Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#947) panis


panis
újonc

Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni ehhez a tunerhez, mert nem boldogulok vele. Képet egyetlen egyszer sem sikerült előcsalnom vele, csak fekete, szürke, vagy zöld képernyőt. A zöld tetején időnként feltűnik egy színes sáv, de aztán ennyi. Hang többnyire nincs, csak nagy néha egy-egy pár tizedmásodperces valami.
Az Aliexpressen vettem, kaptam hozzá egy lemezt, ami az Astrometa oldalán található legújabb drivereket és a legújabb verziójú TVRPlayereket tartalmazza. A DVB-T-s részt nem tudom kipróbálni, mert a pici botantenna kevés a vételhez, viszont Digi előfizetésem van, így a kábelen ott a teljes műsor. Azért is vettem. Régebben, míg megvolt az asztali gépem, abban volt egy Terratec Cinergy kártya, amivel tudtam tv-t nézni, meg felvenni. Most egy i5-ös laptopom van, szerintem ez elég kell hogy legyen ehhez. Olvastam itt a fórumon, hogy van aki Raspberryvel használja.
Kipróbáltam több programot (DVBViewer, ProgDVB, SmartDVB, VLC, SchiboPVR), de mindegyikkel ugyanaz az eredmény. Van amelyik több csatornát talál, van amelyik a csatornák neveit is beazonosítja, van amelyiknél az EPG is működik, de kép és hang egyiknél sincs.
Egy jelosztó van a lakásban, ahol a nappali és a már említett régi Terratec-es működési hely irányába megy el a kábel. Kipróbáltam, hogy az osztó előtt csatlakozok rá, de úgy sincs semmi.
A gépemen van egy csomó codec. Többek között a legújabb ffmpg és lav is.
Pillanatnyilag nincs több ötletem. Azon kívül, hogy halott a kütyü. Olvastam, hogy fordult már ez elő másnál is. De még működés előtt?
Előre is kösz.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.