Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) movax válasza tDr1v3r (#50) üzenetére


movax
őstag

Persze, nem azért mondom, én például szinte nem is látom a kinézetet, ha működik (ráadásul úgy, ahogy akarom), felőlem lehet bármilyen.

(#52) tDr1v3r válasza movax (#51) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Na ez a masik. Ha kellemesen nez ki, megszokom es jobban tudok fokuszalni a tartalomra - onnet kezdve meg mar ugyse latom a feluletet.

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#53) bunfi válasza Farkas82 (#44) üzenetére


bunfi
őstag

Igen, csak ott nehéz elintézni annyival a beteg halálát, hogy rosszul fogod vagy a frissítéssel elrejtik a akkumulátoridőt....

János először lőtt oszt már kérdeznie se kellett

(#54) jeff_lynn válasza bunfi (#41) üzenetére


jeff_lynn
csendes tag

Nincs olyan dolog hogy luxusprofit. Ezt valamelyik idióta politikus dobta be a köztudatba, de ez mégiscsak egy szakmai oldal, hanyagoljuk már ezeket a zagyvaságokat. A szó amit keresel a extraprofit, amivel semmi gond nincs, mindig van olyan terület, ahol többet lehet keresni az átlagosnál.

(#55) leviske


leviske
veterán

Sokkal, de sokkal többször kéne elemzéseket írnod. Remekül fogalmazol és vezeted le a gondolatmeneted.

A témához hozzászólva a helyzet szerintem arra vezethető vissza, hogy a két vezér egészen más elvárásokkal a nyakában ült be a kormány mögé. Nadella azzal a céllal került Ballmer helyére, hogy megmentse a Microsoft-ot és határolódjon el attól az arrogáns piacpolitikától, amit az azt megelőző ~6 évben folytatott a cég. Cook viszont azt a feladatot kapta, hogy helyettesítse Jobs lényét, ami - lássuk be - lehetetlen.

Jobs remekül fenntartotta az innováció illúzióját és türelmesen kivárt egy-egy technológia gyerekcipőből való kilépéséig. Erre pedig bőven volt ideje, hiszen mindenki azt várta tőle, hogy önmaga legyen. Cook egészen más helyzetben van.

(#56) bunfi válasza jeff_lynn (#54) üzenetére


bunfi
őstag

Köszönöm az eszmefuttatást, szándékosan használtam ezt a szót.

[ Szerkesztve ]

János először lőtt oszt már kérdeznie se kellett

(#57) BoB válasza tDr1v3r (#42) üzenetére


BoB
veterán

"unix mint zart rendszer... jajj, remelem lesz meg lejjebb hulyesegben"

Kifejhetnéd mi is tulajdonképpen a hülyeség ebben. Ő konkrétan a macos-ről beszélt, aminek a nagy része zárt (a kernel nyílt).

De ha már unix. A régiek zártak voltak, ezért kezdett bele Stallman a GNU-ba.

HP-UX is unix, mégis zárt.

[ Szerkesztve ]

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#58) r4z válasza BoB (#57) üzenetére


r4z
nagyúr

Mar csak azert is vicces, mert a Windows is zart. Az elso hsz valoszinuleg olyan zartsagra utalt, amilyen az iOS is (nem a forrasra, hanem maga a rendszer korlatozottsagara), de mar a szervizhatterrol is egyertelmu volt, hogy a hozzaszolo legfeljebb csak hallott a Macrol.

[ Szerkesztve ]

Into the void, into the emptiness, into the place beyond form

(#59) Pikkolo^^ válasza buvartacsko (#26) üzenetére


Pikkolo^^
addikt

Nekem nem hiányzik és van droidos telefonom, na meg persze WP :).

(#34) cami][us: az a gagyi korong nagyon sokmindenre praktikus annak aki ért hozzá [link]

Szépen megírt vélemény/meglátás. Jövőre meglátjuk mivel rukkolnak elő, lesz-e érdemi újítás vagy ismét csak rohannak a többiek után.

(#60) tDr1v3r válasza BoB (#57) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Az elso hsz-ben levo uriember szerintem azt se erti hogy a kulonbozo ingyenes linux disztrok miert nyitottak, ugyhogy felesleges ebbe az iranyba terelni ezt.

A zartsag alatt amugy valszeg iOS-szintu zartsagra gondolt, na ez viszont nem igaz a macOS-re, Terminallal ott nyulok bele a lelkivilagaba ahol akarok. Mar ha a SIP-et kiiktatom, persze...

Izig-verig UNIX az egesz, pont ezert imadjak sokan.

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#61) Gergosz2 válasza buvartacsko (#45) üzenetére


Gergosz2
veterán

Ár/érték arányban szerintem szarabbat kapni sem lehet.

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#62) cami][us válasza Pikkolo^^ (#59) üzenetére


cami][us
senior tag

1:28 nagyon égő. :N

(#63) joey04


joey04
titán

Igen, a mac le van szarva és csak az iphone-ra figyel a cég. Ez veszélyes.

(#64) holyseat


holyseat
csendes tag

Visszatalalos

(#65) K0vasz válasza Egon (#11) üzenetére


K0vasz
aktív tag

szerintem ez annyira nem probléma, a google-cuccok gyk. mind felhő alapúak, így amit elérsz szolgáltatást telefonon, az mind ugyanúgy elérhető egy tetszőleges asztali gépről is, böngészőből (play music, video, névjegyek szinkronizálása, telefon remote zárolása stb. stb.)

(#66) K0vasz válasza tDr1v3r (#42) üzenetére


K0vasz
aktív tag

tehát nem működik rendesen a géped/rendszered, de nem váltasz, mert csúnya win10 tálcája/ikonjai/stb... hát, te tudod xD (szerk.: eleinte amúgy én is ótvarnak találtam a promóképeken/screnshotokon, de élőbe valahogy egyáltalán nem olyan gáz, mint a képeken...)

[ Szerkesztve ]

(#67) Raysen623


Raysen623
addikt

3G óta iPhone tulaj vagyok, de idén betelt a pohár nálam is. Az új telók kurva drágák és az őket hajtó iOS 10 egy rakás szar a korábbi verziókhoz képest (win10-el használom a mostanit is és e téren nincs gond). A Mac laptop vonal fejlesztési iránya sem tetszik, mert nem arra megy amire egy felhasználónak ténylegesen szüksége lenne.
Szóval mivel mobil csere előtt állok, ezért valószínűleg droidos telóm lesz életemben először egy samu s7 edzs személyében. Osztán 3 év múlva meglátjuk megrázza e magát az eplű.

[ Szerkesztve ]

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#68) Silenzio válasza tDr1v3r (#42) üzenetére


Silenzio
addikt

Meg kell skinezni a Windowst, és meg vannak oldva a problémáid.

Sejtettem, hogy a hsz-ek többsége Microsoft-Apple sárdobálásba torkollik, de alulmúltátok az elképzeléseim. Az Apple úgy jár, mint pár éve a Samsung. Elkényelmesedett, lazít a gyeplőn, a konkurencia meg könyörtelenül nyomul előre. Ez nem meglepő, nem vérlázító, nem igazságtalan, ez piaci tény. Tőke van hozzá, hogy összekapják magukat, csak ahhoz bátorság kell, meg frissíteni a munkaállományt.

https://pte3d.hu - 3D nyomtatás, 3D szkennelés, anyagvizsgálat, VR

(#69) tuki2200 válasza #Chris (#9) üzenetére


tuki2200
senior tag

Az első mondatodnal majdnem agyvérzést kaptam, használtad te ezt a Sierra nevű borzadajt esetleg Facebookon kívül másra? Több mint 10eve Mac-et használok, de nekem is eljött a csere ideje az általad említett MacBook 1000$-rol kezdődik szinte használhatatlan os-el meg rengeteg kompromisszummal ,gyenge teljesítménnyel,atalakitosdival(egy hordozható gép amit csak honom alá kene fogjak és rohanni a másik irodába vagy akárhová most nezegesse az ember h melyik alakítot hova dugja) vagy adok 200$-ral többet ami ennél az árnál mar nem difi és van egy kompromisszum nélküli Surfacem....

[ Szerkesztve ]

(#70) NandorHUN


NandorHUN
addikt

Apple és iPhone-os bevételmegoszlásokat mindig ferde szemmel nézem, tekintve, hogy mennyire túl vannak árazva a készülékek.

[ Szerkesztve ]

www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

(#71) cami][us válasza NandorHUN (#70) üzenetére


cami][us
senior tag

Cserébe jól tartja az árát és évekig tuti jön rá frissítés.

(#72) buvartacsko válasza Raysen623 (#67) üzenetére


buvartacsko
addikt

Semmi baj az iOS10-el.

(#73) Jaded


Jaded
senior tag

Én pont az ellenkezőjére készülök: Win10->Mac. A hideg kiráz a Win10-től, pedig telefonon is használtam. Sokáig védtem, aztán ahogy egyre több új funkció és "innováció" került a repertoárba, úgy lett egyre sz@rabb a mobil OS, majd az asztali is. Az utóbbi években azt vallottam, hogy amit meg tudok oldani a Windows beépített appjaival, arra nem keresek 3rd party alkalmazást (pl ismerősi körben még mindig isten a Total Commander, szerintem meg ugyanazt megoldom a File Explorerrel ami ugye eredetileg a Windows része, vagy Films & TV pl VLC helyett,stb). De ha már egy filmet nem tudok megnézni hiba nélkül, nem indul el a rendszer úgy, hogy ne állítaná el a felbontást, a hülye frissítéseiről nem is beszélve, vagy hogy egy Cortana vagy Start menü képtelen bugmentesen elindulni, akkor nincs miről beszélni.
Pedig a Cortana nagyon jó cucc lenne, de az külön vicc hogy egy androidos telefon és pc közt jobban működik, mint a házon belüli rendszerrel.
Nem védem se az iOS-t se a mac-et, behatóbban nem is ismerem (egyelőre csak egy iPadem van), de láttam már pár iPhone-t és mac-et is működés közben,ismerősi körben is van és nem őszülnek meg a sok marhaság miatt.
Telefonon imádtam a WP-t, szerintem nagyon jópofa és ötletes megoldás a csempe, de ha egyszerűen töketlenek hozzá, akkor kénytelen vagyok váltani.
Legalább az iOS azt csinálja,amit szeretnék. Persze ez sem hibátlan.

Renault Megane IV Limited

(#74) NandorHUN válasza cami][us (#71) üzenetére


NandorHUN
addikt

Flagship Android telókra is évekig jön frissítés, ráadásul ROM-olni is tudsz rajta, így a frissítések vagy új ROM nem lassítja a rendszert, mint az iPhone-os update.
Ár tartása meg elég relatív, ha érted ezalatt, hogy a túlárazott terméknek a használt piaci értéke is túl lesz árazva. (Egyébként meg ha ez igaz is lenne, ez egy nagy pozitívumot jelenteni az android javára annak aki használt piacon vásárol).

[ Szerkesztve ]

www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

(#75) joey04 válasza Silenzio (#68) üzenetére


joey04
titán

Szerintem is szar a mostani irány, de azt nem mondanám, hogy elkényelmesedtek. Ahogy írták, rengeteg pénz megy el K+F-re, csak jelenleg sajnos még nem látunk belőle semmit.

(#76) cami][us válasza NandorHUN (#74) üzenetére


cami][us
senior tag

Főzött rom, mint support... Hol van most a ciánmod? ;]

(#77) nemlehet válasza cami][us (#71) üzenetére


nemlehet
őstag

Mert mindenki befektetésként tekint a telefonjára és hetekig alkudozik 3 évvel később eladáskor, hogy még egy kissfröccs kijöjjön abból amit érte kap. Jah nem...

Az emberek 90%-a vagy kivágja a francba, mert szar az aksi, karcos, jó eséllyel be is van repedve/horpadva, ki vannak kopva a csatlakozók stb, vagy odaadja valakinek a családban ingyen vagy gombokért.

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#78) buvartacsko válasza nemlehet (#77) üzenetére


buvartacsko
addikt

Biztos azert adtam el egy 3 éves teljesen új állapotban levő i5-t (függő 16GB) 60 ezer forintért 0 perc hirdetéssel. :) (azóta is tökéletesen működik) barátnőm ugyanilyen korú nexus 4-ét mar akkor sem lehetett volna eladni 20 ezer forintnál többért, biztosan igazad van.

[ Szerkesztve ]

(#79) Gergosz2 válasza buvartacsko (#78) üzenetére


Gergosz2
veterán

Azért az tedd hozzá, hogy a 16 GB-os i5s unlocked nyitóára 850$ volt, míg a Nexust 350$-ért adták. Ehhez azért nagyjából igazodnak a függő készülékek árai is. S

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#80) buvartacsko válasza Gergosz2 (#79) üzenetére


buvartacsko
addikt

Szó sem volt 5s-rol, direkt írtam iPhone 5-öt. Én itthon 180ert vettem szolgáltatótól, a nexus 4 meg 160 volt újonnan itthon.

(#81) tDr1v3r válasza K0vasz (#66) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Nekem meg eloben is annyira gaz. Asztalin az van (mondjuk az is csak az eladas miatt), apam notijan is, Parallelsbe is felhuztam - de nem az esetem, oszinten mondom. Nem mondom hogy alapvetoleg rossz lenne a rendszer mert nem az (foleg majd a Creators update utan), de a design marhara fejfogos reszemrol. Ha megcsinalnak esztetikusra akkor mindenkepp valtanek, mert tudom hogy ott max a driverek miatt szivnek csak, a tobbire meg lenne megoldas.

A frissitest holnap fogom megcsinalni a Sierran (jozanodastol fugg igazabol), az akkuido kiirasara van tobbfele workaround, szoval azt le is fogom tudni (a lementos-visszacserelos modszerrel, tehat berhelek egy keveset a rendszerben). Csak ez azert marhara meredek, nem vagyok hozzaszokva... de remelhetoleg megoldja a problemamat a frissites. Ha nem, megyek vissza El Capitan-ra.

Amugy felreertesz, nekem ez az egyetlen problemam a rendszerrel jelenleg, masoknal pl. megfelezodott az akkuido vagy a wifi teljesitmenye romlott... en nem tartozok azok koze szerencsere, csak az a helyzet hogy nem is szeretnek es ezert gondolkodok a valtason. Meg oszinten szolva sokkal tobbet latok az MS mostani hozzaallasaban, mint almaeknal... csak lennenek kicsit igenyesebbek, na.

(#68) Silenzio: Az a baj, hogy a Modern-re epulo appokat nem lehet skinezni, ezekkel meg akarva-akaratlanul ossze fogok futni. Win8 betas skint is tudnek hasznalni Aeroval, tudom, csak az is a win32-es spektrumot fedne le... meg hat az Aero amugy se tul flat, elutne az egesztol. Jo minimalistat meg meg nem talaltam eddig Deviantarton.

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#82) Gergosz2 válasza buvartacsko (#80) üzenetére


Gergosz2
veterán

az eredeti kommentedben i5s-t írtál. :)

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#83) King Unique válasza K0vasz (#66) üzenetére


King Unique
titán

Érdekes módon sokan elvannak vele, ahogyan más Windowsok, vagy egy réteg a Linuxok asztali felületével is. Ráadásul utóbbiaknál aztán bőven van választék. Szóval ez a nincs megfelelő esztétikus alternatíva azért kicsit túlzás... Illetve almás vonalon a flat dizájn megint nem nyerte el mindenki tetszését. Továbbá szvsz a klasszikus asztali elrendezés inkább kézre állóbb.

Aztán az megint érdekes dolog, mikor pl. itt a fórumon is azt olvasni, hogy egyre többen tesznek a gépre, vagy futtatnak külső meghajtóról Windowst is. :) Az ellenkezője viszont már kevésbé jellemző, max. a vállalkozóbb szellemű userek kísérleteznek vele.

[ Szerkesztve ]

(#84) MineFox54 válasza buvartacsko (#26) üzenetére


MineFox54
őstag

Most már Androidon sem szükségszerű ez. Annyi a különbség hogy itt van lehetőséged rá. Mióta megvan ez a telóm, csak rootoltam. Azt is olyan funkciókért amit máshogy nem lehet elérni. Annyi a különbség, hogy míg iPhone-m volt, addig egyáltalán nem volt rá lehetőség :C

(#85) Magnat


Magnat
veterán

Attól van statisztika, h a Mac gépeken a userek hány százaléka használ Windowst? Csak mert ha a Desktop OS market share adatokat nézem (feltételezve, h aki Macet használ, az MacOS-sel használja), akkor a Macnek gyakorlatilag már most is marginális a részesedése:

[link]

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#86) tDr1v3r válasza MineFox54 (#84) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Ja, lehetoseg, mar persze ha a gyarto nem epitett be ellene vedelmet...

(#83) King Unique: A Linux nekem nem alternativa az Adobe szoftverei miatt, pedig amugy imadnek osszelegozni egy Arch-ot.

Az meg hadd' ne nyugtasson mar engem hogy sokan elvannak vele... orulok ha sok embernek tetszik a rendszer es elegedettek vele, de ettol nekem meg nem fog bejonni. Nem a divat alapjan hasznalok dolgokat, hanem a preferenciaim szerint.

[ Szerkesztve ]

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#87) MineFox54 válasza tDr1v3r (#86) üzenetére


MineFox54
őstag

Normális gyártónál meg van a lehetőséged arra hogy kiiktasd a védelmet ;)

(#88) ONEFREE válasza buvartacsko (#78) üzenetére


ONEFREE
aktív tag

Szeretem olvasni a hozzászólásaid egy -egy témához. Kivétel nélkül mosolyt csalsz az arcomra még rossz hangulatomban is ...Köszi! Bár szeretném megjegyezni ,hogy ritkán olvasni vagy látni ilyen "vér fan " felhasználót mint te. Tényleg tud valamit az Apple.. 😉 Agyat mosni! 😂😂😂

(#89) #Chris válasza tuki2200 (#69) üzenetére


#Chris
tag

~30 db mac-et üzemeltetek, 1-et meg használok. Attól, hogy nem értesz hozzá még nem a rendszer rossz...

Az átalakítgatós témáról meg annyit, hogy bármikor bármilyen meeting-re megyek/megyünk, akkor is kell átalakító bármilyen laptophoz, mert szinte biztos, hogy pont nem olyan csatlakozó van a projektoron/tv-n, mint ami a gépen. Ritkán sikerül pont eltalálni... Akkor most nem mind1, hogy hdmi-displayport, hdmi-vga... stb kombók helyett van 4 db (usb-c - [vga | dvi | hdmi | display] ) nálad, ami mindent lefed?

(#90) bunfi válasza #Chris (#89) üzenetére


bunfi
őstag

Feltéve, hogy az eredeti Apple által forgalmazottat veszed, mert ellenben lehetnek "kompatibilitási" problémák.

János először lőtt oszt már kérdeznie se kellett

(#91) janeszgol


janeszgol
félisten

Ez egy klassz írás. Igen a MacBookkal hatalmas pofont osztottak maguknak. És bizony ha az emberfia lecseréli a fél millás eszközt, a (mellette olcsóphone.nak tűnő) telefont könnyebben cserélik.

(#92) joey04 válasza janeszgol (#91) üzenetére


joey04
titán

Nem értek egyet. Inkább az iphone által váltanak az emberek macre, nem pedig a mac miatt vesznk iphone-t. A mac piaci részesedése eleve alacsony, abból meglepően sokan használnak androidos telefont és persze nem törvényszerű, hogy aki leváltja a macet ÉS iphone tulaj, az a telefont is váltani fogja. Nem ez itt a veszély az apple számára.

(#93) Dr. Akula válasza #Chris (#89) üzenetére


Dr. Akula
félisten

Hja, aki homeuser géppel érkezik tárgyalásra...

(#94) buvartacsko válasza Gergosz2 (#82) üzenetére


buvartacsko
addikt

Ne ezen veszünk össze de nem azt írtam, nem azért szerkesztettem. :)

(#95) Hallosz


Hallosz
senior tag

A folyamat alapján, azt gondolom, hogy ugyan az történik most az almánál, Mcbook fronton, mint az ME-nél a mobil szegmensben. Az MS kifarolt a mobilból és bele erősített az hordozható és asztali gépekbe. Az alma pont ezt csinálja, csak fordítva. :U

Mert lakni, muszáj.

(#96) aprokaroka87 válasza Jaded (#73) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

" Legalább az iOS azt csinálja,amit szeretnék."

Szerintem inkább azt amit leprogramoztak benne,mint lehetőség.

Sok minden ott is 0 vagy 1 állapotot takar,nincs -1 vagy 2 állapot.

Vagy van hogy csak 1 állapota van

[ Szerkesztve ]

(#97) tDr1v3r válasza #Chris (#89) üzenetére


tDr1v3r
veterán

"Attól, hogy nem értesz hozzá még nem a rendszer rossz..."

lol

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#98) janeszgol válasza Runner_fxr (#10) üzenetére


janeszgol
félisten

Amiket leírtál, azt egy Voda Smart 3 Mini sem produkálta. Egyértelműen gyártási hiba. Az s telefonoknál javították az anyagminőséget. Állítólag a legtöbb 6 és 6 Plus ilyen. A kísérletezés néha balul sül el. (Lásd Note 7.)

Hallosz, de az ember azt várja, hogy egyesül a kettő, erre megint szétszedik? Nem hiszem, hogy az Apple így hagyné a Macbookot, az MS meg lemondana a telefonokról. Egyik sem okozott kijavíthatatlan gondot. Idő és kiderül.

[ Szerkesztve ]

(#99) Decske válasza Hallosz (#95) üzenetére


Decske
aktív tag

Azért ez nem feltétlenül igaz. MS-éknél az OEM-ek sírása miatt hagytak fel a Lumiák gyártásával. Illetve ha tényleg megérkezik RS2-vel vagy RS3-al az asztali x86-os alkalmazások ARM hardveren való futtatásának a lehetősége (amit már demóztak) akkor egy nagy dobással az MS is vissza fog térni a mobilszegmensbe. Almánál a Mac vonalnak nincs nagyon jövőképe, MS-nél van a mobil szegmensnek. Amúgy Win 10 gyönyörűen összedolgozik asztalin, tableten és mobilon, az egész ökoszisztéma nagyon jól ki van gondolva, a hibák ellenére.

Samsung Galaxy Z Fold 3, Asus Zephyrus G14 (2020)

(#100) leviske válasza Hallosz (#95) üzenetére


leviske
veterán

Ez nem túl logikus. A MS nem hagyott el potenciális felhasználóbázist, hiszen azt a 2,5%-os max részesedését is elképesztő reklám/promóció költségekkel érték el. Ezzel szemben az Apple hasonló helyzetben van a notebook piaci részesedést tekintve, mint a mobilpiacon.

Attól, hogy az olcsóbb iPhone-okat viszik, mint a szemetet, nem jelenti, hogy a Mac üzletáguk nem sikeres.

(#101) Crafter32


Crafter32
őstag

Nagyon tetszett az összefoglaló, szép írás.

(#102) NandorHUN válasza cami][us (#76) üzenetére


NandorHUN
addikt

Van rendes support is készülékekre nyilván. De szerintem egy nagy pozitívum android javára, hogy ilyen sokáig jönnek a főzött ROMok és eséllyel aztán is jön majd 1-2 ha már a támogatás egyszer lejárt.
Arról nem beszélve, hogy mindenki kiválaszthatja a neki megfelelőt.

iOS-en hol lesz ilyen? Ha jön a frissítés régi készülékre akkor imádkozhatsz, hogy ne lassítsa be a régi telót arra ösztönözve, hogy "dehát mé nem veszed meg az legújabb ájfónt, most jött ki csak 400 ezer".

Arról nem beszélve, hogy régebben egyedül összeszerelésben designben vert rá az iPhone Androidra, de ez HTC One óta pont fordítva van ( már ~ 3-4 éve? )

www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

(#103) Dave™


Dave™
nagyúr

Hardvert már jól tudnak tervezni és gyártatni (van 1-1 SP1 és SP2 itthon), csak sajnos szoftverben véreznek el. A UI/UX a béka feneke alatt van, elég a hiDPI kijelzők skálázására gondolni. Ezért sem Windows fut az enyéimen, hanem Ubuntu.

(#104) ONEFREE


ONEFREE
aktív tag

Szerintem mesés telefonokat gyárt az Apple. Annak ellenére mondom, hogy soha nem bírtam használni 2-3 napnál tovább. Külcsín, szoftver kiváló, de nem bírom a kötöttségeket ami a szoftverrel jár .A baj mikor valaki divatból és jampizni veszi. És van a másik oldal aki azért veszi mert rajta a lógó és tudja ha nem is egy "PC guru" tudja majd hasznalni és elégedett lesz a felhasználói élménnyel a hétköznapi használat során .Ez az én véleményem..

(#105) Jaded válasza aprokaroka87 (#96) üzenetére


Jaded
senior tag

Sikerült megérteni a lényeget.

Renault Megane IV Limited

(#106) tDr1v3r válasza Decske (#99) üzenetére


tDr1v3r
veterán

De mobilszegmensen belul hova fog visszaterni? A vallalati szegmensbe? Eddig se a rendszerrel volt baj, hanem az alkalmazaskinalattal...

Miert ne lenne jovokep a Mac-es vonalon? Atlagfelhasznalok igy is veszik a gepeket, evek ota nonek az eladasok, es a rendszer is a konzumerek igenyei szerint fejlodik. A pro szektornal van visszaeses egyedul, onnet valtanak tobben.

[ Szerkesztve ]

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#107) joey04 válasza tDr1v3r (#106) üzenetére


joey04
titán

Atlagfelhasznalok igy is veszik a gepeket, evek ota nonek az eladasok

(#108) Halkow. válasza joey04 (#107) üzenetére


Halkow.
senior tag

Pont, hogy csökkent az eladások száma összesítve 2016-ban a diagram szerint.

Szóval évről évre növekszik állítás megbukott.

(#109) UnA válasza Halkow. (#108) üzenetére


UnA
Korrektor

Ha darabszámra nem is, de százalékosan növekszik az eladott MacBookok száma, mert a laptop piac is csökken összességében. Találsz erről statisztikákat.

(#110) tDr1v3r válasza joey04 (#107) üzenetére


tDr1v3r
veterán

megyek tim melle sirni

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#111) kutor


kutor
csendes tag

A probléma nagyon egyszerű. Lássunk csak néhány innovációt a közelmúltból:

- Google: eddig a Hangoutsban lehetett szövegesen ÉS videón is beszélgetni, most két alkalmazás kell ugyanehhez. Juhéj. (Illetve még nem, mert nem állították le a Hangoutsot.)
- A Facebook fogta az alkalmazását és egyszerűen betiltotta az üzenetküldést, megint csak arra kötelezve a felhasználókat, hogy amit eddig egy helyen meg tudtak csinálni, ahhoz mostantól két dolog kelljen.
- Az Apple innovációja az iPhone-ban, hogy nem hozzárakott, hanem KIVETT belőle valamit (jack) és előadta, hogy ez igenis fejlődés.
- A MacBook innovációjaként egy TouchBart tudtak kipréselni magukból, ami egy érdekes feature és kétségtelenül sok szituációban hasznos lehet, de azért nem estünk hasra tőle.

Tudom, hogy ezek (az appok és a notebook) teljesen különböző témák, de a lényeg ugyanaz: vannak dolgok, amiken egyszerűen nincs már mit megújítani. Nem lehethová újítani azt, hogy szöveget küldök valakinek egy képernyőn, ahogy egy notebookot sem lehet a notebook definícióján (kijelző, touchpad, billentyűzet, kommunikáció -- wifi, bluetooth, NFC, portok stb.) kívül hová újítani -- ha ezt teszem, az már nem notebook. És ez nem akkora csoda.

DE mindenki ezt várja tőlük. Mindenki úgy ül be egy Apple bejelentésre, hogy most jól újradefiniálják majd nekünk a notebook fogalmát. De nincs már mit újradefiniálni rajta, ennyi, a notebook az notebook és kész. De ha csak ennyit nyújtanak, akkor mindenki csalódik, hogy jaj-jaj, nem volt forradalom. Pedig a lényeg pont az, hogy nem is kell. Csak csináljanak jó notebookot, olyat, ami hardverben, designban, akármiben többet nyújt, mint a többiek, és kész. Nem kell mindenáron meginnoválni mindent, mert abból az lesz, hogy jobb már nem lehet, ezért, hogy új legyen, rosszabb lesz, és abba beledumáljuk, hogy micsoda fejlődés.

Ez most nem csak az Apple-ra vonatkozik, hanem minden társaságra, akik elmebeteg ötletekkel szétbarmolják a jól működő dolgokat csak azért, hogy új legyen.

(#112) buvartacsko válasza kutor (#111) üzenetére


buvartacsko
addikt

Teljes mértékben egyetértek.

(#113) schawo válasza Magnat (#85) üzenetére


schawo
titán

Csak az OSX 10 és 11 együtt 3% fölött van. Az nem is rossz, akkor az összes verzió részesedése 4% körül van, levonva az asztali gépeket a notebookok között kb 10% körül lehet. Ez egy márkától nem rossz, nem tudom, hogy melyik márka mondhatja magáról, hogy a notebook piac 10%-a az övé. Túl sok nem lehet, talán a Lenovo. Szerintem még sosem volt ilyen magas a Mac világpiaci részesedése.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#114) joey04 válasza tDr1v3r (#110) üzenetére


joey04
titán

Az iphone-ból van lóvé, de attól még a mac eladásokra már nem igaz, hogy nőnének.

[ Szerkesztve ]

(#115) bbattila92 válasza buvartacsko (#26) üzenetére


bbattila92
csendes tag

Dehogy, sőt, kifejezetten ijesztő, hogy a fej- vagy fülhallgatórészlegek mellett nem egy referencia-dac és sok veszteségmentes 96khz-s mintavételezésű felvétel van, hanem... tükör. Tükör...

Valóban, ész kell ahhoz, hogy 50-60 ezer Ft-ot az ember fülesre okosan költsön el.

Az androidos (sőt, urambocsá', windows phone-os) készülékek nagy része (főleg a nagyobb gyártók gyermekei) alapbeállításban is teljesen használhatóak, rootolás vagy bootloader nyitás nélkül is. Persze ha van türelme az embernek (meg bátorsága), lehet vadászni valami érdekesebbet, talán gyorsabbat, használhatót. Sokáig ebben a lázban égtem magam is, mostanában egy teljesen gyári (sony) rendszert használok. Csak megvan az opció a bővítésre, változtatásra. Ha a világon csak kétféle androidos csúcsmodell lenne, a szoftverfejlesztők picit (khm) könnyebben tudnának teljesen gördülékeny szoftvereket, appokat írni.
Az alma mindig remek volt abban, hogy meglévő ötleteket tökélyre fejlesszen és eladjon sajátjaként. Elismerés is járt a munkájukért... Az első Apple termékek mindig egyedibbek, barátságosabbak, eladhatóbbak voltak, mint kortársaik, legyen szó akár okostelefonról (bár az első iPhone-t nehezen nevezném annak), személyi számítógépről vagy zenelejátszóról. Csorgott is a nyálam egy régi jó, hdd-s iPod (classic)-ra... amíg meg nem tudtam, milyen elmeháborodott rendszerrel lehet csak zenét imádkozni rá.
Az utóbbbi alma-termékek csak rohannak a trendek után, aminek nagy részét már mások szabják. Az olyan ötletek, mint a jack hiánya, csak lejjebb taszítják az amúgy is kopottas presztízst.

Több mint egy éve van olyan telefonom (ami amúgy 2014-ben jelent meg), amiben full HD kijelző van, vízálló, 4K videofelvételre képes, alap op. rendszerével teljesen gördülékenyen használható a mindennapokban, bővíthető a memóriája, valamit 3 GB ram lakik odabent. Ráadásul még jack csatlakozó is van rajta. Ja, és az akksi lazán bírja 2 napot. Igaz, hogy nem tudok arra hokizni otthon, hogy az én processzorom vezeti jelenleg a sereget AnTuTu teszt alatt... Igaz, nem is került 300000 forintba.

(#116) #82729984 válasza kutor (#111) üzenetére


#82729984
törölt tag

+1.

Azt még hozzátenném hogy ezt sok esetben azért csinálják, hogy aztán majd ezen(vagy hasonló) funkciók _visszatételét_ valami nagy királyságként lehessen előadni.

(#117) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

Hát igen, aki sokat markol, az keveset fog...

Mutogatni való hater díszpinty

(#118) hcl válasza buvartacsko (#15) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Úgy néz ki a dolog, hogy fotóscuccok, és egy sor egyéb esetén sokkal nagyobb oldalakon sem találsz ilyen jó teszteket. Pláne nem olyan, ahol pl. szétszedik a tápokat,stb :)
A PH rohadt jó.

@kutor : Szövegküldés megújítására azért lennének ötleteim, olyasmik, amik alapok voltakaz ICQ és MSN kliensekben... Ma nem igazán van olyan chatkliensem, ami azokat kiváltaná... :S

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#119) ceia


ceia
őstag

Ugyan, az Apple vásárlók jelentős része nem a készülék tudása, vagy az OS tudása miatt lép be a bűvkörbe, hanem az i betű és az alma logó miatt. A készülékek talán szépek, de a Windows 10 és a M$ logó azért nem ugyanaz a feeling :U Hozzáteszem, nekem sem kéne Apple, mert bár drága, mégis túl sok hiányossága van és az OS-ek sem olyan szépek, mint anno. Nekem iOS-ben a 6 tetszett, utána már nem annyira és MacOS-ben talán a Snow Leopard lehetett az utolsó.

[ Szerkesztve ]

        it's more fun to compute

(#120) Zsocz


Zsocz
csendes tag

Nem gondolnám , hogy sokan Windows-ra váltanának Mac-ről, az idei ellentmodásokkal teli Macbook Pro ellenére sem.
A user experience még mindig ég és föld MacOS és Windows között...

(#121) shiftac


shiftac
aktív tag

Jól összefoglalt cikk. Én személy szerint biztos, hogy nem vennék iPhone-t. Minek, amikor 60K-ért kapok egy Xiaomi Redmi 4 Prime-ot, ami tud annyit, sőt, van amiben többet is (pl. bővíthető tárhely, FM rádió, üzemidő, képernyő felbontása) mint egy iPhone 7. Ja és van rajta 3,5mm-es jack :D. Most is csak azért van Nexus 5X-em, mert a R4P megjelenése előtt vettem.

Xiaomi Mi 9 SE (LineageOS 21 - Android 14), Jabra Elite 3

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.