Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:20:02

LOGOUT.hu

Huawei P40 Pro összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4851) Aryon87 válasza illjo (#4850) üzenetére


Aryon87
félisten

:DDD

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#4852) Palafi válasza pixelblondie (#4843) üzenetére


Palafi
tag

Ne add fel, csak van megoldás. Direkt nem Magyar a nyelvválasztás? Lehet itt lesz a kutya elásva, bár ezt nem tudom mitől okozhatna gondot. Így távolról többnyire csak találgatni tud az ember.

A dzsungelben minden ehető. Te is.

(#4853) pixelblondie válasza Palafi (#4852) üzenetére


pixelblondie
aktív tag

Igen, direkt. Biztos nem ez a gond.

as good as it gets

(#4854) TODI1111


TODI1111
addikt

Lehet, hogy sajnos továbbra sem lesz GMS. [link]

(#4855) illjo válasza TODI1111 (#4854) üzenetére


illjo
senior tag

Most írjam azt, hogy én megmondtam? Hogy a korábbi reuters cikkből is nyilvánvaló volt a következtetés és csak a magyar független média próbált abból is messiás várást kreálni?

https://logout.hu/tema/google_szolgaltatas_gms_huawei_telefonokra/friss.html

(#4858) belan válasza illjo (#4855) üzenetére


belan
addikt

Sajnos ez van vagy lesz jobb vagy nem vagy valami jó alternatíva lesz.

Playstation 5 slim & SS Nova 7 & LG OLED65C9.Best games Last of us. Metal Gear Solid 1,2,3,4. ELDEN RING

(#4859) illjo válasza belan (#4858) üzenetére


illjo
senior tag

Már lassan a (nekik) szabad versenyben elérik, hogy semmi se tudja akadályozni a túlárazott cuccaik kizárólagossát. Európa meg felébredhetne és a kollaborálás helyett elkezdhetne törődni a SAJÁT érdekeivel, akár olyan áron is, hogy konfrontálódik az USA val. Nyilván nem fog..
Az ok, hogy Japán, meg Európa lenyomta az amerikai autóipart. De hol van az már. Gyorsan ki kellett találni a világ egyik legnagyobb átverését, az elektromos autót. Ami nem szennyez😃😃😃.Mondjuk végülis ha jól fekszünk az amcsiknál, 'megengedhetik' azt is, hogy lehessünk akkumulátortemető. Legfeljebb majd az eu fizet a termőföldek megváltásáért, hogy legyen hely. Végülis szőlőkivágásért is fizet, hogy a vezető országok bortermelést ne akadályozzuk. Vagy a cukorgyártás stb stb

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/google_szolgaltatas_gms_huawei_telefonokra/friss.html

(#4860) belan válasza illjo (#4859) üzenetére


belan
addikt

Hát igen nem korrekt üzlet ez így de sajnos üzlet ilyen! És Amerika Kínát így akarja vissza szorítani valahol reménykedtem legalább szigorú korlátozással vissza kapják a gms-t. Érdekes csak azt szorítja vissza aki a élmezőnyben van vagy közelíti! ;] Nagyon bűzlik ez a dolog. És mi a válsz rá kémkedés. :U

[ Szerkesztve ]

Playstation 5 slim & SS Nova 7 & LG OLED65C9.Best games Last of us. Metal Gear Solid 1,2,3,4. ELDEN RING

(#4861) illjo válasza belan (#4860) üzenetére


illjo
senior tag

És simán ráfogták a nyuszira.. Ja, bocs nem..Trumpra..😃Azzal a segfejjel minden döntést lenyomattak a világ torkán, aztán meg kitörölték vele a s..ket.

https://logout.hu/tema/google_szolgaltatas_gms_huawei_telefonokra/friss.html

(#4862) belan válasza illjo (#4861) üzenetére


belan
addikt

Trumpra bácsika kis sunyi róka, van azért baj a ágyába. ;] De Amerika nagyon fél ez látszik, nem szeretné ha a világ uralma megszűne. Jó ideje ők diktálnak.

[ Szerkesztve ]

Playstation 5 slim & SS Nova 7 & LG OLED65C9.Best games Last of us. Metal Gear Solid 1,2,3,4. ELDEN RING

(#4863) belan válasza belan (#4862) üzenetére


belan
addikt

Agyában így akartam írni.

Playstation 5 slim & SS Nova 7 & LG OLED65C9.Best games Last of us. Metal Gear Solid 1,2,3,4. ELDEN RING

(#4864) illjo


illjo
senior tag

Természetesen hwb és magyar android közösségben (a cikket közlő napidroid fb csoportja) elutasították a cikk megosztásom közzétételét. Egyedül huawei magyar közösségben tették meg. Érdekesnek tartottam amúgy is, hogy a csodaváró hangulatú, Bident fényező korábbi ferdítésüket egyből kitették fb ra, ez a cikk még sehol...
Ja és fb ról annyit, hogy nemrég segítségképpen megosztottam egy hivatalos huawei oldal leírást valami problémáról, amire vki rákérdezett és fb kéretlen tartalom miatt törölte😃 Nem vélemény volt, hanem sima technikai leírása vminek. A fb nak probléma ezek szerint huawei oldal is. És ezek ugatnak sajtószabadságról. A verseny ugye csak nekik szabad és a média is csak úgy szabad, ahogy ők akarják.
Utálom ezt a harácsoló, erőszakos, álszent, arrogáns, kultúrálatlan, konzumidióta népséget. Akiket sokan imádattal kóvetnek. Ahol még a XX. sz. közepén a nagy demokráciájukban a feketéket a buszok hátsó részére engedték fel stb stb.

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/google_szolgaltatas_gms_huawei_telefonokra/friss.html

(#4865) belan válasza illjo (#4864) üzenetére


belan
addikt

Most néztem magyar tesztett a mate 40 prorol. És esküszom kevés gyártó tud ilyen képességű telefont le rakni a asztalra! Jó p40 pro is az.

[ Szerkesztve ]

Playstation 5 slim & SS Nova 7 & LG OLED65C9.Best games Last of us. Metal Gear Solid 1,2,3,4. ELDEN RING

(#4866) sonice


sonice
tag

Sziasztok.
Uj keszulek vásárlás előtt állok, es erdeklodnek hogy p40 pro jelenleg mennyire lehet jo vétel, gyári állapotban, mokolas nelkul?
Nagyjabol elérhető mar ra minden app?
Facebook, messenger, whatsapp, otp, raiffeisen? Illetve nfc fizetés működik?
Koszonom

(#4867) DraXoN válasza sonice (#4866) üzenetére


DraXoN
addikt
LOGOUT blog

minden app sose lesz. csak amit "átportolnak" (de az sose lesz minden).
amire szükséged lehet, az viszont lehet, hogy van. bár részemről nem tudom több holmi amit felsoroltál "hogy áll".
OTP, most igen nagy erőket kezdett megmozdítani, hogy HMS kompatibilis legyen valamennyi alkalmazásuk. Facebook és messenger "külön letölthető", hivatalosan valószínű nem lesz mert "amerikai technológia" (vannak most pletykák, hogy máciustól így se fognak menni.. remélhetőleg ez nem így lesz).. Bár MS több cucca is is HMS boltban elérhetőek (így fene se érti mi alapján megy ez).
Whatsapp (fogalmam sincs, sose használtam)
Raifaisen (sose használtam. Valami APP van 2020. 02. 08.ai dátummal, így frissítik is, de többet nem tudok róla).
NFC fizetés úgy rémlik K&H-t mondta valaki az megy "gyári módban, egyből".
OTP simple (most még) csak mókolással (de elvileg lesz rendesen is).

Huaweipay ... nem tudni mikor jön. mivel nálunk a QR kódos fizetés boltokban nem terjedt el csak az NFC így nincs meg az alap európában (Németeknél pl. csak a QR kódos fizetés van Huaweipay-on még, NFC-t egyenlőre nem tudok róla, hogy elhozták-e európába).. Talán idővel lesz.

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#4868) sonice válasza DraXoN (#4867) üzenetére


sonice
tag

Koszonom a reszletes tajekoztatast..
Megrendeltem online, aztan meglatjuk hogy működik a telo.. 14 nap aktív teszt :R

(#4869) belan válasza sonice (#4868) üzenetére


belan
addikt

Whatsapp tökéletesen megy mindennap használom.

Playstation 5 slim & SS Nova 7 & LG OLED65C9.Best games Last of us. Metal Gear Solid 1,2,3,4. ELDEN RING

(#4870) sonice válasza belan (#4869) üzenetére


sonice
tag

Koszi remélem face, messenger is.. Meg terkep is lesz :) csak ha nem muszaj nem mokolnam.. Fontosabb a kamera es az uzemido..

(#4871) DraXoN válasza sonice (#4870) üzenetére


DraXoN
addikt
LOGOUT blog

térképnek én szeretem a HERE WE GO holmit (régen nokiák alap HERE térképe volt) ... csak Magyarul hangzik ilyen b*zisan ;]
waze felrakható
google map bejelentkezés nélkül működik
vagy van a huawei sajátja a Petal Maps (bár ezt nem próbáltam ki "élesben", csak elindítva jónak tűnik, csak nem tud magyarul beszélni, egyébként letisztult) .. szerk.: megnézve az appok között, kommentek alapján kis utcáknál azért bajban van a házszámokkal

[ Szerkesztve ]

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#4872) sonice válasza DraXoN (#4871) üzenetére


sonice
tag

Koszi.. Atnezem, tesztelem najd rendesen, habar sokan írták hogy nem vészes a helyzet Google nélkül.. Plus a Petal search is segítség..
Kijelzo ido átlagban mennyi szokott lenni?

(#4874) sonice válasza #72445440 (#4873) üzenetére


sonice
tag

Koszi.. Samsung s21 sajnos 4-5h utan megadta magát.. 🤔

(#4875) belan válasza sonice (#4870) üzenetére


belan
addikt

Mind megy nálam rendes mok nélkül üzemidő zseniális!

[ Szerkesztve ]

Playstation 5 slim & SS Nova 7 & LG OLED65C9.Best games Last of us. Metal Gear Solid 1,2,3,4. ELDEN RING

(#4878) belan válasza #72445440 (#4876) üzenetére


belan
addikt

5g kivan kapcsolva nalam dinamikusan felbontáson gondolkodom be kapcsoljam. Mondjuk nincs panaszom a üzemidőre!

[ Szerkesztve ]

Playstation 5 slim & SS Nova 7 & LG OLED65C9.Best games Last of us. Metal Gear Solid 1,2,3,4. ELDEN RING

(#4880) belan válasza #72445440 (#4879) üzenetére


belan
addikt

dinamikus már nálam is, 90hz se meríti nekem annyira kíváncsi vagyok így milyen lesz!

[ Szerkesztve ]

Playstation 5 slim & SS Nova 7 & LG OLED65C9.Best games Last of us. Metal Gear Solid 1,2,3,4. ELDEN RING

(#4881) DraXoN válasza sonice (#4872) üzenetére


DraXoN
addikt
LOGOUT blog

Nincs P40 Prom (nem is volt) P40 Lite-om volt. azzal 14 órás kijelzőidők se voltak lehetetlenek :DDD (bár többnyire ilyen 3nap és fél nap készenlét + 7-8 óra volt az üzemidőm [link] ). "Sajnos" továbbadtam mert hozzájutottam egy Mate 20 X 5G-hez (kvázi ólcson).. az üzemidejét hiányolom a P40 Lite-nak (a mate 20x5g jó ha a felét tudja ha "kíméletesen" használom, a P40 Liteomat Anyámnak adtam tovább, a Redmi 5 öt váltotta nála).
Így ha az üzemidő a fontos, én szerintem a középkategória táján kell nézelődni. A P40 Lite azért jó mert UFS 2.1 tárolója van nem eMMC (az baromi sokat számít a "resszponzívitásban")

[ Szerkesztve ]

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#4882) sonice


sonice
tag

Koszi mindenkinek az infókat.. Holnap elvileg kézhez kapom, es kiprobalok mindent..
7ora sot nekem mar boven jo lesz :)
Persze kíváncsi vagyok hogy sikerul megbaratkozni a Google hianyaval ;]

(#4883) Jonatán


Jonatán
tag

En nem tudtam megbaratkozni a Google hianyaval, so felraktam magam es meg vagyok elegedve velel.
[link]

(#4884) FingR86


FingR86
őstag

van itt valaki aki foglalkozik azzal hogy az akksit az ideális szintek között használja ?

szóval 80 és 30% között. Én próbálok erre a telóra ilyen szinten is vigyázni és a két érték között használni ha csak tehetem. Meg a saját gyorstöltőjét sem használom, mert pont úgy jönnek ki a ciklusok, hogy reggel a melóba érve érem el a 30%-ot és van ideje lassan is töltögetni. Szóval egy mezei 2A-es Huawei töltővel használom kábelen, vagy pedig egy 15W-os blitzwolf vezetéknélküli töltővel. A lényeg hogy ezzel az ~50-55%-al gazdálodok napi szinten és simán kibírja az egész napot sőt még többet is.

(#4885) DraXoN válasza FingR86 (#4884) üzenetére


DraXoN
addikt
LOGOUT blog

lehet próbálkozni én a play áruházas accubattery programot használtam (jelzett is mikor vegyem le, lehetett figyel "mi eszi az akut", stb.) LG V20nál, miután 1 akku kb. csak egy évet bírt, a második is, a 3. akkut ezzel használtam (és a 4.et)... a 3. ugyan úgy 1 évet bírt :DDD a 4. végére nem jutottam mert lecseréltem a készüléket (de hozzá kell tenni, hogy az első és második akkuk után a 3. és 4. utángyártottak voltak... addigra már nem lehetett eredeti akkut kapni, a 4. akkut kb fél évig használtam, nagyobb kapacitású is volt mint a gyári, annál fél év alatt nem tapasztaltam olyan romlást mint a korábbiaknál... azoknál azért fél év után érezhető volt a degradáció).
Nem tudom a program megy-e persze GMS nélkül (nem próbáltam). Bár a Mate 20X5G-re (lehetett volna rövidebb neve) felraktam megint mert ennek szintén "izé" az akkuja P40 Litehoz képest...

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#4886) FingR86 válasza DraXoN (#4885) üzenetére


FingR86
őstag

fent van az említett alkalmazás PRO verziója.
egyébként ezekben az utángyártott, nagyobb kapacitású akksikban nem hiszek egyáltalán.
az mind csak kamu. Adott helyre, adott méretben nem tudnak csodát művelni főleg nem filléres tételben ami egy gyári akku töredéke csak kb.

(#4887) rdt89 válasza DraXoN (#4881) üzenetére


rdt89
addikt

A Mate 20X 4G jobb választás üzemidő miatt, nagyobb akkumulátor, mert nem foglal az 5G chip helyet. :)

(#4888) DraXoN válasza FingR86 (#4886) üzenetére


DraXoN
addikt
LOGOUT blog

az utolsó nagyobb kapacitású fizikailag is nagyobb akku volt, épp, hogy csak befért a gyári hátlap alá.. többet is tudott vele mint bármely korábbi akkuval a telefon.

rdt89:
Nem volt mód a 20X4G-re. Ezt dobta a szolgáltató "olcsón ki". Meg kellett egy másik készülék anyámnak a Redmi 5 helyett (már eléggé lassú lett az a készülék). Ott tervben volt egy másik Xiaomi utódnak (talán egy POCO M3, vagy másik P40 Lite, vagy hasonló árú készülék).
De 112eFt-ért kár lett volna otthagyni ezt a telefont.
Mondjuk ahol lakom december óta van a szomszédnak 5G-je telekomnál (ami fura, mert az aktuális térképükön nincs a terület közel se más 5G jelzésű területhez, de ténylegesen az van neki)... nekem csak a héten vált majd át a dolog így meglátom (számhordzás vodafontól telekomhoz... 14nap).

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#4889) rdt89 válasza DraXoN (#4888) üzenetére


rdt89
addikt

Annyiért tényleg kár lett volna ott hagyni, s a P40 Lite-t elpazarolni se kellett volna. Jól választottál. :)

(#4890) illjo válasza illjo (#4842) üzenetére


illjo
senior tag

Hát (szokás szerint) csak nem bírtam magammal és feltettem huawei supportnak ezt a kérdést:
'Tisztelt Huawei!

Érdeklődöm, hogy a megjelent negyedéves frissítési ütemterv szerinti, gms képes telefonokra az emui 11 milyen android alappal érkezik? android 10, vagy 11 lesz? Mivel több platformon is vita tárgya, gondoltam tiszta vizet öntók a pohárba és autentikus forrásból merítkezem😃
.....'
Válasz:

Mindjárt posztolom is az illetőnek😃

https://logout.hu/tema/google_szolgaltatas_gms_huawei_telefonokra/friss.html

(#4891) FingR86 válasza illjo (#4890) üzenetére


FingR86
őstag

mert az nem olyan egyértelmű ?
EMUI 11 / Android 10

[ Szerkesztve ]

(#4892) illjo válasza FingR86 (#4891) üzenetére


illjo
senior tag

Hát sajnos nem. Ha megnézed az eredeti hsz t, amire saját magamnak imént válaszoltam, linkeltem egy fb vitát, ahol emberünk megingathatatlan volt a tévképzetében.Nem lenne gond, ha csak egy emberről lenne szó, de egyre gyakoribbak az ilyenek
Most el is küldtem neki a bizonyítékot, erre azt írja,mind a ketten megválaszoltuk a kéedező kérdését😃

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/google_szolgaltatas_gms_huawei_telefonokra/friss.html

(#4893) cH1 válasza illjo (#4892) üzenetére


cH1
aktív tag

Jó pár éve az emui verzió mindig megegyezett az androiddal, szóval aki nem annyira jártas ezekben a dolgokban elhiszem hogy most kicsit össze van zavarodva.

(#4894) illjo válasza cH1 (#4893) üzenetére


illjo
senior tag

Hát ok, értem én, hogy ha valaki össze van zavarodva,csak azt nem értem,mikor részletes indoklás és linkekkel alátámasztott bizonyítás után is megingathatatlanok, nem kevésszer lekezelőek, kioktatóak, arrogánsak.Sajnos sok cikkben is tévesen jelennek meg az infok ezzel kapcsolatban.

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/google_szolgaltatas_gms_huawei_telefonokra/friss.html

(#4895) Aryon87 válasza FingR86 (#4884) üzenetére


Aryon87
félisten

Kb 10% koril teszem tolteni es 100%-nal veszem le.
Akapesetben minden nap este lefekveskor megy toltore (nem a gyarira, egy kinai QC 3.0-ra, kb 2 ora alatt feltolti) reggelig. Koszoni jol van

[ Szerkesztve ]

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#4896) Sumptuous


Sumptuous
senior tag

Több, mint 5 év huawei-ezés után ez is eljött. Elbujt előlem egy menüpont... Szeretném kikapcsolni azt az érteítést, amely figyelmeztet, ha egy alkalmazás sokat fogyaszt a háttérben. De egyszerűen nem találom. :F Merre van?

(#4897) sonice


sonice
tag

Sziasztok.
Olyan letezik, hogy a Tmobile nem teljesen uj készüléket szallit ki, online rendeles utan?
Csak mert ellenőriztem hivatalosan, Imei szam alapjan a garit, es elvileg mar fél eve ketyeg az eredeti 2 eves Huawei garancia.. 🤔 Koszi

(#4898) DraXoN válasza sonice (#4897) üzenetére


DraXoN
addikt
LOGOUT blog

Hol nézted? Ha támogatás appban akkor 1-2 nap amíg beáll.
A mate 20X5G -m is 2021. 12. 18. - adikai dátumot írt elöször lejáratnak, majd frissült és mostmár 2023. 02. 06.-ot ír. Másnak is hasonló tapasztalata volt az ottani kijelzéssel.

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#4899) sajby válasza sonice (#4897) üzenetére


sajby
senior tag

MIvel van számlád a vásárlás pontos dátumával,no para. :)

(#4900) sonice válasza sajby (#4899) üzenetére


sonice
tag

Persze a számla mai datumos.. Csak azt hittem esetleg olyan keszulek jon, amit korabban mar vki visszakuldott, a 14 napos ellalasi opcióval..
Huawei hivatalos honlapján ellenőriztem.. Koszi

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.