Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:20:02

LOGOUT.hu

Huawei P40 Pro összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4901) illjo válasza Sumptuous (#4896) üzenetére


illjo
senior tag

Konkrétan passz, de az energiatakarékos mód bekapcsoltságával és/vagy az adott appnál bekapcsolt akku optimalizálásával lehet összefüggésben.

https://logout.hu/tema/google_szolgaltatas_gms_huawei_telefonokra/friss.html

(#4902) Sumptuous válasza illjo (#4901) üzenetére


Sumptuous
senior tag

Szerintem az említett funkció nálam be volt kapcsolva még 10.1-alatt, aztán ahogy lépkedtem felfelé, az emui 11-el megszűnt ez a beállítás, de maga az optimalizáló app továbbra is tudja..n végül nem találtam meg a kapcsolót, de adb-vel letöröltem az egész com.huawei.systemmanager-t. Ekkor az egész "Akkumulátor" szekció hiányzott a beállításokból, illetve sehogyan sem jelezte a statusbáron az akku százalékot, így inkább visszatelepítettem. Most jónak tűnik. Nem reklamál. Szerintem egy szimpla "alkalmazás adatainak törlése"-is elég lett volna, de mostmár mindegy :B

Már csak azt szeretém, hogy a régifajta akkumulátor statisztika jelenjen meg, mert ennek az újnak aztán semmi értelme, szerintem. :( Ha jól látom, egy olyan alap adatot sem lehet kiszedni belőle, hogy 100%-ra töltés után, hány órát ment a kijelző, míg lemerült 20%-ra.. Pedig a huawei büszke lehetne erre az adatra, nem értem, miért kell elrejteni.. még ha a samsung csinálta volna ezt. ;] Erre gondolok: [kép]

[ Szerkesztve ]

(#4903) kp78 válasza Sumptuous (#4902) üzenetére


kp78
addikt

"Ha jól látom, egy olyan alap adatot sem lehet kiszedni belőle, hogy 100%-ra töltés után, hány órát ment a kijelző, míg lemerült 20%-ra.."

Ez nekem is hiányzik és furcsa ez a fajta statisztika. :U

(#4904) illjo


illjo
senior tag

Csak megláttam egy otp simple reklámot. Csak, hogy tudassam, az igényünk még fennáll nfc fizetésre (nálam mókolás nélkül értendő ugye), írtam hozzá egy kis buzdítást😃
[link]

https://logout.hu/tema/google_szolgaltatas_gms_huawei_telefonokra/friss.html

(#4906) Sumptuous


Sumptuous
senior tag

Ha már ennyire szóbakerült a garancia és ügyintézés..Ez az "elektronikus garanciajegy" [kép] mennyire elfogadott itthon? Mondjuk elvesztem a telefon papírjait, kérhetem, hogy anélkül, erre az elektronikus formára hivatkozva javítsák meg? A szöveg szerint ennek nincs akadálya, de a gyakorlatban sincs?

(#4907) cH1 válasza Sumptuous (#4906) üzenetére


cH1
aktív tag

Ez a gyakorlatban semmit nem ér. Ha mondjuk olyan problémája van a telefonnak, hogy be se lehet kapcsolni, nem ad képet, hogy fogod felmutatni? Ezen felül ha a javítás gyári szám változással jár azt szintén papír alapon vezetni kell, mert különben lehetnek belőle a jövőben problémák. Pl cserél szerviz alaplapot, új gyári száma lesz a telónak, aztán összetöröd, hiába lesz biztosításod, az nem arra a telefonra fog vonatkozni. Jelenleg nagyon kezdetleges és semmit mondó ez az elektronikus jótállás, remélem a jövőben kezd valamit ezzel a Huawei mert ebben a formában jobb lenne ha nem is létezne.

(#4908) sonice válasza #72445440 (#4905) üzenetére


sonice
tag

Koszi varok par napot aztan meglatjuk :)

Par kerdesem lenne igy elso használat utan:
- dupla koppintos képernyő aktiválás van?
- auto sötét mod bekapcsolas?
- hdr automatikus vagy be kell allitani?
- Emui 10.1 a legfrisebb szoftver?
Koszonom

Amugy eddig elég sima folyamat volt az atallas androidrol, es a fontosabb appok is működnek. :R

(#4909) Sumptuous válasza sonice (#4908) üzenetére


Sumptuous
senior tag

Duplakopp van.
Auto sötétmód (tudomásom szerint) nincs.
HDR a képernyő vagy a kamerára vonatkozik? Van mindkettő, a kameránál külön menüpont.
EMUI 11 a legújabb elérhető verzió (andorid 10 alapon)

Ha nem működne valami, van gms telepítésére lehetőség. De van pár alternatíva is. Bővebben.

(#4910) Aryon87 válasza sonice (#4908) üzenetére


Aryon87
félisten

Szia.

-Van duplakopp
-Nincs auto. Vagy vilagos vagy sotet
-Hdr be kell kapcsolni, amugy szoftveres hdr van mar benne, amit a szoftver adja automatan
-Emui 11 a legfrissebb.

Sorry dolgozom, futo valaszok :))

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#4911) Joci?? válasza illjo (#4904) üzenetére


Joci??
senior tag

Irtam en is a simpliseknek privatban, hogy ugyan mar mikor varhato ezeken a keszulekeken ez a fizetesi mod. :)) :W

"Nem az a baj, hogy nagy az Isten állatkertje, hanem hogy alacsony a kerítés."

(#4912) Joci??


Joci??
senior tag

Udv! Jol latom hogy videozasnal nincs optikai zoom? :U

"Nem az a baj, hogy nagy az Isten állatkertje, hanem hogy alacsony a kerítés."

(#4913) siskad válasza Joci?? (#4912) üzenetére


siskad
őstag

De, van videózásnál is, sőt ha videó közben zoomolsz akkor is átvált.

Xiaomi 13

(#4914) Joci?? válasza siskad (#4913) üzenetére


Joci??
senior tag

En nem tudom, lehet en latom maskepp, ma videoztam es ahogy elkezdtem bele zoomolni latszott hogy mar nem nem olyan szep a kep, 4k-ban hasznalom, fenykepezesnel gyonyoru a kep meg 10x zoomban is.

"Nem az a baj, hogy nagy az Isten állatkertje, hanem hogy alacsony a kerítés."

(#4915) Aryon87 válasza Joci?? (#4914) üzenetére


Aryon87
félisten

Mert 1x es 5x kozt digitalis zoom van, vagyis a fokamera van hasznalatban. Akar video akar foto. 5x es 10x kozt is ugyanez van, ott a periszkopos kamera aktiv. 10x felett mar hibrid, vagyis az osszes kamera alkot egy kepet.

Anno P30Pronal szepen meg volt csinalva hogy video alatt is lehetett valtani a kamerak kozt, majd nyar kozepen egy frissitessel behoztak ezt a fos zoomcsuszkat, amivel el is b@sztak az egeszet...

[ Szerkesztve ]

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#4917) sonice


sonice
tag

Még nem ajanlotta fel a rendszer, de érdemes emui 11re frissiteni majd?
Illetve Gmail helyett ti mit hasznaltok? Outlook a legjobb? Értesítés mukodik? Köszi

(#4918) Aryon87 válasza sonice (#4917) üzenetére


Aryon87
félisten

Frissíthetsz nyugodtan, nincs vele gond.
Gmail helyett én a Bluemail-t használom. Gyári email 15 percenként frissíti magát, van akinek ez problémás, ha fontos emaileket vár.

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#4919) sonice válasza Aryon87 (#4918) üzenetére


sonice
tag

Koszi es push up ertesitesek is jonnek rendben?

(#4920) Aryon87 válasza sonice (#4919) üzenetére


Aryon87
félisten

Igen :K
Van mikor megcsúszik az app, de a Gmail miatt, elvégre az se megy normálisan évek óta.

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#4921) sonice válasza Sumptuous (#4902) üzenetére


sonice
tag

Nekem most frissult 11re, es valoban érthetetlen ez az uj akkumulátor design.. :((

(#4922) donnie.d


donnie.d
aktív tag

Mai napon meghosszabbítottam a hűségidőmet a telekomnál, így egy P40 Pro-ra esett a választásom.
Természetesen felkészültem, így tok, jack átalakító már van, s az aptoide is tesztelve lett a p30-on, s már csak várnom kell, hogy kiszállítsák, ugyanis az üzletben nem volt a készülékből.
Kérdésem a következő:
Ki mit használ email kliensre? Melyik, amelyik bevált.
Hasonló elképzelés lenne, mint a Mozilla Thunderbird, aminek sajnos nicns androidos változata.

(#4923) rdt89 válasza donnie.d (#4922) üzenetére


rdt89
addikt

Használd egészséggel, s üdv a klubban! :) Majd írd le a tapasztalataidat. :)

(#4924) sonice válasza donnie.d (#4922) üzenetére


sonice
tag

Szia
En is most kezdtem a 14napos tesztidoszakot 😃
Eddig minden rendben, nem vészes Google nélkül..
Kipróbáltam par email appot, nekem a blue mail valt be..
De a petal search keresoben rengeteg alkalmazás van..

(#4925) siskad válasza sonice (#4924) üzenetére


siskad
őstag

A blue mail-t aki használja, nektek bevált? Én a gyárit használom azóta is, de nagyon nem akarnak jönni az értesítések az emailekről, vagy csak annyira késve hogy addigra magamtól is ránézek.

Xiaomi 13

(#4926) sonice válasza siskad (#4925) üzenetére


sonice
tag

Nekem működik, eddig a max késés 10p volt..

(#4927) kp78 válasza siskad (#4925) üzenetére


kp78
addikt

Én most Outlook-ot tesztelem, 10-20 perc általában az értesítés késése.
BlueMail is kb. annyi volt.
Gyárit én kihagytam.

(#4928) Aryon87 válasza siskad (#4925) üzenetére


Aryon87
félisten

Tokeletesen helyettesiti a gmailt. Igaz, egyszeru a felulete,de amire kell, arra boven jo.
Nalam par percet ha kesik

[ Szerkesztve ]

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#4929) illjo válasza kp78 (#4927) üzenetére


illjo
senior tag

Beszéltük itt sokat, hogy sok fejlesztő játékoknál, mail klienseknél google firebasere támaszkodik főleg backupok, pushok működtetésére úgy, hogy az appjaik amúgy nem lennének gms függők, de így részben azzá válnak.Őszintén szólva eddig nem is mondott senki olyan mail klienst,ha jól emlékszem, ahol precízen, bármennyi késés nélkül működik a push üzenet érkezés.Mint sokszor leírtam, nekem a macrodroidos mankóval megy jól a gmail app a mókon.

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/google_szolgaltatas_gms_huawei_telefonokra/friss.html

(#4930) kp78 válasza illjo (#4929) üzenetére


kp78
addikt

Nekem nem is hiányzik az e-mailek azonnali értesítése :N

(#4931) illjo válasza kp78 (#4930) üzenetére


illjo
senior tag

Elvileg nekem sem, de én az a fajta f@see vagyok, akit bosszant, ha valami nem működik úgy, ahogy kellene, hogy működjön,pedig annyira nem is fontos, hogy hibátlanul működjön. Ezért vagyok gms függő is. Nehogy már ne tudjon valamit a telefonom, ami máshol evidens, hogy megy. Mégha nem is használom.. Jó kis túlzással, mert teljesség igénye nélkül, pár dolog tényleg fontos nekem. Nfc fizetés über alles.. 😃😃😃

https://logout.hu/tema/google_szolgaltatas_gms_huawei_telefonokra/friss.html

(#4932) siskad válasza Aryon87 (#4928) üzenetére


siskad
őstag

Köszi a válaszokat, akkor teszek vele egy próbát :)

Xiaomi 13

(#4933) Aryon87 válasza illjo (#4929) üzenetére


Aryon87
félisten

A gmail meg onmagaban se mukodik rendesen, GMS alatt is kesik nem keveset. Markatol fuggetlenul.

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#4934) illjo válasza Aryon87 (#4933) üzenetére


illjo
senior tag

Hát nem tudom, az mióta van. Novemberben még gms képes telefonom volt és nem késett. Viszont az tény, a gmail szinkront a mók sem, de még a kombinált mók (ezt használom mókolt gms gsf fájl fagyasztására) sem hozta helyre, pedig azt hittem, az már végképp kiváltja makrót.

https://logout.hu/tema/google_szolgaltatas_gms_huawei_telefonokra/friss.html

(#4935) sonice


sonice
tag

Emui 11 frissítés óta akkumulátor fogyasztás változást tapasztaltatok? Koszi

(#4936) Aryon87 válasza sonice (#4935) üzenetére


Aryon87
félisten

Nem. Igaz en mar jo ideje nem figyelem az uzemidot.
Napi atlagom: 24h uzemido 6h SoT kb megvan. Dinamikus kijelzo, 2sim, 5G off

[ Szerkesztve ]

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#4937) siskad válasza sonice (#4935) üzenetére


siskad
őstag

Én sem tapasztaltam semmi változást.

Xiaomi 13

(#4938) donnie.d


donnie.d
aktív tag

Köszönöm a hozzászólásokat.
Engem nem érdekelnek a késések, mert nem olyan munkaköröm van, hogy e-mailt használjak közben.

Így kérdésem a blue mail-lel és az outlook-kal kapcsolatban, hogy ezekhez is hozzá lehet adni több email-t címet?

(#4939) illjo válasza donnie.d (#4938) üzenetére


illjo
senior tag

Igen

https://logout.hu/tema/google_szolgaltatas_gms_huawei_telefonokra/friss.html

(#4940) sonice válasza siskad (#4932) üzenetére


sonice
tag

Nekem mondjuk most epp elfelejtett jelezni pedig mar 1oraja jott 2 levelem.. 🤔 Szoval lehet hogy Blue mail sem tokeletes..

(#4942) Palafi


Palafi
tag

Újra raktam a telefonomat, csak most nem klónozással. Mindent meg is találtam, minden fel is ment, minden jó is. Egy valami nem sikerül, mégpedig a tesó app. AppGallery-ben csak a Lengyelt, és a Szlovákot találom meg. Petal Search megtalálja, de telepítésnél inaktív a gomb. Ez mitől lehet, hogyan tudnám feltenni?
[kép]

A dzsungelben minden ehető. Te is.

(#4944) Palafi válasza #72445440 (#4943) üzenetére


Palafi
tag

De eddig (klónozással) működött tökéletesen. Csak rendbe szerettem volna rakni mindent, hogy tudjam mit honnan lehet leszedni.

A dzsungelben minden ehető. Te is.

(#4946) Palafi válasza #72445440 (#4945) üzenetére


Palafi
tag

Rendben. :R

A dzsungelben minden ehető. Te is.

(#4947) #08132608


#08132608
törölt tag

Gmail helyett Aquamail! Push működik rendesen! Ajánlom :)

(#4948) Sztenn válasza #08132608 (#4947) üzenetére


Sztenn
tag

Én is azt használom és vele egyből megjönnek az e-mailek. Persze van, hogy megmakacsolja magát, de az bug, nem feature. :DDD szóval plusz 1 az Aquamailre.

(#4949) jani70


jani70
aktív tag

Üdv!
Készülék vásárlás előtt állok kinéztem ezt a készüléket a kérdésem az lenne hogy fel lehet telepíteni a Google alkalmazásokat hivatalosan vagy csak mókolásal?

(#4950) illjo válasza jani70 (#4949) üzenetére


illjo
senior tag

Hivatalosan nem, csak mókkal illetve kevésbé stabil alternatíívákkal. Gms megoldások bővebben innen kiindulva: [link]

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/google_szolgaltatas_gms_huawei_telefonokra/friss.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.