Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:54

LOGOUT.hu



Mobilaréna teszt: Honor 8 - tisztelet a kivitelnek
A fórumban a PH! lapcsalád moderációs szabályzata és a hatályos magyar törvények érvényesek. TILOS a WAREZ, valamint a telefonkészülék függetlenítéséről történő bejegyzések, továbbá szakmai topikban tilos hirdetni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#26201) Lackooo84 válasza Quqesz (#26200) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Azt próbálgattam már, nem értem vele sokat sajna. :(

The Truth is out there...

(#26202) rozsi71 válasza Lackooo84 (#26201) üzenetére


rozsi71
tag

Nekem az szokott segíteni, ha tök sötétben beállítok egy fényerőt. Akkor azt az értéket fogja minimumnak tekinteni, annál nem lesz sötétebb.

(#26203) Lackooo84


Lackooo84
nagyúr

2 sim, minden végig bekapcsolva, meg kicsit nyomtam a sodukut. :D

The Truth is out there...

(#26204) athomi válasza Lackooo84 (#26203) üzenetére


athomi
veterán

Nálam nem tűnik ilyen jónak a helyzet.

[ Szerkesztve ]

(#26205) Ra3 válasza athomi (#26204) üzenetére


Ra3
őstag

Az gondolom sokat számít hogy mit használsz mikor megy a kijelző, nekem pl. a boom beach zabálja az akksit, szerintem 3 óra se kellene neki hogy nullára rántsa a teljesen feltöltöttet.

''...te vagy a Jedi-ből az Onedin Kennedy?''

(#26206) peanar válasza Lackooo84 (#26196) üzenetére


peanar
senior tag

Legyen bekapcsolva az automata fényerő, majd kézzel takard le az érzékelőjét és a csúszkát állítsd be arra a minimum fényerőre ami neked "szimpatikus".
Nekem ez mindig megoldotta ezt a problémát (most mate 9-nél is ugyanúgy megoldja).
Apropó mate 9, annyira még ne várjatok az oreot, mate 9-re HiCare-n keresztül korai frissítéssel (1-2 tulajnak már a frissítő appon keresztül is) már egy ideje elérhető.
Én fel is raktam, de egy kis idő után jobbnak láttam visszatérni az android 7-re. Egy idő múlva jó lesz az a csokis keksz, de egyenlőre több kevesebb bosszantó "hibája" van, aminek köszönhetően több mate tulaj is vissza tért az elődjéhez.
Üzemidő valóban jobb lett... de még egy kicsit azért csiszolniuk kell a romon.
Az oreoból érkezett az az "újítás" (ami a 399 vagy a 400-as rommal érkezett) miszerint 3 naponta pin kód kell, nem elég az ujjlenyomat, a 3D kamera is az oreo ajándéka...illetve még volt valami, de az most nem jut az eszembe🙂

(#26207) bibi55


bibi55
tag

Sziasztok!

A honor 8 készülékem pár napja elkezdett olyan furcsaságot csinálni, hogy nagyon gyorsan merül. Eddig két naponta töltöttem, kevés használat mellett, most meg egy éjszaka alatt merül 30%-ot.

Gondoltam, biztos valamelyik app zabálja az akksit, de nem. Csináltam már recovery menüből factory resetet és csináltam a beálltásokból is alaphelyzetbe álltást. Jelenleg az alap appokon kívül semmi nincs rajta, semmi nem fut, és így is merült ugyanannyit az éjszaka. Kivettem próbaképp az SD kártyát is, de az sem segített. A grafikon szépen szabályosan csökken. A telefon nincs ébren, csak kb akkor mikor a kijelző is be van kapcsolva.

Valami baja eshetett az akksinak? A telefon nem volt ejtve, nincs horpadás, csupán 1-2 hajszálkarc a kijelzőn.

Szerintetek is szervíz gyanús?

Sajnos nem vagyok Budapesten így csak a postával tudnám felküldeni szervízbe vagy a Telekomon keresztül. Van valakinek az ilyen postás megoldással kapcsolatban vagy a telekomon keresztüli gariztatással kapcsolatban tapasztalata?

[ Szerkesztve ]

(#26208) athomi válasza bibi55 (#26207) üzenetére


athomi
veterán

Postaponton add fel, másnapra a hivatalos szervizben lesz a készülék. Nehogy a telekomhoz vidd. A csomagolást és a címzést a posta intézi, neked fizetned sem kell, viszont ajánlom, hogy a készüléket valami kis dobozba helyezd el, mert ők csak egy sima bubis borítékba fogják helyezni. Egyébként törékenyként adják fel.

Fontos, hogy fotókkal mindenféleképp dokumentáld feladás előtt a készülék állapotát!

[ Szerkesztve ]

(#26209) athomi válasza athomi (#26208) üzenetére


athomi
veterán

ITT ellenőzizheted a hozzád legközelebbi postapontot.

(#26210) bibi55 válasza athomi (#26209) üzenetére


bibi55
tag

Nagyon szépen köszönöm! A telefon eredeti doboza jó, vagy még azt is tegyem bele másik dobozba? :)

(#26211) athomi válasza bibi55 (#26210) üzenetére


athomi
veterán

Az nagyon jó doboz, csak nem biztos hogy abban fel merném küldeni, mert lehet a szerviz nem fogja visszaküldeni. :D

[ Szerkesztve ]

(#26212) Seduxen33 válasza bibi55 (#26210) üzenetére


Seduxen33
csendes tag

Nyugodtan feladhatod abban, visszaküldik. Az asszony telefonját is abban küldtem, visszajött szépen!

[ Szerkesztve ]

(#26213) anonymus89 válasza Lackooo84 (#26203) üzenetére


anonymus89
addikt

Ez elég érdekes soha nem volt még ennyi még éjszakára kikapcsolt egyik simmel sem.....
A bluetooth egyfolytában megy Neked vagy csak munka közben?
Nfc-t használod fizetésre?

[ Szerkesztve ]

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#26214) Quqesz válasza bibi55 (#26207) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Nézd meg ezeket:
-Gps be van-e kapcsolva? Ha nincs, keress vele pozit(lehet vmi azért fut, mert kellene neki pozi az induláshoz)
-google mentés be van-e kapcsolva(backup menüpont)
-google helyelőzmények kikapcsolva?

[ Szerkesztve ]

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel! 7pro

(#26215) Lackooo84 válasza anonymus89 (#26213) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Éjszakára repülő módot nyomom be, nappal megy minden, kivéve gps.

The Truth is out there...

(#26216) anonymus89 válasza Lackooo84 (#26215) üzenetére


anonymus89
addikt

Oké azért ez sokat megspórol de a többi két kérdés még mindig áll...

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#26217) bibi55 válasza Quqesz (#26214) üzenetére


bibi55
tag

Hmm... emlékeim szerint a helyelőzmények eddig is be volt kapcsolva... De lehet nem, a múltkor pont szórakoztam vele az tény. És akkor kezdődtek valahogy a merülések is...

Ha nem mondod sose gondoltam volna erre. Most kikapcsoltam, meg a google back-up-ot is. GPS megy, de az eddig is ment mindig, sőt szerintem a google back-up is.

Kíváncsi leszek, hogy ez a helyelőzmények okozza-e.

Majd jelzek. Köszönöm! :)

(#26218) lbence válasza Lackooo84 (#26203) üzenetére


lbence
aktív tag

De emellett nem volt sokat készenlétben, nem? Mert ha egész nap nálam van munka közben és nem nézek rá túl sokszor, csak gyakran pár pillanatra akkor viszonylag kevés kijelzőidő mellett is merül szépen.

(#26219) fant0mi válasza bibi55 (#26207) üzenetére


fant0mi
addikt

A fogyasztasnal mit ir? Melyik appok fogyasztanak nagyot?

(#26220) bibi55 válasza fant0mi (#26219) üzenetére


bibi55
tag

Ott semmi kiemelkedő nem volt. Pár mAh-val volt első helyen a "Phone idle" a software-nél meg a "google play services".

Néztem az akksi gráfon, nem volt plusz ébredés...

Viszont jelenleg, sim kártya és SD kártya nélkül és kikapcsolt google helyelőzményekkel és google back-uppal, más fél órája nem mozdult meg 98%-ról.

Nem tudom mennyit jelent, hogy nincs benne a sim és az SD mondjuk...

[ Szerkesztve ]

(#26221) Lackooo84 válasza lbence (#26218) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Kb 5 órát zsinórban játszottam. BT egész nap megy, nem fizetek vele.

The Truth is out there...

(#26222) Quqesz válasza bibi55 (#26220) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Sim kártya miatt persze merülhet, hisz hálózatot használ, de az csak akkor drasztikus, ha rossz a térerőd.

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel! 7pro

(#26223) anonymus89 válasza Lackooo84 (#26221) üzenetére


anonymus89
addikt

Most nézem Neked 52%-on álll.... wtf?? :Y az meg hogy?
Köszi.
Nemsokára belinkelem én is a képernyőfotót.
Nálam appok szinkronizálva, bluetooth megy egész nap órával és én vásárolgatok nap mint nap nfc-vel.
Játszani nem szoktam, youtube, chrome használata megvan.
Nekem éjszaka is mennek a szinkronizálások csak a céges kártyát kapcsolom ki este 6-tol.

[ Szerkesztve ]

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#26224) Sanki válasza bibi55 (#26217) üzenetére


Sanki
Topikgazda

Sim jelerősség milyen? Arról is kell kép.

(#26225) rosejbli válasza anonymus89 (#26223) üzenetére


rosejbli
senior tag

Valszeg már elkezdte feltölteni így lett 52%-al 5 óra felett. egyébként amíg nem megy 100% közelébe a töltöttség nem nullázza a SOT-t. Nekem is voltak már tizen pár órák is így, de nem akartam betrollkodni ide. :DDD

(#26226) TaRka94 válasza rosejbli (#26225) üzenetére


TaRka94
senior tag

Na igen, 90%ig fel kell hogy lenullázza.

(#26227) anonymus89 válasza rosejbli (#26225) üzenetére


anonymus89
addikt

Ahogy TaRka94 kolléga írja 90%- elég a nullázáshoz és soha nem töltöm 100%-ig.

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#26228) bibi55 válasza Sanki (#26224) üzenetére


bibi55
tag

Még nem tettem fel képet. Most 3 óra alatt 98% maradt végig az akksi. Most visszatettem a sim-et meg a microSD-t. Pár óra múlva beszámolok hogy mi a helyzet. :)

(#26229) Lackooo84 válasza rosejbli (#26225) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

A-a, nem volt töltve azóta sem. Most itt tartok:

[ Szerkesztve ]

The Truth is out there...

(#26230) ANDROID??? válasza Lackooo84 (#26229) üzenetére


ANDROID???
addikt

Tuti nem valami régi vágott voda kártyád van és jó a voda térerőd :K

(#26231) Lackooo84 válasza ANDROID??? (#26230) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Ja most kértem egy újat, mert a régi voda sim magja túl vastag volt a mókoláshoz. :DDD Ahol meredekben van a grafikon ott sodukut játszottam.

[ Szerkesztve ]

The Truth is out there...

(#26232) TaRka94


TaRka94
senior tag

Sim kártya tud merülést, okozni, egy hete oldódott meg mamámnak, akármilyen telefonnal lemerült a telefonja 1nap alatt és ugye ezek gombos telefonok, nem nyúlsz hozzá akkor 1 hétig vagy 2hétig nem kellene lemerülnie, mondtam neki hogy sim kártyát kellene cserélni, még neki westeles volt azt hiszem, az újjal már nem merül. Viszont én telefonnal kaptam újat tehát én nem tudom arra fogni. Egyedül repülő módban nem merül.

(#26233) tdhenry válasza anonymus89 (#26227) üzenetére


tdhenry
tag

Nekem a múltkor már 85 körül nullázta.

(#26234) bibi55 válasza bibi55 (#26228) üzenetére


bibi55
tag

Na így már azért jónak tűnik. :) Sim és SD benne van újra.

(#26235) Sanki válasza bibi55 (#26234) üzenetére


Sanki
Topikgazda

Már most szólok, hogy ne lepődj meg, ha elkezd merülni.. Egyértelműen látszik, hogy gyenge a térerő. Ez meríti a telefonod.

(#26236) bibi55 válasza Sanki (#26235) üzenetére


bibi55
tag

Azt tudom. De az elmúlt egy évben is ilyen volt a térerő. És mégis simán 2 naponta töltöttem. :) Valószínűleg Quqesz kollégának volt igaza, és a Location History kavart be. Legalábbis nagyon remélem.

Köszönöm a segítséget!

(#26237) Quqesz válasza bibi55 (#26236) üzenetére


Quqesz
nagyúr

😉😊

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel! 7pro

(#26238) Lackooo84


Lackooo84
nagyúr

Na hát ennyi lett a vége, ha nem hallgatok egy órán át zenét akkor meglett volna a 10 óra bőven. :D

The Truth is out there...

(#26239) TaRka94 válasza bibi55 (#26236) üzenetére


TaRka94
senior tag

Azzal mit is csináltál, valamit kikapcsoltál?

(#26240) ClioRS válasza Lackooo84 (#26238) üzenetére


ClioRS
őstag

Ez beteg... :D
Hogy sikerült ezt hozni?

(#26241) dave0825 válasza Lackooo84 (#26238) üzenetére


dave0825
őstag

Nekem 6.0 alatt sem volt ennyi, 6 óra volt a max, B389-en 3,5-4 óra. A tied durva. :Y :C

Huawei P30 // Suzuki DL650XT '15 <-- Kawasaki Z750 '07 <-- Aprilia RS 125 '99

(#26242) Buszos


Buszos
tag

Szervusztok!

Tegnap vettem egy 32GB-os H8-at, amin FRD-L09C432B394 van. Érdemes küzdenem a frissítéssel vagy nincs jelentősebb különbség (ota-n nem frissít)? Látok itt L09-re 399-et, azért kérdezem.

Sokadik átbaszatásom okán elhatároztam, hogy nem utalok előre!

(#26243) Sanki válasza Buszos (#26242) üzenetére


Sanki
Topikgazda

Majd megkapod.

(#26244) Fecogame


Fecogame
veterán

Nekem is végre megérkezett a B399 :)

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#26245) bibi55 válasza TaRka94 (#26239) üzenetére


bibi55
tag

Igen, kikapcsoltam. Viszont megint nem vagyok teljesen megelégedve. 88 % körül tettem le éjfél után az éjjeliszekrényre, és reggelre ez volt:

Az egyenes rész az elején, amikor nem volt benne se sim se sd. Az enyhén meredek rész ahol sim és sd benne volt. Az első meredekebb rész amikor feltettem az appokat, az utána hosszabb ideig tartó szabályos meredek rész pedig amit az éjszaka alatt produkált.

Valamelyik app-ra gyanakszom, de egyikre se írja hogy olyan sokat fogyasztott volna...

Tudom, hogy a gyenge térerő meríti az akksit, de eddig se volt jobb otthon a térerőm, és nem merült 20+ százalékot egy éjszaka (kb 6-7 óra) alatt a telefon.

(#26246) fant0mi válasza bibi55 (#26245) üzenetére


fant0mi
addikt

Nekem kikapcsol a wifi, ha elmegy aludni a telefon (szazalekban nem ir sokat mondjuk hozza). A pocsek terero tenyleg meriti (mikozben ertem amit irsz), melyik halozat gyenge nalad, a 4G? Mert akkor erdemes attenni a simet 2G-3G onlyba tenni.
Az android systemen belul mi fogyaszt sokat?

[ Szerkesztve ]

(#26247) goop válasza Fecogame (#26244) üzenetére


goop
őstag

1 éves, telekomos, nekem is jött most a b399 es.

(#26248) bibi55 válasza fant0mi (#26246) üzenetére


bibi55
tag

Hát, reggel próbaképp áttetem 3G-re, kicsit erősebb volt de nem sokkal.

Android system details:

Szerk:

Nekem is jött a B399, szintén Telekom. Fel is pattintom. :D

[ Szerkesztve ]

(#26249) fant0mi válasza bibi55 (#26248) üzenetére


fant0mi
addikt

Ez maradt rejtelyes. :)
Nekem anno a download manager vagy miaszosz rendszerfolyamat zabalta (pedig nem is volt benne sd). Csinalhattam en azzal barmit, ha bekattant a folyamat, akkor zabalt.
Egy uj rom hozta a megvaltast. Remelem most neked is igy lesz. Ha felpattan, egy factory reset vagy wipe cache azert mehet, ugysem laktad meg be.

(#26250) bibi55 válasza fant0mi (#26249) üzenetére


bibi55
tag

Hát igen. Mindenesetre feltettem a B399-et. Factory reset + wipe cache meg volt. Kíváncsi leszek.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.