Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#751) tatomi92 válasza MC Pite (#750) üzenetére


tatomi92
aktív tag

Igen, más egyebet tudok csinálni, hogy megjelenjen?

iPhone 14 Pro & Google Pixel 7

(#752) winbox válasza MC Pite (#750) üzenetére


winbox
senior tag

Elvileg igen, van olyan kodek aminek jó a minősége és elmegy 3G-n, de én HD hanggal csak 4G-n találkoztam. Igen, 5G-n majd VoNR lesz a VoLTE helyett, de ez még a jövő zenéje :D Először is remélem most már tényleg megkapjuk az első negyedévben a VoWIFI-t, mindig csak tologatják, most már jó lenne.

tatomi92:
Sajnos én sem tudom mitől lehet, pedig mennie kellene. Kérdezd meg a 7-es topikban, másnak írja-e és egyéni a gondod van vagy a Telekomnál van valami hiba.
Látom írtad is :D

[ Szerkesztve ]

hammerhead - angler - flame - sunfish - bluejay - panther - husky*

(#753) Blamazs válasza winbox (#743) üzenetére


Blamazs
senior tag

Köszi, megnézem ha lesz időm. Az ujra root az a boot.img patchelése a magiskkal és adb-ből flash? ugye? Bár lehet megvárom a máciust hátha akkor megszűnik minden ilyen gondunk :)

(#754) winbox válasza Blamazs (#753) üzenetére


winbox
senior tag

Igen, visszaflasheled a gyári boot.img-t, komplett magisk appot letörlöd, feltelepíted innen a innen a Magisk-v25.2.apk-t [link] és ugyanúgy rootolod, ahogy szoktad parancssorból, telóra felrakod a boot.img-t, patcheled, vissza a gépre és fastboot flash boot boot.img.

Elvileg downgrade is lehet, akkor megmarad minden beállítás, modul:
Magisk unhide, fentebb a linkelt Magisk-v25.2.apk-t letöltöd a .apk-t .zip-re átnevezed, modulként feltelepíted, utána pedig vagy letöltöd megint a Magisk-v25.2.apk-t vagy visszaírod a .zip-et -apk-ra és feltelepíted az apk-t.

hammerhead - angler - flame - sunfish - bluejay - panther - husky*

(#755) juve600 válasza winbox (#734) üzenetére


juve600
nagyúr

ez kb március eleje-közepe-vége ???
:R

(#756) winbox válasza juve600 (#755) üzenetére


winbox
senior tag

Hát ezt senki sem tudja megmondani, először is a bétában legyen benne :D Ez sima havi OTAval is tud jönni nem kell hozzá feature drop, szóval ha jónak látják márciustól érkezhet.

hammerhead - angler - flame - sunfish - bluejay - panther - husky*

(#757) kano


kano
Topikgazda

Sziasztok!

Úgy néz ki, hogy sikerült szereznem nekem is egy ilyen készüléket vasárnap éjszaka az amazon.de-ről nagyon jó áron. :C
Olvasgatok itt a topicban és csodálkozom, hogy mindenki fastbootból flashel boot image-et. Nincs erre a telefonra még twrp?

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#758) winbox válasza kano (#757) üzenetére


winbox
senior tag

Üdv itt :R Szerinted mi kinlódnánk gépről flasheléssel ha lenne twrp? ;]

hammerhead - angler - flame - sunfish - bluejay - panther - husky*

(#759) kano válasza winbox (#758) üzenetére


kano
Topikgazda

De egy Pixelre hogyhogy nincs? :) Reméljük hamarosan lesz.

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#760) winbox válasza kano (#759) üzenetére


winbox
senior tag

Tensor, Exynos alapokon... 6,7es széria is hanyagolva van ilyen téren, snapdragonnál még ment ezerrel, sajna ez van.

[ Szerkesztve ]

hammerhead - angler - flame - sunfish - bluejay - panther - husky*

(#761) kano válasza winbox (#760) üzenetére


kano
Topikgazda

Ajjaj... tényleg. Lehet meg sem szabadna venni?
Bár már mindegy...

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#762) MC Pite


MC Pite
veterán

Pixelflasheres sem nagy truváj - max nehezítés, hogy ha emiatt(?) a Magisk recover nem találja az alap imahét.

Twrp-nél telóról indítható az egész folyamat, pc nélkül?

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#763) kano válasza MC Pite (#762) üzenetére


kano
Topikgazda

Éppen az a jó, hogy nem kell hozzá pc. Egy otg-s pendrive és akár villamoson is pillanatok alatt van rajta egy tiszta rom. :) Magisk és egyéb kiegészítők is kb 10mp.

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#764) winbox válasza kano (#763) üzenetére


winbox
senior tag

Jaja meg a twrp-s nandroid backup adta a biztonságérzetet, valami nem a tervek szerint alakult és jött a bootloop ment is vissza a mentés :D régi időkben mikor korábbi telókra ment mindenféle custom rom, kernelek, magisk modul :D Itt 6a-n csak VoLTE miatt van egyáltalán rootolva is nekem, meg akkor már az 5G is engedélyezve. Vannak amúgy jó custom romok is, úgy kell keresgélni őket, mert sokan átmentek xda-rol Telegramra, ott jelentik be a híreket, linkek ott vannak stb. Jó így nekem gyárin roottal, lehet az előző 1 év ios rontott meg, de elég volt abból is, ez az igazi így :D

hammerhead - angler - flame - sunfish - bluejay - panther - husky*

(#765) winbox


winbox
senior tag

Úgy néz ki a tegnap kijött bétában már benne is van a VoLTE. [link]

hammerhead - angler - flame - sunfish - bluejay - panther - husky*

(#766) juve600 válasza winbox (#765) üzenetére


juve600
nagyúr

ilyen béta van 6a-ra is ,valaki megnézhetné hogy működik-e
:R :R :R

[ Szerkesztve ]

(#767) winbox válasza juve600 (#766) üzenetére


winbox
senior tag

Ha nála valóban megy, akkor 99%, hogy itt is, a Tensor és a modem is ugyan az. Reméljük, hogy megy, ott szerintem előbb fog jönni a válasz :)

Bétával csak az a gond, hogy, ha leiratkozol róla és megjön a stabil OTA-n, törlődni fog minden a telefonról és újra be kell lakni.

[ Szerkesztve ]

hammerhead - angler - flame - sunfish - bluejay - panther - husky*

(#768) kano válasza winbox (#767) üzenetére


kano
Topikgazda

Nem használtok valamilyen backup appot? Pl Alpha Backup Pro vagy egyéb? Ezért is milyen jó lenne egy TWRP...
Néztem a Telegram topicokat és tényleg van 1-2 jó custom ROM, de lehet hogy én is már öreg vagyok a sok piszkáláshoz, mert néha csak arra van késztetésem, hogy működjön. :)
A mostani Mi 10T Pro-n utáltam a Miui-t, így ment rá egy jó aosp rom és ezzel most tökéletesen elvagyok. :C

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#769) winbox válasza winbox (#765) üzenetére


winbox
senior tag

Yettel VoLTE megerősítve, Vodafone nem került bele. [link]

kano: Így, hogy csak root van felesleges, mert a havi frissítéskor kellett csak 1x gépre dugni, hogy újra rootoljam a havi OTA után, nincs mivel téglásítani, most januárban pedig már gépre se kellett tennem, mert a Magisk vissza tudja tenni a stock image-t az OTA idejéig, utána meg visszarakja a patcheltet, megmarad minden. :)

hammerhead - angler - flame - sunfish - bluejay - panther - husky*

(#770) juve600 válasza winbox (#767) üzenetére


juve600
nagyúr

1220 at hívtam, maradt az LTE és írta hogy "HD".

Ezt írta ,akkor ezek szerint működik.
Akkor ha veszek egy ilyen telót, belépek a béta programba,akkor már szedhetem is le a béta romot és minden mókolás nélkül megy a VoLTE a Yettel alatt ? ha kijön a stabil amiben megy akkor meg vissza stabilra és telefon újra belakás ?
most már csak azt kellene tutira tudni hogy a 6a-is működik-e

:R

(#771) winbox válasza juve600 (#770) üzenetére


winbox
senior tag

Így van :K

hammerhead - angler - flame - sunfish - bluejay - panther - husky*

(#772) xhege


xhege
addikt

Az kb mennyi idő, míg a stabilon is meglesz ez funkció? A következő haviban már benne lehet? Nem bétáztam és nem tudom mennyi idő, míg a béta fiunkciók megjelennek a stabilban. Asszonynak gondolkodok egy ilyen telefonon és Yettel a szolgáltatónk.

(#773) winbox


winbox
senior tag

Ha minden jól megy március-április szerintem. Várd meg vele mert ha nálad sincs már 3G, akkor 2G-re fallback nem megy valami jól a Tensorokon, én sem tudtam konkrétan VoLTE nélkül hívni, azért rootoltam, azóta viszont tökéletes. A Yettelnek a 4G-n amúgy is van 2db a 2G-nél is jobban terjedő frekije, a B28-as 700MHz és a B20-as 800 MHz, lefedettséggel nem lesz gond, nekem is mindenhol megy a VoLTE akár vidéken akár városban vagyok.

hammerhead - angler - flame - sunfish - bluejay - panther - husky*

(#774) juve600 válasza winbox (#773) üzenetére


juve600
nagyúr

de a béta rom/VoLTE/Yettel kombó működik akkor nem ?
a hívás némulás-szakadás, sms-t kapsz nem fogadott hívásról az mind a VoLTE hiánya miatt van-volt

nálam akkor elvileg nem lesz gond ?

(#775) winbox válasza juve600 (#774) üzenetére


winbox
senior tag

Igen, VoLTE-val már 4G-n megy a hang, úgy már jó lesz. Én Pápán lakok, itt is megvolt már a Yettel fejlesztés és nálad Téten is, szóval 3G már nincs, de nem lesz vele gond.

hammerhead - angler - flame - sunfish - bluejay - panther - husky*

(#776) juve600 válasza winbox (#775) üzenetére


juve600
nagyúr

:R

(#777) xhege válasza winbox (#773) üzenetére


xhege
addikt

Köszi a választ!

(#778) kano válasza winbox (#775) üzenetére


kano
Topikgazda

Nálad milyen az üzemidő? 6a-d van?
Köszi!

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#779) MC Pite válasza kano (#778) üzenetére


MC Pite
veterán

Friss akkuhasználati adatok, jellemzően kevés térerős helyeken használva: [kép]
Kb havonta töltöm csak fel teljesen, jellemzően este adaptívon lóg, reggel 85-90% körül veszem le.

Ezt nem tartom reálisnak, másfél napot menne el nálam aktív használattal:

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#780) winbox válasza kano (#778) üzenetére


winbox
senior tag

Igen, 6a van, de erre nem én vagyok az embered :DÁltalában akkor töltöm, mikor kéri, estére nem szoktam fenthagyni, vagy melóhelyen vagy otthon töltöm és átlag 80-90%ig nyomom fel. Így nem tudok SOT-t mondani, most beleléptem és azt írja 23óra az utolsó feltöltés óta :D Átlagos használattal 1, másfél nap nekem, de nincs benne semmi játék, de sokat nyomom.

hammerhead - angler - flame - sunfish - bluejay - panther - husky*

(#781) KrAt


KrAt
veterán

Sziasztok!

Visszaolvastam többszáz hozzászólást, de valaki össze tudná foglalni 3 mondatban, ha egy yetteles kártyával használnám a telefont, akkor jelenleg mi a helyzet? A márciusi frissítéses dolog az ok, de addig mi van? :)

Üdv,
Attila

(#782) juve600 válasza KrAt (#781) üzenetére


juve600
nagyúr

a januári béta A13-al megy a VoLTE Yettel kártyával

(#783) winbox válasza KrAt (#781) üzenetére


winbox
senior tag

Ha gyárin szeretnéd haszálni a telefont és nem akarsz bétára sem menni március-áprilisig, akokr attól függ, hogy ahol használnád van-e még 3G. Ha van, akkor nem sok gondod lesz a hívásokkal. Ha nincs, akkor szenvedés lesz, mert a 2G-re visszaváltás nem megy valami jól Tensoron. Vagy megszakad a hívás, vagy sms jön csak hogy kerestek stb. Nekem otthon még tűrhető volt, mikor beértem melózni meg hívni nem tudtak meg én sem tudtam senkit.

hammerhead - angler - flame - sunfish - bluejay - panther - husky*

(#784) MC Pite válasza KrAt (#781) üzenetére


MC Pite
veterán

Ahol nincs 3G, ott tré lesz a beszélgetési minőség, szakadozhat 2G-n. Nekem a gyárban több helyen nem volt már 2G (mivel 3at lekapcsolták ez maradt hívásra), így nem voltam mindenütt elérhető (még P4a-val). Aztán ha még a Pixel4a se volt jó, ez elvileg még kevésbé ilyen helyen. Azaz közepes 4G térerő amikor hívnék, átvált nulla pálcás 2G-re (ha nem elég erős, de már egy ideje abba se ölnek ugye nagy energiákat) ha nincs 3G.
Ahol van 3G, semmi gond nincs.

Ahol van 4G és mai naptól kell a VoLTE hívás, akkor root-al bekapcsolja az ember a volte-t. Ez 1-2 órás mutatvány ha megy minden elsőre, de már egyre egyszerűbb. Vagy ha béta programba lehet iratkozni, akkor már elvileg az is megkapta.

Vagy vársz 1-2 hónapot, és akkor úgy tűnik kiadják publikusba a volte támogatást yettelre és vodára is. 5G-t nem biztos hogy megkapjuk, egyelőre a telekomosok nem kapták meg (root-al természetesen van).

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#785) cirx válasza kano (#768) üzenetére


cirx
senior tag

Elvileg a régi nagy nevek LineAgeOS (aka CyanogenMod), Paranoid Android már ráfeküdtek a témára. Mindkettő érdekel, csak jelenleg a 6a-t használom napi viszonylatban, így nem akartam variálni. Mindkettőnek van már 13as Android bétája.

S23 GREEN

(#786) Mclovin válasza juve600 (#782) üzenetére


Mclovin
senior tag

Igen, felraktam a betat és megy a VoLTE most már.

Más: Spigen Ultra Hybrid - Crystal Clear tok kb 5 hét után már sárgul a szélső keret, vicc :U Lehet rápróbálok egy smoked black verzióra. Van erre amúgy valami garancia itthon? Mert persze az official honlapon így hirdetik:

'Durable blend of PC and TPU with anti-yellowing resin'

Ahha :D Amúgy k*rvajó a védelme toknak, de ez a sárgulás. Valakinek valami más tok ami bevált?

(#787) winbox válasza Mclovin (#786) üzenetére


winbox
senior tag

Jaja, én is így jártam vele több telefonon, aztán az előzőn már Spigen Ultra Hybrid Matte Black lett, meg a 6a-n is, a hátulja plexi így nem fog sárgulni sem idővel, csak ajánlani tudom. Párszor már megreptette a gyerek, semmi baja :D

hammerhead - angler - flame - sunfish - bluejay - panther - husky*

(#788) Blamazs válasza winbox (#769) üzenetére


Blamazs
senior tag

A Voda hogyhogy nem került bele? Mi lehet az oka? Pedig annyira számítottam már rá. :(

(#789) Mclovin válasza winbox (#787) üzenetére


Mclovin
senior tag

Én voltam a hülye amúgy, mert elsőre matte black-t kellett volna rendelnem. 4a-n is az volt, nem sárgult. Gondoltam fehér 6a lett, akkor mehet egy kis mutogatás a crystal clear tokban. :D Én is reptettem most meg 1-2x már és tényleg jó ütésállóság szempontjából.

(#790) Mclovin válasza kano (#757) üzenetére


Mclovin
senior tag

Ha nem vagyok indiszkrét, mennyi volt a hétvégén akcióban?

Illetve az akksi kérdésedre válaszolva nálam átlag 5 és fél óra SOT van meg és olyan másfél naponta töltöm. 15%-90% között használom, WIFI szinte mindig ON, BT és helymeghatározás csak ha kell, akkor ON.

(#791) winbox válasza Blamazs (#788) üzenetére


winbox
senior tag

Passz, Google kitart a végsőkig, egyszerre mindent nem lehet, meg hagyni kell valamit a következő feature drop-ra is ám ;] De még csak egy visszajelzés van rá. Kérdés, hogy a VoLTE kapcsoló belekerült és úgy nem megy, vagy nincs kapcsoló sem.

hammerhead - angler - flame - sunfish - bluejay - panther - husky*

(#792) MC Pite


MC Pite
veterán

Foglaljuk össze:
Aki kipróbálta most a bétát, légyszi írja be:

Operátor (yettel, voda, digi, stb):
VoLTE: van/nincs
5G: van/nincs

5G bekapcsolás nekünk (root) úgy megy, hogy:
1, Network Signal Guru appban, Click on the 3 dots, Forcing control, select your sim card
2, Click on NR SETTING, and select on Opt2(0x10) and Opt3(0x01) on the ENDC menu.
3, Restart the phone

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#793) kano válasza Mclovin (#790) üzenetére


kano
Topikgazda

278 EUR (+ÁFA különbözet és szállítás 303 EUR-ra jött ki). De csak éjszaka 2 körül volt pár db, reggelre már más volt az ára. Ezt se értem, jellemzően éjszaka szokott lenni jó ár amazonon néha (így vettem több dolgot is már).

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#794) kano


kano
Topikgazda

Köszönöm szépen az üzemidő tapasztalatokat, szerintem nekem is el fog menni 1,5 napot (2 simmel használnám Yeti és Voda). Mondjuk a Mi 10T Pro elmegy 2-2,5 napot 9-10h sot-tal.

Használtok valamilyen hirdetés blokkolót? Nekem igazából eddig csak ahhoz kellett a root (vpn-es láthatóan meríti a telefont).

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#795) MC Pite válasza kano (#794) üzenetére


MC Pite
veterán

Én nem, páromérs tettem valamit (root). Ne kérdezd mit, amit először találtam :DDD

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#796) juve600


juve600
nagyúr

Azt jól látom tesztekben hogy nincs A13 alatt arc alapú feloldás ?
:R

(#797) kano válasza MC Pite (#795) üzenetére


kano
Topikgazda

Akkor az vagy AdAway vagy Energized volt (ha terminálon is kellett mókolni). Szerintem az AdAway kiváló.

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#798) kano válasza kano (#797) üzenetére


kano
Topikgazda

Végre feladta az amazon.... :R Bár UPS-el... :W Inkább GLS-el kellett volna... Na mindegy, remélem egyben ideér....

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#799) alexandrosz válasza Blamazs (#788) üzenetére


alexandrosz
aktív tag

Én addig meg nem veszem, míg Vodán nem műxik biztosan.

(#800) Viper26


Viper26
nagyúr

Telekom eSIM-et szépen megette, a Yettel kártya mellé.
Pár napot így megy, meglátjuk milyen lesz.

Pixel 7 | FR955

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.