Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Atis707


Atis707
tag

Jó reggelt! :)
Kellemes teszt, de úgy is kipróbálhattad volna, ha leállítod/bekapcsolod a házat szellőztető ventilátorokat, vagy (kicsit kevesebb fesszel) passzívban mit tudnak a hűtők!

ui: Ci7 tuningot biztos nem bírna el, mivel föl se megy az 1366-ra :P

(#2) Kevinmaster


Kevinmaster
tag

Nekem is TX2-esem van, nekem abszolút bejött. Mondjuk nem vagyok egy tuning mászter, de néha ha szükséges, meghúzom, és a hűtő teszi a dolgát. Ha most kellene hűtőt vennem, megint ebből a családból választanék, lehet, hogy a TX3-ast... :K

(#3) BiP


BiP
nagyúr

Én 1-2 hónapja vettem TX3-ast. TX2-est akartam, meglepődve tapasztaltam, hogy már van TX3, és szinte csak olyan volt. Azóta sem bántam meg. Jó kis hűtő.

(#4) ProEvoFan válasza Atis707 (#1) üzenetére


ProEvoFan
nagyúr

A TX2 már 1.5éve teszi a dolgát az E8200 procimon, alap fordulaton, csendesen.
Majd ha lesz 4magos procim, akkor váltunk TX3-ra.
Ennyi pénzért ez a hűtő Best Buy:)

(#5) ThaBoss


ThaBoss
senior tag

Köszönjük a tesztet így korán reggel! :R
Egy kérésem lenne csak: a grafikonon meg tudnád csinálni, hogy minden csík fölött látszódjon az érték... Jobban nézne ki :U
Nekem is volt TX2-őm, az első dolog, amin változtatni kellett, hogy le kellett szedni a gyári pasztát, mert elég gagyi minőségű, illetve sokkal rosszabb, mint az MX-2 :)

[ Szerkesztve ]

(#6) Hevius


Hevius
tag

Nekem is TX3-asom van és teljesen megvagyok elégedve vele! Hónap elején vettem és nagyon frankó! :DD :R Jó lett a teszt is!

(#7) sgergi


sgergi
veterán

Az elején van annyi hiba a dologban, hogy a tx és tx2 nem az a különbség, amit írtál. A tx-ből volt külön inteles és amd-s verzió, és 4 tűs ventivel adták. A tx2-ben egyszerre volt amd-s és inteles lefogató is, és 3 tűs ventivel adták.
Még annyi kiegészítés, hogy a tx3-nál az nem feltétlen az olcsósítás, hogy a hőcső közvetlenül érintkezik a procival, annak van előnye, jobb a hőátadás, nincs benne plusz egy réteg.
Egyébként jó cikk, én is akartam egyet írni, ha meglesz a tx3-am. (tx2 nálam eltört, elvileg tx3-ra cserélik)

[ Szerkesztve ]

(#8) giigz


giigz
veterán

Jó a teszt, nekem egy TX2-m van cserélt ventivel, és nagyon meg vagyok elégedve.

(#9) AXisBOLD


AXisBOLD
addikt

grat.

egyelőre még csak átfutottam, képek jók, az írás is. a grafikonon csiszolhatnál még.

én annyit tennék hozzá, hogy a "direkt tács" hőcsöveket egyre több gyártó alkalmazza, nem az olcsósítás miatt, és a ventillátor felfogatás is sok neves gyártónál(pl: Scythe) ilyen, az egyszerűbb szerelhetőség miatt.

TX2-re pedig a sok törés miatt nem mondanám hogy ajánlott. én kiakadtam mikor az enyém eltört, annak ellenére hogy a gyári és a mostani zalman ventivel is jó a teljesítménye, de azért ilyen hibát ne engedjen meg magának egy ekkora gyártó. ezért nehezen szánnám rá magam egy TX3-ra(annak ellenére hogy tudom: ez más konstrukciójú venti), részemről oda a bizalom.

viszont ha netán veszek procit az úgyis X3 720/740 lenne, ahhoz meg elég a TX2 is.

Aurea mediocritas

(#10) ToBeY


ToBeY
nagyúr

A grafkon alatt lehetne egy táblázat pontos hömréskleti adatokkal. Mert így csak saccolni lehet a hőmérsékletett, grafikon nem igazán pontos.Amúgy jó teszt grat

(#11) HyP3b0y


HyP3b0y
senior tag

Rengeteg ember használja a TX szériát, az egyik legolcsóbb hűtő nem akármilyen teljesítménnyel, Best buy! :)

"ez a 3d olyan mint az űrverseny volt a hidegháborúban: sokba kerül, problémás, de muszáj csinálni, mert a versenytársak is csinálják" by JoeYi :)

(#12) Jamby18


Jamby18
senior tag

Pár kérdés,észrevétel

Akkor ezek szerint csak ezen a 3ponntal érintkezik a proci?? Amit pirossal kiemeltem.. a többi rész ami nem tudom eléri-e a milliméteres nagyságrendet a paszta töltené ki????? Okés ez így???
Másrészről nekem Zalman-om van az is jó pár centi a hűtő talpa és a lamellákig érő hőcső
itt is 1 kép

Szintén a piros rész azt kéne 1szer megvizsgálni vagy kideríteni mekkora lehet itt a "hőveszteség" míg beér a lamellákba akol el tudja fűteni a hőt....

(#13) _L_


_L_
tag

Én egy X3 710et hajtok alatta 3,77GHZ-n és teljesen megvagyok vele elégedve :) HyperTX1em sajnos rokonok miatt az örök vadászmezőkre került :(

(#14) total90


total90
veterán

Jó teszt lett. Nekem TX2 van a Q6600-as procimon. Ha kicsit megnyomom a házon lévő ventik fordulatát és besegítenek neki, akkor 3,6GHz-en is elviszi a procit 50-55 fokon... terhelve közelít a 80-hoz igaz, de ha szükségem van a túlhajtásra, akkor rászerkesztek még egy ventit a TX2-re és úgy már OK. Végül is egy nem drága hűtőről van szó... tényleg best buy.

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#15) gbors


gbors
nagyúr

Jó kis teszt, HyperTX2 userként úgyis kíváncsi voltam erre a TX-3-ra :R

Én is azt javasolnám, hogy a grafikonra tedd rá a pontos számokat is - vagy alá táblázatba, vagy a "csövek" tetejére.

[ Szerkesztve ]

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#16) novaways


novaways
csendes tag

Láma kérdés... bocs. MSI K8T Neo2-F V2.0-m van, fordulatszámot alaplap nem szabályozza (régen az Asus k8ne deluxe biosból beállíthatóan szabályozott 2 ventit).
Mégis a TX3 milyen fordulatszámon pörögne?

(#17) sgergi válasza Jamby18 (#12) üzenetére


sgergi
veterán

1. Nem az aluminíum is érintkezik a procival, tehát nem csak a hőcsövek, de azok közvetlenül.
2. nem sok a veszteség ott, mert a benne lévő folyadék azon a szakaszon gáz halmazállapotban ugyanúgy mint a talpon. Hőt pedig csak a bordáknál kezd el leadni, tehát ott csapódik vissza. Egyébként sem lehet lejebb tenni a bordákat, mert akkor a lapon nem férne el.

(#18) sgergi válasza novaways (#16) üzenetére


sgergi
veterán

Valószínűleg maximálison.

(#19) PH-User


PH-User
addikt

Ha nem új generációs a Quad, amit venni akarsz és tuningolni szeretnéd, ne vegyél TX3-at.
Q6600 3,2GHz-en 1,35V-tal 71°C 100% Prime95 alatt. :DDD (Igaz TX2-vel, de nem eget rengető a különbség.) Van egy 12cm-es házhűtőm mögötte, ami szívja ki a levegőt.

[ Szerkesztve ]

''Amíg szól a zene muszáj felkelni és táncolni.''

(#20) AXisBOLD válasza Jamby18 (#12) üzenetére


AXisBOLD
addikt

húzd lejebb őket ;], én szerelésnél egyszer véletlenül lejebb toltam a legalsót egy pár milivel, de sikerült visszahúzni.

és tényleg éredekes lenne hogy ha ritkábban lennének elrendezve a bordák a csövek teljes hosszában, akkor az mit hozna.

Aurea mediocritas

(#21) hfrankee


hfrankee
senior tag

"Az előző típusoknál bizonyos fórumokon rebesgettek egy szériahibáról, mely szerint nemegyszer megrepedt a ventilátor közepén lévő csapágyfedő műanyag kupak. Ez aztán a nagy fordulatszám hatására vibrációt, rezgéseket keltett"

Na,én pont találkoztam ilyennel,ma kellett vennem egy ujat (kösz BREKK :R )
De amugy eddig a legjobb és ami a legfontosabb a legcsendesebb CPU hütöm a TX2-es!
Az irás meg franko,gratula...

(#22) Norbesz23455


Norbesz23455
tag

Hali! Én nagyon meg vagyok elégedve ezzel a TX3-mal.most egy Q9400-at hütök vele... söt még Core i5-ös CPUkra is fel lehet tenni igy tehát ha késöbb lesz uj CPU-m akor nem kell a gyári Coolert használnom...ugyhogy 5 pontbol 4-et kap nállam:D

[ Szerkesztve ]

(#23) salaud


salaud
aktív tag

Nekem kb 3 éve megy egy első generációs Cooler Master Hyper TX. Először egy amd x2 4600+-t hűtött, most egy amd athlonII 250-et hűt szépen. Amíg megy rajta a venti, megtartom, mert bőven elég. Nagyon megérte az árát. :C

A Linux nem ingyenes. Meg kell fizetni a tanulópénzt. Az emberek 66 százaléka nem tud számolni! Gondoljatok bele, ez majdnem a fele!!

(#24) Bluegene


Bluegene
addikt

nekem kábé 1 évig volt TX2-esem, először AMD-n, majd intelen

sajnos az inteles felfogatója lógott, nem volt okés nemtom, most asus silent knight-om van, az egy kicsit jobb :D , igaz drágább :U

Siemens S65-re való adatkábelt keresek! egyszeri Szoftverfrissítésre! Írj megbeszéljük ha van elfekvőbe/kölcsön neked!

(#25) Bluegene válasza Bluegene (#24) üzenetére


Bluegene
addikt

[link]

igazából annyival jobb hogy szebb, jól hűt és halk ez is az is ;] (logout blogomban van cikk[link] )

szal a TX2/TX3 a legjobb ár/értékű, de érdemes bezárni a házad mert olyan ronda mint egy csótány ;)

Siemens S65-re való adatkábelt keresek! egyszeri Szoftverfrissítésre! Írj megbeszéljük ha van elfekvőbe/kölcsön neked!

(#26) lesaux


lesaux
veterán

Hogy én ennek a tesztnek mennyire örülök! Egy éve raktam össze a bátyámnak egy E8200-ast TX2-es hűtővel. Hangtalanul teszi a dolgát stabil 1800-as fordulatszámon.
Pár hete magamnak is megengedhettem egy gépet, szintén E8200-as, csak TX3-as coolerrel. Legnagyobb megdöbbenésemre azonban - bár 1700-1800 körül csöndes - a proci erősebb igénybevétele felpörgeti 2300-ig, ahol hallhatóan búg. Nálatok is?
BIOS-ban amúgy a CPU fan controlra van három opció:
1. auto: a hőmérséklettől függ a fordulatszám.
2. enabled: a hőmérséklettől függ a fordulatszám. :DDD
3. disabled: maximális teljesítménnyel pörög a venti.

Nem lehetne elkussoltatni vagy megadni neki egy értéket, hogy azon forogjon? Windows alatt futó segédprogramok nem játszanak.
Jelen állás szerint a bátyámnak meg nekem hasonló konfigurációnk van, és a TX2-es jobban megéri, mint a TX3-as, mert halk.

(#27) Bluegene válasza lesaux (#26) üzenetére


Bluegene
addikt

én anno 800-as fordulatra szabályoztam a TX2-est, zalman fanmate-tel(potmeter)

1800 sztem már hangos

sztem vegyél egy potit, egy ezres :))

Siemens S65-re való adatkábelt keresek! egyszeri Szoftverfrissítésre! Írj megbeszéljük ha van elfekvőbe/kölcsön neked!

(#28) ToBeY válasza lesaux (#26) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Nekem biosba van egy olyan Smart fan control ott be lehet állítani Auto/PWM/Voltage most auton van TX-em és 900pörög (1800rpm max)így hangtalan.

(#29) proci985


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

az a ronda felfogatás azért jó a TX3mon, mert szabadon lehet cserélgetni a ventit. sőt, elnézve a hűtőt, TR felfogatóval (de lehet az alappal is) talán egy 120as ventit is rá lehetne rakni. mondjuk egy SFlexet. a CM alapból a házaihoz gyenge közepes ventiket mellékel, lehet a prochűtőn lévő sem kivétel.

a ventik között egészen addig nincsen nagy különbség, amíg el nem kezd megugrani a fogyasztás. 100W fölött már laza 15fokok is lehetnek bizonyos hűtőkkel a különbségek ventilátor függvényében (pl polírozott Thermalright csúcshűtők esetén egy 60m3/h és egy 140m3/hs között kb ennyi a különbség 100W körül).

anno a TX2őt amiatt hanyagoltam a az AC7proval szemben, mert az ACnek nem szokott megrepedni a ventije, ezt kiküszöbölték.

az ára is rendben, a kb hasonló teljesítményű AC7 alapján elég ez húzott quadra is egy szintig.

tesztért köszönet (jó és informatív lett), kíváncsi vagyok hogy fog alakulni a helyzet nagyobb fogyasztás és másik venti mellett.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#30) Duree


Duree
veterán

Csak gratulálni tudok hozzá,szerintem nagyo jó lett

duree54

(#31) Anal


Anal
tag

Grat a teszthez!

Nekem TX2-öm volt, a Q6600-at tuningban nemigen bírja már el, de azonkívül mindenhez tökéletes, max fordulaton kicsit hangoskás, de nem vészes.

:C

[ Szerkesztve ]

Ha gyüssz löszöl, ha hozol öszöl // 24/72 forever! Szól a Bumeráng!!!!!!!!!!!!!!!

(#32) vbe7835


vbe7835
tag

TX2-m van, tökéletesen elégedett vagyok vele. Egy apró gondom van vele, ami nem igazán probléma, csak zavaró: szemmel láthatóan kissé meghajlítja az alaplapot amikor rápasszintom. Volt mág Asrock, Asus, Gigabyte lapon, mindegyikkel ugyanaz volt a helyzet. Másnak van ilyen tapasztalata, ez normális?

(#33) mini_Smith


mini_Smith
csendes tag

Jó kis teszt grat, Én is egy TX3al támogattam meg a tuningos P4emet, és sokkal de sokkal hűvősebben tartja, jelenleg 4GHZ-n idle-ben kb 40-42Fok, gyári coolerrel, pedig 55-60 körül (!) Nagyon jó kis jószág. :)

(#34) sgergi válasza vbe7835 (#32) üzenetére


sgergi
veterán

Nem normális, de nem is baj, Giga lapokat általában meghajtja, vannak olyanok, amelyikeket elég komolyan ráadásul. De baja nem lesz tőle.

(#35) Kolondrum


Kolondrum
félisten

(#36) proci985 válasza vbe7835 (#32) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

backplatet kell hozzá venni/csinálni, utánna nincs ilyen baj.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#37) RootRulez


RootRulez
félisten

Fasza kis írás, nekem is CM hűtőm van (hyper 212), jók ezek... :K

Köszönjük :))

═════════════════════════════════════════

(#38) aleister


aleister
veterán

Sziasztok Urak!

Elnézést kell kérnem, mert most értem vissza a nyaralásból, így csak most tudok válaszolni! Köszönöm szépen a dicsérő szavakat, és örülök, hogy tetszett az írás!
A vacsi után átolvasom a hsz-eket, és válaszolgatok rájuk, ha kérdések is voltak köztük. :)

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#39) aleister


aleister
veterán

Atis707: A passzív módban való teszt tényleg jó ötlet, bővíteni fogom vele a cikket. A Lynnfieldes i7 meg belemegy az LGA1156-tal. :)

ThaBoss, ToBeY, AXisBOLD, gbors: A grafikon tényleg elég fapados. Ha kiegészül a cikk a 2 ventis és a passzív mérési eredményekkel, akkor kap egy kis optikai tuningot. :)

sgergi: Köszönöm a pontosítást! Javítva.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#40) Cula


Cula
csendes tag

Sziasztok nekem is TX2 van a gépemben. Egy q9400-on használom és simán csendben teszi a dolgát.

[ Szerkesztve ]

Thermaltake Kandalf,Gigabyte GA-P55-UD3 , Intel i5-750, 2*2Gb G.Skill DDR3 2000Mhz,Gainward GTX 560Ti 1024MB Golden Sample ,Corsair TX650W

(#41) Daniford


Daniford
tag

Most szeretném megrendelni a Tx3-t de mivel elég helyszűkös a gépem nem tudom,hogy a Ocz reaper ramok elférnek-e mellette. Úgy szeretném beszerelni,hogy a venti a ramok felé nézzen és a gép hátulja felé fújjon. Viszont nem vagyok benne biztos,hogy elég-e a hely. Ezért kérek valakit dobjon egy képet a hűtőrül úgymond "profilból" Ha a felfogató felett nem nyúlik túl 1.5 centivel akkor elfér.
Plíz help

(#42) aleister válasza Daniford (#41) üzenetére


aleister
veterán

Sajna pénteken tudok csak képet produkálni. Ha addig ráér, akkor szólj.

A cikket szerkesztettem. Felkerültek a dupla ventivel és a passzív bordával mért eredmények.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#43) Daniford válasza aleister (#42) üzenetére


Daniford
tag

Már berendeltem. Ma megyek érte és délután kiderül,hogy elférek-e vagy sem. azért köszönöm.

(#44) aleister válasza Daniford (#43) üzenetére


aleister
veterán

Azért szívesen! :)
Elöljáróban annyit, hogy elég sokáig mennek felfelé a hőcsövek, mire elkezdődnek a lamellák. Nekem eddig sima hűtőbordás ramjaim voltak csak. Nem tudom az általad említett milyen magas, de megkockáztatom, hogy nem lesz ott gond.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#45) Daniford


Daniford
tag

Valóban semmi gond nincs.
Megjött a Tx3 és már be is üzemeltem. :DD :DD

Alapjáraton 24-25 °C , Teljes terhelés alatt stabil 52 °C.
Mindez egy Core 2 Duo E6850-es procival alap 3.0Ghz-en 1.328V -as terhelés alatti feszültségen.

Hozzátenném, hogy a gyári hűtővel alapon 32-34°C míg terhelés alatt 68-70°C körül volt.

Úgy gondolom megérte megvenni. :C

Most nézem ,hogy teljesít "tuning" közben.

(#46) Zefír


Zefír
őstag

Sziasztok!
Ehhez mitszóltok? :DDD Volt itthon egy tx fölösben :U

(#47) aleister válasza Zefír (#46) üzenetére


aleister
veterán

Nekem sajna nem jön be semmi. :(

Felkerültek a cikkhez a gyári cooleres értékek is.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#48) lavorka


lavorka
aktív tag

Sziasztok!

Nálam i7-860-as procit hűt a TX3-as sikeresen. Pedig a proci 3.6 GHz-en megy, idle: 33-37, load: 62-67. Best buy szerintem. :))

Hát értem én a beszédjit! Veder kell neki meg lavór... :D

(#49) aleister válasza lavorka (#48) üzenetére


aleister
veterán

Szia!

Ez tényleg nagyon jó eredmény! Magam sem hittem volna, hogy ilyen szépen boldogul az i7-tel a TX3.
Örülök, hogy nem csalódtál! :)

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#50) aleister


aleister
veterán

Imáim meghallgattattak.

[ Szerkesztve ]

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#51) sgergi válasza aleister (#50) üzenetére


sgergi
veterán

Kíváncsi vagyok kimutatható-e otthoni felhasználásban az előnye. Max. 1-2 fokot tartok elképzelhetőnek. Esetleg beszerzel egy ilyet?

[ Szerkesztve ]

(#52) aleister válasza sgergi (#51) üzenetére


aleister
veterán

Egész biztos lehetsz benne. :)
Szerintem kiegészítem majd a cikket a tapasztalatokkal. Mivel a régi tesztkonfigomnak már más a tulaja, ezért nem bizti, hogy beillesztem a táblázatba az eredményeket, de a mostani gépemen TX3 van, így azzal össze tudom hasonlítani. Szóval nagyságrendileg lehet majd hova tenni a dolgot.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#53) sgergi válasza aleister (#52) üzenetére


sgergi
veterán

Az jó lenne, már várom. :D Egyébként szerinted mekkora lesz a különbség?

(#54) aleister válasza sgergi (#53) üzenetére


aleister
veterán

Szerintem a cikk kategóriájában nem sok. Viszont egy nagyobb TDP-jű cpu-nál ez az 1-2 fok is számítani fog. Most Phenom X4-gyel lesz tesztelve, ezzel tuti kiderül mit bír.
A keretes felfogatással a felhasználóbarátság javult. Nekem tulajdonképpen csak ennyi bajom volt ezzel a coolerrel, így ezzel a lépéssel (és a talán 1-2 fokkal jobb hűtési teljesítménnyel) a CM biztossá tette szvsz a kategóriában eddig is best buy pozícióját.
Annyit beszéltünk róla, hogy szerintem holnap meg is rendelem. :)

Kérdezem a kedves fórumitáktól, hogy nincs esetleg a teszt erejéig kölcsönbe egy 212 plus-uk?

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#55) sgergi válasza aleister (#54) üzenetére


sgergi
veterán

Az igaz, hogy x4-en könnyebben kijön majd a különbség. A ventilátor felfogatás sem lett rossz, elsőnek a kampós felfogatóval én is megszenvedtem, de másodszorra már sokkal könnyebben felment. Azért jó ez az újítás, mert egy fokkal még jobb lett, és nem emelkedett viszont az ára. Ennyi pénzért tényleg a legjobb választás.

(#56) Alpi


Alpi
tag

Sziasztok!

IPhone-ról tudok csak írni mert behalt a gépem! Segítségeteket szeretném kérni! Tegnap éjjel épp egy filmet néztem, amikor is egy hatalmas reccsenést hallottam. Sajnos a gépből jött! ;( Msi socket am2-es alaplapom van és levált a prociról a cooler. A gép 1 perc múlva ki is kapcsolt, így szerencsére nem sülhetett meg a proci. A probléma vélhetően anyagfáradás következménye.

Az alaplapon a proci körül van egy műanyag keret, amire eddig rá volt fogatva a hűtőborda. Na ez adta meg magát. Egyszerűen elrepedt, így a cooler lepattant, és nem érintkezett tovább a procival.

Mivel az alaplap is jól működik, így nem szeretnék csak ezért új alaplapot venni. Eszembe jutott viszont, hogy lehet van olyan cooler, aminek saját kerete van. Nyilván barátibb lenne egy 5-6 ezer fotintos új hűtőt venni. Szegeden sajnos a mai nap nem volt nyitva egy pc-s bolt sem, így elugrottam a "hülye azért nem vagyok"-hoz. Bár ne tettem volna! Minden szart árilnak csak épp cpu coolert nem! Nem forgalmaznak egyet sem! Ti értitek ezt? Magyarország 4. legnagyobb városában nem lehet kapni vasárnap cpu coolert! Szánalmas! Na mindegy! Mentek tovább a "gazdaságosok"-hoz! Persze ott sem árultak egyet sem!

Holnap megyek és valahol venni fogok olyan hűtőt amihez nem kell az a keret. Gondoltam fellépek ide és szétnézek ki mit ajánl. Ekkor akadt meg a szemem a címben szereplő hűtőn. A képeket a gyári honlapon megnézve azonban rájöttem, hogy külön van a dobozban amd és inteles procikhoz szánt felfogató eszköz. Szóval hiába vennék ilyen coolert nem tudnám rögzíteni!

Lenne valakinek bármilyen javaslata, hogy mit lehetne tenni? Túrtam googliban is, de egyik pc bontóban sem találtam ilyen hűtőborda rögzítő keretet! Esetleg ismer valaki olyan coolert, amit keret nélkül is lehetne rögzíteni? Nagyon fontos lenne, mert keddig le kellene adjak egy pályázatot! Minden választ előre is köszönök!

Hippopotomonstrosesquippedaliophobia: félelem a hosszú szavaktól...

(#57) Alpi


Alpi
tag

Időközben megoldódott a probléma. Sikertült kemény 600 pénzért venni egy szegedi PC bontóban am2-es hűtőborda tartó keretet.

Hippopotomonstrosesquippedaliophobia: félelem a hosszú szavaktól...

(#58) Boxi88


Boxi88
őstag

De jó kis teszt!!! Grat hozzá! :C

(#59) zso73


zso73
veterán

Valóban jó kis teszt!!
Én nem vagyok így elájulva a hűtőtől. A gyári Intel hűtő sem sokkal rosszabban hűti a Q 9300-asom. A felszerelése, pedig felee anyira sem problémás.

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#60) Csabi83 válasza Hevius (#6) üzenetére


Csabi83
csendes tag

Szia elnézést h zavarlak. Szerinted a TX3 megfelelő lenne 1 Q8300-as CPU-hoz?

Várom válaszod Köszönöm Csaba

(#61) sgergi válasza Csabi83 (#60) üzenetére


sgergi
veterán

Alapon elég lenne rá, de, ha lesz tuning, akkor erősebb kellene, pl. 212 plus.

(#62) Csabi83


Csabi83
csendes tag

Szia segítséget kérnék privátban.
E 8300-am van. Fel van húzva 2800 mhz-ről 3400-mhz-re.
Szerinted a TX3 elég lesz?
Várom segítő válaszod Csabi-Kecskemét (privátban légyszíves)

Köszönöm

(#64) szabibeni94


szabibeni94
csendes tag

szerintem tutira elég lesz:)nagyon dícsérik és quadokra is használják :K

+Ha írok legalább írj vissza+"A tett halála az okoskodás"

(#65) buzasibg válasza szabibeni94 (#64) üzenetére


buzasibg
csendes tag

szerintetek egy Core 2 Duo E6300 1,86Ghz-ről való húzásához elég lesz?

Welcome

(#66) frescho válasza buzasibg (#65) üzenetére


frescho
addikt

Igen, eleg lesz ra, ha nem akarod az utolso 10MHz/et is kisajtolni belole.

https://frescho.hu

(#67) buzasibg válasza frescho (#66) üzenetére


buzasibg
csendes tag

Az a gaz a lapom nem engedi 2 Ghz fele, mert akkor mar nem indul el a gép.
Amugy nemhuzva a CPU 45-48°C-on van. Ez normális?? vagy több pasztat kellet volna rá rakni??

Welcome

(#68) aleister válasza buzasibg (#67) üzenetére


aleister
veterán

Idle-n sok, load alatt természetes.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#69) ToBeY


ToBeY
nagyúr

Valószínű csapágyas lett a ventim,milyen cooler-t rakjak a gyári helyére ami nem olyan drága?

(#70) #41133696


#41133696
törölt tag

Helló!

Most vettem én is egy ilyen TX 3-at :C

A napokban érkezik . A gyári hűtőt váltja , mert ebben a hőségben a Phenome II X4 bár alapon 35 C, Steam klines általái tömörítésnél elérte az 57 C-ot is :)

(#71) Kornel


Kornel
veterán

Üdv!

Cooler master hyper tx 2 hűtőhöz lenne szükségem lga775 felfogatásra!

Akinek van, kérem írjon pm-ben.

Üdv! :R

(#72) bigga


bigga
aktív tag

Sziasztok!
Valaki nem tud megoldást arra, hogy zörög a műanyag ventilátor felfogatója a hűtőnek?
Nincs eltörve, semmi elváltozás, csak ha nagyon nagy fordulatszámon megy, akkor olyan mint egy köszörű. :D
Bordába hogyan tudnék felfogatni ventilátort?

" You know what capitalism is? Getting f*cked! "

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.