Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#851) Chumlee


Chumlee
senior tag

Üdv mindenkinek !

Klónoznám a laptop régi rendszerét az ssd re (a jogtiszta win8 miatt amit frissitenék win 10 re ha engedi a celeronról i7 re történő upgrade miatt ) .Felraktam a macrium progit és mutat vagy 9 partíciót. A rendszer visszaállító ,C,D kivül mit kell még klónozni ?

(#852) Fire/SOUL/CD válasza Chumlee (#851) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Kb mindent kell klónozni... [link]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#853) tototos


tototos
őstag

Sziasztok!

1 TB-os laptop HDD-t klónoznék 256-os SSD-re. Hely lenne de van egy recovery partíc aminek 1024MB a mérete de sehogy sem akarja klónozni. Azt írja hogy insufficient space. Ha csak ezt az egy partíciót másolom akkor sem engedi. Mi lehet a gond?

(#854) King Unique válasza tototos (#853) üzenetére


King Unique
titán

Az ilyen kérdéseket nem feltétlen egy ilyen inaktívvá vált blogtopikban kellene feltenni, vannak erre alkalmasabb és aktívabb topikok is, lásd pl. SSD téma, OS topikja, stb. Ahol pl. az előbbinél nem olyan régen el lett magyarázva hogyan kellene W10-et klónozni, mi van akkor ha eltérő a forrás- és a célmeghajtó kapacitása, stb.

Screenshotokat nem mellékeltél a Windows lemezkezelőről, klónozóprogramról stb., de ha a forrásmeghajtó kapacitása, az azon lévő Windows rendszerpartíció (C) mérete nagyobb a célmeghajtó kapacitásánál, akkor a klónozás előtt értelemszerűen zsugorítani kellene hogy ráférjen az SSD-re. + A WinRE partíciót drag & drop módon is oda lehet húzni a célmeghajtóra a klónozásnál és akkor a forráslemeznél az eltérő kezdőpozíció sem probléma. Másik opció megfelelő tárolókapacitású (≥ forrásmeghajtó kapacitása) célmeghajtót használni és akkor nincsen ilyen probléma, nem kell az előbbivel vesződni. :))

[ Szerkesztve ]

(#855) hege8888


hege8888
aktív tag

Bocs, ha amatőr a kérdés, de csak alkalmi hdd klónozó vagyok., és eddig elvoltam az AOMEI cuccaival. Viszont jól jönne az, ha a mentett HDD-imaget utólag lehetne mountolni, olvasni-írni...
A Macrium-ot még nem próbáltam, azzal ezt megtudom tenni? Vagy mit használjak?

https://logout.hu/cikk/retro_kk/teljes.html

(#856) Glaz-dozfhut válasza hege8888 (#855) üzenetére


Glaz-dozfhut
őstag

A Macrium részét nem tudom megválaszolni, viszont az Acronis True Image programja képes mount-ra. Meg ami a legszimaptikusabb benne számomra, hogy elterő hardverkörnyezetben is helyreállít. Pl. laptopról asztali gépre a képfájlt.

- Glaz-doz-fhut -

(#857) hege8888 válasza Glaz-dozfhut (#856) üzenetére


hege8888
aktív tag

Köszi, kipróbálom.. el akartam kerülni a 3-4 program fel-le install, stb..
És ennek a mountolt imagét esetleg lehet használni VMWare-ban?

https://logout.hu/cikk/retro_kk/teljes.html

(#858) Glaz-dozfhut válasza hege8888 (#857) üzenetére


Glaz-dozfhut
őstag

Azzal a konkrét programmal nem használtam, de Virtualbox alatt működött. Magában a mentő programban benne van az opció, mint "konvertálás virtuális képfájlá".

- Glaz-doz-fhut -

(#859) ityam


ityam
senior tag

Sziasztok.
Macrium freevel on the fly megoldható a problémám?
Anno volt egy 128 as SSDn rendszer. Le lett 1-1ben klónozva egy 240 es SSDre(Külső hardveres klónozóval nem programmal). Sajna az eredeti 128 as SSDn volt a C: meghajtó után is egy rejtett partíció(nem csak előtte a 100MBos). Ennek a partíciónak a célját hirtelen nem tudom, de meg lehet oldani Macriummal hogy ez a partíció a 240 es SSD cégén legyen és így meg tudjam növelni a C:\ meghajtót?
Így hogy van egy köztes rejtett partíció így nem tudom sajna megtenni. Jelenleg D meghajtónak el van nevezve a plusz tárhely amin van adat is, de a C:\ meghajtót kéne megnövelni mindenképp nekem.
Az aktuális wint futtatva meg tudja ezt csinálni a Macrium?
D: meghajtóról adatokat ideiglenesen le tudom másolni, majd a növelt tárterületre utólag visszamásolom ha ez szükséges.

(#860) Visormail


Visormail
addikt

Vége az ingyenességének :O

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#861) Visormail válasza Visormail (#860) üzenetére


Visormail
addikt

Mármint a tesztgyőztes Macrium Reflectről írtam.

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#862) Glaz-dozfhut válasza Visormail (#861) üzenetére


Glaz-dozfhut
őstag

Ja. Teljes kivaszás. Épp néztem én is. Lassan okafogyott lesz úgyis a hetes megszűnésével.
Viszont pont van egy gondom. Inkább érdekesség mert nem hiszem, hogy meg lehet válaszolni. Anyámnak új laptopja van. Egy win 7 startert használt, amit le is mentettem, hogy a levelezése megmaradjon, meg ami kellhet. Acronissal mentettem szokásomhoz híven. Lényeg, hogy nem tudom másolni a több gigás mentéseket, mert hibát ír a fájlra. Próbáltam egy saját kisebb méretű mentést mozgatni és pár gigabyte után eldobja, hogy nem olvasható. Sata eszközök között. Az új gépen tiszta telepítés lesz. A programverzió 2016-os, de nincs jelentősége, mert csak másolnám egyelőre.

- Glaz-doz-fhut -

(#863) Visormail válasza Glaz-dozfhut (#862) üzenetére


Visormail
addikt

A klónozás nem lesz okafogyott, a többi rendszernél is ugyanannyira van szükség rá.

A meghajtó amin van a mentés fájl rendben van (hd sentinel)? A fájlrendszerén nincs hiba?

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#864) Glaz-dozfhut válasza Visormail (#863) üzenetére


Glaz-dozfhut
őstag

Másnapi próbálkozás után sikerült valahogy. A forrás meghajtón ezelőtt nem érzékeltem egyéb hibát. Viszonylag új ssd-ről van szó, azt vettem legutoljára. Volt aznap egy windows frissítés, már ha van jelentősége. Direkt csináltam egy plusz újraindítást, de a késői órák miatt ráhagytam.
De, hogy a témához is szóljak; megint nagyon hasznosnak bizonyult az Acronis programja. Persze telepíteni kell hozzá a gépre a teljes funkcióhoz, de remekül működik a "mount" image. Ki lehet nyálazni a régi telepítésből a program beállításokat, dokumentumokat. És amit már írtam feljebb; virtuális gépen futtatni a mentést.
A témaindító címre is utaltam.
Köszönöm a választ!

- Glaz-doz-fhut -

(#865) sz.j válasza Visormail (#860) üzenetére


sz.j
nagyúr

Sajnos úgy nézz ki, hogy vége lesz a free verziónak .., én itt olvastam először róla.

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#866) 7Sony7


7Sony7
addikt

Srácok, szerettem volna klónozni, le akartam tölteni a Macrium Reflect-et, de hibát ír. Közben olvasom itt, hogy fizetős lesz, lehet az a baj.
Próbáltam a Rescuezilla-t, de nem bírok bootolni vele.
Van valami más progi, amit ajánlotok?

-

(#868) 7Sony7 válasza dugo_ (#867) üzenetére


7Sony7
addikt

:R

-

(#869) Visormail válasza 7Sony7 (#866) üzenetére


Visormail
addikt

Azért tennék még egy próbát a letöltéssel, mert én most írtam be a honlapján az email címemet és a kiküldött linkről le tudtam szedni, úgyhogy nálad volt a hiba, nincs letiltva.

Én ezekkel is meg voltam elégedve régebben amikor próbálgattam őket [To-do backup free] , [Paragon Backup & Recovery Free Edition] , [AOMEI Backupper Standard Free]

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#870) Pferi válasza Visormail (#869) üzenetére


Pferi
senior tag

Én is az Aomei Backupper-el klónoztam most két rendszert is két különböző gépet Windows 10 alatt, mindkét gép tökéletesen működik azóta is.
Ez alapján csináltam:
[link]

Gigabyte B650M DS3H ; Amd Ryzen 7 7800X3D; CoolerMaster ML 120 Lite ; 2x16 Gbyte Kingston DDR5 6000MHz; Asrock 6900XT OC Formula; 2 Hdd 2 db SSD ; FD ION + 2 Platinum 860W; CoolerMaster HAF XB ház

(#871) 7Sony7 válasza Visormail (#869) üzenetére


7Sony7
addikt

Nem tudom mi volt a hiba. Letöltött valamit, ami aztán indítaná a program letöltését, és ott akadt el.
Kipróbáltam viszont a rescuezillát, de rájöttem hogy nem tudom mi van, ugyanis megcsináltam az usb-t, de be sem bootolt a gép. Valószínű nálam nem stimmel valami, de mivel semmit nem írt ki, csak villogott a prompt, így végül csináltam egy sima win telepítést dvd-ről.

De legközelebb lehet megpróbálom megint. Tiszta szívás újra belakni egy gépet.

Pferi: köszi, megnézem a videót.

[ Szerkesztve ]

-

(#872) Visormail válasza 7Sony7 (#871) üzenetére


Visormail
addikt

Nekem az a része is működik, a kis progi letölti a telepítőt.

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#873) 7Sony7 válasza Visormail (#872) üzenetére


7Sony7
addikt

Jó hogy leírtad, mert megint megpróbáltam, és most elsőre működik. A múltkor pedig próbáltam többször is. Nem baj, még megvan a klónozandó winyó, kipróbálom.

-

(#874) Visormail


Visormail
addikt

Most nézegetem én is a Veeam free-t. Ennek a recovery media-ja csak visszaállítást tud. Menteni (klónozni) csak a telepített programja tud.

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#875) Krystal_s


Krystal_s
addikt

Más is tapasztalt már olyat, hogy a WinPE Macrium Reflect nem látja a külső lemezt az egyik rack-ben, de egy másik rack-ben látja?
3 különböző gépen néztem, több USB3 portban.
Ezeket próbáltam legutóbb.
Macrium Rescue Media 8.1.7401 [PE10, x64]
Macrium Rescue Media 8.0.6392 [PE10, x64]
Macrium Rescue Media 8.0.6353 [x64]

Amit nem lát, az egy EWENT EW7044 2,5" SATA USB 3.1 külső házban lévő hdd.
Macrium alatt a WinPe parancssorban (diskpart, list vol) és a fájlkezelőben sem látja, valamint a meghajtólista frissítése után sem.
Egy régi USB 2 Coolink házban meg simán látszódik a lemez.

[ Szerkesztve ]

(#876) Krystal_s válasza Krystal_s (#875) üzenetére


Krystal_s
addikt

Közben rájöttem, hogy a Macriummal van gond.
Kipróbáltam egy régebbi verzióval, ami nem WinPE-s.
Macrium Rescue Media 8.0.6353 [x64]
Na ez már simán látja az USB3 külső eszközt, DE nem látja a gépben lévő SSD-t. (M.2 NVMe) Ez akkor dirve probléma lesz, csak nem tudom honnan tudnám a legújabb ISO-t letölteni, ha nem szeretném telepíteni a Macriumot, így elkészíteni sem.
Utóbbi időben én is a neszetools-ról szoktam leszedni, de most az nem jó.

(#877) 7Sony7


7Sony7
addikt

Srácok, Macrium 8-al csináltam egy Win 7 64 klónozást Hdd -ről Ssd-re. Pár óra alatt megcsinálta, viszont nem indul el. Mit lehet itt elrontani?

-

(#878) 7Sony7


7Sony7
addikt

Srácok, megcsinaltam a klónozast megint, most elsőre működik.
Viszont mivel hdd ről ment a rendszer (Win7 64) Ssd-re, nem tudom kell-e valamit átállítani a Windowsban így az ssd miatt? Olvastam valami alginálásról, de a macrium nem kínálta fel, mint lehetőséget, nem tudom számít-e?

-

(#879) sz.j válasza 7Sony7 (#878) üzenetére


sz.j
nagyúr

Ha esetleg még mindig érdekel az alignálás, akkor ide kattintva látható, hogy hol található.

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#880) yanna


yanna
őstag

Szia Mindenki!
Egy elméleti kérdés:
Adott 1 gép per/pill 2db SSD-vel. Első SSD-n 3 partíció (C,D,E), 1 rendszer, 1 a programoknak, 1 pedig adatoknak. A második SSD-n (F) 1-2 program.
Ha bekerülne egy 3. SSD, és erre klónoznám a C rendszerpartíciót, és erről bootolna a rendszer, futtathatók lennének a D és F meghajtón lévő programok?

(#881) Glaz-dozfhut válasza yanna (#880) üzenetére


Glaz-dozfhut
őstag

Elég valószínű, mivel a betűjelük, azaz az elérési út nem változik. Ez a klónozás lényege. E nélkül nem sokat érne. Annak idején mikor sata ssd-ről m2-re váltottam semmi gondom nem volt, legalább 4 működő merevlemez/ssd mellett. Pedig jellemzően nem a rendszerlemezre telepítek.

- Glaz-doz-fhut -

(#882) yanna válasza Glaz-dozfhut (#881) üzenetére


yanna
őstag

Köszi a megerősítést!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.