Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#451) Blamazs válasza MC Pite (#450) üzenetére


Blamazs
senior tag

Play integrity check --ezt hol tudom megnézni?
megvan. csak a középső zöld

[ Szerkesztve ]

(#452) Blamazs válasza Blamazs (#451) üzenetére


Blamazs
senior tag

Safetynet passed, de a root eltűnt. Mi történt? Egyser magisk-ból nyomtam egy reboot-ot.

(#453) MC Pite válasza Blamazs (#452) üzenetére


MC Pite
veterán

A root eltűnt részt nem értem. Restartkor látod az üzenetet hogy veszélyben vagy?
Magisk topikban több értőt találsz.
Csinálj oda (vagy akár ide is) screenshotot hogy mit mutat a magisk. Ha csak a középső zöld, úgy néz ki nincs meg a HideProps.

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#454) Blamazs válasza MC Pite (#453) üzenetére


Blamazs
senior tag


Ebből gondolom, hogy nincs root. Nem értem mi történhetett. 4G hivás ott van és működik is gond nélkül.Zygisk-et kapcsoltam ki és vissza kb akkor tűnt el a root. legalabbis a checker szerint.

[ Szerkesztve ]

(#455) cirx válasza MC Pite (#441) üzenetére


cirx
senior tag

Ha az 5G torony tetején ülnék sem engedne fel, csak a gigaerős net díjcsomaggal, szal jelen állás szerint tökmindegy mit hiszek. :B
VoLTE-vel nincs gond, az működik szépen. :D

S23 GREEN

(#456) Blamazs válasza Blamazs (#454) üzenetére


Blamazs
senior tag

Végigcsináltam a props config modul beállítást, elfogadta a wallet a gránit bank kártyámat. megy a bankos app is. 4g hívás működik, opcio elérheto. a root check ennek ellenére az alábbi képet mutatja. nekem mindegy csak működjön :) érzelmi hullámvasút ez a telefon. ha elindul valami imádom, utána nem megy valami utálom. most megint szeretem :) holnap jöhet a második kártyának az e-sim :)

(#457) Blamazs


Blamazs
senior tag

Mi történik akkor ha nem PD szabványú töltővel tölti az ember a telefont?

(#458) ghiottone válasza Blamazs (#457) üzenetére


ghiottone
nagyúr

Felrobban a kávéfőző :DDD Nem lesz amúgy semmi baja a telefonnak, max lassabban tölt.

"ÉÍ 'AANNÍÍGÓÓ 'ÁHOOT'É" (La verdad está lejos de aqui)

(#459) Bazsi84 válasza ghiottone (#458) üzenetére


Bazsi84
tag

Vagy csak szimplan ignoralja,mint az en huawei toltomet,akarmilyen kabellel probalom,semmi 🙂

(#460) MC Pite válasza Blamazs (#457) üzenetére


MC Pite
veterán

Szinte sose PD-s töltővel töltöm. Vettem az autókba 1-1 PD-set, meg egy Baseus töltőt hogy legyen gyorstöltő, de samsungossal, xiaomival (ott az elején 1 percig keresgéli mi lesz a jó protokol, utána tölti a 67watossal; a simával egyből kezdi), laptopokkal, autók fejegységén lévő usb porttal(ha csak lassan akarom tölteni, navigálást kompenzálva) és noname hosszabbítós, jelzőfényes töltőkkel szoktam tölteni.

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#461) Blamazs válasza MC Pite (#460) üzenetére


Blamazs
senior tag

Köszi az infókat. Veszek azért egy pd-t mellé, hátha szükség lesz rá. De marad akkor a lassú töltés.

(#462) MC Pite válasza Blamazs (#461) üzenetére


MC Pite
veterán

Braking news:
Minden normálisabb kábelem a világítós/hosszabbítós (elvileg 2,4A-el töltő) cuccon 1,5A-el töltött.

Ma párom a P4a-t a Xiaomi 67Wattos töltőjének kábelével dugta egy elvileg 2,4-es cuccra (én sose próbáltam, mert vagy normál, vagy gyorstölteni akartam). És 2,5-2,6 Amperrel megy a töltés :Y
P4a, P6a is. (AA is megy ezekkel a kábelekkel, és QC-al emlékeim szerint 3A-el is töltöttek).
Amúgy ez a 67W-os kábel bő 10A-el tölt a sajomin.

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#463) MC Pite


MC Pite
veterán

Bővítettem a (korrektnek tartott, és szerintem az is térerő szempontjából) Xiaomi 12X hálózati jelerősség értékeivel a pincében készült méréseket, ugyanott Pixel 6a szintén. Képminőségért elnézést, a 12X ennyit tud ;]
[link]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#464) Gercsa


Gercsa
senior tag

Sziasztok, visszaolvastam de nem sikerült kibogoznom a helyzetet.

Telekomos kártyával rootolás nélkül is működik a volte?

Nem én kiáltok, a gazdaság dübörög.

(#465) cirx válasza Gercsa (#464) üzenetére


cirx
senior tag

IGEN :K

S23 GREEN

(#466) Gercsa válasza cirx (#465) üzenetére


Gercsa
senior tag

köszönöm :R

Nem én kiáltok, a gazdaság dübörög.

(#467) cirx


cirx
senior tag

Valaki esetleg nem próbálta a Paranoid Android Topaz Bétát? Vajon egy ilyen romnál megoldott a Safetynet, vagy nekem kell vele variálnom? :)

S23 GREEN

(#468) MC Pite válasza cirx (#467) üzenetére


MC Pite
veterán

Én nem próbáltam. :) (Mi magyarok szeretünk logikátlanul nemmel kérdezni, mióta van gyerekem, azóta tűnik fel jobban.)
Amúgy a második rootolásnál [kép] már hideprops nélkül is megy a Wallet is. Itt egyből az 5.3.1.nél az UniversalSaftyNetFix MOD-ot raktam fel.
Így 3 perc alatt megvolt minden, hideal együtt.

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#469) nyikszi


nyikszi
őstag

Sziasztok! Szemezek ezzel a telefonnal. Még ez mondható relatív kicsinek és viszonylag elfogadható áron adják, androidon belül.
Olvasgatom a topikot és igazából már csak egy-két kérdés maradt bennem. Nem láttam, hogy valaki írta volna a digi számot. Azzal mi a helyzet? Egy telekom szám (ezt tervezem esim-nek) és egy digi kártya lenne mellé fizikailag berakva.
A másik kérdésem pedig, hogy a google wallet megy mókolás nélkül?

''Ha az agyunk olyan egyszerű lenne, hogy megérthetnénk, olyan egyszerűek lennénk, hogy nem értenénk.''

(#470) Blamazs


Blamazs
senior tag

SIM kártya pin kódot hogy lehet megváltoztatni? E-sim is változtatható?
Meg is van, csak rossz helyen kerestem.

[ Szerkesztve ]

(#471) cirx válasza nyikszi (#469) üzenetére


cirx
senior tag

Szerintem semmi akadálya a dual simnek. Egyébként a digire ne nagyon építs, ha rám hallgatsz. ;)
Wallet megy szépen, nekem 2 kártya is be van digitalizálva mókolás nélkül!

S23 GREEN

(#472) Blamazs válasza nyikszi (#469) üzenetére


Blamazs
senior tag

Gond nélkül megy a dual sim nálam 2 vodafone kártyával. A digi hogy mit csinál benne (VoLTE hiánya esetén) az jó kérdés.

(#473) nyikszi válasza cirx (#471) üzenetére


nyikszi
őstag

Köszönöm a választ.

Blamazs, neked is. A digi annyira nem létkérdés, a telekom már régi, mindenki azt a számot ismeri. A digi inkább családon belüli, legfeljebb majd hívnak a telekomoson. Ha nagyon nem menne, akkor leadom, nem veszítek vele semmit szinte. A net nem létkérdés, mert van 3 GB a telekomoson és kb. 1 GB-ot használok el egy hónapban ;) Ha esetleg leépítik a digit, akkor mindenki telekomos lesz a családban :)

''Ha az agyunk olyan egyszerű lenne, hogy megérthetnénk, olyan egyszerűek lennénk, hogy nem értenénk.''

(#474) cirx válasza nyikszi (#473) üzenetére


cirx
senior tag

Leépítik! :K

S23 GREEN

(#475) Blamazs


Blamazs
senior tag

Az előbb volt egy hosszabb 40perces beszélgetésen. A végén akadozott és meg is szakadt a vonal. Több ujrahivas után tudtuk csak befejezni. Utána volt még egy telefon 3-4 perc. 2x szakadt meg. Voda nincs a helyzet magaslatán nálunk. A végén H+ volt a térerő jelzőn. 😢 Wifi hívás bekapcsolása érhet valamit ez esetben?

[ Szerkesztve ]

(#476) MC Pite válasza Blamazs (#475) üzenetére


MC Pite
veterán

Nem tudja a Voda meg a Yettel sem.
Hja, Voda felénk (kb bárhol ahol használtam) vagy beszédre, vagy netre jóval gyatrább mint a Té/Yettel. Vidéki vagyok...

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#477) Gercsa


Gercsa
senior tag

Sziasztok, beszereztem egy készüléket, próbálom belakni de van egy dolog ami nagyon nem tetszik és nem is akarom megszokni.

Ezek a fura színstilusok borzasztóak, a kijelzö a pixel 2 után szenzációs, ha videót nézek mély feketék vannak, a szinhelyesség is szuper.
De mihelyst felgördítem a főmenüt vagy belépek a beállításokba minden meg van festve valami színnel, a fekete is szürke a menü hátterében is, megtaláltam hogy van a beállításokban ilyen stílusok vagy mi, de nem tudom hogy lehetne ezt kikapcsolni.

Sima fekete hátterű menüt akarok és színhelyes fehér betűket mint a pixel 2-n, ezt én nem értem egy jó kijelzőt miért kell így használni mintha egy ovodás eltekergette volna a fehéregyensúlyt.

Nem én kiáltok, a gazdaság dübörög.

(#478) cirx válasza Gercsa (#477) üzenetére


cirx
senior tag

Remélem szereted a rootolást, romolást, és a főzött romokat. :D

S23 GREEN

(#479) MC Pite válasza Gercsa (#477) üzenetére


MC Pite
veterán

Egyik sémában sincs már fekete? Kisegítő lehetőségekben ha rányomod a nagykontrasztot?
Amit használok abban sem teljesen az, de nem engem nem zavar.

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#480) Blamazs válasza cirx (#478) üzenetére


Blamazs
senior tag

Kb 1 hete használom a 6a-t. Voda ellenére bevállaltam gondolván nem lesz szívás. Sajnos igen. Kellett a root. De a telefon rádió egysége sokkal gyengébb mint a Mi 11 Lite telefonomé. Ahol azzal gond nélkül beszéltem ez elkezd kihagyni és megszakad. Biztos rossz helyen élek voda szempontból is, de kötve vagyok hozzá, céges flotta. Nem lenne rossz gép, de fentartásokkal kell kezelni. Ha valaki nem akar mókólni (voda esetén könnyen előfordul) ne ezt vegye. Ha root van akkor ugye banki app, meg néhány másik is kinlódós lehet. Ez az én véleményem, 1 hét használat után. Azért vettem, mert hosszú támogatás van rá, de ez a root miatt havi hekkelést jelent sajnos.

(#481) MC Pite


MC Pite
veterán

Megvan még a 11 Lite, tudsz mérni vele? [Cell info lite]
Én csak yettellel mértem. Nálam a 12X és P4a ugyanolyan erős volt, az A53 pedig gyengébb mint a P6a. Jó téerős helyeken nem volt érdemi különbség; ezért a pincében csináltam az összevetést inkább :).
Ha van pár dB érték, hálózati infó, talán jobban látjuk mivel jó és mivel kevésbé jó. :R

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#482) Blamazs válasza MC Pite (#481) üzenetére


Blamazs
senior tag

Megvan igen. Délután megnézem ha otthon leszek.

(#483) bakelitlemez


bakelitlemez
csendes tag

Sziasztok!

Elsősorban Vodafoneos fórumtársaktól kérdeznék egyet:
Rootolás és a VoLTE-s csiribicsiribá után megfelelően működik hálozatügyileg a telefon? Nincsenek térerő problémáitok?
Eléggé erősen gondolkozok egy 6A készülék vásárlásán, a hivatalos VoLTE support hiánya elszomorít, de ha a Rootolós móka után megfelelően működik a telefon, akkor lehet mégis beadnám így rá a derekamat :DD

(#484) Blamazs válasza bakelitlemez (#483) üzenetére


Blamazs
senior tag

Ha rám hallgatsz nem veszed meg. Lehet én élek rossz helyen sőr biztos, de ahol Mi 11 Lite gond nélkül ment lakásban ezen folyamatosan megszakad a hívás. Én személy szerint megbántam, pedig nagyon jó telefon lenne. Nem támogatott, nagy kompromisszumok árán használható beszélgetésre. Root után meg küzhetsz a banki appal, meg más egyéb kiabál a root miatt. Aztán jönnek a havi frissítések. Pont ami előnye lenne a root azt veszi el tőled. Ez szigorúan az én véleményem, a tapasztalataim alapján, sokaknak bejön. De én tényleg használom.

(#485) unyadavid válasza bakelitlemez (#483) üzenetére


unyadavid
senior tag

Hello,

én gyári állapotban használom a készüléket vodafone hálózaton. Jelenleg nagyrészt Budapest néha vidék, de eddig ammerre jártam nem volt semmilyen problémám a hálózattal, így számomra teljesen használható és szuper a készülék. Ez így lehet nem könnyíti meg a döntést, csak gondoltam legyen egy 'pozitív' visszajelzés is.

(#486) Blamazs válasza Blamazs (#484) üzenetére


Blamazs
senior tag

Bocsánat ha segítség akkor Győrben használom/nám a készüléket.

(#487) MC Pite válasza Blamazs (#484) üzenetére


MC Pite
veterán

Ha még valamikor tudsz te is mérni, az hasznos lehet, pár perc az egész.
Nálam nem volt gyengébb mint a jó telefonok, és erősebb mint az A53.

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#488) bakelitlemez válasza Blamazs (#484) üzenetére


bakelitlemez
csendes tag

Jelenleg egy iPhone XS Max-et használok, pont emaitt váltottam anno iOS-re,mert mindig mókoltam az Androidos telefonjaimmal, amikor rootolva voltak és inkább egy "hivatalosabb", zártabb rendszert akartam használni, mint az iOS. Régebben is tetszettek a Pixelek, de mostmár olyan jó árban vannak, hogy megint elgondolkoztam rajtuk a barebone Android és a CameraAPI (Instagram Storyk és Snapchat) miatt.Ha nem annyira nagy mókolás a VoLTe-et és a banki appokat életrekelteni, akkor nem zavarna, de így gyakorlat nélkül nem tudom, hogy mennyire megérős :F

#485 unyadavid:
Én is Budapest környékén használnám elsősorban, esetleg még olykor Szeged/Kiskunfélegyháza. Lehet amúgy én is lennék olyan szerencsés, mint te, hogy bármiféle mókolás nélkül menne az egész, de az is lehet, hogy mégsem működne :D

+1: esetleg valaki tudja,hogy a Microsoft Authenticator is érzékeny-e a rootolásra vagy azt nem igazán érdekli? Munkám miatt szükségem lenne rá. :))

(#489) Blamazs válasza bakelitlemez (#488) üzenetére


Blamazs
senior tag

Autheticator nem kiabált miatta eddig.
MC Pite: hétvégén megcsinálom az öszehasonlító mérést csak ahhoz á kell tegyem a sim kártyát. Meg át kell néznem a beállításokat, 2g hivás , wifi hivás kell nemkell.....

(#490) Mclovin


Mclovin
senior tag

Üdv nektek!

Egy fehér 6a-val beszállok a buliba. 4a-ról jövök ,eddig bejön. Yettel szolgáltatóval még kíváncsi leszek, hogy milyenek lesznek a hálozati szolgáltatások (95%-ban BP-i tartózkodás). Remélem nem lesz hívás megszakadása és hasonló tünetek. Ha más nem, akkor irány a Telekom.

(#491) cirx


cirx
senior tag

Nem tudom ki, hogy van vele, de nekem havi egy alkalommal legalább egyszer produkál egy újraindulást. A stabil 13-nál és a qpr1 beta 3.1-nél szintúgy. Nem tetszik. Remélem hamarosan rájönnek és javítják, nem úgy mint a Nexus 4-nél a radio crasht. :N

S23 GREEN

(#492) MC Pite


MC Pite
veterán

Én nem találkoztam vele. Lehet hogy ez nem bug, hanem feature ;]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#493) JustinBarnes


JustinBarnes
csendes tag

Sziasztok!

Aki az elmúlt időszakban vásárolt Pixel 6A-t, honnan tette mindezt? A magyar oldalakon körbenézve a "megszokott" és "megbízható" helyeken egyszerűen nem találom a kínálatban ezt a telefont, csupán számomra kevésbé ismert boltokban. Emellett látszik hogy árban is hatalmas szórás van 140 és 200k közt. Van ajánlott bolt (akár magyar, akár külföldi) ahonnan bátran meglehet rendelni? Az olcsóbbak közt bele lehet futni valamilyen "fekete importos" termékbe, vagy ez nem jellemző? Köszi előre is a segítséget!

(#494) cirx válasza MC Pite (#492) üzenetére


cirx
senior tag

Végülis. Havi egy újraindítás, úgy is javasolt. Ezzel meg is oldották. :P

S23 GREEN

(#495) Mclovin válasza JustinBarnes (#493) üzenetére


Mclovin
senior tag

Én DE amazonról rendeltem, 320 euro volt szállítással és áfa különbözettel együtt. Ajándékba kaptam hozzá a Chromecast + google TV kombót. Ez így elég jó deal volt (főleg, hogy volt még 'akciós' euróm ;] ). Chromecastot eladva olcsóbban jött ki mint 2+ éve a Pixel 4A.

(#496) ghiottone válasza Mclovin (#495) üzenetére


ghiottone
nagyúr

Azt hogy sikerült? Nekem 380 lesz a vége (349+áfakül.+száll díj) mindennel együtt - mondjuk az is jó ár.

"ÉÍ 'AANNÍÍGÓÓ 'ÁHOOT'É" (La verdad está lejos de aqui)

(#497) Mclovin válasza ghiottone (#496) üzenetére


Mclovin
senior tag

Black friday akció volt. November 18-án futott ki.

[link]

(#498) ghiottone válasza Mclovin (#497) üzenetére


ghiottone
nagyúr

Na, azt nem néztem. Jó vétel volt úgy.

"ÉÍ 'AANNÍÍGÓÓ 'ÁHOOT'É" (La verdad está lejos de aqui)

(#499) MC Pite válasza JustinBarnes (#493) üzenetére


MC Pite
veterán

Hát, az enyémet 460+15 euróért vettem a Google Storeból németből, mondhatni nem az év biznisze volt.
Páromnak az egyik itthoni B betűs gsm boltból vettük pár hete, 15x volt akkor.

Ha valakinek kell a ChromeCast, akkor szerintem még most se rossz ár az amazonos.

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#500) szabi__memo válasza Mclovin (#497) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Igen. Elég érdekes, hogy egy héttel BF és CM előtt volt egy napig kb, azóta sem.
Amazon se tudom mit csinál

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.