mint a. Meizu m2 note-nál, itt is döntened kell, hogy melyiket szeretnéd használni.És sztem. átlagos használat mellett is betelik egy idő után a 16gb :/
Amúgy a 4x-et visszavittem, elálltam a vásárlástól...egyszerűen a kijelző méretén kívül nem fogott meg egy tulajdonsága sem :/
A p8 lite-ból pedig kifogtam 1 hibás darabot(kb. Nem csatlakozott 1 wifire sem, csak látta őket, de olyan gyengén, hogy kapcsolódás után azonnal bontotta is), de annyira egyben van a telefon, hogy visszavittem és újból ezt választottam :)
A kijelző fényereje csak nagyon erős napsütéskor zavar, de nem vészes, csak nem az igazi...
Az akksi pedig lehetne erősebb (nekem 1 nap)
De ezen a 2 kis hibán kívül èn nem találkoztam egyébbel :)

[ Szerkesztve ]

(#2391) bandye


bandye
csendes tag

Sziasztok

Valaki használ hívásrögzítőt? Nekem sajnos egyik sem akar működni rendesen. Csak ha kihangosítom. De ugye nem az a cél, hogy mindenki hallgassa mit beszélek. Valaki tudna mondani valami megoldást?

(#2392) che 1990 válasza bandye (#2391) üzenetére


che 1990
tag

Sztem root nélkül egyik sem fog normálisan működni, legalábbiss ez a személyes tapasztalat :/

(#2393) emax101 válasza bandye (#2391) üzenetére


emax101
csendes tag

amit eddig használtam az ezen nekem sem megy de ez működik [link]

bár nekem van root ,szóval nem tudom nélküle megy-e

[ Szerkesztve ]

(#2394) Joe.36 válasza che 1990 (#2390) üzenetére


Joe.36
addikt

Köszönöm az infót :) :R

A siker nem végleges, a kudarc nem végzetes: a folytatáshoz való bátorság az, ami számít ! / Redmi Note 13 pro + Samsung Gear S3 Frontier /

(#2395) dns120 válasza che 1990 (#2388) üzenetére


dns120
újonc

16Gb -8Gb egyértelmű hogy jobb.
Kamera számomra nem egyértelmű pedig itt vizsgáltam a képeket.
Hangzás igen, jobb a P ahogy írtam korábban :)
Anyaghasználat érzésre jobb csak, a nem szétszedhető kivitel miatt. Amúgy ugyanaz. Szemből egyezik, oldalról van egy festett ezüst rész és alatta egy műanyag lap. Ha a honor is fix hátlapot kapott volna nem mocorogna használat közben és lehetne trendi fémszínű oldala amin dróttal bökdösős foglalatok vannak.

Valaki meg tudja mondani hogy a P8 Lite miért DUPLA ledes villanós? :D Én akárhogy vizsgálom csak egyet látok benne aminek fénye a legócskább Samsungéval sem vetekszik. Valahogy nem értem miért nem lehet egy épkézláb 5Ft-os diódát belerakni. Galaxy Xcover kettesem ehhez képest egy gyárcsarnokreflektor volt :D

(#2396) bubus66


bubus66
nagyúr

Vodafonosok

Huawei P8 Lite ALE-L21 (Android 5.0,EMUI 3.1,C432B133a,European Region) egabi71 fórumtárs elmondása alapján ha a Vodafone-os telefonra van feltéve néha eldobja a hálózatot. (lehet, hogy nem mindenkinél) jön elő a probléma.

Ha felteszed előtte csinálj egy komplett mentést.

[ Szerkesztve ]

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#2397) peterdeme


peterdeme
tag

Telefonbeszélgetés esetén nekem a hívásbefejező (piros) gomb néha nem reagál elsőre, hanem olyankor kétszer - háromszor is meg kell nyomni, hogy a hívást megszakítsa. Tapasztalt valaki hasonlót?

Amúgy én is vettem egy szilikon tokot a telefonra, de nem szeretem, hogy a por, meg az apró szemcsék bekerülnek alája. Micro karcokat is csinált már emiatt a telefon szélein . :O :DDD De nem tudom van e jobb megoldás a telefon védelmére,tok nélkül se jó. :( Pedig úgy a legszebb.

(#2398) MeGabee válasza bubus66 (#2396) üzenetére


MeGabee
senior tag

Biztos nem a Voda hálózata szarakszik?Mások is panaszkodtak a topikjában.Én nem vettem észre semmi extrát ugyan,de véletlenek nincsenek.

bubus66: Vissza lehet tenni a 049-es ROM-ot a 133 helyére?Helyiből nem engedi.....

"Ha az ember elegendő információ nélkül dolgoztatja az agyát, az éppolyan, mintha üresen pörgetné nagy fordulatszámmal a motort."

(#2399) im492


im492
tag

Üdv. Egy kérdésem lenne!! Ha neten keresek P8 Lite-ot aranyban,akkor csak fehéreket hoz arany kerettel. Márpedig vagy 2 napja MM-ban én egy teljes arany verziót tapogattam (elő-hátlap is arany,vagy inkább pezsgő). Az MM honlapján is csak a fehéret arany kerettel hozza. Na most akkor hogy is van ez??? :F Am pont egy full aranyat szeretnék venni hamarosan,de most parázok,hogy ott is csak limitált darabszám van belőle :O

(#2400) bubus66 válasza MeGabee (#2398) üzenetére


bubus66
nagyúr

Igen a fastboot-os módszerrel

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.