Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) Geri Bátyó válasza bkercso (#150) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

Már látom is magamelőtt:

Tisztelt lakótársak!

A papírdobozok és pillepalackok összenyomása mindannyiunk közös érdeke, hiszen a levegő elszállításáért fizetünk jelenleg.
Gondoljanak bele, hogy a temetésük is mennyivel olcsóbb lenne, ha a hullájukat nem egy nagy fadobozban földelnék el, hanem ledarálva a disznók elé vetnék!

Mondjuk gyanítom, hogy nem egészen erre gondoltál! :DDD

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#152) sherlock82


sherlock82
senior tag

JA.

Ennél csak az volt a jobb mikor a lakások almérője által elfogyasztott vizet összeadták és nem egyezett azzal ami az összesített vízórán átment. ÉS azt is ki kellett fizetni lakásonként elosztva. Nekem is aki kb 3 m3 használ el egy hónapban.

Iphone 8, Adidas ultraboost 22, Casio G-Shock GBD-200-9ER

(#153) cappa72 válasza Geri Bátyó (#151) üzenetére


cappa72
nagyúr

:C Ez a levél... zseniális!

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#154) Geri Bátyó válasza sherlock82 (#152) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

Nálunk is van úgynevezett közös vízfogyasztás, ami bele van kalkulálva a közösköltségbe. Nyilván ez egyrészt a takarítás, másrészt a ház melletti díszkertek locsolása.
Pár éve volt abból probléma, hogy még így sem jött ki a matek. Szerencsére volt egy épeszű ember, aki felvetette, hogy a földszinti tárolóhelyiségekben lehet az a többletfogyasztás és ki is derült, hogy többen is napi szinten hordják fel onnan a vizet. Ezután alaposan utánanéztek a tárolóknak és az is kiderült, hogy van, aki 2 nagy fagyasztóládát tart lent, amik egyenként is többet fogyasztanak, mint a tároló bérleti díja (Természetesen ez is a közös áramfogyasztásba számolódott bele.).
Felmerült a tárolókban is a külön mérőóra (víz is és villany is) telepítése, de túl sokba került volna, így a bérleti díjakat emelték jelentősen (nagyjából a triplájára).

(#153) cappa72: Köszi! Igyekeztem! :R

[ Szerkesztve ]

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#155) mephi666 válasza mephi666 (#13) üzenetére


mephi666
nagyúr

na úgy tűnik másnak is szemet szúrt már ez a sütögetés, mert a napokban dobtak be közgyűlési jegyzőkönyvet meg tűzvédelmi szabályzatot, hogy amennyiben nem tartják be továbbra sem az illetékesek, rájuk lesz hívva a katasztrófavédelem... ebben a kettőben arról volt szó, hogy: ne tároljon senki motort a lépcsőházban (sem biciklitárolóban), folyosón éghető anyagok tárolása is tilos, ha leszűkíti a menekülési útvonal szélességét 1.1m alá, pb palack tárolása a közös tárolókban és a lakásban is tilos... (ezek a pontok mind ugyanarra a társaságra vonatkoznak: úgy érzik már tényleg magukat, mintha ők lennének itt a környék királyai... palackot gondolom a lakásban tárolják, mert a közös tárolókban nem láttam... robogót is a fickó tartja a lépcső mellett, sőt ide raktak le egy 160x200as rossz matracot, faládákat... lakásuk mellett meg végigrakták szintén minden sz*rral a folyosót... sőt az épület mellett levő zöldterület egy részét is kisajátították: kiszedték az előtte hivatalból odatelepített növények egy részét és beültették a sajátjukkal... pedig akkor hangoztatták a helyi médiában, hogy ezt a teret hány tízmillióból rakták rendbe: ők szépen megbontották egy részét és kisajátították)

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#156) Geri Bátyó válasza mephi666 (#155) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

Az jó, hogy belevették a társasházi szabályzatba ezeket a zavaró dolgokat, mert így már fel lehet lépni ellenük. A társasházi törvény önmagában eléggé általános, de a törvényi kereteken belül a társasházi szerződés elég jól szabályozható.
Mostantól mehet először a közjegyzővel hitelesített felszólítás, hogy változtassanak, utána jöhet az ügyvédi felszólítás és ha az sem működik, akkor közgyűlési határozattal kell kérvényezni a bíróságtól egy kilakoltatást. Nálam tizenpár éve volt egy ilyen eset a szomszéd lépcsőházban.

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#157) bkercso válasza Geri Bátyó (#151) üzenetére


bkercso
nagyúr

Szerintem ennek is lenne hatása. :DDD Írd ki és meglátjuk!

mephi666: :( Uzsorával, védelmi pénzzel is foglalkoznak?

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#158) mephi666 válasza Geri Bátyó (#156) üzenetére


mephi666
nagyúr

+157: nem dakoták, ha arra gondoltok :) meg amúgy nem lenne velük semmi gond, de kezdik kicsit úgy érezni, mintha azt csinálhatnának, amit csak akarnak, mert rájuk nem vonatkoznak a szabályok... (vagy annyira ostobák, hogy meg sem fordul a fejükben, hogy nem kéne pb-palackkal szórakozni panelban... meg közterületre sem ültethetnek oda és azt, amit ők épp akarnak) ...kíváncsi vagyok, mi lesz a vége, mert a robogót minden nap láttam a lépcsőházban a megszokott helyén

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#159) twollah1976 válasza mephi666 (#158) üzenetére


twollah1976
őstag

Tarolj te is gazpalackot a lakas elott.
Minnel tobbet es imadkozz elottuk szonyegen Mekka fele fordulva.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#160) sherlock82


sherlock82
senior tag

Tegnap levittem a szemetet ès làttam a kukában egy hàtsó bicikli kereket mèg egy vízátfolyàsos bojler belsejèt
:F
Nem is èrtrm hogy gondoljàk ? Ezèrt és az ilyen emberek miatt jár nálunk gyerekcipőben a szelektív hulladék.

Iphone 8, Adidas ultraboost 22, Casio G-Shock GBD-200-9ER

(#161) mephi666 válasza sherlock82 (#160) üzenetére


mephi666
nagyúr

simán kiraknak errefelé wc csészét is a kuka mellé úgy natúrban... csoda, ha nincs belesz@rva :U pedig a város mellett van hulladéklerakó, ahol elvileg kérnek lakcímkártyát (hogy csak helyi lakos hordja oda a hulladékot), de szó nélkül beengednek bárkit és örülnek neki, ha valakinek van annyi esze, hogy oda rakja le a veszélyes hulladékot, ahová való... (természetesen ingyen... de építési törmeléktől kezdve az elektronikai cikkekig bármi mehet oda)

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#162) szipipeti válasza mephi666 (#161) üzenetére


szipipeti
csendes tag

Nálunk nem így van.. a kerületben, 61.000 lakos - van hozzá 1 db hulladékudvar. Nem lehet lerakni maradék festéket, hígítót, motorolajat, autó és bicikligumit, maradék bekötött gipszet, csemperagasztót, fugázót...
A kérdés, akkor hova?
Vigyem el BKV-val Biatorbágyra (30 km)? Ott nem tehetem le mert nem ottani a lakcímkártya...
Marad az "őrizgetés" az évi 1 db fővárosi banzájra és a sumákolás....

(#163) totron válasza sherlock82 (#160) üzenetére


totron
addikt

Legalább nem ásta el..

(#164) sherlock82


sherlock82
senior tag

mephi666
Ilyen nálunk is van, én is vittem le. tv - t hűtőgépet, sittet, ilyesmit leleht vinni. A festéket mondjuk nem tudom, hova tegyem le ?!
mephi666
Ez mondjuk nem jó így, nálunk lomtalanítás szokott lenni néha, de idén pl, a vírus miatt nem is volt. Az mondjuk komoly, hogy 61000 lakosra nincs ilyen lehetőség , 5 x annyi ember mint ahol énlakom.

totron

jogos, ez mondjuk a legalja már szerintem aki ilyet csinál! vagy erődben eldobálja. :(

Iphone 8, Adidas ultraboost 22, Casio G-Shock GBD-200-9ER

(#165) Geri Bátyó válasza szipipeti (#162) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

Én nem tudom, hogy nálunk hány lakó van, de hulladékudvar egy sincs. Az önkormányzat még a szelektív hulladékgyűjtő szigeteket is megszüntette, úgyhogy most a nem visszaváltható üvegeket sincs hová vinni. Ráadásul most megkavarták a lomtalanítást. Korábban ősszel volt, de tavaly áttették tavaszra (tehát fél éven belül volt 2), most viszont nincs hír róla, hogy mikor lesz legközelebb.

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#166) sherlock82


sherlock82
senior tag

Tegnap mondta a közös képviselő hogy pár és lesz lomtalanítás.Végre!
3 -4 szék, pár műanyag vödör ilyesmit kiteszek.

Használt festéket hol veszik át ?

Iphone 8, Adidas ultraboost 22, Casio G-Shock GBD-200-9ER

(#167) Geri Bátyó válasza sherlock82 (#166) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

Mindig kijelölnek valahol egy veszélyeshulladék átvételi helyet. Szokott lenni szórólap, azon rajta van, hogy hol. Nálam pár utcányira az egyik parkolóban szokott lenni.

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#168) Geri Bátyó


Geri Bátyó
őstag

Ez viszont eléggé ide passzol! :DDD

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#169) sherlock82 válasza Geri Bátyó (#167) üzenetére


sherlock82
senior tag

Na majd utána járok, köszönöm! :-)

A kanapés kép baromi jó.

Iphone 8, Adidas ultraboost 22, Casio G-Shock GBD-200-9ER

(#170) updog válasza szipipeti (#162) üzenetére


updog
senior tag

Nem is értem mit szívóznak ezen ennyit, tényleg örülni kéne hogy van aki értelmesen gondolkozik és hajlandó leadni a hulladékát ahelyett hogy kigórja az út szélén.

Az én sztorim: 2 m2 terasz felújítása, lett 3 zsák sitt, nyilván nem hívok konténerest vagy sima zsákos szállítót mert horribilis áron vinnék.

Bunkó nem vagyok hogy kommunálisba tegyem akár apránként is, időm nincs krúzolni a környéken hogy hol van épp "szabad konténer" (és ocsmány dolognak tartom ezt is hogy más konténerébe beleszórni).

Viszont van pont nem messze hivatalos FKF hulladékudvar. Nade ott nem lehet sittet leadni. Átirányítanak a XV kerületihez, ott lehet. Felhívom. De időpontot kell egyeztetni. OK, ekkor és ekkor. De, kell az utolsó hulladékszállítási csekk (!) hogy igazoljam hogy fizetem, csak akkor adhatom le. Na olyan nincs mert a közös költségben van benne ez. Akkor kérjek a közös képviselettől nullás igazolást. - Jó de ők csak hétfőnként rendelnek, akkor mégsem jó a már egyeztetett időpont...

Végül végigvertem mindent a rendszeren, és csakazértis leadtam náluk a sittet, de (nem tudom elfogadni, viszont) megértem ha valaki félúton feladja...

Amúgy budapestieknek kis help:

[ Szerkesztve ]

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#171) E.Kaufmann válasza lomposfarkas (#10) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Mondjuk akkor lehet, akkoriban sorba is kellett állni valamiért, csak azóta nem szoktak le róla.

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#172) Syl válasza Geri Bátyó (#165) üzenetére


Syl
nagyúr

Nálunk hulladékudvar 60 kilométerre a hulladékkezelő telephelyén :U Lomtalanítást meg igényelni kell. Megadott időintervallumon belül kell igényelni és egy másik időintervallumon belül adnak időpontot. Egy nap, adott óra, plusz-mínusz 15 perc. Ha nem állsz ott az út mellett, tovarobognak és jövőre újra próbálkozhatsz.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#173) sherlock82 válasza updog (#170) üzenetére


sherlock82
senior tag

Ez tipikusan a bürokrácia. Oké, hogy kell rendszer meg valami nyilvántartás de ezt a tv ben kellene az mutogatni, hogy miképpen működnek Mo.-n a mai napig a hivatalok, hogy leakarok adni kettő zsák sitett és az mekkora utána járással jár. Ha meg bemegyek a szemét telepre ott meg egy kész vagyon elkérnek ha leakarok tenni kb. 1 m3 szemetet.

Ahol én lakom attól kb. 6 km re van egy nagy szeméttelep. Pár hete voltam ott, ha érdekel valakit szívesen mesélek itt, és szavamat adom nem lesz benne túlzás.

Iphone 8, Adidas ultraboost 22, Casio G-Shock GBD-200-9ER

(#174) Vakegérke válasza sherlock82 (#173) üzenetére


Vakegérke
veterán

Jöhetnek a mesék. :K

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#175) sherlock82 válasza Vakegérke (#174) üzenetére


sherlock82
senior tag

Pár hónapja megkért a barátom hogy egy adag szemetet vigyünk ki a transit -jával a szemét telepre. Semmi extra nem volt benne, kiszuperált funér bútorok, némi járólap, fa szőlőkarók ilyesmi. Be is megyünk a kapun a telepre, hídmérleg és mondják hogy menjünk déli irányba a második szemét hegy mögé , jobbra ott már ki lesz táblázva. Mondom oké megyünk 80 métert kint a nyíl, nagy tábla " lakossági hulladék, , nem veszélyes hulladékok " mondom szuper ez a miénk. bemegyünk, leszorjuk kb 1.5 m3 max a cucc. Ekkor látom hogy a lakossági hulladékok közt tőlünk 30 méterre van 5 - 6 darab kék színű hordó rajta narancssárga matrica, gondoltam is hogy ha ez a lakossági hulladék akkor mi lehet itt a veszélyes hulladék? Vagy ez így teljesen rendben van !?

Kb 20 éve nem voltam ezen a szemét telepen azóta többszöröse lett a mérete, felnem tudom fogni mekkora hegyeket alkottak szemétből. Ide , erre a telepre, hordták annak idején a kb 10 éve devecser környékéről az iszap katasztrófából származó salakot. Nekem senki nem mondja hogy azt ellehet tűntetni és az teljesen rendben van, hogy konténer számra hordják be egy telepre hónapokon keresztül és a földbe tolják, hatalmas tolató gépekkel! És helyes hulladékgazdálkodás folyik. Mikor jöttünk kifele, ki volt írva hogy tűzveszély nyílt láng, dohányzás tilos. Gondoltam is rá, hogy az a sok szerencsétlen ember aki itt dolgozik szívja a szemétből meg mindenféle hulládékból származó mocskot, az nem baj, az rendben van, de dohányozni nem szabad! :D

Iphone 8, Adidas ultraboost 22, Casio G-Shock GBD-200-9ER

(#176) mephi666 válasza sherlock82 (#175) üzenetére


mephi666
nagyúr

...lehet azért tilos cigizni, nehogy berobbanjon valami színtelen-szagtalan, de igen gyúlékony szivárgó gáz :DDD

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#177) Vakegérke válasza mephi666 (#176) üzenetére


Vakegérke
veterán

No meg ha leesik a parázs, vagy maga a cigi és meggyújt valamit, akár tűzvész is lehet belőle.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#178) sherlock82 válasza Vakegérke (#177) üzenetére


sherlock82
senior tag

Persze, igen, tudom hogy így van. Gyúlékonyság.. Nem szabad ez alap.
Csak számomra groteszk, hogy egész nap azon a telepen dolgoznak az emberek vakond nadrágban védőfelszelerelés nélkül ( szerintem a legkisebb veszély az hogy büdös van ) azoknak a legkisebb kárt az teszi az egészségükben hogy dohányoznak. :F

Iphone 8, Adidas ultraboost 22, Casio G-Shock GBD-200-9ER

(#179) totron válasza sherlock82 (#178) üzenetére


totron
addikt

Van egy eredő, beépült, ostoba néplélek, minek katonái előszeretettel röhögik körbe a kiadott biztonsági lapok piktogramjait, veszélyfaktorokat, feketén-fehéren leírt hatásmechanizmusokat. Ezzel csak annyi a baj, hogy az egyszerűség ilyen formája ritkán jár egyedül, rendszerint a környezet is issza a levét.
Ma extrém sok és sok esetben indokolatlanul alkalmazott, vegyi úton előállított kemikália vesz minket körbe, pusztán a háztartásban. Szerencsétlen ez azért, mert felszorzódik a már meglévő, említett népkultúrával, irtsuk a hangyát, gyomot, ecetfát talajba fecskendezett fáradt(!) olajjal, gázolajjal, akkumulátorsavval. Míg az idióta régen csak a saját családját mérgezte, ma ez a szint kiterjedté, elterjedtté lett. Termékileg is és azok kezelései, utókezelései tekintetében is.
Gondolta volna itt bárki, hogy azért a pár mikronewtonért cserébe, amivel kevésbé kell rányomni a szivacsot a tányérra, zárt védőszemüveget megkövetelő mosogatószert hoznak lakossági forgalomba, ami súlyos látáskárosodást okoz? H318 és társai. Henkel produkt.

(#180) sherlock82 válasza totron (#179) üzenetére


sherlock82
senior tag

Mindent fertőtleníteni kell, meg vegyszerezni! Sok ismerősöm nem is tudja hogy ecettel vagy szódabikarbónával is lehet tisztítani.

Azért egy két embernek megmutatnám hogy néz ki egy szemét telep belűről és milyen lesz a szép új világ. :-(

Egyébként a szelektív hulladéról ne is beszéljünk, hogy az nálunk mennyire gyerekcipőben jár.

Iphone 8, Adidas ultraboost 22, Casio G-Shock GBD-200-9ER

(#181) mephi666 válasza sherlock82 (#180) üzenetére


mephi666
nagyúr

kb 25+ éve általános iskolába egy 2000fő alatti faluba jártam, akkor még volt a falunak szeméttelepe, ahová néha kimentünk "bandázni" ...egyszer papírgyűjtésre egyik osztálytársunk kitalálta, hogy menjünk ki a tojástartókért, mert rohadtul sok le volt oda dobva (közelben volt több tésztaüzem is, ahol sokat használtak és ott pakolták le) ...osztályból aki tudott, szerzett kis kézikocsit és megrohamoztuk a szeméttelepet... (fiúk-lányok egyaránt) amennyit tudtunk, összeszedtünk és leadtuk... többi osztályból bohóckodtak: járták a házakat, kéregettek 1-1 köteg újságot és apránként gyűjtöttek, mi meg a szeméttelepről vittük mázsaszám a 30-as tojástartót :DDD ...ne mondjam, hogy az osztályunk jóval többet gyűjtött, mint a másik 7 osztály összesen (amikor elkezdtek kapkodni, már hiába mentek a szeméttelepre, mert mi már mindent begyűjtöttünk)

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#182) cappa72 válasza sherlock82 (#180) üzenetére


cappa72
nagyúr

Egyébként a szelektív hulladéról ne is beszéljünk, hogy az nálunk mennyire gyerekcipőben jár.
Ami aggasztóbb, hogy hány éve jár ebben a cipőben.
Csak hát megfelelő tájékoztatás is kéne, amire pl. a köztévé lenne jó, de az másra használatos.
Alapvetően ez úgyis fejben dől el. Aki tájékozottabb, és érdekli, az megteszi. Aki meg lesh@rja, annak úgyis mindegy, ami miatt meg a gondolkodóknak is kb. mindegy.

('96-os környezetvédelmi világkonferencia tartalmazta, hogy ha akkor mindenki áttér a szelektív hulladékgyűjtésre, akkor talán szinten tartani lehetne a környezetszennyezési rátát.)

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#183) sherlock82


sherlock82
senior tag

Nálunk tegnap tették ki a papírt a hirdető táblára hogy 21 - én lesz lomtalanítás. Pár konyhai széket, forgó széket, meg műanyag vödröt kiteszek, meg pár dolog biztos van ami odavaló! :D

Iphone 8, Adidas ultraboost 22, Casio G-Shock GBD-200-9ER

(#184) E.Kaufmann válasza sherlock82 (#183) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Egy-két szomszédot is ;]

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#185) sherlock82 válasza E.Kaufmann (#184) üzenetére


sherlock82
senior tag

Sokan nem maradnánk. :)

Iphone 8, Adidas ultraboost 22, Casio G-Shock GBD-200-9ER

(#186) sherlock82


sherlock82
senior tag

Hétvégi lomtalanitásból kirakott székek és asztalok nem várták meg a lomtalanítást elvitték napközben. Kiürült a pince.
Most még fürdőszoba felújításon gondolkodom , a csempét bent a lakásban flexelni nem túl szerencses
rengeteg takarítással jár.
max tavasszal lesz belőle valami. :)

Iphone 8, Adidas ultraboost 22, Casio G-Shock GBD-200-9ER

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.