Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#301) Ted_Beneky válasza Ted_Beneky (#300) üzenetére


Ted_Beneky
senior tag

A Macrium Reflect meg se karmolja, pedig hiányzik az ssdről, mert nem indul el a win7.

Csillagkaput a Csillag térre!

(#302) bugizozi


bugizozi
őstag

Szia!

Köszönöm a leírást és a WinPE alapú iso-t. Nagyon jól és egyszerűen működött! Partíció klónozás volt, simán ment minden! :K

:R

[ Szerkesztve ]

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#303) SPeti1984


SPeti1984
senior tag

Létezik olyan program ami eltérő hardverre is megfelelően klónoz? Pl otthoni gépemre feltelepítek minden programot Win 7-et és szeretném ugyan ezt a csomagot tesóm gépére is feltenni ami ugye teljesen más alaplap proci stb. Ez megoldható valamilyen progival? Vagy ha meg is oldható utána sok a macera még vele?

(#304) Fire/SOUL/CD válasza SPeti1984 (#303) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Amiről Te kérdezel, na az a klasszikus értelemben vett migrálás, azaz egy adott hardverkörnyezetben készített mentést egy teljesen másik hardverkörnyezetre állítani vissza. (Sajnos manapság összemosták ezt a gyártók, azaz migrálónak neveznek olyan progit, ami csak klónozó és klónozónak, ami meg migrálásra is alkalmas...)

Paragon és Acronis fizetős változatai támogatják a migrálást, előbbinél Restore to Dissimilar Hardware, utóbbinál Universal Restore (Plus Pack része) funkciónak nevezik.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#305) KTU


KTU
addikt

Lementettem volna egy Samsung Series 3 Np350V5C-A01HU noti merevlemezét Win8 előretelepített,
SSD ment volna bele :U
de egy alkalmazás sem látta a merevlemezt :F

[ Szerkesztve ]

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#306) Fire/SOUL/CD válasza KTU (#305) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Ugye nem OS alól próbálkozol? :U
Ha nem, akkor a BIOS-ban átmenetileg kapcsold ki a FastBoot és SecureBoot opciókat. (backup után meg vissza)

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#307) KTU válasza Fire/SOUL/CD (#306) üzenetére


KTU
addikt

Lemez be, ezek:
Macrium_Reflect_Free5_2_6314_x86_WinPE40_Rescue.iso
Macrium_Reflect_Free5_2_6314_x64_WinPE40_Rescue.iso

Köszönet érte! :R
Eddig mindenhez tudtam használni, hiba nélkül.

2db merevlemez, egyik ez a samu noti, másikra menne a kép,
de nem csak a Macrium (x86, x64) nem látta, hanem semmi klónozó és backup-restore,
Acronis, Paragon, stb.
:F

5db partíció van a samu merevlemezen, nem én hoztam létre, így "gyári szűz",
készítettem screenshot-ot, másik gépen van :U,
Sajnos csak a win. lemezkezelője látta, hirren's alol, belinkelem majd.
Természetesen minden esetben asztali PC-vel próbálkoztam, alaplapi satára kötve a HDD-k.

[ Szerkesztve ]

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#308) Cheesy


Cheesy
őstag

Elvesztem az infohalmazban ami itt összpontosult... :F
Az én helyzetem viszonylag egyszerű (remélem):
SSD-ről SSD-re szeretném költöztetni a rendszerem.
40GB --> 120GB
Ha én ezzel a kis Macriummal költöztetek, akkor a rendszerpartíció mérete ugyanaz marad, csak átkerül az új SSD-re? Azzal nem érek semmit...

[ Szerkesztve ]

www.vakbelmutet.hu

(#309) Fire/SOUL/CD válasza Cheesy (#308) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Klónozáskor is van lehetőség a partíció méretének a megváltoztatására, azaz kijelölöd a 40G-s partíciót klónozáshoz, majd a partíció tulajdonságoknál (Cloned Partition Properties) egyszerűen átméretezed 120G-re.

A másik lehetőség, hogy nem méretezed át a Macrium-al, hanem 40G-s partíciód lesz a 120G-s SSD-n, de onnan indítva a rendszert, az OS lemezkezelőjével is kibővítheted utólag a partíció méretét.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#310) asdf_


asdf_
veterán

Nagy naivan nekimentem egy notebook hdd>ssd klonozasanak ezzel a Macrium-mal, hogy ugyis jo lesz, de ugy elhasalt, mint a huzat.
Lenovo notebook, win7, van egy 1.5 gigas Drivers-nek nevezett lathatatlan particio, egy 280 koruli rendszer, es egy ~20 gigas recovery (ez betujelet is kap winben, ha kiirtam lemezekre a rajta levo adatot, akkor lehet eltuntetni es felszabaditani az altala foglalt helyet), (ellenben a win7-en szokasos 100 megas particiot nem latok).
Egyklikkes klonozas modszerrel azt mondja, hogy nincs eleg hely a cel lemezen (persze hogy nincs, 320-as HDD helyett 250-es SSD, de ablakot meg veletlen sem dobott fel, hogy akkor most melyik particiot mekkorara meretezze, toljak neki egy oket, es hajra, csinalja). Oke, pipa csak az elso ketto particiora, masodiknal alul meretmodositas, es akkor ezutan, hogy rakja meg oda a vegere a harmadik particiot is. Szerinte meg akkor sincs hely. Meg, boven levettem a rendszer particiorol, de meg 40 giga ures helynel a cel lemezen is azt mondta, hogy itt biza nincs eleg hely 20 gigat odarakni a vegere.
Szoval hogyan is kene ezzel a programmal klonoznom, mert ugy nez ki, nem vagyunk kompatibilisek egymassal :)

(#311) Fire/SOUL/CD válasza asdf_ (#310) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Látni kellene a partíciószerkezetet (nem lemezkezelőből), ha előtelepített gépről van szó, akkor meg különösen.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#312) asdf_ válasza Fire/SOUL/CD (#311) üzenetére


asdf_
veterán

Annyira ereztem, hogy kellett volna egy fotot csinalnom :/ No majd ha ismet a kezem koze kerul...

(#313) Impressa válasza asdf_ (#310) üzenetére


Impressa
őstag

Érdekes, amit írsz. Nekem is Lenovóm van és "elsőre" sikerült a klónozás. :) Fire Mester leírásával, amit egy fórumtársak írt le:

1. Ezt a képet veszem alapul a leírásban
2. Fontos, hogy minden műveletet(klón- és partícióműveletek) boot-os eszközről végzünk, nem OS alól és sosem indítunk el OS-t, ha a HDD és SSD is csatlakoztatva van
3. 2 boot-os eszközre lesz szükség, az egyik a Macrium (bejegyzésben linkelve az ISO, abból legyártani a boot eszközt), a másik a Mini Tool Partition Wizard Home bootos eszköze (pwhe77.ISO, ugyanúgy UltraISO-val készíthetsz boot-os eszközt)
4. Macrium boot-os eszközről boot-olva, a HDD összes partícióját klónozod egyszerre az SSD-re, Sector by Sector üzemmódban, kivéve a C partíciót
5. Ha ez sikeres, akkor Mini Tools boot-os eszközről bootolva áthelyzed az SSD "végére" a PBR_DVR majd LENOVO cimkéjű partíciókat
6. Újra a Macrium boot-os eszközről bootolva, klónozod a C partíciót az SSD nem partícionált területére, ezt már nem Sector by Sector üzemmóddal
7. HDD kiszed és SSD-ről próba

Azóta is ezt szoktam javasolni másoknak segítségképen. :D Én kis naivan először rendszer alól próbáltam megcsinálni a klónozást, sikertelenül. De másodszorra már a leírás alapján ( miután rátaláltam a bejegyzésére ) már a fent említett módon minden frankó lett. :K ( előtelepített OS van a gépemen, driverekkel együtt ) Fire/SOUL/CD Hálás köszönet az írásért :R

[ Szerkesztve ]

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#314) asdf_


asdf_
veterán

No, a kiindulasi allapot ez volt (illetve csaltam, itt mar egy particio masolva, afolott rugalmasan ugorjunk at):

Az elso es a harmadik particiot nem akarta egyben masolni, mert hogy nincs eleg hely (wtf? 20 gigara nem eleg 250?). Jo, akkor eloszor csak az elsot bitrol bitre, utana megprobaljuk az utso particiot egyedul. Akkor is beugatott, hogy nincs eleg hely (wtf #2 lasd elobb).

Mivel kiirtam mar lemezre a recovery-t, innentol nem foglalkoztam ezzel a nyugos particioval, nem erdekel, ha elveszik. Igy az elso particio bitrol bitre utan a masodik ajanlott programmal elraktam hatra, majd visszatertem, hogy a C meghajtot ugyan klonozzuk mar az SSD elejere a fennmaradt helyre. Erre ezt irja nekem, hogy akkor o most jol felulirna az elobb atmasolt es atmozgatott particiot (wtf#3, megis mi az anyamert? :U ). Meg veletlenul sem csokkentene a C meretet, es betolna elore a szabad helyre, mert minek is azt.

Igy a mar atmasolt es mozgatott elso particiot toroltem, ismet atmasoltam egyedul bitrol bitre modban, aztan utana meg egy korben a C meghajtot csak siman, erdekes modon akkor tudta csokkenteni a particio meretet, hogy elferjen. Aztan SSD be a notebookba es orom boldogsag, mukodott.
Mindenesetre ezzel a Macriummal ugy erzem, nem leszunk jo baratok, tul sok idiotasagot es logikatlan dolgot csinal ez ahhoz, hogy ne tegyem hasznalat kozben percenkent jelzos szerkezetbe a keszitoinek felmenoit. Oreg vagyok en mar ehhez, hogy faek egyszerusegu dolgokhoz programok hobortjait tanulgassam, meg szokjam meg, meg egyaltalan elviseljem...

[ Szerkesztve ]

(#315) Fire/SOUL/CD válasza asdf_ (#314) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

"Mindenesetre ezzel a Macriummal ugy erzem, nem leszunk jo baratok, tul sok idiotasagot es logikatlan dolgot csinal ez ahhoz, hogy ne tegyem hasznalat kozben percenkent jelzos szerkezetbe a keszitoinek felmenoit."
Itt nem a progival van gond, szimpla user error... Az első képeden jól látszik, hogy az ~1,5G-s partíció van kijelölve célnak, ergo még szép, hogy a ~10,5G-s partíció nem fér fel rá...
Nem lenne egy elvetélt ötlet azt a ~231G-s üres területet megadni célnak és akkor "talán" sikerülne is az attrakció. :B

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#316) WINiMc


WINiMc
csendes tag

Win 8 szeretnék klónozni és vagy egy FAT 32-es partíció ami mindég hibaüzenettett küld és nem tudom átmásolni mit kéne tennem ebbe kérem a segítségeteket.

(#317) KTU válasza Fire/SOUL/CD (#306) üzenetére


KTU
addikt

A merevlemezen található partíciók. [link]
FastBoot és SecureBoot nincs bekapcsolva.
:R

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#318) asdf_ válasza Fire/SOUL/CD (#315) üzenetére


asdf_
veterán

Nezd, ha tok ures az ssd, a kepen lathato ket szelso particot (tehat az 1.46 es a 17.58 gigasat, kijelolom es azt mondom, hogy klonozza at, es erre azt kapom, hogy nincs eleg hely, az szerintem nem user error. Szerintem szinten nem az, ha az elso particiot sikeresen atmasoltam (lasd: kep), es az utolsot kijelolve (az elozo verzio sikertelensege okan) egyedul megprobalom meg egyszer, es arra is azt mondja, hogy nincs eleg hely. Semmit nem jeloltem ki celnak, hisz a cellemezt egyszer mar kijeloltem (azt, hogy egyaltalan particio lehessen a cel, nem pedig lemez, ha ezt valaki igy valositotta meg azt leirni sem tudom, hogy mekkora logikatlansagnak gondolom, de ha mar ilyen nagy okossagot csinalt, akkor celszeru informativ hibauzenettel segiteni a maskepp gondolkodo juzert, pl. nem azt mondani, hogy nincs eleg hely, hanem azt, hogy a masolando particio nem fer el a kijelolt particion, esetleg talan felajanlani, hogy ott van mogotte az a nagy ures hely, masoljam inkabb oda? -programozoiskola, elso ora, elso lecke: hulyebiztosra kell irni a programot-). Nem mellesleg en amugy marhara nem latom, amit te, hogy az ssd elso particioja lenne kijelolve celnak. En csak annyit latok, hogy ahol van adat, az szines -mindket lemezen-, ahol nincs, az szurke, ennyi (es emlekeim szerint a fenti sorrendben probaltam volna masolni, tehat a cellemezen az egvilagon semmit nem bizgettem, a forras elso particiojarol a sikeres masolas utan kivettem a pipat, beraktam a harmadikba, oszt' csokolom, ezt valoszinusiti az is, hogy erdekes modon a kozepso, c meghajtos particiot gond es hiba nelkul at tudtam masolni -valoszinusitem, hogy harmadik particiorol pipa le, masodikra pipa fel modszerrel az elozoek utan).
Igy tovabbra is csak ket dologra tudok gondolni, a Lenovo valami olyan huncutsagot csinalt a recovery particioval, ami meghulyiti ezt a programot (de ezt egyben el is vetnem azzal, hogy ez egy win alol latszo particio volt, nem valami rejtett varialos ize) vagy pedig mint korabban felteteleztem, maga a program mukodik valami mas teljesen mas eszjaras szerint, mint az enyem.
A forraslemez meg megvan, ha nagyon raerek, akkor majd lehet, hogy keresek egy kisebb hdd-t, es megejtek rajta egy probamasolast, hogy mit reagal.

[ Szerkesztve ]

(#319) KTU válasza asdf_ (#314) üzenetére


KTU
addikt

Leírom én hogy csinálnám, :U

Fentről az 1. partíciót ledobom alulra, ugyanígy teszek a 2.-kal is (279,05GB), csak ezt kijelölöm és katt alatta a "Cloned partition properties", és a felbukkanó ablakban rövidebbre húzom a partíciót, Hogy legyen elég hely a 3.-nak.
Mert a 231,42GB-ra nem fog elférni 279,05GB+17,58GB = 296,63GB :U

őőő, izé, én nem szoktam pipálgatni, csak drag and drop :U

[ Szerkesztve ]

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#320) asdf_ válasza KTU (#319) üzenetére


asdf_
veterán

Mar keszen van, es a harmadik at nem meno particio -akkor mar- lenyegtelen volt. De mondom, meglesem majd, mert most mar en is kivancsi vagyok.

(#321) ßrainiac


ßrainiac
addikt

Koszi az irast! :R

A napokban szuksegem lehet ra. Gondolom, nem valtoztat a lenyegen, hogy SSD-rol SSD-re koltozom :DDD

Kozben a 309-ben megfelelo valaszra leltem :U

[ Szerkesztve ]

(#322) petakpa1


petakpa1
őstag

Egy WinXP SP3 rendszert szeretnék újratelepítés nélkül IDE HDD-ről IDE SSD-re költöztetni egy régebbi P4-es rendszeren (i865 chipsetű alaplap).

Az ingyenes Macrium Reflect Free progival kapcsolatban kérdezném:
a) ugye WinXP-t is tud költöztetni?
b) partíció eltolást WinXP esetén is helyesen meg tudja csinálni?
c) ugye az tudja, hogy csak a HDD rendszerpartícióját költöztetem SSD-re, az adat partíció marad?
d) ugye az nem probléma, hogy épp azt a partíciót és OS-t (WinXP), kell klónoznia, ahonnan fut maga a progi?
e) klónozás nem bántja az eredeti HDD-t, tehát ha valami félresikerülne, és ismét visszacsatlakoztatom az eredeti HDD-t az úgy fog futni, mintha mi sem történt volna?

Azt gondolom mind az öt igen a válasz, de azért jól jönne egy megerősítés.

"... Feltalálom a hidegfúziót oszt reszeltek az amcsiknak...":)))

(#323) KTU válasza petakpa1 (#322) üzenetére


KTU
addikt

["d) ugye az nem probléma, hogy épp azt a partíciót és OS-t (WinXP), kell klónoznia, ahonnan fut maga a progi?"

de, probléma.
így nem működik!!!!

Töltsd le az iso fájlt, ha már Fire/SOUL/CD volt oly kedves és megcsinálta :R

ird ki lemezre és bootolj róla, és máris minden mást tud.

[ Szerkesztve ]

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#324) Bandi79


Bandi79
aktív tag

Remek cikk !

Egy 120 Gigás Samsung 840 EVO vételén gondolkodom.Előtelepített Windows 7-et szeretnék ráklónozni.

A meghajtóstruktúrám így néz ki:

Két kérdésem lenne:

1. Elegendő a H és a C klónozása, vagy az R-t is kell ?

2. A "C" partícióból csak ~80 Giga foglalt, viszont 146 Giga a mérete

Lekicsinyíthetem ezt a partíciót Macriummal, hogy ráférjen a 120-as SSD-re ? Ettől még bootolni fog a Windows ?

Előre is köszönöm !

(#325) nezo11


nezo11
csendes tag

Nem sikerül a bootolható USB-t létrehoznom A Yumiban az alábbiakat tudom kiválasztani (képen).
Az első kettővel már megcsináltam, be is bootolt részben, de a Macrium Reflect programot nem indította el.

YUMI 1.9.9.3-at használtam.

[ Szerkesztve ]

(#326) nezo11


nezo11
csendes tag

Kipróbáltam a harmadik opciót is:.
Bootoláskor odáig eljutok, hogy bejön a Yumi multiboot USB menü, ahol két választási lehetőségem van:
1. Continue to boot first HD
2. GRUB Bootable ISOs or Windows XP
Ha az elsőt választom, akkor kiírja hogy Booting... de sok idő eltelte után sem történik semmi.
Ha a másodikat választom, akkor újabb menübe kerülök, ahol ki lehet választani az ISO file-t. Ekkor egy 156 M állományt elkezd tölteni a memóriába (gondolom ez a kiválasztott ISO file). Utána ismét visszadob az első menübe.

(#327) rétisün válasza nezo11 (#326) üzenetére


rétisün
veterán

itt kéne betallóznod neki a macrium iso-ját. úgy jónak kell lennie, nálam is működött.

más: sajnos a macrium nem látja az msata meghajtót, tehát nem tudok róla mentést készíteni, visszaállítani. van valamilyen progi, amit tudnék használni?

ráadásul a win8.1 saját lemezkép-mentési lehetősége se működik, akárhová akarok lemezképet készíttetni vele, kevesli az üres helyet, pedig külső vinyón pl. van vagy 220 giga szabad hely.

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#328) nezo11 válasza rétisün (#327) üzenetére


nezo11
csendes tag

Köszönöm a választ. Sajnos nekem magasabb verziószámú YUMI van meg, amiben "csupaszon" nem lehet kiválasztani az ISO file-t (lsd a korábban mellékelt képet). Zárójelben további megjegyzések vannak a kiválasztandó opcióknál, amiről nem tudom mit jelent.

[ Szerkesztve ]

(#329) Fire/SOUL/CD válasza nezo11 (#328) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Amit Te letöltöttél az a V2 és még béte verzió. Azt töltsd le, ami V1-es és 0.1.10 a verziója.
YUMI 0.1.1.0

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#330) nezo11 válasza Fire/SOUL/CD (#329) üzenetére


nezo11
csendes tag

Köszönöm szépen, ki fogom próbálni! Egyébként a fórum nyitó cikkben lévő linkről töltöttem le az 1.9.9.3 verziót. Az általad megadott linkről is azt lehet letölteni, de a gugli jó barátom :DD

[ Szerkesztve ]

(#331) Fire/SOUL/CD válasza nezo11 (#330) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Javítottam, feltoltam a saját fiókomba a 0.1.1.0-t, most már csak azt lehet letölteni.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#332) rétisün válasza Fire/SOUL/CD (#331) üzenetére


rétisün
veterán

érdekes, hogy nem minden bootolható iso-ból készített pendrive működött nálam :F pedig ugyanúgy csináltam őket (mondjuk nagyon nem is lehet elszúrni) sőt olyan is volt, amit utána kiírva cd-re, működő bootlemezt kaptam.

de ez elég off, inkább érdekesség :)

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#333) Fire/SOUL/CD válasza rétisün (#332) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Sajnos ez teljesen megszokott jelenség, gépenként is változhat. Pl én NTFS-re formázom a pendrive-okat, mert úgy lényegesen gyorsabban írhatóak, viszont már 4-5 éves gépek úgy nem tudnak bootolni róla...
Van még a Univesral installer meg a unetbootin is. Érdekes módon ami esetleg nem indul Yumi-val, az a másik 2-vel meg igen, vagy épp fordítva... Ilyen ez a popszakma... ;]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#334) Möhe


Möhe
addikt

Üdv.

A ghostolás topikból linkeltek ide.
Konkrétan nekem egy újratelepített win7-et kellene lementenem,hogy később ezt az állapotot tudjam indulásnak beállítani. Nem "költöznék" hanem csak mentenék. Biztosan egyértelmű a cikk,de nekem nem. :)

SSD-n van a Win7, és van 1 HDD- adatokkal a gépben.

Mit kell beállítanom?
köszi a segítséget

(#335) Fire/SOUL/CD válasza Möhe (#334) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Beállítani? Mit? Mire gondolsz konkrétabban? :U
(Simán ki kell jelölni a rendszerpartíciót (vagy ha több van, akkor többet) és backup-ot készíteni a HDD-re...)

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#336) Möhe válasza Fire/SOUL/CD (#335) üzenetére


Möhe
addikt

Kicsit elhamarkodottan írtam. Megtaláltam a cikk végén sz.j írását ,ez már okés.
Viszont akkor egy az egyben a C:\ meghajtót másolom át a meglévő HDD-re ugye? Azt én lemezképfájlba átírhatom,hogy könnyebben tárolhassam,mozgathassam? Uszkve 20GB.

(#337) Fire/SOUL/CD válasza Möhe (#336) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Ha normál módban telepítetted a W7-t(nem UEFI-ben) és nem létezik a 100MiB-os rejett partíció sem, akkor igen, csak a C-rendszerpartíciót kell kijelölni. Ha a 100MiB-os partíció is létezik, akkor azt is együtt kell kijelölni a rendszerpartícióval. Ha meg UEFI-ben telepítettél véletlenül (ehhez már kell azért agy... :B ), akkor a 100MiB-os, az MSR-UEFI és a rendszerpartíciót kell együtt kijelölni. :DDD

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#338) Möhe válasza Fire/SOUL/CD (#337) üzenetére


Möhe
addikt

Simán pendriveról, nem húkuszpókuszoltam, az a 100MiB meg létezik. Ehhez nekem nincs agyam :DDD .

(#339) Fire/SOUL/CD válasza Möhe (#338) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

OK, akkor a 100MiB-os meg a C partíciót együtt kijelölöd, Image this Disk opció és semmit nem kell állítani, csak annyit, hogy az image fájl mentési helyének azt a bizonyos HDD-nek egy mappáját megadod(ahova menteni szeretnéd a lemezképet egyszerűbben)

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#340) rétisün válasza Fire/SOUL/CD (#337) üzenetére


rétisün
veterán

"Ha meg UEFI-ben telepítettél véletlenül (ehhez már kell azért agy... :B )"

én kénytelen voltam így telepíteni (nem is akart jó lenni elsőre :B ) így most a mentéssel szívok. pontosabban a mentés még csak magvan, az a kérdés a macrium bootlemezről vissza tudom-e állítani.

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#341) Fire/SOUL/CD válasza rétisün (#340) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Mármint mit telepítettél UEFI-ben? Mert W7-t csak akkor van értelme/létjogosultsága, ha a rendszerlemez kapacitása meghaladja a 2TiB-t, minden egyéb esetben teljesen értelmetlen.
W8-nál már más a helyzet...

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#342) Möhe válasza Fire/SOUL/CD (#339) üzenetére


Möhe
addikt

köszönöm,megvan
:R

(#343) rétisün válasza Fire/SOUL/CD (#341) üzenetére


rétisün
veterán

win8-at, mSata meghajtóra, amit a laptopom alapból csak gyorsítótárnak használt volna, mert nagyobb mint 32 giga. (DELL furcsaság)

a régebbi Macrium progival (aminek a boot lemezét linkelted) nem is tudtam klónozni, újra kellett telepítenem a win8-at, és nem is látta az a verzió a gpt lemezt.

az újabb verzióval (5.2.6433) készített bootlemez viszont már jó.

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#344) Fire/SOUL/CD válasza rétisün (#343) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

W8-al előtelepített gépek kizárólag UEFI-ben vannak telepítve(ezáltal GPT partícióstílus kötelezően a meghajtókon).
Már csak az előtelepített mivolta kapcsán sem lehet hagyományosan meneteni avagy klónozni, 1 lépésben biztosan nem. Nem véletlen, hogy egy korrekt particionáló progit is linkeltem ilyen esetekre. A hozzászólások közt többször előjött előtelepített gépek klónozása, keress rá. (hozzáteszem hetente legalább 1x klónozok előtelepített gépeket és mindig a Macrium-ot + a particionáló progit használom, és minden esetben gond nélkül oldom meg a feladatot)

A régi Macrium valóban nem támogatta a GPT-t, de az újak igen, pont ezért (is) készítem el időről-időre a legfrissebb ISO-kat.

UI: Esetedben még speciálisabb a helyzet, hisz az SSD-t gyárilag csak cache-ként használta a rendszer, azaz nem onnan futott.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#345) rétisün válasza Fire/SOUL/CD (#344) üzenetére


rétisün
veterán

igen, most nézem hogy már újabb macrium iso van linkelve, köszönöm :R

játszok is vele egy yumisat :D

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#346) Fire/SOUL/CD válasza rétisün (#345) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Igen, épp ma jelent meg a legújabb build, majd holnapra legyártom az új ISO-kat és megosztom őket.
(Amúgy a bejegyzésemben linkelt jelenlegi build-ek is támogatják már a GPT-t)

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#347) Fire/SOUL/CD válasza rétisün (#345) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Ahogy ígértem, legyártottam és meg is osztottam a legújabb ISO-kat a bejegyzésemben, már tölthetőek. ;)

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#348) kutyuska


kutyuska
aktív tag

Sziasztok,

HDD ( 320GB) -> SSD ( 256GB) csere kapcsán a korábban már kipróbált SSD-ről legyalultam a partíciót és a Macriummal két partíciót ( win7 rendszer és Linux) klónoztam az SSD-re. Rejtett partíció nem volt a HDD-n sem.
A klónozott partíciok megvannak az SSD-n (külső USB-s házban ellenőrizve), de semmilyen módon nem tudom bootolhatóvá tenni. Win7 telepítő kézi javítással és a Macrium beépített megoldásával sem sikerült.

mi lehet a gond?
Köszi

" Babra munka, de megéri! "

(#349) rétisün válasza Fire/SOUL/CD (#347) üzenetére


rétisün
veterán

:R

(#348) kutyuska: miután klónoztad, kivetted a régi hdd-t? úgy kéne a javítást csinálni, hogy csak az ssd legyen a gépben, hátha bekavar, hogy benne van a hdd is, amin azelőtt a rendszer volt.

kiír valamit, hogy miért nem bootol be róla?

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#350) kutyuska válasza rétisün (#349) üzenetére


kutyuska
aktív tag

A régi HDD egy USB házban van. (Csak egy HDD hely van a notebookban).
Semmit nem ír ki, csak folyamatosan újra bootol. A boot beállítások win7-hez: Legacy boot, secure off, ACHI

" Babra munka, de megéri! "

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.