Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5951) solena válasza freemanone (#5949) üzenetére


solena
tag

Na, ma már nem keltem fel hiába, hasznos infó, köszönöm:)

Ba'jur, beskar'gam, Ara'nov, aliit, Mando'a bal Mand'alor, An vencuyan mhi. - Resol'nare

(#5952) E.Kaufmann válasza freemanone (#5949) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Régi szép idők, mikor a Hollywood Plus-hoz barkácsoltam S-Video-Composit átalakítót, mert nem volt meg a gyári (ha volt egyáltalán). Kellett hozzá egy kisebb kondi, ami ráeresztette a színjelet a luminanciára és kész is volt :D.

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#5953) *Ropi* válasza freemanone (#5949) üzenetére


*Ropi*
félisten

Elsőre nekem is az ugrott be, hogy belinkelem, de aztán úgy voltam vele, hogy biztos tudja, csak poénból kérdezi (bár, ha fiatalabb korosztály, akkor már kimaradhatott neki az analóg éra). :N Összefoglalva:

- kompozit: egy kábelen megy minden, cserébe gyenge a képminőség,
- komponens: szeparált kábelezés, kitűnő képminőség.

(#5952) E.Kaufmann: meg a Pana DVD felvevőhöz a VGA ---> komponens RGB átalakító, hogy ne kelljen a filmeket konvertálgatni. :D

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#5954) freemanone válasza *Ropi* (#5953) üzenetére


freemanone
őstag

Meguntam olvasni a vergődést a téma körül..... :)
Tökéletes összefoglalás! Én csak annyit mondtam volna hogy kompozit = youtube; komponens = bluray! :D

(#5955) Gabibácsi válasza Pötyi (#5943) üzenetére


Gabibácsi
tag

Nem, komponens

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#5956) Pötyi válasza *Ropi* (#5953) üzenetére


Pötyi
őstag

Amúgy az a link az első találat a googlén.

:DDD

QNX is cool!

(#5957) Gabibácsi válasza freemanone (#5954) üzenetére


Gabibácsi
tag

:DDD

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#5958) qnadam válasza *Ropi* (#5953) üzenetére


qnadam
veterán

egyszer csak próbaképp rákötöttem a béna kis dv kamerámat kompoziton egy kifejezetten drága és profi pana videómonitorra. csak néztünk, hogy ez az éles, stabil, dot crawltól mentes kép komolyan azon a sárga csatlakozón jön?
szóval kompoziton is lehet jó minőségű (sd) képet átvinni, csak kell hozzá némi elektronika, amit szeretnek megspórolni :)

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#5959) Alf65 válasza nyisziati (#5903) üzenetére


Alf65
csendes tag

"Elvileg a munkáltató a szabadságod fele fölött rendelkezhet, óvatosan a perrel."
Helyesebben: a munkaVÁLLALÓ mindössze 7 nappal rendelkezik
(értsd: ha 7 napot már kikértél, elfogyott a rendelkezésed)

Okos pilóta alagútban nem katapultál.

(#5960) opr válasza Alf65 (#5959) üzenetére


opr
veterán

De ez tovabbra is csak annyit jelent, hogy megmondhatja, mikor nem kell dolgoznod, nem pedig azt, hogy beirja szabinak ugy, hogy kozben dolgozol.

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#5961) nyisziati válasza Alf65 (#5959) üzenetére


nyisziati
veterán

Köszi, mindig tanul az ember. :K
Mondjuk kicsit elkeserítő, hogy sutyiban mindig módosítanak a munkaügyi szabályokon, és nem a munkavállaló javára... :(((
Hír meg nincs belőle, csak az aktuális celebekből.

(#5949) freemanone :köszi a cikket.

ez a sor nagyon durva volt: " A SCART csatlakozó ma már alapkövetelmény az Európában eladásra kerülő DVD lejátszókon és TV készülékeken," :Y

Alig 17 éve volt, és mára mind a SCART, mind a CRT, mind pedig a DVD-lejátszó is eltűnt.

(#5962) E.Kaufmann válasza nyisziati (#5961) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Van amúgy hír belőle, csak nem jó TV, rádió és hírcsatornákat figyeltél...

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#5963) nyisziati válasza E.Kaufmann (#5962) üzenetére


nyisziati
veterán

Pedig nézek én mindent, HVG-t, Portfóliót, Indexet, Origót, de nemigen látom ezeket a híreket.

(#5964) #64791808 válasza nyisziati (#5903) üzenetére


#64791808
törölt tag

Gyakorlatilag is. Na de nem ugy baszki, hogy dolgozol egy hetet es utolag kozli veled, hogy jaaaaa, az szabi volt... Ember....

(#5965) nyisziati válasza #64791808 (#5964) üzenetére


nyisziati
veterán

Erre írtam az #5909-et, hogy amikor velem ilyesmit csináltak, akkor otthagytam őket.

(#5966) bambano


bambano
titán

2012. évi 1. törvény (köznyelven: mt)
"122. § (1) A szabadságot - a munkavállaló előzetes meghallgatása után - a munkáltató adja ki."
"(4) A szabadság kiadásának időpontját a munkavállalóval legkésőbb a szabadság kezdete előtt tizenöt nappal közölni kell."

tehát nem lehet úgy kiadni szabadságot, hogy utólag se tudsz róla.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#5967) davenport válasza bambano (#5966) üzenetére


davenport
aktív tag

Az utólagos értesülés teljesen nonszensz, hiába van az MT némiképpen kiherélve, ez akkor is gáz, itt finoman szólva is elcsúszott a kommunikáció.

Viszont a jelenlegi helyzetben sajnos sokaknak nem lesz figyelembe véve az igénye + ott a Jolly Joker 123. § (5) bekezdése: "A munkáltató kivételesen fontos gazdasági érdek vagy a működését közvetlenül és súlyosan érintő ok esetén
a) a szabadság kiadásának közölt időpontját módosíthatja,
b) a munkavállaló már megkezdett szabadságát megszakíthatja"
Nálunk még van külön rendelkezés az üzemszerű működés veszélyeztetése esetén hogyan veheted ki. Igaz most hogy közalkalmazottból munkavállalók leszünk november 1-től, nekünk október 31-ig kell kivenni a teljes évi szabadságot (a munkahelyem más területén dolgozókkal június 30-ig vetetik ki), és ígéretet kaptunk arra, hogy november-decemberre majd megkapjuk időarányosan. De, mindezt április végéig kellett megtennünk, és szó sem volt arról, hogy csak úgy kiírták volna.

No money, no honey.

(#5968) BiP válasza davenport (#5967) üzenetére


BiP
nagyúr

Függetlenül attól, hogy a szabály szerint hogyan kommunikálhatja, hogyan pakolja, hány darabbal rendelkezik, a végén ki kell jönnie a mateknak:
ahány napon papíron szabin voltál, annyi napot nem is kell dolgoznod. Hogy ezt utólag papírozzátok le cégen belül, (esetleg mégis kifizeti, de ez fehér holló kategória), esetleg átlóg másik hónapra, stb. kábé mindegy, a lényeg az, hogy olyan nincs, hogy ingyen dolgoztál.
Amint ezt a szabályt is felülírja majd egyszer a törvény, akkor el kell menni a világ emberségesebb felére.

[ Szerkesztve ]

(#5969) davenport válasza BiP (#5968) üzenetére


davenport
aktív tag

Az tényleg gáz lenne, hogy ezt törvény nem védené.

No money, no honey.

(#5970) BiP válasza davenport (#5969) üzenetére


BiP
nagyúr

Igen. Csak ugye abból eredt a probléma, hogy pn4hvq esetében ez az elv sérülni látszik.
Bár szerintem még mindig meg lehet beszélni a munkáltatóval, hogy ezeket a munkával töltött szabadnapokat kivegye, lecsúsztassa, tehát valahogy utólag kimatekozzák.
Ha erre a munkáltató nem hajlandó, akkor kvázi meglopja őt, úgyhogy innentől kezdve hivatkozási alap.

(#5971) pn4hvq válasza BiP (#5970) üzenetére


pn4hvq
senior tag

Majd meglátjuk, hogy mit hoz a jövő, amikor munkahelyi személyes beszélgetés kapcsán is előjön a történet.
Egyelőre annyi biztos, hogy április minden munkanapján dolgoztam, ehhez képest április legvégén kiderült, hogy 3 nap szabadság is ki lett írva. Májusban 2 nap lett munkavégzés mellett kiírva (ismételten előzetes egyeztetés/közlés nélkül), de ezeket megbeszéltem, hogy ténylegesen is kiveszem a közeljövőben.

(#5972) BiP válasza pn4hvq (#5971) üzenetére


BiP
nagyúr

Ha meg tudtad beszélni, akkor szerencsére nincs komoly gond. (vagy csak a májusi 2 nap lett lerendezve, az áprilisi 3 még függőben?).
Az a durva, hogy ki tudja hány emberrel játsszák még el, akik esetleg nem veszik észre a turpisságot a bérpapíron. Aztán majd év vége felé, amikor venné ki karácsonyra a szabit, akkor derül ki, hogy nincs mit, mert papíron elfogyott. És fél év elteltével a franc emlékszik, hogy melyik napokon dolgozott, nem tudja bizonyítani, stb.

(#5973) #64791808 válasza BiP (#5972) üzenetére


#64791808
törölt tag

Na itt a tevedes. De igen, kurvara komoly gond van, ha ilyet megcsinalnak. Ausztriaban egy ilyenert tobb ezer eurora buntetik a ceget. Tisztaban vagyok vele, hogy ez nem Ausztria, de na nem alltok ki magatokert, akkor nem is lesz soha az.

(#5974) pn4hvq válasza BiP (#5972) üzenetére


pn4hvq
senior tag

Csak a 2 májusi nap van leegyeztetve. De ez a megbeszélés is nemtetszést váltott ki, mert akivel megbeszéltem, közölte, hogy neki is ki volt írva a szabadság és dolgozott.
Őőő, és nekem ahhoz mi közöm, hogy mások szabadságuk alatt dolgoznak? :F

(#5975) PhilBrick válasza #64791808 (#5973) üzenetére


PhilBrick
őstag

Ki akarna a hanyatlo nyugathoz hasonlitani? A kelet a cel! Ezert lesz jovore mar csak 10 szabadnapja mindenkinek! ;]

(#5976) E.Kaufmann válasza PhilBrick (#5975) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

...papíron...

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#5977) #64791808 válasza PhilBrick (#5975) üzenetére


#64791808
törölt tag

Ez remelem, hogy csak vicc

(#5978) Lenry válasza pn4hvq (#5974) üzenetére


Lenry
félisten

és nekem ahhoz mi közöm, hogy mások szabadságuk alatt dolgoznak?

ad1: na igen
ad2: neki ez így jó? ő ezt elfogadja? ennyire értéktelen pótolható senkinek érzi saját magát, hogy inkább fülét-farkát behúzva elfogadja hogy gyakorlatilag meglopják?

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#5979) BiP válasza pn4hvq (#5974) üzenetére


BiP
nagyúr

Így van. Azért, mert ő esetleg hajlandó lenne benyelni, neked nem kell.
(sőt, a legjobb, ha meg tudod győzni, hogy neki sem kell, hiszen együtt nagyobb nyomást lehet helyezni a döntéshozóra/HR-re, hogy ez rohadtul nincs így rendben. Sem emberileg, sem törvényileg.)
Ha a szabadságod alatt dolgozni szeretnél, azt te esetleg eldöntheted (én sem számolok el minden egyes túlórával), de az a Te döntésed. Ez meg már bőven túlmutat azon.

[ Szerkesztve ]

(#5980) Lenry válasza #64791808 (#5977) üzenetére


Lenry
félisten

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#5981) #64791808 válasza Lenry (#5978) üzenetére


#64791808
törölt tag

Az ilyen embertol azt kerdeznem meg, hogy hol a hatar? Tehat ingyen dolgoztatas az oke. Ha ellopom a bicikliet, az meg belefer? Kocsi? Nem nagy ugy gondolom. Nem gaz, ha kiramolom a lakasat? Milyen szintig tartja rendben levonek, hogy megsertik a jogait?

A cegtol/szervezettol, amelyik ilyet csinal, meg azt kerdeznem, hogy akkor az, hogy te lopsz tolem, az rendben van, ertem, akkor nem gond ugye, ha en meg elviszem a laptopodat eladom. Belefer, ugye?

Arra meg, hogy utolag vegulis lecsusztathattad, es akkor ez meg nem nagy gond, az jutott meg eszembe, hogy ellopjak a kocsidat, de lebuktatod a tolvajt, visszaadja egy-ket karccal a verdat, akkor az nem gond?

Szerk: ez a durva, hogy annyi szarsag tortenik az orszagban, hogy mar nem tudom eldonteni, mi a komoly es mi a szarkazmus...

[ Szerkesztve ]

(#5982) hcl válasza BiP (#5936) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Sok C2D támogat 8GB-ot :)

@PhilBrick : Ne adj ötleteket!!! :D

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#5983) BiP válasza hcl (#5982) üzenetére


BiP
nagyúr

Sok igen, sok meg nem :)
De amelyik igen, abba bizony érdemes beletenni a +4Gigát. Vagy ha nem lehetséges, Win10 helyett 8.1-et használni.

(#5984) opr válasza #64791808 (#5981) üzenetére


opr
veterán

Nem veletlenul az az orszag nem hivatalos beceneve, hogy "Absurdistan". :U

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#5985) *Ropi* válasza #64791808 (#5977) üzenetére


*Ropi*
félisten

Komoly, mert viccnek túl erős. ;] :N

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#5986) hcl válasza BiP (#5983) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

A +4 gigát adom.
Windowst alapból érdemes kerülni :D A 8.1 amúgy annyival eszik kevesebbet, hogy inkább swappel, mint használná a ramot. De mivel kevesebb csúnya kódot is futtat, tényleg hatékonyabb, és ráadásul még supportált.
Meg ha már, akkor 32 bitest, ami szintén kevesebb ramot kajál.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#5987) BiP válasza hcl (#5986) üzenetére


BiP
nagyúr

Én azt tapasztaltam, hogy Windows vonalon ahol már kevés a vas a Win10-hez, oda még a 8.1 bőven jó. Cserében gyorsabb a 7-esnél, és újabb is (pl. SSD kezelésnél jól jön) , no meg még támogatott is.

(#5988) hcl: Mi nem lassabb a 10-nél? A 7-es? az tényleg nem, gyorsabb.
Asszony 2.gen i5-ös laptopjára kerestem rendszert. (sokáig Win7 volt rajta). A 10-et nem szerette annyira, ment fel 8.1, és jót tett neki a 7-ről való csere. Aztán más gépeken is próbáltam, és nekem úgy tűnt, hogy bár számottevő különbség nincs, azért érzésre pörgősebb volt a 8.1. De mivel újabb, a mérleg afelé dőlt el mindenképp.

[ Szerkesztve ]

(#5988) hcl válasza BiP (#5987) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Azt nem tapasztaltam, hogy a 7-nél gyorsabb lett volna (melóban használtam régebben), de a többi igaz. Meg a 10-nél nem lassabb, sőt.

Mutogatni való hater díszpinty

(#5989) hobizoli válasza solena (#5930) üzenetére


hobizoli
nagyúr

nemtom, nekem perpill 4db kulso USB meghajto van a gepen, es siman indul a Win, 2db SSD, es 2db HDD

Core2 meg 12+ eves, vegyen ujabbat, ha lassu (az)
kb fruttival tobbert kap egy i3-i5-s notit is

több drón kell ;P

(#5990) solena válasza hobizoli (#5989) üzenetére


solena
tag

Jó, és be van kapcsolva a gyors rendszerindítás? És mindezt szoktad ki-be húzogatni, és tartasz rajtuk aktív (értsd: ha bedugod, elindul a telepítő) telepítőmédiát? És újrahúzáskor ha felcsatolva hagyod a külső vinyókat és a belsőket is bedugva, majd leválasztod őket, akkor is képes újraindulni zokszó nélkül? Mert itt alapvetően ezekről van szó:)

Core2: én is ezt mondtam, ha lassúnak tartja, vegyen újabbat. Egyébként simán böngészgetni, filmet nézni, épkézláb (nem huszonezer+ soros adatbázisnak csúfolt excel) dokumentumokat szerkeszteni mai napig kifogástalan. És tényleg kényelmes volt telepíteni is, nem akartam agyhúgykövet kapni install közben.

Ba'jur, beskar'gam, Ara'nov, aliit, Mando'a bal Mand'alor, An vencuyan mhi. - Resol'nare

(#5991) Top cat válasza solena (#5990) üzenetére


Top cat
őstag

Ne is emlegesd a C2D-t. Nekem is az van. :D

12 éve még nagyon is jó volt. De eljárt az idő felette. Már a tecső is szaggat a mostanában divatos 60fps-es videóknál, már 720p-ben is. SSD nélkül már használhatatlan lenne.

(#5992) E.Kaufmann válasza Top cat (#5991) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Juhtyúbra nem lenne megoldás valami 5 éves belépő szintű videókártya, HW gyorsítással? Az ilyen atomos és mobil cuccoknak is a GPU meg a DXVA a trükkje, maga a CPU harmatgyenge.

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#5993) Top cat válasza E.Kaufmann (#5992) üzenetére


Top cat
őstag

8800 GT-m van. Nem akarok már erre költeni. :)

Tavaly novemberben az alza örületben majdnem elcsábultam egy rizsa konfigra. :D
De mindig másra kell a pénz. Netezni még elég ez.

(#5994) DBob válasza E.Kaufmann (#5992) üzenetére


DBob
őstag

"Az ilyen atomos és mobil cuccoknak is a GPU meg a DXVA a trükkje, maga a CPU harmatgyenge."

A vicc, hogy ezen 'atomos' CPU-k is hozzák már bőven a legerősebb egykori C2D CPU-k sebességét. Pedig valóban, mekkora egy király CPU volt a maga korábban. Biztos csak a nosztalgia beszél belőlem, meg hogy egy ~1 GHz Celeron P3-ról váltottam ár, de anno az agyam eldobtam tőle.

Most meg XP-vel használom retró célokra, DOSBox-al és hasonlókkal.

(#5995) DBob válasza Top cat (#5993) üzenetére


DBob
őstag

"8800 GT-m van. Nem akarok már erre költeni."

Nem is kell.
A 8800 GT nosztalgia faktora már van olyan jelentős, jobb áron eltudod adni, mint gondolnád. Majd vehetsz belőle egy jóval kevesebbet fogyasztó, passzív, újabb entry level GPU-t, ami pont jó lesz YouTube és társaihoz. Én egy GT 710-et használok erre.

Villanyszámlán is spórolsz, csöndesebb is lesz a géped, több pénzed marad, és még gyorsabb is lesz (feltéve ha nem játszol rajta különböző 3D engine-es játékokkal).

[ Szerkesztve ]

(#5996) E.Kaufmann válasza DBob (#5994) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Mondjuk P3-ról tényleg csak C2D-re volt érdemes fejlesztenie ;] .
Na jó, ha valamihez kellett a teljesítmény, csak be kellett iktatni a P4-et. Én mondjuk P3-ról Duron-ra ugrottam, majd később be lett iktatva a C2D majd Q.

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#5997) Top cat válasza DBob (#5995) üzenetére


Top cat
őstag

Ilyenem van, a hangjára még ennyi idősen sem lehet panasz. :)

(#5998) BiP válasza DBob (#5994) üzenetére


BiP
nagyúr

Nekem most a NAS-ban van egy Asrock J5005. (Pentium Silver kategóriában fut már). A régi C2Q6600-at elveri már. Mindezt passzívan, 10W-on, van iGPU, újabb utasításkészletek.

[ Szerkesztve ]

(#5999) sh4d0w válasza DBob (#5994) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Melyik atom?

https://www.coreinfinity.tech

(#6000) DBob válasza sh4d0w (#5999) üzenetére


DBob
őstag

"Melyik atom?"

Attól függ. Amelyik lazán elveri az összes két magos C2D CPU-t, az gyakorlatilag bármelyik mai. Lásd BiP posztja a J5005-ről.

Amelyikkel viszont DOSBox, és egyéb mókákat űzök pedig egy Atom D525.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.