Hirdetés

2024. június 28., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-10-17 12:40:07

LOGOUT.hu

A Nexus 4 a Google 2012 novemberében kiadott fejlesztői telefonja. A fórumban lehetőleg kerüljük az iPhone-Android háborút, mert senki sem kíváncsi rá, valamint mindenféle Flame és Off témát, amennyire csak lehetséges.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14451) zezoka válasza diodd (#14419) üzenetére


zezoka
őstag

Ez nekem is gyanús volt! Nekem is be volt kapcsolva és mintha nem jelzett volna, legalábbis nem emlékszek, h alapból milyen színű - vagy nem volt semmi nem fogadottam, és azért nem láttam - ezt nehezen képzelem el. Csak progi után, de akkor minden féle színben.

[ Szerkesztve ]

(#14452) korpicschess


korpicschess
veterán

crDroid + Semaphore:
22+ óra készenlét, wifi csak éjszakára kikapcsolva, 2 óra kijelző, 57% van még.

Aktuális hirdetésem: ►►►http://goo.gl/P8Vs0r ◄◄◄

(#14453) RECSKA válasza korpicschess (#14452) üzenetére


RECSKA
veterán

En is 4 orakat toltam vele. Auto fenyeron pedig 3-3.5ot.

Nézd meg a hirdetéseim. Finomságok!!!

(#14454) #16820480


#16820480
törölt tag

Azért azt tegyük hozzá, hogy 2G hálón...
Vicces, hogy nyugatabbra mindenki az LTE miatt sír, itt meg a topik fele még 3G-t sem használ :P

(#14455) petipetya válasza #16820480 (#14454) üzenetére


petipetya
nagyúr

Nálam egyszerű a helyzet. Utcán 3G-n van, míg az otthoni wifi alatt lockolom 2G-re
(ezért ez utóbbi helyzetben kevesebbet fogyaszt).
Az LTE-t pedig feleslegesnek tartom a saját magam részére. Persze ettől másnak még kellhet.

[ Szerkesztve ]

"nincs rá lezsóidő"

(#14456) #16820480 válasza petipetya (#14455) üzenetére


#16820480
törölt tag

Én is feleslegesnek tartom - egyelőre. Ha olyan LTE lefedettség lenne, mint most 2G, akkor már jó lenne, elvileg úgy takarékosabb és gyorsabb hálózatot adna, de jelenleg csak marketing fogás.
Nekem mondjuk éjszaka kivételével folyamatosan 3G-n van,egyszerűbb így, nem kell kapcsolgatni, viszont gyanítom, hogy többet is eszik jóval.

(#14457) zezoka válasza #16820480 (#14456) üzenetére


zezoka
őstag

Én meg akkor kapcsolom be mobilnetet, wlant, mikor netezni akarok! :) Frissítést meg oldja meg akkor. Így eszik a legkevesebbet.

(Gmail amúgy is ki van kapcsolva, szink ügyileg, ne jelezzen minden emailre, nem kapok olyan fontos leveleket, majd megnézem amikor megnézem, asztali gépen a Gmail Notifier úgyis szól).

(#14458) #16820480 válasza zezoka (#14457) üzenetére


#16820480
törölt tag

Nincs asztali gépem :B Igazából asztalom sem nagyon, az ágyon szoktam laptopról netezni, de az nem megy állandóan.

Apropó, más nem vette észre mostanában, hogy a G+ hirtelen megevett 170MB adatot egyik pillanatról a másikra? Nem tudom mi a rákot csinált, máskor egy hónap alatt nincs ennyi.

(#14459) zezoka válasza #16820480 (#14458) üzenetére


zezoka
őstag

Nem vettem észre, de nekem 500as csomagom van, eddig 3x léptem át a 2 év alatt. De ilyenkor szerencsére csak kibírhatatlanra lassít, nem túlszámláz.

Playre nekem be van állítva, h csak wlanról szinkronizáljon. Nem lehet, h valamelyik progid lefrissült, csak térkép egy navihoz letöltődött, vagy ilyesmi?

(#14460) Sanya válasza zezoka (#14459) üzenetére


Sanya
nagyúr

én EDGE-n használom (csak 2g), így nem annyira észrevehető a lassítás. az emaileket, a chatüzeneteket így is megkapom, az útvonalat így is megtervezi gond nélkül.

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#14461) #16820480 válasza zezoka (#14459) üzenetére


#16820480
törölt tag

Elvileg a Data Usage alatt kifejezetten a G+ van ekkora adatmennyiséggel. Nincs semmilyen offline térképem, és azért ez túl nagy ahhoz, hogy csak valami automatikus frissítés legyen. Kb ha az egész G+ fotóalbumomat letöltötte volna, az lenne ilyen mennyiség.

(#14462) FearTomi válasza #16820480 (#14454) üzenetére


FearTomi
őstag

De most komolyan, mi a fenének LTE? Csak egy parasztvakítás. Lehet menőzni, hogy egy weblap nem 5, hanem 3 mp alatt töltődik be:) Ha hotspotot csinálsz, akkor tényleg király, de arra még a HSDPA is elég. Amúgy én is EDGE-n használom és bőven elég mindenre, leveleket, whatsapp, viber, hangouts üzeneteket megkapom és még a navigáció is 2 mp-alatt lehúzza edgen az adatokat:)

[ Szerkesztve ]

Listen, smile, agree, and then do whatever the fuck you were gonna do anyway.

(#14463) FearTomi válasza TomPack (#14436) üzenetére


FearTomi
őstag

Nekem még megvan a kis defy, pont az említett hangerő miatt most az ébresztőóra szerepét tölti be:D Amúgy azért volt olyan jó a hangja, mert rohadt jól van elhelyezve a hangszóró és elég nagy is:)

[ Szerkesztve ]

Listen, smile, agree, and then do whatever the fuck you were gonna do anyway.

(#14464) emvy válasza FearTomi (#14462) üzenetére


emvy
nagyúr

Ezt azert mondod, mert sosem hasznaltal LTE-t. Kicsit olyan, mint amikor azt mondja valaki, hogy minek nekem Merci, amikor a Suzi is elvisz mindenhova, most nem tokmindegy, hogy kicsit hangosabb, meg kemenyebb az ules?

LTE-n keresztul egesz mas dolgokra van lehetoseg, HDSPA-n igazabol meg egy Skype-beszelgetest sem lehet rendesen megejteni - papiron eleg a savszel, de gyakorlatban allandoan akadozik, bont, mittudomen. LTE-n sokkal szebben mukodnek a dolgok.

[ Szerkesztve ]

while (!sleep) sheep++;

(#14465) FearTomi válasza emvy (#14464) üzenetére


FearTomi
őstag

Igen emvy, te mindig mindenkit olyan jól ismersz. Az USA-ban csak LTE-t használtam és egyáltalán nem adott semmivel többet mint a 3G, de biztos az itthoni jobb:) Viszont, 4 órával kevesebb aksi időt, na azt kaptam:) Mellesleg skype-ot és a viber-t is simán használtam EDGE-n akadás nélkül:)

[ Szerkesztve ]

Listen, smile, agree, and then do whatever the fuck you were gonna do anyway.

(#14466) emvy válasza FearTomi (#14465) üzenetére


emvy
nagyúr

Ok, akkor masok a tapasztalataink, nekem meglepo, hogy nem erzed jelentosnek a kulonbseget.

while (!sleep) sheep++;

(#14467) FearTomi válasza emvy (#14466) üzenetére


FearTomi
őstag

Persze, amúgy meg ember függő, hogy kinek mik az igényei, nekem tökéletesen megfelel a HSDPA és az EDGE is:)

Listen, smile, agree, and then do whatever the fuck you were gonna do anyway.

(#14468) emvy válasza FearTomi (#14467) üzenetére


emvy
nagyúr

Nekem Londonban a 3G gyakorlatilag hasznalhatatlan volt olyan celokra, ahol folyamatos, stabil adatatvitelre lett volna szukseg, soha nem sikerult egyetlen Skype-hivast sem problemamentesen lebonyolitani. Az LTE sokkal jobban mukodott.

while (!sleep) sheep++;

(#14469) MartOOn válasza emvy (#14468) üzenetére


MartOOn
addikt

Sztem az angol halozatokat ne keverjuk bele. Az O2 pl olyan szinten van neha mint a pannon volt anno 1996-ban. Epuleten belul alig van terero... 3g akadozik... Komolyan vicc ez az orszag. Pedig nem tanyan elek jo nem is Londonban... Szal Anglia ebben is egy kicsit mas. Oket nem zavarja ha eppen most nm lehet telefonalni... Majd felhivja kesobb akit akart. Raer. Egy eve hasznalok O2-ot es mar haromszor vagy negyszer volt hogy fel napig sem volt szolgaltatasuk... Erre kuldtek egy sms-t kesobb h sorry. Have a nice day! Hatkoszbammeg en meg pont hazatelefonaltam volna.
Egyszoval angol 2g 3g lte... Olyan mint Gabentol autot venni... :)

HTC G1 > Spica > Milestone > SE X10 Mini > HTC Hero > ZTE Blade > DELL Streak 5 > SGS2 > HTC Desire > SGS3 > Nexus4 > SGS4 > Nexus5 > OnePlus One > SGS5 > OnePlus 2 > LG G4 > SGS7E

(#14470) forintuser


forintuser
őstag

Megnyertük Slukkot. :C

Holnapkészítést vállalok.

(#14471) FearTomi válasza forintuser (#14470) üzenetére


FearTomi
őstag

?

Listen, smile, agree, and then do whatever the fuck you were gonna do anyway.

(#14472) forintuser válasza FearTomi (#14471) üzenetére


forintuser
őstag

Tudod..Slukk. Végre egy magyar fejlesztő... :K Vett egyet..

Holnapkészítést vállalok.

(#14473) szponzor válasza FearTomi (#14467) üzenetére


szponzor
senior tag

Múltkor hívni akartam barátnőmet Hangouts-on egy videótelefonálásra, de valami miatt bontotta a kapcsolatot. A Skype ment, de elég tré képminősége volt, de a hang nem volt rossz és a kép is folyamatos volt, bár pixeles, de mégis ment...a beszélgetés végén vettem észre, hogy a 32kbps-re korlátozott mobilnetemmel Skype-oltam vele :W

(#14474) Scooter74


Scooter74
őstag

Sziasztok!

A SkinShop-tól jelentkeztek ma és ilyen lesz a hátlap skine a Nexus 4-s telefonomnak:

[ Szerkesztve ]

Nexus S => Nexus 4 => Nexus 5 => LG G4 => OnePlus 3 => Xiaomi MI MIX 2 => < la passione ci guida >

(#14475) FearTomi válasza szponzor (#14473) üzenetére


FearTomi
őstag

Ezt mondom, ha nem videotelefonász, röhögve használható edgen is a dolog:)

Listen, smile, agree, and then do whatever the fuck you were gonna do anyway.

(#14476) Neck válasza emvy (#14464) üzenetére


Neck
veterán

Ez érdekes. Én Németo-ban szoktam Skype-olni a Defy-al, HSDPA-n, tökéletesen tudom használni, hallom, hallanak, nem recseg, nem laggol, nem bont, semmi...

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#14477) trance89 válasza szponzor (#14429) üzenetére


trance89
őstag

még egy márciusi verziót használtam utoljára, abban még gyári 4.2.2 kernel volt, erről a PA topicjában is többször volt szó
azóta hogy mennyit változott a helyzet nem tudom, a gyári kernellel pedig nekem is nagyon merült (mobilnet/wifi nélkül készenlétben kb 1óra alatt 1%-ot merült, ez rohadt sok, még a gyári 4.2.2 is jobb volt ebből a szempontból pedig az is hírhedten akkuzabáló)
maga a rom amúgy nagyon bejött, csak a nagy éhsége miatt cseréltem le (akkoriban még nem szórakoztam kernelekkel) a mostani halo-s verziók pedig nem valami betonstabilak, nagyon sok hibát jeleznek az xda-s topicjában ezért ezzel még várok
így maradt a jól bevált CM, tegnap felraktam hozzá a franco kernelt és belőttem rajta a HardRic által ajánlott iphone 5-ös színprofilt (#14343) és azt kell mondjam hogy lett egy új telefonom, az alap színek nagyon fakók voltak, most pedig élvezet ránézni a kijelzőre :)

[ Szerkesztve ]

(#14478) C.Brigante


C.Brigante
veterán

srácok, ha valakit érdekel elcserélném a fusion-t (Ringke) slim-re.

uɐqoɔsǝʇ ɐ ʇǝʇǝznʎʇuǝllıq ʞǝzsǝʌ ɯǝu ʇǝqqoʇ / 

(#14479) dergander


dergander
addikt

350 futtatási óránál járok,énis elakarom vinni 1000-ig,szerintem meglesz bőven majd 500nál csinálok egy shotot,de lehet rekordot döntök vele és amig nincs KLP addig folyamat menni fog :)

(#14480) korpicschess válasza dergander (#14479) üzenetére


korpicschess
veterán

Kívánom, hogy ne legyen áramszünet! :N

Aktuális hirdetésem: ►►►http://goo.gl/P8Vs0r ◄◄◄

(#14481) dergander válasza korpicschess (#14480) üzenetére


dergander
addikt

vagy itthon vagy a munkahelyen folyton töltve van a kicsike,igy nemigen fog lemerülni,viszont a tesztem megszakad ha jön egy új droid update :)

(#14482) FearTomi válasza dergander (#14479) üzenetére


FearTomi
őstag

Nekem is az 1000 volt a cél múltkor, de 675 -nél bejött ez a töltési gebasz sajna:S

Listen, smile, agree, and then do whatever the fuck you were gonna do anyway.

(#14483) Crucio


Crucio
aktív tag

Nemsokára veszek egy ilyet :)
Tapasztalatokra volnék kíváncsi röviden. Egész napot a topic olvasásával töltöttem, de egy-két kérdést azért feltennék:
hangminőség? (zene) térerő? általános használat? képernyőről vélemények? mármint mostmár lassan fél éve forgalomban van, egy-két hiba ha kijött, akkor szeretném tudni, mielőtt megvenném. Kijelzőproblémák, stb.
Köszi a válaszokat :)

[ Szerkesztve ]

(#14484) HardRic válasza Crucio (#14483) üzenetére


HardRic
addikt

Zenét nem hallgatok telefonon, de videónézésből lejött, hogy gyárilag halk. De mivel Nexus, ezen lehet segíteni.
Térerő teljesen oké, a wifi tapasztalataim alapján kb olyan, talán kicsit jobb, mint a telefonos átlag.
Általános használatra a pattogós szót tudnám használni. Minden kurvagyorsan reagál, de melegszik is.
A kijelző nekem amikor megjött sárgás volt, ez azóta elmúlt (érintős cuccoknál ez nem ritka). A színei alapesetben nekem nagyon fakók voltak, de helyesen bekalibrálva azt kell mondanom, hogy ez az egyik legszebb kijelző amit láttam. [link]

[ Szerkesztve ]

(#14485) Worlon83 válasza Crucio (#14483) üzenetére


Worlon83
aktív tag

jó, kiváló, kiváló, alapon egyeseknek nem tetszik a színe, de custom ROM-al módosítható,
Nincs kijelzőprobléma.

(#14486) X DoZ3R válasza Crucio (#14483) üzenetére


X DoZ3R
tag

hangminőség? (zene) : poweramp-t használok tökéletesen szól, nincs bajom vele, más progival nem néztem még de nem is akarom :D

térerő? soha nem volt vele bajom,T-s vagyok

általános használat? abszolút nyerő mindenben, simán helyettesíti a laptopom :D és ahogy én "nyírom" az aksi is bírja egész nap, kamera auto focus szokott rosszalkodni néha, de ez köztudott hogy a kamerája csak átlagos mintsem kiváló

képernyőről vélemények? gyári romon kicsit fakó, ez tény, annyira nem zavaró, de egy custom kernel telepítése után látszik a különbség, hogy szebb, kijelzőproblémák sztem teljesen eltűntek mivel a januári uj szériától kezdve ez javítva volt

remélem tudtam segíteni :D

(#14487) Crucio


Crucio
aktív tag

Köszönöm mindhármótoknak :R
Meguntam a Samsung p*csölését az Ace 2-vel :B

(#14488) korpicschess válasza Crucio (#14487) üzenetére


korpicschess
veterán

Más liga. :)

Aktuális hirdetésem: ►►►http://goo.gl/P8Vs0r ◄◄◄

(#14489) HardRic válasza korpicschess (#14488) üzenetére


HardRic
addikt

LG Nexus™ 4 with iOS 7 beta1 :D

(#14490) Crucio válasza korpicschess (#14488) üzenetére


Crucio
aktív tag

Hát igen.. :) Nem szeretnék mostmár kompromisszumokat kötni, és úgy látom, ezt csak Nexusszal tudom megtenni.

[ Szerkesztve ]

(#14491) Worlon83 válasza Crucio (#14490) üzenetére


Worlon83
aktív tag

2 kompromisszumot azért kell kötnöd:
- 16 GB a max háttértár, amiből kb. 12,8 használható
- LTE nincs, ill. csak korlátozva

Első inkább, amit nagyobb "gondnak" találok. Előző telefonomban egy 32GB-s SD kártya volt, sose kellett a helyre figyelnem. Nexus-nál azért igen. Bár persze pár HD film törlésével megoldódik minden gond :)
Második itthoni állapotokat tekintve a tökmindegy kategória.

Szerintem más téren nincs semmi gond sem, sőt...
Ár/Érték arányban még mindig verhetetlen.

Munkahelyemen rengeteg embernek van iPhone-ja (5-s leginkább), és egyik legelhivatottabb múltkor kezébe kaparintotta a telefonomat, és 10 perc nyúzás után közölte, hogy hihetetlen, nem bírja megakasztani, döccenésre bírni a telefonom. Eléggé úgy látszott rajta, hogy komolyan megtetszett neki :)

(#14492) Crucio válasza Worlon83 (#14491) üzenetére


Crucio
aktív tag

16 giga nem aggaszt. Nexus 7-nek is annyi van, telefonomban pedig szintén 16 gigás kártya. Csak zene megy rá, filmet meg ftp-ről itthon, vagy út közben a tabletről, szóval telefonon nem sokáig lenne fent :)
LTE sem probléma.
Később persze ki tudja.
Szóval egyelőre nekem ez egy best buy, még ha kicsit soknak is érzem az árát, de a tudásához mérten nagyon jó árban van

(#14493) Horovic válasza Crucio (#14492) üzenetére


Horovic
aktív tag

Én is csak ajánlani tudom, az egyik legjobb készülék ami nálam megfordult. Nem fogsz benne csalódni.

(#14494) phobeus


phobeus
aktív tag

Pénteki nappal végleg beszálltam a nexus 4 klubba, végre kihozták! Császárság eléggé, nem csalódtam vagy ha igen akkor csak kellemeset, jól választottam :)

LG Nexus™ 4

(#14495) w333 válasza phobeus (#14494) üzenetére


w333
félisten

Végre ... Gratulálok hozzá használd egészséggel :C

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#14496) Horovic válasza phobeus (#14494) üzenetére


Horovic
aktív tag

Gratula! Üdv a szerencsések közt!

(#14497) leslien


leslien
nagyúr

üdv skacok, rég jártam itt. mi új van màr 4.3? Vagy majd a Google sgs 4 el jön ki?

[ Szerkesztve ]

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#14498) Cseri0058


Cseri0058
őstag

Egy apró észrevétel:
Be van állítva a play, hogy manuálisan akarom frissíteni az alkalmazásokat. De azt veszem észre némely alkalmazás "adatlapján" a playben, hogy pár napja frissült holott én nem frissítettem...

(#14499) dergander


dergander
addikt

Ez az LTE meg 4G dolog egyátalán nem baj ha nincs a telefonba,senkit nem érdekel valamint nem zavar...engem pláne,mobilnetem igyisvan mindenfele és minden weboldal eddig simán betölt,egyedül ami bosszantó hogy a chrome-ba melegszik a proci mint az állat

(#14500) FearTomi válasza dergander (#14499) üzenetére


FearTomi
őstag

Ezt az LTE-s menetet ma reggel már lejátszottuk, olvassatok vissza:)

Listen, smile, agree, and then do whatever the fuck you were gonna do anyway.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.