Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5751) hobizoli válasza opr (#5750) üzenetére


hobizoli
nagyúr

idézet:

"aztan eszembejut, hogy se ennyit kolteni nem akarok ra, se nem lenne indokolt, mert nem utazgatok tul gyakran, ha meg de, vagy nem jatszani akarok, vagy nem vagyok ott eleg ideig, hogy fajjon a hianya."

:DDD

akkor miert is kene egybol 5db is, ha igazabol egyet sem vennel? :C

több drón kell ;P

(#5752) KROK640 válasza opr (#5745) üzenetére


KROK640
veterán

Van, persze.

"Csak nagyon keves olyan ember van, akire ez igaz."
igen, és valamiért nagyon sok ember gondolja azt, hogy rá ez mégiscsak igaz.

Elég ex asszonyra gondolnom, aki annak idején megvett egy már megvételekor is elavult de új laptopot száz sokezerért (2GB RAM + HDD kombó 2015ben), majd 4 éven keresztül egy centit nem tette arrébb az asztalról. Négy év után a gép már nagyon lassú volt, és az akksija is szar volt, akkor csere lesz. Elmondtam, hogy asztali kéne, 1 hét múlva büszkén mutatta, hogy százsokezerért itt az új laptop (4GB RAM + HDD, 2019 őszén). Gratula...

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#5753) opr válasza hobizoli (#5751) üzenetére


opr
veterán

Szerintem kovesd vegig a beszelgetes fonalat ujra. ;)

KROK640: Jo, az ilyennel nem torodunk, kozoljuk vele, hogy szep, hasznalja egeszseggel, aztan annyi. Nem erdemes vele foglalkozni, mert O ugyse fogja fel, neked meg ugyis csak faj tole a fejed.

[ Szerkesztve ]

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#5754) hobizoli válasza opr (#5753) üzenetére


hobizoli
nagyúr

igen... es o mire is hasznalja? :U

több drón kell ;P

(#5755) KROK640 válasza hcl (#5747) üzenetére


KROK640
veterán

" csak olcsó legyen, de ne használt :D"
ezzel én is gyakran találkozom, ilyenkor szoktam szólni, hogy a kettő egyébként erősen kizárja egymást.

"én a legtöbb laptopot random családoknál látom, ahol sosem játszanak" - először én is így gondoltam, hogy ahol sosem játszanak, aztán nem egyszer láttam olyat, hogy az ilyen gépekre fel vannak téve olyan játékok amik kizárt, hogy elinduljanak / élvezhetően menjenek, és láttam már ilyen családnál azt is, amikor a gyerek minimum grafikán 10fps-el játszik... tőlem meg megkérdik, hogy miért nem megy rendesen a játék, mikor ez csak játék?

Egyébként ha magamból indulok ki, az Athlon XP-mmel az utolsó évében már én sem játszottam, és nem az volt az oka, hogy nem akartam, hanem az, hogy a régi játékaimat untam, az újak meg el sem indultak. Könnyű egy olyan gép mellett nem játékosnak lenni, amin nem futnak élvezhetően a játékok.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#5756) opr válasza hobizoli (#5754) üzenetére


opr
veterán

Irtam, hogy kb ugyanaz, mint KROK ismerose, de akkor kifejtem:
Rengeteget utazik, sokszor mas orszagba, sokszor honapokig nem jon vissza, de orszagon belul is rengeteget mozog. Gyakorlatilag minimum 5db desktop kene a fenti szolgaltatassal, hogy eros kompromisszumokkal kivaltsa ezt az egy darab laptopot. Ugyanezert van nintendo switch-e is.
Mellesleg programozo, a jatekiparban dolgozik, tehat kell az eros vas akkor is, ha nem jatszik.
Mondjuk utobbi celra van meg neki egy mocskoseros desktop gepe is a cegnel is, meg otthon is, de sokszor igy is a laposon kell dolgoznia az utazgatas miatt.

Amugy ettol fuggetlenul all az ajanlat az 5db desktop gepre. Az, hogy ennyit nem koltenek ra... Hat, de baszki, ha egy nap alatt el tudom adni 3 millaert az 5 gepet, akkor dehogynem. :DDD

[ Szerkesztve ]

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#5757) hobizoli válasza opr (#5756) üzenetére


hobizoli
nagyúr

igen, es o a PC juzerek 0.00002%-t teszi ki.... azaz statisztikailag nagyon nem mervado, kar is vele ervelni


ehhez kepest nezd meg mennyi embernek van ugy notebook-ja, ami akkor van felemelve az asztalrol, amikor letorlik alatta a port, mert amugy sehova nem viszik, ami miatt "mobil"-nak kene lennie

több drón kell ;P

(#5758) hcl válasza KROK640 (#5755) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

"majd 4 éven keresztül egy centit nem tette arrébb az asztalról. "
OK, én is ritkán rakom odébb, de ha kell...
Meg ha nem is tette odébb, kevesebb helyet foglalt, mint egy asztali.

" csak olcsó legyen, de ne használt :D"
ezzel én is gyakran találkozom, ilyenkor szoktam szólni, hogy a kettő egyébként erősen kizárja egymást."
Eh, a logika nem az erősségük :D

"Könnyű egy olyan gép mellett nem játékosnak lenni, amin nem futnak élvezhetően a játékok."
Ha akarnék játszani, akkor olyan gépem lenne :DDD

"és láttam már ilyen családnál azt is, amikor a gyerek minimum grafikán 10fps-el játszik... tőlem meg megkérdik, hogy miért nem megy rendesen a játék, mikor ez csak játék?"
Nekem ez nem volt még, persze nem csodálkozom :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#5759) opr válasza hobizoli (#5757) üzenetére


opr
veterán

Latom, a legkevesbe se zavar, hogy konkretan errol beszelunk mi is, hogy mennyire ritka az ilyen ember, viszont a demagog kommentek ellenere igenis letezik. Csak ritka, mint a feher kola.

Tehat, konkluziok
Ket verzio van:
a) szovegertes nem az erosseged (vagy altalanosan, vagy csak nagyon vasarnap van, faradt vagy, esetleg szar a kedved, tobb villanypoznat nem talaltal, de valamibe csak bele kell kotni, kapora jottem En)
b) tudtad Te eleve, hogy ugyanaz a velemenyunk mindharmunknak, es teljesen egyetertunk, csak akartal mar vitatkozni egy jot, hosszu ez a karanten alapon

Egyetlen kerdes maradt a vegere.
a) vagy b) verzio a helyzet? :DDD

[ Szerkesztve ]

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#5760) hcl válasza hobizoli (#5757) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Ld. még a fenti hozzászólásomban, van, akinek helytakarékosság miatt jön jól. Meg mert nem kell kábelezni, stb., ott van egyben. Hülyebiztosabb. (Ezeknél általában szükség is van erre :D )

...nálam meg lóg róla egy USB lámpa, külső monitor, 3 USB kábel, UTP bedugva... :D

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#5761) qnadam


qnadam
veterán

plusz sokaknál szempont, hogy a laptop elfoglal egy bő a4-es lapnyi helyet az asztalon, megy bele egy darab kábel, és ennyi. ez is sokaknak szempont, és ezt semmilyen asztali gép nem tudja.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#5762) Syl válasza qnadam (#5761) üzenetére


Syl
nagyúr

iMac? :D

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#5763) nyisziati válasza qnadam (#5761) üzenetére


nyisziati
veterán

Ugyanezeknél az embereknél bőven van hely az asztal alatt BÁRMILYEN toronynak (tapasztalatom szerint), úgyhogy az asztalon egy billentyűzet és egy egér lenne egy monitorral. Ja és ezekre is bőven van hely. :U
De inkább megveszik a lassú és drága lapost újonnan, amit aztán évekre bedokkolnak.

(#5764) hcl válasza nyisziati (#5763) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Nem feltétlen csak a hely miatt. A laptop egyben van. Az asztali nem, és ha kicsúszik egy kábel, azt már nem tudja megoldani :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#5765) nyisziati válasza hcl (#5764) üzenetére


nyisziati
veterán

Neee.
Amióta ilyen csavarozós-pattintós kábelek vannak, nekem még nemigen csúszott ki semmi. Kb. 25 éve.

(#5766) hcl válasza nyisziati (#5765) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Neked. Másnak meg... (Meg elrágja a kutya macska hörcsög, macera takarításnál, elesik benne, elszaggatja.)
Ne magadból indulj ki, én is tudom kezelni a drótjaimat (valamennyire), de a legtöbbeknek ezek csak macera.
És egy laposon ugyanúgy van elfogadható képernyő, billentyűzet.

Na meg a legtöbbeknek, ha egyszer valamivel gond volt, akkor az már világvége.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#5767) hobizoli válasza hcl (#5764) üzenetére


hobizoli
nagyúr

es milyen kabel csuszik is ki....?
DSUB, DVI meg RS232, LPT csatikat ki hasznal 2020-ban...?
ezek 6-8 eve is réééééééééééééééég kifutottak voltak, azaz boven volt ido valtani az ujabbakra egy 10-12 eves atmeneti idoszakban

HDMI, USB mind vedett attol, hogy csak ugy hipp-hopp, kicsusszon vagy kiessen, ezek 15-20 eves csatlakozok
DP is, az is 10+ eves

több drón kell ;P

(#5768) hobizoli válasza hcl (#5760) üzenetére


hobizoli
nagyúr

ez a kulso monitor, 3 USB kabel ez egy desktop gepnel is lenne :DDD

több drón kell ;P

(#5769) hcl válasza hobizoli (#5768) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Ja, csak azt legalább nem tudom vinni, ha megyünk valahova :D

"DSUB, DVI meg RS232, LPT csatikat ki hasznal 2020-ban...?"
Mondjuk akinek még desktop gépe van, és nem tegnap vette... ne röhögtess már, csomóan még Core2-t nyúznak... Meg akinek volt egy monitora, amikor vett új gépet, de nem cserélte, mert neki megfelel a meglevő. Stb., stb.

HDMI védett kicsúszás ellen - hol? :D DP-ra gondolsz...

Mutogatni való hater díszpinty

(#5770) jokeph válasza hobizoli (#5767) üzenetére


jokeph
nagyúr

Jelen !
A HDMI és az USB csatlakozás kb. ami képes "kicsúszni", de ezeket eleve így is tervezték (gyors eltávolítás). - pont ebből a 2 féléből találkozok "elkopott", lötyögős, innentől kezdve kukázandó csatlakozással... :(
A HDMI szerény véleményem szerint nem is igazán PC-s csati, inkább multimédiás eszközök megoldása, az ARC képességet leszámítva a DP nyomába se érhet. :D
A DP szépen kapaszkodik a kis rugós kampóival, a többi meg csavaros rögzítésű, na ezek tuti nem mennek sehová, DSUB becsavarva megtartja a gépet is, max hirtelen nyúlik a kábel és szakadásos lesz. ;]
DSUB, DVI-I/D, LPT és COM (külső infra port) is van nálam használatban a mai napig is. :U
Amúgy az iparban az LPT de főleg a COM sosem veszik ki, rengeteg műszer és egyéb kacat használja ezeket az egyszerű protokollokat. :D

[ Szerkesztve ]

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#5771) hcl válasza jokeph (#5770) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Vagy ha beleakad a user rohangászás közben, akkor a csavarozott csati szépen ki tudja tépni az aljzatot az alaplapból is :D Mondjuk USB-vel is megoldható.

Mutogatni való hater díszpinty

(#5772) jokeph válasza hcl (#5771) üzenetére


jokeph
nagyúr

Balfaszság ellen nincs orvosság. :D

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#5773) Top cat válasza hcl (#5771) üzenetére


Top cat
őstag

Hát még a mocsári számítógépet milyen könnyű lerántani, rohangászás közben. :D
Beleakad a lába a töltő zsinórba és kész a gazdasági totálkár.

(#5774) solena válasza Top cat (#5773) üzenetére


solena
tag

Egyáltalán, ki az az állat, aki az út közepére, földre teszi a kábelt, megfelelő rögzítés (taposó) nélkül?
(igaz, otthon nálunk minden rohadt kábel a fal mellett/szekrény alatt van elvezetve)

Ba'jur, beskar'gam, Ara'nov, aliit, Mando'a bal Mand'alor, An vencuyan mhi. - Resol'nare

(#5775) jokeph válasza solena (#5774) üzenetére


jokeph
nagyúr

Van olyan. :D
Nálam sarokba, fal mellé van minden rendezve, kábelek meg kirögzítve, semmi nem lóg a földön, meg is örjítene a kábeldzsungel...
(#5773) Top cat: :K

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#5776) Top cat válasza solena (#5774) üzenetére


Top cat
őstag

Ha látnád egyeseknél milyen kábelmenedzsment van. :DDD

Találkoztam már olyannal, hogy televolt a gép USB kábelekkel. Mire kibogoztam kiderült, hogy 3-nak a végébe nem is volt semmi bedugva.

(#5777) Pötyi válasza Top cat (#5776) üzenetére


Pötyi
őstag

Dehát ez teljesen átlátható!

:DDD

QNX is cool!

(#5778) solena válasza Top cat (#5776) üzenetére


solena
tag

Ne is mond, a kép emlékeztet arra, hogy melóhelyen gatyába kéne rázni végre a szekrényt (így is már félig sikerült kirámolni, mert amiről látszott, hogy nincs bekötve, az megtanult repülni:DDD), csak engem instant főbe lőnének, ha kihúznám a switchet, vagy csak random elmenne a net a dugdosás miatt:DDD (meg, ki is kéne cserélni a switchet, egy ideje már az új beüzemelésre készen várja a cserét, előrelépés lenne, de ezt kizárólag olyan napon, amikor legfeljebb ketten vannak az épületben rajtam kívül, mert két emberrel még elbánok;])

Ba'jur, beskar'gam, Ara'nov, aliit, Mando'a bal Mand'alor, An vencuyan mhi. - Resol'nare

(#5779) Gabibácsi válasza hobizoli (#5749) üzenetére


Gabibácsi
tag

És azt a hóna alá csapva viszi magával ugyanúgy. Megint alma körte, értelmetlen összehasonlítás, ezredjére.

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#5780) Gabibácsi válasza hobizoli (#5757) üzenetére


Gabibácsi
tag

Nem, mert asztali gépnek is sokkal kényelmesebb, apukám kanapén olvasgat rajta, aztán becsukja és elteszi. Ismét ugyanaz a vita, hülye összehasonlítással. Valamint megint meg akarod mindani mi az ami másnak jó.

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#5781) Gabibácsi válasza qnadam (#5761) üzenetére


Gabibácsi
tag

Pontosan

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#5782) Top cat válasza Pötyi (#5777) üzenetére


Top cat
őstag

És solena. Jó van az úgy! A zsenik átlátnak a káoszon, a bénáknak meg marad ez. ;]

(#5783) BiP válasza qnadam (#5761) üzenetére


BiP
nagyúr

(#5761) qnadam + (#5771) hcl:
Sokaknak biztos jó így a laptop 1 dugasszal, de én pl. megőrülök, hogy a laptopból kilóg 4 kábel, és állandóan összegubancolódik, amikor át kell mennem máshova. Home office-ban nincs dokkoló, így hdmi a monitornak, 2 usb a fülhallgató+egérnek, + táp.
De ha át kell mennem másik szobába, akkor a 2 usb-s cucc tuti összegabalyodik, leesik, beleakad valamibe. Pedig ilyenkor 2-re csökken, hiszen táp+monitor kiesik.

(#5784) Gabibácsi válasza nyisziati (#5763) üzenetére


Gabibácsi
tag

Elfelejtetted írni hogy szerinted.

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#5785) DJGABI válasza Top cat (#5776) üzenetére


DJGABI
addikt

keresztapámnál ugyanez a helyzet. sose használt webcam, kártyaolvasó, scanner, nyomtató... az a baj h gép belsejében is hasonló a helyzet. de utobbi időben szerencsére lebeszéltem róla, hogy legyen 3db 20 gigás vinyó meg 1 cd olvasó 1 dvd író a gépben... a mostani brand gépbe szerencsére bele se megy ;]

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#5786) Gabibácsi válasza BiP (#5783) üzenetére


Gabibácsi
tag

Minek ezek? Meg derótok? Asszony itt dolgozik mellettem, ölében a laptop, jobb kezében a drótnélküli egér, nem kell más. Pedig ott az asztalom, dokkolóval, mégsem kell neki, nahát.

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#5787) BiP válasza Gabibácsi (#5786) üzenetére


BiP
nagyúr

- Táp azért időnként kell. Meg ha lehúzom, visszavesz a teljesítményből, lassabb.
- Ha a monitoros asztalnál ülök, akkor már csak rádugom. Azért napi 8-10-12 órát a 14" FullHD-t bámulni k* szar. Vezetéknélküli monitorom nincs.
- Headset szintén kell a sok meeting miatt.
- Van itthon vezetéknélküli egér is, évekig azzal használtam, de a vezetékes viselkedése jobban bejött, így pár hónapja visszatértem. De teszek még egy próbát.
- Ölben fél óránál többet nem tudok dolgozni. Begörcsöl a nyakam a lefelé bámulástól, meg megsülnek a golyóim :)

(#5788) koby11h válasza solena (#5778) üzenetére


koby11h
aktív tag

Régi kollégám "mert a korábbi megállt" trükkje:
bemész a szerver szobába, odaállsz a rack elé, kikapcsolod a régi switch-et, és kicseréled az újra, majd egyesével szépen átdugod a hálókábeleket.
Ha kérdezik, hogy mi a f@szt csinál főmunkaidőben akkor: megállt a régi és szerencsére Ő már előre gondolva beszerzett egy újat, így most azonnal egy cserével lehetett is javítani, nem kellett órákat várni.
Még jó, hogy ilyen előrelátóan és gyorsan, szakszerűen.... szóval megdicsérték!
Pofám leszakadt, én meg itt előre egyeztetek mindenkivel időpontot, bejövök hétvégén...

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#5789) Gabibácsi válasza BiP (#5787) üzenetére


Gabibácsi
tag

Táp? 3-4 óránként
csak arra céloztam hogy nem mindenkinek ugyanaz az igénye

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#5790) Gabibácsi


Gabibácsi
tag

Amúgy szóltam asszonynak, indulunk moszkvába, asztali gépet kérünk az irodából, ha van olyan, és hazahozzuk repülőn, mert hz megmontda az jobb neki :DDD

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#5791) Gabibácsi válasza koby11h (#5788) üzenetére


Gabibácsi
tag

Ez tök vicces, ő csinálta jól, látod? :D

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#5792) Top cat válasza DJGABI (#5785) üzenetére


Top cat
őstag

A gépek belseje megérdemelne egy külön misét. Milyen jó volt a régi időkben a széles IDE kábel... :D

(#5788) koby11h Dörzsölt alak a volt kollégád. :DDD

(#5793) BiP válasza Gabibácsi (#5789) üzenetére


BiP
nagyúr

"nem mindenkinek ugyanaz az igénye"
Ez tiszta sor, ez nem kérdés. Örülök neki, ha valaki meg tudja oldani vezeték drótok nélkül, én sajnos nem tudom megoldani, úgyhogy marad a gabalyodás.
Sokszor vagyok táp nélkül, de egész nap úgy dolgozni, hogy visszavett teljesítménnyel megy a laptop, szintén nem egy leányálom.

(#5788) koby11h : Jó trükk. De igaza is van. Itt a topikban jópárszor kiderült már, hogy ha mindenkivel jót akarsz tenni, a fejedre lépnek. Néha határozottabban kell lépni, és utána nem magyarázkodni, meg elmagyarázni, hanem csak szimplán közölni, hogy "ez a ti érdeketekben történt", mert ésszel nem fogják fel úgysem, csak annyit lát, hogy neki kiesett 1 órára a youtube meg a facebook. Hogy ez a jövőben neki (is) jobb lesz, addig már nem lát, mert az a jövőben van.

[ Szerkesztve ]

(#5794) Gabibácsi válasza BiP (#5793) üzenetére


Gabibácsi
tag

Értelek, csak itt állandóan azzal jön valaki hogy a laptop árából milyen pc-t épít. Semennyire nem releváns összehasonlítás...
táp nélkül meg a teljesítmény nem sokat számít a többségnek, elég kevesen renderelnek szerintem
itt mindenki már annyira kocka hogy csak programozást meg rendszergazdaságot tud elképzelni munkának...
én egy egyszerű senior test analyst vagyok, és nincs is pc-m...

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#5795) Gabibácsi válasza Top cat (#5792) üzenetére


Gabibácsi
tag

40 eres IDE kábel kell szigorúan. :DDD
amúgy én anno scsi-ztam, annak az 50 eres kábele még szélesebb volt, azokat elrendezni volt művészet... (ha jól emlékszem 50, ami pl az optikaira ment )

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#5796) hcl válasza jokeph (#5772) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Nincs, ez csak n+1. indok arra, hogy miért vesznek lapost.

@BiP: Na ez az, te megint más igényekkel vagy. Engem is zavar, még dokkolóval is, csak hát még mindig ez a legbiztosabb :D

@Top cat : Nyilván, de egy jól megtervezett gépből kicsúszik a táp, meg azért egy kábloszba még mindig nehezeb beleakadni, mint többe. Meg ez megint, csak egy indok a sokból.

@Kábelmenagement : Már letettem róla :D Kb. igyekszem elrendezni, de az otthon levő ~5 állandó + 1-2 alkalmi géphez esélytelen :D

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#5797) koby11h


koby11h
aktív tag

Látnotok kellene az én asztali gépemet :) lenne szörnyülködés!
Be: táp, PS/2 bill, USB egér: kb. 10 és 5 évesek (vezeték nélkülitől hátviszketést kapok)
Ki: DVI, D-Sub, HDMI (2 monitor és 43" TV), 2 féle USB kábel telefonokhoz, kártyaolvasóhoz, usb hosszabbító mobilnethez, külső hdd usb-n, hangfal szett
havi több alkalommal gép oldala levéve, mellette egy másik gépház 3.5-ös hdd kerete és abban rendszerint idegen hdd-k - saját hűtéssel, sata és tápkábel oda kivezetve
és még néha oda van biggyesztve egy laptop az asztal bal szélső sarkába - most speciel plusz egy komplett gép ül ott
szóval épp hogy elférek 150x80-as asztalon...

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#5798) solena válasza koby11h (#5788) üzenetére


solena
tag

Itt is az kéne, de több okból nem kivitelezhető:
- Nincs dedikált szerverszoba, amit magamra zárhatok (irodafolyosón van a rack), mert
- mert ha nem zárhatom magamra, akkor tízmásodpercenként hallgatnám, ahogy vinnyog valaki, hogy miért nem tud nyomtatni, miért nincs net (a wi-fi még menne, laptopokon lehetne dolgozni, de a nyomtatót nem tudom wi-fire kötni), és félpercenként jönne valaki, hogy készvagyokemármertmárődolgoznaésnemhaladamunkávalésjóezígymegminekbasztatomazelőzőisjóvolt
- az a baj, hogy nem tudok hazudni, mert lerí a pofámról:DDD

Top cat: csak ezzel a káosszal az a baj, hogy még nem én teremtettem, így nem látom a logikáját (azon felül, hogy nincs:DDD). De tényleg ki kéne cserélnem a switchet, mert jelenleg egy 100mbites van bent, és a gigabites azért csak gyorsabb lenne :P

Ba'jur, beskar'gam, Ara'nov, aliit, Mando'a bal Mand'alor, An vencuyan mhi. - Resol'nare

(#5799) Gabibácsi válasza koby11h (#5797) üzenetére


Gabibácsi
tag

Asztali gépem :
amiga 1200, benne serial-usb átalakítóval usb-s microsoft optikai egér, videokimenet dsub egy scanflicker kártyával, persze egy 030-as turbókártyám is van benne plusz 32 mega rammal, hdd kivéve, cf kártyára cserélve :DDD
volt nálam egy picimacis wifi kártya is, azt is kipróbáltam, de wpapsk2 kódolással iszonyat lassú rajta a net... szóval ez a játékgép

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#5800) BiP válasza Gabibácsi (#5794) üzenetére


BiP
nagyúr

Laptop funckiókra laptopot, desktop funckiókra meg desktopot, én azt mondom.
Ezért felesleges is hasonlítgatni. De azt mondjuk én sem értem, amikor sokszor tényleg olyankor is laptopot vesznek, amikor feleannyiból meglenne a desktop, mert tényleg nem használja ki, hogy mobil a gép. (értsd: totál fix helye van). Ezekre tényleg felesleges. Csak az illúziója van meg, hogy de jó kis kecses. De biztos nincsenek annyian, mint amennyire hangsúlyosan itt a topikban megjelent.

Táp nélküli teljesítmény nekem sajnos számít. U-s proci van benne(7300U), és visszaveszi magát, és úgy egy komolyabb excel alatt érezhető az a teljesítményminusz.
Sokaknak biztos nem számít. De ez rajtam nem segít :)
Az itthoni saját desktop sebessége mellett alapból gyötrelem a céges laptop. Meg alapból, hogy dolgozni kell rajta :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.