Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#60) #56573440


#56573440
törölt tag

De jó is volt a tömbház... Igazából nekem több volt a jó benne mint a rossz, mert ha egyszer elaludtam akkor reggelig bombát is robbanthattak volna... 54 nm, első emelet, egyedül, télen volt hogy fűteni se kellett mert stabil 18-19 fokot tudott a "padló" meg a "fal" fűtés a szomszédoktól, aludni meg az pont ideális is volt. Az egyetlen amit soha nem tudtam megszokni az a true dts 30.1-es rántotthús verseny pirkadatkor. Panelben főleg nálunk ahol 80+% nyugdíjas volt -a cuki fajta szerencsére- nem lehet elveszíteni az időérzéket, a szombat, vasárnap napkeltét elkezdi valamelyik akkurátus klopfolással, amitől a többi is vérszemet kap, majd az egész környék rántotthús és égett olaj sajátos egyvelegével kezd illatozni. A ház előtt a direkt beállok középre a dupla helyre mert már egyszer meghúzták a kocsimat versenyek, meg a lépcsőházban a két nagyothalló megbeszéli az élet nagy dolgait 180 dB minimum csak kedves kis szösszenetek voltak... Sajnos egy idő után a falszomszéd vénlány 12 óránként gyógyszert vett be, ezt se sikerült másképp megoldani mint dél és éjfél (reggel és este 8 gondolom túl logikus lett volna), így egy indokolatlanul kitartó ébresztőórát szerzett eme nemes időpontok betartásához. Egész addig nem is tűnt fel, amíg le nem utazott rokonokhoz. Egy hónapra... A szerencsétlen szerkezet fix 12-kor három(!) órán keresztül vonyított amire feladta. Nem volt épp hangos nálunk, csak annyira hogy felébredj, és az istennek se tudj visszaaludni... Amire visszajött pöppet ideges voltam, nyomatékosan kértem, hogy ilyet még egyszer ne, mert nem telefonálok hanem hívom a tűzoltókat hogy napok óta vonyít a sz@r és biztos meghalt, aztán az ajtót meg csináltassa magának. Ezt zsinórban 3 éven keresztül játszotta évente 2x3-4 hétben... De mondjuk a random ajtóberúgós herkások lepattintását imádtam egy időben, a rendőrök ki se jöttek, a herkások meg a lépcsőre sz@rtak meg társai...

De ez kertesben is utolért, az egyik szomszéd pl jelenleg épp azt hiszi hogy karácsonyi kívánságműsor az, hogy a kerítést az én pénzemből hogyan, milyen magasságig és milyen formában fogják megcsinálni. Mert hát lehessen átlátni (persze hogy nem lehet, pont miatta is), meg ne legyen magas (2m szerintem nem magas, én is annyi vagyok), és a fa helyett, meg a lábazat szín meg... Mondtam hogy a mi oldalunk ilyen, a kerítés is az enyém, mert a jobb oldali, úgyhogy ha nem tetszik a szín, lehet szólni a kivitelezőnek és saját zsebből mást kérni. Ja úgy nem. :D

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.