Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Hozzászólások

(#1551) polonic


polonic
félisten

Köszi az infokat.
Tegnap estére be volt lőve a repcsi mód, úgy egy százalékot sem merül reggelre és az alvást ugyanúgy figyelte.

(#1552) ravebp válasza HSanyi (#1546) üzenetére


ravebp
senior tag

Kivéve ha amúgy is van nálad powerbank :)

Rave

(#1553) Vaze válasza mSchumi87 (#1550) üzenetére


Vaze
őstag

Koszonom szepen a valaszt,alvas monitorozasra mar rajottem tegnap,nyelvet hol lehet valasztani,mert nem talalom az oraban?

MSI Raider GE78 HX 13V Intel® Core™ i9-13980HX -- GeForce RTX 4090, GDDR6 16GB -- 32GB, 2TB SSD

(#1554) mSchumi87 válasza Vaze (#1553) üzenetére


mSchumi87
senior tag

Nekem elso bekapcsolasnal kerdezte. Azota nem valtoztattam lehet egy reset utan megint feldobna

Samsung Galaxy S24/ MacBook Pro 14" M1 Pro/ iPad mini 6

(#1555) Vaze válasza mSchumi87 (#1554) üzenetére


Vaze
őstag

Nekem valahogy,ezt elfelejtette megkerdezni.
Koszi azert :R

MSI Raider GE78 HX 13V Intel® Core™ i9-13980HX -- GeForce RTX 4090, GDDR6 16GB -- 32GB, 2TB SSD

(#1556) HSanyi válasza timirosicka (#1548) üzenetére


HSanyi
tag

Ha nem nézegeted a 44mm-t állandóan, akkor a 3 nap könnyedén (24h a csuklón), de a 4 nap is elképzelhető (20% maradt, ha éjszakára kikapcsolod akkor megvan a maradék pár százalék, mert nekem kb 5% az éjszaka)

Privátot írj, arról mindig kapok értesítést, KÖSZI

(#1557) HSanyi válasza ravebp (#1552) üzenetére


HSanyi
tag

Igen és a Paksi atomerőműben dolgozom, meg űrsiklóval járok.
A reverz töltés lényege pont a PB elhagyása volna. :-)
De biztosan találni még okos ajánlásokat, ha az nem működne.
(túrázz addig, amíg a hosszabbítód ér)
:R :R :R

Privátot írj, arról mindig kapok értesítést, KÖSZI

(#1558) ribarszki válasza HSanyi (#1556) üzenetére


ribarszki
őstag

Megerősítve! Pontosan ahogy írod.
Nekem első feltöltés után a szűz akku nagyon sokat merült. Amikot nulla lett, feltöltöttem 100%-ra. Majd megint lemerítettem nullára, és fel 100ra. Így nagyon jó az üzemidőm. Automatikus wifi, napi 1 óra edzés, (ebből fél óra gps) normál használat, simán hozza a 3 napot.

(#1559) Vaze válasza ribarszki (#1558) üzenetére


Vaze
őstag

Tegnap delutan 4 korul vettem le az elso toltesrol az orat,jelenleg 33%,edzes volt kb 1 ora tegnap,es ejszaka is a kezemen volt,figyelve az alvas funkciokat.

MSI Raider GE78 HX 13V Intel® Core™ i9-13980HX -- GeForce RTX 4090, GDDR6 16GB -- 32GB, 2TB SSD

(#1560) ribarszki válasza Vaze (#1559) üzenetére


ribarszki
őstag

Csináld úgy az első lemerülés után a töltést, lemerítést ahogy írtam. Én tegnap reggel vettem le, és most még 57%van benne.

[ Szerkesztve ]

(#1561) Vaze válasza ribarszki (#1560) üzenetére


Vaze
őstag

Ugy fogom,es koszonom :R

MSI Raider GE78 HX 13V Intel® Core™ i9-13980HX -- GeForce RTX 4090, GDDR6 16GB -- 32GB, 2TB SSD

(#1562) polonic


polonic
félisten

Az edzés után mennyi idő múlva kéne az adatoknak a samsung health alkalmazásba kerülnie?

(#1563) jose999 válasza ribarszki (#1558) üzenetére


jose999
senior tag

A legrosszabb, amit egy akkumulátorral tehetsz, ha lemeríted nullára!! Hidd el! Az üzemidő minden akkumulátor esetén pár töltés után javul. Mindig. De nem kell, sőt nem is javasolt lemeríteni nullára!!! Nem ettől lesz jobb az üzemidőd!

Gránit bankos ajánlókódért keress privátban (8000 Ft jóváírás) „Oh, igen. A múlt gyakran fájhat, és elfuthatsz előle, de akár tanulhatsz is belőle.”

(#1564) ribarszki válasza jose999 (#1563) üzenetére


ribarszki
őstag

Pontosan, mindig 20% és 80% között töltöm. De a legelső töltésnél én még mindig betartom a 0-100-0-t. Megoszlik a líthiumos akksiknál is a vélemény, hogy kell-e vagy sem. Én meg szoktam csinálni.

(#1565) mSchumi87 válasza polonic (#1562) üzenetére


mSchumi87
senior tag

Szerintem rá frissitesz SHealt-ben es rogton :)

Samsung Galaxy S24/ MacBook Pro 14" M1 Pro/ iPad mini 6

(#1566) ribarszki


ribarszki
őstag

Megosztom veletek a saját óraválasztásomat, hátha másnak is segít. Nagyon szubjektív ami írok, a saját szokásaimra igaz.

Hosszas keresés és gondolkodás után végül a GWA2 mellett döntöttem. Sajnos élőben nem tudtam megnézni az órákat, ezért videókat képeket néztem. Végül döntöttem a 44-es acél tokos ezüst mellett.
Az az óra gyönyörű, csodaszép. Örömmel vettem fel öltönyhöz, inghez, mert öltöztet. Valóban egy ékszer. És pont ezért mondtam le róla 2nap után. Számomra éppen azért fontos az okosóra, hogy egész nap velem legyen. Edzéskor is, sétáláskor, vagy csak otthoni laíztáskor. Sajnos az ezüst acél nagyon-nagyon elütött ha nem farmer/ing volt rajtam. Sima póló, rövidnadrág mellett nagyon elüt. Talán a kerek kialakítás, fényes ezüst szín miatt ékszeresebben hat.
Arról nem beszélve, hogy úgy kell rá vigyázni mint a hímestojásra.

Beláttam inkább az óra legyen értem, mint én érte. Ezért rendeltem egy sokkal könnyebb 44-es fekete alut. Tetettem rá ClearPlex fóliát a MM-ban, és rendeltem egy Spigen tokot.

ClearPlex: Ezen tényleg ne spóroljon senki aki ilyen órában gondolkodik. 5.000Ft, de nagyon jó minőségű fóliát tesznek fel, és nagyon pontosan. Jó tapintani, kellőképpen védi a kijelzőt a vastagsága miatt. Nem torzítja a színeket. A fólia mindenképpen ajánlott.

Spigen tok: Ez már nyilván felhasználó függő, hogy kell-e. Én TRX-hez, HIIT edzéshez, takarításhoz is használom az órát, szinte egész nap rajtam van. Így teljesen nyugodt vagyok, hogy egy pillanatra sem kell figyelnem az óra épségére.
A tok egyébként nem bumszli, szépen illeszkedik az órára. Kb 2-3 gramm lehet. Nagyon jó a gombok nyomásérzete, szépen megvédi a sérülésektől. Persze így nem lett szépségdíjas az óra, de cserébe tényleg egész nap nyüstölhető.
(Annak meg nem láttam értelmét hogy acél tokosra tegyek Spigen tokot, mert akkor nem sok értelme lenne az acél kivitelnek, másrészt azért nehezebb lett volna tokkal együtt.)

Szóval gyönyörű az acél ezüst. Ha valaki csak a munkájába/irodába hordja, otthon mindig leveszi az óráját, nagyon jól jár vele.
De ha egész napon elkísérjen, edzésre is, akkor az alu jobb választás lehet.

Így néz ki tokkal-vonóval :)

(#1567) polonic


polonic
félisten

Az órán spotify-ról lehet zenét hallgatni?
Le lehet tölteni oda is a számokat?

(#1568) adamklark válasza polonic (#1567) üzenetére


adamklark
senior tag

igen, le lehet tölteni számokat offline hallgatásra spotify alkalmazásban az órán. tolhatod az óra hangszóróján vagy Bluetooth fülessel.
tudod irányítani a zenét spotify vagy általános média irányító widget ízével (nem tudom pontos nevét, amikor pörgeted kirakott alkalmazásokat az órán)
fontos megjegyezni hogy kicsi a tárhely szóval sok szám nem fér az órába +ha jól emlékszem prémium spotify kell.
Tavaly Balatonba bemenve hallgattam pár zenét amíg nem özönlötték el a turisták :d

(#1569) adamklark


adamklark
senior tag

Még ezt akartam mutatni. szóval lehet lejátszási listát menteni vagy adott számot

(#1570) polonic


polonic
félisten

Köszi szépen. Ez így hasznos. Van Buds+ - om, így tekerés közben is tudom hallgatni, ha nem viszem a telót.
Meg a telót is tudom vezérelni, nem kell előkotorni mindig, ha számot akarok váltani.

A gps-ről még lenne kérdésem hozzátok. Ezt ti bekapcsoljátok? Ahogy nézem, ha edzést indítok, akkor úgyis fut a gps, mondjuk a bicajozásnál.
Vagy ilyenkor ha nincs az órán a gps bekapocsolva, akkor a telóét használja? Ezt nem néztem még meg, nem mentem még teló nélkül bicajozni.

(#1571) Fradipuma


Fradipuma
tag

Ha már spotify a téma: Az valahogy megoldható, hogy ha belépek az alkalmazásba az órán, majd elkezdek fülesen zenét hallgatni, az óra egy idő után ugye elsötétül, de én számot akarok váltani, akkor ha felemelem a kezem a spotify jelenjen meg ne pedig az óra rész? Mert pl vezetés közbe elég kényelmetlen újra belépkedni a menübe ahelyett, higy csak ránézek az órára és egyből az app fogad.

(#1572) Yogibear974 válasza mSchumi87 (#1492) üzenetére


Yogibear974
senior tag

Még mindig nem "talált" a wearable újabb fw-t. BTA1 a jelenlegi!

Üdv: -=Yogibear=-

(#1573) polonic válasza Fradipuma (#1571) üzenetére


polonic
félisten

Vezetés közben fülesen zenét hallgatni? :U

(#1574) Yogibear974 válasza GuruZone (#1507) üzenetére


Yogibear974
senior tag

Valóban, csak előtte ahogyan HSanyi írta! Órán,S Healt-》Rögzítse edzését. Úgy állítod be, ahogyan szeretnéd. [kép] .

[ Szerkesztve ]

Üdv: -=Yogibear=-

(#1575) emeron válasza jose999 (#1563) üzenetére


emeron
tag

Ez már nem állja meg a helyét. Szoftveresen blokkolva van a teljes kapacitáshoz való hozzáférés. Ezért valójában sosem fogod 0%-ra lemeríteni és 100%-ra feltölteni az eszközt.

Inkább most már a töltési ciklusra érdemes figyelni. Van olyan akku fajta, ami azt is 1 ciklusnak veszi ha pár %-ot töltöttél.

(#1576) polonic


polonic
félisten

Érdekes ez az új firmware. Már magyarul is megtalálható az Samsung oldalán: [link]
De még nem lehtölthető.

A másik érdekesség, hogy a csak a 44 mm-esre érhető el, úgy tűnik. Annak a verziószáma a 820.
Míg a 40 mm-esnek csak a korábbi van legutolsónak feltüntetve, annak a verziószáma 830: [link]

(#1577) mSchumi87 válasza Yogibear974 (#1572) üzenetére


mSchumi87
senior tag

Igen nalam is tobnyire 2 het mire hozzank is eljutt

Samsung Galaxy S24/ MacBook Pro 14" M1 Pro/ iPad mini 6

(#1578) jose999 válasza emeron (#1575) üzenetére


jose999
senior tag

A litiumos akkuknál mindig is így volt. A gyártók (akku gyártók) mégis felhívják erre a figyelmet.. Én nekik hiszek... Amúgy a lényege az lett volna, hogy nem a teljes le-fel töltéstől lesz jobb üzemidő később, hanem a több töltési ciklustól "áll be". Magyarul értelme nincs teljesen lemeríteni, ha esetleg nem is árt neki (Kétlem, hosszú távon)

Gránit bankos ajánlókódért keress privátban (8000 Ft jóváírás) „Oh, igen. A múlt gyakran fájhat, és elfuthatsz előle, de akár tanulhatsz is belőle.”

(#1579) Fradipuma válasza polonic (#1573) üzenetére


Fradipuma
tag

Csak fél fülbe teherautóba. Elég monoton az autópálya.... :))

(#1580) bodorjanos


bodorjanos
aktív tag

Sziasztok!

Nem nagyon jutok dűlőre egyelőre :)

Agyalok a watch active 2 és az apple watch 3 között.
Van androidos (Xiaomi) telefonom és iphoneom is.

Hátha tudtok okos infókat adni nekem újfent :)

Amire kéne:

- GPS tracking + pulzus mérés (Ne másszon el a pulzusszám, legyen pontos. Most egy amazfit BIP-et használok és az sokat elmászik, pontatlanul mér stb.) Tehát fontos lenne a pontos pulzusmérés.
- lehessen vele hívást fogadni, de ezt ugye mindkettő tudja
- tudjak hívást kezdeményezni hagfelismeréssel, azaz ne kelljen turkálni a telefonon vagy az óra menüjében. Siri tudja, bixbyt nem ismerem)
- tudjak válaszolni óráról messenger üzenetre, ha lehet diktálással)
- nem baj, ha el tudom olvasni a leveleimet is...

Ezek alapján nektek melyikre esne a választásotok? Ahogy olvasgattam lényegében mindkettő tudja ezeket. Nekem a fitness része és annak pontossága lenne a legfontosabb. Kerékpár, szobabringa, futás, gyaloglás.

Azt tudom, hogy az apple watch bezár a apple ökoszisztémába...

Köszi!

J.

(#1581) polonic válasza polonic (#1570) üzenetére


polonic
félisten

A gps-es kérdésre tudtok majd válaszolni?

(#1582) szepi23 válasza bodorjanos (#1580) üzenetére


szepi23
tag

Nekem volt apple watch, most galaxy WA2 van. Mindkettőnek azonosan pontos a GPS része, én sokat futok, a szokásos (pont) 11km-es körömön mindkettő szórása 50-100m. A GWA2 sokkal jobban használható futás közben, ha infot akarok (tempo, utolsó km, átlagtempó), és ha lámpát kapok, a start-stop is könnyebb. De körpályán mindkettő pontossága elvérzik, ezért csak kipróbáltam őket, sporthoz egy Garmin Forerunner 245m-et használok. Az sportórának TÖKÉLETES. Támogat ANT+ külső szenzorokat, azok alapján lehet kalibrálni, futópadon is footpoddal elérhető a 99% pontosság. Okosórának viszont csapnivaló. Nekem kicsit jobban bejön a GWA2, mint az AW. Ha almához használod, akkor inkább AW, ha máshoz (is), akkor meg GWA2. Szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#1583) bodorjanos válasza szepi23 (#1582) üzenetére


bodorjanos
aktív tag

Köszönöm a részletes válaszodat!
Sportoláshoz és okosórának is szeretném használni. Valamelyest jobban húzok az Apple ököszisztémája felé és ahogy néztem az AW-nak az okosóra része erősebb, ami fontos számomra. Egyelőre az AW felé húzok.
Persze még mérlegelek, értékelek és nézek teszteket, de nagyon hasznos volt a személyes véleményed! Köszönöm!

(#1584) hematoma1


hematoma1
aktív tag

A 3 napot stabilan hozza az óra sport nélkül?

(#1585) jose999 válasza bodorjanos (#1583) üzenetére


jose999
senior tag

AW3 és GWA2 között nem vacilálnék a szempontjaid alapján. AW4 (5) már más helyzet lenne, viszont említetted, hogy androidos telefont is használsz, így (nálam) az AW már nem is lenne opció... Az AW3 számomra csak akkor jöhetne szóba, ha tényleg csak az az ökoszisztéma játszik. Akkor viszont egyértelmű...

hematoma1 igen! Persze vannak főleg nem gyári óraszámlapok, appok akik le tudják szívni, ha nem használsz ilyet, akkor főleg a GPS és a SHealt, ami eszi.

[ Szerkesztve ]

Gránit bankos ajánlókódért keress privátban (8000 Ft jóváírás) „Oh, igen. A múlt gyakran fájhat, és elfuthatsz előle, de akár tanulhatsz is belőle.”

(#1586) szepi23 válasza bodorjanos (#1583) üzenetére


szepi23
tag

Szívesen!
Fél évig Apple rendszert használtam, a "fő" telefonszámomon, a másodikon Androidot. Az AW nagyon jól integrálva van a rendszerbe. A leghasznosabb funkció -számomra- az volt, hogy nemcsak BT-n csatlakozott egymáshoz a telefon és az óra, hanem wifin is. Így a házban ha valahol leraktam a telefont, az órám jelezte a hívást a BT hatókörén kívül is (ami nálunk 1-2 szobányi), ha közös wifi hálózaton voltak. Mivel sokat vagyok készenlétes, ez számomra fontos volt, otthon nem kellett a telefont magammal hurcolnom. A Garmin FR245m nem tudta ezt, az ha a BT hatókörön belül volt, akkor jelezte a hívást. Persze az sportóra, kezdetleges okosfunkciókkal.
Egyéb okból (munkámhoz használt szoftverek) Androidra váltottam és ezt a funkciót kerestem nagyon. A GWA2 tudja, de csak Samsung telefonnal (én s9-el használom). Ott szintén megy a wifi kapcsolat ugyanúgy, mint AW-n az iphonnal. Szerintem (de nem próbáltam) a GWA2 iphonnal csak BT kapcsolatot tud. Ahogy nem samsung telefonnal is (ezt viszont próbáltam).
Persze mindkét órát leteszteltem fitnessz ügyben is, az a tapasztalatom, hogy a legnagyobb pontatlanság a GPS-ben rövid (3-500m) körpályán van. Többször edzek a környéki rekortán pályákon, ezek sokszor "fura alakúak, vonalvezetésűek". Hiába másodperces a GPS mintavételezés, az algoritmusuk miatt az okosórák levágják a kanyarokat vagy kibővítik, sokszor jelentős távolságokat tévedve. Van olyan rekortán pálya nálunk, ahol az AW és a GWA2 is 10%(!) körül mér alá a valós távolságnak. Persze az fák közötti nyomvonalon van, gondolom a GPS jel is kevésbé pontos. Viszont a Garmin ilyenkor is 1-2%-osan pontos. Normál futásnál, ahol sokat megy az ember egy irányba, az okosórák pontossága megfelelő, kicsit romlik magas házak között. Egy footpoddal kiegészített sportóra itt is nagyon pontos (99,5%) marad.
Kerékpárnál, jellegénél fogva mindegyik GPS pontosabb, nincsenek gyakran szűk irányváltások, elég a ritkább mintavételezés, a korrekciós algoritmustól sem sok függ.

Mindkét okosóra szerintem kiváló fitnesz társ, nem jársz rosszul bármelyik mellett döntesz.

U.I.: Nekem mind a Siri, mind a Bixby csalódás volt a hanghívásos tárcsázásnál. Egyik sem működött igazán jól.

[ Szerkesztve ]

(#1587) hematoma1


hematoma1
aktív tag

Ha a ruha ráér az óra kijelzőre, nem mozdul el mintha kézzel csinálnám?

(#1588) polonic válasza polonic (#1581) üzenetére


polonic
félisten

Kipróbáltam, hogy működik a GPS. Kikapcsoltam az órán a Bluetooth-t, a WiFi-t. GPS is kikapcsolva. Az edzéseket elindítottam és vártam, ott elég gyorsan talált GPS jelet. Legalábbis a villogás abba maradt és folyamatosan világított a jel. Gondolom ez azt jelenti.
Kérdem, így mi értelme van a külön kapcsolható wifi-nek?

(#1589) ngabika92


ngabika92
tag

Sziasztok!

Sikerült megcsinálni az órára a Samsung Pay-t :)
Ha valaki érdekelne hogy hogyan, annak fogok csinálni egy kis leírást, ill feltöltöm a hozzá használt fájlokat, amint lesz egy kis időm.

Amit mindenképpen érdemes megcsinálni mielőtt neki állnátok:
Curve kártyát igényelni, ezzel megy Magyarországról is a Samsung Pay.
Megköszönöm ha ezen a linken keresztül igénylitek, és mindketten kapunk 5 fontot:
[link]
Hogy mi az a Curve:
[link]

(#1590) trance89 válasza szepi23 (#1586) üzenetére


trance89
őstag

"...a GWA2 iphonnal csak BT kapcsolatot tud. Ahogy nem samsung telefonnal is (ezt viszont próbáltam).

Tökéletesen megy a "remote connection" wifi-n minden más telóval, nem csak samuval
Tudom mert nem 1x telefonáltam wifin keresztül a Mi A2-es telómmal, gyári droiddal és pl Lineageos 17.1-el is

(#1591) jose999 válasza ngabika92 (#1589) üzenetére


jose999
senior tag

"Ha valaki érdekelne hogy hogyan, annak fogok csinálni egy kis leírást, ill feltöltöm a hozzá használt fájlokat, amint lesz egy kis időm."
Szerintem ide is teheted, sokunkat érdekelne..

[ Szerkesztve ]

Gránit bankos ajánlókódért keress privátban (8000 Ft jóváírás) „Oh, igen. A múlt gyakran fájhat, és elfuthatsz előle, de akár tanulhatsz is belőle.”

(#1592) ngabika92 válasza jose999 (#1591) üzenetére


ngabika92
tag

Még ma meglesz ;)

(#1593) Yogibear974 válasza jose999 (#1591) üzenetére


Yogibear974
senior tag

Ok, csak nehogy olyan legyen, mint a fake kínai, stb., nem EU-s sim-ek. Ami már nem járható út! Jó lenne, ha végre az EU-s bankok végre megmozdítanák a pohus seggüket és szerzőzdnének a Samsung pay-al. Ne csak a saját érdeküket nézzék! Mert előbb-utóbb szükség lesz! Bár imho kicsi az esély. Lsd. Telenyomor mobil pass - B.B. kombo!

Üdv: -=Yogibear=-

(#1594) szepi23 válasza trance89 (#1590) üzenetére


szepi23
tag

Huh, szuper. Valamit elszúrhattam, mert Honor 8-al próbáltam és nem ment. Köszi, jó tudni!

(#1595) polonic


polonic
félisten

Egy gyors próbát csináltam. Elmentem itthonról, telefon maradt, így megszakadt a kapcsolat vele.
GPS az oran kikapcsolva, de edzést indítva volt jel, és térképen is berajzolta az útvonalat.
Itt jelzi is az aktív GPS jelet.

Így tényleg nem értem, mi szükség a kapcsolható GPS-re.

(#1596) ngabika92


ngabika92
tag

Sziasztok!
Kész a leírás amivel lehet módosítani a CSC-t, de csak a BT-verziókra vannak meg a fájlok, és nem is ajánlom az LTE-s modellek esetén a mókolást, mivel lehet hogy utána nem tudod visszarakni rá az esim-et.

MINDENKI CSAK SAJÁT FELELŐSSÉGGEL KEZDJEN NEKI!
Nekem ez alapján működik minden.
40MM-es BT-s WA2: [link]
44MM-es BT-s WA2: [link]
OlvassEl!: [link]

[ Szerkesztve ]

(#1597) toto0569 válasza polonic (#1595) üzenetére


toto0569
addikt

Lehet,hogy csak az időjárás helymeghatározásához kell bekapcsolni.

(#1598) GuruZone válasza Yogibear974 (#1574) üzenetére


GuruZone
őstag

Amindenit! Köszönöm srácok, már nagyon idegesített, hogy kilométerenként dumált.

Ngabika92: köszönjük! Megyek is a curve oldalra :) csak jövő héten tudom kipróbálni a firmware mókolást

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 12 • PlayStation 5 Digital • LG OLED55C21

(#1599) HSanyi válasza polonic (#1595) üzenetére


HSanyi
tag

Az edzés módoknál is kiválasztod a GPS bekapcsolását, így ha edzést indítasz, ha előtte ki volt kapcsolva a gps, akkor be fogja kapcsolni.
:R :R :R

Privátot írj, arról mindig kapok értesítést, KÖSZI

(#1600) polonic válasza toto0569 (#1597) üzenetére


polonic
félisten

Igen, így van. Most próbáltam ki ezt.
Kapcsolat nélkül, GPS kikapcsolva, elindítva az időjárást egyből kérte is a bekapcsolását.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.