Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  DOOM (Reboot)

Hozzászólások

(#1) Vistaboy


Vistaboy
veterán

Játék címe: DOOM
Várható megjelenés: Egyelőre nem ismert
Fejlesztő: id Software
Kiadó: Bethesda
Platformok: PC, PS4, XBOX One
Játékmotor: id Tech 6

Sziasztok.

Befutottak az első konkrét információk az id Software által készített DOOM című FPS játék újrafeldolgozásáról. A QuakeCon 2014 rendezvényen Marty Stratton, a DOOM producere mutatta be a programot a közönségnek, ahol azt is elárulta, hogy azért nem DOOM 4 lesz a készülő program címe, mert nem folytatásról, hanem az eredeti, klasszikus játék újragondolásáról van szó.

A rendezvényen bemutatott demó alapján a játékmenet főleg a harcra koncentrál, amin a fejlesztők rengeteget dolgoztak, hogy hű maradjon az eredeti játékhoz, de egyben tovább is fejlessze az FPS élményt. A DOOM szintén a Marson játszódik, valamint ellenfelek tekintetében is visszaköszön a klasszikus játék érzése, amikor tucatnyi pokolfajzat támad ránk egyszerre. Az ocsmányságok eltérő mérettel és harcmodorral fognak rendelkezni, és sok ismerős alak felbukkan majd az eredeti játékból is.

A játék producere, Marty Stratton azt is elárulta, hogy nagyobb hangsúlyt fektetnek a közelharcra (Reméljük azért QTE nem lesz benne :( ), valamint látványos kivégzésekben gyönyörködhetünk majd, melyek brutalitása vetekszik az eredeti DOOM-ban látottakkal (Azaz bőven fröcsögni fog a paradicsomlé, valamint a különféle zsigerek. :K ). A bemutatóban eddig a láncfűrészt, vadászpuskát és a plazmafegyvert látták a jelenlévők, de várhatóan sokunk kedvence, a BFG sem marad ki az arzenálból.

Az új DOOM játékban visszatérnek a régi, klasszikus FPS játékelemek is, gondolok itt olyasmikre, hogy egyszerre minden megszerzett fegyvert magunknál tarthatunk, nem csak két-három darabot kell cserélgetnünk. Életerőnk nem regenerálódik magától, kizárólag egészségügyi csomagokkal állíthatjuk helyre, melyeket a szörnyektől szerezhetünk be. A harcok során a fedezékkeresés és a lövések elől való kitérés is fontos lesz (Ugye, mindenki emlékszik, ahogy kitértünk az Impek tűzgolyói elől, közben meg mi is majdnem leborultunk a székről, mert el akartunk hajolni a lövedék útjából. :) ).

A DOOM reboot egy vadonatúj grafikus motorra fog épülni, amit immár nem John Carmack alkotott meg. A QuakeCon 2014 rendezvény résztvevői által "id Tech 6"-nak nevezett engine különlegessége, hogy minden platformon követelmény lesz az 1080p felbontás melletti 60 FPS sebességű működés. A motort főleg PC-re és új-generációs konzolokra fejlesztették ki, így a játék célplatformjai is eképp módosultak.

A DOOM előzetes videója

Az id Software hivatalos oldala

A Bethesda hivatalos oldala

[ Szerkesztve ]

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#2) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

No reméljük hamar megjön az az első kamerás videó. :)

Live-Die-Respawn

(#3) Vistaboy


Vistaboy
veterán

Nem valószínű, hogy idén hivatalosan bemutatják az új DOOM-ot.

Pete Hines elmondása szerint a DOOM még nem áll készen a hivatalos bemutatásra, ezért idén már nagy valószínűséggel nem láthatjuk meg a QuakeCon 2014 rendezvényen zajlott bemutatót. Az ott vetített játékmenet felvételeket csak a jelenlévők csodálhatták meg, és hacsak ki nem kerül egy titokban rögzített anyag, úgy idén már nem láthatunk semmi újat a DOOM-ról. :(

Azt is hozzátette, hogy egyébként is jövőre tervezték a játék bemutatását, ez mindössze egy kompromisszum volt, aminek értelmében az id Software visszanyerhette a rajongóinak bizalmát. A QuakeConra kilátogatók egyöntetűen el voltak ragadtatva, így a fejlesztők most már nyugodtan visszamehetnek dolgozni a játékon, annak tudatában, hogy jó irányba haladnak a játékkal.

És hogy mi mikor nézhetjük majd meg a demót, amit ott mutattak? Nos, Pete Hines szerint a dolgok ugyan változhatnak, de a közeljövőben - idén - már biztosan nem tervezik a nagyközönség számára bemutatni a játékot. A rajongók a következőképpen reagáltak a bemutatóra:

QuakeCon 2014 - DOOM prezentációról kijövő rajongók véleményei

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#4) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

Topiknekró? Ki mit tippel, mikor indul a béta? :D E3 után talán?

Live-Die-Respawn

(#5) Vistaboy válasza oriic (#4) üzenetére


Vistaboy
veterán

Én már annak is örülnék, ha végre nyilvánosságra hoznák azt a zárt ajtók mögött levetített játékmenet-előzetest, aminek láttán a DOOM-rajongók annyit áradoztak róla a tavalyi E3-on. Szerintem lassan ideje lenne mutatni róla valamit, mert azóta nagyon nagy a csend körülötte...

[ Szerkesztve ]

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#6) kriszpontaz válasza Vistaboy (#5) üzenetére


kriszpontaz
veterán

Esélyesebb a QuakeCon 2015 után szerintem, remélem már van olyan állapotban egy év után hogy a BETA elinduljon.

(#7) Vistaboy válasza kriszpontaz (#6) üzenetére


Vistaboy
veterán

Elméletileg tavaly már működőképes volt egy bemutató erejéig a játék, úgyhogy van esély rá, hogy idén lássunk valódi, ingame mozgóképeket belőle. De akkor is aggasztó ez a nagy csend. Valami készül, az biztos, már csak az a kérdés, mekkorát fog szólni.

Főleg az id Tech 6 Engine képességeire leszek kíváncsi, mert az elődje nagyon leszerepelt az alacsony felbontású textúrákkal (Gondolok itt a Rage-re). Nemrég lehúztam újra a játékot Steamen, mondom nosztalgiázok egyet, de olyan elmosott volt, hogy 20 perc után abbahagytam. A Wolfenstein esetén már egy fokkal jobb a helyzet, de ott is akadnak homályos részletek. Remélem, hogy az id Tech 6 mérföldekkel lepipálja az ötöst grafikailag, mert akkor nem lesz olyan nagy durranás az új DOOM sem.

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#8) FoxiestFox válasza Vistaboy (#7) üzenetére


FoxiestFox
félisten

A hangulat legyen meg, a jó zenék térjenek vissza, a grafikát teliberittyentem, a Brutal Doom is üt, pedig az az első részből táplálkozik. :D

(#9) kriszpontaz válasza Vistaboy (#7) üzenetére


kriszpontaz
veterán

A RAGE-nél sajna muszáj belenyúlni a cfg-be (csak a konzol engedélyezését kell kerülni mert az Achievement-ek tiltva lesznek azonnal Steam esetében).

ITT egy kattintással csinálhatsz CFG fájlt és sokat használ a RAGE esetében. Lehet már ismered, de tapasztalataim szerint enélkül tényleg sok a lassú és ronda textúra.

Létezik ez a Wolfenstein - New Orderhez is.

A bemutató videóról készült leírások alapján pár dolgot a Brutal Doom-ból átemeltek (kivégzés, stb.) remélem jó lesz. A BETA kulcs már élesítve, én is várom már nagyon!
A Wolfenstein - New Order is jobb volt grafikailag (és az csak IDTech 5.5 vagy minek nevezzem), remélem az új IDTech 6 ütni fog.

[ Szerkesztve ]

(#10) s912


s912
aktív tag

Brutal Doom + doom "reveal" teaser-es grafika + oldschool játékmenet.
Ennyi nekem elég is :)

Revenant with jetpack meg hab a tortán :D

(#11) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

Doom teaser

Király, valszeg akkor béta is a kapuban van már. :D

Live-Die-Respawn

(#12) kriszpontaz válasza oriic (#11) üzenetére


kriszpontaz
veterán

Állat, de várom már!!!! Első napi vétel lesz! :DD

(#13) kriszpontaz


kriszpontaz
veterán

A doom.com is elindult már úgy látom.

(#14) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

(#15) kriszpontaz válasza oriic (#14) üzenetére


kriszpontaz
veterán

Ez egy másik játéknak elment volna de nem is baj hogy nem DOOM néven jött ki, ennek tényleg semmi köze nincs az eredeti vonalhoz. Kicsit Mass Effect földi invázió beütése van nekem.

(#16) s912


s912
aktív tag

Ejj de messze van még június 14. Remélem nem zárt ajtók mögött akarja megint Bethesda mutatni a gameplay-t (mint tavaly). Az akkori "elbeszélések" szerint Brutal doom lesz az új doom (játékmenetben), id tech 6.66 motorral. Tartani fogja az old-school játékelemeket (nem lesz health regenerate; nem csak 2 fegyvert vihetünk magunkkal; lesz double-jump; különböző kivégzéseket helyeznek előtérbe (opcionális), de NEM cutscene formájában)

"A bemutatott demo-ban a játékos egy halott tengerészgyalogos karját szakította le, hogy biometrikus azonosítóként használva kinyisson egy ajtót"

"A hordók rendkívüli mértékben robbantak"

"A játékos mozgása lassan kúszó és nagyon gyors. Lassabb, mint a doom 1-é, de sokkal gyorsabb, mint a Doom 3-é"

"A láncfűrész, pisztoly, shotgun, dupla shotgun, raktéta és plasma fegyverek lesznek. Nem volt újratöltés vagy másodlagos tüzelés."

"Mancubus rendkívül kegyetlen halált halt, belének darabjait nyomta le torkán a játékos"

"A játékos az ellenség "fejére/tetejére" ugrott /többnyire IMP-ekre/ és brutális közelharci támadásokat mutatott. Fején trappolt, végtagjait szakította, 4 vagy 5 féle, különböző láncfűrészes kivégzést láthattak. Dupla shotgun szó szerint cafatokra tépte (IMP jobb felét). Volt olyan is, hogy az IMP karját felemelve próbálta magát védeni a láncfűrész ellen, de a játékos kegyetlenül karját átvágva, majd teljesen félbevágva ölte meg "

"A közelharci támadások nem lassították a játékmenetet"

"Grafika nem úttörő, de sokkal jobban néz ki, mint a Rage és lényegesen jobb, mint a Wolfenstein - The New Order. Viszont a fény és árnyék lehengerlő"

[ Szerkesztve ]

(#17) Vistaboy


Vistaboy
veterán

Az E3-on végre valódi játékmenet felvételeket láthattunk:

DOOM - E3 2015 Gameplay Trailer

A videó alapján véres, brutális, valódi trancsírjáték lesz, amilyen a régi DOOM is volt. Eddig első napos vételnek tűnik, már le is adtam az előjegyzést rá.:)

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#18) oriic válasza Vistaboy (#17) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Videók.

Továbbra sincs jobb minőségű videó a játékmenetről meg a multiról: :(

Live-Die-Respawn

(#19) atidzsiforc


atidzsiforc
őstag

kis update doom betaval kapcsolatban:
akik elorendeltek a wolf new ordert es aktivaltak a doom beta kulcsot, az elkovetkezo honapokban hullamokban be lesznek invitalva a multiplayer alpha-, majd a betatesztbe. Ez vonatkozik PC-re, PS4-re es XBOX ONE-ra is. A ma kezdodott Quakeconon meg mar kiprobalhato lesz az alpha.
bethblog bejegyzes a temaval kapcsolatosan

[ Szerkesztve ]

r_picmip 16-al a koromporkolt is letisztultabb elmenyt nyujt

(#20) oriic válasza atidzsiforc (#19) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Remélem hamar jön az az invite. :)

Live-Die-Respawn

(#21) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

Új képek

Live-Die-Respawn

(#22) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

Live stream

Live-Die-Respawn

(#23) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

A pályaszerkesztő

Live-Die-Respawn

(#24) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

Ahogy látom egyedül vagyok itt, de leírom azért. Hamarosan indul az alfa.

Live-Die-Respawn

(#25) Vistaboy válasza oriic (#24) üzenetére


Vistaboy
veterán

Nem vagy egyedül, de egyelőre ezek az új infók szerintem itt annyira sokakat nem izgatnak, mintha kiadtak volna egy vadonatúj játékmenet videót, melyben fröcsög a vér és a testrészek... ;]

Egyébként egyre jobban várom már a játékot, mivel nagyon úgy fest, hogy a Rise of the Tomb Raidert a készítők a játékosok lehúzására hegyezik ki (Season Pass, Mikrotranzakció, Fizetős Cheat), ezért valószínűleg inkább erre költök, minthogy fizessek olyasmikért.

Már csak azt remélem, hogy nem szenved hosszabb halasztást, mert ha holnap megjelenne, már az is késő lenne... :DDD

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#26) kriszpontaz válasza oriic (#24) üzenetére


kriszpontaz
veterán

Nem vagy egyedül. :) Én külön vásároltam DOOM Beta kódot, regisztráltam is, de a kód már azt sem tudom hol van :). Viszont az emailben a megerősítés megvan. Tehát várok, hátha :).

(#27) oriic válasza kriszpontaz (#26) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Hja én is kaptam valamikor tavasszal kódot, regisztráltam, email megvan, most várok. :D

Live-Die-Respawn

(#28) s912


s912
aktív tag

Most akkor jól értem, ha a WtNO-t előrendeltem, és megkaptam hozzá a beta-hoz tartozó kódot (és aktiváltam is), akkor nincs más teendőm, sorsolás alapján az alpha-ra is jogosult vagyok?

Ez pedig jól hangzik: Personal Teleporter :) /csak tudnám, melyik másik id játékból való.. irónia :)/

(#29) kriszpontaz


kriszpontaz
veterán

Pre-ordered or bought Wolfenstein: The New Order on or before May 26, 2014 to get into the DOOM Beta? Select your platform and follow the steps to ensure you are eligible to be selected for the DOOM Closed Alpha.

Szóval én a kódot 2014. decemberében aktiváltam, így nem valószínű hogy besorsolnak, de ki tudja.

(#30) s912 válasza kriszpontaz (#29) üzenetére


s912
aktív tag

DOOM Beta <doombeta@bethsoft.com>
címzett: ÉN
dátum: 2014. május 20. 18:51

:)

(#31) oriic válasza s912 (#30) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Pontosan, van esélyed emiatt. Ha jön invite jelezd majd kérlek, kíváncsiak vagyunk: :D

Live-Die-Respawn

(#32) kriszpontaz


kriszpontaz
veterán

A játék zenéjéről lehet tudni valamit?
Ha olyat kapnánk mint a Quake 2 alatt volt, az odakarmolna rendesen. Azóta is előveszem néha csak hallgatni. :)

Sonic Mayhem azért tudott és tud is zenét csinálni.

[ Szerkesztve ]

(#33) Vistaboy


Vistaboy
veterán

Ha nem multis lenne az alfa, még érdekelne is. Majd ha lesz esély kipróbálni az egyjátékos módot, akkor szóljanak. :)

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#34) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

Elkezdték kiküldeni a DOOM alfa meghívókat.
Ha valaki bejutott kérem jelezze. :)

Live-Die-Respawn

(#35) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

Az alfa fegyverei:

Katt a képre

[link]

Live-Die-Respawn

(#36) kriszpontaz válasza oriic (#35) üzenetére


kriszpontaz
veterán

Már azt hittem megkaptad a meghívót :).

(#37) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

Doom Alpha gameplay

1 perctől van a tényleges gameplay

Live-Die-Respawn

(#38) kriszpontaz válasza oriic (#37) üzenetére


kriszpontaz
veterán

Még mindig jobb lenne egy COOP. Ez majdnem Quake :D.

(#39) s912


s912
aktív tag

(#40) s912 válasza s912 (#39) üzenetére


s912
aktív tag

Kérek egy modit, hogy a Dumb 4 Gameplay linkemet legyen kedves szerkessze át, mert a http duplán szerepel benne. Majd ennek a hozzászólásnak a törlését is kérem :) köszönöm

(#41) westlake válasza oriic (#34) üzenetére


westlake
félisten

Jelzem. Kaptam Steam kódot mail-ben. :P

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#42) oriic válasza westlake (#41) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Hajrá, jó játékot! :)

Live-Die-Respawn

(#43) kriszpontaz válasza westlake (#41) üzenetére


kriszpontaz
veterán

Nem vagy egyedül!!!! :DDD :)) December 3-5-ig Doom Closed Alpha test!!! Remélem összefutunk!!!

[ Szerkesztve ]

(#44) s912 válasza kriszpontaz (#43) üzenetére


s912
aktív tag

Juhééé: You're Invited to the DOOM Multiplayer Closed Alpha!

:)

(#45) kriszpontaz


kriszpontaz
veterán

Végig rögzíteni fogom a játékmenetet Avermedia karival a biztonság kedvéért :) Persze tudom, megosztani tilos :).
111MB-ot töltött le :).

[ Szerkesztve ]

(#46) s912 válasza kriszpontaz (#45) üzenetére


s912
aktív tag

Ja Te már most töltöd?

(#47) kriszpontaz válasza s912 (#46) üzenetére


kriszpontaz
veterán

Reggel rányomtam, csak kíváncsiságból, de nem indítottam el semmit, mondjuk 111MB-ból nem tudom mit lehetne elindítani, max a főmenüt.

A Bethesda fórumon regisztráltam és megadtam az alpha fórum elérési kódját a DOOM honlapján. Emailt fognak küldeni ha aktív lesz a fórum, és gondolom még le fog tölteni valamit a Steam is később, mert ez vérszegény ahhoz képest hogy mekkora helyet foglalnak az IDTech motorral készülő játékok.

Ha már itt tartunk, akik kaptak kódot, vegyük már fel egymást Steamen, hátha tudunk közös szerverre csatlakozni a teszt alatt.

[ Szerkesztve ]

(#48) s912 válasza kriszpontaz (#47) üzenetére


s912
aktív tag

Recommended Spec: 6GB HDD space

most akkor nálunk pénteken, hajnali 3-kor kezdődik?

[ Szerkesztve ]

(#49) kriszpontaz válasza s912 (#48) üzenetére


kriszpontaz
veterán

Péntek, hajnali 4-kor.

(#50) s912 válasza kriszpontaz (#49) üzenetére


s912
aktív tag

Pénteken meló. Fuck. De délutántól már mehet a menet :)

Ha FullHD-hez ez kell, remélhetőleg a single sem eszik "többet" (kivétel a HDD hely):

64-bit Windows 7/Windows 8.1
Intel Core i7 @ 3.4GHz or better / AMD FX-8350 @ 4.0GHz or better
8GB RAM
NVIDIA GeForce GTX 780 (3GB or more VRAM) / AMD Radeon R9 280 (3GB or more VRAM)
6GB HDD space
Steam account
High speed internet connection

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  DOOM (Reboot)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.