Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-05-29 11:46:35

LOGOUT.hu

HTC 10

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2351) Klaus Duran válasza mc.g (#2350) üzenetére


Klaus Duran
senior tag

Miért nem S7-t vettél?

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

(#2352) mc.g válasza Klaus Duran (#2351) üzenetére


mc.g
tag

samsung-ot nem veszek, az gyengébb minőség, nameg nemakarom, hogy felrobbanjon :DDD
a htc-10 -nek a kamerája is jobb (még a hibáival is).
(egy kollegámnak volt egy htc-je, még a régi windows-mobile -os időkből, abban gyárilag -jól feltüntetve- samsung akksi volt, nos az is felrobbant, épp mikor horgászni volt (szóval nem is töltötte))

a samsung oled kijelzők aktív használat mellett (ahogy én nyomom) egy év után beégnek, illetve elsárgulnak...

úgy általában nem veszek semmi samsung, lg cuccot (azt teljesen nem lehet elkerülni, hogy valamiben samsung/lg alkatrész legyen)...

u.i.: nem azért vettem a htc-10 -et, hogy valami samsung szerüt vegyek olcsóbban, hanem, hogy jobbat mint egy szarszung.

[ Szerkesztve ]

(#2353) TTTotya válasza mc.g (#2350) üzenetére


TTTotya
senior tag

+ 1 kár, mert egyébként minden mással elégedett vagyok a készüléket illetően.

Eladni nem akarom MÉG, mert nem nagyon találtam értelmes alternatívát (samsung meg szóba sem jöhet)

(#2354) karldergroße válasza ferob (#2349) üzenetére


karldergroße
senior tag

Köszönöm, akkor reménytelen. Egyrészt nem rootolt a telefonom, másrészt ezzel nem kockáztatok, ennyit nem ér nekem az a galéria-app.

(#2355) mc.g válasza TTTotya (#2353) üzenetére


mc.g
tag

egy külső szemlélőnek (aki még nem próbálta) talán kicsit ilyesztőnek tűnhetnek a leírtak, azért nem ilyen rossz a helyzet, sőt, valójában a legtöbb LCD-nél jobb a TIANMA is, első pillantásra talán fel sem tünne a különbség a SHARP-al, csak azt sajnálom, hogy nem mindben egyforma kijelző van...

fontosnak tartottam, hogy még hozzászóljak a témához, hogy nehogy e-miatt gondolja meg valaki magát, csak én elég kritikus vagyok, pláne, hogy tudom milyen is lehetne, szóval a kijelzőnek amúgy kimondottan szép a képe minden szögből, csak az észrevehető fényerőkülönbség zavar kicsit, de abban reménykedek, hogy ezt lehet jobban látni napfényben, és, hogy ez fogyaszt kevesebbet, mert akkor már jó választás a TIANMA. ;)
(persze ez csak remény, abból kiindúlva, hogy van aki panaszkodik az üzemidőre, más pedig kimondottan dicséri azt)

[ Szerkesztve ]

(#2356) w333 válasza mc.g (#2350) üzenetére


w333
félisten

Igaz ... Sharp vs Tianma :))

Mi4 -nek gyönyörű a kijelző természetesen Sharp igzo, brutál szép és élénk a kijelzője betekintési szögek iszonyú jó, kár hogy nem ilyen kijelzőt kapott a HTC 10 illetve ahogy mondod ennyiért elvárható lenne hogy az összesben Sharp legyen !

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#2357) TTTotya válasza mc.g (#2355) üzenetére


TTTotya
senior tag

Ezzel is egyet kell, hogy értsek és azt se felejtsük el, hogy mindenki szeme különböző. Ami az egyiknek zavaró, lehet, hogy másnak észrevehetetlen, az egyéni preferenciák is különböznek.

Minden amit írtam az csak rám vonatkozik.

(#2358) #gab_ válasza mc.g (#2350) üzenetére


#gab_
őstag

"pont szemből nézve világos képe van, de a legkisebb mozdításra jelentősen (zavaróan) csökken a fényerő, oldalról nézve forgatva, a fehér részeknek változnak halványan az árnyalatai."
Uhh de GÁZ :(

Ja. Amugy Samu amoled GS4ota nem sárgul. Lehet már a 3 se

(#2359) mc.g válasza #gab_ (#2358) üzenetére


mc.g
tag

ezért írtam, hogy ilyesztőnek tűnhet, de azért ennyire nem rossz, (viszont amelyikben sharp (igzo) van, az jobb), de most beállítottam sötét háttérképet, így nem annyira észrevehetőek ezek a dolgok, szóval így kimondottan szép... :)

(#2360) ferob válasza mc.g (#2359) üzenetére


ferob
őstag

Mint írtam, nincs ilyen, hogy az egyik jobb a másiknál, főleg mivel minden, amit ott olvastok vagy linkeltek képeket, azok általában 5-6 hónappal ezelőtt legyártott modellek.
Minimális eltérés van a két típus között, amit akár te magad is összetévesztenél, ha nem nézhetnéd meg valamilyen alkalmazással, hogy akkor most abba melyiket is szerelték.
Mondom mindezt úgy, hogy volt alkalmam kipróbálni mindkettőt a később legyártott darabokból, valamint korai modellt senki nem tud már kifogni, sőt azok is már pár hét után javultak a használat során, mivel azt csak a ragasztás okozta.

(#2361) Gabbbb


Gabbbb
senior tag

Csináltam egy stawpoll-t a 10 wifijéről, ha rossz az eredmény még lehet lemondom a rendelésemet:-P

http://www.strawpoll.me/11552539 Légyszi osszátok meg a tapasztalatokat!

(#2362) Gabbbb válasza #gab_ (#2358) üzenetére


Gabbbb
senior tag

Itt van a kezemben egy s6, beégés is van és sárgulás is :/ ...

(#2363) migabi24 válasza Gabbbb (#2362) üzenetére


migabi24
nagyúr

Nem tudom mit csináltál vele, nálunk van 3 éves S4 de ugyanolyan a kijelzője mint új korába

(#2364) w333 válasza migabi24 (#2363) üzenetére


w333
félisten

Páromnak 2 éves lesz most az S4 és ugyan olyan mint újkorában ! :)

Boltokban a kiállított telefonoknál látszik ez a legjobban, S6 telefonok már nagyon besárgultak + beégtek, és sima S7 is már hasonlóan ilyen, pont valamelyik nap néztem egymás mellett volt a sima S7 és S7 Edge a tárcsázót megnyitottam a sima S7 sokkal sárgább volt + beégett, míg az S7E hófehér volt és nyomát nem láttam a beégésnek (biztos hogy nem ugyan az a kijelző van benne) ! :))

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#2365) Gabbbb válasza w333 (#2364) üzenetére


Gabbbb
senior tag

Jó hát az én S6-om nem kiállítási darab és mégis el van sárgulva és még beégés is van rajta :(

HTC 10 wifi szavazás: http://www.strawpoll.me/11552539

(#2366) #gab_ válasza Gabbbb (#2365) üzenetére


#gab_
őstag

Aha az érdekes. De biztos ugy van :D

(#2367) Gabbbb válasza #gab_ (#2366) üzenetére


Gabbbb
senior tag

Jó hát sokat használtam nyáron kint a szabadban és olyankor dolgozott az adaptív fényerő is :-)

(#2368) ako001 válasza w333 (#2342) üzenetére


ako001
aktív tag

Most kíváncsiságból megnéztem,nekem az jutott😁

"A pénz nem boldogit,de jobb egy limuzinban bőgni,mint a villamoson"

(#2369) mc.g válasza ako001 (#2368) üzenetére


mc.g
tag

mikor, hol, mennyiért vetted ? EU-s ? milyen színü ?

(#2370) ako001 válasza mc.g (#2369) üzenetére


ako001
aktív tag

Jún7 Ausztriában,707euró ért.Carbon grey😀
Hibátlan,semmi problémám nincsen vele,igaz,jóformán semmit se raktam rà,csak egy,Gps-t.Egyszer fordult elő,hogy nehezen bootolt be újra indításkor,de azóta nem csinálta.

"A pénz nem boldogit,de jobb egy limuzinban bőgni,mint a villamoson"

(#2371) mc.g válasza ako001 (#2370) üzenetére


mc.g
tag

huhh, az több mint 200e huf, annyiért nem vettem volna, azaz, vártam arra, hogy 150e-ig lemenjen...
akkor te még a korai példányokból kaptál, 220e-ért még belefért a sharp kijelző :DDD

(#2372) ako001 válasza mc.g (#2371) üzenetére


ako001
aktív tag

Nem tudtam várni,mert az előző telefonomat annyira tönkretette a fiam,a sok játékkal,hogy a tőltőrõl lehuzva 2perc utàn lemerűlt.+mentûnk nyaralni,és a fényképezőgépet lenyúlta a volt feleségem😕

"A pénz nem boldogit,de jobb egy limuzinban bőgni,mint a villamoson"

(#2373) MerLinh válasza mc.g (#2371) üzenetére


MerLinh
senior tag

hát nekem az a tippem, hogy balkán területeken nagyobb a szórás ilyen szempontból, meg talán olcsóbb is, csak nálunk nem látszik, nyugati vásárlási erő nagyobb, oda megy a jobb,

A wizard is never late nor is he early, he arrives precisly when he means to! - - ONE phone to rule them all! =)

(#2374) mc.g


mc.g
tag

akik még nem látták a HTC-10 (tianma) kijelzőjét élőben (legalábis ami nekem van) azoknak mondanám, hogy szebb képe, és jobb látószögei vannak (nem fakul oldalról nézve) van mint a legtöbb lcd-tv -nek (divatosan: led-tv), viszont mostanság a sharp igzo technológiája a csúcs, és arra számítottam, hogy az lesz benne...

egy valamiben tud versenyezni az igzo technológiával más kijelző, mégpedig az energiahatékonyságban. a sharp sem fogyaszt sokat, de vannak hatékonyabbak, és talán ez a tianma gyártmány volt a legjobb választás a jó képminőség (kontraszt, színtér, látószögek), és alacsonyabb fogyasztás tekintetében. ez akár magyarázhatja, hogy szemből világosabb a képe, lévén ezzel is a fogyasztás csökkentését érik el a gyártók (plazmáknál is ezt a megoldást használták), hogy előre fókuszálják a fény nagy részét (a sharp-nál ez kevésbé van jelen), ettől függetlenül nagyon jók a tianma látószögei minden irányból.

mostmár, hogy pár napja használom, figyelem a fogyasztást is, erre tudtam következtetni

[ Szerkesztve ]

(#2375) Gabbbb


Gabbbb
senior tag

Wifi strawpoll elég lehangoló eredményt hozott..

(#2376) mc.g válasza Gabbbb (#2375) üzenetére


mc.g
tag

én még ilyen gyors wifi-vel mobilban nem találkoztam. a sony z1compact-om 40Mb/s-ot tudott, a htc-10 90Mb/s-ot tud azonos körülmények között egy 2,4GHz-es "n"-es routerral (asus n18u).
a hatótávolságot még nem teszteltem. ekkora sebességet még csak egy üzleti kategóriás lenovo laptoppal mértem...
az elöbb épp 18GB adatot másoltam fel a készülékre a hálózatról, és stabilan végigment, pedig közben másra is használtam a mobilt.

[ Szerkesztve ]

(#2377) mc.g válasza Gabbbb (#2375) üzenetére


mc.g
tag

azt érdemes hangsúlyozni, hogy csak 2,4Ghz-en "N"-es routerrel készültek a mérések, és a feltöltési sebességet a net-sebességem korlátozta.

u.i.: elnézést, hogy külön hozzászólásban csatoltam a képeket, de csak utólag jutott eszembe, hogy képet is tölthetnék fel róla (most készültek a mérések).

[ Szerkesztve ]

(#2378) ferob válasza mc.g (#2376) üzenetére


ferob
őstag

Alább látható a letöltési sebesség, ha nem a router vagy a kapcsolat a szűk keresztmetszet.

(#2379) mc.g válasza ferob (#2378) üzenetére


mc.g
tag

WoW :Y ezen én is meglepődtem, ez elég eXtrém sebesség (gondolom csúcskategóriás "AC"-s routerral)
azért jó tudni mire képes a HTC10 ....

[ Szerkesztve ]

(#2380) Gabbbb


Gabbbb
senior tag

Remélem a telekomos Cisco modem/wifi router-el rendben lesz, ha nem akkor 14 napos elállás keretein belül cserélem egy p9-re.

[ Szerkesztve ]

(#2381) CptAdamica


CptAdamica
veterán

Kezd tököm tele lenni, hogy több, mint 2 hete rendeltem meg a telefont és még mindig várakozok, mert persze 2 hét alatt egy bolt sem tud beszerezni a szürke színből. Expansys-on már 1 hónapja nem rendelhető a fekete színű, mert persze a HTC is inkább szarakodik az áron, mint hogy menjen az eladás. :W

Megyen!

(#2382) spm


spm
tag

Vett már valaki itthon gyári HTC töltőfejet és kábelt? Nem nagyon találok semerre.
Esetleg melyik kábelek lehetnek jók a gyárin kívül?

(#2383) mc.g


mc.g
tag


esti fotóösszehasonlítás, azaz közel egyformán világosnak kéne lenni a képeknek mindkét oldalon, ugyanis a Panasonic-LX7 -en is a HTC10 értékeit/beállításait használtam.

gyakorlatilag a HTC10 iso3200-as értéke jóindulattal iso800-nak felel meg (de gyakorlatilag inkább iso400). ha egy fotószerkesztőben a HTC fotóját 4-szeresére világosítom, akkoris jóval sötétebb az szükségesnél, ha 8-szorosára világosítom akkor van kb. a Panasonic szintjén... :(

[ Szerkesztve ]

(#2384) Gabbbb válasza mc.g (#2383) üzenetére


Gabbbb
senior tag

Lencse "transmission" értéke rossz! ( :))))))))))))) )

(#2385) mc.g válasza Gabbbb (#2384) üzenetére


mc.g
tag

köztudott, hogy szar a lencse, azaz nem F1.8 a fényereje ?? :F
még nem hallottam erről a htc10-nél...

[ Szerkesztve ]

(#2386) Gabbbb válasza mc.g (#2385) üzenetére


Gabbbb
senior tag

Dehogy, csak viccnek szántam. Egyébként nincs olyan lencse ami f1.8 és egyben T1.8 is. Persze ilyen egyszerű fix objektíveknél még műanyag lencsékkel is max 0.1-0.15 az eltérés az f és a T szám között.(ez persze csak a kép közepére igaz) Sajnos telefonoknál ezt nem lehet lemérni, pedig hasznosabb lenne, mint az f szám.

[ Szerkesztve ]

(#2387) nincsnév007


nincsnév007
őstag

Sziasztok, ti használtok a telefonra valami témát?

(#2388) karldergroße válasza nincsnév007 (#2387) üzenetére


karldergroße
senior tag

Mindenki használ témát, legalább egyet.

(#2389) Derrewyn


Derrewyn
senior tag

Telekomnál most akciózzák a 10-est, 177 ezer kamatmentes részletre, persze előfizetéssel és hűséggel. Ez nem is rossz ár, pedig még egy hónapja sincs, hogy árulják.

(#2390) Klaus Duran válasza Derrewyn (#2389) üzenetére


Klaus Duran
senior tag

Mert senkinek sem kell a fehér. :DD Idióták...........

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

(#2391) Derrewyn válasza Klaus Duran (#2390) üzenetére


Derrewyn
senior tag

Valószínű, hogy szürkét nem kaptak HTC-től. Más okot nem tudok elképzelni, na persze, az említett idiotizmuson kívül. :DDD

(#2392) ferob válasza Derrewyn (#2389) üzenetére


ferob
őstag

Tekintve, hogy európai régiós készülékhez akár az említett árnál 30 ezer forinttal kevesebbért is hozzá lehet jutni, egyáltalán nem éri meg vállalni még pluszban 2 év hűséget, netán új előfizetést vásárolni.
Főleg nem úgy, hogy a DIGI tervezett mobilpiaci indulása jövő március.

(#2393) Derrewyn válasza ferob (#2392) üzenetére


Derrewyn
senior tag

Ez nézőpont kérdése. Flottás előfizetéssel a 2 év hűség akár ki is eshet a képletből, így marad az egyben 150 vagy 15 hónap alatt 177. Vannak, akik inkább az utóbbit választják. Persze ez a réteg nem kifejezetten a HTC 10-et veszi így. :)

DIGI csak virtuális szolgáltató lesz, szóval aligha tud jobb ajánlatot adni, és itt nyilván nem a publikus csomagokra gondolok.

(#2394) mc.g válasza CptAdamica (#2381) üzenetére


mc.g
tag

nem azért, hogy húzzalak, de két napja megosztottam egy bolt link-jét, ahol akkor még volt (persze azóta már nincs) (#2328) mc.g

más: TIANMA kijelző - a használata során egyre pozitívabb véleménnyel vagyok róla (a végén még nem is fogom bánni, hogy ez került bele :DDD ), úgy tünik, hogy meglehetősen energiahatékony, és kifejezetten jó a kontrasztja (nem lepődnék meg 3000 körüli értéken sem), ráadásul oldalról nézve is ilyen jó, nem fakul a kép, mint egyébb VA, vagy IPS paneleknél. a színtere nagyobb mint az sRGB, de be lehet állítani sRGB-re, ezt javaslom, mert így természetesebb, és a hibái is kevésbé érződnek.
(a készülék automata fényerő szabályozásával nem vagyok elégedett, de fix. fél fényerőre állítva kellően világos, jól látható, és nem jelentős a többletfogyasztás az alacsony fényerőhöz képest)

[ Szerkesztve ]

(#2395) Klaus Duran válasza mc.g (#2394) üzenetére


Klaus Duran
senior tag

Korrábban is olvastam de nem foglalkoztam vele.
Most megnéztem és maradok az Élénk beállításnál.

Ilyenkor inkább kékesebb a színe, sRGB-n meg sárgás.
Mondhatni túlszaturáltnak hat.

[ Szerkesztve ]

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

(#2396) ferob válasza Klaus Duran (#2395) üzenetére


ferob
őstag

Az élénk beállítást leginkább vibráló, erős színek jellemzik, ami eléggé eltér a természetestől, míg az sRGB sokkal közelebb áll a valósághoz, aminek a színeit azért látod sárgásabbnak, mert az élénk beállításnál a színhőmérséklet sokkal magasabb, bár az sRGB beállításakor is van lehetőség a színhőmérséklet módosítására, így el tudod tolni a kékes irányba.

[ Szerkesztve ]

(#2397) mc.g válasza Klaus Duran (#2395) üzenetére


mc.g
tag

amikor kiválasztod, hogy "sRGB", vagy "Élénk" akkor mellette a három pontra klikkelve tudsz állítani a fehéregyensúlyon...
relative melegebb a kijelző színe, mint sok egyébb mobilkijelzőnek (amik sokszor akár 8000k-esek is lehetnek, deugye 6500k a "fehér").

[ Szerkesztve ]

(#2398) ffodi válasza mc.g (#2397) üzenetére


ffodi
veterán

Ismét ideje elővenni a méréseimet érdekességképp. :)

[ Szerkesztve ]

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#2399) Gabbbb válasza ffodi (#2398) üzenetére


Gabbbb
senior tag

Hát 2.5-ös deltaE is elég gyenge, Dell monitoromon 0.9 volt kalibrálás előtt.

Amúgy Sharp kijelzőre azt írják, hogy sokkal gyakoribb a lightbleed és tényleg sok youtube videón megvan a felső fehér csík, engem ez jobban zavarna, mint a rosszabb betekintési szögek.

[ Szerkesztve ]

(#2400) mc.g válasza Gabbbb (#2399) üzenetére


mc.g
tag

a betekintési szögei igen jók a tianma-nak is, a fényereje csökken megbillentve a készüléket...
a deltaE 3-ig igen jónak számít, szemre nem tünik fel az eltérés az ideálistól (hivatalos álláspont szerint).

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.