Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1001) MC Pite válasza ati21 (#999) üzenetére


MC Pite
veterán

Helló, mezei töltőkkel és jó(!) kábellel 2,7-2,8A (kb 14W) megy, egyébként bármilyen PD szabványú töltővel megy, és pl Baseus 25W-osat vettem hozzá, 4A-el tölt.

Ha nem kell (és előfizud sem engedi) az 5G, nem kell rootolnod.
Tudtommal minden banki app megy rootolva is (magisk hideolás után).

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#1002) ati21


ati21
csendes tag

Köszönöm a segítséget! :)

(#1003) MC Pite


MC Pite
veterán

Megvan, [itt] volt róla szó, de bármi más megfelel, de ez jó árban volt kábelestül(5141Ft akkor), és bízok a márkában is. Nem nagyon melegszik (gagyibbakhoz képest), de nyilván 15-18W-os töltés jár némi hővel.

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#1004) Mclovin


Mclovin
senior tag

Sziasztok,

Yettel-s simmel használom a telefont, váltottam bétára és beállítottam a 4G hívást. Most úgy tűnik, még mindig nem 4G hívás van. Ott sem, ahol a hálozat engedné.

Hogyan tudom csekkolni 4G hívás volt?
Mit kéne még beállítánom, hogy menjen?
Lehet, hogy az elég régi sim kártyámat kéne lecserélni?

Köszi! :R

(#1005) kano válasza Mclovin (#1004) üzenetére


kano
Topikgazda

Ajánlom, hogy mindenképpen cseréld le a régi simedet. *#*#4636#*#* mit mutat? Be van kapcsolva ott a voLTE? Yettel engedélyezte a számodon?

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#1006) MC Pite válasza Mclovin (#1004) üzenetére


MC Pite
veterán

Páromnak ugyanez volt. Más készülékbe is beraktuk a kártyát, ott sem volt volte.

Bementünk a yettelhez, amúgy is régi kártyája volt, cseréltettük. Napoking továbbra sem lett volte. Kérdeztem többször ügyfélszolgálatot, majd menni fog magától... :U

Negyedik ügyfélszolgálatos végre levette a volte tiltást, aminek elvileg automatikusnak kéne lennie (esténként A53 meg 12X-be hagytam a simet, 1-2 hívást indítva előtte vele, hátha jól bekapcsolják, de nem). Az első 3 ügyfélszolis állította hogy nincs ilyen hogy volte tiltás, majd szépen menni fog magától. Értsd: nem vehetik le a tiltást, majd idővel bekapcsolna, de nem minden telefonnal megy valójában a bekapcsolás.

Csekkolás: 1220 felhívása, HD feliratot kellene hogy láss, illetve megy a mobilnet hívás közben.

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#1007) MC Pite


MC Pite
veterán

Híváskor 4G legyen a felirat kikapcsolt wifinél vagy az internet gyorskapcsolónál (amúgy a wifi erősség látszik a helyén) bármi más van ott(2-3G) nem megy a volte. videón

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#1008) kano válasza MC Pite (#1006) üzenetére


kano
Topikgazda

Csak az általuk támogatott készülékek "szedik le a tiltást", ha jól tudom.

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#1009) winbox válasza MC Pite (#1006) üzenetére


winbox
senior tag

A támogatott telefonról a rendszer automatikusan leveszi a tiltást maximum pár nap után. Ügyfélszolgálatos meg hivatalosan nem veheti le, de addig kell hívni őket amíg olyat fogsz ki, amelyik leveszi, ilyenkor olyan telefont kell mondani amit támogatnak, én így csináltam anno.

[ Szerkesztve ]

hammerhead - angler - flame - sunfish - bluejay - panther - husky*

(#1010) juve600 válasza winbox (#1009) üzenetére


juve600
nagyúr

+1
azt kell mondani hogy iphone-d van ,és vegyék le a tiltást
ennyi

(#1011) kano válasza winbox (#1009) üzenetére


kano
Topikgazda

Én egy zárt flottában vagyok és 2020 nyarán (talán) felhívtam az ügyfélszolgálatot és kértem, hogy vegye le a tiltást. Levette és működött.

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#1012) xhege válasza juve600 (#1010) üzenetére


xhege
addikt

Igen az jó megoldás. :K

(#1013) Mclovin válasza MC Pite (#1007) üzenetére


Mclovin
senior tag

Köszi tippet mindenkinek! Ezek alapján akkor hivatalosan nem megy 4G hívás nálam... még. ;] Akkor gondolom ha már nem csak bétában lesz, akkor hivatalosan is támogatott lesz a 6A is. Vicc, hogy ilyenekkel kell blöffölni, hogy más telót mondasz + reménykedsz, hogy normális ügyfélszolgálatos dolgozót fogsz ki.

[ Szerkesztve ]

(#1014) MC Pite válasza Mclovin (#1013) üzenetére


MC Pite
veterán

Nem, a Yettelnél (is) kb az a támogatott készülék amit ők árultak. Mond hogy samsung A53ad van pl, (amúgyis samu alapokon van a tensor; azért is van rá kész konfig). És addig csesztesd őket, míg bekapcsolják. Én 4-5 este pihentettem támogatott telefonba, de az kevés volt, vagy én voltam 'türelmetlen'.

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#1015) Mclovin válasza kano (#1005) üzenetére


Mclovin
senior tag

Kifutottam a szerkesztési időből. Hanghálozat típusa: LTE

(#1016) tatomi92 válasza MC Pite (#1007) üzenetére


tatomi92
aktív tag

Nálad miért 4G-t ír ki? Nálam LTE-t, tudom ugyanaz, de ennek nem egységesnek kellene lennie minden Pixel készüléken?

Valamint a tárcsázó Nálad máshogy néz ki a videón, lent vannak nálad a funkció gombok, nálam középen. Ez valami béta tárcsázó?

[ Szerkesztve ]

iPhone 14 Pro & Google Pixel 7

(#1017) winbox válasza tatomi92 (#1016) üzenetére


winbox
senior tag

A kiírás a szolgáltatón múlik, Telekomnál ír LTE-t.

hammerhead - angler - flame - sunfish - bluejay - panther - husky*

(#1018) winbox


winbox
senior tag

Na tegnap feltettem a januári google play rendszerfrissítést és most megnyitottam a walletet és írja, hogy nem felel meg a telefon a biztonsági követelményeknek. Még jó hogy nem fizetéskor írta ki, így majd úgy készülök. Ugyanúgy USNF 2.4.0. Google biztos módosított valamit a januárival amivel már nem megy át a Wallet roottal. Aki így használja, az még ne tegye fel a januári play rendszerfrissítést.

hammerhead - angler - flame - sunfish - bluejay - panther - husky*

(#1019) MC Pite válasza winbox (#1018) üzenetére


MC Pite
veterán

Fasza, köszi.
Ez a következő havi updattel jön, vagy play áruház tolja fel mint app frissítés?

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#1020) winbox válasza MC Pite (#1019) üzenetére


winbox
senior tag

Szerintem magától is frissül előbb-utóbb, mert mikor én beléptem a Beállítások/Biztonság és adatvédelem menüpontba és megnyitottam a Google Play rendszerfrissítést ott már az újraindítás gombra tudtam csak kattintani és a novemberiről frissült januárra. xda-n írták volt akinek megoldotta, hogy visszament a displax mod-ra, de nekem ugyanúgy nem ment, hiába töröltem a gyorsítótárat a play szolgáltatások, áruház és a walletből. Úgyhogy visszament a 2.4.0 és várok.

hammerhead - angler - flame - sunfish - bluejay - panther - husky*

(#1021) kano válasza winbox (#1018) üzenetére


kano
Topikgazda

Nekem Mi 10T Pro-n megy.

[ Szerkesztve ]

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#1022) winbox válasza kano (#1021) üzenetére


winbox
senior tag

Arra is megjött a januári play rendszerfrissítés?
Közben én már újra rootoltam, play áruház, szolgáltatások, wallet teljes adattörlés, újra hozzadtam a kártyát, ugyanúgy írja továbbra is. Basic, device integrity, cts profile rendben van, minden más megy továbbra is a walleten kívül ami eddig ment.
Semmit nem csináltam a telefonnal csak felment a januári play rendszerfrissítés...

[ Szerkesztve ]

hammerhead - angler - flame - sunfish - bluejay - panther - husky*

(#1023) kano válasza winbox (#1022) üzenetére


kano
Topikgazda

Igen, január 23-i frissítés van fent. Ott valami más probléma lesz.

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#1024) winbox válasza winbox (#1022) üzenetére


winbox
senior tag

Update: Hiába jelzi a hibát, gond nélkül tudtam vele fizetni, ahogy eddig :F Bocs a pánikkeltésért :D

[ Szerkesztve ]

hammerhead - angler - flame - sunfish - bluejay - panther - husky*

(#1025) kano válasza winbox (#1024) üzenetére


kano
Topikgazda

Akkor csak a szokásos Google féle bénázás. Szó van róla, hogy fokozzák a biztonságot, de ki tudja mikor. Lassan eljutunk az iOS szintjére.

[ Szerkesztve ]

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#1026) winbox válasza kano (#1025) üzenetére


winbox
senior tag

Valamit biztos csináltak mert nem volt eddig ilyen hibaüzenet, de szerencsére működik. :)

hammerhead - angler - flame - sunfish - bluejay - panther - husky*

(#1027) winbox válasza winbox (#1026) üzenetére


winbox
senior tag

Ma reggelre a hibaüzenet is magától eltűnt, fizetés is ment vele reggel továbbra is:D A lényeg, hogy megy.

hammerhead - angler - flame - sunfish - bluejay - panther - husky*

(#1028) kano válasza winbox (#1027) üzenetére


kano
Topikgazda

Én pedig úgy gondolom, hogy lehet megtartom a telefont. Nem rossz kis gép ez, egy kicsit melegszik, egy kicsit gyenge az akkuja, de nem rossz. :C

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#1029) cirx válasza kano (#1028) üzenetére


cirx
senior tag

Szerintem semmi gond nincs az akksiidejével. Ha lett volna Nexus 4, Pixel 3, Pixel 4 telefonod, egyből másképp gondolnád. Minden nézőpont kérdése. :)

Egyébiránt, jól teszed, hogy megtartod. Mint látod a fotós képessége a nagyokat veri, és az első generációs Tensor is teszi a dolgát. Nekem nem nagyon melegszik, mondjuk nem is játszom, meg videózom ez igaz. :)

S23 GREEN

(#1030) winbox válasza cirx (#1029) üzenetére


winbox
senior tag

A Pixel 4-emet nagyon szerettem, az a méret telitalálat volt, a forma is bejött, de az a kis akksi a 90Hz-es panellal :D Nem tudtam úgy használni, hogy ne kelljen 2x tölteni egy nap pedig semmi extrém felhasználás nem volt így aztán léptem róla.

hammerhead - angler - flame - sunfish - bluejay - panther - husky*

(#1031) kano válasza cirx (#1029) üzenetére


kano
Topikgazda

Játszani én sem játszom.
Rendelet valaki Kínából tokot hozzá?
Milyet érdemes? És milyen kijelzővédőt? Itthon aránytalanul drágák...
Köszönöm!

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#1032) kano válasza kano (#1031) üzenetére


kano
Topikgazda

Kernelsu project. :C
Na, mi lesz ebből...

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#1033) kano


kano
Topikgazda

Ha a hétvégén lesz 2-3 órám összeszedném a topic(ok)ban összegyűlt hasznos infókat és csinálnék egy gyors (linkeket) tartalmazó összefoglalót.
Szívesen elfogadnék ajánlásokat, hogy mi kellene az összefoglalóba.
Pl.:
- Teszt a telefonról (valós tapasztalatok linkelve, amik itt gyakran felmerülnek kérdésként).
- Milyen tok, milyen üveg?
- Root és következményei.
- hOS telepítés
- Egyéb romok és telepítésük.

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#1034) MC Pite válasza kano (#1031) üzenetére


MC Pite
veterán

Nem rendeltem, kerestem, de nem találtam szimpatikusat alin. Meglepő módon spigent vettem, hybridet.
AJánlott tok és üveg általában spigen.
Egyéb romok annyira nem pörögnek a pixeleken, 99% azért rootol hogy legyen volte.

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#1035) honeker válasza cirx (#1029) üzenetére


honeker
őstag

Nekem volt 3a,4,4a,5....de a 6a volt a legrosszab akku idő el is ment a portárol...talán majd a 7a..talán :F

http://www.youtube.com/results?search_query=honeker%40&o

(#1036) kano válasza MC Pite (#1034) üzenetére


kano
Topikgazda

A Telegram csoportjában azért sorra jelennek meg az új romok. Kb jelenleg 6 felé van már.

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#1037) juve600 válasza kano (#1033) üzenetére


juve600
nagyúr

TOPIK ÖSSZEFOGLALÓ:
5G: egyelőre roottal van.
VoLTE, azaz 4G hanghívás: Egyelőre ténél van, bétával Yettelnél is.
Roottal mindenütt.
HentaiOS: nem rootolt, de hálózati részen engedve van a volte/5G, ennek a felrakása is adattörléssel jár.

Bétáról vagy rootoltról simára visszatéréskor adatok törlődnek.
Root: Gyakorlatilag minden megy vele, banki appok, stb. Havi frissítés egy perccel több roottal.
VoLTE: Ahol már lelőtték a 3G-t, ott 2G haghívás megy nélküle. Gyakorlatilag nem túl acélos sem a 2G itthon, sem a váltás beszéd közben.
Térerőben nem rudom igazolni hogy átlagnál gyengébb lenne a Pixel, bár egy ideje/mióta méregettem, nem nagyon olvasok ilyet. Legalábbis P4a és 12X hasonló, A53 kicsit gyengébb térerőben mint a P6a.
VoWifi: Tudtommal csak a ténél van, diginél egy ideje bajok vannak vele - ez nem telefon függő, operátor függő.

(#1038) balazs9013 válasza juve600 (#1037) üzenetére


balazs9013
újonc

A banki appok csak root-al működnek szolgáltatótól függetlenül vagy pl. a T-nél megy alapból?

(#1039) winbox válasza balazs9013 (#1038) üzenetére


winbox
senior tag

A bank appok a gyári rendszeren alapból mennek. Juve600 csak azt írta, ha rootolt a rendszer akkor is működik minden erre érzékeny alkalmazás.

hammerhead - angler - flame - sunfish - bluejay - panther - husky*

(#1040) juve600 válasza juve600 (#1037) üzenetére


juve600
nagyúr

elnézést de MC Pite kolléga hozzászólását linkeltem be

(#1041) balazs9013 válasza winbox (#1039) üzenetére


balazs9013
újonc

:R

Visszaolvastam (köszi a tok és kijelzővédő ajánlásokat), de a töltést nem igazán értem.
Szóval sima Samsung töltő is jó hozzá, csak a gyors töltés biztos, hogy fog működni?
Vagy külön kell hozzá venni töltőt? (mint pl. 1003-as hsz-ban van)

(#1042) juve600 válasza balazs9013 (#1041) üzenetére


juve600
nagyúr

én egy ilyen 4000 ft-os töltővel töltöm

(#1043) winbox válasza balazs9013 (#1041) üzenetére


winbox
senior tag

Én egy Samsung 25W-ossal töltöm, EP-TA800, PD3.0 ráadásul PPS-t is támogatja. Megy simán a gyorstöltés. Amennyiért most megy nagyon jo áron van itthonról is, azért nem külföldről rendeltem én.

hammerhead - angler - flame - sunfish - bluejay - panther - husky*

(#1044) kano válasza juve600 (#1037) üzenetére


kano
Topikgazda

Nekem volt céges előfizum a T-nél, volt VoWIFI de használhatatlanul gyenge minőségű volt (nem tudom miért).

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#1045) MC Pite


MC Pite
veterán

Töltés: Ehhezbis csaknegy C-C kábel (és OTG adapter) jár már (amikel a régi telefonról át lehet kb mindent másolni a Pixelre pár koppintással).
Minden tölti, de van amikkel 1-2 percig keresi melyik protokol lesz a nyertes (addig látszólag nem tölt).

Gyorstöltés: PowerDelivery 3.0 szabványos gyorstöltést tud eredendően (2019 óta ez az androidos, és 2014óta az ios-es direktíva), de egy (tényleg) jó minőségű kábellel (én 67/120W töktőhöz járó A-C kábelt vettem) a mezei buta névleges 2,4A töltőkkel is megy a gyorstöltés! [kép] , [kép] , [kép]

Bónuszként (nem paraméterezhetően mint pl Asus/Sonynál), de megy az adaptív töltés (ébresztő időpontjára tölto csak százra, éjjel 80%-on megállítja). Tipp: Kb 110 perccel az ébresztő előtt lesz 88-89%-on, én pl karórára kelek, és csak eddig töltöm a telefont (akkukímélés).

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#1046) cirx válasza honeker (#1035) üzenetére


cirx
senior tag

Azért ezt a videót nézd meg a poén kedvéért. A jelenlegi Pixel lineup legjobb akksiidejével a 6a rendelkezik. Nem csak a videóban, a gsmarena-n is.

Lyutu link

S23 GREEN

(#1047) winbox válasza cirx (#1046) üzenetére


winbox
senior tag

Ne fájdítsd a szívét... utolsó 5 hozzászólásából 4 az volt, hogy nem volt jó az üzemidő és ezért is váltott 6a-ról ;]

hammerhead - angler - flame - sunfish - bluejay - panther - husky*

(#1048) cirx válasza winbox (#1047) üzenetére


cirx
senior tag

Én csak a leendő tulajoknak szeretnék segíteni, érvekkel és tesztekkel. :B

S23 GREEN

(#1049) honeker válasza cirx (#1046) üzenetére


honeker
őstag

Lehet labor körülmények mellet. A felsorolásbol a 6a a leggyengébb...lehet a hálozat keresésböl adodott de 4-5 ora kijelzö +2 nap készenlét ez karcsu az elödökhöz képest+ nagyobb akku

http://www.youtube.com/results?search_query=honeker%40&o

(#1050) cirx


cirx
senior tag

Elérhető a QPR2 Beta3.

S23 GREEN

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.