Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#701) Blamazs


Blamazs
senior tag

Végzett de vmi nem jó. Magisk-ot akár telepíteni. Nincs inaktív slot lehetőség.

(#702) Blamazs


Blamazs
senior tag

(#703) Blamazs


Blamazs
senior tag

Pedig a leírás szerint csináltam.

(#704) Blamazs


Blamazs
senior tag

Van valakinek ötlete mit lehetne most tenni? OTA letöltődött az update. Nem indítottam újra az eszközt. Menthető még valahogy a rendszer szerintetek?

(#705) Gercsa válasza MC Pite (#700) üzenetére


Gercsa
senior tag

Egy UFS háttértáron van szükség töredezettségmentesítésre??

Ez nekem új

Nem én kiáltok, a gazdaság dübörög.

(#706) Blamazs


Blamazs
senior tag

Parancssorból sikerült a frissítés. Párszor vert a víz, de meglett :)
Nem tudom MC Pite leírása alapján miért nem megy.
Előszőr restore volt utána unhide. aztán restart mert nemlátta az update-et.
Lejött lassan az update de a magisk nem ajánlott fel inaktív slotba telepítést.
Utána jött a parancssor.

(#707) Sipi-


Sipi-
tag

Sziasztok!

Gondolkozok egy Pixel 6a vásárlásán (iPhone nem jött be). Előfizetéses Vodafone-os fizikai SIM kártyám van. Lesz gondom a telefonálással várhatólag? Keressek inkább más telefont? Nem akarom, nem fogom root-olni, gyári megoldással használom a telefonjaimat :)
Viszont a "csupasz" Android fontos, Xiaomi Mi A1-es volt az előző telefonom, azon Android ONE van.

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#708) winbox válasza Blamazs (#706) üzenetére


winbox
senior tag

Szerintem simán lehet hogy a canary magisk miatt akad be valami ami miatt nem megy. Én majd csak hétfő-kedden tudom frissíteni, de maradok a factory képfájlos frissítésnél :D egyébként megkaptuk a decemberi google play rendszefrissítést is, egyúttal azt is felrakom majd.

hammerhead - angler - flame - sunfish - bluejay - panther - husky*

(#709) winbox válasza Sipi- (#707) üzenetére


winbox
senior tag

Szerintem keress másikat, ha gyárin szeretnéd használni :( Közben megjött a Vodafone 3G lekapcsolási ütemterve is, a lekapcsolt helyeken csak 2G lesz hívásra, január 23-án ismét pár megyét lekapcsolnak: [link]

hammerhead - angler - flame - sunfish - bluejay - panther - husky*

(#710) Blamazs válasza winbox (#709) üzenetére


Blamazs
senior tag

Ebben az ütemben év végére be is fejezik a lekapcsolást.
Sipi: vodás vagyok fizikai sim és e- sim is van dual-ban. Ország nyugati fele, root nélkül használhatatlan volt a telefon sajnos. VoLTE nélkül nem fog menni, pontosabban egyre kevesebb helyen.

(#711) Sipi-


Sipi-
tag

Köszi a válaszokat, ez szomorú. Gondolom a Pixel 7 is hasonló.
Pedig úgy örültem, hogy végre telefon, ami "csupasz" android, és bár drága, de még megfizethető.

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#712) alexandrosz


alexandrosz
aktív tag

Én ezt egyelőre elengedem. :-(
2023-ban nem mókolunk, legalábbis én nem.
Kár, hogy a Google - t nem érdekli, mennyi telefont ad el, pedig a hazai iPhone - Samsung cicaharc mellé egész jól be tudnának kapcsolódni.

[ Szerkesztve ]

(#713) winbox válasza Sipi- (#711) üzenetére


winbox
senior tag

Igen, azokon sem megy. Talán most, hogy ennyi helyen le lesz kapcsolva a 3G valamit lépnek, de hivatalos infó nincs a Google részéről erre vonatkozóan, kár erre várni.

Alexandrosz: Amelyik piacot komolyan veszik, ott tolják is rendesen. Elég csak az NBA szponzorációba belegondolni.. Mi említésre sem méltóak vagyunk, de nálunk sokkal nagyobb piacokon sincsenek jelen, ez van. Ettől még lehetne globálisan volte/5G, de erre nem költenek, ha hivatalosan nincsenek az országban. Nekem megér ennyi mókolást, hogy ne Samsung/Apple/Xiaomi stb. telefonom legyen, pedig volt már mindegyik, sokból nem áll, root vagy custom rom elég hozzá.

hammerhead - angler - flame - sunfish - bluejay - panther - husky*

(#714) NKkrisz


NKkrisz
újonc

Sziasztok!

Szerintetek 6a vagy Nothing phone (1)?
(tudom, hogy egy kicsit nagyobb az ar kulonbseg de mindkettonek vannak elonyei, hatranyai)
A voLTE meg a voWIFI erdekel meg, hogy hogyan megy ezeken Telekom kartyaval.

(#715) winbox válasza NKkrisz (#714) üzenetére


winbox
senior tag

Nézz csak be a NP 1 topikjába és nem lesz kérdés ;] Bár a felhasználási szokásaidat nem írtad, de 6a-ban sokkal jobb a kamera, erősebb a proci, sokkal jobban optimalizált a rendszer. Volte menni fog Telekommal alapból, vowifit nem tudom, a céges kártyám Telekom, de még sosem volt benne, majd ma átrakom kipróbálni, 1-2 hete kaptam a Telekomtól egy sms-t, hogy engedélyezték a Sim-re a wifi hívást, de olyan telefonban használom, ami nem tudja, 6a-val elvileg mennie kellene.

hammerhead - angler - flame - sunfish - bluejay - panther - husky*

(#716) ghiottone válasza NKkrisz (#714) üzenetére


ghiottone
nagyúr

Nothingban sok a selejt. Hibás kijelzők, lencsehibás kamerák- minőségellenőrzés nulla. De a volte és a vowifi az megy és amúgy a kamerája se rossz.

[ Szerkesztve ]

"ÉÍ 'AANNÍÍGÓÓ 'ÁHOOT'É" (La verdad está lejos de aqui)

(#717) winbox válasza winbox (#715) üzenetére


winbox
senior tag

VoLTE megy, VoWifi nem Telekom kártyával. Maga a Wifi hívás kapcsoló ott van a menüben és be is van kapcsolva, tehát a telefon tudja, csak a szolgáltató tiltja a telefonra. 5G van az előfizumban, de helyileg nincs nálam így nem tudtam tesztelni.

hammerhead - angler - flame - sunfish - bluejay - panther - husky*

(#718) NKkrisz


NKkrisz
újonc

Kar, ha minden mukodne es lenne itthoni tamogatas a Pixelhez akkor siman azt valasztanam foleg az 50000Ft-os arkulombseggel.

(#719) NKkrisz


NKkrisz
újonc

Meg persze lesz hamarosan a 7a is ami sokkal jobbnak tunik
(azon kivul hogy repedezik a kameraja es lehet hogy nem lesz garancias ellatasod)

(#720) juve600 válasza winbox (#713) üzenetére


juve600
nagyúr

én is még mindig gondolkodom a vételen........
mennyire macerás az a rootolás hogy legyen VoLTE ? Yetteles vagyok , xiaomi telefonjaimat is mind custom rommal használtam, valamilyen szinten értek is hozzá

(#721) winbox válasza juve600 (#720) üzenetére


winbox
senior tag

Nem muszáj root, a Hentai OS alapból támogatja a VoLTE-t, a Pixel 7 topikban leírták a részletes menetét a flashelésnek: [link] annyi, hogy itt: [link] bluejay kell mindenből, mert az a Pixel 6a kódneve. Ez gyári kinézetű rom sok plusz dologgal, így volte is megy alapból és nem kell rootolni hozzá. Pixel 7 topikban pár hete ez a téma, ott több infó van róla. Ha meg ahogy már említetted van azért tapasztalatod korábbról, a gyári rendszer rootolása is meg van 1-2 óra alatt. Utána meg a havi frissítéskor 10mp-es dolgod van MC Pite leírása alapján :)

[ Szerkesztve ]

hammerhead - angler - flame - sunfish - bluejay - panther - husky*

(#722) juve600 válasza winbox (#721) üzenetére


juve600
nagyúr

akkor a gyári rendszer rootolás csak elsőre melós utána már a frissítés nem tűnik nehéznek

(#723) winbox válasza juve600 (#722) üzenetére


winbox
senior tag

Így van, én is ezért maradok gyárin roottal. Ki tudja a custom rom fejlesztője meddig viszi a fejlesztést...

hammerhead - angler - flame - sunfish - bluejay - panther - husky*

(#724) winbox


winbox
senior tag

Lehet szerencsénk lesz, másik topikból hoztam, magyar srác aki a Google-nél dolgozik. Természetesen nem hivatalos, de reménykedjünk benne, hogy így lesz.

hammerhead - angler - flame - sunfish - bluejay - panther - husky*

(#725) juve600 válasza winbox (#724) üzenetére


juve600
nagyúr

:R

(#726) alexandrosz válasza winbox (#724) üzenetére


alexandrosz
aktív tag

Ez jól hangzik.

(#727) honeker válasza alexandrosz (#726) üzenetére


honeker
őstag

Az a gond hogy ez az összes android rendszdre igaz nem csak a pixelre.....3g lekapcsolás után nem tudunk telefonálni, minden megy rendesen még ki is csörőg de nem birunk beszélni.... :F

http://www.youtube.com/results?search_query=honeker%40&o

(#728) Viper26 válasza winbox (#724) üzenetére


Viper26
nagyúr

Hoppá, ez jó hír.

Pixel 7 | FR955

(#729) alexandrosz válasza honeker (#727) üzenetére


alexandrosz
aktív tag

És a VoLTE?
Egy idehaza supportált androidos telónak mi baja lehet ettől?
Nem hallom pl. Telekom hálózatot használó ismerőseim panaszait.

(#730) honeker válasza alexandrosz (#729) üzenetére


honeker
őstag

Sajnos nálam már elö fordult...t-s :F

http://www.youtube.com/results?search_query=honeker%40&o

(#731) ghiottone válasza honeker (#730) üzenetére


ghiottone
nagyúr

Nálad amúgy be van kapcsolva a volte szolgáltatás?

"ÉÍ 'AANNÍÍGÓÓ 'ÁHOOT'É" (La verdad está lejos de aqui)

(#732) honeker válasza ghiottone (#731) üzenetére


honeker
őstag

Minden.....

http://www.youtube.com/results?search_query=honeker%40&o

(#733) szabi__memo válasza winbox (#724) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

De miért kell egy nagy updatere várni? Márciusig? Nem igazán értem a hozzáállásukat

(#734) winbox válasza szabi__memo (#733) üzenetére


winbox
senior tag

Mint írta az alkalmazott, először egy belső konfigot használt (le merem fogadni, hogy egy általános volte profilt fogunk kapni, nem hálózatspecifikust, tehát nem konkrétan a telóra és arra a hálózatra konfigoltat. Ezzel nincs is baj, de ez ugyanaz a profil amit mi használunk roottal, tehát a szolgáltatótól fog múlni, hogy megy-e. Erre vártunk ennyit ;]) mivel teszt fázis ez még először a következő bétába fog bekerülni és ha minden rendben lesz akkor márciusi updateben már benne lehet. Arra a kérdésre, hogy erre miért eddig kellett várni ne tőlem kérdezd, de legalább mi benne vagyunk a tensorral, korábbi pixelen ugyanúgy nem lesz volte továbbra sem. Engem leginkább az érdekel, hogy a Google leboltolja-e a támogatást az itthoni szolgáltatókkal, mert a VoLTE az egy dolog, de ha sikerül engedélyeztetniük, akkor menni fog a VoWIFI és az 5G is. Nagyon remélem, akkor nekem nem is kellene root.

hammerhead - angler - flame - sunfish - bluejay - panther - husky*

(#735) alexandrosz


alexandrosz
aktív tag

Március.. addig kibírom 🙃
De hinni egyelőre nem merek benne.

(#736) Blamazs válasza winbox (#734) üzenetére


Blamazs
senior tag

Én is bízom benne, de majd ha működik root nélkül akkor igyunk a medve bőrére csak.
Remélem tényleg google alkalmazott az illető aki írta, és nem egy mobilboltos akinek van egy csomó "eladhatatlan" készüléke :(

(#737) MC Pite válasza Blamazs (#704) üzenetére


MC Pite
veterán

Canaryval lehet valami, magisk topikban kérdezd. idáig mindig mindenkinél láttam az otás opciót :).

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#738) MC Pite válasza Gercsa (#705) üzenetére


MC Pite
veterán

Emlékeztek azokra az időkre/telefonokra, amikor restart után kellett 200-400 alkalmazás optimalizációjára várni 30-45 percet is akár? Bármit is csináljon ilyenkor. Nem tudom defrag-e, de sztem az is van benne.
Pontleszarom, hogy a háttérben mennyit szüttyög, ha cserébe nem lesz a teló bő fél órát használhatatlan. :)

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#739) winbox válasza MC Pite (#738) üzenetére


winbox
senior tag

Hát igen, ez nem hiányzik, azok a régi eMMC-s idők :DDD

hammerhead - angler - flame - sunfish - bluejay - panther - husky*

(#740) winbox válasza MC Pite (#609) üzenetére


winbox
senior tag

Na váltottam én is, felment a displax féle usnf mod, hide props-ot töröltem, Wallet is megy ahogy kell, OTP app stb. Januári OTA is frissült restore image-al, köszi! :) Ha kint lesz a 2.4.0 usnf majd frissítek rá, de már így is ok.

hammerhead - angler - flame - sunfish - bluejay - panther - husky*

(#741) winbox


winbox
senior tag

Januári frissítéssel 10/10-es lett az ujjlenyomat felismerés! Pedig mennyit szenvedtem vele korábban, most meg azon lepődök meg, hogy úgy működik, ahogy kell :D

hammerhead - angler - flame - sunfish - bluejay - panther - husky*

(#742) Blamazs válasza winbox (#740) üzenetére


Blamazs
senior tag

Elég csak törölni a modult a magiskból?

(#743) winbox válasza Blamazs (#742) üzenetére


winbox
senior tag

Igen, unhide-old a magiskot, töröld le a meglévő usnf-et és a hide propsot, én utána nyomtam egy újraindítást, aztán feltettem a displax usnf mod-ot és utána megint újraindítás. Ha már ennyit megcsinálsz akkor rakd fel a stable Magiskot is a canary helyett és akkor már tuti mennie kell az OTA-nak a restore image eljárással :D Igaz, hogy újra kell rootolni de utána már nem lesz hiba.

hammerhead - angler - flame - sunfish - bluejay - panther - husky*

(#744) MC Pite


MC Pite
veterán

Nálunk se a decemberi, se a januári nem változtatott. Nem rossz, tiszta helyzetben gyorsan old, de koszosabb, nedvesebb, krémes kézzel a 12X általában felold, ezek meg nem/nehezen.

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#745) juve600 válasza winbox (#741) üzenetére


juve600
nagyúr

VoLTE is megmaradt ?
:R

(#746) winbox válasza MC Pite (#744) üzenetére


winbox
senior tag

Nálam ez tiszta/száraz kézre értendő, mert a decemberi frissítésig úgy alig oldott fel. Decemberivel már elég jó lett, de a januárival tegnap meg ma sem hibázott még. Ha koszos vagy nedves igen ugyanúgy fenáll, akkor gyorsabb, ha egyből húzom fel a képernyőt a PIN-hez.

juve600:
Igen, továbbra is minden hívás HD :K
[kép]

hammerhead - angler - flame - sunfish - bluejay - panther - husky*

(#747) tatomi92 válasza winbox (#746) üzenetére


tatomi92
aktív tag

HD hívás Nálad hogy van? Valami Magisk modul?
Telekom miatt nekem is van VoLTE, de nincs kiírva a hívásoknál, hogy HD..

iPhone 14 Pro & Google Pixel 7

(#748) winbox válasza tatomi92 (#747) üzenetére


winbox
senior tag

HD hang a VoLTE miatt van, 4G és 5G hálózaton tudja azt a hangkodeket, aminek ilyen jó a minősége. Azt hiszem csak akkor írja ki, ha a hívott fél készüléken is aktív a VoLTE. Nekem nagyon ritkán nem írja csak ki, ilyenkor nagyon rossz lefedettségű helyen vagyok vagy másik fél.
szerk:
A VoLTE kapcsoló nem elég, a szolgáltatónak is be kell kapcsolni a számodra. Próbáld ki, hogy valóvan megy-e neked a VoLTE! Kapcsold ki a wifit, menjen 4G-n a mobilnet és hívj fel valakit. Ha marad 4G, akkor ok. Ilyenkor még lehet az, hogy a szolgáltató nem használja ezt a kodeket, hogy HD legyen a hang. A Yettel igen, ha Vodefone-ost vagy Telekomost hívok akkor is kiírja.

[ Szerkesztve ]

hammerhead - angler - flame - sunfish - bluejay - panther - husky*

(#749) tatomi92 válasza winbox (#748) üzenetére


tatomi92
aktív tag

A családban van több tag is, akinek aktív a VoLTE és eddig másik készüléken (pl. Samsung) nálam is kiírta, hogy HD, de mióta a 7-es Pixel van, azóta nem. A VoLTE kapcsoló be van pedig kapcsolva..

szerk.: Közben válaszoltál.
szerk2.: 4G-n vagyok és felhívtam valakit, akinél van VoLTE. Maradt a 4G, de HD-t nem ír ki.

[ Szerkesztve ]

iPhone 14 Pro & Google Pixel 7

(#750) MC Pite


MC Pite
veterán

Meg kéne maradjon. Én csak kikapcsoltam a hide propsot.

HD hívás van már 3G-n is tudtommal, de 3,5-en tuti, és 5G-s hanghívás nincs (a hang része 4g-n megy, főleg hogy jellemzően NSA 5G van itthon/környéken).

Én jellemzően az ügyfélszolgálatot hívom teszteléshez, célnak megfelel, és a másik félen nem múlik hogy épp hol van.
Hát, fura ha aktiválva van, telekomnál simán mennie kellene.

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.