Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-12-25 10:23:34

LOGOUT.hu

Chuwi VI10 32GB/64GB pro

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#401) Laci.M válasza sinak (#400) üzenetére


Laci.M
senior tag

Én meg veled nem értek egyet.... Hol láttál te hardver hibás gépet??? Én a win aktiválásról egy szót nem írtam, nem tudom miért kavarod bele.

"Ugyanis elég sokat olvasgattam, videót néztem, és mostanában találtam pár olyan videót, ahol a kijelző villog, vibrál, vagy éppen egyáltalán nem ad képet. Vajon egyedi esetről lehet szó, vagy viszonylag "gyakori" hiba?"

[ Szerkesztve ]

Aláírás

(#402) sinak válasza Laci.M (#401) üzenetére


sinak
tag

Már bocs, de hardver hibáról egy szót sem szóltam. Illetve arra reagáltam, ha nem volt egyértelmű, hogy

"De mint tudod akinek baja van egy termékkel annak mindig nagyobb a szája".

De ha az a baj, hogy valaki elmondja a negatív tapasztalatait, hogy más ne essen ugyanabba a csapdába, akkor bocs. De mint látod nem az első emberke vagyok akinek nem aktivál, és ha olvastad nekem hál istennek ezzel nincs gondom, hisz van legális kulcsom, és saját magam hibájának tartom, hogy már megint bedőltem az olcsó árnak, hisz köztudott hogy az olcsó a drága!

De ugyanmár valaki mondja már el nekem, hogy ezen a Windows mitől legális? És mitől is kellene, hogy legálisan aktiválódjon? Ha ezt valaki tudja akkor megemelem előtte a kalapomat!

Ezeken a gépeken egyik win sem legális, függetlenül attól, hogy aktiválódott vagy sem!

(#403) robi1979 válasza sinak (#395) üzenetére


robi1979
aktív tag

Az enyém úton, jelenleg még Hollandiában tart.

(#404) Laci.M válasza sinak (#402) üzenetére


Laci.M
senior tag

Ez már nagyon off, de ez TÉNY!!!

Nézz bele bármilyen termék fórumába, mindenki a bajaival jön a termkkel, holott ha az utcán 10 emberből 9nek semmi baja nincs vele. Ez már millió fórumban ki lett beszélve, hogy nem kell minden hibát úgy felfújni.
Több fórumot is megjártam már. Azzal nincs baj, ha valaki elmondja mi a baja, sőt az a jó! Én is megosztok mindent, nem tudom hogy facsartad ki a mondandómat, hogy ez jött le ebből a számodra. Mint látod, jelen pillanatban én is szívok a termékkel úgyhogy pláne nem értelek. Nem bootol pendriveról, el sem indul a win. Nem értem miért kötöttél belém. Olvasd át még egyszer a hsz-emet, én csak a hardver hibára írtam, hogy nyugodjon meg, nem kiemelkedően jellemző, de ezt másik fórumtárs is megjegyezte.

Aláírás

(#405) MajaG válasza sinak (#400) üzenetére


MajaG
senior tag

Ma éjjel - 3 nap után visszaírt a support, hogy türelmemet kérik utána néznek.
Érdekes addig nem írtak, míg nem írtam bele, hogy kénytelen leszek a PayPalnak jelenteni...

@sinak: a Binges Windows 1-2 dollár se volt nagy tételben, sőt akció keretében ingyen is kaptak a cégek. Szóval ne gondolod, hogy nem fér bele az árba.

Jött válasz tőlük 3 ticket után...

"I am sorry for this unusual delay to reply you and we will make sure it does not happen again.

I have informed to contact the supplier send us the Windows key,please rest assured,after they reply,we will resolve it for you.
"

[ Szerkesztve ]

(#406) sinak válasza MajaG (#405) üzenetére


sinak
tag

A Windows ára mindegy, de csak akkor legális, ha rendelkezel az eredetiséget igazoló okmánnyal, matricával stb.! Ez akkor is igaz, hogy ha az MS nem kér érte egy fillért sem!

(#407) ZolkoW


ZolkoW
őstag

Lehet, hogy tévedek, de ha úgy hirdetnek egy tabletet, hogy Android ÉS Windows van rajta, akkor joggal várhatom, hogy a Win az teljes értékű rajta, nem?
azt értem, hogy 10 colos tabletnél már nem ingyenes, de ez ne az én gondom legyen.
(ezzel nem hangulatot akarok kelteni, csak kérdezem, hogy tisztán lássak)

A "belefér az árba" egyébként dollárcenteknél is felmerül, nagy tételben minden számít, főleg ilyen nyomott árú cuccoknál.

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#408) OutsideR válasza sinak (#395) üzenetére


OutsideR
aktív tag

A Gearbesttől úton van egy 64gigás

(#409) kenand


kenand
veterán

bajban vagyok most a Vi 10-zel én is.
Simán felment a Win 10 majd feltettem az OS váltó alkalmazást (nem kellett volna)
Ráklikkeltem, most azt csinálja, hogy beindul a Windows majd amikor a Win beléspéshez a jelszót meg kellene adni nem tudok beírni semmit leállítja magát.
ha nekem sem bootol majd USB driveról nem tudom hogy tudom majd helyreállítani...

(#410) Laci.M válasza kenand (#409) üzenetére


Laci.M
senior tag

Akkor ugyan úgy jártál mint én... Most dolgozok, remélem hétvégén lesz időm foglalkozni vele. Bármire jutsz oszd meg a fórumban mindenképp.

Aláírás

(#411) Spuri2000 válasza kenand (#409) üzenetére


Spuri2000
senior tag

Próbálj meg egy factory resetet

(#412) kenand válasza Spuri2000 (#411) üzenetére


kenand
veterán

Windowson hogyan tudok csinálni? (Androidos részen megoldottam)

(#413) sbwolf válasza kenand (#409) üzenetére


sbwolf
aktív tag

Ugyan így jártam. Újra kellett húznom mégegyszer.

(#414) kenand válasza sbwolf (#413) üzenetére


kenand
veterán

USB-ről bootolva újratelepítetted?

Másik kérdésem.
Ha az androidot a felbontás rendezéséhez rootolnom kell, akkor gondolom recoveryben kellene indítanom az androidot.
Tegnap negy nehezen sikerült, de a power+vol plusz gombokra (Open Dott-on így van) itt egy másik menü jön (BIOS stb). Hogyn tudok ebből az Andoidos safe bootba jutni?

[ Szerkesztve ]

(#415) sbwolf válasza kenand (#414) üzenetére


sbwolf
aktív tag

Igen. Kétszer kellet neki állnom. Először telepítés közben megint csak az android fogadott.

(#416) Victoryus válasza kenand (#414) üzenetére


Victoryus
addikt
LOGOUT blog

Attól függ, hogy kézzel akarod átírni a dpi értéket, vagy felteszed azt a csomagot, ami a techtablet oldalon van.Utóbbi magától megcsinál mindent, csak egy pc kell hozzá. Root jogot ez a csomag nem ad, kizárólag javítás. A lényeg, hogy a pc-n rendben legyenek a driverek, az ABD tudjon kommunikálni a tabbal.

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#417) kenand válasza Victoryus (#416) üzenetére


kenand
veterán

Tehát a javító csomaghoz nem kell rootolt tábla?
Nem rootoltra is felmegy?
És ha csak a USB debugging van bekapcsolva és a táblán meg Adroidos felület úgy is mehet a javító csomag?

ADB driver van a Notimon mert a OpenDott Tábla rootolásához és tárhely rendezéséhez is kellett ADB,
De ott úgy működik, hogy recovery bootba kell tennem a táblát a Power+volume up gombbal és utána adhatom ki a parancsot

(#418) MajaG válasza Victoryus (#416) üzenetére


MajaG
senior tag

Win pendriveról, hogy tudnék be bootolni? Tököm se vár, GearBest kódjára. Van itthon legál kódom, csak más telepítő.

(#419) sbwolf válasza MajaG (#418) üzenetére


sbwolf
aktív tag

A bemutatóban vázolt leírás alapján.
Pendrivet előkészíteni. > Billentyűzetet csatlakoztatni. > pendrivet csatlakoztatni > gépet bekapcsolni > nyomni az "Esc"-et > bejön az "uefi" > boot option usb > enter > újra indul és már a pen-ről bootol.

Megkérdi mentse-e a meglévő rendszert. Én töröltem. Ami meg zavart egy kicsit, hogy van rajta hét, vagy nyolc partíció. A mérete és foglaltsága alapján találtam meg. kb. 14Gb

[ Szerkesztve ]

(#420) MajaG válasza sbwolf (#419) üzenetére


MajaG
senior tag

Köszönöm!!!

(#421) krystman


krystman
őstag

Sziasztok!

Ha itt az Eu Plagot választom, akkor át megy a vámon, vagy ez teljesen más? [link]

(#422) Dapro válasza krystman (#421) üzenetére


Dapro
senior tag

teljesen más, EU warehouse kell.

(#423) OutsideR válasza krystman (#421) üzenetére


OutsideR
aktív tag

Az ugye megvan hogy az általad linkelt tablet nem az amiről itt a topikban szó van?

(#424) kenand válasza Victoryus (#48) üzenetére


kenand
veterán

Köszönjük a tesztet - én már előtte megrendeltem magamnak, nem ez inspirált a vásárlásban. Én nem eladás miatt szoktam írni, inkább ,hogy segítsek másoknak. De pl az egyik 8 magos xeon konfigot én is eladtam volna mert felesleges volt 3 db. De acikkem után engem is csak hitegettek. De annyira nem bánom nálam maradt emlékben és porfogónak.
Szóval ne mérgelődj hálásak vagyunk a cikkért.
Hirdesd a jófogáson...

Sikerült újrahúznom a win 10-et usb driveról bootolva.

Vám ...lehet nekem szerencsém volt de a banggood kinai shopos átment a vámon...

[ Szerkesztve ]

(#425) sinak


sinak
tag

Na ma válaszoltak az aktiválási problémára. Kaptam egy linket a chuwi hivatalos weblapján lévő fórum egyik topikjához ahol egy illegális aktiválási módszer van leírva (kms). Szép ;) Na erről beszéltem korábban. Sehol egy legális kulcs nekik :)

Más: felraktam az androidhoz a felbontást javító patch-et. Sikeres is volt a művelet, de innen kezdve nem hajlandó a biosba lépni. Feketeképernyőt kapok azzal, hogy fastboot parancsot vár.

Ja és nekem korábban az volt a gondom, hogysd kártyát hogy kezeli. Most hogy a kezemben van a 32gb os aztmondom, hogy megbántam, hogynem vártam a 64esre, ugyanis az sdre telepítettprogramok nem működnek ndesen, igy semmire sem használható. Az még elmegy, hogy 4-5 ször lassabban indulnak el, de gyakori az összeomlás. Mindent most a gép belső tárhelyére raktam és itt tőkéletes. Az sd egy sandisk 32gb os class 10 kartya. Ha sok fájl van rajta a win baromi lassan olvassa be ellentetben az androiddal. Szoval tuti a win kezeli rosszul :(

[ Szerkesztve ]

(#426) MajaG válasza sinak (#425) üzenetére


MajaG
senior tag

GearBest ezt írta neked vissza? :D Korrekt! :D Akkor jó, hogy tegnap felraktam egy 8.1 pro-t saját kulccsal és arra 10-et...

(#427) Victoryus válasza sinak (#425) üzenetére


Victoryus
addikt
LOGOUT blog

Nekem sd-ről megy a Firefox, irfanview, crystal disk, winamp, nincs vele gondom. 32gb-os kingstone, androiddal formázva. Sebessége kb 20/10mb/s. Nyilván lassabb kicsit, mint a tab saját hattertara.
Azt nem tudom mennyire legális a hozzá adott oprendszer, de olvastam olyat is, hogy a windows8 bing ingyenes az oem gyártóknak.

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#428) Tor678


Tor678
csendes tag

A héten kaptam meg én is a tabletet (64gb), sajnos a windows nekem sincs aktiválva. techtabletsen van egy forum téma, ott is vagy 5 ember panaszkodott, szóval van egy olyan sejtésem, hogy az egész mostani széria ilyen...
Egyébként ilyen esetben hol kell reklamálni, gearbestnél vagy a chuwinál?
szerk.: most látom, hogy egy oldallal elcsúsztam, remek. nem gondoltam volna, jogy kamu liecenszeket használnak

Btw azt hiszem, tabletmérettöl függ, kell-e fizetnie a windowsért vagy nem, ha minden igaz 9" alatt van ingyen. Sd kártya meg persze, hogy lassabb, mikor az írás/olvasás 20 mega körül va max, az emmc meg 150 körül tud olvasni. :) Ettöl függetlenül lehet, hogy tényleg problémás a windowssal, még nem nagyon volt alkalmam kipróbálni.

[ Szerkesztve ]

Lenovo K910 Vibe Z

(#429) sinak válasza Victoryus (#427) üzenetére


sinak
tag

Bios gondomra van otleted?

(#430) sbwolf válasza sinak (#429) üzenetére


sbwolf
aktív tag

Billentyüzettel pròbáltál be lépni?

(#431) sinak válasza sbwolf (#430) üzenetére


sinak
tag

Azzal még nem mert itthon nincs. De mielőtt felraktam az androidos patch-et be tudtam lépni, igaz, hogy csak az első két menüpont közt tudtam valtani és azokat sem indította el. A patch után viszont már nem lehetett belépni. Valamilyen fastboot parancsra vár.

(#432) sinak


sinak
tag

Az normális, hogy nálam van vagy 18 partició? Van köztük 10 db 64mbos ami tök üres.

(#433) MajaG válasza sinak (#432) üzenetére


MajaG
senior tag

Nálam is! Ezek vajon törölhetőek?

(#434) Victoryus válasza sinak (#429) üzenetére


Victoryus
addikt
LOGOUT blog

Billentyűzettel esc, és be tudsz lépni a biosba. A nélkül nem nagyon.

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#435) Flashget


Flashget
félisten

Sziasztok.

Hardver oldalról nézve és árat figyelembe véve, melyik másik tablet van a chuwival egyszinten ekkora méretű kijelzővel? nem baj ha nem windows fut rajta csak android.

Realme GT Master Edition

(#436) sbwolf válasza Flashget (#435) üzenetére


sbwolf
aktív tag

Kínaiban van egy-kettő. Cube, Pipo, Teclast...

(#432) sinak: Ezt akartam én is kérdezni. A sok partícióból mind kell-e. Illetve h leakarom gyalulni az androidot és utána vissza akarom telepíteni, hogyan kell csinálni. Elég egy link is.

[ Szerkesztve ]

(#437) seebi válasza sbwolf (#436) üzenetére


seebi
csendes tag

Tiszteletem!
Talán itt találsz infót
http://techtablets.com/chuwi-vi10/forum/.

SEBI

(#438) sing1ep1ayer válasza Victoryus (#434) üzenetére


sing1ep1ayer
őstag

Ha a 'hangerő fel' gombot nyomva tartja bekapcsoláskor, akkor is be tud lépni a BIOS-ba. Más kérdés, hogy "odabent" már valószínűleg tényleg szüksége lesz a billentyűzetre.

(#439) sbwolf válasza seebi (#437) üzenetére


sbwolf
aktív tag

Köszönöm! Mondjuk, ezt magam is megtalálhattam volna.

(#440) Victoryus válasza sbwolf (#436) üzenetére


Victoryus
addikt
LOGOUT blog

A windowsnak nem kellenek ha jól tudom. Csak a bios/efi .Ennek még utána kell nézni.
A techtablets oldalon van egy flashelő program amivel az androidot vissza lehet tenni. Még nem próbáltam! Ott csak a 32gigás verzióhoz van rom! Szóval csak óvatosan!
Én a droidom lementettem cwm -mel. 2x már vissza is állítottam róla.
Ha bootloop van, akkor addig kell nyomni a powert amíg kikapcsol. Utána rádugni pc-re, és ugyanúgy ahogy rootoltam, elindítható a cwm! Be kell kapcsolni, nyomva tartani a power és hangerő le gombot.
Ma 2x visszahoztam így... Kicsit kísérleteztem. Azt hiszem többet nem fogok. Nem akarom elcseszni. Elvileg van rá normál cwm is, nem csak ez az ideiglenes.

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#441) sbwolf válasza Victoryus (#440) üzenetére


sbwolf
aktív tag

Köszönöm.

(#442) #79335424 válasza Flashget (#435) üzenetére


#79335424
törölt tag

Ha én mostanság ilyesmi Tabot vennék, akkor vmi Remix OS kompatibilis kütyüt néznék. Ez egy PC -sített Android. Pl. a Cube 10i Remix érdekes kütyü lehet. Aliexpressen is feltűnt már. Ha jól látom, akkor 1normál + 1mikro USB + HDMI + táp. Sztem ez nem rossz kiosztás.

[ Szerkesztve ]

(#443) sinak válasza sing1ep1ayer (#313) üzenetére


sinak
tag

szia. segitenel, hogy honnan tudom letolteni a windows 8.1 with bing verziot? koszi

(#444) sbwolf válasza sinak (#443) üzenetére


sbwolf
aktív tag

Talán [link].

[ Szerkesztve ]

(#445) sbwolf válasza sinak (#443) üzenetére


sbwolf
aktív tag

Talán innen. Bocsi. A fenti link nem jó.

[ Szerkesztve ]

(#446) sinak válasza sbwolf (#445) üzenetére


sinak
tag

Ez volt az első amit próbáltam. Az MS-től nem szetezhető be.

(#447) sinak válasza MajaG (#426) üzenetére


sinak
tag

Neked is 32gbos van ugye? Mennyi helyet foglalt a w8 majd utana a w 10 telepites utan?

(#448) MajaG válasza sinak (#447) üzenetére


MajaG
senior tag

5-6 giga szabadhely volt, de én most ledurrantottam a helyreaállító partikat is, s felraktam egy szűz Win 10-et,(20gb/10gb szabad/ de szerintem 8.1-gyel jobb volt. Nektek is hibásan müködik az egér jobb klikkre? Hosszan kell nyomni, mintha érintővel használnám.

Érintő drivert bemásoltam a system32/driver mappába, reboot is volt jópár azóta.

[ Szerkesztve ]

(#449) sinak válasza MajaG (#448) üzenetére


sinak
tag

Ên azért az androidhoz ragaszkodom. Ilyenkor mely particióknak kell maradni?

[ Szerkesztve ]

(#450) Victoryus válasza MajaG (#448) üzenetére


Victoryus
addikt
LOGOUT blog

Semmi gondom a Win10-zel, nekem jobban tetszik, mint a 8-as. Kicsit fürgébb is, a háttértárnál is pár megával gyorsabbak a műveletek. Az az egeres gond biztos valami driverrel függ össze.

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.