Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Hozzászólások

(#1201) gzbotii válasza Intel q8200 (#1199) üzenetére


gzbotii
veterán

Talán majd a GWA3 megjelenése után :)

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#1202) róland


róland
veterán

A 2. teszt, amiben említik, hogy gyárilag telepítve van a Samsung Pay: [link]

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#1203) worxland válasza róland (#1202) üzenetére


worxland
addikt

Az interneten írták, tehát igaz. :DDD

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#1204) TGa válasza róland (#1200) üzenetére


TGa
tag

Sajnos a Huaweien futatott Shealth csak az utolsó 30 napot tárolja, mint az óra. Hogyan lehet, hogy egy gyári megoldás nem tárolja az adatimat??? MIlyen ingyenes futóprogramot ajánlotok ami megtartja az adatokat, illetve kezeli a pulzus tartományokat is?

(#1205) Skynet258 válasza róland (#1202) üzenetére


Skynet258
veterán

Telepítve lehet max csak működni nem fog egyelőre itthon. Ettől még nem hazudtak. :D

https://geekpulse.hu

(#1206) róland válasza TGa (#1204) üzenetére


róland
veterán

Próbáld ki a Strava-t vagy az Endomonod-t.

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#1207) TGa válasza róland (#1206) üzenetére


TGa
tag

Köszi, ezeket próbáltam, de mindkettő a fizetős verzióban tudja a kérdéses funkciókat (Endomondo 6500 akciósan egy évre). Meglepődve tapasztaltam, hogy a gyári S.Health nem tárolja az edzés adatokat csak 30 napig a telefonon is. A Huawei gyári szoftvere viszont megőrzi az adatokat. 1 pont a Huaweinek.

Van tapasztalata valakinek ingyenes futóprogrammal ami megőrzi az edzés adatokat és kezeli a pulzus tartományokat is?

(#1208) HMárió válasza róland (#1202) üzenetére


HMárió
junior tag

Az első Samsung telefonomban is gyárilag benne volt 8 éve, magyarországon vettem a Telekomnál. Ettől még persze nem működött...
De hogy fokozzam a dolgot, az összes Samsung telefon tud MST (Magnetic Secure Transmission) fizetést, most is. Mégse használja senki, még a Simple se.

És azt azért tisztázzuk, hogy nem technikái akadálya van a Samsung Pay elterjedésének.
Hanem az, amiről senki nem mer beszélni, mert képmutatóak az emberek. Az ok pedig a zs betűs emberek. Persze mindenki tudja miről van szó, de leírni nem szabad. A lényeg, hogy kevesebb a hasznuk rajta, így azért nem fognak szerződést kötni a Samsunggal, hogy nekünk jó legyen.

Ha egy illető igazat mond neked ami számodra kellemetlen, akkor csak trollozd le az illetőt! Akkor is igaza lesz, de legalább tovább hazudhatsz magadnak.

(#1209) róland válasza TGa (#1207) üzenetére


róland
veterán

Megnéztem én is, s tényleg Samsung telefonon is csak az utolsó 30 nap edzése van tárolva.

Az Endomondo szerintem megőrzi, de megnézni csak a fizetős verzióban lehet. (Bár én még nem próbáltam.)

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#1210) Parallaxis válasza HMárió (#1208) üzenetére


Parallaxis
addikt

Te fordítva ülsz a lovon és túl sok hülyeséget olvastál :W

Nem a bankoknak kellene szerződni a Samsunggal, hogy legyen Samsung Pay, hanem a Samsungnak kellene a bankokkal. Egyszerűen kicsi piac vagyunk és a Samsungnak nem éri meg a befektetés.

A bankoknak van haszna bőven ezen, hisz kap pénzt a gyártótól és a tranzakciók után is, szóval ők szívesen szerződnének (ahogy szerződtek az Apple-vel is), csak a Samsung nem tekint minket komoly piacnak.

(#1211) toto0569 válasza róland (#1209) üzenetére


toto0569
addikt

Szia!

Írtam privit!

(#1212) HoldfenyLuna válasza TGa (#1207) üzenetére


HoldfenyLuna
aktív tag

Én Stravát használom mikor bicajozok, mert van órára appja, és onnan indítva méri a pulzust is. Egyébként Samu Healthből pedig Health Sync appal nyerem ki az általam kívánt adatokat (pulzus, alvás, stb) Goggle Fitbe. Elméletileg ilyen a Wellable, meg a Tapiriik Sync is.

[ Szerkesztve ]

(#1213) pczinder


pczinder
tag

Hogy lehetne elérni, hogy sűrűbben frissítse az időjárást?

(#1214) HoldfenyLuna válasza pczinder (#1213) üzenetére


HoldfenyLuna
aktív tag

Szerintem ha azt a mobilon állítod, akkor azt érzékeli az óra is. Ott óránként lehet amúgy max autófrissítést kérni, vagy másik appot használj.

(#1215) pczinder válasza HoldfenyLuna (#1214) üzenetére


pczinder
tag

Köszönöm szépen! - Van esetleg javaslatod másik appra?

(#1216) HoldfenyLuna válasza pczinder (#1215) üzenetére


HoldfenyLuna
aktív tag

Nincs sajnos, én mobilon az ifőképet használom, meg dark sky oldalt nézegetem.
Órán meg nem szoktam nézni

(#1217) pczinder válasza HoldfenyLuna (#1216) üzenetére


pczinder
tag

Rendben, köszi!

(#1218) gzbotii válasza gzbotii (#1192) üzenetére


gzbotii
veterán

iOS-es senki? :B

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#1219) róland válasza gzbotii (#1218) üzenetére


róland
veterán

Szerintem aki iPhone-t hasnál, az hasonló áron iWatch-ot vesz magának.

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#1220) StLui válasza gzbotii (#1218) üzenetére


StLui
veterán

iPhone mellé én is iWatch-ot vettem volna a feleségemnek az biztos.

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#1221) Atlantis válasza gzbotii (#1218) üzenetére


Atlantis
veterán

Active 1-et használtam iPhone-nal egy darabig, vannak korlátozások, de alapvetően működik. Kérdés, mire szeretnéd használni.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#1222) gzbotii válasza Atlantis (#1221) üzenetére


gzbotii
veterán

Értesítések, ébresztés, hivások fogadása, elutasítása, EKG (ha lesz). Azaz alap funkciók.
Sportolás trackelésére nem használnám.

[ Szerkesztve ]

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#1223) HMárió válasza Parallaxis (#1210) üzenetére


HMárió
junior tag

Látom , itt senki nem tud leírni úgy egy hozzászólást, hogy ne személyesedjen, aztán meg engem némítanak.

Szerintem te fordítva ülsz mindenhol és ezért írsz hülyeségeket :W

Szerinted a Samsungnak mit kellene itt befektetnie? Nem a Samsung adja a paypass terminált, hanem a honos bankok.
Nem csoda, hogy megveszed a félkész órát ilyen felfogással amit itt előadsz...

[ Szerkesztve ]

Ha egy illető igazat mond neked ami számodra kellemetlen, akkor csak trollozd le az illetőt! Akkor is igaza lesz, de legalább tovább hazudhatsz magadnak.

(#1224) Parallaxis válasza HMárió (#1223) üzenetére


Parallaxis
addikt

Szerinted a Samsungnak mit kellene itt befektetnie?

Elég sokat, mivel fizetnie kell, hogy a bankok felvegyék a kínálatba, ráadásul tranzakciónként jutalék is megy a banknak.

Nem a Samsung adja a paypass terminált, hanem a honos bankok.

Ehhez semmi köze a Samsungnak, de a Samsung Pay-nek sem, mivel az egy szabványos felület, ami minden paypass-os terminállal működik, így nincs plusz beruházás annak aki már rendelkezik terminállal.
Az Apple Pay bevezetésekor sem cserélgették a boltok a termináljaikat :D

Nem csoda, hogy megveszed a félkész órát ilyen felfogással amit itt előadsz...

Nem veszem meg, mert nem Active 2-t használok (1 hétig volt meg). Másrészt meg azok akik az ilyen alusisakos fantazmagóriákat elhiszik, nomeg terjesztik nem igazán hatnak meg.

(#1225) baani59


baani59
aktív tag

Sziasztok, pár napja beszereztem egy 44mm-es LTE verziót. A hajszálkarcokat illetően rossz tapasztalataim vannak, ezért az Amazon.de-ről rendeltem egy "3D kijelző védőt". Tökéletesen fed, de az ujjlenyomatokat nagyon gyűjti. Van már egy Ringke fémkeretem is, de még nem tettem fel. Egy barátom és egy 3D nyomtató segítségével készült egy töltőpad.

Nem vagyok "hard core" user, elégedetten használom az órát. Az értesítésekkel, napi mozgáskövetéssel, éjszakai teljes kikapcsolással 3 nap az átlagos akku időm. Az EKG-ét és a Samsung Payt várom, de egyik sem létszükséglet. :)

Samsung Galaxy S23 (Android 14) - Pocketbook Inkpad 4 - Samsung Galaxy Watch 4

(#1226) Baltincs


Baltincs
tag

Félre ment az üzenet bocsánat :/
bar igazából használtan keresek iPhone 11hez okosórát, nagyon max 50ért akár használtan is, Spotify zeneváltáshoz, meg értesítések és hívások kimutatásához.

[ Szerkesztve ]

(#1227) Zsolaf válasza baani59 (#1225) üzenetére


Zsolaf
addikt

Régóta használok okostelefont, eleinte mindegyiket foliaztam, utobbi 6 evben nem teszek egyikre sem fóliát, néhány karc szokott előjönni, de mar nem érdekel, max 1-2 evet vannak meg. Nekem egy 44es acel wa2 van erre sem tettem semmit. Természetesen próbálok vigyázni h ne sérüljön de ennyi.

(#1228) HMárió válasza Parallaxis (#1224) üzenetére


HMárió
junior tag

Elég sokat, mivel fizetnie kell, hogy a bankok felvegyék a kínálatba, ráadásul tranzakciónként jutalék is megy a banknak.

Nincs tranzakciós díj, pont ezért nem vezetik be a magyar bankok... A tranzakciós díjat a boltos fizeti...

mivel az egy szabványos felület,

Én pont ezt mondtam.... Tetszik a sisakod. Eladó?

[ Szerkesztve ]

Ha egy illető igazat mond neked ami számodra kellemetlen, akkor csak trollozd le az illetőt! Akkor is igaza lesz, de legalább tovább hazudhatsz magadnak.

(#1229) róland válasza HMárió (#1228) üzenetére


róland
veterán

Nem feltétlenül nem éri meg a bankoknak bevezetni. Szép adatbázist lehet építeni az emberek fizetési szokásaiból. S biztos, hogy minden készpénzkímélő fizetésnél értesül róla az ahhoz a fizetéshez használt "kártyát" kibocsátó bank, hogy milyen "kártyával" fizettél és milyen elfogadónál.
Ugyanezért a Samsungnak is megéri a bevezetés.

Leginkább az adott piac fejlettsége, az ott elérhető "haszon" mértéke a befolyásoló. (Itthon a közel 6500 milliárd forintos készpénzállomány mellett még kevés a "haszon" a bankkártyás fizetések elemzésén. Ahogy terjed a készpénzkímélő fizetés, úgy lesz egyre inkább érdekelt mindenki az ilyen szolgáltatások bevezetésében.)

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#1230) HMárió válasza róland (#1229) üzenetére


HMárió
junior tag

Na de pont ez a lényeg. Nem a Samsung nem akarja, hogy menjen ez Magyarorszagon, hanem a magyar bankok. Szerinted ki ökörködne a pár diákon kívül a Simple alkalmazással, ha menne a Samsung? Őszintén, te használod a Simple alkalmazást másra a mobil fizetésen kívül? Mert én nem. Fizetek vele napi 6X. De életemben ha 10 alkalommal parkoltam vele, 2X vettem pálya maricát meg 2X mozijegyet. És hány éve működik már? 3 éve?
A Samsung teljesen független mindenkitől. Ezért nem jöhet ide. Ez Magyarország.

Ha egy illető igazat mond neked ami számodra kellemetlen, akkor csak trollozd le az illetőt! Akkor is igaza lesz, de legalább tovább hazudhatsz magadnak.

(#1231) Atlantis válasza HMárió (#1230) üzenetére


Atlantis
veterán

Majd alkalomadtán fejts ki, hogy német és skandináv (kivéve svéd) nyelvterületen miért nem működik. Csórók azok is? :W

Fel kellene már fogni, hogy a Samsung egyszerűen túl kevés ahhoz, hogy a bankoknak megérje ebbe invesztálni, mivel ez csak egy relatív kis szelete az Android társadalomnak. Amelyik országokban támogatott, ott is csak pár banknál, mint ahogy az Apple sem általánosan működik itthon (sem).

Azt már érdemesebb lenne feszegetni, hogy GPlay miért nincs idehaza bankoknál, de mivel az órával az sem lenne használható, ezért itt tovább OFF-olni erről tök feleslegesnek tűnik.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#1232) róland válasza HMárió (#1230) üzenetére


róland
veterán

Én főleg parkoláshoz használom a Simple alkalmazást, valamint postai QR-kódos csekkbefizetéshez. Jó 1,5 éve nem fizettem vele. Meg persze nekem ,vidékiként ,a BKK mobiljegy funkció is jó, hogy ott van.

A Simple az OTP alkalmazása, nekik érdekük, hogy azt használják minél szélesebb körben. A többi banknál azért sokkal fapadosabb az NFC-s mobilfizetési alkalmazás. Valószínű, kevésbé zavarja őket, hogy más platformon is használnák az emberek az általuk kibocsátott "bankkártyákat".

De elég egy jelentős piaci szereplő indulása és a többiek is felveszik a kínálatba. (S van olyan jelentőssé váló piaci szereplő, akinek jelenleg semmilyen NFC-s mobilfizetési megoldása sincsen.)

Amúgy a CES előtt a Samsung jelezte, hogy idén bővíteni kívánja a Samsung Pay elérhetőségét, azaz több új régióbanszeretnének elindulni.

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#1233) róland válasza Atlantis (#1231) üzenetére


róland
veterán

Szerintem a bankok részéről itt nincs komoly fejlesztési kihívás, maximum validálniuk kell az új felületet, hogy ahhoz hozzáadható legyen a bankkártyájuk.

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#1234) Atlantis válasza róland (#1233) üzenetére


Atlantis
veterán

Akkor miért csak 3-4 banknál működik itthon az Apple Pay? Ha akkora biznisz lenne, mindegyik kampányolna érte Cupertinoban...sőt a CIB-nél az is be van határolva, hogy csak VIsa kártyákkal működik. Szerintem kell fizetniük az Apple felé, ahogy gondolom a Samsung is elvárná adott esetben, csak mivel az kisebb "alma" :) , nem éri meg.

De ez it tényleg nagyon OFF, meg kár is sokat agyalnunk rajta így mezei felhasználóként. Rajtunk semmi nem múlik, még a porszemnél is kevesebbet ér a véleményünk (túl kevesen vagyunk), akármit is gondolnak némelyek.

[ Szerkesztve ]

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#1235) HMárió válasza Atlantis (#1231) üzenetére


HMárió
junior tag

Te aműgy mit nézel? Cseh 2-t? Én a kezdet kezdete óta azt pofázom, hogy a mi bankjainknak nem érdekük az, hogy te kényelmesen bankoljál a Smsung telefonoddal. Hogy írjam, hogy megértsd? Nincsen elegendő hasznuk rajta. És itt nem csak anyagi haszonszerzésről van szó. Nem pénzük nincsen, pénzük van, hiszen a magyar embert nem zavarja, hogy fizet adót, abból fizet kamatadót, abból fizet KP felvételi díjat, tranzakciós adót, fizet átutaláskor, tehát hogy kb 6 tétrllrl rövidíti meg őket a bank. Nyilván a németeknél és a skandinávoknál is sok a blankolt péniszű bankár akikről nem beszélünk ugye. Ezért nem buli nekik a Samsung pay.

Egyébként valahol meg is értem a bankokat. Miért is foglalkozzanak ezzel, amikor a magyar emberek veszik fel a legtöbb kp-t? Amikor a magyar ember azt se tudja, hogy a legtöbb OTP, KH, Euronet automatánál már Paypassal is azaz mobillal vehet fel pénzt, így nem kell kitenniük magukat a kártyaelhagyás veszélyének se, vagy hogy leolvassa valaki kamerával a kártyaadataikat. Dugdossák be a gépbe a plasztikot. Lekéri az egyenlegét mintha csak sorszámot kérne, aztán felveszi a fizetését. és nem érti, hogy miért nem tudja levenni az összes pénzét. Nem tudja, hogy 60 Ft az egyenleg lekérdezés ATM-nél. Mit vársz ezek után?

[ Szerkesztve ]

Ha egy illető igazat mond neked ami számodra kellemetlen, akkor csak trollozd le az illetőt! Akkor is igaza lesz, de legalább tovább hazudhatsz magadnak.

(#1236) adamklark


adamklark
senior tag

bankban dolgozom és nem úgy mennek a dolgok hogy nyomok egy kapcsolót és hirtelen minden megy. AFR is óriási pénzt és időt emésztett fel ami nem fog megtérülni. csak törvény miatt muszáj volt.
most egy Samsung pay a legkisebb prio.nem csak a piac nagysága miatt

(#1237) Fradipuma


Fradipuma
tag

Hm csak nekem furcsa, hogy a Samsung az engedélyeztetésre fogja az EKG funkciót, erre jön az oppo watch amibe csont nélkül megy az EKG. Igaz a cikkben azt írják régiókban eltérhet, de ha jól tudom a Samsungban semelyik régióban sem működik :F

(#1238) toto0569 válasza Fradipuma (#1237) üzenetére


toto0569
addikt

(#1239) Fradipuma válasza toto0569 (#1238) üzenetére


Fradipuma
tag

Áhá. Erről nem tudtam. Akkor marad továbbra is a türelmes várakozás! Köszi az infót!

(#1240) kazmerr válasza Fradipuma (#1239) üzenetére


kazmerr
aktív tag

Ez azért azt mondja hogy valakinek VPN-el sikerült:
https://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=81904339&postcount=26

hopp, még pont tudtam szerkeszteni:
https://www.youtube.com/watch?v=-lBmgQtO3BE
A franc se tud oroszul, de google felírattal nagyjából sejthető :)

[ Szerkesztve ]

(#1241) róland válasza kazmerr (#1240) üzenetére


róland
veterán

De ez vérnyomásmérő alkalmazás és nem EKG. (Bár ez is jöhet, de azért gyanús, hogy előbb kell megadni a kalibráláshoz egy vérnyomás adatot, mint az órával végzett mérés. Minimum együtt kellene mérni a két eszközzel.)

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#1242) kazmerr válasza róland (#1241) üzenetére


kazmerr
aktív tag

jogos, bocs nem voltam elég figyelmes a kérdésnél, csak végignéztem mit írnak a linken :(

(#1243) toto0569 válasza róland (#1241) üzenetére


toto0569
addikt

Ha engedik a vérnyomásmérést,akkor az EKG is működni fog vele...(szerintem)

(#1244) róland válasza toto0569 (#1243) üzenetére


róland
veterán

Az adott program (My BP Lab) elnevezéséből adódóan is a vérnyomásmérésre koncentrál.

A Samsung valamikori ígérete szerint az EKG funkciót nem külső fejlesztő alkalmazása biztosítja.

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#1245) kazmerr


kazmerr
aktív tag

Ilyennel találkozott valaki?
https://www.endomondo.com/users/197859/workouts/1477320275

Az óra végig mért, a túra végén állítottam le, nem volt lepause-álva. A hely infókat csak 52 percig / 2.81km-ig mérte. Az időtartam pontos a pulzus érzésre felfelé csal (Tartósabb Gear Fit2-n és Polar mellpánt tapasztalat alapján saccoltam).

A GPX-et letöltve azt látom, hogy az utolsó pozíciót ismételgeti a teljes időtartamra, és változik a pulzus.

(#1246) HSanyi


HSanyi
tag

Valamit bizonyára elállítottam, mert a lehúzható menüben beállítom az állandó képernyőt, de néha mégis kikapcsol....
Mit szúrtam el?

:R :R :R

Privátot írj, arról mindig kapok értesítést, KÖSZI

(#1247) HSanyi


HSanyi
tag

Valaki tud jó óra számlap szerkesztőt?
Letöltöttem a:
- Facer Watch Faces
- WatchMaker Watch Faces
- MR TIME — Must-Have Watch Face App

De ne találok olyan számlapot ami tetszene, a számlap szerkesztésig nem jutok el, igaz, egyik alkalmazásba sem regisztráltam és a fizetős kiegészítéseket sem vettem meg.

Valaki ajánlana ingyenes megoldást akár droidra, akár pc-re?

:R :R :R

Privátot írj, arról mindig kapok értesítést, KÖSZI

(#1248) HMárió válasza HSanyi (#1246) üzenetére


HMárió
junior tag

Nem rontottál el semmit. Ha érzékeli, hogy a kabátujjad alatt van, akkor kikapcsol. Ott ugyebár minek világítson? Vagy akkor is kikapcsol, ha fényes nappal csak ülsz az asztalnál? Sokat segítene, ha rendesen körbeírnád a problémát...

Ha egy illető igazat mond neked ami számodra kellemetlen, akkor csak trollozd le az illetőt! Akkor is igaza lesz, de legalább tovább hazudhatsz magadnak.

(#1249) HoldfenyLuna válasza kazmerr (#1245) üzenetére


HoldfenyLuna
aktív tag

Nekem nem jött be Endomondo. Amúgy óráról indítottad? Én jobban szeretem a Stravát, aztán onnan letöltöm TCX fájlt és akkor a pulzus adatokat is át tudom vinni Endóba, szóval nem csak GPX-et tud.

(#1250) Juhaszatti


Juhaszatti
addikt

Sziasztok!
Az első Watch Active, és a Watch Active 2 szíjai cserélgethetőek, kompatibilisek egymással? Nem nagyon találtam infót ezzel kapcsolatban.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.