Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) SpZ


SpZ
senior tag

Köszönjük, nagyszerű ház!

(#2) Pocok256


Pocok256
veterán

Hát igen ha valaha vissza térek a laptopok világából az asztalira akkor tuti fractal design által készített házat veszek én is :)

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#3) proci985


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

táppal kapcsolatban: R3 USB3ban a CX400 revB kábele elég hosszú volt, R4ben egy seasonic X460at láttam élőben, az is oké.

grat a házhoz, ismerősi körben mostanában eléggé megnőtt a számuk: letisztult, elegáns, minimalista, halk, hűvös. más meg nem igazán kell. ezért az árért meg remek vétel (vö pár éve mennyi volt egy p180), ventijei is alapból remekelnek.

gyakorlatilag bestbuy halk de erős ATX rendszer alá.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#4) Recon666


Recon666
Közösségépítő

Csatlakozom az előttem szólókhoz. Jó cikk, jó ház. :)

(#5) kingstone1


kingstone1
csendes tag

mint kezdönek és laikusnak valaki elmagyarázná mértis más ez a ház mint a többi itt bemutatot más irásokban lévöktöl

(#6) tikshow válasza kingstone1 (#5) üzenetére


tikshow
addikt

Konkrétan melyikre gondolsz? Alapjaiban egy 5.000 forintos ATX házba is be tudsz pakolni nagyjából minden alapvető dolgot, de csak egy pár különbség egy 5.000 forintos és e között:

- 2 extra, nem gagyi ventillátor -> lényegesen hűvösebb alkatrészek -> hosszabb élettartam
- házszigetelés -> lényegesen halkabb működés -> megkönnyíti az együttélést a géppel
- alkalmas egy komolyabb vízhűtés kialakítására
- magasabb processzorhűtő befogadására alkalmas szélesség
- megfelelő hely az alaplap tálca és a hátlap között a kábelek elvezetésére -> könnyebben tud áramlani a levegő -> hűvösebbek lesznek az alkatrészek
- előlapi USB 3.0 csatlakozó
- kigumizott HDD tartó -> 0 rezgéshang
- több anyag, ezt nem tudom sajnos máshogy fogalmazni -> masszívabb gépház, nem nyikorog
- gumitalp, bármily hihetetlen, de olykor még a 10K-s házak alól is kispórolják, pedig csökkenti a rezonancia hangot
- és végül, de nem utolsó sorban, egyszer rászánod a többletpénzt és többször valószínűleg nem kell új házat venned

(#7) RevolutioN2 válasza tikshow (#6) üzenetére


RevolutioN2
tag

Igen valóban így van. annyira egyben van ez a ház, hogy garantáltan nem kell mostanában cserén gondolkoznom. Ahogy látjátok is az utolsó képen szépen el is lehet rendezni belül az alkatrészeket s noha az ajtólapon nincsen plexi, azért higgyétek el megnyugtat a tudat, hogy minden csinosan el van rendezgetve. A hűtése nagyon jó, érezni az előlap oldalán ahogy a hüss levegő betódul, hátul pedig ahogy jön kifelé a meleg. A csendesebb működés (bár nem volt szempont) annyira jól jön, nem hallani a 2 vinyó kerepelését annyira, film alatt amikor pedig szinte leáll a rendszer tényleg néma ház. jó megfogni az anyagát, hogy olyan pfff olyan komoly anyag.
igy utólag tényleg áldom az eszemet, hogy lecsaptam rá.

Halhatatlan vagyok. Egyelőre. Battlelog: TheGeniusHUN

(#8) Pocok256 válasza tikshow (#6) üzenetére


Pocok256
veterán

Egy fontos dolgot kihagytál a porszűrőt. Ami megint csak jó hatással van a melegedés alacsonyan tartásánál ezáltal az eszközök élettartamára.

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#9) tikshow válasza Pocok256 (#8) üzenetére


tikshow
addikt

Ja bocs, tényleg, pedig bele akartam rakni, meg azt is, hogy az illesztések is jól zárnak, így nehezebben jut be a kosz.

(#10) lecsokolbi


lecsokolbi
aktív tag

Köszönjük! :)

1-2 hét és ilyenbe fogok építkezni, ha sikerül talán életem első cikkét is megszülöm :D

- Mindenki hazudik! -

(#11) RevolutioN2


RevolutioN2
tag

Igazán nincs mit :D
én ezentúl csak ajánlani fogom ezt a házat, ha pedig alkalmam nyílik moddingolni a core 3000-est és meg tudom nézni z anyagminőségét akkor a fractal márkát is.

Halhatatlan vagyok. Egyelőre. Battlelog: TheGeniusHUN

(#12) kingstone1 válasza tikshow (#6) üzenetére


kingstone1
csendes tag

köszönöm az infokat ezzel is okosodtam

[ Szerkesztve ]

(#13) Lewzke


Lewzke
őstag

Nagyszerű házikó.

Kissé off kérdés: Miből lehet jó DIY porszűrőt csinálni, a lényeg, hogy a lehető legjobban megfogja a port de közbe ne legyen nagy ellenállása. Tudom, hogy a kettő kiüti egymást de ebből a szempontból mi az ideális anyag? Jelenleg egy tapadásgátló gumihálót használok. A géz szerű anyag nem vált be annyira.

[ Szerkesztve ]

(#14) Jhonny06


Jhonny06
veterán

PH! Ajánlott plecsnit érdemes leszedni, nem saját használatra van, hanem tényleges PH! tesztekben az értékelésre.

(#15) Lewzke válasza Lewzke (#13) üzenetére


Lewzke
őstag

Hülye vagyok. Nem tapadásgátló hanem csúszásgátló. :DDD

(#16) RevolutioN2 válasza Jhonny06 (#14) üzenetére


RevolutioN2
tag

Én csak azért tettem be mert a PH! teszten ezt az eredményt kapta, mivel ezt a házat tesztelték. De van egyéb oldalról is eredmény. Egyébként szerintem, ha baj lenne akkor a korrektor nem engedte volna át.

Halhatatlan vagyok. Egyelőre. Battlelog: TheGeniusHUN

(#17) Jhonny06 válasza RevolutioN2 (#16) üzenetére


Jhonny06
veterán

Na ezt nem láttam, akkor sorry. :R

(#18) proci985 válasza tikshow (#6) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

másképp:
- felépítésből adódóan minden hűtve van
- pont annyira restriktív a kialakítása, hogy a zajt -egy szintig- megfogja, viszont a légáramlást nagyon nem akadályozza
- ajtós és a vinyók gumibakokon ülnek, tehát a vinyók nem fognak rezegni és a kelleténél jobban kihallatszani
- ergonómikus
- kellemes anyaghasználat (nem egy alucsoda, de ez az árán is látszik)
- porszűrők és alapból lezárt ventilyukak amíg nincs venti betelepítve a helyükre.
- egy egyszerű -célra általában pont megfelelő- ventivezérlő a csomag része

rövidebben: az ember beleépíti a gépét, aztán mindenféle állítgatás és extra kiegészítők beszerzése nélkül nekiállja használni, és örül. nem kell ventit cserélni (Sflex akcióban 2500/darab), porszűrőt szerezni (150-500/darab de macerás, utólagosok tisztítása se az igazi), vezérlőpanelt venni (4-5k egy olcsó scythe), hanem kiveszi az ember a dobozából, pikk-pakk beleépíti a gépét és használja. mindenféle extra kiadás és utánnajárás nélkül.

négy éve ez még ilyen formában out of the box elképzelhetetlen volt. nem olcsó, de tényleg csak egyszer kell megvenni, és egy minőségi halk Papst/Coolink ventikkel ellátott Codegenhez -az is 5k, bár a ventik bele még kb kétszer annyiba kerültek:D- képest olyan 6-7dbAval jobb akusztikusan ugyanaz a gép, jobb hűtés mellett.

zárójelben: persze van ennél jobb is, de az jellemzően drágább, és ez a felhasználók jórészének lefedi az igényeit.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#19) MCGaiwer


MCGaiwer
addikt

rég óta szemezek egy fractal házzal, de a képeid alapján lehet leteszek róla. gondoltam hogy élőben nem néz ki olyan jól mint a marketinges képeken, de pl a 2 színű fekete burkolat elég gagyi hatást kelt számomra :S

Amazon.co.uk, £50 értékű Gift Card cserélhető/eladó

(#20) zolee5016


zolee5016
őstag

Jó cikk grat...mindig lekövetem az ilyen User-ek által végigvitt szerintem mitől jó,mitől nem teszteket.... :C
De meg kell hagynom belsőre szuper a ház, de kivülről egy snassz kartondoboz :B :U Az ilyenek tényleg az asztal alá valók......

Ha meghalsz,te nem tudod,hogy halott vagy,csak a környezetedben élők tudják..és nekik nagyon nehéz...namost ez a helyzet akkor is: ha hülye vagy---

(#21) RevolutioN2 válasza MCGaiwer (#19) üzenetére


RevolutioN2
tag

galaxy note-tal fotóztam és vakkuval. Hidd el, hogy ekkora különbség nincs a két fekete között. Holnap napfénynél lövök egy vakku nélküli napfényes képet, remélem azon látszani fog. Gagyinak pedig élből nem nevezném, mert egy rendkívül jóminőségű ház.

zolee5016:
Nem tudom milyennek kellene lennie egy tipikusan csend orientált háznak? :D
Egyébként meg, ha elolvastad a cikk elejét ez egy teljesen szubjektív bemutató, ami tartalmazza az én igényeimnek való megfelelőséget azaz, egyszerü letisztult és nem feltűnő. Ha olyat akartam volna akkor tuti nem ilyen házat veszek. Ja és ha drága a letisztultság akkor egy Lian Li ház jobb? :P

[ Szerkesztve ]

Halhatatlan vagyok. Egyelőre. Battlelog: TheGeniusHUN

(#22) zolee5016 válasza RevolutioN2 (#21) üzenetére


zolee5016
őstag

Még 1x..nem veled van a baj....A cikk is OK....de a kéró egy csupasz doboz....pont....
Nekem 5 vinyó dolgozik a gépembe...mégse hallom...főleg nem filmnézés közben..... ;)
egyenként ki_be kapcsolom őket ha kell és kész....
Nekem ezek a túlzásba vitt minimalista dolgok állnak messze a világomtól....

Ha meghalsz,te nem tudod,hogy halott vagy,csak a környezetedben élők tudják..és nekik nagyon nehéz...namost ez a helyzet akkor is: ha hülye vagy---

(#23) RevolutioN2 válasza zolee5016 (#22) üzenetére


RevolutioN2
tag

Hidd el, hogy én is így voltam, talán meg is jegyeztem a cikk elején, hogy abszolut nem volt cél a hangszigetelés sem a gumibakok meg ilyenek. Csak ahogy keresgettem formára nekem megfelelőt pár terméken kívül ezen akadt meg a szemem és hardverapróról olcsón beszereztem. és amikor beszereltem mindent akkor döbbentem rá, hogy bazz nem hallok semmit :D Jó azért ez erős túlzás, de tényleg egészen más mint a régi kuckóm, Volt egy full alu Thermaltake Thai Chi-m is ahhoz képest hangban pedig ég és föld a különbség. Egyszóval szerintem megéri a plusz csend :D Igazi ereje pedig éjszakai letöltésnél van... simán elalszok mellette, idáig erősen zavart a régi gép.

Halhatatlan vagyok. Egyelőre. Battlelog: TheGeniusHUN

(#24) Penész Gomba


Penész Gomba
tag

Jó cikk, de engem valahogy irritál hogy a tetején van bármilyen bemenet egy házon.
Bármi bele potyoghat, folyhat, meg a por is simán tömíti idővel

[ Szerkesztve ]

(#25) Cyberpunk


Cyberpunk
félisten

Nagyon szép letisztult egy ház, már jó ideje fáj a fogam Fractal Design házra, csak egy XL-re. :)

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#26) jocek91


jocek91
aktív tag

[link] Egy kis Linus féle review aki szeretné videón is megnézni. :P

(#27) jocek91


jocek91
aktív tag

dupla

[ Szerkesztve ]

(#28) sing1ep1ayer válasza MCGaiwer (#19) üzenetére


sing1ep1ayer
őstag

Ez az egy szerintem is nagyon gáz. Egyszerűen annyira látszik hogy műanyagból van bizonyos helyeken, hogy én képtelen vagyok azonosulni a "minőségi anyaghasználat" kijelentéssel. Minden mást készséggel elhiszek a házról, de ezt az egyet nem. Persze kérdés mihez viszonyítunk. Egy táppal együtt 6k-ért utánadvágott lcpowerhez képest biztosan minőségi.

Én egyébként a rengeteg ventihelyet sem preferálom. Elég 1-2 előre, meg 1 nagy hátra, maximum oldara mégegy, de már az is felesleges. A ház tetején meg egyenesen utálom ha lyukak vannak. Sose lehet tudni, mikor borul rá a kóla a gépre, aztán b***hatod ez egészet.

(#29) Recon666 válasza zolee5016 (#20) üzenetére


Recon666
Közösségépítő

Pont annyi csicsa van rajta amennyi kell, semmi sallang. Pont emiatt szép, nem kell minden irányból világítania. Szép, igényes ház, kár lenne asztal alá rejteni. :)

[ Szerkesztve ]

(#30) hoffman_ válasza Recon666 (#29) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Szerintem is ez a tökéletes ház külsőre, csak az Arc Midi szebb nála ;]

Az összegzéssel tökéletesen egyet értek, a cikk összeszedett lett, használd egészséggel :)

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#31) 8nemesis8


8nemesis8
veterán

Külsőre abszolút bejön.

Én is sokallom, hogy a sok venti helyet, nem tudom van e olyan, aki mindet kihasználja.
Abszolút korrekt, legalábbis az én noname házamhoz képest.

(#32) RevolutioN2


RevolutioN2
tag

Hát nem tudom, de ahogy sok helyen itt is láthatjuk hogy bizony van igényesen kidolgozott műanyag. Itt az ajtón kapásból ezt láthatjátok. A benti helyek teljes egészében kereshetők hang szigetelt műanyag ajtókkal. A felső el éhezés e a gombok nak és cs at aknák számomra kimondottan előnyös, hisz az asztal ban van a ház alul és BS be akarok valamit dugni akkor nem kell lehajolnom a láb amig. aki pedig egy ilyen házat vesz valószínű igényes annyira, hogy a kávét és az üditőket nem a gép közelébe tárolja legalábbis nem önti le. Azértén még a régi oldschool ggépem re is vigyáztam ennyire, ha pedig beleöntöd és vslami megibásodik az nem a ház hibája hanem totál user erőre és megérdemelte d.

Halhatatlan vagyok. Egyelőre. Battlelog: TheGeniusHUN

(#33) csibe1


csibe1
addikt

A bemutató jó lett,de a képeket miért kellett oldalra fordítani? :F
A végén már inkább meg se néztem őket.

Normális háznak néz ki,már nem fog meg az átlátszó oldal és a neon.Ennél végre nem kell méricskélni,hogy befér-e egy nagyobb procihűtő a ház szélessége miatt.
Az USB kimeneteket viszont tehették volna messzebbre egymástól,egy szélesebb-ducibb pendrive miatt a mellette lévő kimenet már nem biztos,hogy használható.

" Bármi megtörténhet,még a pók is foghat halat. "

(#34) sing1ep1ayer válasza RevolutioN2 (#32) üzenetére


sing1ep1ayer
őstag

Látom királyul működik a mobilodon a prediktív szövegbevitel. :DDD

Lényeg a lényeg: persze hogy az üdítőt nem a gép közelében tárolja az ember. És persze hogy ha beleömlik az user error. De a megelőzés is fontos dolog. Ha nem lyukas a ház teteje, akkor nem ömölhet bele. És gondolom az sem jut eszedbe - mert valószínűleg nem tartasz még ott - hogy egyeseknek gyermekeik is vannak. Tudod, ezek a pici lények játszanak, csintalankodnak, locsolnak egy kis szörpit a gép tetejére, mert az tök jó... ragozzam? Szerintem felesleges a ház tetején a szellőző és csak a baleset lehetőségét hordozza magában. Haszna ellenben nem igazán van.

(#35) oxalisz


oxalisz
tag

A 2 jó venti is fontos. Én a Thermaltake Element S VK600012NZ házamból kiszereltem a front és a hátsó ventillátorokat, mert az amúgy "silent" ház idegesíítően zajos volt. A két halk ventillátor több, mint 7000 Ft volt. Ha most vennék, akkor az R4 dobogós helyen lenne.
Nekem külön tetszik az a nagy nyílás, amin keresztül egy méretes, és nehéz CPU hűtőt úgy lehet beépíteni, hogy az alaplap fixen a helyén van. (Nekem ez nem adatott meg.)

[ Szerkesztve ]

A hibáimból tanulok, az erdményeimből erőt merítek.

(#36) jocek91 válasza oxalisz (#35) üzenetére


jocek91
aktív tag

Az alaplapi tálcán lévő nevezzük "lik"-nak :DDD vagy is lyuk amolyan alapnak számít egy pár éve.

(#37) 7


7
addikt

Lehet tudni valamit a házban használt lemezek vastagságáról? :)

(#38) F34R válasza hoffman_ (#30) üzenetére


F34R
nagyúr

nekem define mini a befuto eddig....

egyebkent meg le a kalappal eddig az osszes Fractal haz kivalo termek,.,,

(#39) hoffman_ válasza F34R (#38) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Én tudom :D Kár, hogy nem csinálnak 400W körüli tápot, már ugranék is rá...

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#40) aram01


aram01
nagyúr

pofás darab és a cikk is jó,köszi hogy megosztottad velünk

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#41) nuke7


nuke7
veterán

define xl-t nem cserélném le erre :DDD

viszont a vinyokra miért nem fúj venti..? (inkább oda raktam volna, és akkor a friss levegő úgyis elindulna felfelé.. :U )

https://youtube.com/user/nuke7

(#42) tikshow válasza 7 (#37) üzenetére


tikshow
addikt

Igaz, hogy Fractal Design Arc Midi, de elv ugyanazokból a szerkezeti anyagokból készül:

Gépház: 1,4mm
Gépház sarkok: 2,4mm
Oldallap: 1,2mm
Oldallap ráhajtás: 2,4mm
Oldallap erősítés: 6,5mm
Alaplaptálca szél erősítés: 7,5mm
Alaplaptálca: 1mm

A tálcán lévő erősítéseket nem tudtam megmérni, mert ahhoz szét kellene bontani és nincs kedvem hozzá. :P

[ Szerkesztve ]

(#43) 7 válasza tikshow (#42) üzenetére


7
addikt

Köszönöm szépen, ez is elég. :)

(#44) salah


salah
tag

Szép ház a cooler mastere 590esem hasonló volt de ez tényleg szép bár gondolom a price sem rossz:)

(#45) Piftuka


Piftuka
veterán

Köszönöm a részletes, egyúttal lényegretörő tesztet! ;)

Nekem is az ilyen számítógépházak tetszenek, mert ez a rendkívül letisztult dizájn mindenhol jól mutat.
A "belbecs" is kiváló, hiszen már a termék súlya is igen sokat elárul a felhasznált anyagok minőségéről.
A jó szellőzés és a remek hangcsillapítás is nagyon jól hangzik.

Számomra az alábbi negatívumok tűntek fel:
- A HDD keret nem hosszában, hanem keresztben helyezkedik el, és ez a merevlemez hűtése, valamint a számítógépház szellőzése szempontjából nem praktikus.

- A számítógépház tetején elhelyezett csatlakozók sem ideálisak, sem használat, sem a porosodás szempontjából. Bár ez talán a legkisebb negatívum.

- Én sokallom a ventilátorokat. Szerintem fent és az oldallapon felesleges elhelyezni ilyeneket, mert csak megbontják a szép dizájn formavilágát, ráadásul mindegyik szellőzőnyílás egy plusz, potenciális lehetőség a belső porosodásra. (Igen, még a szűrők ellenére is.)
Ha legalább lehetne választani, ill. cserélni a fedlapot és az oldallapot...

Mindent összevetve tényleg nagyon szimpatikus, de még mindig keresem az ideális számítógépházat.

(Amelynek jellemzője a teljesen egyszerű, letisztult dizájn, jó zajcsillapítás, szellőzés egy első, egy hátsó és maximum egy alsó ventilátorral, hosszirányba befordítható HDD keret, minőségi alapanyagok, nagy súly, masszív kivitel.)

"Aquila non captat muscas."

(#46) F34R válasza Piftuka (#45) üzenetére


F34R
nagyúr

csak hogy tudd elforgathato a hdd keret igy hosszaba is beteheted....

(#47) tikshow válasza F34R (#46) üzenetére


tikshow
addikt

Csak a felső, az alsónál ki kell fúrni a szegecset.

(#48) RevolutioN2 válasza F34R (#46) üzenetére


RevolutioN2
tag

Tényleg? Ezzel nekem is ujat mondtál, mert én nézegettem de nem láttam hogy el lehetne forgatni. Eleve a felső hdd rekesz megvezető sinjei adottak igy nem elforgatható. Ezen kivül azért egy 140 es venti áttolja raja a meleget. A fenti w illetve az oldalsó ventihelyek eltakarhatók a gyárilag beszerelt és hangcsillapitott műanyag lapocskákkal. Igy csak a perforáció fog látszani por pedig garantáltan nem jut be, ha viszont arra támad kedved és plusz ventikre van szükséged akkor nem kell, hogy homemade módon szétvagdosd. Én ezt is egyfajta pluszként élem meg, fel van erre is készítve. Ja és ahol nincsenek ilyen záró lapok ott porszűrő található, ami könnyen és gyorsan tisztitható valamint igazán hatásosan felfogja a port, tapasztalatból mondom.

Halhatatlan vagyok. Egyelőre. Battlelog: TheGeniusHUN

(#49) hoffman_ válasza RevolutioN2 (#48) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Vedd ki a rekeszt, és látni fogod, hogy nem fix sínes, hanem trükkös, a felső rekeszt tehát be lehet rakni elforgatva is :)

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#50) F34R válasza RevolutioN2 (#48) üzenetére


F34R
nagyúr

pontosan ahogy ezelott is elmondtam , sajnos tenyleg az also resz fix , de azt is lehet orvosolni , vagy akkor tessek a NZXT H2-t venni :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.