Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-12-25 10:23:34

LOGOUT.hu

Chuwi VI10 32GB/64GB pro

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#901) Thusor válasza Laci.M (#899) üzenetére


Thusor
őstag

Azért mert amikor teljesen szűz windows 10-et tettem fel akkor olyan lassú volt mint a csiga. Egyszerűen, úgy kezelte a tabot mintha asztali gép lenne, se bekpacsoló gomd, se semmilyen drivert nem tudtam feltenni a gépre a double driver programmal. Te hogy csináltad a letöltött iso kiírását pendrivere és a driverek telepítését?

AOC Q3277PQU monitor / HP Workstation z600 / Synology DS1618+ / Synology DS218+ / DELL PowerEdge T20 / Xbox Series X / Apple MacBook Air (M1)

(#902) Laci.M válasza Thusor (#901) üzenetére


Laci.M
senior tag

Nekem nem lassú, gyárilag nincs semmi driver, de erre volt megoldás a double driver (win8al, win10 esetén hibát dobott)

Boot usb: én win7 óta csak pendriveról telepítek, minimum 10 külön gépet soha semmi probléma nem volt, de ez a kis tablet megszívatott.

Próbáltam rufust, wines boot készítőt mindent de nem látta soha boot partícióként. Végül kb a 4. pendrive lett a nyerő amin előtte egy win7 volt felmásolva -> na ezt írtam felül (sima rámásolással) egy nCore-os win10 telepítővel.

Sebességre teljesen jó a windows, arra figyelj, hogy 32 bites rendszert tegyél fel rá.

Aláírás

(#903) kenand válasza Thusor (#896) üzenetére


kenand
veterán

Azok winbootos telepítők, kvebbelyet foglal a Win 10 mint hagyományos telepítés esetén.

Mérne valaki 32 GB-s (de lehet a64-esen is) tabon Crystaldiskmark-kal egy sebességet a belső tárra?
Nekem nagyon bevésnek tűnik, de nem tudom driver gond-e vagy hardver hiba...

(#904) Victoryus válasza kenand (#903) üzenetére


Victoryus
addikt
LOGOUT blog

64GB pro változat

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#905) kenand válasza Victoryus (#904) üzenetére


kenand
veterán

Köszönöm!

Nekem 45 mb/s jóval lassabb, valakinek ötlete, hogy mi lehet a gond?

Esetleg androidos speed testtel is meg kellene nézni, ha az jó akor csak Windows gond lehet, ha ott is lassú akkor sajna valami hardver hiba...

[ Szerkesztve ]

(#906) kenand


kenand
veterán

Esetleg valami BIOS beállítás?

(#907) erik88


erik88
aktív tag

Sziasztok :) vennék is egy ilyen ketyerét magamnak. Honnan érdemes rendelni?? Vegyen hardveraprón 50k-ért vagy gearbest vagy valami más?

(#908) Kloss válasza Victoryus (#904) üzenetére


Kloss
őstag

Nekem is 64GB-os van, ugyanazokat az értékeket hozza.

(#909) Victoryus válasza kenand (#905) üzenetére


Victoryus
addikt
LOGOUT blog

A 32 gb-os ami először volt az csak annyit tudott nekem is. Másmilyen emmc van benne. De nincs köztük érezhető különbség, nem találtam lassunak a régit sem. A legtöbb telefon is ennyit tud. Pl lenovo p780. Egy normál hdd sebességét hozza mert a véletlen elérési ideje jobb.

[ Szerkesztve ]

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#910) kenand válasza Victoryus (#909) üzenetére


kenand
veterán

Szia!

Köszönöm, akkor megnyugodtam.
Igazából én sem érzem lassúnak, csak furcsáltam a teszt eredményt.
Ha valaki akinek 32-es van megmérné azért megnyugtatna.

Egy szer jártam úgy, G31-es chisetes alaplapnál, hogy Driver frissítő segédprogram legfrissebb drivereket tett fel és felződött a RAM sebesség, - de a gép érezhetően lassú is volt-. Full újrahúzás segített csak.

Sajnos a kis tárhely így is elég bosszantó....lehet hogy azért újra húzom 0-ról és egyből letiltom a Windows frissítést- mert volt 2G szabd helyem ami gyorsan lenullázódott...(Wifi kapcsolatopt "metered"- re kell állítani akkor nem tölt frissítéseket), és hiába veszem le a frissítést nem igazán szabadul fel annyi hely.

(#907) erik88
BIztosan ÁFA kerülés csak onnan van, de belefuthatsz nem aktiválható Windowsba (előfordult, hogy telefonon ment, de olyan is volt, hogy nem volt Windows 8.1 kulcs a BIOS-ban). Többi heylről általában aktiváltak jönnek.
Nekem a Banggood -ról -direkt Kína- is átcsúszott, de nem garantált; (úgy még olcsóbb volt 129 USD)

[ Szerkesztve ]

(#911) erik88 válasza kenand (#910) üzenetére


erik88
aktív tag

Esetleg vi10 pro vagyis a 64 gigás változat valahol megtalálhato eu raktáron? 3-4 lldalt megneztem de nem talaláltam. Köszi a választ

(#912) Thusor


Thusor
őstag

Eléggé megszivatott a tabletem :) Teljesen szűz windows 10-et is tettem már fel, az image windows 10-et is próbáltam. Miután feltettem a drivereket, kapott egy újraindítást és az első újraindítás után folyton csak tölt a windows 10 de akár 3-4 óra elteltével se tölt be. Mi lehet ilyenkor?

AOC Q3277PQU monitor / HP Workstation z600 / Synology DS1618+ / Synology DS218+ / DELL PowerEdge T20 / Xbox Series X / Apple MacBook Air (M1)

(#913) Kloss válasza Thusor (#912) üzenetére


Kloss
őstag

Biost frissítetted a win10 felrakása előtt?
Nem tudom mi lehet a baj, mint írtam, nálam minden működött egyből, csak a kamera drivert kellett frissítenem.

(#914) kenand válasza Kloss (#913) üzenetére


kenand
veterán

Én sem frissítettem de nem kellett a Win 10-hez...

(#915) Thusor válasza Kloss (#913) üzenetére


Thusor
őstag

Én nem frissítettem BIOS-t. Ahogy érkezett a tablet az maradt rajta. Win 8.1 felment simán rá. Win 10 nem hajlandó, lefagy betöltéskor.

AOC Q3277PQU monitor / HP Workstation z600 / Synology DS1618+ / Synology DS218+ / DELL PowerEdge T20 / Xbox Series X / Apple MacBook Air (M1)

(#916) kenand válasza Thusor (#915) üzenetére


kenand
veterán

Én nem frissítettem, kérdeztem itt hogyan kellene, nem válaszolt senki, így nem erőltettem. De 8.1-Win 10 update simeán felment, majd szűz telepítéssel is a 32 bites Win 10 Home, majd helytakarékosság miatt feltoltam a Wimbootos Needromos Win 10-et is....mind felment az erdeti BIOS-szal...

(#917) kenand


kenand
veterán

Bocs már megint a 32GB-s EMMC sebességén lovagolok, itt azt tesztelték a 32GB is 173MG/s olvas
Nem nézné meg valaki?

(#918) Victoryus válasza kenand (#917) üzenetére


Victoryus
addikt
LOGOUT blog

Többféle emmc -vel szerelték gondolom. Ki mit fogott ki... Techtableten van akinek a 64gb-os verzió is olyan mint amit írtál kb 50mb/s a max.

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#919) Kloss válasza Thusor (#915) üzenetére


Kloss
őstag

Csak ötlet volt a bios frissítés. Én frissítettem, majd utána ment fel a win10.
Nálam szerencsére semmi gond nem volt, minden simán ment.

(#920) kenand válasza Kloss (#919) üzenetére


kenand
veterán

Leírnád a BIOS frissítés mentét?

(#918) Victoryus
Köszönöm, ezek a kínaiak mindíg meglepik az embert...persze az Apple is két gyártmányú SOC-ot használ az iPhone 6 ban, eltérő üzeimidővel...ott az a meglepő, hogy a nagyobb csíkszélességgel gyártott a takarékosabb...

[ Szerkesztve ]

(#921) Laci.M válasza kenand (#920) üzenetére


Laci.M
senior tag

Ha meló után hazaérek lemérem neked mit produkál.

Aláírás

(#922) Kloss válasza kenand (#920) üzenetére


Kloss
őstag

Ez alapján csináltam. Ha jól emlékszem csinálni kell egy boot pendrájvot, majd a gyökerébe bemásolni az összes fájlt a bios mappából. Utána erről bootolsz és kész.

(#923) Laci.M válasza Laci.M (#921) üzenetére


Laci.M
senior tag

Lemértem a tabot, és csalódást keltő értékeket kaptam... Holnap ha lesz időm utána nézek, hátha nem stimmel valami.

[ Szerkesztve ]

Aláírás

(#924) kenand válasza Laci.M (#923) üzenetére


kenand
veterán

Szia!

Enyém is ilyen.

Engem most jobban idegesít a Win 10 nem lehet letiltani a frissítést és a 2gb szabad hely egy hét alatt nullázódik és nem működik rendesen.
Megpróbálom újrahúzni, és egyből meteredre állítani a wifit. Ha nem segít Win 8.1-lesz.

(#925) Laci.M válasza kenand (#924) üzenetére


Laci.M
senior tag

Töröld le a felesleges partíciókat. Nekem jelen pillanatban 7,5giga szabad a 19,7-ből. (Androidot megtartottam)

Aláírás

(#926) wentworth


wentworth
tag

Sziasztok!

[link]
Hasonló videó miatt kérném segitségeteket.
EFI USB DEVICE... USB-ról Bootolás.
Még tablet vásárlás előtt állok. Chuwi VI10 64GB mellett döntetnék.

A kérdésem, Linux (pl Ubuntu) és Windows 10, GRUB-al elférne vajon egymás mellett?
Valaki aki rendelkezik ilyennel, az megpróbálná nekem, hogy pendrive-re készit egy bootolható ISO-t a linuxból és hasonló modon Bootolna róla mint a manus? Live CD, igy telepiteni sem kell.
De ha már az asztal bejön, már az sikernek minősülne. A particionálás már sima ügy.

Esetleg ha valaki Debreceni, egy pár percre ránéznék a tabletjére. :)
A másik kérdésem, miért irják hogy jaaj igy 64bit, úgy 64 bit, mikor ezek 32bit, x86 alapu arcitekturák? Csak átverés ez a 64 bites dolog.

[ Szerkesztve ]

Vi10 32G Q32G221510...

(#927) Thusor válasza wentworth (#926) üzenetére


Thusor
őstag

Nem lenne rossz ha a Linux menne rajta. Engem főként az érdekelne, hogy az érintő kijelzőt hogy birjuk működésre. Illetőleg hogy minden menne-e rajta rendesen.

AOC Q3277PQU monitor / HP Workstation z600 / Synology DS1618+ / Synology DS218+ / DELL PowerEdge T20 / Xbox Series X / Apple MacBook Air (M1)

(#928) wentworth válasza Thusor (#927) üzenetére


wentworth
tag

Igen, közben az elejétől a végéig végigböngésztem a fórumot.
Sajnálattal hallom, hogy ubuntu-n például nem működnek a driverek, viszont az asztal sikeresen betölt LIVE CD-ről.

Viszont örmmel látom, hogy androidot vissza lehet rakni.
Windows-t szintén.
Ezekután szivesen elszórakoznék a linuxxal.
Főleg hogy van több féle (Ubuntu, Linux mint, stb), hátha valamelyikkel megemberelné magát.

Viszont én utoljára windows 7-t "aktiváltam".
UEFI bios rendszereket, és win 8.1, win 10, csak pár percig láttam, igy nem tudom hogy megy.
Ha megvenném GB de nem aktivált, nincs erre is valami loader?

[ Szerkesztve ]

Vi10 32G Q32G221510...

(#929) Laci.M válasza wentworth (#928) üzenetére


Laci.M
senior tag

Van megoldás mindenre, de az nem ennek a fórumnak a témája. Itt tilos erről beszélni, de google a baratod! :P

Aláírás

(#930) erik88


erik88
aktív tag

Androidról vagy win-ról merül le gyorsabban? :)

(#931) Kloss válasza erik88 (#930) üzenetére


Kloss
őstag

Nem az én tapasztalatom, a fórumokon azt írják, hogy droid jobban meríti.

(#932) erik88 válasza Kloss (#931) üzenetére


erik88
aktív tag

Na az jo :) nekem ugyis csak windows kell... kivancsi leszek mennyire lesz használhato az sd kártya benne

(#933) kenand


kenand
veterán

Újratelepitettem a win 10-et Már 2x be volt aktiválva de most nem engedi. Azt irja kitiltották a kulcsot.....

(#934) kenand válasza kenand (#933) üzenetére


kenand
veterán

Ugyan az a kulcs sok gépben van, újratelepítésnél ti is felkészülhettek erre....nagyon haragszom a csaló Kínaiakra...

(#935) Flashget válasza kenand (#934) üzenetére


Flashget
félisten

telefonon próbáltad az aktiválást?

Realme GT Master Edition

(#936) wentworth


wentworth
tag

Azt még sajnos mindig nem értem, miért irják 64 bitesnek, mikor egyértelműen csak 32bites oprendszer és programok mennek rá?
A windows szerint is "32 bites, x86 alapú processzor"

Vi10 32G Q32G221510...

(#937) kenand válasza Flashget (#935) üzenetére


kenand
veterán

Win 10-en nem látom a lehetőséget telefonos aktiválásra. annyit ir csak, hogy a kulcs le van tiltva....

De egyelőre úgy megoldódott, hogy volt egy biztonsági mentésem. Win 10 telepitő usb driveról bootolva vissza tudtam tolni, és a visszatolt aktivált.
De teljes újratelepités nem lehetséges....
Aki nem akar pórul járni csinál egy rendszermentést egy külső HDD-re amig aktivált státuszban van....

(#938) kenand


kenand
veterán

Csak azt nem értem, most hogy is van az hogy a Microsoft lementi az aktivált gépeket és legközelebb kulcs sem kell.... újra telepitésnél meg hogy automatán beaktivál kulcs nélkül, hanem kitilt.....pedig a gép már benn van az adatbázisban..... vagy az egész Microsoft kamu

(#939) Kloss válasza kenand (#937) üzenetére


Kloss
őstag

Jó ötlet, amíg még friss a rendszerem addig lementem.

Szerk: annyiból érdekes a kérdés, hogy a Win10 újratelepítéséhez nem kell kód, hardware alapján azonosítanak be.

erik88: hogy érted, hogy mennyire használható a kártya?

[ Szerkesztve ]

(#940) erik88 válasza Kloss (#939) üzenetére


erik88
aktív tag

Visszaolvastam megvan minden.
Eleg gyors kartya es remelem hogy nem fogja vissza a rendszert

(#941) erik88 válasza wentworth (#936) üzenetére


erik88
aktív tag

4giga ram kell a 64bitnek. Meg ha visszaolvason akkor irtak mar hogy miert nem megy fel a 64bites oprendszer..
Bocs a duplaert

[ Szerkesztve ]

(#942) sing1ep1ayer


sing1ep1ayer
őstag

Nem tudom van-e olyan köztetek, aki az Operát is használja a tabon Android alatt. Azt vettem rajta észre, hogy a Steam oldalán bármely játék lapját is nyitom meg, a videókat és a képeket nem tudom megnézni, csak egy fekete téglalap van a helyükön. A default böngészővel viszont minden rendben. Ha valaki tud megoldást, ne tartsa magában. :R

(#943) erik88 válasza sing1ep1ayer (#942) üzenetére


erik88
aktív tag

Támogatja a flasht?
Ha nem akkor semmi ilyet nem fog betölteni..

(#944) sing1ep1ayer válasza erik88 (#943) üzenetére


sing1ep1ayer
őstag

Ismerős Samsung tabletjén ugyanez a böngésző rendesen mutatja a képeket és a videókat az említett oldalon és ugye a gyári browser az én tabomon is megjelenít mindent.

(#945) kenand válasza Kloss (#939) üzenetére


kenand
veterán

De hát éppen ez a gondom ...ha valóban hardware alapján beazonosítanák a gépet, akkor nem lehetett volna gondom az aktiválással... 8.1 aktiválva jött (bár utólag biztos, hogy jó sok chuwi Vi10-be tették az inkorrekt kínaiak ugyan azt a win 8.1 kulcsot). Aztán frissítettem Win 10 homera, hagyományos telepítéssel, aktiválódott.(lementettem a win 10 kulcsot) Aztán mivel bootlopba kerültem az OS switcherrel feltoltam 0-ról, aktiválódott.(beírtam a kulcsot biztiből) . Mivel kevesebb helyet foglal a needromos angol win 10-et feltettem helyette, nem volt netkapcsolat utólag kellett aktiválni, de ment.
Frissítések teletolták a rendszert, ezért elfogyott a szabad hely (van egy nagy játék ami majd 10 gigát foglal először volt neki hely, sőt maradt, de fokozatosan eltűnt) A gép a fiamé....Én csak küzdök vele...
Beállítottam a wifit "meteredre" akkor nem frissít. De már késő volt.
Újra nekiláttam a needromossal, de már nem volt hajlandó aktiválni, azt írta kitiltották a kulcsot...pedig ugye elviekben az egyedi hardver azonosítómnak 2x is el kellett volna mentve lenni a kedves MS-nél...

(#946) Flashget


Flashget
félisten

Ujra van GB-n 32/64GB-os chuwi eu warehouseban. De nem merek innen rendelni olvasva a topicjat. Fejvakaras.....

Realme GT Master Edition

(#947) Flashget válasza Flashget (#946) üzenetére


Flashget
félisten

Most nezem....par oraja meg 124 ojro volt most 139 a 32GB-os!!! Kozben csak 1 db fogyott...a 64-es 143-rol 161 lett??? Viccesek ezek a kinaiak...

Realme GT Master Edition

(#948) kenand válasza Flashget (#946) üzenetére


kenand
veterán

Most már úgy látom mindegy honnan rendelsz, előbb utóbb az MS rögzíti, hogy gépek tucatjain ugyan az a sorozatszám van a BIOS-ban....
Talán a 10.1 alatti tabletekkel nincs ez a gond, mintha oda a MS ingyen adná ( ha jól tudom)

(#949) Flashget válasza kenand (#948) üzenetére


Flashget
félisten

Ez nem gond nekem, inkabb a honnqn venni a kerdes.
Ezt nem tudom, de valoszinu.

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#950) kenand


kenand
veterán

10 USD-ért kaptak volna rá Windows Binget a kínaiak... annyit bárki bevállalna egy jogtiszta Windowsért....az a gond, hogy végfelhasználó nem vehet Binget..

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.