Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:20:02

LOGOUT.hu

Huawei P40 Pro összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4401) illjo válasza aut119 (#4400) üzenetére


illjo
senior tag

Melyik banknál nem működött nfc fizetés?

https://logout.hu/tema/google_szolgaltatas_gms_huawei_telefonokra/friss.html

(#4402) aut119 válasza illjo (#4401) üzenetére


aut119
csendes tag

erste, gránit

(#4404) illjo válasza aut119 (#4402) üzenetére


illjo
senior tag

Írtam volna, ha mondjuk otp nél lettél volna és annyira nem fontosak g appok, hogy elvileg van rá megoldás,de így tényleg nincs.

Én a héten írtam reklámjukhoz, ahol még konkrétabban megerösítették, hogy foglalkoznak hms el. Sztem be is linkleltem ide

https://logout.hu/tema/google_szolgaltatas_gms_huawei_telefonokra/friss.html

(#4405) illjo


illjo
senior tag

Na, ha nem is Biden (megmentőnk, megváltónk) oldaláról indítva, hanem az érme másik oldaláról indulva, a halvány reménysugár: [link]

https://logout.hu/tema/google_szolgaltatas_gms_huawei_telefonokra/friss.html

(#4407) belan válasza aut119 (#4400) üzenetére


belan
addikt

Értem így érthető, mert jelenleg én is el vagyok gms nélkül!

[ Szerkesztve ]

Playstation 5 slim & LG OLED65C9.Best games Last of us. Metal Gear Solid 1,2,3,4. ELDEN RING

(#4408) FingR86


FingR86
őstag

Valaki egy jó kis kínai p40 pro-t ?? :F ;] [link]
ezen még tuti hogy gms is van gyárilag :D

[ Szerkesztve ]

(#4409) DraXoN válasza illjo (#4405) üzenetére


DraXoN
addikt
LOGOUT blog

Maximum azért lehet "remény" mert pénz van mögötte, nem is kevés (hisz jelenleg nem adhatnak el nekik semmit), a GMS-el is ha visszakapja pénz jut a google kasszájába ami közvetetten az amerikai kasszába jut.

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#4410) rdt89 válasza FingR86 (#4408) üzenetére


rdt89
addikt

Ez mintha nem lenne teljesen P40 Pro, a dobozán konkrétan nincs felirat. :C :C :C

DraXoN:
Nagyon remélem ha visszakapja a Google-t a Huawei azért ezekután csak azért is megcsinálja a saját kis rendszerét és versenybe küldi a Google ellen. :)

[ Szerkesztve ]

(#4411) belan válasza rdt89 (#4410) üzenetére


belan
addikt

Így van ha vissza is kapja! Saját rendszerét meg kell csinálni és át alni rá, hogy meg mutassák Google nélkül is van élet és boldogulnak!

[ Szerkesztve ]

Playstation 5 slim & LG OLED65C9.Best games Last of us. Metal Gear Solid 1,2,3,4. ELDEN RING

(#4412) laci laci


laci laci
addikt

Mi vagyunk teljesen a Google köré èpîtve.Minden a Google körül mozog,azért vagyunk ki ennyire Google nélkül.Lásf például nálam a Google fotó hiányzott,erre találtam apk-t,utána a Gboard,Google fordító.De èrzem,hogy meglennèk nélküle,ha nem kellene ennyire Google cuccok.

Xiaomi mi3-4-5-6-8-pro8-9-9t-9tpro,mi note 10,10,10pro,redmi k30/4g,pocof2pro,mi 10 ultra,mi11 ultra,11pro,11t-pro,11 lite 5g,12x,12s

(#4413) Janaboy válasza laci laci (#4412) üzenetére


Janaboy
veterán

Okosan lett ez kitalalva.

Amugy fura h nem törtek fel a p40 pro bootloaderjet vagy ennyire lehetetlen?
Mehetne ra custom android.

Janaboy

(#4414) DraXoN válasza Janaboy (#4413) üzenetére


DraXoN
addikt
LOGOUT blog

nem találtak még hibát, és elvileg OEM nyitható lenne, de nincs "kód" amivel nyitni lehetne (bár még nyár végén egy-két ilyen GMS telepítős "indiai" videóban volt figyelmeztetés P40 készüléken, hogy nyitott bootloader, kérdezték is páran a videó fórumrészét, hogy "mégis hogy", de sose kaptak választ)
nincs jelenleg ismert megoldás egy P40 modelhez se. (pedig az csak az első akadály lenne).

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#4415) laci laci válasza DraXoN (#4414) üzenetére


laci laci
addikt

+janaboy Azèrt lehet nyitni a BL.-t,de felesleges.Van clone root hozzá,ha kell f-droid,vagy bármi más,de nincs hozzá custom rom,így értelmetlen,ez nem saomi..

Xiaomi mi3-4-5-6-8-pro8-9-9t-9tpro,mi note 10,10,10pro,redmi k30/4g,pocof2pro,mi 10 ultra,mi11 ultra,11pro,11t-pro,11 lite 5g,12x,12s

(#4416) DraXoN válasza laci laci (#4415) üzenetére


DraXoN
addikt
LOGOUT blog

Elméletileg lehet igen, de gyakorlatilag még se lehet, kód kéne hozzá de Huawei nem ad ki kódot pár éve.
Custom romot nem volna lehetettlen kreálni (ha volna rá lehetőség és igény), de a második probléma ott jönne a driverekkel. Az egyedi hardver miatt a gyári romból kéne "kibányászni" az összetevőket, és összecsiszolni más romokkal (ami lehet igényelhet több tudást, ha lehetséges egyeáltalán jelentősebb módosítás nélkül).

de a 3. gond csak ezután jönne, hogy "van-e értelme" lényegében, mert sok (egyre több) program csak módosítattlan Androidon hajlandó futni (az is egyre gyakoribb, hogy csak a play áruházból való telepítéskor hajlandó elindulni.. pl. McDonalds app, csak hogy ne említsek semmi "bonyolultat", de chromeból is futottam már ilyen verzióba, hogy nem ment ilyen okkra hivatkozva, hogy "nem playáruhából telepített")

[ Szerkesztve ]

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#4417) laci laci


laci laci
addikt

Van új fény a nap alatt, hátha.. [link]

Xiaomi mi3-4-5-6-8-pro8-9-9t-9tpro,mi note 10,10,10pro,redmi k30/4g,pocof2pro,mi 10 ultra,mi11 ultra,11pro,11t-pro,11 lite 5g,12x,12s

(#4418) belan válasza laci laci (#4417) üzenetére


belan
addikt

Reméljük 👍

Playstation 5 slim & LG OLED65C9.Best games Last of us. Metal Gear Solid 1,2,3,4. ELDEN RING

(#4419) apitta83 válasza illjo (#4404) üzenetére


apitta83
csendes tag

Milyen megoldás van OTP-hez? Engem érdekelne. Köszönöm!

(#4420) illjo válasza laci laci (#4417) üzenetére


illjo
senior tag

Le is reagáltam fb on huawei magyar közösségben is megosztották.[link]
Ez ugyanannak a reuters cikknek az interpretálása, amit itt már tárgyaltunk. Azzal a különbséggel, hogy ebben már megemlíti, hogy Gina Raimondo név szerint említette meg a huaweit és zte t amikor arról beszélt, hogy megvédi amerikát a kínai befolyástól. A cikk írója ezt már nem merte kihagyni, mint ahogyan a pcworld tette, de érdekes módon mégis ugyanazt a reményteli hangulatú végkövetkeztetést vonta le mint pcworld. Hát biztos..Premissza: Megnevezem az ellenségem név szerint, kijelentem hogy felül fogok minden lehetőséget vizsgálni a szövetségeseimmel együtt. Konklúzió: feloldom a tiltásokat. Csak én érzem hogy erőszakolják a formállogikát?😃
Tárgyaltuk már a másik cikket is, ahol intel, félvezetőgyártók stb kérik, hogy ne b..nak ku velük, oldjanak a tiltáson. Azt még megérteném, ha a Biden legenda fényezőinek lenne annyi esze, hogy erre alapozzák joe bácsi esetleges jóságát. Na de így??

https://logout.hu/tema/google_szolgaltatas_gms_huawei_telefonokra/friss.html

(#4421) illjo válasza apitta83 (#4419) üzenetére


illjo
senior tag

Elvileg van DraXoN fórumtárs, logout blogger korábbi hsz ei alapján ha a mókolt gms ben adb n keresztül lefagyasztjuk google service framework öt, a pushok elindulnak, így a simple érintéses fizetés regisztráció és vele az nfc fizetés megvalósulhat. Nekem azt mondta, hogy google appok még ettől mennek, de azoknál, amik helylokációt használnak, ez a funkció problémás lesz.
Másik Fórumtársunk a napokban mókolta fel gmst és megcsinálta fagyasztást is. De azt mondja, pl gmail pushok nem igazán jönnek, banki részt még nem próbálta. De pl g maps beazonosította helyzetét. Most éppen abban a dilemmában vagyok, hogy az eddig mókolt gms appok esetleges hibás működése a fagyasztás miatt megéri e azt, hogy nfc vel fizessek. Mivel úgy néz ki, a fagyasztás felengedése nem teszi meg nem történtté a dolgot, beindul a push áradat. Tehát újabb downgrade, gms mók mizéria elé néznék, ha meggondolnám magam és mégsem akarom a fagyasztást

https://logout.hu/tema/google_szolgaltatas_gms_huawei_telefonokra/friss.html

(#4423) illjo válasza #72445440 (#4422) üzenetére


illjo
senior tag

Köszi! Akkor plusz egy pont nálam, hogy valamikor nekiállok mégis fagyasztásnak. Csak most jól működik minden (nfc fizetést kivéve) és félek, hogy mégis rosszabb lesz esetleg valami előre nem látható körülmény miatt. Én pl macrodroiddal frissítem gmailt. De ugye nálam emui 10 van, talán macrodroid nem is megy 11 en. Fórumtárs pl microg vel fagyasztás után feltett yt vanced ban nem tud bejelentkezni fiókba, anélkül megy a vanced. Ami rejtély..Valamint nem akarnám mentés nélkül csinálni ami egy egy óra le, vissza viszonylatban. Lusta is vagyok😃
Szerk: googlefiert megnéztem, sajnos nem működik már így visszafrissített firmware el, vagy kidob, vagy az elejétől kezdené procedúrát, ha figyelmen kívül hagyom a verziómra való figyelmeztetést

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/google_szolgaltatas_gms_huawei_telefonokra/friss.html

(#4424) Jonatán


Jonatán
tag

Ezt a GMS megoldast ismeritek, ugy tunik a Dualspace megoldas szerint mukodik..

(#4425) illjo válasza Jonatán (#4424) üzenetére


illjo
senior tag

Itt [link] összegyűjtöttem rendszerezve az összes eddigi gms megoldást, dualspace is szerepel benne😃 Igaz gspace még akkor nem volt, de az majdnem detto dualspace.De kipróbálhatod azt is, abban nincs reklám, viszont nem tudsz parancdikont kitenni főképernyőre: [link]

https://logout.hu/tema/google_szolgaltatas_gms_huawei_telefonokra/friss.html

(#4426) gbela


gbela
senior tag

Sziasztok,
mókolt gms-em van mióta megvan a teló, tavaly nyár.
Minden szép és jó, viszont most android auto benyögte, hogy nem fog elindulni hacsak nem frissítem a Google play services-t. Ha jól gondolom ezt nem akarom/tudom mert akkor nyekk lesz. Más nem android autozik ezen a telón? Van esetleg tapasztalat?
Köszi!

(#4427) Jonatán válasza illjo (#4425) üzenetére


Jonatán
tag

Igen olvastam irasodat jo volt, Dualspacet probaltam de 3 nap utan meghalt, most gspacet probalom ki hat ha ez stabilabb.

[ Szerkesztve ]

(#4428) illjo válasza Jonatán (#4427) üzenetére


illjo
senior tag

Nem stabilabb, de próba, szerencs😃 A gyorsítótár törlése néha megold problémákat. Adatok törlése meg egyrnlő szinte a reinstallal. Mindkét appnál.

https://logout.hu/tema/google_szolgaltatas_gms_huawei_telefonokra/friss.html

(#4429) Sumptuous


Sumptuous
senior tag

Sziasztok! P30 Pro-ról váltanék P40Pro-ra, amennyiben az megéri. Kezdem egy kicsit kinőni szegény 30-ast. Szeretnék erősebb chipset-et használni, de nem mennék át másik gyártóhoz. Ez tűnik a legjobb választásnak számomra. Van itt olyan, aki szintén az említett készülékről váltott? Nem bánta meg?

NFC-s fizetés hazai bankokkal tudom, hogy nem igazán működik, de revolut sem járható út? Ha másnem, ezt az egyet bevállalom. :R Mi van még ami hiányozhat? Pl.: amire nem is gondoltatok eleinte, hogy fog, de aztán rájöttetek, hogy nem megy a gms hiánya miatt?

Kamerában gondolom nem olyan nagy az előrelépés, de ez nem is baj :D

Van számottevő különbség a 60hz és a 90hz használata esetén üzemidőben?

(#4430) illjo válasza gbela (#4426) üzenetére


illjo
senior tag

Nyugodtan frissítsd. Én is először félve nyomtam frissítésre, ha jól emlékszem aptoide ban a frissítésére, de kalandos természetű vagyok, lételemem a veszély, így megtettem. És a nap sütött tovább😃 De természetesen csak saját felelősségre csináld.

https://logout.hu/tema/google_szolgaltatas_gms_huawei_telefonokra/friss.html

(#4431) golan7 válasza Jonatán (#4427) üzenetére


golan7
tag

Nálam a Dualspace és a Gspace is addig stabil, amíg el nem éri az 1Gb adatot a tárhelyen!

(#4434) Aryon87 válasza Sumptuous (#4429) üzenetére


Aryon87
félisten

Én váltottam lassan 1 éve (május). Nem bántam meg a váltást. Azért van benne fejlődés kamerában is, de szoftveresen leginkább

[ Szerkesztve ]

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#4435) kp78 válasza #72445440 (#4433) üzenetére


kp78
addikt

Revolut (ugyanazon regisztráció) nálam gond nélkül fut egyszerre P40 pro-n (GMS mók nélkül, a gyári HMS környezetben) és P30 pro-n. NFC-s fizetésre nem használom egyik telefonon sem.
Értesítést nem küld, ha vásároltam, de ez nem is hiányzik.
P30 pro ha netet kap, küldi az összes vásárlást visszamenőleg.
Ami nem működhet még, ha Revolutban be van kapcsolva a "helyalapú biztonság", de ez nálam sosem volt aktív, így nem tudom, hogy tényleg így van-e.

#4429 aureeel
Ha tudsz Chrome és Gmail app nélkül létezni (ami értesít), akkor szerintem teljesen élhető a telefon. :)

[ Szerkesztve ]

(#4436) illjo válasza gbela (#4426) üzenetére


illjo
senior tag

Nyugodtan frissítsd. Én is először félve nyomtam frissítésre, ha jól emlékszem aptoide ban a frissítésére, de kalandos természetű vagyok, lételemem a veszély, így megtettem. És a nap sütött tovább😃 De természetesen csak saját felelősségre csináld.
Szerk: véletlen ismétlés, bocs

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/google_szolgaltatas_gms_huawei_telefonokra/friss.html

(#4437) Sumptuous válasza Aryon87 (#4434) üzenetére


Sumptuous
senior tag

Azt tudom, hogy te váltottál. Azt mondjuk nem tudtam, hogy azóta is ezt a modellt használod. ;)

@ish4d0w: Én sem bízok annyira a revolutban, csak 5000ft-ot merek rábízni. Az nfc-s fizetés miatt van nekem is. Ha a számlán lévő összeg 2000ft alá csökken akkor automatikusan áthúz a főszámlámról 5000ft,-ot, és annyi van mindig rajta. Ha meg pl egy boltban 25ezer forintért vásárolok, akkor azt a 25ezret is a főszámláról húzza át, majd egyből le is vonódik a fizetés miatt. Tehát olyan 2-7 ezer között szokott lenni rajta max. Szerintem ez így ok, vagy nem?

(Mondjuk egy 20asom van a kriptovalutákban is, hátha bejön egyszer. ;] )

Szerk: @kp78, ez nekem bőven elég lenne így. Köszi! :R

[ Szerkesztve ]

(#4438) kp78 válasza Sumptuous (#4437) üzenetére


kp78
addikt

Én NFC-s fizetésre nem használtam P30 pro-t sem, és P40 pro-t sem Revoluttal.
Csak az app-ról írtam, hogy fut. Revolut fizikai kártyával fizetek, ha fizetek.

[ Szerkesztve ]

(#4439) belan válasza Sumptuous (#4429) üzenetére


belan
addikt

Öcsémnek p30.proja van! P40. Pro külsőleg belsőre jobb fényévekkel külsőre legalábbis nálam fényévekkel! Kamerába is jobb láthatóan! Itt gms hiánya ami hátrány más nem!

Playstation 5 slim & LG OLED65C9.Best games Last of us. Metal Gear Solid 1,2,3,4. ELDEN RING

(#4440) kp78 válasza belan (#4439) üzenetére


kp78
addikt

Ha nem is fényévekkel, de jobb. :K
Vak sötétben is működő arcfeloldás, ujjlenyomat azonosító szinte sosem téveszt.
Itt nem kell hetente újra felvenni az ujjlenyomatot, h működjön. :)

(#4443) belan válasza kp78 (#4440) üzenetére


belan
addikt

:R

Playstation 5 slim & LG OLED65C9.Best games Last of us. Metal Gear Solid 1,2,3,4. ELDEN RING

(#4444) kp78 válasza #72445440 (#4441) üzenetére


kp78
addikt

Picit félre :B
:R

[ Szerkesztve ]

(#4445) Sumptuous válasza #72445440 (#4442) üzenetére


Sumptuous
senior tag

Ez jó hír, köszi az infót. A simple-t is használtam, de ha jól rémlik egy hónapban 75ezer* a limit, ami lehet soknak tűnik, de nem jöttem ki vele. Természetesen nem muszáj mindig mindent a telefonnal fizetni, de ha már van és kényelmes is, akkor hajlamos az ember... :P

Akkor nfc fizetés egyelőre kuka, de ha más probléma/hiány nincs, akkor szerintem megbarátkozom a telefonnal. Köszi mindenkinek a hozzászólást! :R

Szerk: * közben megnéztem, 45 ezer a limit, ami nem sok mindenre elég. De ha másnem lesz egy otp-s számlám is ;] Vagy bízok a csodában, hogy egyszer a takarékbank is hajlandó lesz hms-re fejleszteni. Bár mostanában elég szépen fejlesztgetnek, nem tartom teljesen kizártnak. :K

[ Szerkesztve ]

(#4447) siemensfun


siemensfun
tag

ha már így pörög az NFC fizetés akkor K&h-ról tud valaki valamit?
Netbankjuk fent van HMS-en, működik is szépen, csak a NFC fizetést nem tudtam még kipróbálni. Erről esetleg valami infó?

(#4448) firemanus82 válasza gbela (#4426) üzenetére


firemanus82
senior tag

Szia

Nálam működik hibátlanul, nem kért még frissítést az Android auto

LG Optimus Black => LG Optimus 4X HD => LG G2 32Gb => LG G5 Titan => Samsung S8 => Huawei P20 Pro => Huawei P30 Pro => Huawei P40 Pro => Honor Magic 4 Pro=> A tűzoltó nem azért rohan be az égő házba, mert rettenthetetlen, hanem mert az elhivatottsága erősebb a félelménél. John C. Maxwell

(#4450) illjo válasza siemensfun (#4447) üzenetére


illjo
senior tag

Többen jelezték, hogy K&H nál minden (is) megy, így nfc fizetés is. Konkrétan én otp panaszoknál, reklámjainak simple nfc fizetés széttrollkodásánál erre a bankra szoktam hivatkozni, mint akik törődnek az ügyfeleikkel és mint esetleges leendő bankom. Persze nem valószínű, de csak hogy motiváljam otp t 😃
De valóban jó lenne megerősítés

https://logout.hu/tema/google_szolgaltatas_gms_huawei_telefonokra/friss.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.