Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#927) Dyraxx


Dyraxx
tag

Végre megérkezett az i2 Solar órám az Amazonról. Egész délelőtt a beállításokat bújtam, próbáltam megtanulni a kezelését. A nagyja megvan, de pár dolgot továbbra sem értek / nem találok. Letöltöttem a kektura.hu weboldalról az aktuális friss, teljes OKT térképet (nyomvonal + pecsételőhelyek, ~1130km, ~2,5 MB): https://turistaterkepek.hu/kekturahu/gpx/mozgalom/okt_teljes_bh_20220908.gpx
Amikor fel akarom tölteni a Connect profilomba a kéktúra hivatalos GPX fájlt, a telefonos connect app némi töltési idő után hibát ír ki, PC-n keresztül pedig 5 percnyi töltés után canceleltem, mert gondolom beakadt, mármint kiakadt. Mi a baj ezzel a fájllal? túl nagy neki? Van valami limit? Vagy a ~150 pecsételőhely pont a túl sok neki?

Ezt követően létrehoztam egy rövid, saját útvonalat a térképen kattintgatva, és ezt fellőttem az órára. Megpróbáltam legyalogolni - nem sikerült. betöltöttem a Pályák -> gpx file -> Pálya menün kersztül -> feljött a térkép, elkezdtem a pályát lemenni, de pár perc után kiírt valami visszaszámlálást 30 vagy 60 mp-ről, valami energia mód szöveget jelenített meg. Ezt a visszaszámlálást kétszer kinyomtam, így ilyenkor visszaengedett a térképre, de harmadjára végigengedtem, megnéztem mit csinál, ha végigér a számláló. Hát kinyomta a térképet meg az egész eksönt, visszatért az óra a föképernyőre. Ezt gondolom ki lehet kapcsolni valahol, de nem találtam még meg, hogy hol.

A másik, hogy az egy dolog, hogy betöltöttem a gpx útvonalat, és elindulok rajta, de hogy tudom felvenni azt, ahogy azon végigmegyek?

A harmadik kérdésem hogy miért ennyire sötét az óra kijelzője? két helyet találtam, ahol állítani lehet a backlightot, a bal felső gomb megnyomására, azt feltettem 100%-ra, és az aktivitás köben, azt hagytam 20%-on. De a backlight bekapcsolása nélkül akkor is túl sötétnek tartom a kijelzőt. Észrevettem, hogy harántok egyet rajta, akkor világosabb lesz valamivel a számlap, de a félhomályos késő délutáni lakásban alig látom. A fénye függ az akksi állapotától? Mármint kisebb-e a fénye (nem a backlight) pl. 10% akksin, mint 80% akksin? Van rá valami mód feljebb tornászni az alap fényerejét valahogy, vagy ez ennyi?

Tehát összegezve a kérdéseket:
1.) -Miért nem fogadja be a Garmin Connect rendszer az OKT kéktúra hivatalos GPX térkép fájlját?
2.) -Miért akar energiatakarékos módba váltani 5-10 perccel azután, hogy elindítok egy feltöltött "pályát"?
3.) -Hogy tudom felvenni az aktivitást, miután betöltöttem és elindítottam egy pályát?
4.) -Lehet-e javítani valahogy az óra túl sötét kijelzőjén? (Nem a háttérfényen (backlight) keresztül)

Előre is köszi a segítségeket, válaszokat!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.