Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#551) ghiottone válasza honeker (#548) üzenetére


ghiottone
nagyúr

Olyan aksiidőd úgyse lesz, még neked se ;]

"ÉÍ 'AANNÍÍGÓÓ 'ÁHOOT'É" (La verdad está lejos de aqui)

(#552) winbox válasza Blamazs (#550) üzenetére


winbox
senior tag

Tehát először is leírom hogyan kellene mennie, aztán pedig, hogy nekem hogyan ment, mert bootloop lett először nekem, valszeg a ki nem kapcsolt modulok miatt. De bootlopnál sem kell megijedni, megmarad minden adatunk, csak más az eljárás, ez a leírásban ott is lesz. Esetleges téglásításért, adatvesztésért felelősséget nem vállalok :D

Előkészületek:
Telefon fejlesztői menüben usb hibakeresés engedélyezve legyen
Download SDK Platform-Tools for Windows
[link]

Decemberi factory image
13.0.0 (TQ1A.221205.011, Dec 2022)
[link]

Factory image kibontása
Platform tools zip tartalmának (adb,fastboot stb.) kibontása a factory image kibontott mappájába (flash-all.bat mellé)
Factory image kibontott mappájában a image-bluejay-tq1a.221205.011.zip-ből kimásolod a boot.img-t, felmásolod telefonra
Magisk elindít telón, Modulokat ki kell kapcsolni, teló újraindít.
Magisk elindít telón, Install menü, Select and Patch a File. Betallózod a felmásolt boot.img-t, ha végzett elmented jobb felül, majd a gépre másolod a patchelt imaget-t.
A gépre másolt patchelt img átnevezése boot.img-re.
Factory image kibontott mappájában a image-bluejay-tq1a.221205.011.zip-ből ki kell törölni a boot.img-t, a zipbe bele kell másolni a patchelt boot.img-t
Factory image kibontott mappájába flash-all.bat-ra jobb klikk, szerkesztés, majd pedig NAGYON FONTOS, HOGY a fastboot -w update image-bluejay-tq1a.221205.011.zip sorból kitöröljük a "-w" kapcsolót, tehát így nézzen ki: fastboot update image-bluejay-tq1a.221205.011.zip
Ha bent marad, akkor törli a tárhelyet flasheléskor.
Ha kész rámentünk a fájlra.
Telefont kikapcsoljuk, power gomb+hangerő le gombbal fastboot módban indítjuk.
Telefont a géppel összedugjuk, majd futtatjuk a flash-all.bat-ot
Ha sikeresen elindult telefon akkor magiskba belépünk, engedélyezzük a modulokat és használjuk tovább a telefont a decemberi update-el.

Én mindent így csináltam, kivéve a modulok kikapcsolását, nem tudom, hogy emiatt lett-e nekem bootloop. Ha az lesz, akkor innentől így tovább:

Ha tehát a frissítés során a magisk által patchelt boot.img megakadna és emiatt bootloop lenne, tehát telefon folyamatosan újraindul, mint nekem, akkor nincs semmi pánik, telefont fastboot módba tesszük (power gomb+hangerő le gomb), a korábban letöltött factory image-t újra kicsomagoljuk.
Platform tools zip tartalmának (adb,fastboot stb.) kibontása a factory image kibontott mappájába (flash-all.bat mellé)
Factory image kibontott mappájába flash-all.bat-ra jobb klikk, szerkesztés, majd pedig NAGYON FONTOS, HOGY a fastboot -w update image-bluejay-tq1a.221205.011.zip sorból kitöröljük a "-w" kapcsolót, tehát így nézzen ki: fastboot update image-bluejay-tq1a.221205.011.zip majd elmentjük a fájlt.
futtatjuk a flash-all.bat-ot
Így már indulni fog a telefon, rejtett magisk indít, kéri, hogy telepítsük fel, megtesszük.
Factory image kibontott mappájában a image-bluejay-tq1a.221205.011.zip-ből kimásolod a boot.img-t, felmásolod telefonra
Magisk elindít telón, Install menü, Select and Patch a File. Betallózod a felmásolt boot.img-t, ha végzett elmented jobb felül, majd a gépre másolod a patchelt imaget, méghozzá a kibontott platform-tools mappájába, a fastboot.exe mellé. Átnevezzük a patchelt imaget boot.img-re.
Telefon kikapcsolás, fastboot módba tesszük (power gomb+hangerő le gomb), gépre rádugjuk, indítunk egy parancssort a gépen:
cd C:\platform-tools_r33.0.3-windows\platform-tools (mindenkinek saját a platform tools mappa elérési helyét kell megadni (ahol a fastboot.exe van))
fastboot flash boot boot.img
fastboot reboot
Magisk elindít, root, modulok ellenőrzése. Nekem maradt minden, root, volte, wallet app is megy, tehát a pixel 5 fingerprint is ok, hide-olások is mennek. otp app, simple app stb.

Valószínűleg elég lett volna a bootloop-os leírást megcsinálnom először, hogy menjen minden és ne legyen root. De mivel én így csináltam, beleírtam. Majd januárban ;]

hammerhead - angler - flame - sunfish - bluejay - panther - husky*

(#553) Blamazs válasza winbox (#552) üzenetére


Blamazs
senior tag

Köszi a részletes leírást. Hát ezt párszor át kell rágnom még :)
A magisk hide-olva van azt nem kell előtte újra láthatóvá tenni? Mintha valaki küzdött volna vele korábban.

(#554) pedzi77 válasza winbox (#540) üzenetére


pedzi77
csendes tag

:R Köszönöm!

(#555) pedzi77 válasza MC Pite (#539) üzenetére


pedzi77
csendes tag

:R Köszönöm!

(#556) winbox válasza Blamazs (#553) üzenetére


winbox
senior tag

Ha hide-olod attól még az alkalmazás listában benne van, csak más néven és ikon nélkül. Úgy, mint itt a leírásban: [link]

[ Szerkesztve ]

hammerhead - angler - flame - sunfish - bluejay - panther - husky*

(#557) Blamazs


Blamazs
senior tag

https://www.youtube.com/watch?app=desktop&v=mF8iMhxQKPs
ez a verzio hide-olt magisk-kal működhet? elég egyszerűnek tűnik

(#558) honeker


honeker
őstag

Mi ez a tisztahang mizéria :F

http://www.youtube.com/results?search_query=honeker%40&o

(#559) Blamazs


Blamazs
senior tag

Rakom fel a frissítést a videoban lévő módszerrel. Hihetetlen lassan telepíti. A letöltés is elég lassú volt.

(#560) Blamazs válasza Blamazs (#559) üzenetére


Blamazs
senior tag

az alábbi vieo szerint akartam updatelni a pixel6a telefonom. de nincs benne az instal inactive slot (after OTA) nalam 25.2 verzio van ezt meg most nézem 24.1-es verzio. az ota letoltődött már, ujraindításra vár, de előtte meg kellett volna magiskal csinálni ezt az instalálást. mit kéne tennem szerintetek?

(#561) winbox válasza honeker (#558) üzenetére


winbox
senior tag

Mármint a volte-re gondolsz? Ott 4G-n megy a hang 2G, 3G helyett, nagyobb bitráta, jobb kodek stb. Így tisztább, jobb lehet a hang, persze ez a másik féltől is függ. Manapság inkább már a lefedettség a gond, 4G már jobban elterjedt, az 2G-ből meg az EDGE is már 20 éves technika és sajnos 3G híján ez fog csak maradni.

hammerhead - angler - flame - sunfish - bluejay - panther - husky*

(#562) MC Pite válasza Blamazs (#559) üzenetére


MC Pite
veterán

Optimalizál, egy 30 megás update is mehet 1-2 órát. Hogy pattogós maradjon a rendszer, kellenek ezek az optimalizálások (gondolom defrag, átrendezés).

Úgy látom az unhideot besz.ptad te is mint én múltkor. Attól eltekintve igen, megy a yt módszer. Legalábbis egyszer már ment, még egyszer benéztem :DDD .
Amúgy párom P6a-ján látszik az update (szintén rootolt).

Tiszta hang cuccot próbálta valaki?

Amúgy figyelgetem naponta mennyit volt a teló 5G-n, a vártnál többet, és ahol van, a 4G-hez hasonló térerővel (NSA ugye, ahol még gyenge, LTE+ (ez is az 5G unlock óta van csak) még LTE marad. [kép]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#563) winbox válasza Blamazs (#560) üzenetére


winbox
senior tag

Ezt láttam én is, de a factoryban hiszek, azért nem álltam ezzel neki. Itt a fórumon volt aki már ezzel a módszerrel frissített, láttam youtubeon ehhez ennél újabb videókat, az nem segít?

hammerhead - angler - flame - sunfish - bluejay - panther - husky*

(#564) winbox válasza MC Pite (#562) üzenetére


winbox
senior tag

Ja hogy a tiszta hang a pixel clear calling? Azt nem csak a 7es széria kapja meg?

hammerhead - angler - flame - sunfish - bluejay - panther - husky*

(#565) MC Pite válasza winbox (#564) üzenetére


MC Pite
veterán

Úgy tűnik de, csak itt is meg P4a topikban is kérdezgették, azt hittem ezeken is megjelent a clear calling.

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#566) Blamazs válasza MC Pite (#562) üzenetére


Blamazs
senior tag

PEdig tudtam emlékeztem, unhide-oltam és mégis gond lett. De már működik szerencsére adatvesztés nélkül :)

(#567) vakablak93


vakablak93
őstag

Hali, kedves topiklakók!

egy barátomnak adódott kis gondja a Pixel 6a-val.
Több simkártyát használ, magyart esimet és pár német rendes simet is.
Van az a gond hogy elment neki a mobilnet. Csak úgy tudta visszahozni hogy létrehozott egy apn-t. Melékelem a screenshotokat.
Van tippetek mi az oka? [kép]

Alapvetően nem mindegyik kártyával ment el, és nem is mindegyikket kellett külön hozzáadnia. Csak a lebarat.

Majd akkor lesz instám, ha felkel a nap a hold sötét oldalán :D

(#568) vakablak93 válasza vakablak93 (#567) üzenetére


vakablak93
őstag

A magyar vodás kártyájával se megy a mobilnet, ezt esimnek használja, erre van tippetek?

Majd akkor lesz instám, ha felkel a nap a hold sötét oldalán :D

(#569) MC Pite


MC Pite
veterán

Ilyen gondom nem volt, hasonló esetben újra létre szoktuk hozni az apn-t. De a vodát ismerve 3-4 ügyintézőt is felhívnék hogy ellenőrizzen mindent is, vagy a supportot.

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#570) Blamazs


Blamazs
senior tag

Sziasztok!
Ha valakit érdekelne van egy eladó Spigen Liquid Air fekete tokom a telefonhoz.
Pár napig volt csak a telefonon, teljesen újszerű, gyári csomagolásában adom.
5000Ft-ért vihető, Győr vagy fox,gls,mpl preferált.

(#571) cirx


cirx
senior tag

Hoppá. Nem lenne gyenge ha valamelyik rom szaki (pl a paranoid) beleírná a 90 Hz lehetőségét a romjába!

LINK

S23 GREEN

(#572) giroud199 válasza cirx (#571) üzenetére


giroud199
aktív tag

Szóval maga a panel tudja a 90hz-t? Amúgy folyamatosabbnak érezni nem egyszer ,mint a többi 60hz-s androidos készüléket... :U

>>iPhone14Pro&12Pro<<

(#573) MC Pite válasza giroud199 (#572) üzenetére


MC Pite
veterán

Én a 120Hzes 12X után használom, és nem veszek észre különbséget igazából. 12X-en oda-vissza kapcsoltam, picit lehetett látni, de elég smooth a P6a, nekem nem hiányzik.

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#574) MC Pite


MC Pite
veterán

Tegnap és ma is gyengélkedett az ujjlenyomat olvasó, újraindítottam, azóta normális. Páromén is volt ilyen.

Más is tapasztalt ilyet?

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#575) winbox válasza MC Pite (#574) üzenetére


winbox
senior tag

Igen, sajnos a decemberi update után pár napig tökéletes volt, aztán visszaállt a régi állapot. Újraindítás egy ideig megoldja, aztán visszajön ugyanúgy a pontatlanság.

hammerhead - angler - flame - sunfish - bluejay - panther - husky*

(#576) MC Pite


MC Pite
veterán

Nekünk nem volt gond a pontosággal korábban. Az A53 és a 12X között volt, utóbbihoz jóval közelebb (normál esetben, nedves, krémes kéznél a 12X ügyesebb).
Olvastam P6 topikban örültek hogy jobb lett, nekünk nem; de azóta néha szivat. Volt hogy újratanítottuk, pörgött gyorsan, másnap megint nem volt jó - azóta próbálom a restartot, az is helyre szokta ilyenkor tenni.

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#577) somasz


somasz
addikt

Feleségem navigációs gombokkal használja a telót, de pont fordított sorrendben vannak a xiaomi mi9 se-hez képest. Meg lehet valahogy fordítani a gombok sorrendjét?

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#578) MC Pite


MC Pite
veterán

Nem rémlik ilyen opció, ez az alap; samu meg xiaomi dob ilyen lehetőséget hogy meg legyen fordítva.

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#579) honeker


honeker
őstag

Szomoru vagyok...p5 kisseb akkuval 7-8 ora kijelző idöt produkált... P6a 4-5 ora nagyobb akku...használat ugyan az... Valoszinü bucsu lesz...eltünt a pixel varázs :((

http://www.youtube.com/results?search_query=honeker%40&o

(#580) ghiottone válasza honeker (#579) üzenetére


ghiottone
nagyúr

Pedig P3a óta kitartottál. Jössz vissza Motora? ;]

"ÉÍ 'AANNÍÍGÓÓ 'ÁHOOT'É" (La verdad está lejos de aqui)

(#581) honeker válasza ghiottone (#580) üzenetére


honeker
őstag

Ha lesz compact megyek....

http://www.youtube.com/results?search_query=honeker%40&o

(#582) honeker válasza honeker (#581) üzenetére


honeker
őstag

Talán [link] :F

http://www.youtube.com/results?search_query=honeker%40&o

(#583) ghiottone válasza honeker (#582) üzenetére


ghiottone
nagyúr

A processzor gyenge, kamerának kell a gcam. 4a-n kellett volna maradnod.

"ÉÍ 'AANNÍÍGÓÓ 'ÁHOOT'É" (La verdad está lejos de aqui)

(#584) honeker válasza ghiottone (#583) üzenetére


honeker
őstag

Igaz :) ....nem játszok nem logok rajta nem halgatok zenét az 5g re meg vidékem egyhamar nem kell várni

[ Szerkesztve ]

http://www.youtube.com/results?search_query=honeker%40&o

(#585) giroud199 válasza honeker (#579) üzenetére


giroud199
aktív tag

Pixel varázs a négyes széria óta eltűnt... szerintem :U
Van egy 6a-m nekem is 3napja ,de nem vettem rá magam ,hogy őt hordjam magammal ,mint első telefon... ez nem véletlen..
(kamera kimondottan gyenge, valahogy a kijelző sem az igazi egy amoled mellett, akksi átlagos és ennyi...)
Bár nem is egy drága készülék.. :U

>>iPhone14Pro&12Pro<<

(#586) honeker válasza giroud199 (#585) üzenetére


honeker
őstag

De akkor is egy média mogul szériája. A név kötelez., Ne

http://www.youtube.com/results?search_query=honeker%40&o

(#587) cirx válasza ghiottone (#580) üzenetére


cirx
senior tag

Nah, aztán a Lenovo biznisz óta kb. annyi köze van a Motorolának régi önmagához, mint a Pixelnek a Nexushoz. :K

S23 GREEN

(#588) ghiottone válasza cirx (#587) üzenetére


ghiottone
nagyúr

kb. igen, bár úgy néz ki, hogy a felső kategóriában már összekapták magukat. Most egy Edge 30 Fusion van a Pixel 6a > Op9 > Pixel 7> Op 9 Pro után és azt kell mondjam, hogy gcammal teljesen rendben van a készülék, pedig már iPhone-on gondolkodtam. :DDD

"ÉÍ 'AANNÍÍGÓÓ 'ÁHOOT'É" (La verdad está lejos de aqui)

(#589) MC Pite válasza honeker (#579) üzenetére


MC Pite
veterán

Szerintem azért a rossz nem ilyen...
Utóbbi 2 hétben 5G-re is fel van engedve:


Az elmúlt hónapra
1G Poor, 2GPoor/Fair, 3G Poor/Great, 4G Fair, 5G Fair/Good. Azaz a szokásos, megint farraday kalitkában dolgozok.

Van ettől jobb, de összességében elég korrekt. Főleg hogy megint 300$ért árulják a fél világban (én meg 200k-ért vett az elején :DDD )

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#590) szabi__memo válasza MC Pite (#589) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Fél világ, kivéve Európa

(#591) Mclovin válasza szabi__memo (#590) üzenetére


Mclovin
senior tag

1 hónapja 322 euro volt Chromecast + google TV ajándékkal.

(#592) szabi__memo válasza Mclovin (#591) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Egy pillanatra. Kb lemaradt róla mindenki

De most 299 USD több helyen is

(#593) Grande Ale


Grande Ale
őstag

Barátomnak tegnap jött meg a pixel6a, beuzemeltük, nagyon jo kis telefon. Viszont most olvasgattam itt, és nála is az van, hogy visszavált beszéd közben 4g-ről 3g-re. Vodafone-os.
Lehet ebből a jövőben probléma, ha lekapcsolják a 3g-t? Vagy remélhetőleg támogatni fogja a voda hálózat a telefont a jövőben?

(#594) winbox válasza Grande Ale (#593) üzenetére


winbox
senior tag

Amíg 2G marad itthon, addig mindenképpen tudni fog telefonálni vele, igaz, gyengébb minőségben, illetve rosszabb esetben lehetnek anomáliák, hivásmegszakadás/nem jön be a hívás/nem lehet hívni stb. Reméljük nemsokára lesz hivatalosan Yettel/Vodafone is támogatva. A készülék tudja, csak a Google-nek kell engedélyezni a szolgáltatók felé. Addig pedig root a megoldás vagy Telekom kártya.

hammerhead - angler - flame - sunfish - bluejay - panther - husky*

(#595) giroud199


giroud199
aktív tag

[kép]
Gyari Samsung s20plus hoz való adapter.. ki írja gyors töltés ,hat ez inkább lassú. Akkor ne írná ki :W

[ Szerkesztve ]

>>iPhone14Pro&12Pro<<

(#596) Grande Ale válasza winbox (#594) üzenetére


Grande Ale
őstag

Egyik pixelen sem megy a volte, vagy csak ez a szerencsés? Simán benne van, hogy a Google egy frissítéssel megoldja? Nem a vodanal pattog a labda?
A Google frissítésre azért több esélyt látok, mint a vodasra...

(#597) ghiottone válasza Grande Ale (#596) üzenetére


ghiottone
nagyúr

Google nem engedi szoftveresen. Volte nálunk csak a Telekomnál van a gyári rommal.

"ÉÍ 'AANNÍÍGÓÓ 'ÁHOOT'É" (La verdad está lejos de aqui)

(#598) Mclovin válasza szabi__memo (#592) üzenetére


Mclovin
senior tag

Egy pillanatra? 5 napig volt kb készlet amazonon. :C

(#599) winbox válasza Grande Ale (#596) üzenetére


winbox
senior tag

Igen, egyik Pixelen sem megy. Ahogy felettem is írták Google-nek kb. egy kattintás lenne. A profilok benne vannak a telefonban, csak engedélyezni kell nekik, mint azt tették a Telekommal.

hammerhead - angler - flame - sunfish - bluejay - panther - husky*

(#600) Grande Ale válasza winbox (#599) üzenetére


Grande Ale
őstag

Akkor reméljük megteszik minél hamarabb.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.